Jehovini Svedoci - Strana 42
Strana 42 od 54 PrvaPrva ... 32404142434452 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 616 do 630 od ukupno 805
  1. #616

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Svako od nas redovno odvaja vreme kako bi pomagao ljudima da saznaju više o Svetom pismu i Božjem Kraljevstvu.
    Meni možete da pomognete kakvim novčanim prilogom, ako nije proGlem, rado bih živeo na vaš račun.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #617

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Cvrcak se jos nije vratio sa seminara sa spremnim odgovorima
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #618

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Da ponovim:

    Iako potičemo iz stotina različitih etničkih i jezičkih grupa, ujedinjuju nas isti ciljevi. Ti ciljevi su:

    1. Iznad svega, želimo da iskazujemo čast Jehovi, Stvoritelju svega i Bogu o kom se govori u Svetom pismu.
    2. Iskreno se trudimo da sledimo primer Isusa Hrista i čast nam je što smo hrišćani.
    3. Svako od nas redovno odvaja vreme kako bi pomagao ljudima da saznaju više o Svetom pismu i Božjem Kraljevstvu.
    4. Budući da svedočimo, to jest govorimo o Jehovi Bogu i njegovom Kraljevstvu, poznati smo kao Jehovini svedoci.

    Cvrčak, učlani me u bratstvo, živ ti majka, ne pitam šta košta.
    Mijatoviću prijatelju, ako želiš da budeš Jehovin svedok evo uputstva:





    Jehovini svedoci nude mogućnost da proučavate Sveto pismo i saznate odgovore na mnoga pitanja, kao što su:

    Ko je Bog?
    Da li mu je zaista stalo do mene?
    Kako mogu poboljšati svoj brak?
    Kako mogu imati srećniji život?

    U nastavku ćete pronaći odgovore na najčešća pitanja u vezi s proučavanjem Svetog pisma.

    Kako izgleda? Izabere se tema, na primer „Bog“ ili „brak“, i osmotre se različiti biblijski stihovi koji se odnose na tu temu. Kada se stihovi uporede, jasno se vidi biblijsko gledište o toj temi. Na taj način dopuštamo da Sveto pismo samo sebe tumači.

    Kao pomoć u proučavanju koristimo knjigu Šta Biblija zaista naučava? U ovoj knjizi se, pored drugih tema, objašnjava šta Sveto pismo zaista kaže o Bogu, Isusu i našoj budućnosti.

    Koliko košta? Proučavanje je besplatno, kao i publikacije koje se koriste u proučavanju.

    Koliko traje? Mnogi ljudi izdvoje oko sat vremena sedmično da bi proučavali Sveto pismo s nama. Ali to može biti i drugačije. Mi se prilagođavamo vašem rasporedu.

    Šta se dešava kada zatražim da proučavam Sveto pismo? U tom slučaju, neko od Jehovinih svedoka će vas posetiti u vreme i na mestu koje vama odgovara. Biće potrebno nekoliko minuta da vam pokaže kako izgleda proučavanje. Ako želite, možete nastaviti.

    Ako prihvatim da proučavam Sveto pismo, da li moram da postanem Jehovin svedok? Ne. Jehovini svedoci rado poučavaju druge o Svetom pismu, ali nikoga ne prisiljavamo da postane pripadnik naše religije. S poštovanjem prenosimo ono što naučava Sveto pismo i smatramo da svaka osoba ima pravo da izabere u šta će verovati (1. Petrova 3:15).

    Zamoli prvog Jehovinog svedoka koji ti dolazi na vrata da proučava Bibliju sa tobom!


  4. #619

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ja živim na selu i imam dobermanku u dvorištu. Kolike su šanse da mi pošteni Jehovin svedok zakuca na vrata?

  5. #620

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Možda možeš da podneseš zahtev da te biblija naučava onlajn
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #621

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Ja živim na selu i imam dobermanku u dvorištu. Kolike su šanse da mi pošteni Jehovin svedok zakuca na vrata?
    Ja ću rado da proučavam Bibliju sa tobom ako želiš!


  7. #622

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Boze, smiluj se...
    U jednom trenutku u životu shvatiš kome je stalo, kome nikad nije bilo, kome više nije, i kome će uvek biti. Zato se ne zamaraj ljudima iz prošlosti, postoji razlog zašto nisu došli u tvoju budućnost.

  8. #623

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Na konto tvog posta o opismenjavanju... kaži ti meni, zašto je jedna članica Vašeg uzvišenog pokreta, onomad na moje oči, zabranila sinu da ponese knjigu Guliverova putovanja iz biblioteke? Koliko me pamćenje služi konstatacija joj je bila da je to sramotno za čitanje Lako Vam je da manipulušete sa polupismenim(bez namere da ikoga uvredim) svetom iz Mozambika, Gane, Solomonskih ostrva...
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #624

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Na konto tvog posta o opismenjavanju... kaži ti meni, zašto je jedna članica Vašeg uzvišenog pokreta, onomad na moje oči, zabranila sinu da ponese knjigu Guliverova putovanja iz biblioteke? Koliko me pamćenje služi konstatacija joj je bila da je to sramotno za čitanje Lako Vam je da manipulušete sa polupismenim(bez namere da ikoga uvredim) svetom iz Mozambika, Gane, Solomonskih ostrva...
    Obrati pažnju na sledeći izveštaj o Jehovinim svedocima:

    Osnovni podaci — na svetskom nivou

    239 — broj zemalja i teritorija u kojima Jehovini svedoci propovedaju
    595 — broj jezika na kojima izdajemo Biblije i biblijsku literaturu
    111 719 — broj skupština Jehovinih svedoka
    7 538 994 — broj Jehovinih svedoka u celom svetu
    19 000 000 — broj osoba koje dolaze na naše sastanke ili kongrese
    179 000 000 — broj odštampanih primeraka Svetog pisma koje su Jehovini svedoci izdali na 116 jezika
    20 000 000 000 — broj odštampanih primeraka biblijskih publikacija koje su Jehovini svedoci izdali u poslednjih deset godina.

    Između 7.500.000 Jehovinih svedoka širom sveta ima bar 1000 pismenih (ne znam šta podrazumevaš pod izrazom "pismen", osobu određene rase ili nacionalnosti?)! Da li si ikada imala prilike da pročitaš bilo šta od literature koju štampa organizacija Jehovinih svedoka?

  10. #625

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Ja živim na selu i imam dobermanku u dvorištu. Kolike su šanse da mi pošteni Jehovin svedok zakuca na vrata?
    Ja ću rado da proučavam Bibliju sa tobom ako želiš!

    ja ne zivim u selu ali imam 2 pustena mastiffa u dvoristu....ulaze i u kucu.....hoces li i sa mnom proucavati Bibliju.....
    ah da,komsija zoran ima dzukelu Micu...Mica je najgori,ujeda iz zasede......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #626

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Ja živim na selu i imam dobermanku u dvorištu. Kolike su šanse da mi pošteni Jehovin svedok zakuca na vrata?
    Ja ću rado da proučavam Bibliju sa tobom ako želiš!

    ja ne zivim u selu ali imam 2 pustena mastiffa u dvoristu....ulaze i u kucu.....hoces li i sa mnom proucavati Bibliju.....
    ah da,komsija zoran ima dzukelu Micu...Mica je najgori,ujeda iz zasede......
    Naravno, drage volje!


  12. #627

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Ja živim na selu i imam dobermanku u dvorištu. Kolike su šanse da mi pošteni Jehovin svedok zakuca na vrata?
    Ja ću rado da proučavam Bibliju sa tobom ako želiš!

    ja ne zivim u selu ali imam 2 pustena mastiffa u dvoristu....ulaze i u kucu.....hoces li i sa mnom proucavati Bibliju.....
    ah da,komsija zoran ima dzukelu Micu...Mica je najgori,ujeda iz zasede......
    Naravno, drage volje!


    e skidam kapu! posebno kad se uzme u obzir da i mene hvata stra` od Mice...


    sto ti je vera.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #628

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Ja živim na selu i imam dobermanku u dvorištu. Kolike su šanse da mi pošteni Jehovin svedok zakuca na vrata?
    Ja ću rado da proučavam Bibliju sa tobom ako želiš!


    Ovo zvuči pomalo gejevski.

  14. #629

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Ovo zvuči pomalo gejevski.
    Svedoci samo svedoče, oni ne praktikuju nikakve bludne radnje
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #630

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Ja živim na selu i imam dobermanku u dvorištu. Kolike su šanse da mi pošteni Jehovin svedok zakuca na vrata?
    Ja ću rado da proučavam Bibliju sa tobom ako želiš!

    ja ne zivim u selu ali imam 2 pustena mastiffa u dvoristu....ulaze i u kucu.....hoces li i sa mnom proucavati Bibliju.....
    ah da,komsija zoran ima dzukelu Micu...Mica je najgori,ujeda iz zasede......
    Naravno, drage volje!


    e skidam kapu! posebno kad se uzme u obzir da i mene hvata stra` od Mice...


    sto ti je vera.....
    Svedoci jaki samo na recima, provereno...
    U jednom trenutku u životu shvatiš kome je stalo, kome nikad nije bilo, kome više nije, i kome će uvek biti. Zato se ne zamaraj ljudima iz prošlosti, postoji razlog zašto nisu došli u tvoju budućnost.

Strana 42 od 54 PrvaPrva ... 32404142434452 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •