Jehovini Svedoci - Strana 52
Strana 52 od 54 PrvaPrva ... 2425051525354 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 766 do 780 od ukupno 805
  1. #766

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Da li je unapred određeno kada ćemo umreti?
    Odgovor iz Svetog pisma

    Ne, dan naše smrti nije unapred određen. Sveto pismo ne podupire verovanje u sudbinu, već kaže da do smrti često dolazi usled ’nepredviđenih događaja‘ (Propovednik 9:11).
    Zar u Svetom pismu ne piše da postoji „vreme smrti“?

    Da, u Propovedniku 3:2 piše da postoji „vreme rođenja i vreme smrti; vreme kad se sadi i vreme kad se čupa ono što je posađeno“ (Bakotić). Međutim, iz konteksta vidimo da se tu govori o uobičajenim dešavanjima i poslovima koji su deo života (Propovednik 3:1 do 8 ). Kao što Bog nijednom zemljoradniku nije odredio dan kada mora da sadi, tako nije ni nama unapred odredio dan kada ćemo umreti. Suština je u tome da ne smemo dozvoliti sebi da se toliko zaokupimo svakodnevnim stvarima da zaboravimo na Stvoritelja (Propovednik 3:11; 12:1, 13).
    Možemo produžiti život

    Iako je život pun neizvesnosti, možemo živeti duže ako donosimo mudre odluke. U Svetom pismu piše: „Pouka mudroga izvor je života, izbavlja iz zamki smrti“ (Poslovice 13:14). Takođe, Mojsije je rekao Izraelcima da im se mogu ’produžiti dani‘ ako postupaju po Božjim zapovestima (Ponovljeni zakoni 6:2). S druge strane, lošim i nepromišljenim postupcima sebi možemo skratiti život (Propovednik 7:17).

    Koliko god da smo mudri i pažljivi, ne možemo izbeći smrt (Rimljanima 5:12). Međutim, to neće zauvek biti tako, jer u Svetom pismu nalazimo obećanje da će doći vreme kada „smrti više neće biti“ (Otkrivenje 21:4).


  2. #767

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Obožavam kada Cvrčak tako jasno i razložno, svojim rečima odgovori na pitanje, pa makar ga i sam sebi postavio.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #768

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Pozdravljam sve koji su hteli ili ne čitali postove o Jehovinim svedocima.
    Želim da vas obavestim da smo dobili prevod knjige koju je napisao ni manje ni više nego čovek koji je bio član vodećeg tela organizacije Jehovinih svedoka.
    Knjiga je nedavno prevedena i može,da se skine ovde.
    Knjiga se zove Griža savesti i iz prve ruke iznosi mnogo detalja o ovoj organizaciji.
    Verujem da će neki koji su do sada ipak imali pozitivno mišljenje to vrlo brzo promeniti kada pročitaju knjigu.To se na članove ovog foruma ne odnosi jer se ovaj naš misionar odavno pobrinuo da se Jehovini svedoci dobro upoznaju
    Koga interesuje ili zna nekog za koga misli da bi trebalo da pročita neka slobodno skine knjigu.
    Prijatno čitanje

  4. #769

    Re: Odgovor: Jehovini Svedoci

    Pozdav svima! Verujem da sam vam nedostajao! Evo sta mi je jedna osoba poslala na PP: Pozdrav Savest i dobro došli na kršćanski forum gje ima foumaša iz cijel EX-YU...ove vjere su zastupljene na forumu.... adventisti - katolici - protestanti - jehovini svjedoci - Nazareni - ostali kršćani - čak ima i jedan musliman...Na forumu se poštuju strogo pravila tako da sigurno nećet doživjeti što ste doživjeli na ovom forumu...link foruma....link foruma Interesantno, zar ne?


  5. #770

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Nije interesantno, ali što se mene tiče, dobro se ti nama vratio.

    Ali, da ipak malo prokomentarišem tvoj navodni PP koji si tako nesebično podelio sa nama. Mene on ne čudi, jer se može lako uočiti da je hrvatski forum u pitanju i s obzirom na državni, politički i verski karakter sadašnje Hvatske takav (kvazi)kosmopolitski pristup u osmišljavanju "kršćanskog" foruma je logičan prozvod ukupnih društvenih uslova koji su trenutno dominantni u toj državi. Dakle, oni kao članica EU i NATO sa većinskim katoličkim stanovništvom imaju u mnogome različite interse od Srbije. Da budem iskren taj PP mene više podseća na neki masonski proglas nego na hrišćansko štivo, ali šta je tu je. Ako je i Jehovine svedoke zakon priznao kao versku zajednicu koja se proglašava hrišćankom, onda je sve moguće. Bar za sada.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #771

    Re: Odgovor: Jehovini Svedoci

    Elem, da napomenem da Jehovin narod raste iz dana u dan i da je sasvim u skladu sa proročanstvom koje čitamo u Isaiji 60:22 "Od malog će postati hiljada i od neznatnog silan narod. Ja, Jehova, ubrzaću to kad bude vreme.

    Upravo se to i dešava na svetskoj sceni pred očima svima, naime svake nedelje se krsti više od 5200 osoba kao Jehovini svedoci! Dakle dok ostale religijske grupe rapidno gube članove, Jehovini svedoci beleže porast iz dana u dan!


  7. #772

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    ... ako ne možeš razmišljati svojom glavom, prihvati tuđe mišljenje...
    mis'iiim, religija, grupe, priklanjanje, poklanjane, razni fanovi ... pojedinci su još u kamenom dobu a zemlja je ravna ploča, neko nas posmatra i ako se pokajemo, zaslužićemo mesto pored glavnokomandujećeg... ... lepte'ebo... 21. vek...

  8. #773

    Re: Odgovor: Jehovini Svedoci

    Eugen da li si ikada pročitao nešto iz Biblije? Verujem da nisi. Ako imaš Bibliju potraži sledeće stavke u svojoj Bibliji a ako nemaš Bibliju, potraži bilo koju Bibliju na internetu i pronađi knjigu Isaija 40. poglavlje a 22. stavak i knjigu Jov 26. poglavlje a 7. stavak. Pročitaj ta dva stavka a onda bih voleo da čujem tvoje mišljenje.


  9. #774

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    A recimo da pročitaš "Manifest komunističke partije"? Isto tako, zanimljivo štivo a priče o jabukama, zmijama koje pričaju, bezgrešnim začećima, me apsolutno ne zanimaju. Pogotovo, me ne zanima idolopoklonstvo, veličanje nečeg imaginarnog...
    Što ne opipam, ne verujem!

  10. #775

    Odgovor: Re: Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Elem, da napomenem da Jehovin narod raste iz dana u dan i da je sasvim u skladu sa proročanstvom koje čitamo u Isaiji 60:22 "Od malog će postati hiljada i od neznatnog silan narod. Ja, Jehova, ubrzaću to kad bude vreme.

    Upravo se to i dešava na svetskoj sceni pred očima svima, naime svake nedelje se krsti više od 5200 osoba kao Jehovini svedoci! Dakle dok ostale religijske grupe rapidno gube članove, Jehovini svedoci beleže porast iz dana u dan!

    Ostale religijske grupe?!? Cvrčak, gledaš li ti TV, čitaš li nešto drugo sem biblijskog štiva?!?
    ISIS vas šije u svakom pogledu. Doduše, oni se ne krste, al' bogumi, ne opada im broj članova, iako ih gomile svakodnevno odu u vlastite hareme sa četrdeset devica.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #776

    Odgovor: Re: Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Verujem da sam vam nedostajao!



    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Dakle dok ostale religijske grupe rapidno gube članove, Jehovini svedoci beleže porast iz dana u dan!
    Aaaaa, znači kucalo se na vrata ovih dana, zato nisi stizao da mrsomudišeš po forumu.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  12. #777

    Re: Odgovor: Re: Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Elem, da napomenem da Jehovin narod raste iz dana u dan i da je sasvim u skladu sa proročanstvom koje čitamo u Isaiji 60:22 "Od malog će postati hiljada i od neznatnog silan narod. Ja, Jehova, ubrzaću to kad bude vreme.

    Upravo se to i dešava na svetskoj sceni pred očima svima, naime svake nedelje se krsti više od 5200 osoba kao Jehovini svedoci! Dakle dok ostale religijske grupe rapidno gube članove, Jehovini svedoci beleže porast iz dana u dan!

    Ostale religijske grupe?!? Cvrčak, gledaš li ti TV, čitaš li nešto drugo sem biblijskog štiva?!?
    ISIS vas šije u svakom pogledu. Doduše, oni se ne krste, al' bogumi, ne opada im broj članova, iako ih gomile svakodnevno odu u vlastite hareme sa četrdeset devica.
    Imaš bajate informacije, zato i objavljujem najsvežije vesti!

  13. #778

    Odgovor: Re: Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Verujem da sam vam nedostajao!



    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Dakle dok ostale religijske grupe rapidno gube članove, Jehovini svedoci beleže porast iz dana u dan!
    Aaaaa, znači kucalo se na vrata ovih dana, zato nisi stizao da mrsomudišeš po forumu.
    Ako su to oni koje ja znam možda bi se muško članstvo povećalo.

  14. #779

    Re: Jehovini Svedoci

    Mnogi koji ne znaju Jehovine svedoke (stanovnici bivše Jugoslavije naročito) optužuju iste da razaraju brak! Evo nekih principa iz Biblije kojih se Jehovini svedoci pridržavaju i praktikuju u sopstvenom životu:


    SAVETI ZA PORODICU | BRAK

    Važnost kompromisa

    IZAZOV


    Vi i vaš bračni drug ne možete da se složite. U suštini, imate tri mogućnosti:

    1. Možete tvrdoglavo insistirati da bude po vašem.

    2. Možete se ćutke povinovati želji bračnog druga.

    3. Možete oboje učiniti kompromis.

    Ali ne sviđa mi se ideja o činjenju kompromisa‘, možda kažete. ’U tom slučaju kao da niko ne dobija!‘

    Međutim, ne mora biti tako, ukoliko činite ustupke na pravi način. Ali pre nego što vidimo kako je to moguće, pogledajmo nekoliko činjenica o toj važnoj veštini.

    ŠTA TREBA DA ZNATE

    Za kompromis je neophodna saradnja. Pre braka ste verovatno navikli da sami donosite odluke. Sada su okolnosti drugačije, i vama i vašem supružniku brak treba da bude važniji od ličnih želja. Nemojte na to gledati kao na korak unazad, već razmislite o onome što time dobijate. „Kada se dvoje ljudi udruže, rešenje do kog zajedno dođu može biti bolje od onog koje bi svako ponaosob mogao da smisli“, kaže žena po imenu Aleksandra.

    Za kompromis je potrebno biti otvorenog uma. „Ne morate se slagati sa svim što vaš supružnik kaže ili u šta veruje, ali morate biti spremni da iskreno uzmete u obzir njegov stav“, piše bračni savetnik Džon Gotman. „Ako sedite prekrštenih ruku i vrtite glavom u znak neslaganja (ili samo tako mislite) dok vaš bračni drug nastoji da razgovara s vama o nekom problemu, taj razgovor je uzaludan.“ *

    Za kompromis su neophodne neke žrtve. Niko ne želi da živi s bračnim drugom koji zastupa stav: „Ili ovako ili nikako.“ Daleko je bolje kada su obe strane spremne na neke žrtve. „Ponekad popustim svom mužu jer želim da ga usrećim, a nekad on to učini za mene“, kaže žena po imenu Džun. „U braku treba da se i daje i prima — a ne samo prima.“

    ŠTA MOŽETE UČINITI

    Dobar početak. Razgovor se često završi tonom glasa kojim se i započne. Ako počnete oštrim rečima, teško da ćete u miru postići neki dogovor. Dobro je primeniti biblijski savet: „Obucite se u [...] dobrotu, poniznost, blagost i dugotrpljivost“ (Kološanima 3:12). Te osobine će vam pomoći da rešite neki problem, a da se pritom ne posvađate. (Biblijska misao: Kološanima 4:6.)

    Zajednički temelj. Ako vaši pokušaji da učinite neki ustupak uvek prerastu u ogorčenu svađu, možda se vi i vaš bračni drug previše usredsređujete na razlike u gledištima. Bilo bi bolje da ustanovite u čemu se slažete. Da biste pronašli zajednički temelj, probajte sledeće:

    Neka svako napravi spisak s dve kolone. U prvoj koloni zapišite šta vam je najvažnije u nekoj stvari. U drugoj koloni navedite u čemu ste spremni da popustite. Zatim razgovarajte o onome što ste napisali. Možda ćete ustanoviti da ono što vam je oboma najvažnije i nije tako nepomirljivo. U tom slučaju, neće vam biti isuviše teško da učinite kompromis. Čak i ako su te razlike nepomirljive, kada vam je sve zapisano crno na belo, steći ćete kompletnu sliku o problemu.

    Razmena ideja. Neki problemi se lako rešavaju. Međutim, kada je reč o nečem ozbiljnijem, supružnici mogu ojačati svoju vezu ako razmenjuju ideje i tako dođu do rešenja do kog pojedinačno verovatno ne bi došli. (Biblijska misao: Propovednik 4:9.)

    Spremnost da se promeni mišljenje. Biblija kaže: „Dakle, neka tako i svako od vas voli svoju ženu kao samog sebe, a žena neka duboko poštuje svog muža“ (Efešanima 5:33). Kada je sve prožeto ljubavlju i poštovanjem, bračni drugovi će spremnije uzeti u obzir mišljenje druge strane — čak i promeniti svoje. Čovek po imenu Kameron kaže: „Postoje stvari koje niste voleli da radite, ali ste ih uz supružnika kasnije čak zavoleli.“ (Biblijska misao: Postanak 2:18.)

    BISERI BIBLIJSKE MUDROSTI

    Neka vaša reč uvek bude ljubazna, solju začinjena.“ (Kološanima 4:6)

    „Bolje je dvojici nego jednome.“ (Propovednik 4:9)

    „Nije dobro da čovek bude sam. Načiniću mu pomoćnicu da ga dopunjuje.“ (Postanak 2:1

    Kameron i Danitrija

    KAMERON I DANITRIJA

    „Ako biste radili sve što vi želite i ne biste slušali svog supružnika, niti mu dali priliku da iznese neko drugačije mišljenje, zapravo biste živeli kao da ste i dalje samci.“

    Bred i Karli

    BRED I KARLI

    „Oba supružnika treba da imaju osećaj da se njihovo mišljenje uvažava i da imaju udeo u donošenju odluka. Takvi ustupci grade ’timsku‘ atmosferu, a ne onu u kojoj se odmeravaju snage.“


  15. #780

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Zakon broj jedan je:
    Penis bonus, pax in domus.

Strana 52 od 54 PrvaPrva ... 2425051525354 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •