Jehovini Svedoci - Strana 43
Strana 43 od 54 PrvaPrva ... 33414243444553 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 631 do 645 od ukupno 805
  1. #631

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat natasabog kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Svedoci jaki samo na recima, provereno...
    Nisu! Jaki su samo u bezobrazluku i bestidnosti. Provereno.

    P.S.
    Dokazi su na ovim stranicama.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  2. #632

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Zašto idemo od vrata do vrata?

    Isus je zapovedio svojim učenicima da ’stvaraju učenike od ljudi iz svih naroda‘ (Matej 28:19, 20). Kada je poslao svoje prve učenike da propovedaju, rekao im je da posećuju ljude kod kuće (Matej 10:7, 11-13). Nakon Isusove smrti, hrišćani iz prvog veka su nastavili da šire svoju poruku „javno i idući od kuće do kuće“ (Dela apostolska 5:42; 20:20). Mi sledimo primer tih ranih hrišćana i uverili smo se da služba od vrata do vrata predstavlja dobar način da dođemo u kontakt s ljudima.


  3. #633

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Zašto idemo od vrata do vrata?
    Pa valjda da smarate narod i idete mi na jetru. Jutros sam ih oterala. Zatekli me u pidzami i nadrkanu
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  4. #634

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Ovo zvuči pomalo gejevski.
    Svedoci samo svedoče, oni ne praktikuju nikakve bludne radnje
    Otkud ti znaš, da ih nisi nedajbože primala u stan, sram te bilo?

  5. #635

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Ovo zvuči pomalo gejevski.
    Svedoci samo svedoče, oni ne praktikuju nikakve bludne radnje
    Otkud ti znaš, da ih nisi nedajbože primala u stan, sram te bilo?
    I to, da bi donela ovakav zaključak morala je da, kada ih je primila u stan, da ih seHualno spopadne, a oni se jadni branili i dali u beg!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #636

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat paparazzo kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Zašto idemo od vrata do vrata?
    Pa valjda da smarate narod i idete mi na jetru. Jutros sam ih oterala. Zatekli me u pidzami i nadrkanu
    Možda ćeš sledeći put biti bolje raspoložena!


  7. #637

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Otkud ti znaš, da ih nisi nedajbože primala u stan, sram te bilo?
    JokMore, ja to odma' oteram tamo odakle su i dosli
    Nego, nisi se uopste udubio u cvrckovo pisanje ovde. Jer da jesi, shvatio bi vec do sada koliko su oni svi po defaultu smerni i blagoglagoljivi
    Gather ye rosebuds while ye may...

  8. #638

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Ovo zvuči pomalo gejevski.
    Svedoci samo svedoče, oni ne praktikuju nikakve bludne radnje
    Otkud ti znaš, da ih nisi nedajbože primala u stan, sram te bilo?
    Mijatoviću nisi se izjasnio za ponuđeni biblijski studij! Da ili ne?

  9. #639

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Ovo zvuči pomalo gejevski.
    Svedoci samo svedoče, oni ne praktikuju nikakve bludne radnje
    Otkud ti znaš, da ih nisi nedajbože primala u stan, sram te bilo?
    Mijatoviću nisi se izjasnio za ponuđeni biblijski studij! Da ili ne?
    Ne hvala, nisam plaknuo guzu, ali ako imate neku svedokinju u ponudi, bio bih zahvalan da mi se njena slika, po mogućstvu u kupačem, prosledi na pp.

    Unapred zahvalan, rab jehovinobožijeponizni,

    Mijatović.

  10. #640

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ko je naš osnivač?

    Današnja organizacija Jehovinih svedoka nastala je pred kraj 19. veka. U to vreme je jedna mala grupa istraživača Biblije koja je živela blizu Pitsburga u Pensilvaniji, u Sjedinjenim Državama, počela da sistematski proučava Sveto pismo. Oni su upoređivali doktrine koje su zastupale crkve sa onim što Sveto pismo zaista naučava. Ono što su saznali počeli su da objavljuju u knjigama, novinama i časopisu koji se sada zove Stražarska kula — glasnik Jehovinog Kraljevstva.

    U toj grupi iskrenih istraživača Biblije bio je i Čarls Tejz Rasel. Premda je Rasel predvodio u biblijskom obrazovnom delu u to vreme i bio prvi izdavač Stražarske kule, on nije bio osnivač neke nove religije. Cilj koji su imali Rasel i drugi Istraživači Biblije, kako se tada ta grupa nazivala, bio je da objave drugima učenja Isusa Hrista i da žive poput hrišćana u prvom veku. Pošto je Isus Osnivač hrišćanstva, na njega gledamo kao na osnivača i naše organizacije (Kološanima 1:18-20).


  11. #641

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ko je naš osnivač?

    Današnja organizacija Jehovinih svedoka nastala je pred kraj 19. veka. U to vreme je jedna mala grupa istraživača Biblije koja je živela blizu Pitsburga u Pensilvaniji, u Sjedinjenim Državama, počela da sistematski proučava Sveto pismo. Oni su upoređivali doktrine koje su zastupale crkve sa onim što Sveto pismo zaista naučava. Ono što su saznali počeli su da objavljuju u knjigama, novinama i časopisu koji se sada zove Stražarska kula — glasnik Jehovinog Kraljevstva.

    U toj grupi iskrenih istraživača Biblije bio je i Čarls Tejz Rasel. Premda je Rasel predvodio u biblijskom obrazovnom delu u to vreme i bio prvi izdavač Stražarske kule, on nije bio osnivač neke nove religije. Cilj koji su imali Rasel i drugi Istraživači Biblije, kako se tada ta grupa nazivala, bio je da objave drugima učenja Isusa Hrista i da žive poput hrišćana u prvom veku. Pošto je Isus Osnivač hrišćanstva, na njega gledamo kao na osnivača i naše organizacije (Kološanima 1:18-20).

    Jeste pocelo krajem 19 veka,ali vidi se da ti kao ni ostali clanovi vase organizacije nisi dovoljno istrazivao,nego si to sto tvrdis procitao u nekim od vasih stampanih casopisa...i naravno da ne postoji druga istina osim te sto vam napisu. Vi ste nastali kao i svaka druga organizacija,a to sto koristite neke biblijske clanke i ubedujete sami sebe da poticete,odnosno da je osnivac vase organizacije Isus Hrist...e to je vec nesto drugo. Verujte u sta zelite ali cinjenice su drugacije....evo jedan deo da se vidi ko je u stvari bio vas osnivac i kako je u stvari nastala vasa organizacija...pre nego sto to objavim imam samo jedno pitanje kako to da su sve organizacije,ukljucujuci i vasu i npr. mormoni nastali i osnovani bas u Americi koja je otkrivena pre nekoliko stotina godina...ako je vas osnivac zaista Isus Hrist zar nije logicno da se onda za vas znalo i pre toga...recimo u Evropi...medutim kao sto sam rekao a i ti sam u svom komentaru...vi ste osnovani u Americi i tamo vam je i danas glavna Stamparija ili Baza..kako god...a sad jedan kratki clanak o vasem osnivacu...

    Porijeklo i razvoj Jehovinih svjedoka
    Društvo Jehovinih svjedoka osnovao je Čarls Tejz
    Rasel (1852-1916). U svojoj 20. godini počeo je da sumnja u
    učenja svoje (Prezbiterijanske) crkve i počeo da traga od
    zajednice do zajednice ne bi li našao one koji bi prihvatili
    njegovo mišljenje. Kako u tome nije uspio, okupio je grupu
    mladih i osnovao novu religiju. Godine 1873. Rasel je došao
    do zaključka da će Hristos nevidljivo doći 1874. Kada je
    pomenuta godina prošla a ništa se nije desilo, Rasel je Hristov
    dolazak pomjerio na 1914. kada je po njegovom mišljenju
    trebalo da bude uništenje grešnika i početak Božjeg carstva na
    zemlji.
    Čarls Rasel je bio mason 33 stepena, kao i Džozef
    Smit, osnivač Mormonske crkve. Krvna linija ove porodice je
    okultna i može se pratiti u raznim organizacijama kao što su
    iluminati, masoni, fabijanci, jezuiti i drugi „graditelji“ Novog
    svjetskog poretka.
    Društvo je 1909. dobilo novo ime – Internacionalno
    društvo studenata Biblije, a glavna uprava preseljena je u
    Bruklin, Njujork. Rasel je objavio šest knjiga pod naslovom
    „Proučavanje Pisma.” Tvrdio je da su njegove knjige vrednije
    od Svetog Pisma: „Ove knjige su u stvari izlaganje Svetog Pisma. Ovo nije samo biblijski
    komentar, već sama Biblija. Ljudi ne mogu da shvate Božji plan kad proučavaju Bibliju u svojoj
    vlastitoj svjetlosti. Mi smo ustanovili da ako neko dvije godine proučava ove knjige mora biti
    obraćen, isto tako, ako ih prestane proučavati za dvije godine pašće u potpunu tamu.” (La Tour de
    Garde du 15. septembar 1910).
    Rasel je ipak umro u vozu 1916. a njegova maštanja nijesu se ispunila. Raj na zemlji nije
    počeo ni 1874. niti 1914. godine.

  12. #642

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Evo i po ovom komentaru da se javim...zao mi je samo sto vi ne citate nista drugo osim vasih casopisa....to je zalosno a znam pouzdano da je tako...
    YHWH je jedno od Božjih imena u starim biblijskim tekstovima, ali niko, čak ni Jevreji, ne zna kako se ono tačno izgovara. Riječ ELOHIM je upotrijebljena 2500 puta u Bibliji i označava Božanstvo u množini: „U početku stvori ELOHIM nebo i zemlju” (1 Mojsijeva 1:1). Kad se Bog javio Avramu, On kaže: Ja sam EL-ŠADAJ” što znači Bog Silni (1 Mojsijeva 17:1). Jevreji iz poštovanja (treća Zapovijest iz Dekaloga) nikad ne izgovaraju riječ YHWH, već umjesto nje izgovaraju riječ ADONAI, koja ima potpuno isto značenje. Kad se Gospod javio Mojsiju kod ovaca, da bi ga poslao u Egipat da izvede izraelski narod iz ropstva, Mojsije Ga pita: „Kako Ti je ime?” Bog ne odgovara: „Ja sam YHWH” već: „Ja sam onaj što JEST...” (2 Mojsijeva 3:14). Kad je Isus došao na zemlju da upozna ljude sa Bogom i da ih vrati iz idolopoklonstva pravoj vjeri, On se nije obraćao Bogu sa YHWH, već ga je nazivao Ocem, a tako je učio i svoje sledbenike (Matej 6:9). U Novom zavjetu, koji je skoro cio napisan na grčkom jeziku, upotrebljavaju se dvije riječi, TEOS, što se prevodi kao Bog, i KIRIOS, što znači Gospod. Sam Bog svoju djecu na zemlji naziva svojim narodom, a ne po svom imenu (vidi 2 Mojsijeva 3:10; 3 Mojsijeva 26:12, 13; 5 Mojsijeva:2; 1 Petrova 2:9, 10), ili Crkvom Božjom (Kološanima 1:2; Djela 11:26; 1 Korinćanima 15:9; 1 Timotiju 3:15; Efescima 5:27; 2 Korinćanima 6:16). Isus je rekao da će u vrijeme Njegovog dolaska mnogi reći: „Gospode! Gospode! Nijesmo li u ime tvoje prorokovali, tvojim imenom đavole izgonili i tvojim imenom čudesa mnoga tvorili? I tada ću im ja kazati: nikad vas nijesam znao, idite od mene koji činite bezakonje” (Matej 7:21-
    Kuća prinčeva u San Dijegu (neki je zovu „Spomenik lažnom proroku“)
    Stranica 3 od 10
    23). Ove Hristove riječi pokazuju da nije toliko važno kojim se imenom zovemo, već šta činimo. „Jer koji se vladaju po Duhu Božjem, oni su sinovi Božji” (Rimljanima 8:14)

  13. #643

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Niste vi opasni u bukvalnom smislu...cak sto vise,sve navedeno da pomazete ljudima kada ih pogode neke vremenske ili drugacije nepogode su tacne....ali i to ima svoje zasto. Zar postoji laksi nacin da nekoga ubedite u vasu pricu o raju na zemlji,bez patnje,problema,bolesti,smrti,itd...ne nema laksi nacin nego kad je neko u nevolji i problemima do guse,pa mu neko dode sa takvom pricom...tada je doticna osoba koja jeste u nekim mukama zaista ranjiva i povodljiva. Izmedu ostalog vecina vasih sledbenika su ljudi koji su bili u velikim problemima,u situaciji bez izlaza kako bi se reklo...upravo vama takvi i trabaju...dokaz za to postoji i u vasim casopisima gde pisete o raznim iskustvima vasih clanova....eto ja sam citao i vase casopise i sam se uverio da su ti ljudi bili kriminalci,narkomani,u dugovima,bez nacina za prezivljavanje i raznim drugim problemima da ne nabrajam dalje...naravno da su takvi ljudi lak plen za vas. Takoder da navedem jos jedan primer,kada je recimo i vas broj u obliznjim zapadskim zemljama naglo skocio...za vreme rata u bivsoj Jugoslaviji....tada su ljudi na zalost bili u velikim mukama i problemima...mnogi su ostali bez svojih kuca i imanja,izbegli u strani svet gde ste ih vi docekali rasirenih ruku sa predivnim vestima o raju na zemlji i vecnom zivotu...mnogi su ostali na zalost bez dragih clanova u familiji (koji su poginuli ili nestali za vreme rata)...naravno i te ljude ste radosno docekali sa pricom o vecnom zivotu i vaskrsenju kada bude raj na zemlji...i ti ljudi su bili veoma lak plen za vas...zalosno na koji se nacin sluzite i ljudima bukvalno ispirete mozak...idete od vrata do vrata da propovedate o vasim uverenjima,delite brosure i knjige....ali u momentu kada vama zelimo dati neku brosuru ili knjigu da i vi procitate onda to ne dolazi u obzir...i vas komentar je uglavnom isti,znamo mi sta tu pise,ali ne neznate...jednostavno ste programirani da ne citate nista sto nije stampano kod vas,jer se plasite uticaja ovog sveta kojim po vasem vlada Sotona....ako ste toliko ubedjeni da ste u pravu i da je to stvarno istina sto vas uce...onda se nemate razloga plasiti nekih knjiga ili casopisa koji su od drugih autora,a ne vasih...cak sto vise,citanje drugih casopisa i knjiga bi vas trebalo jos vise ubediti u vasu istinu!!! Izmedu ostalog kad se vodi razgovor sa vama,imam osecaj kao da pricam sa govornom masinom koja je programirana sta da kaze....ajde i ti koji se nazivas SAVEST napisi neki komentar sopstvenim recima i prestani stalno da citiras clanke iz raznih vasih casopisa!!!

  14. #644

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Pozdrav Medo! Imam nekoliko pitanja za tebe pre nego što počnemo razgovor:

    1. Reci mi koji je izvor ovih informacija koje si naveo?
    2. Da li si imao prilike da čitaš i ispitaš Bibliju?

    Dva jednostavna i veoma laka pitanjca!
    Poruku je izmenio Meggy, 04.03.2013 u 08:22

  15. #645

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    ja sam citala Bibliju
    i sve sa velecasnim je bilo tumacenje a on nekako nekad zavrsio teologiju i znas postoje duhovne obnove al tamo odes kad oces , ne idu ti na vrata , postoje i kojekave molitve sa tumacenjem Biblije a tumace ih ko sto rekoh ljudi koji su zavrsili teoloski fakultet
    i tako eto al to sve nema veze
    ima veze da ljudi: i vernici i ateisti citaju Bibliju , niko nema eksluzivno pravo na njeno tumacenje pogotovo neko ko je drzi u torbi a tu torbu spusti na zemlju
    a Biblija nije Ana Karenjina da se procita od korice do korice

Strana 43 od 54 PrvaPrva ... 33414243444553 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •