Jehovini Svedoci
Strana 1 od 54 1231151 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 805
  1. #1

    Jehovini Svedoci

    Jehovini svedoci priznati i u Srbiji
    26. februar 2010. | 16:55 | Izvor: Beta

    U saradnji sa FTN i firmom AlfaNum
    BEOGRAD - Ministarstvo vera Srbije usvojilo je zahtev Jehovinih svedoka da se ta organizacija upiše u Registar crkava i verskih zajednica, saopšteno je danas iz te zajednice.


    "To znači da su Jehovini svedoci sada zvanično priznati kao verska zajednica u svim zemljama u okruženju, kao i u svim zemljama EU.

    Srbija, takođe, nastoji da postane članica EU. Odlukom da upiše Jehovine svedoke u Registar crkava i verskih zajednica, Ministarstvo vera potvrđuje višedecenijsko postojanje i aktivnost Jehovinih svedoka u Srbiji", navodi se u saopštenju.

    U saopštenju se navodi da je registracija Jehovinih svedoka stupila na snagu 8. februara.

    Podsećamo, ruski Vrhovni sud podržao je pre dva meseca presudu nižestepenog suda o zabrani aktivnosti regionalnog ogranka Jehovinih svedoka i nekoliko desetina njihovih izdanja.

    Ako želite da saznate nešto više o tome k l i k o v d e


  2. #2

    Jehovini Svedoci

    Februara ove godine BEOGRAD - Ministarstvo vera Srbije usvojilo je zahtev Jehovinih svedoka da se ta organizacija upiše u Registar crkava i verskih zajednica, saopšteno je danas iz te zajednice.

    Jehovini svedoci su religija koja je danas jedina i ispravna religija koja nastavlja tradiciju hrišćanske skupštine osnovane u 1. VNE. Jedina religija čiji pripadnici slede zapovest Isusa Hrista zapisanu u Mateju 28:19,20 koja glasi :"Zato idite i načinite učenike od ljudi iz svih naroda, krsteći ih u ime Oca i Sina i svetog duha,*učeći ih da drže sve što sam vam zapovjedio! I evo, ja sam s vama u sve dane do svršetka ovoga poretka."

    Jehovini svedoci su širom sveta upravo poznati po svojoj propovedničkoj delatnosti koju je utemeljio i osnivač hrišćanske religije, Sin Jehove Boga, Isus Hrist.

    Šta vi mislite o Jehovinim svedocima i da li ste ikada imali prilike da razgovarate sa njima?

  3. #3

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    U svom životu upoznao sam više Jehovinih svedoka. Razgovarao sam sa njima ko zna koliko puta, pročitao na desetine i desetine Kula stražara, bio na njihovim zborovima (skupštinama)...

    Ni malo ne sporeći (formalno) pravo da deluju u ovoj našj državi moje mišljenje o njima je izrazito negativno. Biti Jehovinim svedokom smatram nečim najgorim i najcrnjim što može snaći čoveka. Toliko voluntarizna, neznanja, primitivizma i nestvarno bolesne nade kod članova ove zajednice siguran sam da nikada nisam video ni približno u bilo kojoj drugoj sredini.

    Dakle, o Jehovinim svedocima ne mislim ništa dobro. Oni su još jedna magla i isprazna priča koja se bestidno prodaje nesrećnim ljudima, za rad opskurnih ciljeva njihovog establišmenta. Sa hrišćanstvom imaju veze baš koliko i ja sa, recimo, verom Marsovaca ili Jupiterijanaca.
    Poruku je izmenio memento, 16.08.2010 u 07:38
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    videla sam samo posledice
    i ljude uhvacene u paukovu mrezu ,
    kad i ako se izvuku iz nje ,ostaju bez prebijenog dinara,porodice....
    bez nade,spremni da do novaca dodju i krseci zakon,samo da ispune zadatak
    a to je
    da tamo neki ,pri vrhu,zive lagodno .....
    definitivno ne valja

  5. #5

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    U svom životu upoznao sam više Jehovinih svedoka. Razgovarao sam sa njima ko zna koliko puta, pročitao na desetine i desetine Kula stražara, bio na njihovim zborovima (skupštinama)...
    Da li si obratio pažnju na ponašanje prisutnih, način međusobnog ophođenja, organizaciju vođenja sastanaka, materijal koji se obrađuje, profil prisutnih...?

    Ni malo ne sporeći (formalno) pravo da deluju u ovoj našj državi moje mišljenje o njima je izrazito negativno. Biti Jehovinim svedokom smatram nečim najgorim i najcrnjim što može snaći čoveka. Toliko voluntarizna, neznanja, primitivizma i nestvarno bolesne nade kod članova ove zajednice siguran sam da nikada nisam video ni približno u bilo kojoj drugoj sredini.
    Na osnovu čega si formirao tako negativno mišljenje? Zašto je biti Jehovin svedok tako negativno po tvom mišljenju? Zašto misliš da vlada neznanje i primitivizam? Da li si to zaključio na temelju poznavanja Biblije? Sve što Jehovini svedoci rade, rade isključivo na temelju Božje reči!

    Dakle, o Jehovinim svedocima ne mislim ništa dobro. Oni su još jedna magla i isprazna priča koja se bestidno prodaje nesrećnim ljudima, za rad opskurnih ciljeva njihovog establišmenta. Sa hrišćanstvom imaju veze baš koliko i ja sa, recimo, verom Marsovaca ili Jupiterijanaca.
    Mislim da si mnogo pogrešio jer Jehovini svedoci nastavljaju tradiciju prve hrišćanske skupštine osnovane u 1.VNE. To se može vrlo lako dokazati!

  6. #6

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Da li si obratio pažnju na ponašanje prisutnih, način međusobnog ophođenja, organizaciju vođenja sastanaka, materijal koji se obrađuje, profil prisutnih...?
    Naravno. Ja na formalno ponašanje na sastanku Jehovinih svedoka i nemam nekih primedbi osim toga što je sve to meni izgledalo više nego jadno, neverovatno nerealno (kao u De Sikinim, ili Felinijevim filmovim) i suštinski licemerno. Što se profila prisutnih tiče, to je tek posebna priča. Većinom je članstvo sa društvene margine (po pravilu neobrazovani, ili nedovoljno obrazovani. Zatim ima i hendikepiranih osoba koje nisu u stanju da vode sami brigu o sebi). Ali, Ima i starijih osoba, usamljenih i razočaranih u svoju rodbinu ili društvo u celini. Njihova obrazovna struktura je dosta dobra, međutim oni su na kraju svojih psihofizičkih mogućnosti i u strahu od smrti vrlo pogodni da se manipuliše njima.


    Na osnovu čega si formirao tako negativno mišljenje? Zašto je biti Jehovin svedok tako negativno po tvom mišljenju? Zašto misliš da vlada neznanje i primitivizam? Da li si to zaključio na temelju poznavanja Biblije? Sve što Jehovini svedoci rade, rade isključivo na temelju Božje reči!
    Moje izrazito negativno mišljenje o Jehovinim svedocima s godinama postaje sve negativnije. Formirao sam ga na osnovu svojih iskustava i saznanja o njima, pre svega, ali i upoređujući ih u odnosu na sistem vrednosti koji poštujem i po kojem živim. Slobodu izbora smatram možda i vrhuncem lične sreće. Upravo kod Jehovinih svedoka nema je niti malo (ali i ne samo kod njih, tu su adventisti rame uz rame sa njima po svojoj destruktivnosti i negativnosti, kao i neke druge religije i sekte). Posebnu otužnost čini njihovo članstvo koje nema gotovo nikakvo šire obrazovanje, niti poznaju bilo šta drugo od van konteksta biranih citata biblije sa kojima se to članstvo zaluđuje i odvaja od stvarnog života.

    To što kažeš da JS sve rade isključivo na osnovu reči božije posebno je smešno i naivno, ali opasno. Opasno po tebe samog, da se razumemo. Otkud ti pa znaš šta je to reč božija? Zato što ti je neko od tvoje braće to rekao? Ili si to izučio na nekom poznatom fakultetu, možda? Ne, ništa od toga, jer ja zna kako rade Jehovini svedoci. Priča se jedno te isto da bi stvorila ovisnost kroz lažnu nadu kod članstva ( a video i sam kakvo je: ili je neobrazovano ili jako staro).


    Mislim da si mnogo pogrešio jer Jehovini svedoci nastavljaju tradiciju prve hrišćanske skupštine osnovane u 1.VNE. To se može vrlo lako dokazati!
    E, sada si me zaista nasmejao. A, što se tiče tvog dokazivanja niti malo me ne interesuje.

    Bio sam prisutan kada se instruiraju novi članovi da rade na terenu. Pa im instruktor simulara situaciju sa nekim od iskusnijih članova:

    - Dobar dan!
    - Dobar dan!
    - Zanima li vas pručavanje biblije?

    E, sada idu varijacije ako ga odbije, odnosno ako pitani pokaže kolebanje. Idemo kada pitani pokažei nteresovanje.

    - Pa, ne znam. Možda.
    - Znate mi smo Jehovini svedoci jedini pravi proučavači biblije...

    I tako u nedogled. Od vrata do vrata, od ulaza do ulaza, od psovke do psovke, pa i do fizičkog nasrtaja "bezbožnika" na nekog od misionara Jehovinih svedoka. Ali, to je nebitno. Brat instruktor će već napadnute i maltretirane lako ubediti da su upravo takvi Jehovi mili što stradaju šireći njegovu reč...

    I da rezimiram bez namera da više trošim vreme po ovoj temi: Siguran sam da su Jehovini svedoci najcrnje stanje svesti i duha koje može snaći nekog čoveka. Oni su najbedniji oblik ropstva koji postoji u današnjim uslovima.

    (O načinu tumačenja hiljadugodišnjeg carstva i povratka Isusa, kao i broju mesta u raju, i davanju i primanju krvi itd, smešno mi je i da pišem).
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Od svih Hriscana mislim da su JSi najiskreniji i najvise se drze Isusovog i Bozjeg ucenja.
    Ali mislim, rezultat svega toga je pogresan.

    Dakle, smatram da su ti ljudi dobri sa dobrim namerama. Problem je sto je samo po sebi Hriscanstvo
    dizajnirano kao duhovno ropstvo, pa onda bilo koji, bili to JSi, Pravoslavci, Katolici itd, svi su u istom
    fazonu.

    A fazon je "jedino kroz Isusa Hrista postoji spasenje (od unistenja)".

    Well, ja mislim da je ovo laz. Isus je bio sta je bio. Kroz njega ne dolazi nikakvo spasenje.
    Za spasenje mora svako da radi za sebe. Niko ne pomaze.

    I ne volim kada se prica da je "ovo jedini ispravni put". Ne slazem se.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  8. #8

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Ja imam svoju malu anegdotu sa pacijentima obolelim od te bolesti...
    Radio sam malko jednom u bašti pored kapije kada su mi došli neki zombiji
    da me pitaju kako sam i dali poznajem bibliju...
    Pravio sam se ko da me sve to jako zanima i pustio ih da se zanesu...
    Pozvao sam ih unura da se malo osveže pošto je bilo toplo, uzput sam ih
    stimulisao raznim dobro tempiranim pitanjima.
    Zatim sam otišao u drugu sobu i pustio malo Death metala sa CD-a ...Onako tiho - diskretno.
    Zatim sam se vratio i počeo svoj story...kako sam već godinama u jednoj satanističkoj sekti,
    kako polako gubim veru u sotonu i kako mi je dosadilo već da svake nedelje na misi
    ubijam razne životinje zarad njihove sveže krvi.
    Sokić koji sam im sipao im je zastao u grlu...nešto su se i stišali i video sam da im se malko splasnuo etuzijazam.
    Uzeo sam one prospekte što su mi nudili (dobro dođe za potpalu)
    i ispratio sam ih do kapije uz obećanje da ću im se javiti čim raskrstim sa sotonom.
    Odgegali su se niz ulicu a ja sam im mahao
    Bolidi - našli su da se kače sa ortodoksnim ateistom.

  9. #9
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    I da rezimiram bez namera da više trošim vreme po ovoj temi: Siguran sam da su Jehovini svedoci najcrnje stanje svesti i duha koje može snaći nekog čoveka. Oni su najbedniji oblik ropstva koji postoji u današnjim uslovima.

    (O načinu tumačenja hiljadugodišnjeg carstva i povratka Isusa, kao i broju mesta u raju, i davanju i primanju krvi itd, smešno mi je i da pišem).
    OK Kako želiš, ti lično si odgovoran za svaku tvoju odluku, ali na kraju svako od nas će lično dati račun našem Stvoritelju Jehovi!

    Hvala na iskrenom mišljenju!

    Citat Videmir kaže: Pogledaj poruku
    Od svih Hriscana mislim da su JSi najiskreniji i najvise se drze Isusovog i Bozjeg ucenja.
    Ali mislim, rezultat svega toga je pogresan.
    Rezultat čega je pogrešan, misliš li na biblijsko učenje?

    Dakle, smatram da su ti ljudi dobri sa dobrim namerama. Problem je sto je samo po sebi Hriscanstvo
    dizajnirano kao duhovno ropstvo, pa onda bilo koji, bili to JSi, Pravoslavci, Katolici itd, svi su u istom
    fazonu.
    Jedini način da se dođe do ispravnog zaključka po pitanju religija jeste temeljito i ozbiljno proučavanje Biblije. Ne postoji niti jedna prečica. Biblija nam pruža odgovore na sva pitanja.

    A fazon je "jedino kroz Isusa Hrista postoji spasenje (od unistenja)".

    Well, ja mislim da je ovo laz. Isus je bio sta je bio. Kroz njega ne dolazi nikakvo spasenje.
    Za spasenje mora svako da radi za sebe. Niko ne pomaze.

    I ne volim kada se prica da je "ovo jedini ispravni put". Ne slazem se.
    Ne znam na kakvo spasenje misliš, ali spasenje od definitivnog uništenja ovog zlog sistema stvari kojim ttrenutno vlada Sotona, moguće je jedino ako izaberemo pobedničku stranu a to je strana našeg Stvoritelja Jehove i Božje Kraljevstvo na čelu sa Kraljem Isusom Hristom.

    Citat AmIa kaže: Pogledaj poruku
    videla sam samo posledice
    i ljude uhvacene u paukovu mrezu ,
    kad i ako se izvuku iz nje ,ostaju bez prebijenog dinara,porodice....
    bez nade,spremni da do novaca dodju i krseci zakon,samo da ispune zadatak
    a to je
    da tamo neki ,pri vrhu,zive lagodno .....
    definitivno ne valja
    Ja sam Jehovin svedok već više od 15 godina, moja supruga je, takođe, Jehovin svedok i moje ttroje odrasle dece su isto tako Jehovini svedoci. Ne znam kako si došla do takvih dezinformacija, ali mogu da ti kažem da niti jedna od tvojih izjava nema apsolutno nikakvih osnova. Veoma je teško postati Jehovin svedok, ali je zato veoma lako otpasti. Teško zato što mnogi nisu spremni da žive na temelju biblijskih principa, slobodno bez ikakvih predrasuda i nisu spremni da iskreno vole ljude. Bog je za mnoge nestvaran, nedostižan i imaginaran, mnogi obožavaju Boga kako žele i na temelju tradicije i običaja. Jehovin svedok se postaje isključivo na temelju proučavanja Biblije i svojevoljnog primenjivanja naučenog, tako da su priče poput tvojih bez ikakvog smisla! Ipak to je preobimna tema da bi se mogla objasniti u dve-tri rečenice.

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam svoju malu anegdotu sa pacijentima obolelim od te bolesti...
    Radio sam malko jednom u bašti pored kapije kada su mi došli neki zombiji
    da me pitaju kako sam i dali poznajem bibliju...
    Pravio sam se ko da me sve to jako zanima i pustio ih da se zanesu...
    Pozvao sam ih unura da se malo osveže pošto je bilo toplo, uzput sam ih
    stimulisao raznim dobro tempiranim pitanjima.
    Zatim sam otišao u drugu sobu i pustio malo Death metala sa CD-a ...Onako tiho - diskretno.
    Zatim sam se vratio i počeo svoj story...kako sam već godinama u jednoj satanističkoj sekti,
    kako polako gubim veru u sotonu i kako mi je dosadilo već da svake nedelje na misi
    ubijam razne životinje zarad njihove sveže krvi.
    Sokić koji sam im sipao im je zastao u grlu...nešto su se i stišali i video sam da im se malko splasnuo etuzijazam.
    Uzeo sam one prospekte što su mi nudili (dobro dođe za potpalu)
    i ispratio sam ih do kapije uz obećanje da ću im se javiti čim raskrstim sa sotonom.
    Odgegali su se niz ulicu a ja sam im mahao
    Bolidi - našli su da se kače sa ortodoksnim ateistom.
    Naši postupci, govor, ponašanje, maniri mnogo govore o nama samima.
    Poruku je izmenio euridika, 17.08.2010 u 17:26 Razlog: uzastopne poruke

  10. #10

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Poznajem ih samo koliko su me napadali. A bukvalno su napadali. Kada na spisku stanara zgrade ne nađu bar jedno muško ime (rekoše mi, krnja porodica), napadali su kada mi je kuma imala saobraćajku (čak sam imala osećaj da nas prate od jedne do druge kuće u kojoj smo se okupljali). Tihe, smerne tete sa knjigama u ruci koje pošto-po-to pokušavaju da ti uvale, a zapravo osice čija tišina i smernost preraste u nešto drugo kad im ne otvoriš ulazna vrata zgrade.
    Za neke poznanike sam čula da su se jedno vreme vrzmali oko Jehovnih Svedoka (ili svedoci oko njih). Uglavnom u periodima slabosti, životnih kriza i nedaća. Koliko mi se čini, možda i veće nedaće su dolazile kada su pokušavali da se distanciraju od istih.


    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Jehovini svedoci su religija koja je danas jedina i ispravna religija...
    Verujem da pripadnici svih religija to smatraju za svoju religiju.
    Lično, Jehovne Svedoke smatram sektom. I nema potrebe da mi neko dokazuje da to nije.

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Naši postupci, govor, ponašanje, maniri mnogo govore o nama samima.
    Zbilja su u nastupima tihi, imaju kulturu izražavanja, ali zapravo su napadni i po meni nekulturni (ako mi već nepozvan stojiš na vratima, ne ubeđuj me da je samo tvoja religija ispravna, poštuj i opredeljenje onih koji imaju izgrađen sopstveni stav i/ili veru).

    Da budem jasna, ne smetaju mi. Njihova vera, njihov način života, njihova učenja - njihova stvar. Samo da se mene okanu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #11

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam Jehovin svedok već više od 15 godina, moja supruga je, takođe, Jehovin svedok i moje ttroje odrasle dece su isto tako Jehovini svedoci.
    Ti i tvoja supruga, i tvoje troje odrasle dece, budite Jehovini svedoci, budite sta god hocete, ali molim vas lepo, prestanite da lupate na vrata drugim ljudima, koji nisu vase pristalice, pokusavajuci da ih ubedite u vase verovanje i ucenje, jer ni oni ne dolaze na vasa vrata da vam "prodaju" svoje... Jer... moze vam se desiti da vam vrata otvori, bas moj ljubimac Uriel... ili neko njemu slican!
    neunistiva zlojebaba!

  12. #12

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Šta vi mislite o Jehovinim svedocima i da li ste ikada imali prilike da razgovarate sa njima?

    Iskreno receno, od njih mi se dize kosa na glavi..

    Po meni, vera je nesto jako intimno, nesto sto covek sam spozna ili ne spozna i nisu mu potrebna nametljiva ubedjivanja kao sto to Jehovi rade..a to spopadanje po ulici i jos gore od vrata do vrata je vise nego mizerno..

    Mogu biti priznavani koliko god hoce i od koga hoce i zbog cega hoce, ali za vecinu ljudi zdravog razuma, uvek ce biti sekta..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #13

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Nevolim ovakve teme i diskusiju na takve teme,jer to uvek ode tamo gde netreba.Pa samo pitam jer me je uvek zanimalo ko je ličnost a verujem da postoji(jedino ako je tajnovito,a vrlo je moguće)ko je stvorio Jehovine Svedoke.Ko je osmislio sva ta propovedanja tumačenjaBoga,i ostalih pravila.
    Dolazili su i kod mene,i na moja pitanja o tumačenju iste JS,odgovori su bili nedorečeni.
    Hvala lepo,ja želim samo da se kremiram i ništa više.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  14. #14

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Čista manipulacija....već je govoreno/pisano o tome...
    Vešt manipulant zna kako se manipuliše!
    Malo istine se vešto upakuje u mnoštvo laži...i proizvoljnih tumačenja...

    Imao sam priliku da upoznam neke od njih...kod jednog je čak Biblija bila iscepana na pojedinim mestima...otkinute stranice i listovi...Kada sam ga pitao zbog čega je iskidao trećinu Biblije, odgovorio mi je sasvim opušteno da ono što je iskidao - nije istina?!

    Ja sam mu isto tako opušteno odgovorio: "Da, nije validno i nije istina jer vam se ne uklapa u koncept..."

    Da podsetim, Svedoci su do nedavno tvrdili da je Hrist već odavno došao na zemlju, i da je On ustvari Mihajlo...arhandjeo...itd...

    Jednostavno ne može se Bog i Reč nama prilagodjavati, mi se moramo prilagodjavati Bogu i Reči Njegovoj....!

  15. #15

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Za sve vernike generalno mislim da su jednostavno neobrazovani ili nedovoljno inteligentni
    da shvate zakone fizike i sve ostale zakonitosti koje upravljaju ovim univerzumom.
    Mogao bih o tome napisati referat od dve hiljade stranica ali nema smisla, sve su to već
    rekli i napisali mlogo pametniji od mene. Načini na koji svako od nas pokušava da nađe
    malo smisla u ovom životu se razlikuju od osobe do osobe u zavisnosti od njenog
    moždanog kapaciteta, potreba i rešenosti da se suoči sa tim problemom.
    Nekome je dovoljna jedna knjiga a drugi su malko skeptičniji pa im je potrebno nekoliko hiljada.
    Ali nije to sada tema
    Jehovini svedoci i scientolozi su mi posebni smorovi zato što tako navalentno pristupaju
    zadatku regrutiranja novih bolida. Taj razrađeni sistem pronalaženja pogodnih osoba i ispiranja
    njihovih mozgova je ono što ih čini tako nepopularnim.
    Žalosno je što i u današnje vreme kada gotovo trenutno dolazimo do bilo kakve potrebne informacije,
    još uvek postoje toliko očajne i prazne duše koje nasedaju na prazne priče "rajskih managera".
    U svakom zlu ja pokušavam naći njegovu funkciju ali u slučaju Jehovinih svedoka,
    scientologa, hare krišna-ovaca i njima sličnim "zombi-sektama", jedinu funkciju koju
    sam uspeo da otkrijem, je to da su dobri za sprdanje.
    Među Pravoslavcima, Katolicima i Muslimanima ima izuzetno mudrih i pozitivnih likova
    tako da im čovek može progledati kroz prste taj mali zez u softveru, ali kod ovi ostalih paćenika
    su kriterijumi toliko niski, da jednostano nikakvu normalnu komunikaciju ne možeš da
    uspostaviš sa njima. Samo drve jedno te isto, ko one igračke za malu decu kojima
    viri konopac iz dupeta - pa kad povučeš čuješ pesmicu...pa opet povučeš...pesmica...pa opet...
    Kada stoti put čuješ jednu te istu glupu pesmicu dođe ti da isčupaš onaj konopčić,
    okomotaš ga lutkici oko vrata i dobro stegneš.
    Naši postupci, govor, ponašanje, maniri mnogo govore o nama samima.
    Ja sam ih lepo saslušao, ugostio, odvojio sam svoje dragoceno vreme zarad njih,
    sa smeškom sam ih ispratio. To što su oni lagali mene a ja njih, prihavtio sam kao
    malu društvenu igricu. Učinio sam više za njih nego velika većina što ih jednostavno
    otera sa vrata a i sa mojim manirima niko nije imao problema. E sad moraju se pomiriti
    sa činjenicom da s vremenom na vreme nalete na igrača.
    Savest kaže:
    Ja sam Jehovin svedok već više od 15 godina, moja supruga je, takođe, Jehovin svedok i moje ttroje odrasle dece su isto tako Jehovini svedoci.
    Ja se radujem za tebe i za tvoju familiju...budte mi zdravi veseli i debeli...živite pošteno
    radite vredno i pripremajte se za vaš raj.
    Svi oni kojima je potreban Jehova neka dođu do vas i potraže ga...
    ali prestanite da prodajete svog boga na tuđim vratima kao da je usisivač
    Mislim da se ni njemu to baš ne sviđa preterano.

Strana 1 od 54 1231151 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •