Jehovini Svedoci - Strana 50
Strana 50 od 54 PrvaPrva ... 404849505152 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 736 do 750 od ukupno 805
  1. #736

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    @SvedokSaradnik
    Eto, prosto sam znala da postoji kod Svedoka duži put do odgovora "xebemo se k'o zečevi, niko nikog niš' ne pita (vala, ne bih ni ja pitala da mi se ne citira biblija dok me želja ne mine) samo naskačemo".

    S obzirom da vam je Jehova rekao da se množite (naravno, samo sa zakonitom suprugom, gde će SvedociSaradnici šarati), interesuje me podatak (garant i to ima) koji je prosečan broj dece u zajednici Svedoka.

    Koristite li šta od kontracepcije? Ako ne, kako vam je uz toliko čestog, dobrog i kvalitetnog uspelo da se zadržite na broju 3?

    Znam, malo je nepristojno to komentarisati, ali sabrala sam 7 dana Bahama i 2 x zimovanje, pa bih samo pitala šta vam je Jehova rekao po pitanju skromnosti?

    Eto, ja bih još pitanje postavila. I ako može odogovor svojim rečima, kao deca u školi kad učitaljici objašnjavaju šta je pisac hteo da kaže (u vašem slučaj rekla bih da je pisac Jehova).
    Hipotetički. Članu Jehovljevih svedoka je dete teško bolesno. Od svih lekarskih autoriteta dobijaju informaciju da dete može samo transfuzija spasiti. (za to malodobnom detetu treba saglasnost roditelja).
    Na šta se DrugČlanSvedokSaranikRoditelj odlučuje? Transfuzija-pa mu ostaje živo i zdravo dete koje će njega nadživeti (naravno, dete sutra ne pali sveće i ne nosi crninu, već žali srcem roditelja što Jehova vidi) ili da pakuje dete u privremeno mrtve?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #737

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Draga tetka mišice!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    @SvedokSaradnik
    Eto, prosto sam znala da postoji kod Svedoka duži put do odgovora "xebemo se k'o zečevi, niko nikog niš' ne pita (vala, ne bih ni ja pitala da mi se ne citira biblija dok me želja ne mine) samo naskačemo".
    .

    Naš narod kaže: "Što se babi snilo to joj se i zbilo!" ili još bolje: "Prostitutka večito govori o poštenju a vojnik o skraćenju!" Dakle svako naglašava i govori o onome što mu najviše nedostaje! Po svoj prilici ti si mnogo željna znanja o Bibliji i biblijskoj istini??? Ili biće da sam mnogo pogrešio!?

    S obzirom da vam je Jehova rekao da se množite (naravno, samo sa zakonitom suprugom, gde će SvedociSaradnici šarati), interesuje me podatak (garant i to ima) koji je prosečan broj dece u zajednici Svedoka.
    Ne vodimo broj dece u Organizaciji Jehovinih svedoka.

    Koristite li šta od kontracepcije? Ako ne, kako vam je uz toliko čestog, dobrog i kvalitetnog uspelo da se zadržite na broju 3?
    Naravno da koristimo kontracepciju! Koristimo kontracepciju koja ne ubija embrion već sprečava da dođe do začeća.

    Znam, malo je nepristojno to komentarisati, ali sabrala sam 7 dana Bahama i 2 x zimovanje, pa bih samo pitala šta vam je Jehova rekao po pitanju skromnosti?
    Nije mi ni malo neprijatno da ti odgovorim na bilo koje pitanje, naprotiv veliko mi je zadovoljstvo! Moja porodica spada u porodice sa prosečnom zaradom u kraju u kome živimo. Moja deca rade i školuju se tako da sami sebi plaćaju zabavu, automobile i deo školarine. Bahamska ostrva su relativno jeftin sedmodnevni provod. Biblijski principi ne osuđuju lep i lagodan život, materijalno bogatstvo...Opasnost nastupa kad se novac i materijalno bogatstvo stavi na prvo mesto u životu osobe koja služi Jehovi a Jehova i njegova volja ispod novca i materijalnog bogatstva.

    Eto, ja bih još pitanje postavila. I ako može odogovor svojim rečima, kao deca u školi kad učitaljici objašnjavaju šta je pisac hteo da kaže (u vašem slučaj rekla bih da je pisac Jehova).
    Hipotetički. Članu Jehovljevih svedoka je dete teško bolesno. Od svih lekarskih autoriteta dobijaju informaciju da dete može samo transfuzija spasiti. (za to malodobnom detetu treba saglasnost roditelja).
    Na šta se DrugČlanSvedokSaranikRoditelj odlučuje? Transfuzija-pa mu ostaje živo i zdravo dete koje će njega nadživeti (naravno, dete sutra ne pali sveće i ne nosi crninu, već žali srcem roditelja što Jehova vidi) ili da pakuje dete u privremeno mrtve?
    Nema situacije gde mora da se primi krv jer, realno, takva situacija ne postoji. Već više od 30 godina vrše se otvorene operacije srca bez transfuzije. Danas veliki broj ljudi koji nisu Jehovini svedoci zahtevaju beskrvne operacije jer znaju da je transfuzija ogroman rizik. Zar ti zaista misliš da Jehovini svedoci nisu upoznati sa alternativama koje zamenjuju transfuziju? Misliš li da smo mi fanatici koji nismo upoznati sa medicinskim problemima i rizicima koje nosi transfuzija? Da nismo dobro proučili i ispitali sve mogućnosti, rizike, posledice sa kojima se suočavamo pre nego što donesemo odluku da više slušamo našeg Kreatora koji daleko više i bolje zna nego nesavršeni čovek koji je sklon kardinalnim greškama? Svaki Jehovin svedok je dobro proučio šta je krv, kakvu ulogu ima u našem organizmu, šta je transfuzija, koje su alternative transfuziji i mnoga druga pitanja vezana za krv i transfuziju krvi!

    Dakle ne postoji situacija kad mora da se primeni transfuzija krvi!


  3. #738

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Misliš li da smo mi fanatici
    Mislim.
    I svakim tvojim novim postom sam sve više sigurnija u to.


    p.s.
    Zdravo sam se obradovala činjenicom da na nešto umeš da odgovoriš i bez citiranja biblije. I onako, da pokušaš da ga zavučeš, što bi se reklo, kurvanjsko-vojničkim stilom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #739

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Misliš li da smo mi fanatici
    Mislim.
    I svakim tvojim novim postom sam sve više sigurnija u to.


    p.s.
    Zdravo sam se obradovala činjenicom da na nešto umeš da odgovoriš i bez citiranja biblije. I onako, da pokušaš da ga zavučeš, što bi se reklo, kurvanjsko-vojničkim stilom.
    8.000.000 ljudi u svetu koji žive po principima Biblije, ljudi koji žive i propovedaju mir, ljubav među ljudima, ljudi koji žive pošteno, ne lažu, ne kradu, ne napijaju se, ne učestvuju ni u kakvim međuljudskim sukobima, poštuju više vlasti, vode visoko moralni porodični život i svi fanatici??? I još gotovo 20.000.000 koji roučavaju Bibliju sa nama i oni fanatici??? A šta je sa ostatkom sveta koji se ubijaju, krve, svađaju, razvode, kurvaju, drogiraju, napijaju...to su normalni ljudi???

    Mnogo ti je zamagljeno merilo za ispravnost i ocenu pravih vrednosti! Biblija je jedino i najispravnije merilo i uputstvo za vođenje ispravnog i svrsishodnog života koji ima pravu i potpunu svrhu!


  5. #740

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Krv ne primamo niti dajemo jer je to naredba našeg Kreatora, što je jasno i izričito zapisano u Bibliji. Postoje mnoge alternative transfuziji krvi koje su daleko sigurnije, jednostavnije i mnogo uspešnije!

    Kao npr?
    A šta je sa ostatkom sveta koji se ubijaju, krve, svađaju, razvode, kurvaju, drogiraju, napijaju...to su normalni ljudi???

    Kakve veze imaju upotreba psihoaktivnih supstanci i ubistvo sa razvodom? Deder, objasni, majke ti. Živ nisam dok ne čujem odgovor.

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku

    Ja sam razumeo da to znači da je isto odnositi se sa ženom il' drkati.

    Nije valjda da sam opet pogrešno razumeo bibliju.
    Jesi, sine, jesi, moraš gosn cvrčka primiti na kafu i meze, da ti objasni kako to funkcioniše
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #741

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Što smo stariji sve češće i duže se seksamo! Baš danas smo uhvatili priliku dok se naš najstariji sin tuširao
    Tebi je ovo DUGO?!


    Šta je alternativa transfuziji krvi i transplantaciji organa, bud' ljubazan pa pojasni
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #742

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Što smo stariji sve češće i duže se seksamo! Baš danas smo uhvatili priliku dok se naš najstariji sin tuširao
    Tebi je ovo DUGO?!


    ...
    Očigledno nemaš iskustva sa muškom decom. Sigurno se malac pod tušem odnosio sam sa sobom. A to zna da potraje.
    Kad se samo setim koliko bojlera tople vode sam ja potrošio...

    Nego, mene zanima šata su za to vreme radili mlađi naslednici.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #743

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    A šta je sa ostatkom sveta koji se ubijaju, krve, svađaju, razvode, kurvaju, drogiraju, napijaju...to su normalni ljudi???
    Oni čine 99.9%, odnosno 99.6% svetske populacije.
    Eto, 99.9% nas nenormalnih i vas 0.1% fanatika.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #744

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    ja bih se vratila na citate
    sta je s onim : ne uzimaj u usta ime Gspodina Boga svoga uzalud ????
    svi mi znamo njegovo ime pa ga ne koristimo
    zasto ga vi potencirate ?

  10. #745

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    zasto ne nosite crninu za umrlima,zasto ne palite svece za dusu pokojnika i zasto ne zalite?

    zgrozena sam

    dalje

    da li u seksu praktikujete samo misionarski polozaj ili su dozvoljene sve perverzije,ukljucujuci i trojke?

    dalje
    da li dajete krv i ako ne,zasto?
    Za umrlima žalimo srcem, ne crninom, ne moram da pokažem ljudima da žalim, Jehova zna moja osećanja. Jehova obećava uskrsenje mrtvih u novom uređenju, u raju na zemlji, dakle oni koje Jehova odluči da ponovo vrati u život su samo privremeno mrtvi, spavaju!

    Sveće ne palimo zato što je to paganski običaj krivih religija koji označava verovanje u besmrtnost duše, naime veruje se da se paljenjem sveća osvetljava put dušama mrtvih. Jehovini svedoci veruju Bibliji a ne običajima.

    Bio sam i ja "zgrožen" ali kad sam počeo da proučavam Bibliju zgroženost je prešla u oduševljenje, tako da ti savetujem proučavanje Biblije sa Jehovinim svedocima da se izlečiš od zgroženosti!

    Seks koji je jedino ispravan u Jehovinim očima jeste seks između zakonski venčanog muža i žene. Takav seks nema ograničenja, niti određenu formu! Nikakve trojke, orgijanja i slične egzibicije Jehova ne odobrava. Dakle isključivo i jedino seks između bračnih parova je čist u Jehovinim očima sve ostalo je blud ili preljuba!

    Krv ne primamo niti dajemo jer je to naredba našeg Kreatora, što je jasno i izričito zapisano u Bibliji. Postoje mnoge alternative transfuziji krvi koje su daleko sigurnije, jednostavnije i mnogo uspešnije!


    i dalje sam zgrozena......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #746

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Sloboda veroispovesti je ustavom zagarantovana. Ili bi bar trebalo da bude, malo je toga u šta sam sigurna ovih dana
    elem
    meni Jehovini ne smetaju. Mislim, kad mi dođu na vrata, oteram ih kao što bih oterala bilo koga nepoznatog.
    Možda one Krišnine ne bih, oni su mi simpa.
    Sto sela, sto adeta, sto žena dvesta sisa
    ništa to meni ne smeta, šta više, volim različite poglede na svet i različite prakse ispovedanja religije
    dok god to ne ugrožava život i integritet drugih ljudi.
    Nisu većina, nisu kanibali, ne podmeću drogu u piće maloletnicima
    pa neka ispovedaju svoju veru na miru
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #747

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Tebi je ovo DUGO?!
    Kako znaš koliko dugo se moj najstariji sin tušira?

    Šta je alternativa transfuziji krvi i transplantaciji organa, bud' ljubazan pa pojasni
    Fiziološki rastvor, dekstranov i Ringerov rastvor su dostupni u skoro svim savremenim bolnicama. Postoje i druge metode koje Jehovini svedoci prihvataju i odlučuju na temelju svoje savesti. Što se tiče transplanticije organa o tome isključivo odlučuje osoba o kojoj se radi, takođe na temelju svoje savesti.


  13. #748

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat olga75 kaže: Pogledaj poruku
    ja bih se vratila na citate
    sta je s onim : ne uzimaj u usta ime Gspodina Boga svoga uzalud ????
    svi mi znamo njegovo ime pa ga ne koristimo
    zasto ga vi potencirate ?
    Uzimati Božje ime uzalud znači izgovarati zakletvu u ime Božje, činiti dela u Božje ime, ratovati u Božje ime, psovati Boga i Božje ime i slično. Objavljivati Božje ime i slaviti Božje ime Jehova, je upravo želja našeg Kreatora jer inače on sam ne bi dao da se njegovo ime zapiše više od 7000 puta u Bibliji.

    Evo šta je Isus prvo izgovorio u čuvenoj model molitvi: Oče naš koji si na nebesima neka se sveti IME TVOJE! (Matej 6:9) Zatim je u Jovanu 17:6 zapisano: "Objavio sam tvoje ime ljudima koje si mi dao iz svijeta. Bili su tvoji, a ti si ih dao meni i držali su tvoju riječ


  14. #749

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Kako znaš koliko dugo se moj najstariji sin tušira?
    Pa ako se, što kaže Adrijan, odnosi sam sa sobom, onda pretpostavljam dok se ne smežura, a prosečan čovek se istušira za 10-15 minuta


    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Fiziološki rastvor, dekstranov i Ringerov rastvor
    Kao zamena za krv? Po kojoj to biologiji može da zameni krv?


    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Što se tiče transplanticije organa o tome isključivo odlučuje osoba o kojoj se radi, takođe na temelju svoje savesti.
    Na temelju svoje savesti odluku može da donese jedino osoba koja nije Jehovin svedok. Oni koji to jesu, odluku donose na temelju zabrane transplantacije organa koju vaša vera propagira.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #750

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Kako znaš koliko dugo se moj najstariji sin tušira?
    Pa ako se, što kaže Adrijan, odnosi sam sa sobom, onda pretpostavljam dok se ne smežura, a prosečan čovek se istušira za 10-15 minuta


    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Fiziološki rastvor, dekstranov i Ringerov rastvor
    Kao zamena za krv? Po kojoj to biologiji može da zameni krv?


    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Što se tiče transplanticije organa o tome isključivo odlučuje osoba o kojoj se radi, takođe na temelju svoje savesti.
    Na temelju svoje savesti odluku može da donese jedino osoba koja nije Jehovin svedok. Oni koji to jesu, odluku donose na temelju zabrane transplantacije organa koju vaša vera propagira.
    Obzirom da ti mene bolje poznaješ nego ja samog sebe, naime znaš koliko dugo se moj sin tušira, znaš kad i u koje vreme se smežura, odlično poznaješ biologiju, čak i moju veru bolje poznaješ nego ja sam, zašto onda postavljaš pitanja, odgovaraj ti na pitanja umesto mene!

Strana 50 od 54 PrvaPrva ... 404849505152 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •