Jehovini Svedoci - Strana 21
Strana 21 od 54 PrvaPrva ... 11192021222331 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 301 do 315 od ukupno 805
  1. #301

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Mrzi me sad da idem do sobe da uzmem evanđelja, ali tog Jehovu nisam nigde video ni pročiao.
    Kontam ja da je onaj članak napisan od strane kakvog sektaša, jer smrdi na sektu, anego te ja pitam imaš li ti kakav relevantan izvor, koji se potvrđuje na više mesta npr kod JS, u SPC, RKC etc, m?
    Izvori pisani rukom svedoka me ne zanimaju mnogo, iz prostog razloga što su netačni
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #302

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    I faraon je govorio: "Ko je taj Jehova?" Zbog svog oholog stava na jedan bolan nacin je shvatio ko je Jehova! Prijatelju, i ti ces sigurno uskoro shvatiti ko je Jehova! A na koji nacin? Nadam se da to nece biti na nacin na koji je faraon shvatio. Na koji ces nacin to shvatiti, zavisi iskljucivo od tebe.

  3. #303

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Jebote svi na ovom forumu nešto prete je l' to neka moda?
    Nego sinovac, ti znaš tog Jehovu, mislim, veruje li on u Boga i slično?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  4. #304

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Ovako Luka 21:25-28 pod nadahnućem opisuje kraj ovog sistema stvari:

    И биће знакова на сунцу, месецу и звездама, а народе на земљи обузеће тескоба и осећај немоћи због хуке мора и таласа, и људи ће тада губити свест од страха и очекивања онога што ће задесити свет, јер ће се силе небеске уздрмати. И тада ће видети Сина човечјег како долази у облаку са силом и великом славом.А кад све то почне да се збива, усправите се и подигните главу, јер се приближава ваше избављење.


  5. #305

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ovako Luka 21:25-28 pod nadahnućem opisuje kraj ovog sistema stvari:

    И биће знакова на сунцу, месецу и звездама, а народе на земљи обузеће тескоба и осећај немоћи због хуке мора и таласа, и људи ће тада губити свест од страха и очекивања онога што ће задесити свет, јер ће се силе небеске уздрмати. И тада ће видети Сина човечјег како долази у облаку са силом и великом славом.А кад све то почне да се збива, усправите се и подигните главу, јер се приближава ваше избављење.

    Ovaj citat iz Biblije koji si ovde citirao se ne podudara sa učenjem Kule stražare.

    Po učenju Jehovinih svedoka je Isus već došao nevidljivo iako je u Bibliji na puno mesta opisano kako će izgledati njegov dolazak.

    Ime: Najveioveks131b.jpg Pregleda: 69 Veličina: 213.3 KB

    Da podsetim sve one koji ne poznaju istoriju Jehovinih svedoka da je po učenju Kule stražare bilo najavljeno da će 1914 godine doći Isus onako kako je opisano u Bibliji.Budući da se to naravno nije desilo oni su naivnim pripadnicima zamazali oči da je Isus došao nevidljivo.
    U svoj muci da zabašure situaciju čak su i izmenili reč dolazak u reč prisutnost kako bi naivni članovi teže povezali da proricanje Kule stražare pogrešno kao i sva ostala.

    Imajte uvek na umu lažna proročanstva Kule stražare.Pri tome su izračunali godinu iako je Isus naglasio da to niko ne zna.A da zbrka bude još veća i ta računica nije tačna pa negiraju sve istoričare .
    Žalosna je ova bratija koja ne samo šta ne želi da proveri da li je njihova organizacija ono što oni ne žele da poveruju nego čak napadaju na ulici neupućene i pokušavaju da ih vrbuju.

  6. #306

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Sledeći biblijski stavci mnogo govore onome ko ima razum:

    1. Безумник говори у срцу своме:
    „Нема Јехове.“
    Зло чине, одвратна су дела њихова.
    Нема никог ко добро чини. (Psalam 14:1)


    2. Bezbožnici su kao more uskolebano, koje se ne može umiriti i voda njegova izmeće nečistotu i blato. Nema mira bezbožnicima, veli Bog moj.(Isaija 57:20,21)


  7. #307

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Sledeći biblijski stavci mnogo govore onome ko ima razum:

    1. Безумник говори у срцу своме:
    Нема Јехове.
    Зло чине, одвратна су дела њихова.
    Нема никог ко добро чини. (Psalam 14:1)


    2. Bezbožnici su kao more uskolebano, koje se ne može umiriti i voda njegova izmeće nečistotu i blato. Nema mira bezbožnicima, veli Bog moj.(Isaija 57:20,21)

    Da li su to oni koji ne veruju u Jehovu po tvome bezumnici? Da li zaista misliš da bezbožnici (neverujući) i svi oni koji ne pripadaju Jehovinim svedocima nisu sposbni za lepe i čiste stvari, umetnost, dobročinstva, porodicu, stvaranje?...

    Jer, ako je tako, ispade da na ovom forumu imate razum samo ti i tvoj alter ego Fines. Zanimljivo, nema šta.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #308

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Sledeći biblijski stavci mnogo govore onome ko ima razum:
    A mi smo, inace, svi nerazumni, pa ce Jehovini smaraci da nam otvore oci kad krenu na turneju od_vrata_do_vrata, ne bi li nam prezentovali stav (izgleda) jedinog razumnog medju njima, (ovna) predvodnika.

    Uostalom, kad ti sektas kaze da nemas razum, to mu ga dodje k'o kompliment
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #309

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    "Nijednom piscu Starog Zaveta (hebrejskih pisama) nikada nije palo na pamet da dokazuje ili pobija postojanje Boga", kaze dr. James Hastings u delu A Dictionary of the Bible.
    "Negiranje postojanja Boga ili koriscenje argumenata da bi se njegovo postojanje dokazalo, uopste nije bilo u skladu s duhom drevnog sveta. Verovanje da Bog postoji bilo je prirodno za ljudski um i uobicajeno za sve ljude". nastavlja dr. James.
    To naravno ne znaci da su svi ljudi u to vreme bili bogobojazni. Daleko od toga da jesu. Psalam 14:1 i 53:1 spominju "bezumnika" ili kao sto kaze prevod Saric "ludaka" koji je u svom srcu rekao: "Nema Boga."
    Kakva je to osoba "bezumnik" ili "ludak" koja negira postojanje Boga? Ona nije intelektualno neupucena. Umesto toga, hebrejska rec naval, ukazuje na moralnu manu.
    Profesor S.R.Driver u svojim zapazanjima u knjizi The Parallel Psalter kaze da ta mana "nije nesposobnost uma, nego moralna i religiozna bezosecajnost, potpuno pomanjkanje osecaja ili moci zapazanja."

    Bez namere da bilo koga etiketiram kao takvu osobu, nadjoh za shodno da pruzim samo objasnjenje reci "bezumnik" iz Psalma 14:1

    Pozdrav svima!

  10. #310

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Bez namere da bilo koga etiketiram kao takvu osobu, nadjoh za shodno da pruzim samo objasnjenje reci "bezumnik" iz Psalma 14:1
    A sto ti objasnjavas sta je on hteo da kaze?
    Sem toga, ovde niko ne negira postojanje Boga, ne znam gde si to video.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #311

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    A sto ti objasnjavas sta je on hteo da kaze?
    Sem toga, ovde niko ne negira postojanje Boga, ne znam gde si to video.
    Ja ne objasnjavam sta je on (ne znam na koga mislis) hteo da kaze. Objasnio sam znacenje izraza "bezumnik" iz Psalma 14:1. A sto? Pa to sam rekao, nisi pazljivo procitala. Ajmo jos jednom, nadjoh za shodno.

  12. #312

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne objasnjavam sta je on (ne znam na koga mislis) hteo da kaze. Objasnio sam znacenje izraza "bezumnik" iz Psalma 14:1. A sto? Pa to sam rekao, nisi pazljivo procitala. Ajmo jos jednom, nadjoh za shodno.
    Eto, lepo si nam objasnio, al` na pola. Nego, da li ti i ostali svedoci smatrate sve ostale koji ne veruju u Jehovu na takav način kao ti i tvoj sabrat Svaest bezumnicima? Dakle, pitanje je jasno, da li su oni koji nisu u sekti JS bezumnici?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #313

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Eto, lepo si nam objasnio, al` na pola. Nego, da li ti i ostali svedoci smatrate sve ostale koji ne veruju u Jehovu na takav način kao ti i tvoj sabrat Svaest bezumnicima? Dakle, pitanje je jasno, da li su oni koji nisu u sekti JS bezumnici?
    Kao prvo zasto govoris u mnozini? Koliko vidim izgleda da je samo tebi 50% jasno. Drugi nemaju primedbe. Kao drugo, ja nikad nisam rekao za one koji nisu Jehovini svedoci da su bezumnici. Ako smatras da sam to nekada tvrdio, kazi u kom svom postu sam to izjavio. Molim te potrudi se da tvoje izjave budu tacne i istinite.
    Tacno je da sam nasao za shodno da objasnim sta znaci rec "bezumnik" iz Psalma 14:1 sto nikako ne znaci da mislim da oni koji nisu Jehovini svedoci su bezumnici. Dakle, da skratim pricu, Jehovini svedoci nikako sa omalovazavanjem i nipodastavanjem ne gledaju na ljude koji nisu Jehovini svedoci. Trude sa zive u skladu sa Isusovim ucenjem. To znaci da vole ljude. I to ne samo one koji jesu Jehovini svedoci, vec i one koji to nisu, tacnije sve ljude.
    "Bezumnik" u onom smislu o kojem sam vec ranije govorio je osoba koja kategoricki tvrdi da nema Boga. To ne znaci da je ta osoba zla, ili glupa, osim toga to ne znaci da je to konacno stanje te osobe. Mnogi "bezumnici" su shvatili da Bog itekako postoji. Dakle, neko nije Jehovin svedok jer smatra da Bog ne postoji. Medjutim, postoje i drugi razlozi zasto neko nije Jehovin svedok. Neki su zavedeni laznim ucenjima svoje religije, pogresno informisani, neki misle da su Jehovini svedoci sekta,da su lazni proroci itd. Ima i onih koji jos nisu ni culi za Jehovine svedoke. Bez obzira koji je razlog sve su to trenutna stanja, sto ne znaci da su i konacna. Da li su i konacna to ce vreme pokazati.
    Onda, kako Jehovini svedoci gledaju na one koji to nisu? Pa onako kako ja gledam na tebe. Kako ja gledam na tebe? Kao na buduceg brata u veri. Da li mislim da si bezumnik, ti, i oni koji nisu Svedoci? NE!

  14. #314

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne objasnjavam sta je on (ne znam na koga mislis) hteo da kaze. Objasnio sam znacenje izraza "bezumnik" iz Psalma 14:1. A sto?
    On = Savest = tvoj kolega svedok
    On nas je nazvao bezumnicima, pa sam te pitala zasto ti umesto njega objasnjavas ta je on time hteo da kaze?


    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, da skratim pricu, Jehovini svedoci nikako sa omalovazavanjem i nipodastavanjem ne gledaju na ljude koji nisu Jehovini svedoci. Trude sa zive u skladu sa Isusovim ucenjem. To znaci da vole ljude. I to ne samo one koji jesu Jehovini svedoci, vec i one koji to nisu, tacnije sve ljude.
    To smo uspeli da primetimo, narocito kad krenu pretnje koje ukljucuju proces sagorevanja



    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    "Bezumnik" u onom smislu o kojem sam vec ranije govorio je osoba koja kategoricki tvrdi da nema Boga.
    Opet te pitam, ko je ovde u bilo kom momentu tvrdio da nema Boga?



    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Medjutim, postoje i drugi razlozi zasto neko nije Jehovin svedok. Neki su zavedeni laznim ucenjima svoje religije, pogresno informisani, neki misle da su Jehovini svedoci sekta,da su lazni proroci itd.
    A neki, recimo, imaju i moc logickog rasudjivanja


    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Ima i onih koji jos nisu ni culi za Jehovine svedoke.
    Sumnjam, toliko ste arogantni i nametljivi, da ne verujem da postoji odrasla osoba koja nije imala to (ne)zadovoljstvo da se sretne s vama
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #315

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Naravno da su Jehovini svedoci sekta. Mala verska zajednica, proistekla iz neke grane protestantizma. Valjda. Više se i ne sećam.
    Nepravedno je napadati nekog ako pripada drugoj denonminaciji, ali JS su toliko napadni i dosadni ponekad, da je zazor sasvim opravdan.
    Niko nikom ne brani da veruje u šta god hoće, u biti, svako veruje u nešto, ali ne može neko na osnovu svoje interpretacije Svetog pisma, gurati prst u oči onima koji to isto Sveto pismo vide i doživljavaju potpuno drugačije. I hrišćanstvo je u ranim godinama bilo judejska sekta, ali da su sledili ideologiju Jehovinih svedoka, teško da bi makli dalje od Palestine..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 21 od 54 PrvaPrva ... 11192021222331 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •