Jehovini Svedoci - Strana 40
Strana 40 od 54 PrvaPrva ... 30383940414250 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 586 do 600 od ukupno 805
  1. #586

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Interesantna vest! Samo me zanima kako je autor ove vesti saznao da je Nemanja Jehovin svedok?


    .... pa nudio im letke prilikom intervjua,taj Nemanja,logično zar ne...
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  2. #587

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Interesantna vest! Samo me zanima kako je autor ove vesti saznao da je Nemanja Jehovin svedok?

    U pitanju je njuz net, vest je izmisljena, kao i sve sto je na tom sajtu
    Dodji janje kad se žito žanje




  3. #588

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat test korisnik kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Interesantna vest! Samo me zanima kako je autor ove vesti saznao da je Nemanja Jehovin svedok?

    U pitanju je njuz net, vest je izmisljena, kao i sve sto je na tom sajtu
    Nisam iznenađen! Rekla-kazala gluposti i laži su "dokazano sredstvo" protiv istine, ipak "... ništa ne možemo učiniti protiv istine, nego samo za istinu!" kaže Jehova u 2. Korinćanima 13:8


  4. #589

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Sada mi nešto pade na pamet, nevezano za veru, sektu i polemiku te vrste, ali je još uvek u temi. Pitanje za Cvrčka.

    Na tim vašim sastancima, odnosno na pauzama, valjda pravite kafe, puš ili kakve god pauze, ono kada nisu oficijelna druženja, smejete li se čemu? Pričate li viceve? Da li bi mogao koji da nam ovde napišeš?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #590

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ne mogu da docekam cvrckovodgovor!
    neunistiva zlojebaba!

  6. #591

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    valjda pravite kafe, puš ili kakve god pauze
    Jehovini svedoci su ispunjeni samo svetim duhom, tu nema mesta za duvanski dim
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #592

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Jedno jutro, neko kuca na vrata:
    - Dobar dan, ja sam od Jehovinih svedoka, želeo bih da razgovaram s vama.
    - Izvolite uđite, sedite. O čemu želite razgovarati?
    - 'bem li ga, ne znam, nikad nisam stigao ovako daleko...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #593

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Sada mi nešto pade na pamet, nevezano za veru, sektu i polemiku te vrste, ali je još uvek u temi. Pitanje za Cvrčka.

    Na tim vašim sastancima, odnosno na pauzama, valjda pravite kafe, puš ili kakve god pauze, ono kada nisu oficijelna druženja, smejete li se čemu? Pričate li viceve? Da li bi mogao koji da nam ovde napišeš?
    Najbolje bi bilo da dođeš na jedan od sastanaka Jehovinih svedoka koji se održavaju u tvom mestu i lično se informišeš o svemu što te zanima. Svake nedelje se održava 5 sastanaka na kojima se proučava Biblija. Ako ne želiš da prisustvuješ sastancima, zamoli nekog od Jehovinih svedoka koje znaš ili koji ti dolaze na vrata da ti donesu DVD *** . Verujem da ćeš sa velikim interesovanjem da odgledaš ovaj DVD!

    Poruku je izmenio Meggy, 30.10.2012 u 16:42 Razlog: bez reklamiranja sektaskih proizvoda i sajtova

  9. #594

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Zaista ne znam ko je ovde lud, a ko zbunjen!?!?

    Da li sam ja lud što uopšte očekujem smislen odgovor NA jednostavno pitanje koje sam postavio?!
    Ili si ti opičeni ludak kojem je toliko ispran mozak da ne može svojim rečima da odgovori ni na najprostije pitanje!?!

    Kladio bi se da su obe varijante u pitanju.



    Ja ne verujem u boga, a posebno ne u tog tvog Jehovu. Ni najmanju nameru nemam da izučavam tvoju "nauku". Samo sam pristojan, a i radoznao, te želim da upoznam ljude koji žive oko mene. Njihove navike, potrebe, čežnje... A kako se ti ponašaš? Gde je tebi pristojnost da odgovoriš NA postavljeno pitanje, a ne da upućuješ na propagandu. Garantujem da na tom tvom DVD-u NEMA odgovora na pitanja koja sam ti postavio. I zato te smatram veoma nepristojnom osobom.

    I još nešto da primetim. Ti se ponašaš tako šablonski, upravo kao i pripadnici tvoje družine u vicevima. I uopšte me ne čudi kada vas ljudi sa manje strpljenja no što ga imam ja, vređaju.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  10. #595

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ja sam hruščanin i vjernik od kada vjerujem ...bez nevolje nema bogomolje...i u izbjeglištvu u Njemačkoj bilo je na pretek vremena...a najlakše od jehovinih dobiti knjiga na našem jeziku..i korisno mi je bilo čitati "Evolucija ili stvaranje" dok nisam iz pravoslavne crkve nabavio Bibliju ...Sveto Pismo...a suština uopće sektaške igre "ako se hoćeš brzo obogatiti osnuj crkvu" je nepoznata sljedbenicima što za neku sitnu pomoć egzistencijalnu... rade za gazde bukvalno stravično pljačkanje starijih ljudi...uz malo pomoći oko liječenja ili duhovnog kao ohrabrenja...pričom iz posebno obrađenog njihovog prevoda Biblije...da zemlja neće biti uništena na sudnji dan ...armagedon...i nastavit će živjeti ili vaskrnuti vjernici Jehovinih svjedoka...sa svojom imovinom koju pristupanjem povjeravaju toj crkvi...dolaze do ogromne imovine i obično se gazde već bave prometom nekretnina..to je moje iskustvo i otkačio sam ih i iz svake priče kulturološke...kada je od jedan od šefova iselio iz iznajmljenog stana ženu pred porodom ...pa kukao što je vukuči namještaj izgubila dijete...i to riječima "zašto je bog tako htio"..asociralo me na biblijsko da sotona plače što se dijete objesilo u šumi a ne negdje gdje to svi vide.Enter@

  11. #596

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ime: 6141749_700b_v1.jpg Pregleda: 63 Veličina: 73.6 KB

    Hepi Hari Krisna
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #597

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    31. DECEMBAR 2012. | ITALIJA
    „Vi ste pravi primer!“

    JEHOVINIM SVEDOCIMA u Saponari na Siciliji uručena je zahvalnica za pomoć koju su pružili nakon poplave koja je pogodila to područje.
    Dana 22. novembra 2011, razorna poplava je pogodila neke gradove i sela u okrugu Mesina. Te večeri, u odronu zemlje u Saponari stradale su tri osobe — jedan dečak i dva odrasla muškarca.
    Odmah nakon katastrofe, Jehovini svedoci su organizovali i opremili timove dobrovoljaca koji su raščišćavali blato i ruševine u najteže pogođenim područjima.
    U dogovoru s vlastima, timovi su pružili pomoć tamo gde je bila najpotrebnija. Nastavili su s radom čak i nakon što je ukazana najneophodnija pomoć. Učestvovalo je između 50 i 80 Svedoka, a neki od njih su prevalili put od skoro 100 kilometara.
    Nekoliko stanovnika iz pogođenog područja izrazilo je zahvalnost Svedocima. Gradonačelnik je više puta izjavio: „Vi ste pravi primer!“

    Pet meseci kasnije, član gradskog veća Fabio Vinči uručio je u ime gradske uprave zahvalnicu skupštini Jehovinih svedoka u tom mestu.



  13. #598

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    To je apsurdno, jer bi jehovini svedoci zauzvrat trazili od spasenih da im prepisu neku nekretninu, a posto su doticni preziveli poplavu, tesko da je to moguce
    Gather ye rosebuds while ye may...

  14. #599

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Udarne vesti
    Poplave u Brazilu

    18. JANUAR 2013. | BRAZIL

    Prve sedmice januara, snažni pljuskovi su uzrokovali poplave i klizišta u brazilskoj državi Rio de Žaneiro, zbog kojih je evakuisano više od 3 000 ljudi. Jehovini svedoci izveštavaju da niko nije povređen od skoro 8 000 njihovih suvernika koji žive na pogođenom području. Međutim, osam porodica je u poplavi izgubilo neku ili svu svoju imovinu. Te porodice su privremeno smeštene kod suvernika i rođaka. U područja koja su najteže pogođena ovom nepogodom, odbor za humanitarnu pomoć sastavljen od volontera iz redova Jehovinih svedoka već je poslao četiri tone hrane, vode i stvari.



    15. JANUAR 2013. | JUŽNA KOREJA

    Savet Ujedinjenih nacija za ljudska prava je 25. oktobra 2012. dao preporuku da Južna Koreja pruži adekvatnu kompenzaciju zbog kršenja prava 388 Jehovinih svedoka koji su odbili da služe vojni rok zbog prigovora savesti. Južnoj Koreji se takođe preporučuje da izbriše njihov dosije. Ovom odlukom je potvrđena slična odluka od 24. marta 2011, koja je doneta u korist 100 Svedoka iz Koreje koji su takođe osuđeni na zatvorske kazne zbog prigovora savesti. Portparol Jehovinih svedoka Dae-il Hong je izjavio: „Južna Koreja je ovim odlukama pozvana da oslobodi 733 mlada Svedoka koja se trenutno nalaze u zatvoru.“



    11. JANUAR 2013. | AUSTRALIJA

    Nezapamćeno visoke temperature su izazvale velike požare na australijskom ostrvu Tasmaniji. Ovi požari su opustošili malo mesto Danalej, nedaleko od glavnog grada Hobarta. Iako nije potvrđen nijedan smrtni slučaj, policija i dalje traga za mnogim osobama koje se vode kao nestale. Jehovini svedoci izveštavaju da je uništena kuća jednog Svedoka. Mnogi Svedoci koji su napustili ugroženo područje pronašli su utočište kod svojih suvernika. O duhovnim i fizičkim potrebama žrtava brine podružnica Jehovinih svedoka u Sidneju.


    17. DECEMBAR 2012. | SJEDINJENE DRŽAVE

    U petak, 14. decembra 2012, došlo je do pucnjave u osnovnoj školi u Njutaunu, u Konektikatu. Mediji izveštavaju da je najmanje 27 osoba ubijeno, među kojima je i napadač, kao i 20 dece. Prvi izveštaji ukazuju da je za vreme pucnjave najmanje dvoje dece Jehovinih svedoka bilo u školi, ali da ona nisu povređena. Jehovini svedoci s tog područja pružaju pomoć i duhovnu utehu porodicama nastradalih, kao i drugim osobama na koje je ova tragedija snažno uticala.


    Opasni ovi Jehovini Svedoci!

    Poruku je izmenio Meggy, 07.02.2013 u 09:01 Razlog: bez reklamiranja

  15. #600

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Prvi izveštaji ukazuju da je za vreme pucnjave najmanje dvoje dece Jehovinih svedoka bilo u školi, ali da ona nisu povređena.
    Dok ostala deca neJehovinih svedoka uoste nisu bitna
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 40 od 54 PrvaPrva ... 30383940414250 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •