Jehovini Svedoci - Strana 28
Strana 28 od 54 PrvaPrva ... 18262728293038 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 406 do 420 od ukupno 805
  1. #406

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Od vas savesnih, mi zli ne možemo da dođemo na red.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #407

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Od vas savesnih, mi zli ne možemo da dođemo na red.
    iliTi...šo bi Neron rek'o...od ovih poštenih... kurve ne mogu da dođu na red
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #408

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    I, bre, Baba, što te volim što me sve razumeš. Tebe bih volela i da si na bunikama po postaneš G-đaSvedok.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #409

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Pa, da vidimo ko je ovde zao, ko licemer, a ko pošten i principijelan čovek. Kao prvo, navešću tvoj originilan, odnosno prvonapisani post:

    [QUOTE]Posted by: Savest
    Original Content:
    Hahahaaaaa niko da se javi da prokomentariše najnovije saznanje a? Niste ni znali da ste izgovarajući Hvala, govorili "Hvalim Jehovu"! Hahahahaa toliko o vašem znanju pravoslavci!

    O kako je lepo biti Jehovin svedok!

    A, onda si ga malo frizirao i izbacio reč "pravoslavci" tako da je ostalo ovo:

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Hahahaaaaa niko da se javi da prokomentariše najnovije saznanje a? Niste ni znali da ste izgovarajući Hvala, govorili "Hvalim Jehovu"! Hahahahaa toliko o vašem znanju!

    O kako je lepo biti Jehovin svedok!

    E, onda si nastavio da se čepiš Stvoritelju kao da On ne zna kakav si ti i da si maločas ismejavao pravoslavce i sprdao se sa njima. Kako možeš misliti da bilo šta možeš sakriti od Jahvea, ili veruješ da on navija za tebe i tvoju braću i sestre. Dakle, prema pravosalvcima si pokazao netrpeljivost i zlu nameru, a opet, nije te sramora da odmah potom napišeš sledeći post:

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Hahaha, “Nema mira zlima”, kaže Jehova! Zapisano u Isaiji 48:22!
    A može i ovaj stavak: Nema mira zlima! Kaže moj Bog! (Isaija 57:21)

    Zli ne vole Jehovino ime i tako zauzimaju stav protiv Stvoritelja!

    Eto, još jednom si pokazao svoje pravo lice. I zapitaj se onda da li ti bilo kome ovde onda imaš pravo da soliš pamet o poštenju, ljubavi, licemerju, ili bilo čemu drugom. Bilo bi poštenije da kažeš istinu, a ona je da živiš na grbačama i nesrećama bolesnih i slabih ljudi koje bestidno vrbujete za svoje članove, a zarad materijalnog dobra elite tvoje verske zajednice.
    Poruku je izmenio memento, 19.04.2012 u 09:20
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #410

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Hahahaaaaa niko da se javi da prokomentariše najnovije saznanje a? Niste ni znali da ste izgovarajući Hvala, govorili "Hvalim Jehovu"! Hahahahaa toliko o vašem znanju!

    O kako je lepo biti Jehovin svedok!


    Ja se tebi divim
    Kada bi čitao moje postove i razmišljao o njima verovatno ne bi tako nešto napisao.
    Da ne bi sada kopirao ceo post ,koga interesuje neka pogleda na blogu
    Jehovini svedoci: Jehova nije יהוה

    Rado mi izgovaramo hvala i haleluja jer volimo i hvalimo Boga,ali mu ne izmišljamo imena i ne skrnavimo njegovo ime.

    Ti bi kada bi bio siguran u ono što veruješ smeo da diskutuješ sa mnom na temlju Biblije ali pošto se doktrina Jehovinih svedoka nikako ne poklapa onda ti je bilo lakše da me staviš na ignore.

    Molim neka neko citira moj post da ga svedok vidi,znam da ni tada neće čitati ali barem mu je pružena prilika.
    PS
    Inače treba uskorio da idem u Kovin i planiram da se nađem sa deda Stajom,šta misliš šta će reći kada mu ispričam o tvom radu na internetu?



  6. #411

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Pa, da vidimo ko je ovde zao, ko licemer, a ko pošten i principijelan čovek. Kao prvo, navešću tvoj originilan, odnosno prvonapisani post:

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Hahaha, “Nema mira zlima”, kaže Jehova! Zapisano u Isaiji 48:22!
    A može i ovaj stavak: Nema mira zlima! Kaže moj Bog! (Isaija 57:21)

    Zli ne vole Jehovino ime i tako zauzimaju stav protiv Stvoritelja!

    Eto, još jednom si pokazao svoje pravo lice. I zapitaj se onda da li ti bilo kome ovde onda imaš oravo da soliš pamet o poštenju, ljubavi, licemerju, ili bilo čemu drugom. Bilo bi poštenije da kažeš istinu, a ona je da živiš na grbačama i nesrećama bolesnih i slabih ljudi koje bestidno vrbujete za svoje članove, a zarad materijalnog dobra elite tvoje verske zajednice.
    Hahahahaaaaa! Nema mira zlima kaže Jehova!

    Jedan po jedan samo se izvlačite iz rupa i jazbina! Smeta i tebi Jehovino ime a?

    A što se tiče pravoslavaca, nemam nikakvih problema i javno, jasno i na sva usta da izjavim da govoreći "Hvala" i neznajući govore "Hvalim Jehovu"! Nema tu nikakvog licemerja!

    Inače tebi izgleda najviše smeta Jehovino ime i Jehovina organizacija! Zinuo si iz petnih žila da blatiš i ljagaš Jehovinu organizaciju a nemaš blage veze o čemu pričaš ni ti niti tvoje kolege! Mrak, jad i beda!
    Poruku je izmenio Savest, 18.04.2012 u 23:10

  7. #412

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Mrak, jad i beda!
    Siroma' DrugČlanSvedok, još uvek mu nije jasno da ovo nije avlija virtuelnog sveta za svedočenje?

    Mi naš, kako ti kažeš, mrak jad i bedu sigurno ne bi menjali za tvoju svetlost i bogatstvo (čitaj, tvoje svetlo bogatstvo).

    Gari, ovde su kolege, na svu sreću, nekvarljiva roba, nezanimljiva za tu tvoju rabotu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #413

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Ja se mnogo ne razumem u Jehovine svedoke. Znam jedino da su neki ljudi dolazili kod nas i na'vatali moju baku sa tim pricama. Tacnije, nisu je na'vatali, oni su pricali, ona je slusala i, kako ona kaze, uvek su joj donosili neko stivo da cita koje je njoj sluzilo kao podmetac kad cepa orahe. Kad joj rekoh da su to Jehove, najurila ih je metlom i vise se nisu vracali.

    Kao sto rekoh, ne razumem se mnogo, ali znam par stvari koje sam ucila na faksu. Ne priznaju da su sekta, ne dozvoljavaju transfuziju krvi i odbijaju vojnu sluzbu, veoma su.. agresivni po pitanju propagiranja Biblije i svog ucenja, kao i da ne praznuju vecinu hriscanskih praznika.
    Sekta ili ne, organizacija kao takva moze da postoji. Kad mogu sajentolozi i mormoni, sto ne bi i Jehove.

    Hvala i aleluja.
    Poruku je izmenio starsica, 19.04.2012 u 13:11 Razlog: nisu sajtentolozi, nego sajentolozi
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #414

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Ja se mnogo ne razumem u Jehovine svedoke. Znam jedino da su neki ljudi dolazili kod nas i na'vatali moju baku sa tim pricama. Tacnije, nisu je na'vatali, oni su pricali, ona je slusala i, kako ona kaze, uvek su joj donosili neko stivo da cita koje je njoj sluzilo kao podmetac kad cepa orahe. Kad joj rekoh da su to Jehove, najurila ih je metlom i vise se nisu vracali.

    Kao sto rekoh, ne razumem se mnogo, ali znam par stvari koje sam ucila na faksu. Ne priznaju da su sekta, ne dozvoljavaju transfuziju krvi i odbijaju vojnu sluzbu, veoma su.. agresivni po pitanju propagiranja Biblije i svog ucenja, kao i da ne praznuju vecinu hriscanskih praznika.
    Sekta ili ne, organizacija kao takva moze da postoji. Kad mogu sajentolozi i mormoni, sto ne bi i Jehove.

    Hvala i aleluja.
    Ma neka njih, barem razmrdaju učmalost na forumu.

    Nego Žabac, na čemu sad baba cepa oraje?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  10. #415

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Tačno tako da nema mene koji redovno napišem i objavim biser ili mudrost iz Biblije, mogli bi ladno da udare katanac na forum Religija!

    Veoma je teško izaći iz mraka, jada i bede! Ipak, uvek ima nade i treba biti pozitivan. Bilo je mnogo gorih slučajeva koji su, na njihovu sreću, progledali! Govorim iz ličnog iskustva. Opet, mnogi ne mogu i nisu u stanju da vide svetlo iz Biblije, ne zato što nisu sposobni ili dovoljno inteligentni, nego zato što misle da sve znaju, da su najpametniji i da nemaju šta više da nauče! Takvi su najgori, takve ne može niko da prevari da upoznaju istinu iz Biblije.

    P.S. Na celom forumu nemaju temu sa skoro 500 postova! Svako dobro svima, naročito našim dragim urednicima i moderatorima! Dosta sam pisao, odoh sa sinom i društvom na bilijar i na Long Island iced tea!


  11. #416

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Tačno tako da nema mene koji redovno napišem i objavim biser ili mudrost iz Biblije, mogli bi ladno da udare katanac na forum Religija!

    Veoma je teško izaći iz mraka, jada i bede! Ipak, uvek ima nade i treba biti pozitivan. Bilo je mnogo gorih slučajeva koji su, na njihovu sreću, progledali! Govorim iz ličnog iskustva. Opet, mnogi ne mogu i nisu u stanju da vide svetlo iz Biblije, ne zato što nisu sposobni ili dovoljno inteligentni, nego zato što misle da sve znaju, da su najpametniji i da nemaju šta više da nauče! Takvi su najgori, takve ne može niko da prevari da upoznaju istinu iz Biblije.

    P.S. Na celom forumu nemaju temu sa skoro 500 postova! Svako dobro svima, naročito našim dragim urednicima i moderatorima! Dosta sam pisao, odoh sa sinom i društvom na bilijar i na Long Island iced tea!

    Verujem da i ovde ima tih "najgorih".To su ljudi koji imaju mozga u glavi i umeju da ga koriste.
    U svakom slučaju ih nećeš moći prevariti a verujem uskoro ne samo na ovom forumu nego ni na ulicama .
    Mislim da će ljudima koje interesuje ova tema biti zanimljivo da saznaju koje biblijske "istine" podučava Kula stražara.
    Pogledajte i komentar ovog posta žene koja je uspela da se isčupa iz kandži Kule stražare:
    Jehovini svedoci: Samostalno čitanje Biblije


    U internoj brošurici "Naša služba za Kraljevstvo"gde se Kula stražara obraća direktno Jehovinim svedocima možemo da pročitamo ovaj primer :

    "Naša služba za kraljevstvo" 09/07 strana 3.


    Pitanja
    Da li “vjerni i razboriti rob” odobrava neovisne grupe Jehovinih svjedoka koji se sastaju kako bi zajedno istraživali Bibliju i debatirali o njoj? (Mat. 24:45, 47).
    Ne odobrava. Unatoč tome, u raznim dijelovima svijeta neka naša braća osnovala su grupe koje neovisno istražuju biblijske teme. Neke od tih grupa proučavaju biblijski hebrejski i grčki te provjeravaju točnost prijevoda Novi svijet. Drugi istražuju znanstvene teme povezane s Biblijom. Članovi takvih grupa izradili su web stranice i kreirali internetske pričaonice u kojima razmjenjuju svoja gledišta. Oni čak organiziraju veće skupove na kojima vode rasprave i izdaju literaturu u kojoj iznose svoje zaključke i nadopunjavaju gradivo koje se iznosi na kršćanskim sastancima i putem naše literature.
    Jehovin narod širom svijeta dobiva bogatu duhovnu pouku i ohrabrenje putem skupštinskih i pokrajinskih sastanaka, kongresa i izdanja Jehovine organizacije. Jehova Bog putem svog svetog duha i na temelju svoje Riječi istine svim pripadnicima svog naroda pruža sve što im je potrebno kako bi bili “potpuno ujedinjeni istim umom i istim načinom razmišljanja” te kako bi ostali “utvrđeni u vjeri” (1. Kor. 1:10; Kol. 2:6, 7). Mi smo nesumnjivo zahvalni za sve što nam Jehova u duhovnom pogledu pruža u ovim posljednjim danima. Stoga “vjerni i razboriti rob” ne odobrava nikakvo izdavanje literature, organiziranje sastanaka niti izrađivanje web stranica koje on ne nadgleda (Mat. 24:45-47).
    Pohvalno je što neki pojedinci žele koristiti svoju sposobnost razmišljanja kako bi podupirali dobru vijest. No nikakvim osobnim pothvatima ne bismo smjeli ljudima odvraćati pažnju od onoga što nam Isus Krist danas pruža putem svoje zemaljske skupštine. Apostol Pavao je u prvom stoljeću upozorio kršćane da se ne upuštaju u iscrpljujuće rasprave koje oduzimaju puno vremena, primjerice u rasprave o “rodoslovljima, jer to ne vodi ničemu. To samo pogoduje stvaranju bespotrebnih pitanja, a ne tome da se raspodjeljuje ono što Bog daje za izgradnju naše vjere” (1. Tim. 1:3-7). Svi kršćani trebaju “izbjegavati bezumna ispitivanja, istraživanje rodoslovlja, svađe i sukobe oko Zakona, jer je to beskorisno i isprazno” (Titu 3:9).
    Onima koji žele produbiti svoje znanje o Bibliji i dodatno istraživati preporučujemo da proučavaju Uvid u Sveto pismo, “Sve je Pismo nadahnuto od Boga i korisno” i druga naša izdanja, kao što su ona u kojima se razmatraju proročanstva iz biblijskih knjiga proroka Danijela i Izaije te iz Otkrivenja. U tim će izdanjima naći obilje gradiva za proučavanje i razmišljanje te će se “ispuniti dobrim poznavanjem [Božje] volje u svoj mudrosti i sposobnosti shvaćanja koju duh daje, kako bi živjeli životom dostojnim Jehove i tako mu potpuno ugodili donoseći plod u svakom dobrom djelu i sve bolje upoznajući Boga” (Kol. 1:9, 10).




    Razmislite dobro zašto Kula stražara ne želi da sami čitate Bibliju i da proverite prevod Novi svet!
    Zar nije sumnjivo kada vam umesto proučavanja Biblije nudi opet knjige Kule stražare kako bi "produbili" svoje znanje o Bibliji?


    Neko kome je savest čista i nema šta da krije se ne boji nikakve provere,zato razmislite i proverite sve!




    Baš danas čitam Kulu stražaru iz 1988
    *** w88 1. 12. str. 20 odl. 16 Gradi svoje pouzdanje u Jehovu marljivim proučavanjem njegove Riječi ***
    Možda ćemo, ne želeći to, dobiti neko pismo otpadnika. Neka su braća iz znatiželje čitala tu prljavu literaturu i tada doživjela brodolom svoje vjere. Da spomenemo još i sebični, tjelesni ”duh koji sada djeluje u sinovima neposlušnosti“. Kako samo lako možemo biti zaraženi time i razviti negativan duh nezadovoljstva! (Efežanima 2:2).

    Jel znate šta piše u pismima i knjigama "otpadnika"?
    Samo izvodi iz knjiga Kule stražare kojima se dokazuje da je to antihrišćanska organizacija.
    Ništa više!

  12. #417

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Tačno tako da nema mene koji redovno napišem i objavim biser ili mudrost iz Biblije
    Jeste, DrugČlanSavesniSvedokSaradnik, na forumu više poznat kao Biserko.

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Opet, mnogi ne mogu i nisu u stanju da vide svetlo iz Biblije, ne zato što nisu sposobni ili dovoljno inteligentni, nego zato što misle da sve znaju, da su najpametniji i da nemaju šta više da nauče! Takvi su najgori, takve ne može niko da prevari da upoznaju istinu iz Biblije.
    Ta sam.

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Na celom forumu nemaju temu sa skoro 500 postova! Svako dobro svima, naročito našim dragim urednicima i moderatorima! Dosta sam pisao, odoh sa sinom i društvom na bilijar i na Long Island iced tea!
    Da kad-kad promoliš nos sa religije, našao bi teme i sa više od 500 postova. Znaš, postoje ovde i DrugoviČlanoviVeseliIgračiIgaraBezGranica i DrugovaČlanovaLjubiteljaYouTubeKlipova.

    A ima onih tema na kojima su pisali članovi foruma koji zbilja imaju šta da kažu koje tebe verovatno nikad nisu interesovale jer ne možeš da primeniš na njima tvoje religijsko SamProtivSvih.
    Znaš, ima nas koji rađe čitamo one teme gde imamo šta da pročitamo pametno nego one gde ima 500, 1000 ili milion postova.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #418

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Crklo mi zvono.
    Zaglavio se prekidac i dav'o mu struju non stop, a ja se jos cudim sta mi vec dva dana smrdi na paljevinu

    Ima to i svoju lepsu stranu, necu cuti kad mi dodju ovi sto prodaju svetlo iz Biblije.


    Ja bih se uclanila u te svedoke, majkemi, al' ne znam da l' sam pogodan kandidat, mogla bih da im prepisem samo Stojdzu osamdes'cetvrto godiste, al' ako obecaju da ce da se staraju o njemu kad pocnem da mirisem cvece odozdo


    Odoh sad da pijem ajs ti, da ne pomislite da nemam zivot
    Gather ye rosebuds while ye may...

  14. #419

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    A kad prestaju ti jadi i bede? Nemoj samo da mi kazes da prestaju kad predjemo u Jehove, jer ako roditelji nisu uspeli da me zajebu kad su mi rekli da zivot postaje bolji sa godinama, nece me ubediti ni cudesni prelazak u drugu veru/sektu/organizaciju.
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #420

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Tema Jehovini Svedoci! post broj 2
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Šta vi mislite o Jehovinim svedocima i da li ste ikada imali prilike da razgovarate sa njima?
    Tema Jehovini Svedoci! post broj 411

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Mrak, jad i beda!


    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Ja bih se uclanila u te svedoke, majkemi, al' ne znam da l' sam pogodan kandidat, mogla bih da im prepisem samo Stojdzu osamdes'cetvrto godiste,
    Proći će i Stojdža. Znaš kao je Fata, 2+2...=202
    Poruku je izmenio Mish, 19.04.2012 u 22:34
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 28 od 54 PrvaPrva ... 18262728293038 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •