Jehovini Svedoci - Strana 19
Strana 19 od 54 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 285 od ukupno 805
  1. #271

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    U nedelju , posle rucka , prilegnem malo da se opustim uz TV aparat , i tako u tom opustanju ,
    neki san me uhvati.
    Ali ne za dugo.
    Lupa li neko na vratima i lupa.
    Ustanem , pomalo neurozan i izadjem na ulicu.
    Lepo obucen , kosulja bela , sav pristojan i uljudan , utrapi mi nepozvan gost sareni papir
    na kojem je ispisan poziv o nekom predavanju Jehovinih svedoka na kojem cu saznati kada ce doci Bozije kraljevstvo
    i kako ce to uticati na zivot svakog coveka pa i mene.
    U trenu , upotrebim svoje znanje Biblije i rekoh mu . malo povisen tonom ?
    "Ne postujes Boziju rec i dolazis nedeljom , koju je bog odredio za odmor , i to jos u 3 sata popodne."

    Nije nista rekao.
    Otisao je do sledece kuce .....stao ispred vrata .....sa sarenim papirom u rukama.....

    Posle sam mislio da nisam malo prenaglio.
    Misija je misija .
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  2. #272

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    U nedelju , posle rucka , prilegnem malo da se opustim uz TV aparat , i tako u tom opustanju ,
    neki san me uhvati.
    Ali ne za dugo.
    Lupa li neko na vratima i lupa.
    Ustanem , pomalo neurozan i izadjem na ulicu.
    Lepo obucen , kosulja bela , sav pristojan i uljudan , utrapi mi nepozvan gost sareni papir
    na kojem je ispisan poziv o nekom predavanju Jehovinih svedoka na kojem cu saznati kada ce doci Bozije kraljevstvo
    i kako ce to uticati na zivot svakog coveka pa i mene.
    U trenu , upotrebim svoje znanje Biblije i rekoh mu . malo povisen tonom ?
    "Ne postujes Boziju rec i dolazis nedeljom , koju je bog odredio za odmor , i to jos u 3 sata popodne."

    Nije nista rekao.
    Otisao je do sledece kuce .....stao ispred vrata .....sa sarenim papirom u rukama.....

    Posle sam mislio da nisam malo prenaglio.
    Misija je misija .
    Pozdravljam te prijatelju!

    Koji je to stavak u Bibliji koji si mu citirao, gde se nalazi?

    P.S. Dobro je da te savest opominje na prenagljeno ponašanje!


  3. #273

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Nije stavak (šta god stavak značilo na našem jeziku ) nego parafraza rečenice (pretpostavljam), šest dana radi, a sedmi se dan odmori gospodu Bogu svome.

    I šta znači stavak? Ja sam čuo za stalak a za stavak jok?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  4. #274

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Nije stavak (šta god stavak značilo na našem jeziku ) nego parafraza rečenice (pretpostavljam), šest dana radi, a sedmi se dan odmori gospodu Bogu svome.

    I šta znači stavak? Ja sam čuo za stalak a za stavak jok?

    Ova bi se knjiga mogla nazvati Biblija za godinu dana. Dan za danom pruža po jedan izabrani stavak iz Biblije. Na kraju knjige nalazi se malo kazalo u kojem se može potražiti, prema raspoloženju, neki biblijski stavak koji bi vam baš danas najbolje odgovarao. Želite li da vas ova knjiga bolje uvede u čitanje Biblije, ovdje-ondje pogledajte odakle je uzet stavak koji čitate.. Uz svaki je stavak naznačena knjiga, glava i redak. Tako će vas ova knjiga bolje sroditi s Biblijom, pa ćete i sami poslije umjeti po njoj tražiti pouku, utjehu, ohrabrenje, molitveni izraz koji vam ustreba. Biblija je kao lijepa Božja livada.

    Stavak je izraz koji označava određeni stih u Bibliji!

    Poruku je izmenio Meggy, 13.07.2011 u 13:06 Razlog: uklonjena reklama

  5. #275

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    A ti ne umeš da napišeš stih umesto tog rogobatnog izraza stavak?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #276

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    A ti ne umeš da napišeš stih umesto tog rogobatnog izraza stavak?
    Kakva je razlika između ove dve reči?

  7. #277

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Razlika je u tome što ova koju sam ja naveo postoji, a ta koju si ti čuo od negde na mrsomudiji zvanoj okupljanje morona koji mlate praznu slamu, jok
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  8. #278

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ne smem da vam kažem jer ćete onda hteti da budete Jehovini svedoci! A vi nas prezirete i mrzite pa rek'o da vas poštedim muka, bolje je da umrete u Armagedonu nego da živite večno u raju na zemlji kao savršeni ljudi i kao Jehovine sluge, zar ne?

    neverovatno......kakav trip.
    Šta žvaćeš cvrčak,kad se tako tripuješ?:smeh
    Na toj tvojoj livadi rastu mnogo čudne travke.
    Žvaće se i puši i u našem carstvu...al' takih tripova nemamo
    A taj avatar cvrčka,ti baš i pristaje.
    Čitali su ti valjda basnu o cvrčku i mravu kad si bio mali...
    a možda i nisu,...
    Poruku je izmenio ANIBAS, 19.07.2011 u 22:17

  9. #279

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    neverovatno......kakav trip.
    Šta žvaćeš cvrčak,kad se tako tripuješ?:smeh
    Na toj tvojoj livadi rastu mnogo čudne travke.
    Žvaće se i puši i u našem carstvu...al' takih tripova nemamo
    A taj avatar cvrčka,ti baš i pristaje.
    Čitali su ti valjda basnu o cvrčku i mravu kad si bio mali...
    a možda i nisu,...
    Obećanja o kojima pišem, večni savršeni život za poslušno stanovništvo u savršenstvu u raju na zemlji pod Božjim kraljevstvom, govori lično Stvoritelj! Ti i mnogi ste u carstvu crnila i bede, jada i čemera (2. Korinćanima 4:3,4"Pa, ako je i pokriveno naše evanđelje, pokriveno je samo za one koji propadaju, 4 kojima je bog ovoga sveta (Sotona, Đavo) oslepio njihove neverničke misli, da ne vide prosvećenje od evanđelja o slavi Hristovoj, koji je slika Božija.) i jedino što vas čeka je jedina nada koju imate-SMRT! Ma koliko strašno zvuči ova grozna istina, ipak je istina za mnoge koji odbacuju Jehovinu ponudu. Istorija potvrđuje da je Jehova oduvek vodio i štitio svoj narod koji je poslušno sledio njegovo vođstvo! Vrlo uskoro će cela zemlja videti konačan obračun Jehove sa zlom za sva vremena što je u Bibliji i zapisano:

    Otkrivenje 21:3,4" I čuh kako jedan jaki glas sa prestola govori: vidi skinije Božije među ljudima, i on će stanovati s njima, i oni će biti njegov narod, i sam Bog biće s njima, 4 pa će otrti svaku suzu s njihovih očiju, i neće više biti smrti, ni žalosti, ni vike, ni bola, jer ono prvo prođe.

    Misliš li da je sve ovo šala, fantazija??? Razmisli dobro!!!


  10. #280

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Zašto ljudi ne veruju Jehovinim svedocima.
    Odgovor je jako jednostavan, zato što vuku za rukav, zato što presreću po ulici, zato što u toj nazovi veri koju propovedaju ima doza sebičluka, a Hrist nije propovedao sebičluk.
    Hrista je majka ispratila na Golgotu, a Jehovini se svedoci odriču svoje porodice biološške ukoliko ne misle kao oni.
    Zar smo svi slepi i gluvi pa nečujemo glas Proroka Cvrčkaila, aka Svedok?
    Zar nas nije sramota što se ismevamo njegovoj produhovljenosti i ne dozvoljavamo da nas zatruje kvascem svoga bezumlja.
    Jeste, ti si odabrani, sutra ćeš se proglasiti za samoga Mesiju ukoliko ti neko iz sekte to naredi.
    Nećeš dati krv , iako ti može umreti bližnji, jer je po vama krv duša, a zar postoji išta svetije nego dati deo duše i udahmuti je drugome da bismo spasili život.
    Ja sam srećan što sam davao "deo duše" drugima kada im je to trebalo, i znanima i ne znanima, i ako je put spasenja da budem u istom vagonu s tobom i tebi sličnima, onda biram pakao, pa makar me nabadali na kolac svakog utorka , a ponedeljkom me polivali ključalim uljem
    Ti i tebi slični ne shvatate da svi idemo u raj, i to samo iz prostog razloga što je život na zemlji ovakav kakav jeste pakao
    Jebote, al' me krenula filAsUfija
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #281

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Nego da se vratimo na temu, jer tema nije moje nevaspitanje, već kvazireligija koju ti propagiraš.
    Bi li ti dao krv da spaseš život bratu, npr koji umire?
    Da li bi dao krv trudnici koja treba da rodi blizance?
    Ili tetki koja ima rakčinu?

    Mogu da budem nevaspitan, to je moje pravo, isto kao što je pravo članova te sekte kojoj ti pripadaš da budu neljudi.
    Možda mi je jezik pogan, ali mi je duša čista, a tvoja?
    Poruku je izmenio Meggy, 21.07.2011 u 04:52
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #282

  13. #283

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da su Jehovini svedoci, u stvari, lažni svedoci. Kao što znamo, svedok se na latinskom kaže testis. Dalje, svi mi, opet, znamo da je testis mudo, odnosno mošnica tako da nije teško zaključiti da su Jehovini svedoci mućkovi iliti jaja koja ne rađaju. Njihova jalovost je svakom razumnom čoveku potpuno jasna i ovo šta radi Savest na ovoj temi je tipično ponašanje primerenu mentalnom sklopu tih opskurnih duša koji bi u starosti, dakle pri kraju svog životnog puta i kada se javlja pojačani strah od smrti "na brzaka" i bez napora nekako "okajali" svoje grehe. Pošto to ni jedna ozbiljna religija ne omogućuje raznim konvertitima i otpadnicima, odnosno, spamom od religija u kojima su Savest i drugovi mu i stasali, jedini im je izlaz sekta kojoj sada pripadaju, koja je ljudsko duhovno i moralno smetlište i koja bi trebala da se zove - jehovini mućkovi, odnosno sterilna muda!!!!
    Gosn perjar, sto ste toliko uznemireni zbog Jehovinih svedoka? Ako su oni kako vi kazete lazni svedoci, i ako je njihovo delo ljudska zamisao, onda ce oni kao i sve ljudske ideje propasti. Ali ako je njihovo delo stvarno od Boga, onda nece moci niko da ih zaustavi. U ovom drugom slucaju cak bi se boreci protiv njih ustvari borili protiv Boga! A to izgleda da ne bi bilo bas najmudrije.

  14. #284

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Pozdravljam te prijatelju!

    Koji je to stavak u Bibliji koji si mu citirao, gde se nalazi?

    P.S. Dobro je da te savest opominje na prenagljeno ponašanje!

    Nisam citirao prijatelju nikakav stavak.
    Ja to onako iz glave sto mi je ostalo u secanju od davno procitane Biblije ( znas ono od prve knjige Mojsijeve pa nadalje ...)
    Zamisli , imam bibliju od pre rata ali ne znam tacno kojeg jer mi cesto vodimo ratove.
    Djura Danicic and Vuk Karadzic a stampano u Svedskoj.
    I poznato mi je da se nedelja ne spominje u Bibliji vec sedmi dan ali , eto ja sam protumacio da je to nedelja.
    'Mislim , taj sedmi dan.
    Sigurno se slazes da je ta najcitanija knjiga podlozna raznim tumacenjama.
    Recimo , Adventisti , tvoji veliki rivali i konkurenti u prikupljanju stada govore o Suboti jer u nekim verzijama Biblije
    se subota spominje nekoliko puta.
    Sigurno se slazes da su pisanija u Bibliji jako diskutabilna jer je ona pisana , prepravljana , dopravljana ,
    dodavani tekstovi , izbacivani tekstovi sve u skladu sa tom konstelacijom snaga i nekog subjektivnog osecaja
    da ne kazem interesa.
    Biblija je skup tekstova nastalih u dugom vremenskom periodu.
    Oni koji su ostali posle cenzure i to ....
    Znaci kompilacija ili the best off kako to vec neko vidi..


    Nego ..sta sam hteo reci ?

    Sto ja volim nedeljni rucak.

    Znas ono ...supa ..sos ...i sve po redu ....
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  15. #285

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Evo jednog veoma interesantnog članka koji želim da podelim sa vama:

    From punk to JW


Strana 19 od 54 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •