Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28
  1. #16

    Odgovor: Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića

    Sad čitam u Blicu:

    Najavljeni protesti protiv vlasti, kako sada stvari stoje, neće biti i okupljanje opozicije. I sama najava mitinga otvorila je pitanje opstanka narodnjačke koalicije DSS-NS. DSS tvrdi da su za mitinge saznali iz medija, a njihov partner Velimir Ilić već zna da u proteste sa SNS ide...
    ... buldožerom?!

    Suštinski je tragično (što se tiče glasača) što svi mogu sa svakim. To samo ilustruje da ih okuplja ista ideja - biti na vlasti. Ne postoji ni desno, ni levo, ni centar pa da se čovek kao glasač opredeljuje za neku ideologiju, viziju, politički pravac... Na nekoliko poslednjih izbora sam više glasao protiv nekoga nego za nekoga. U narednim izborima izgleda ću biti protiv svih jer nema nikoga protiv koga ne bih bio. Čini mi se da u takvoj situaciji Nikolić ima najveće šanse, čak da mu u prilog ide i što veća apstinencija glasača. A ako pobedi, izgleda da ćemo opet imati ''post petooktobarski period'' to jest, sve opet nanovo.

  2. #17

    Odgovor: Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Mene je briga.
    Dok god tako budemo mislili, tako ce nam se i desavati.
    Umrtvljeni, kao da nam je dosta svega, sto verovatno i jeste, oslanjamo se na to nije nas briga ko ce doci na vlast, ionako ne moze da nam bude bolje

    Moze.
    Ne zaboravite da mi glasamo, a ako nemamo za koga da glasamo, ne bi trebalo pokloniti svoj glas bilo kome, tek tako da se izadje na izbore i ispuni svoja gradjanska duznost.
    Mi smo ih doveli.
    Jer smo glasali za njih, nadajuci se boljem.
    Nadam se da Nikolic nece odneti pobedu na izborima i da nece biti njegove vladavine.
    Jer mada sad lose zivimo, on ce nas zakucati jos pola veka unazad sa njegovom idealogijom.
    Dovoljno mi govore prepucavanja njega i Seselja nakon svega.
    Zar takav covek da nam bude predsednik.
    Neko ce reci od dva zla treba izabrati manje.


    Mene je briga ko ce da bude taj Pera, Mika Ili Zika, ovaj put svoj glas necu olako dati.
    Mislim da je dosta njihovih bahanalija i da mi nismo ovce, koje ce oni smestiti u tor, kad im odgovara i kako im odgovara.
    Malo sam besna, nije za mene politika
    Tako smo mislili većina 2000g,nadali se silno ushićeni verovali ,ja moje roditelje(nisu među nama)ubeđivala jedva da ih ubedim da glasaju za bolje sutra,a oni meni :
    --koje bolje sutra sa ovakvim pa jel vidite ko je sve tu
    Ja ne da sam besna već neželim ni da ih vidim ni glasa da im čujem,i opet evo slušam jutros.Prvo ukinuli deo plata ljudima na Kosovu,pa se oni bunili,pa oni sada ponovo im vratili plate,a oni čini mi se bolje žive od nas,naravno ima izuzetaka koji neznaju da se laktaju,a moraće naučiti.
    I sada meni neko da kaže da će biti bolje,čisto sumnjam,Nemaju čvrstu reč kada nešto kažu to treba da sprovedu.Eh Toma pobeđuje 100%samo zato što još on nije vladao a toliko se jadničak bori,pa ajde da ga pustimo neka jednom bude i on na vlasti.
    Nikad se neznaAl se zasigurno zna da se svi naši političari i iz opozicije i oni na vlasti sa koalicijom tako lepo svakodnevno dogovaraju da mi kada bi čuli kojim slučajem prisluškivanjem njin razgovor ,,,,mislim da bi oma jurnuli bez jutarnje kafe na Skupštinu.




    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  3. #18

    Odgovor: Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    Eh Toma pobeđuje 100%samo zato što još on nije vladao a toliko se jadničak bori,pa ajde da ga pustimo neka jednom bude i on na vlasti.
    Moje postovanje, ali o ovom sam pisala par postova unazad.
    Ovako razmislja vasa generacija.
    Nije vladao, hajde da mu damo sansu, mozda nam bude bolje.
    Neka i on malo oseti vlast, pa da vidimo sta ce biti.
    I moji roditelji to svakodnevno izgovaraju,ali zar ne mislite, ako nekom takvom poput Tome i malog Vucica, damo vlast u ruke, da nas mogu vratiti, jos koju godinu unazad svojom politikom, a mi zato nemamo vremena.
    Ja nemam vremena za gubljenje,vi ste proziveli bar nesto, u svoje vreme, imate cega da se secate, moja generacija nista lepo nema da upamti.
    I zato,izvinite, ali ne, ne delim vase misljenje da malo damo Tomi da vlada, jer se jadnicak tako bori za vlast.


    A opet od aktuelnih politicara ne vidim nikog ko nam moze doneti boljitak.
    I ne verujem im, vise ni slovce, svako se bori za svoj dzep,pa pogledajte sta se jednoj Evi Ras desilo, zena na koncu zivota, umire od raka, ukinuli joj porodicnu penziju, nisu je priznali kao umetnika, obratila se predsedniku, kao poslednjoj slamci i sta se desava?
    Predsednik cuti.
    Jeste, nije njegovo da se osvrce i oglusava na svaki vapaj naroda ili pojedinca, ali on je tu zbog nas, ne mi zbog njega.

    I zato ne mislim da ce Toma biti bolji od prethodnika, moze nam samo biti gore.
    Znate li koliko sam poziva dobila od njegove stranke?
    Sijaset.
    Obecavaju brda i doline, kampanja je lagano pocela i neka nam je onaj gore u pomoci.
    Ili neka nam posalje novog cara Dusana, jer nama spasa olako nema.

  4. #19

    Odgovor: Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića

    Možda i ovako:

    Posle trijumfa Nikolića Tome
    Na Surčinu tražiće se karta
    biće frke, nesvesti i kome
    sve u strahu od Tominog starta

    Lepog Bokija i Premudrog Palmu
    Kintić Mlađu, Ivicu Žandara
    Krkić Babu i ostalu bandu
    Stiće kletva Tomice Grobara.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #20

    Odgovor: Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    možda i ovako:

    Posle trijumfa nikolića tome
    na surčinu tražiće se karta
    biće frke, nesvesti i kome
    sve u strahu od tominog starta

    lepog bokija i premudrog palmu
    kintić mlađu, ivicu Žandara
    krkić babu i ostalu bandu
    stiće kletva tomice grobara.
    Ово је вероватно тачно, али опет мислим да то нас (народ) неће много да дотиче. Уствари много ће нас се "дотицати" путем медија и причама како су открили неправилности "ове", неправилности "оне", пљачку "ову", аферу "ону" и тако годину две, док једна екипа не замени другу и настави да ради исто што и предходна само за "свој рачун".

    Суштински, ништа ново. И да, нико неће у затвор (осим можда пар маргиналних директорчића), "велики" ће да "одлете", и тако све у круг.... Историја се понавља, средњи век само што нам није....

    Народ ће да "пасе" приче и да се нада, нада, нада...
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  6. #21

    Odgovor: Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Ово је вероватно тачно, али опет мислим да то нас (народ) неће много да дотиче. Уствари много ће нас се "дотицати" путем медија и причама како су открили неправилности "ове", неправилности "оне", пљачку "ову", аферу "ону" и тако годину две, док једна екипа не замени другу и настави да ради исто што и предходна само за "свој рачун".

    Суштински, ништа ново. И да, нико неће у затвор (осим можда пар маргиналних директорчића), "велики" ће да "одлете", и тако све у круг.... Историја се понавља, средњи век само што нам није....

    Народ ће да "пасе" приче и да се нада, нада, нада...
    Da, potpuno se slažem. Pesma je zezanje i verovatno viđenje jednog prosečnog političkog protivnika sadašnje vlasti. Takođe sam uveren da, ako i pobedi Nikolić, ništa neće biti drugačije, bar ne bitnije. Dugoročno, ne znam. Suština je da naš politički establišment političku borbu gradi gotovo isključivo na negativnim kampanjama i tako truje i deli narod, a sve rad dolaska ili opstanka na vlasti, rad vlasti. Ne verujem nikom i takođe sam sklon da poverujem da u budućnosti nije nemoguća neka koalicija između DS-a i SNS-a.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #22

    Odgovor: Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Možda i ovako:

    Posle trijumfa Nikolića Tome
    Na Surčinu tražiće se karta
    biće frke, nesvesti i kome
    sve u strahu od Tominog starta

    Lepog Bokija i Premudrog Palmu
    Kintić Mlađu, Ivicu Žandara
    Krkić Babu i ostalu bandu
    Stiće kletva Tomice Grobara.
    Podseti me na ove stihove:

    5. oktobra beše prilika dobra
    da okrenemo stranu i pobijemo g*vna.
    Čim razgrabiše funkcije rekli su Dosta!
    Šta je bilo-bilo je, mi smo sad Evropa!
    Jer u Slobinim giljama udobno se hoda
    S*rem se na sistem neću više da me j*bete,
    ako je Jočić za ministra ja sam za nerede,
    ako je ovo demokratija vi ste za lečenje,
    neću da zbog vas iz vatre vadim kestenje


    Pre će da se utale nego što će doći do revanšizma, vrlo moguće, već viđeno. Naravno da će da padnu kadrovske smene koje se dešavaju sa svakom smenom vlasti, to je neminovno, ali može lako da bude da gospoda budu ljuti rivali pre izbora i dobri drugari nakon izbora.




  8. #23
    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Ово је вероватно тачно, али опет мислим да то нас (народ) неће много да дотиче. Уствари много ће нас се "дотицати" путем медија и причама како су открили неправилности "ове", неправилности "оне", пљачку "ову", аферу "ону" и тако годину две, док једна екипа не замени другу и настави да ради исто што и предходна само за "свој рачун".

    Суштински, ништа ново. И да, нико неће у затвор (осим можда пар маргиналних директорчића), "велики" ће да "одлете", и тако све у круг.... Историја се понавља, средњи век само што нам није....

    Народ ће да "пасе" приче и да се нада, нада, нада...
    Bravo kao da sam ja pisala i taman sam htela to da kažem kad evo tebe sa rečima koje su upravo ono što će biti i što se stalno događa,nemam šta da dodam.pa kakav smo mi to narod kada se stalno vrtimo u krug,ajd baš netapkamo stalno u mesto a moglo bi se reći sobzirom da vi mladi nemožete osetiti normalan život,kao moja generacija.Poštenim radom nikada,a oni koji su bogati ih kako bi volela da znam kako se to čovek očas obogati,od običnog golje postane gospodin a do maločas nije znao ni da priča,samo što nije mukao.Koliko je tavih pa zato nam je država u takvom haosu i đaba nam pitanje na koje se toliko trudimo da damo odgovor.



    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Moje postovanje, ali o ovom sam pisala par postova unazad.
    Ovako razmislja vasa generacija.
    Nije vladao, hajde da mu damo sansu, mozda nam bude bolje.
    Neka i on malo oseti vlast, pa da vidimo sta ce biti.
    I moji roditelji to svakodnevno izgovaraju,ali zar ne mislite, ako nekom takvom poput Tome i malog Vucica, damo vlast u ruke, da nas mogu vratiti, jos koju godinu unazad svojom politikom, a mi zato nemamo vremena.
    Ja nemam vremena za gubljenje,vi ste proziveli bar nesto, u svoje vreme, imate cega da se secate, moja generacija nista lepo nema da upamti.
    I zato,izvinite, ali ne, ne delim vase misljenje da malo damo Tomi da vlada, jer se jadnicak tako bori za vlast.


    A opet od aktuelnih politicara ne vidim nikog ko nam moze doneti boljitak.
    I ne verujem im, vise ni slovce, svako se bori za svoj dzep,pa pogledajte sta se jednoj Evi Ras desilo, zena na koncu zivota, umire od raka, ukinuli joj porodicnu penziju, nisu je priznali kao umetnika, obratila se predsedniku, kao poslednjoj slamci i sta se desava?
    Predsednik cuti.
    Jeste, nije njegovo da se osvrce i oglusava na svaki vapaj naroda ili pojedinca, ali on je tu zbog nas, ne mi zbog njega.

    I zato ne mislim da ce Toma biti bolji od prethodnika, moze nam samo biti gore.
    Znate li koliko sam poziva dobila od njegove stranke?
    Sijaset.
    Obecavaju brda i doline, kampanja je lagano pocela i neka nam je onaj gore u pomoci.
    Ili neka nam posalje novog cara Dusana, jer nama spasa olako nema.
    Morala sam ceo tekst da citiram jer ne mogu da pamtim sve ima puno važnog u tekstu tvom.
    Ne,ne nerazmišlja ovako moja generacija,budi sigurna,to sam ja samo osluškivala danima mesecima,i zato sam sa takvom sigurnošću to napisala.Naprotiv to su mlađe ohohoj generacije od moje.
    Tu su i neki novi ljudi koji su došli,i naravno neki novi klinci koji su željni lepog ručka skupih patika,i sve to samo da nemora da se radi,služiće Tominoj stranci i Tomi,samo da im je đep pun para.
    Znam da nemaš vremena za gubljenje imam i ja dvoje odraslih a opet tih dvoje imaju još po dvoje i veruj stalno razmišljam kako će oni nastaviti da žive jer su pored roditelja imali u ono vreme skroman pošten život stečen radom.

    Poziv za tominu stranku sve znam,Eva Ras strašno jednoga dana sve nas mislim na moju generaciju sada u penziji to će snaći.
    Moja drugarica je imala oca koji je umro u devedesetoj godini jevrejin,ekonomista,pametan čovek,poslednje što nam je često ponavljao kada smo se mi pomalo već počeli žaliti na događanja u zemlji rekao je:
    --Jednoga dana deco dobićete samo papir kao ček za penziju na kome će pisati,,iznos,,,00,oooo(zavisi koliko ko ima nula)država će vam sve uzeti nećete morati sami da plaćate dažbine ona će to uraditi umesto vas tako što će vam odmah uzeti.

    Hoćemo li postati druga Argentina,pitam se pitam




    @Turkmenbash"

    Ih samo Vaš glas šta mi je to.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 27.08.2010 u 14:50 Razlog: spojene uzastopne poruke

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  9. #24

    Odgovor: Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića

    licno --nikako
    toma ce biti predsednik jer nema konkurenciju
    ali vlast ce ostati kod zutih
    opet kohabitacija

  10. #25

    Odgovor: Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Možda i ovako:

    Posle trijumfa Nikolića Tome
    Na Surčinu tražiće se karta
    biće frke, nesvesti i kome
    sve u strahu od Tominog starta

    Lepog Bokija i Premudrog Palmu
    Kintić Mlađu, Ivicu Žandara
    Krkić Babu i ostalu bandu
    Stiće kletva Tomice Grobara.
    Baš ih stigla kletva. :D Prosto, neko takvu kletvu da poželi. Dobro, možda Krkić Babu i jeste, mada pre mislim da su ga stigle godine, a ne Toma.

    Nego, beše zanimljivo ovu temu noćas čitati.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #26

    Re: Odgovor: Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića

    Biće kao u pesmi!
    "...pusto pusto pusto mi je sve..."

  12. #27

    Odgovor: Re: Odgovor: Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića

    Citat slavkos kaže: Pogledaj poruku
    Biće kao u pesmi!
    "...pusto pusto pusto mi je sve..."
    Kako pusto?
    Zaboraviste li 'žute ljude' iz iz Tarabićeviog proročanstva u koje se Toma uzda?!

  13. #28

    Re: Odgovor: Kako će izgledati Srbija posle vladavine Tomislava Nikolića

    ...oni će samo svratiti da se napiju vode sa reke, srpske reke Morave....i nastaviti put dalje ka EU....kao i ove što sada prolaze ovuda na svom putu ka "sreći" u EU....

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Vitomir Vito Nikolić
    Autor Grunt u forumu Jugoslovenska poezija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.09.2018, 13:08
  2. Naučni radovi Tomislava Nikolića
    Autor Necromancer u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 05.03.2015, 23:31
  3. Kako će izgledati telefoni budućnosti
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.10.2009, 12:50
  4. Tomislav Nikolić podneo ostavku
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 18.06.2007, 21:37
  5. Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 14.05.2007, 00:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •