Jehovini Svedoci - Strana 32
Strana 32 od 54 PrvaPrva ... 22303132333442 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 466 do 480 od ukupno 805
  1. #466
    Citat olga75 kaže: Pogledaj poruku
    a taj citat moze da se shvati samo bukvalno ?
    ne postoji mozda , eventualno , neko metaforicko tumacenje
    Reci nam tvoje mišljenje i tvoje tumačenje!



    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku

    Mogu da shvatim da smo svi različiti,da volimo različite stvari ali da neko veruje u ove nebuloze i da dozvoli da mu se mozak ispira nekakvim pričicama pri tom da redovno ide na ta okupljanja , peva pesmice i ...to ne mogu da shvatim.
    Jehovini svedoci...koji šta?
    ...svedoče,videli nešto,načuli nešto....bzv.
    Zašto ne posetiš najbližu Dvoranu Kraljevstva Jehovinih svedoka i uveriš se sama?
    Biblija je naučno tačna, nisu to pričice za malu decu! Potrebno je da studiraš i proučavaš Bibliju da bi se uverila u neprocenjivu vrednost Biblije.



    Citat BoginjaMarija kaže: Pogledaj poruku
    A sve vise gladnih na ovoj planeti...pa, fala mu na tome, al' neka ne cini vise takva cuda
    Vidim da nisi primetila da se govori o budućnosti! Biblijska obećanja se odnose na novo uređenje!
    Poruku je izmenio Cecara, 27.06.2012 u 09:09 Razlog: uzastopni postovi

  2. #467

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Nisam citao celu temu ali primecujem da je dosta aktivna i opsirna (47. strana!!!) iz meni nepoznatih razloga tj. da li je moguce da je ova grupa gradjana toliko popularna. Zbog toga sam je i sad posetio bas iz radoznalosti i primetio neke detalje u pisanju clana Savest (cija?).
    Savest, primecujem da vi te vase prostorije nazivate dvoranama kraljevstva (Zasto sve sa pocetnim velikim slovom?). Dolazim do zakljucka da ste vi monarhisticki uredjeni, sto opet dovodi do toga da vi imate i vladara odnosno kralja iliti monarha. Koji je vas vid monarhije?
    Da li se vi njemu potcinjavate, placate porez, imate ustav, parlament.... i ko je zapravo on? Ljudsko, vanzemaljsko ili koje vec bice?

  3. #468

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Biblija je naučno tačna
    Biblija i nauka u istoj recenici?
    Naucna je, jasta, egzaktnija od matematike

    Citat Kaetano kaže: Pogledaj poruku
    Da li se vi njemu potcinjavate, placate porez
    Pa znas kako, Jehovini svedoci sve rade iz ciste ljubavi. Potkrade se tu i tamo poneka clanarina, prepis pokretne i nepokretne imovine, al' nemoj ti sad odma' da pomislis da su oni materijalisti, sacuvajboze
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #469

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ma da li je njihova ljubav (savest) cista ili ne, ne zelim da ulazim. Ali ovde je mnogo kontradiktornih izjava, naziva i ostalih umotvorina od strane branitelja te njihove ...... (ne znam ni sam kako da je nazovem jer sad vidim da su i kraljevstvo).
    Imam ja jos nekih konkretnih pitanja ali bih voleo da dobijem odgovor i na ovo sto sam pitao za pocetak.

  5. #470

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Zašto ne posetiš najbližu Dvoranu Kraljevstva Jehovinih svedoka
    Biblija je naučno tačna, nisu to pričice za malu decu!
    ...čim porastem,doči ču.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  6. #471

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Jehovini svedoci jesu upisani u Registar crkava i verskih zajednica, ali im nije priznat pravni subjektivitet. I slazem se sa Kaetanom da ova tema ima previse strana, ne zavredjuje to.

  7. #472

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Kaetano kaže: Pogledaj poruku
    Nisam citao celu temu ali primecujem da je dosta aktivna i opsirna (47. strana!!!) iz meni nepoznatih razloga tj. da li je moguce da je ova grupa gradjana toliko popularna. Zbog toga sam je i sad posetio bas iz radoznalosti i primetio neke detalje u pisanju clana Savest (cija?).
    Savest, primecujem da vi te vase prostorije nazivate dvoranama kraljevstva (Zasto sve sa pocetnim velikim slovom?). Dolazim do zakljucka da ste vi monarhisticki uredjeni, sto opet dovodi do toga da vi imate i vladara odnosno kralja iliti monarha. Koji je vas vid monarhije?
    Da li se vi njemu potcinjavate, placate porez, imate ustav, parlament.... i ko je zapravo on? Ljudsko, vanzemaljsko ili koje vec bice?
    Pozdravljam te Kaetano, como estas?

    Nema potrebe da čitaš šitavu temu jer ću ti ja ukratko odgovoriti na pitanja koja te zanimaju!

    Kao što si i sam zaključio, Jehovini svedoci su veoma, veoma popularna "grupa građana" ne samo na ovom forumu i u Novom Sadu, već u čitavom svetu. U čitavom svetu postoji više od 8.000.000 krštenih Jehovinih svedoka i krsti se svake godine oko 300.000 novih osoba. Jehovini svedoci su jedna od 4 religije čiji broj članova raste svake godine dok se broj članova ostalih konfesija drastično i vidljivo smanjuje!

    Savest je moja lično!

    Veliko početno slovo označava respekt i duboko poštovanje. Radi se o Dvoranama Kraljevstva, Božjeg, Jehovinog uređenja i u skladu sa veličinom, suverenošću, svetošću, čistoćom...našeg Svemogućeg Stvoritelja Jehove, prikladno je i uz iskreno poštovanje, počinjati reči koje označavaju mesto gde se naš Stvoritelj obožava, velikim početnim slovom.

    Božje Kraljevstvo. Samo ime označava uređenje koje se naziva Božje Kraljevstvo na čijem je čelu Kralj Isus Hrist!
    Svakako da smo mi, Jehovini svedoci, potčinjeni Isusu Hristu i Kraljevstvu koje je uspostavljeno 1914. Godine i već vlada!
    Svaki Jehovin svedok plaća uredno porez državi u kojoj živi.
    Božje Kraljevstvo ima zakone i ustav koji su Božja Reč-Biblija!
    Postoji i "parlament" (kako ga ti nazivaš) i sastoji se od 144.000 duhom pomazanih hrišćana otkupljenih sa zemlje koji će vladati zajedno sa Kraljem Isusom Hristom!
    Ko je on, odgovorio sam ti u prethodnim pitanjima, ali nije na odmet da ponovim: Vladar, Kralj Božjeg Kraljevstva je uskrsnuti Isus Hrist, Kralj, moćno duhovno i besmrtno stvorenje, arhanđeo, Jehovin Sin!


  8. #473

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Kao što si i sam zaključio, Jehovini svedoci su veoma, veoma popularna "grupa građana" ne samo na ovom forumu i u Novom Sadu, već u čitavom svetu.
    Cvrčče, koju ti gudru uzimaš, šta vama tamo na tim mrsomuđenjima, htedoh reći sastancima, propovedima, čemugod, sipaju u kafu?
    Daj malo te psihoaktivne supstance, meni se život pretvorio u čamotinju i beznađe

    U čitavom svetu postoji više od 8.000.000 krštenih Jehovinih svedoka i krsti se svake godine oko 300.000 novih osoba.
    Jašta, od toga u tvojoj glavi boravi pola od tih 300.000
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #474

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Pozdravljam te Kaetano, como estas?
    Nema potrebe da čitaš šitavu temu jer ću ti ja ukratko odgovoriti na pitanja koja te zanimaju!
    Kaetano nemoj žaliti vremena da pročitaš te postove.Kao i Kula stražara i ovaj naš prijatelj više voli da frizira prošlost i da ti je prikaže u svojem promenjivom svetlu.

    Kao što si i sam zaključio, Jehovini svedoci su veoma, veoma popularna "grupa građana" ne samo na ovom forumu i u Novom Sadu, već u čitavom svetu. U čitavom svetu postoji više od 8.000.000 krštenih Jehovinih svedoka i krsti se svake godine oko 300.000 novih osoba. Jehovini svedoci su jedna od 4 religije čiji broj članova raste svake godine dok se broj članova ostalih konfesija drastično i vidljivo smanjuje!
    Na protiv ,Jehovini svedoci su svugde veoma nepopularni zbog svog arogantnog ponašanja .
    Statistika same Kule stražare potvrđuje da Jehovini svedoci ulažu sve više i više truda ali da nalaze sve manje naivnih ljudi koji ne znaju kojim metodama se služi Kula stražara da zavede naivne.



    Kao što vidiš broj krštenih opada što je očigledan dokaz da ima sve manje ljudi u ovoj sekti.


    Veliko početno slovo označava respekt i duboko poštovanje.
    Upravo Jehovini svedoci su poznati po tome da pišu sotona velikim slovom iako to nije po pravopisu.Čak je jedan Jehovin svedok na jednom drugom forumu zapitao jednog drugog diskutanta zašto ne piše sotona velikim slovom.Očigledno im sotona leži na srcu i duboko ga poštuju .
    S druge strane u nazovi prevodu Biblije koji su nakarikali pišu malim slovom Bog tamo gde se odnosi na Isusa jer im se to ne uklapa u doktrinu.
    1 У почетку је била Реч, и Реч је била код Бога, и Реч је била бог.
    Онлајн Библија: Јован 1:1-51 - Званичан вебсајт Јеховиних сведока
    Eto ,toliko o tome koga Jehovini svedoci respektuju a koga ne.

    Svakako da smo mi, Jehovini svedoci, potčinjeni Isusu Hristu i Kraljevstvu koje je uspostavljeno 1914. Godine i već vlada!
    I po Jehovini svedocima došao je nevidljivo ,ali je već pre toga dolazio 1874...šta reći.Ko je pročitao Bibliju barem jednom zna kako će izgledati taj dolazak .Osim toga još puuuno datuma koje pokušavaju da zabašure.

    Brate Kaetano,pročitaj ipak sve postove koje je pisao Malecki i upoznaj Jehovine svedoke.Nećeš zažaliti .Čak ako imaš mogućnosti idi kod njih u skupštinu i uveri se sam .

  10. #475

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Vidim da nisi primetila da se govori o budućnosti! Biblijska obećanja se odnose na novo uređenje!
    Zar ne mislis da je malo glupo da tvrdis da se ta obecanja odnose bas na novo uredjenje, ipak je buducnost jako sirok pojam???
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  11. #476

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Savest, drago mi je da si procitao moja pitanja ali tvoji odgovori su blago receno tako stereotipni da nemam reci. Da se razumemo, niti sam zaintrigiran tvojim verovanjem u to o cemu pricas niti me interesuje da menjam svoju veru. Jednostavno, volim da znam razloge zbog cega je neko odbacio svoju veru i "pljunuo" na sve svoje pretke i koji su tu konkretni razlozi. Kao prvo, ja sam od onih "vernika" koji postuju svoje poreklo i postuju mnogo duzu tradiciju vere nego sto je ta tvoja. O pricama kako osvajate svet i kako vas ima toliki broj, ne mogu me niti fascinirati a ni uplasiti. Ima vas sigurno manje nego sto ima npr. navijaca Reala ili Barselone u svetu. Koliko se vas prekrstava ni to mi ne mozes dokazati vec pricati neke stereotipne price tipa "mi ovo, mi ono".
    Sa tom recju kraljevstvo (pisem malim slovom jer je to po nasem pravopisu a ne iz ubedjenja ili sta vec), samo obezvredjujete sva kraljevstva sto su postojala i na koji nacin su nastala. Necu se iznenaditi ako jednog dana predjete na drugo uredjenje tj. na republiku jer je to uredjenje u vecini drzava na svetu. A kako si mi sve to objasnio mozda jednog dana krenete i sa prefiksom "druze" jer vidim u ovoj tabeli koju je postavio poelbuster da se pominju neki pioniri a to me je asociralo na pionire iz mog detinjstva sa crvenim maramama i plavim titovkama.
    Pomenuo si kako vi placate poreze drzavama u kojima zivite. Ako je tako, odakle vam onda novac za prostorije, literaturu, komunalije i ostale potrepstine a opet se vracam na tabelu gde se pominju milioni dolara?!
    Bog = Kralj mi nikako ne ide jedno sa drugim. Tako da...
    Procitaj neku strucnu literaturu o drzavnom uredjenju tj. kako je nastala monarhija i koji su njeni osnovni principi a ne da ti neko drugi i jednoobrazna literatura pune glavu. Monarhisticko uredjenje je nastalo mnoooogo pre te tvoje 1914. godine koju si pomenuo.
    Savest, osvesti se malo i pokusaj da odgovoris sa svoje tacke gledista a ne da nam prosipas tudje izmisljotine jer ima nas kojima su se zgadile price "mi najjaci, mi svemocni, mi nebeski narod, mi ovakvi, mi onakvi....".
    Umalo da zaboravim i da te pitam a gde to vladate i ko vam je to dozvolio?

    poelbuster, hvala ti na savetu da procitam sve umotvorine koje je Savest napisao da ne kazem prepisao jer se iz aviona vidi da to nisu njegove reci iz glave vec iz nekog podsetnika tipa "Manifest komunisticke partije" ali ja cu se ipak zadrzati na ovome od 47. strane jer sam ovu temu otvorio iz ciste radoznalosti jer se cesto pise na njoj pa da vidim i ja to "cudo" o cemu ljudi pisu. A sto se tice posete njihovim prostorijama, zasto da ne. Po prirodi sam avanturista i volim da vidim sva "cuda" ovog sveta.

  12. #477

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Kaetano kaže: Pogledaj poruku
    Savest, osvesti se malo i pokusaj da odgovoris sa svoje tacke gledista a ne da nam prosipas tudje izmisljotine
    Jasno je da oni nemaju svoje misljenje, niti svoje tacke gledista...i prosipaju narodu samo ono sto im je usadjeno u glavu
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  13. #478

    Odgovor: Jehovini Svedoci



    moze Lock komotno


  14. #479

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Kaetano kaže: Pogledaj poruku
    Savest, drago mi je da si procitao moja pitanja ali tvoji odgovori su blago receno tako stereotipni da nemam reci. Da se razumemo, niti sam zaintrigiran tvojim verovanjem u to o cemu pricas niti me interesuje da menjam svoju veru. Jednostavno, volim da znam razloge zbog cega je neko odbacio svoju veru i "pljunuo" na sve svoje pretke i koji su tu konkretni razlozi. Kao prvo, ja sam od onih "vernika" koji postuju svoje poreklo i postuju mnogo duzu tradiciju vere nego sto je ta tvoja. O pricama kako osvajate svet i kako vas ima toliki broj, ne mogu me niti fascinirati a ni uplasiti. Ima vas sigurno manje nego sto ima npr. navijaca Reala ili Barselone u svetu. Koliko se vas prekrstava ni to mi ne mozes dokazati vec pricati neke stereotipne price tipa "mi ovo, mi ono".
    Sa tom recju kraljevstvo (pisem malim slovom jer je to po nasem pravopisu a ne iz ubedjenja ili sta vec), samo obezvredjujete sva kraljevstva sto su postojala i na koji nacin su nastala. Necu se iznenaditi ako jednog dana predjete na drugo uredjenje tj. na republiku jer je to uredjenje u vecini drzava na svetu. A kako si mi sve to objasnio mozda jednog dana krenete i sa prefiksom "druze" jer vidim u ovoj tabeli koju je postavio poelbuster da se pominju neki pioniri a to me je asociralo na pionire iz mog detinjstva sa crvenim maramama i plavim titovkama.
    Pomenuo si kako vi placate poreze drzavama u kojima zivite. Ako je tako, odakle vam onda novac za prostorije, literaturu, komunalije i ostale potrepstine a opet se vracam na tabelu gde se pominju milioni dolara?!
    Bog = Kralj mi nikako ne ide jedno sa drugim. Tako da...
    Procitaj neku strucnu literaturu o drzavnom uredjenju tj. kako je nastala monarhija i koji su njeni osnovni principi a ne da ti neko drugi i jednoobrazna literatura pune glavu. Monarhisticko uredjenje je nastalo mnoooogo pre te tvoje 1914. godine koju si pomenuo.
    Savest, osvesti se malo i pokusaj da odgovoris sa svoje tacke gledista a ne da nam prosipas tudje izmisljotine jer ima nas kojima su se zgadile price "mi najjaci, mi svemocni, mi nebeski narod, mi ovakvi, mi onakvi....".
    Umalo da zaboravim i da te pitam a gde to vladate i ko vam je to dozvolio?

    poelbuster, hvala ti na savetu da procitam sve umotvorine koje je Savest napisao da ne kazem prepisao jer se iz aviona vidi da to nisu njegove reci iz glave vec iz nekog podsetnika tipa "Manifest komunisticke partije" ali ja cu se ipak zadrzati na ovome od 47. strane jer sam ovu temu otvorio iz ciste radoznalosti jer se cesto pise na njoj pa da vidim i ja to "cudo" o cemu ljudi pisu. A sto se tice posete njihovim prostorijama, zasto da ne. Po prirodi sam avanturista i volim da vidim sva "cuda" ovog sveta.
    Keatano druže, jesi li imao prilike da zaviriš u Bibliju i da saznaš nešto iz Biblije ili o Bibliji?

  15. #480

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ovo cu shvatiti samo kao tvoju nemoc da se osvestis i samosvesno odgovoris na konkretna pitanja jer delujes kao klinci kad stanu pa uporedjuju ciji je veci! "Zavirio" sam ja u malo vise literature nego sto ti mislis.


    Evo jos nekih pitanja a tvoja je volja da li ces da odgovoris:

    1. Da li bi svojoj dragoj osobi npr. detetu ako ga imas dao krv ako mu je (ne daj Boze) potrebno za operaciju srca?

    2. Sta predstavljaju ove fotografije iz vasih knjiga?

    Ime: Otkrivenjekanda-1.jpg Pregleda: 57 Veličina: 124.1 KB

    Ime: Uciodvelikogucitelja89.jpg Pregleda: 44 Veličina: 102.4 KB

    Ime: Uciodvelikogucitelja188.jpg Pregleda: 62 Veličina: 121.7 KB

    Ime: Uciodvelikoguciteljanaopako188.jpg Pregleda: 45 Veličina: 77.7 KB

    To je samo pet minuta guglanja i dodjes do mnogih odgovora.

    Evo i izvora ovih fotografija: Jehovini svedoci: Sakrivene poruke i slike demona u knjigama Kule stražare

    A evo i jedna ispovest vaseg bivseg druga clana: Jehovini svedoci: Bio sam Jehovin svedok


    p.s. Nasi stari znaju da kazu za to tvoje "propovedanje": "Sinko, mani se corava posla!"

Strana 32 od 54 PrvaPrva ... 22303132333442 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •