UEFA Kup - sezona 2006/2007
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 37

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    UEFA Kup - sezona 2006/2007

    Fudbaleri Crvene zvezde u kvalifikacijama za Ligu UEFA igraće protiv Slovana iz Libereca, dok će rival Partizanu biti holandski Groningem, odlučeno je žrebom u Nionu.

    Prve utakmice igraju se 14. septembra, a revanš susreti su dve nedelje kasnije. Partizan je u prvom meču domaćin, a Zvezda gost.

    Partizan je već igrao protiv Groningena davne 1989. u Kupu kupova i eliminisao ga.

    Ukoliko prodju Slovan, koji su tokom letnjih priprema dobili sa 3:0, crveno-beli će igrati u grupi 4 Lige UEFA sa pobednicima duela Etnikos Ahnas - Lans, AZ Alkmar - Kajzerispor, Rubin Kazanj - Parma i Brondbi - Ajntraht Frankfurt.

    Crno-beli će ako eliminišu Groningen igrati u grupi 7 sa pobednicima duela Ružomberok - Klub Briž, Sion - Bajer Leverkuzen, Ksanti - Dinamo Bukurešt i Slavija Prag - Totenhem

    Takmičenje u Ligi UEFA počinje 19. oktobra.

    Grupa 1:
    Braga (Portugal) - Kjavo (Italija)
    Levadija (Estonija) - Njukasl (Engleska)
    Molde (Norveška) - Rendžers (Škotska)
    Standard (Belgija) - Selta Vigo (Španija)
    Hapoel Tel-Aviv (Izrael) - Černomorec Odesa (Ukrajina)

    Grupa 2:
    Makabi Haifa (Izrael) - Liteks (Bugarska)
    Deri Siti (Irska) - Pari Sen Žermen (Francuska)
    Herta (Nemačka) Odenze (Danska)
    Legija Varšava (Poljska) Austrija Beč (Austrija)
    Panatinaikos (Grčka) - Metalurg Zaporožje (Ukrajina)

    Grupa 3:
    Lokomotiva Moskva (Rusija) - Varegem (Belgija)
    Sparta Prag (Češka) - Harts (Škotska)
    Fenerbahče (Turska) - Randers (Danska)
    Salcburg (Austrija) - Blekburn (Engleska)
    Šalke (Nemačka) - Nansi (Francuska)

    Grupa 4:
    Etnikos Ahnas (Kipar) - Lans (Francuska)
    Slovan Liberec (Češka) - Crvena zvezda (Srbija)
    AZ Alkmar (Holandija) - Kajzerispor (Turska)
    Rubin Kazanj (Rusija) - Parma (Italija)
    Brondbi (Danska) Ajntraht Frankfurt (Nemačka)

    Grupa 5:
    Atromitos (Grčka) - Sevilja (Španija)
    Bešiktaš (Turska) - CSKA Sofija (Bugarska)
    Vitorija Setubal (Portugal) - Herenven (Holandija)
    Olimpik Marsej (Francuska) - Mlada Boleslav (Češka)
    Grashopers (Svajcarska) - Atvidabergs (Švedska)

    Grupa 6:
    Rapid Bukurešt (Rumunija) - Nasional (Portugal)
    Trabzon (Turska) - Osasuna (Španija)
    Bazel (Švajcarska) - Rabotnički (Makedonija)
    Vest Hem (Engleska) - Palermo (Italija)
    Fajnord (Holandija) - Lokomotiva Sofija (Bugarska)

    Grupa 7:
    Ružomberok (Slovačka) - Klub Briž (Belgija)
    Sion (Švajcarska) - Bajer Leverkuzen (Nemačka)
    Partizan (Srbija) - Groningen (Holandija)
    Ksanti (Grčka) - Dinamo Bukurešt (Rumunija)
    Slavija Prag (Češka) - Totenhem (Engleska)

    Grupa 8:
    Start (Norveška) - Ajaks (Holandija)
    Artmedija (Slovačka) - Espanjol (Španija)
    Visla Krakov (Poljska) - Iraklis (Grčka)
    Livorno (Italija) - Pašing (Austrija)
    Dinamo Zagreb - Okser (Francuska)
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2007

    Da li ćemo imati dva predstavnika u kupu UEFA?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2007

    Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Liberecu od Slovana 2:0, u prvom meču kvalifikacija za Ligu UEFA. Golove za češkog šampiona postigli su Tomaš Frejlah u 42. minutu i Jan Blažek u bukvalno poslednjim sekundama susreta, čime je značajno umanjio šanse Beograđana da nastave takmičenje u Evropi. Crveno-beli su u Českoj ostavili bled utisak, pogotovo u prvom poluvremenu u kojem nisu uspeli nijedanput ozbiljnije da priprete golmanu domaćih.

    Utakmici u Liberecu prisustvovalo je oko 7.000 gledalaca, od čega stotinak navijača Crvene zvezde.

    Sa druge strane, fudbaleri Partizana slavili su pobedu rezultatom 4:2 (3:0) u utakmici prvog kola Kupa UEFA protiv holandskog Groningena. Nebojša Marinković bio je strelac u četvrtom (iz jedanaesterca) i 43, a Bojan Zajić u 15. i 89. minutu, dok su golove za goste postigli Flenderus u 57. i Suarez u 90. minutu.

    Crno-beli su se pred oko 10.000 gledalaca predstavili u veoma dobrom svetlu tokom prvih 45 minuta, kada su igrali brzo, agresivno i nadahnuto. Nažalost, u nastavku je došlo do pada i izuzetno povoljan rezultat je donekle prokockan, po čemu je ovaj meč neodoljivo podsetio na avgustovsko gostovanje Maribora u Beogradu.

    Drugi gol gostiju, postignut u sudijskoj nadoknadi vremena, i to odmah pošto je Zajić povećao na 4:1, prava je fudbalska tragedija. Samo da su crno-beli izdržali još jedan minut, osmesi na njihovim licima posle odsviranog kraja bili bi kudikamo širi...
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2007

    Kralj odveo Partizan u Evropu, Zvezda ispala

    Fudbaleri beogradskog Partizana plasirali su se u Ligu UEFA, iako su u revanš meču prvog kola poraženi od domaćeg Groningena sa 1:0. U prvoj utakmici, koje je odigrana pre dve nedelje u Beogradu, crno - beli su slavili sa 4:2.



    Jedini pogodak na meču postigao je Van den Lak iz penala u 60. minutu, a u 75. minutu sudija Pavel Balaj iz Rumunije dosudio je još jedan jedanaesterac, ali je Ivica Kralj sjajno interevenisao overio Partizanovu evropsku vizu.

    Crno - beli su bojažljivo počeli meč na stadionu "Juroborg" sa samo jednim napadačem Obiorom Oditom. Takva postavka igre donela je Groningenu inicijativu od prvog sudijskog zvižduka.

    Ipak, odbrana beogradskog tima u ovom periodu igre delovala je solidno, osim kada je u 21. minutu Nenad Djordjević izgubio loptu pred svojim kaznenim prostorom, ali Nevland nije uspeo da iskoristi nesmotrenost srpskog reprezentativca.

    Do kraja poluvremena Groningen je uglavnom pokušavao dugim loptama da nadje put do mreže Ivice Kralja, ali su domaći napadači često "hvatani" u ofsajd zamkama.

    Partizan je na početku drugog dela igre imao sjajnu šansu, kada je Pjer Boja odigrao dupli pas sa Lomićem, bek Partizana izbio je sam ispred golmana, ali je njegov udarac završio pored stative. Od tog momenta krenula je potpuna ofanziva domaćina, a odbrana Partizana delovala je veoma smušeno.

    U 60. minutu Lomić je napravio prekršaj u svom šesnaestercu, a sudija Balaj pokazao je na "belu tačku". Siguran sa "kreča" bio je Van den Lak.

    Narednih 15 minuta Groningen je konstantno napadao dugim loptama, a u 75. minutu, posle duela Rnića i Flederusa, Balaj je neopravdano dosudio još jedan penal. Loptu je uzeo Kornelise, šutirao u desni donji ugao, ali je Kralj sjajno pročitao njegovu nameru i izbio loptu u polje.

    Partizan se u finišu meča grčevito branio, ali je Zajić deset minuta pre kraja imao dobru priliku da izjednači, medjutim, golman Rorda odbranio je šut veziste Partizana sa 15 metara.

    Crno - beli su tako drugi put u klupskoj istoriji eliminisali Groningen, a u utorak ih očekuje žreb za Ligu UEFA u Nionu.





    Liberec raspršio Zvezdine evropske snove

    Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se dokopaju Lige UEFA, pošto su i u Beogradu u revanš meču prvog kola poraženi od Slovana iz Libereca sa 2:1.

    Gosti su poveli već u drugom minutu preko Bileka, a izjednačio je Ailton tri minuta pre kraja prvog poluvremena. Trijumf Liberecu doneo je Holenda pogotkom u 66. minutu.

    Evropska nada Zvezde potrajala je taman toliko koliko je sekundari bilo potrebno da obrne nešto više od jednog kruga.

    U drugom minutu, nakon kornera sa desne strane, jedan od gostujućih igrača glavom je prebacio loptu na drugu stativu, gde je najsnalažljiviji bio Bilek, kome nije bilo teško da zatrese Zvezdinu mrežu.

    Deset minuta kasnje, Kolenda je pobegao Ibrahimu Gaju, ali otišao previše na levu stranu i loptu je poslao u gol aut.

    U 34. minutu Ailton je, nakon greške gostujuće odbrane, izbio sam ispred golmana Čeha, koji je bio brži i izbacio loptu van terena.

    Krajem prvog dela igre Brazilac je iskoristio šansu, kada ga je Milovanović proigrao u kaznenom prostoru, a Ailton sa leve strane rutinski matirao Čeha.

    Domaćin je u nastavku meča krenuo agresivnije, ali su svi njegovi napadi završavali na ivici kaznenog prostora Libereca.

    Ailton je u prvih 15 minuta propustio dve solidne prilike, Purović jednu, a u oba navrata asistent je bio Dejan Milovanović.



    Kazna za promašaje stigla je u 65. minutu, kada je Holenda slabo glavom šutirao sa peterca, ali je Randjelović početnički intervenisao i lopta se nekako otkotrljala u mrežu.

    Deset minuta kasnije Zvezda je ostala bez golmana, jer se Randjelović povredio i morao je da napusti teren. Kako je u tom trenutku Dušan Bajević već izvršio tri izmene, medju stative je stao Milan Biševac, koji se kasnije istakao sa dve dobre intervencije i pokazao da je za crveno - bele možda bilo bolje da je on branio od početka meča.

    Navijači Crvene zvezde na kraju utakmice skandirali su predsedniku Stojkoviću "Uprava napolje", "Piksi odlazi" i "Prodao si Zvezdu Dragane", a pre početka meča pevali su himnu ugašene Jedinice za specijalne operacije i pesme o Kosovu.

    (MONDO)
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2007

    Za nas Grobare ovo je uspeh decenije,sa ovakvim trenerom i timom dobro smo i dogurali,samo me nervira sto ce sad ona bagra iz uprave da potencira veliki uspeh velikog evropskog Partizana
    ZA DRUGE SE NAVIJA PARTIZAN SE VOLI!!!UPRAVA NAPOLJE!!!
    Not all treasure is silver and gold, mate.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2007

    Bila sam na utakmici Partizan - Groningen, sada sam stigla sa nje, koliko sam svim srcam navijala za najdraži tim na svetu toliko sam se nervirala zbog ponašanja velikih, najvećih grobara. Neki od njih su po desetak godina mlađi od mene, kada sam ja već ponosno vriskala "parizan" na sav glas oni još nisu bili ni rođeni, i ti isti veliki grobari su mene oterali iz njihovog centralnog dela publike, jer je sa mnom bio drugar koji je Holanđanin (čuli su nas kako pričamo na engleskom i rekli nam da nam nije mesto tamo!) i koji je zbog mene došao da navija za partizan, i koji je jako duševno i glasni navijao za partizan! Pevale se neke čudne pesme, uzvikivala se neka imena, nije mi jasno za čije dobro i koga i kako ti ljudi promovišu u svetu. Uprava treba da da ostavku, ali ne bilo na odmet kada bi i neki veliki grobari uradili isto. U svako slučaju, osećaj je na kraju ipak pozitivan, prošli smo, igrali smo solidno, Kralj me je užasno prijatno iznenadio, bole me ruke od silnog aplaudiranja i noge od skakanja, ali vredelo je i drago mi je što sam bila tamo!
    Poruku je izmenio euridika, 28.09.2006 u 23:49
      Vrh

Slične teme

  1. UEFA Kup - sezona 2007/2008
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.05.2008, 20:27
  2. Calcio - sezona 2006/2007
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 19.06.2007, 20:31
  3. Primera - sezona 2006/2007
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 17.06.2007, 23:02
  4. Liga šampiona - sezona 2006/2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 25.05.2007, 10:55
  5. Premijer liga - sezona 2006/2007
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 19.05.2007, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •