Jehovini Svedoci - Strana 22
Strana 22 od 54 PrvaPrva ... 12202122232432 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 316 do 330 od ukupno 805
  1. #316

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Fines kaže:
    Medjutim, postoje i drugi razlozi zasto neko nije Jehovin svedok. Neki su zavedeni laznim ucenjima svoje religije, pogresno informisani, neki misle da su Jehovini svedoci sekta,da su lazni proroci itd.
    Ko još veruje u proroke u 21. veku, majke ti rođene?
    Ne sine, niko nije zaveden, već je stvar u tome da gomila morona ide ulicama i presreće ljude, i gnoji o silasku sina Božijeg, o tome da će doći do sagorevanja, s tim što bih aj voleo da mi pomognu da sagorim višak masnih naslaga i odmah bih se, ukoliko dozvolite sex pre braka, konzumaciju duvana i alkohola učlanio u tu vašu proročku organizaciju
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #317

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da su Jehovini svedoci sekta. Mala verska zajednica, proistekla iz neke grane protestantizma. Valjda. Više se i ne sećam.
    Nepravedno je napadati nekog ako pripada drugoj denonminaciji, ali JS su toliko napadni i dosadni ponekad, da je zazor sasvim opravdan.
    Niko nikom ne brani da veruje u šta god hoće, u biti, svako veruje u nešto, ali ne može neko na osnovu svoje interpretacije Svetog pisma, gurati prst u oči onima koji to isto Sveto pismo vide i doživljavaju potpuno drugačije. I hrišćanstvo je u ranim godinama bilo judejska sekta, ali da su sledili ideologiju Jehovinih svedoka, teško da bi makli dalje od Palestine..
    Dobro je da ne mozes vise toga da se setis. Jer i ovo cega si se setila je potpuno netacno. Kao prvo JW poput Isusa Hrista i ranih apostola propovedaju dobru vest o Bozjem Kraljevstvu. Dakle, nikoga ne napadaju. Mada i Isusovo propovedanje nije bas naislo na dobrodoslice. Ako i danas postoji otpor propovedanju to nije nista novo. Isus je i ukazao na to. To sto se ti i tebi slicni smatrate napadnuti mislim da je vise bezanje i strah od istine jer vas Jehovini svedoci samo podsecaju na ono sto vi i sami znate ali biste to radije da gurnete pod tepih. Zao mi je ali od istine se ne moze pobeci, i uskoro ce istina zasjati u punom svetlu, dopalo se to nama ili ne. To se jednostavno ne moze spreciti jer iza toga stoji Bog.
    Jehovini svedoci su jedini pravi naslednici izvornog hriscanstva, onog kojeg je osnovao upravo Isus, koji je i sam bio Jehovin svedok. Mogao bih jos dosta na tu temu ali nisam bas siguran koliko to vredi... Jer kao sto je i Isus rekao: "Niko ne moze doci k meni ako ga moj Otac ne privuce." Drugim recima kada nekog od vas Jehova Bog privuce, razumecete o cemu govorim. Sve dotle...

  3. #318

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Isus, koji je i sam bio Jehovin svedok.
    Ja sam, čini mi e, negde pročitao da je bio sin Božiji, ali avaj učiću od tebe dok sam živ

    Drugim recima kada nekog od vas Jehova Bog privuce, razumecete o cemu govorim.
    Jehova ili Bog?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  4. #319

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam, čini mi e, negde pročitao da je bio sin Božiji, ali avaj učiću od tebe dok sam živ



    Jehova ili Bog?
    Decace, cime si zbunjen? Ajmo polako. Dobro si procitao. Isus jeste Bozji Sin. Pored toga, dok je bio na zemlji svedocio je o svom Ocu, Jehovi Bogu i zato je izmedju ostalog bio i Jehovin svedok. Nadam se da ovo nije previse komplikovano da bi se razumelo?
    Ako ti je i ovo tesko da razumes, probacemo jos jednostavnije. Samo tada moramo sve iz pocetka.

  5. #320

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Decace, cime si zbunjen? Ajmo polako. Dobro si procitao. Isus jeste Bozji Sin. Pored toga, dok je bio na zemlji svedocio je o svom Ocu, Jehovi Bogu i zato je izmedju ostalog bio i Jehovin svedok. Nadam se da ovo nije previse komplikovano da bi se razumelo?
    Ako ti je i ovo tesko da razumes, probacemo jos jednostavnije. Samo tada moramo sve iz pocetka.
    Dobro, dakle on je bi svedok na suđenju za tog Jehovu?
    Za to da je svedočio o svom Ocu mi je veoma jasno, to se može i pročitati kojegde
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #321

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Dobro, dakle on je bi svedok na suđenju za tog Jehovu?
    Za to da je svedočio o svom Ocu mi je veoma jasno, to se može i pročitati kojegde
    Iako si hteo da budes sarkastican, zanimljivo je da si u pravu sto se tice sudjenja!

    Polako ali sigurno napredujemo.

  7. #322

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Iako si hteo da budes sarkastican, zanimljivo je da si u pravu sto se tice sudjenja!

    Polako ali sigurno napredujemo.
    Je l' da?
    NAuči me o veeeliki guru
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  8. #323

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Je l' da?
    NAuči me o veeeliki guru
    Eto, cim sam te malo pohvalio postao si neozbiljan. Zato cu morati da te prepustim Savesti da te dalje edukuje.

    Sace on da se pojavi na forumu, ne brini.

  9. #324

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Eto, cim sam te malo pohvalio postao si neozbiljan. Zato cu morati da te prepustim Savesti da te dalje edukuje.

    Sace on da se pojavi na forumu, ne brini.
    Pozdravljam te Fines! Nekolicina (kao i obično) ima kompleks više vrednosti i misle da sve znaju tako da sam ih stavio na "posebno mesto" i prestao da im se obraćam po osnovu saveta iz Biblije (Matej 7:6). Božja reč je, kao i uvek, nepogrešiva!


  10. #325

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Ok. Ljudi imaju pravo da misle da sve znaju. Verovatno da oni tako misle i o nama. Nego, sta kazes da vise uopste ne govorimo na temu Jehovinih svedoka i Biblije? Naravno, mislim na ovom forumu. Ti znas da Jehova nije nametljiv Bog. Zelimo da ga oponasamo. Ti i ja znamo koliko je ovo dobra vest iz Biblije koju zelimo da podelimo sa ovim ljudima. Nazalost po komentarima vecine sticem utisak da im se ta dobra vest ne svidja. A mozda im se mi ne svidjamo, ili nacin na koji im prenosimo biblijsku istinu. Nasa namera je iskrena, ali ocigledno da mnogima to izgleda kao nametanje necega sto im se ne svidja. Zato, razmisljam da vise ne govorim na tu
    temu.

    Samo pre toga zelim biti siguran da to svi zele. I da nema onih koji vole da citaju na temu Jehovini svedoci. Zato cu sprovesti jednu malu anketu. Ko god NE ZELI vise da pisem na tu temu neka stavi svoj like na ovaj post ili to drugacije stavi do znanja. Ukoliko bude 10 onih koji su stavili svoj like a nijedan glas koji podrzava moj ostanak i razgovor na temu Jehovini svedoci, napusticu temu i vise necu komentarisati. Medjutim, ukoliko se samo jedna osoba izjasni da zeli da ostanem i da i dalje govorim o biblijskim ucenjima, zarad nje cu ostati, iako se 10 izjasnilo protiv.

    Anketa traje 24 casa od ovog mometa.

    Pozdrav svima

  11. #326

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Ok. Ljudi imaju pravo da misle da sve znaju. Verovatno da oni tako misle i o nama. Nego, sta kazes da vise uopste ne govorimo na temu Jehovinih svedoka i Biblije? Naravno, mislim na ovom forumu. Ti znas da Jehova nije nametljiv Bog. Zelimo da ga oponasamo. Ti i ja znamo koliko je ovo dobra vest iz Biblije koju zelimo da podelimo sa ovim ljudima. Nazalost po komentarima vecine sticem utisak da im se ta dobra vest ne svidja. A mozda im se mi ne svidjamo, ili nacin na koji im prenosimo biblijsku istinu. Nasa namera je iskrena, ali ocigledno da mnogima to izgleda kao nametanje necega sto im se ne svidja. Zato, razmisljam da vise ne govorim na tu
    temu.

    Samo pre toga zelim biti siguran da to svi zele. I da nema onih koji vole da citaju na temu Jehovini svedoci. Zato cu sprovesti jednu malu anketu. Ko god NE ZELI vise da pisem na tu temu neka stavi svoj like na ovaj post ili to drugacije stavi do znanja. Ukoliko bude 10 onih koji su stavili svoj like a nijedan glas koji podrzava moj ostanak i razgovor na temu Jehovini svedoci, napusticu temu i vise necu komentarisati. Medjutim, ukoliko se samo jedna osoba izjasni da zeli da ostanem i da i dalje govorim o biblijskim ucenjima, zarad nje cu ostati, iako se 10 izjasnilo protiv.

    Anketa traje 24 casa od ovog mometa.

    Pozdrav svima
    Fines slažem se da imaju pravo da misle da sve znaju ali isto tako moraju i da znaju, kako piše u Jezekilju 2:5: ”I poslušali ili ne poslušali, jer su dom odmetnički, neka znaju da je prorok bio medju njima“!

    Mi propovedamo dobru vest upravo zbog onih koji slušaju! Uvek je bilo i biće onih koji ne slušaju i koji misle da sve znaju. Više puta sam dobio poruku podrške na PP da nastavim sa pisanjem, da ne odustajem. Ako su moji postovi temljeni na Bibliji doprineli da samo jedna, jedina osoba počne da razmišlja pozitivno o Bibliji, moj boravak i pisanje na forumu je uspešno i ja se radujem da se Jehovino ime slavi!


  12. #327

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ja necu da lajkujem tvoj, u najmanju ruku, smesan pokusaj ankete, iz prostog razloga sto mi se nekako ne da da lajkujem bilo sta sektasko. Sem toga, bojim se da ce onda nagrnuti jos koji tvoj kolega, pa ima skroz da nam zagusite forum, a inace se tesko dise kad je ovako sparno, pa nema potrebe da se jos dodatno ugrozava zdravlje ljudi A da pises mozes do sutra, al' ja cu uvek misliti da ste vi najobicnije zlo koje trpam u isti koš sa trgovinom ljudima i bilo kakvim drugim oblikom manipulacije istima.

    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #328

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Jehovino ime i njegov narod su oduvek bili napadani od strane bezbožnika i uvek su smetali protivnicima kao što čitamo u Isaiji! Da ponovim da ne bi bilo nejasno: Isaija 57:21 Nema mira bezbožnicima, veli Bog moj.


  14. #329

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ti znas da Jehova nije nametljiv Bog.
    Nisam znao da postoji Jehova kao nenametljivi Bog i da postoji nekakav drugi Bog, deder pojasni.

    Možda vaš Jehova nije nametljiv, ali ste vi do zla boga dosadni kao crevni virus

    napusticu temu i vise necu komentarisati.
    Ah ne, zar ćeš to da nam uradiš

    Pozdrav svima
    Srećan put i ne zaboravi da povedeš i cvrčka
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  15. #330

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Drago mi je sto mogu da vas obavestim da su rezultati ankete pokazali da ogromna vecina clanova ovog foruma izleda da nema nista protiv da i dalje ostavljam svoje postove na temu Jehovini svedoci. Na njihovu radost, a zalost onih koji su mi pozeleli srecan put, zelim da vas obavestim da cu vas i dalje radovati svojim postovima na temu Jehovini svedoci.

    Pozdrav svima.

Strana 22 od 54 PrvaPrva ... 12202122232432 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •