Jehovini Svedoci - Strana 15
Strana 15 od 54 PrvaPrva ... 5131415161725 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 211 do 225 od ukupno 805
  1. #211

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    To je najbolje sto umes?
    Odgovori su u skladu sa pitanjima i ponašanjem-zrelošću!


  2. #212

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Joj, super, znaci kad mi dodju na vrata, dovoljno je da kazem da sam nezrela i oni ce istog momenta da odjebu? Nista mi lepse nisi mog'o reci, ma dan si mi ulepsao!
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #213

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Zašto GospodaČlanoviDrugovi Svedoci smatraju da oni koji nisu među GospodomČlanovimaDrugovima Svedocima su nezreli?
    Zar se zrelost stiče usvajanjem onoga što ti neko servira u besplatnom (što mi se posebno dojmi) bibilijskom studiju?
    Zašto je nezrelost zapravo biti drugačiji? Svoj? Svojevoljno pročitati Bibliju? Izgraditi svoj sud o Bibliji?
    Ili svojevoljno odličiti da ne želiš da je čitaš?
    Zašto je nezrelo ne zanimati se za budućnost koju nam GospodaČlanoviDrugovi Svedoci Proroci serviraju prodavajući nam m... za bubrege i koristeći velike reči "temelj Biblije"? One koje više zanima stanje živih (jer sa njima grade sekund iz sekunda) od stanja mrtvih? Od onih koji su davno prestali da veruju i u Deda Mraza, a kamoli u savršenstvo u raju na zemlji?

    Zapravo, zadovoljstvo mi je da me GospodaČlanoviDrugovi Svedoci Proroci smatraju nezrelom i ne debatuju mi na kućnom pragu.
    Bojim se da na pokušaj vređanja ljudske inteligencije ću uzvratiti istim. A ne volim da budem nekulturna. Pa čak i kada smarači nekulturno stižu pred na moj otirač.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #214

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ne vidim niti jedno ozbiljno, još manje zrelo pitanje na temu Jehovinih svedoka tako da nemam šta da ti odgovorim! Pametovanje i verbalisanje me ne zanima, nemam vremena za to. Dakle ako te iskreno zanima nešto konkretno o Jehovinim svedocima, Bibliji, budućnosti na temelju Biblije, stanju mrtvih, novom uređenju, večnom životu u savršenstvu u raju na zemlji, armagedonu i sličnim biblijskim pitanjima, biće mi zadovoljstvo da ti odgovorim.

    O moćni duše, kad već pričamo o budućnosti, mo'š li mi pogledati u suljpa.

    Postavio sam ti konkretna pitanja i nemoj da se izvlačiš intelektualizacijom, za to ti treba malo više od napamet naučenih pesama.
    I ko određuje moju ozbiljnost, ti, i tebi slični moroni, ili si možda online sa Bogom, svetim duhom i ekipom pa znaš kako ću svršiti ovozemaljski život

    Ako znaš odgovori mi pLJiiiiz, želim da znam kad je svršetak, da znam da odem na neke žešće bahanalije, opljačkam neku banku i tako to
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #215

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Alo, šinko, pobrkao si lončiće. Ja sam ateista. JA NE VERUJEM, JA ZNAM.

    Hahahahahaaaaaaaaa! Ovo je najbolji fazon koji sam čuo u zadnjih 50 godina! Baš si me nasmejao dečačiću! Heheheee


  6. #216

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Videmir kaže: Pogledaj poruku
    Ok, da ti odgovorim na pitanja. Stanje u koje bivaju Hriscani dovedeni nije u redu.
    Strah od unistenja, strah od grehova (pretezno koji ne postoje) ali i koji postoje.
    Takodje, Hriscani vredjaju druge time sto im kazu da su gresnici, ili pagani.
    Stvaraju svojim umom lazne ideje o grehu, malenkosti, propasti, kataklizmama, itd.

    Ljudi su iznutra dobri, JSvedoci, pravoslavci itd svi su ok, ali bivaju "izludjeni" Hriscanstvom.
    Zato ljude postujem, ali sekte ne. Na vrhu svake sekte se krije neko bice (moguce da i
    nije ljudsko) koje vernike skrece na pogresan put.

    Ja sam, u Novom Sadu par puta trazio crkvu Jehovinih Svedoka, ali nisam nasao :D
    , pazi, isao sam i ulicom gde je njihova crkva, i trazio, i bio sam isfrustriran sto ne mogu
    naci, ali izgleda da mi nije bilo sudjeno.

    Hteo sam, da se druzim malo snjima, ne da postajem clan njihove crkve.



    NE slazme se. Grubo se NE slazem. Po mom iskustvu, Biblija je jako konfuzna.
    Pokusavao sam da citacjuci Bibliju dodjem do nekih spoznaja, jok, dosao sam do vecih
    konfuzija. Biblija (bar meni) ne daje odgovore ni na osnovna pitanja zivota.
    Bio sam Hriscanin, u nekoj drugoj sekti.

    Upoznat sam i sa nacinom tumacenja Biblije kod JSvedoka. Jasno mi je da JSvedoci
    tumace Bibliju kako im odgovara, a ne kako bi trebalo. Svakom stihu pridaju znacenje
    koje im odgovara radi svoje propagande.

    Mada Biblija je sama tavka konfuzna da je svako tumaci kako hoce, sem sto je neko
    uspeo da citavih 6 miliona JSvedoka ubedi u svoje tumacenje Biblije.



    Sotona ne vlada ovim sistemom. U Bibliji pise da je Bog Kralj Kraljeva i Gospodar
    Gospodareva, tako da se Bog smatra vladarem. Ali ja sam dosao do zakljucka da su
    oboje i Jehova i Sotona losi momci koji ljude zavode i maltretiraju.

    Sotona je cak manje zao nego Bog, jer Biblija svedoci da je Bog ubio mnoooogo vise
    ljudi od Sotone. Nema opravdanja za ubistvo! Na sud sa Jehovom, ja bih ga osudio na
    nekoliko miliona godina zatvora, plus zbog postenja dao bih mu pomoc psihijatara/psihologa,
    pa ako ga izlece, ako mu izlece njegove mentalne bolesti, onda ga mogu pustiti na slobodu.

    Ovaj sistem je upravo zao jer Jehova i Sotona, kao da zajedno manipulisu tu jadne ljude
    i maltretiraju ih. Naravno Jehova je jedno bice, kao isvaka ljudska Dusa koja ja umislila
    da je kralj svemira i proglasila sebe za svevisnjeg, Alfa i Omega. U stvari, podseca
    me na samog Lucifera koji je umislio da je iznad Boga.

    Pazi, pravi Bog, Alfa i Omega, nikada nikog ne bi ubio, nikada se ne bi uplitao u niciji
    zivot, nikada ne bi iziazvao rat. Nema sanse. Pravi Bog je apsolut i nije bice,
    zabole ga za sve, jer je on sve, apsolutno sve.

    Jednostavno svojim opazanjem vidim da je Jehova lazni Bog koji je sebe uzdigao
    i postavio na mesto pravog.

    Coveku ne treba Biblija da bi znao da treba da voli svoje Bliznje. Amen.
    Pozdrav Videmir, žao mi je što nisam u mogućnosti odmah da odgovorim na postove. Iako je prošlo mnogo vremena od tvog posta, nadam se da ćeš uočiti moj post kojim želim da te obavestim da ću odgovoriti na njega uskoro!


  7. #217

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    DAkle, nesrećo, hoćeš li mi ti odgovoriti na pitanja?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  8. #218

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    DAkle, nesrećo, hoćeš li mi ti odgovoriti na pitanja?
    Dobro došao u klub ljudi koje ovaj naš drugar jednostavno ignoriše.

    Recept mu je jednostavan,pojavi se neko novi on počne znaš već...
    Kad taj novi postavi pitanje iz Biblije tu se priča završava.
    Ovaj naš drugar zamišlja da "živi u istini"(to im je inače oficijelno stanje svih JS)i da je sve ostalo od sotone čije ime pišu velikom slovom bez izuzetka.
    Jehovini svedoci: satana pi
    Kada sam na drugom forumu jednom pitao on mi je odgovorio da je to iz poštovanja!!!

    Jedna krajnje zbrkana grupa ljudi koja ima potpuno pogrešne stavove o Isusu ,Svetom Duhu(pišu malim slovom!!!!što mi je najžalije) i naravno Bogu Ocu.

    Prevod Novi svet je toliko unakažen da je jedino moguće što ostaje čoveku da zaključi da je to sve uradio onaj čije ime Kula stražara piše velikim imenom.

    Ali ovaj naš drugar je stvarno nepopravljiv,koliko god puta da mu dokažeš da učenje Jehovinih svedoka nema veze sa Biblijom on samo okrene glavu i tera dalje kao da te nije čuo.

    Čitajte i proveravajte da li su moje optužbe osnovane.

  9. #219

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Nikakvo oružje protiv tebe načinjeno neće biti uspješno i zlim ćeš proglasiti svaki jezik koji se na sudu podigne na tebe. To je nasljedstvo slugu Jehovinih i od mene je pravednost njihova, kaže Jehova.(Isija 54:17)

    Kevću kučići bez uspeha, nemaju snage niti smelosti da ujedu, samo kevću i kevću i kevću...! Naš narod kaže: "Pas laje, vetar nosi!"! Heheheheheee, mudar je naš narod!


  10. #220

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Alo, ajde mi odgovori na pitanje, ne j*** me k'o drekavca.
    Ako diskutuješ odgovoriš i na ono što si upitan, a ako nećeš ne nerviraj ljude ovde udžaba
    Poruku je izmenio Mish, 16.05.2011 u 22:37 Razlog: bez tekih reči, molim
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #221

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Naš narod kaže: "Pas laje, vetar nosi!"! Heheheheheee, mudar je naš narod!

    A jes' ti to nesto rek'o, pa je i tvoje odneo, kad vec nema nikakvih odgovora ovde?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  12. #222

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    @Uzaludni pokušaj

    Šta mu to dođe naš narod, idioti koji prodaju muda za bubrege kao i ti?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #223

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Svedoci chega? Ahahahahahaha...
    Ups,izvinjavam se...Zamalo da kazhem "Bozhe",eto dokle je doshlo...
    Ali bolje shto nisam,mogao bi neko da me "poklopi" onim,"ne uzimaj zalud ime bozhije",Hehehehe...
    Htedoh reci,chime se ljudi bave...
    A znate za onu izreku:"Kad Djavo nema shta da radi,on meri muda na kantar-u"...
    `Aj uzdravlje...
    Me Bring Da Enlightenment...

  14. #224

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Isus je prorekao da će u poslednjim danima ovog sistema stvari biti upravo ovako kako se stvari odvijaju, naime, ljudi će biti oholi, lažljivci, imaće više ljubavi prema materijalnim stvarima nego prema duhovnim, imaće izgled pobožnosti...i jedna od vidljivijih karakteristika je i proročanstvo u Mateju 24:14 I propovedaće se ovo evanđelje (dobra vest) o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svima narodima, i tada će doći kraj.


  15. #225

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Možete li me obavestiti samo o tačnom datumu kada će doći kraj? Ima li tih detalja u vašim ćitabima? Planirala sam još par stvari u životu da odradim, pa bi mi informacija bila korisna kako bih znala da se organizujem.
    Hvala unapred
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 15 od 54 PrvaPrva ... 5131415161725 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •