Jehovini Svedoci - Strana 16
Strana 16 od 54 PrvaPrva ... 6141516171826 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 226 do 240 od ukupno 805
  1. #226

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    I ja bih volela da znam Resila sam da, pre nego sto do toga dodje, izbalansiram tu ljubav prema duhovnom u odnosu na materijalno, pa da takodje mogu mirne duse zajedno sa svima ostalima da budem Drug Svedok Smaka Sveta





    E da... i gde se kupuju karte za to?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #227

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Možete li me obavestiti samo o tačnom datumu kada će doći kraj? Ima li tih detalja u vašim ćitabima? Planirala sam još par stvari u životu da odradim, pa bi mi informacija bila korisna kako bih znala da se organizujem.
    Hvala unapred
    Svakako! Sa zadovoljstvom!

    Obrati pažnju na sledeći biblijski izveštaj:

    1. 1 I izišavši Isus iz hrama iđaše dalje, i priđoše mu njegovi učenici da mu pokažu građevine hrama. 2 A on im odgovori i reče: ne vidite li sve ovo? Zaista vam kažem, neće se ostaviti ovde kamen na kamenu koji se neće porušiti. 3 Kada je pak sedeo na Maslinskoj gori, priđoše mu učenici nasamo govoreći: kaži nam kada će to biti, i šta je znak tvoga dolaska i svršetka sveta? 4 I odgovori Isus i reče im:

    5 Gledajte da vas ko ne zavede. Jer će mnogi doći u moje ime govoreći: ja sam Hristos, i mnoge će zavesti. 6 A čućete za ratove i glasove o ratovima. Pazite, ne plašite se; jer to mora da bude, ali još nije kraj. 7 Jer će ustati narod na narod i carstvo na carstvo, i biće gladi i kuge i zemljotresa po raznim mestima. 8 Ali je sve to samo početak nevolja. 9 Tada će vas predati na muke i ubijaće vas, i svi narodi će vas mrzeti zbog moga imena. 10 Tada će se mnogi sablazniti i jedan drugoga izdati i mrzeće jedan na drugoga; 11 i pojaviće se mnogi lažni proroci i zavešće mnoge; 12 i zbog mnogog bezakonja ohladneće ljubav mnogih. 13 A ko istraje do kraja, taj će biti spasen. 14 I propovedaće se ovo evanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svima narodima, i tada će doći kraj.

    15 Kada, dakle, vidite da gnusoba opustošenja, o kojoj je govorio prorok Danilo, stoji na svetom mestu, ko čita neka razume, 16 tada stanovnici Judeje neka beže u gore, 17 a ko bude na krovu neka ne silazi da uzme što iz svoje kuće, 18 i ko bude u polju neka se ne vraća da uzme svoj ogrtač. 19 Teško trudnim ženama i dojiljama u te dane. 20 Molite se da bežanje vaše ne bude u zimu ili u subotu; 21 jer će tada biti velika nevolja, kakve nije bilo od postanja sveta do sada, niti će biti. 22 I ako se ne bi skratili oni dani, ne bi se spasao ni jedan čovek. Ali zbog izabranih skratiće se oni dani.

    23 Ako vam tada ko kaže: evo Hristos je ovde, ili: onde, nemojte poverovati. 24 Jer će se javiti lažne mesije i lažni proroci, te će činiti velike znake i čuda, da zavedu - ako je moguće - i izabrane. 25 Eto, rekao sam vam unapred. 26 Ako vam dakle kažu: evo ga u pustinji, nemojte izići, evo ga u sobama, nemojte poverovati. 27 Jer kao što munja izlazi od istoka i seva do zapada, tako će biti i dolazak Sina čovečijeg; 28 gde god bude lešina, tamo će se orlovi okupiti.

    29 Odmah posle nevolje onih dana sunce će potamneti i mesec neće davati svoje svetlosti, i zvezde će padati s neba, i sile nebeske uzdrmaće se. 30 I tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovečijeg, pa će tada zakukati sva plemena na zemlji, i ugledaće Sina čovečijeg gde dolazi na oblacima nebeskim sa silom i velikom slavom. 31 I poslaće svoje anđele sa glasovitom trubom, pa će skupiti njegove izabranike od četiri vetra, od jednog kraja neba do drugog.

    32 A od smokve naučite priču: kada njena grana već omekša i prolista, znate da je leto blizu. 33 Tako i vi kada vidite sve ovo, znajte da je blizu pred vratima. 34 Zaista vam kažem da ovaj naraštaj neće proći dok se sve ovo ne zbude. 35 Nebo i zemlja će proći, ali moje reči neće proći.
    36 A o onom danu i času niko ne zna, ni anđeli nebeski, nego samo Otac. 37 Kao dani Nojevi, tako će biti dolazak Sina čovečijeg. 38 Jer kao što su u dane pred potopom jeli i pili, ženili se i udavali, do dana kada Noje uđe u kovčeg, 39 i nisu znali dok ne dođe potop i sve odnese, tako će biti i dolazak Sina čovečijeg. 40 Tada će biti dva na polju, jedan će biti prihvaćen, a drugi će biti ostavljen; 41 dve će mleti u mlinu, jedna će biti prihvaćena, a druga će biti ostavljena. 42 Bdite dakle, jer ne znate u koji dan će doći Gospod vaš.

    43 A ovo znajte, kada bi domaćin znao u koju noćnu stražu će lopov doći, bdio bi i ne bi dozvolio da se potkopa njegova kuća. 44 Zato i vi budite spremni, jer će Sin čovečiji doći u čas kada ne mislite.

    Isus je dao jasne znake poslednjih dana ovog sistema! Odgovornost je svakoga od nas ponaosob da uočimo znake i postupamo mudro!

    Poruku je izmenio Savest, 11.06.2011 u 19:51

  3. #228

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Super, ja bas volim iznenadjenja!
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #229

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Za mene je ovo predugačko.
    Može li informaciju o tome kada će doći taj kraj dobiti u kraćem obliku i formatu dd-mm-gggg?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #230

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Ne moze, vidis da je obavijeno velom misterije
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #231

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Problem je taj,shto bibliju tumachi ko kako stigne i eto nama nekoliko desetina hiljada pravaca,iliti hrishcanskih vera.A mnogi od njih i ne znaju,da je biblija i njen sastav kontrolisan od strane ljudi i ljudi su odluchili shta ce se tamo naci,a ne neki bog,koji i ne postoji kao takav.Ovo je odlucheno na trecem vaseljenskom saboru,a ono shto su tadashnji ljudi smatrali da ne treba dati vecini na uvid,je sklonjeno "sa strane"...Kasnije su pronadjeni mnogi spisi,koji govore vishe o svemu od same biblije.Jedni od njih su "Svici S`Mrtvog Mora"...
    Ovo shto nam ovde objashnjava dotichni,nije nishta novo,to je i doktrina Pravoslavne vere...Medjutim,poshto su popovi zauzeti "tezgama",nikako to narodu da prenesu...
    Ali zato sam ja tu,da otvorim ochi neupucenima...Samo bez panike,nece bog nikom packe da lupa...
    Idemo polako...

    Takozvani "Elohini",iliti "posmatrachi iz davnih vremena",nachinishe ljude...Adamu= prvi chovek (hebrejski),a od "njegovog rebra" i zhenu Evu...
    "Od njegovog rebra" i "Adam"= Genetskim inzhinjeringom vanzemaljske civilizacije nachinishe ljude,meshajuci svoje genetski materijal sa primitivnim ljudima,koje nadjoshe na Zemlji (nachinishe ljude "po svom liku")..
    Tako da "ljudi iz pecina",preko noci pocheshe da grade piramide i da "proizvode civilizacije"...
    Poshto se njima zasvidjashe nashe zhene,oni uradishe sledece:

    Genessis 6:2

    "The sons of God saw the beautiful women and took any they wanted as their wives."

    Sinovi Boga (chitaj vanzemaljci),Elohini (grchki - Angel,hebrejski Malach = Glasnik---josh jedan losh prevod),pocheshe da se razmnozhavaju sa zhenama sa Zemlje,iliti sa nashim prabakama,poshto su im se mnogo svidjale...
    Tako nastashe Nefilimi,iliti divovi,"polubogovi",poluljudi...

    Genessis 6:4

    "The Nephilim were on the earth in those days--and also afterward--when the sons of God went to the daughters of men and had children by them. They were the heroes of old, men of renown."

    Josh tamo u bibliji kazhe,da ih je bilo oko 409.000,pre nego shto je nastupio Veliki Potop (koji je stvarno bio,ali je opisan na svim stranama sveta,mnogo pre biblije)...
    Poshto su se "Andjeli mnogo opustili",bog,iliti General Vanzemaljac,nachini potop da bi unishtio razne kreacije koje su se stvorile iz njihove igrarije i njihovog igranja genetikom ovde na Zemli( razne nakaze koje su nastale eksperimentima meshanja ljudskog DNK i zhivotinjskog - nakaze su opisane u egipatskoj i grchkoj mitologiji)...Pre toga "Nojeva barka" je pokupila DNK svih zhivotinja na zemlji,da bi vrste bile obnovljene posle potopa...
    Josh su stari Sumeri zapisali (a kasnije od njihovih pricha nastashe vere i mnoge njihove priche se mogu naci u bibliji,kao plagijati),da su Annunaki (oni koji su sa zvezda doshli),napravili ljude da ne bi morali sami da kopaju zlato na zemlji,koje im je potrebno da obnove svoju atmosferu - sami su je unishtili,neshto otprilike slichno shto mi radimo sa svojom trenutno na zemlji)...
    Postoje dokazi u Juzhnoj Africi o antichkim rudnicima,chije je starost utvrdjena radioaktivnim ugljenikom i ona kazhe - 150.000 godina...
    Zashto ja sve ovo ispisah?Pa zato shto govorimo o Armagedonu...Ali,kao shto postoje vanzemaljske inteligentne crste,koje paze na nas,koje nas chuvaju,ima i onih koje bi zhelele da nas satru...Vechita kosmichka borba Dobra I Zla...
    Tako da "Knjiga Sa Pechatima",iliti "Otkrovljenje",govori o konachnoj borbi izmedju dobra i zla...To je takodje,vec vidjena borba i to vishe puta...Zapisana je u starim knjigama u Indiji,a poslednja zabelezhena je bila u Nemachkoj,ako se ne varam 15.-16. veku...Zabelezhena u novinama i na slici...



    Ko ne veruje u vanzemaljce,mozhe da prochita prichu o "Utsuro Bune",koja je zabelezhena po celom Japanu 1803,a ne samo od jednog choveka...
    Ili mozhe da pogleda ovde:



    Tako da,biblija je mnogo pogreshno tumachena...Samo zamenite "andjeo" i "bog",sa "Vanzemaljac" i sve ce vam se samo kasti...Ljudi u starim vremenima,njih nazvashe "bogovima",jer sebi nisu mogli da objasne tako naprednu tehnologiju i "one koji lete",na drugachiji nachin( a i tada nije postojala rech "vanzemaljac")...Jedino "bogovi" i ptice mogu da lete...
    Ne plashite se "posmatracha",oni su tu da nas chuvaju,a na kraju ce nam oni doneti "raj na zemlji",kada to budemo zasluzhili...I kada budemo odrasli kao rod,kao vrsta,kada postanemo Ljudi...
    A taj Raj je vec vidjen na Zemlji,u antichkim vremenima pre poznate nam istorije...
    Hvala Svarogu,Perunu,Belobogu,Crnobogu,Velesu,Triglavu,V esni,Ladi,Horusu i ostalima...
    Hvala shto ste nas stvorili po svome liku i nalichju,pa smo najlepshi u "Mlechnom Putu" i hvala shto nas chuvate od "malih zelenih"...
    Slava...
    Me Bring Da Enlightenment...

  7. #232

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Za mene je ovo predugačko.
    Može li informaciju o tome kada će doći taj kraj dobiti u kraćem obliku i formatu dd-mm-gggg?
    Svakako!

    Samo za tebe: Matej 24:36!

  8. #233

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Zar se 24:36 ne piše 00:36, dakle znamo vreme održavanja žurke, još samo da nam gospodin zaštićeni svedok (zaštićen od dejstava zdravih sivih ćelija ) kaže kog će se datuma odigrati spe'Takl, koji već neko vreme najavljuje
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #234

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Matej 24:36!
    U kom kalendaru da pogledam kad ovo pada? Da prevedem na formu dd-mm-gggg?
    Ili GospodaDrugoviSvedoci imaju i neke posebne kalendare?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #235

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    U kom kalendaru da pogledam kad ovo pada? Da prevedem na formu dd-mm-gggg?
    Ili GospodaDrugoviSvedoci imaju i neke posebne kalendare?
    Otvori Bibliju dete pa pročitaj šta piše u Mateju 24. poglavlje, 36. stavak! Jednostavno, samo ako želiš da učiš!


  11. #236

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Evo ga opet ovaj "sa misijom"...Kakva biblija,vidish da sad od sex prichamo...Mani se corava posla i Mateja i prikljuchi se...Pusti Jehovu da radi svoj posao...
    Me Bring Da Enlightenment...

  12. #237

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Ipak će zamlja biti naseljena hteli mi to ili ne i kako kaže Biblija u Psalmu 37:9-11:
    Jer će se istrebiti koji čine zlo, a koji čekaju Gospoda naslediće zemlju.
    Još malo, pa neće biti bezbožnika; pogledaćeš na mesto njegovo, a njega nema.
    A smerni će naslediti zemlju, i naslađivaće se množinom mira.


    2. Psalam 37:29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj doveka.



  13. #238

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    To se misli na vas petoro sto verujete u smak sveta? Al' cete da se nauzivate, blago vama, imacete ceo svet samo za sebe
    Gather ye rosebuds while ye may...

  14. #239

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ipak će zamlja biti naseljena hteli mi to ili ne i kako kaže Biblija u Psalmu 37:9-11:
    Jer će se istrebiti koji čine zlo, a koji čekaju Gospoda naslediće zemlju.
    Još malo, pa neće biti bezbožnika; pogledaćeš na mesto njegovo, a njega nema.
    A smerni će naslediti zemlju, i naslađivaće se množinom mira.


    2. Psalam 37:29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj doveka.


    Eeeeee,ako tako biblija kazhe,a ti si to protumachio,tako ce i biti,Hehehehe...Biblija je tol`ko merodavna,pogotovu ako je tumache "vernici",da je to chudo jedno...Josh cete i vechno da zhivite,do kraja vremena i sveta,Hehehehe....
    Ne znam samo shta je tu zanimljivo,to dosadi...
    Sve je to smeshno,dok ne dodje do toga da direktno utiche na nechiji zhivot,a onda postaje tragichno...A tragichno je bash to,shto zavedeni ljudi iz tvoje "vere",ne dozvoljavaju da se da krv njima i njihovim najblizhima kad i ako je to potrebno (posle operacija,saobracajnih nezgoda i.t.d),jer u bibliji pishe da ljudi ne piju,iliti jedu ljudsku krv,da to nikako ne smeju da rade...A kol`ko se ja secam,jede se i pije preko ustiju,a ne preko vena...Tako da je mnogo ljudi stradalo bash zbog tog pogreshnog tumachenja jedne filozofske knjige...
    To je neko samo loshe protumachio,a za njim krenushe "ovce" kao jedna,da trazhe "pastira"( svidja mi se ovo shto napisah)...
    A taj shto je to tako protumachio,njega razumem...On je profitirao od toga,kao i njegovi naslednici...
    A najlakshe i najsladje je profitirati na ljudskoj gluposti,neupucenosti i pogreshnom obrazovanju...
    Me Bring Da Enlightenment...

  15. #240

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Otvori Bibliju dete pa pročitaj šta piše u Mateju 24. poglavlje, 36. stavak! Jednostavno, samo ako želiš da učiš!

    Hvala presvetli učiteljE, tebe da nije ne bi moglo da se definiše kako izgleda glup čovek
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 16 od 54 PrvaPrva ... 6141516171826 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •