Fudbaleri Crvene zvezde u kvalifikacijama za Ligu UEFA igraće protiv Slovana iz Libereca, dok će rival Partizanu biti holandski Groningem, odlučeno je žrebom u Nionu.
Prve utakmice igraju se 14. septembra, a revanš susreti su dve nedelje kasnije. Partizan je u prvom meču domaćin, a Zvezda gost.
Partizan je već igrao protiv Groningena davne 1989. u Kupu kupova i eliminisao ga.
Ukoliko prodju Slovan, koji su tokom letnjih priprema dobili sa 3:0, crveno-beli će igrati u grupi 4 Lige UEFA sa pobednicima duela Etnikos Ahnas - Lans, AZ Alkmar - Kajzerispor, Rubin Kazanj - Parma i Brondbi - Ajntraht Frankfurt.
Crno-beli će ako eliminišu Groningen igrati u grupi 7 sa pobednicima duela Ružomberok - Klub Briž, Sion - Bajer Leverkuzen, Ksanti - Dinamo Bukurešt i Slavija Prag - Totenhem
Takmičenje u Ligi UEFA počinje 19. oktobra.
Grupa 1:
Braga (Portugal) - Kjavo (Italija)
Levadija (Estonija) - Njukasl (Engleska)
Molde (Norveška) - Rendžers (Škotska)
Standard (Belgija) - Selta Vigo (Španija)
Hapoel Tel-Aviv (Izrael) - Černomorec Odesa (Ukrajina)
Grupa 2:
Makabi Haifa (Izrael) - Liteks (Bugarska)
Deri Siti (Irska) - Pari Sen Žermen (Francuska)
Herta (Nemačka) Odenze (Danska)
Legija Varšava (Poljska) Austrija Beč (Austrija)
Panatinaikos (Grčka) - Metalurg Zaporožje (Ukrajina)
Grupa 3:
Lokomotiva Moskva (Rusija) - Varegem (Belgija)
Sparta Prag (Češka) - Harts (Škotska)
Fenerbahče (Turska) - Randers (Danska)
Salcburg (Austrija) - Blekburn (Engleska)
Šalke (Nemačka) - Nansi (Francuska)
Grupa 4:
Etnikos Ahnas (Kipar) - Lans (Francuska)
Slovan Liberec (Češka) - Crvena zvezda (Srbija)
AZ Alkmar (Holandija) - Kajzerispor (Turska)
Rubin Kazanj (Rusija) - Parma (Italija)
Brondbi (Danska) Ajntraht Frankfurt (Nemačka)
Grupa 5:
Atromitos (Grčka) - Sevilja (Španija)
Bešiktaš (Turska) - CSKA Sofija (Bugarska)
Vitorija Setubal (Portugal) - Herenven (Holandija)
Olimpik Marsej (Francuska) - Mlada Boleslav (Češka)
Grashopers (Svajcarska) - Atvidabergs (Švedska)
Grupa 6:
Rapid Bukurešt (Rumunija) - Nasional (Portugal)
Trabzon (Turska) - Osasuna (Španija)
Bazel (Švajcarska) - Rabotnički (Makedonija)
Vest Hem (Engleska) - Palermo (Italija)
Fajnord (Holandija) - Lokomotiva Sofija (Bugarska)
Grupa 7:
Ružomberok (Slovačka) - Klub Briž (Belgija)
Sion (Švajcarska) - Bajer Leverkuzen (Nemačka)
Partizan (Srbija) - Groningen (Holandija)
Ksanti (Grčka) - Dinamo Bukurešt (Rumunija)
Slavija Prag (Češka) - Totenhem (Engleska)
Grupa 8:
Start (Norveška) - Ajaks (Holandija)
Artmedija (Slovačka) - Espanjol (Španija)
Visla Krakov (Poljska) - Iraklis (Grčka)
Livorno (Italija) - Pašing (Austrija)
Dinamo Zagreb - Okser (Francuska)