Moka Slavnić novi selektor
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Moka Slavnić novi selektor

    Stručni savet Košarkaškog saveza Srbije jednoglasno je predložio Zorana Moku Slavnića za selektora nacionalne reprezentacije, na sastanku održanom u petak popodne u Kući košarke. S obzirom na to da Slavnić nema protivkandidata, Upravni odbor KSS će ga u utorak (29. maja) i zvanično imenovati za selektora državnog tima. Nekadašnji istaknuti reprezentativac će na toj dužnosti zameniti Dragana Šakotu, koji je u četvrtak podneo ostavku.
    "Teoretski je moguće da Upravni odbor ne uvaži predlog Stručnog saveta, ali čemu onda postojanje tog tela, ako UO, koji ga je imenovao, ne uvažava njegovo mišljenje", izjavio je pre sastanka predsednik KSS Dragan Kapičić.
    Stručnom savetu prisustvovala su četvorica (Dražen Dalipagić, Duško Vujošević, Ratko Radovanović i Zoran Slavnić) od sedmorice njegovih članova, pošto Božidar Maljković i Svetislav Pešić imaju obaveze u španskom prvenstvu, dok je Ranko Žeravica u Čikagu.

    Nakon sastanka je Stručni savet izdao saopštenje u šest tačaka o današnjem radu.

    1. Usvojena je ostavka Dragana Šakote uz priznanje za njegov jednogodišnji rad. Selektor Šakota zaslužuje zahvalnost što je u jednom teškom trenutku prihvatio odgovornu dužnost i započeo fazu podmladjivanja reprezentacije, koje je nužno i u budućnosti.

    2. Jednoglasno je odlučeno, uz telefonske razgovore sa Božidarom Maljkovićem i Svetislavom Pešićem, da se Upravnom odboru KSS za selektora predloži Zoran Slavnić.

    3. Stručni savet je odlučio da za svog predsednika izabere Ranka Žeravicu, a da koordinator rada Stručnog saveta bude Žarko Varajić.

    4. Analiziran je plan priprema svih reprezentativnih selekcija koji je već preciziran, uz zaključak da moramo formirati univerzitetsku reprezentaciju sastavljenu od mladih igrača koji nisu obuhvaćeni programima ostalih selekcija. Za trenera te reprezentacije izabran je Aleksandar Kesar.

    5. Analiziran je sistem takmičenja u mladim selekcijama i predloženo da se nadje mogućnost, u dogovoru sa klubovima, da se formira jedinstvena kvalitetna liga na teritoriji Srbije.

    6. Zaključeno je da zajedno sa predstavnicima klubova i članovima Upravnog odbora bude analiziran sistem takmičenja u seniorskoj konkurenciji, posebno posle predloga bodovanja odredjenih takmičenja od strane ULEB.

    Sastanku Stručnog saveta prisustvovali su i predsednik Saveza Dragan Kapičić, direktor Predrag Bojić i sportski direktor Žarko Varajić.

    (MONDO)
    Poruku je izmenio irnik, 10.07.2007 u 03:10
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Moka Slavnić novi selektor

    Pa, ja kao najveći partizanovac od svih partizanovaca nisam baš očarana ovom informacijom

    Ne, šalu na stranu, ne znam šta da očekujem od ovoga, možda je i u košarci kao i u većini naših svakodnevnih tema vreme za neke nove i sveže ljude, Moku baš cenim ali se isto tako sećam njegovih napada nervoze koji nisu bili nimalo prijatni za njegove protivnike a još manje za njegove igrače, možda se u ovih nekolioko godina između nešto promenilo, videćemo.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

    Slavnić selektor, objavio spisak

    Zoran Slavnić izabran je jednoglasno za selektora košarkaške reprezentacije Srbije. Slavnića je predložio Stručni savet, a potvrdu je dao Upravni odbor KSS-a. Slavnić je odmah po proglašenju napravio prvi korak na poziciji selektora, objavivši spisak 32 košarkaša koji su kanidadati za reprezentaciju, koja će nositi dres Srbije na Evropskom prvenstvu u Španiji.

    Pri isticanju kandidature, Slavnić je pozvao Aleksandra Đorđevića da mu bude asistent, ali Đorđević to nije prihvatio.

    Na Evropskom prvenstvu, koje se u septembru igra u Španiji, rivali Srbije u prvoj fazi biće Rusija, Grčka i pobednik kvalifikacija.

    Na spisku je 18 igrača iz domaćih klubova, a Slavnić nije još uvek pozivao igrače za koje nije izvesno da li će igrati sa Srbiju ili Crnu Goru (Nikola Peković), koje će pozvati kasnije, ako izaberu Srbiju.

    Predrag Stojaković i Nenad Krstić nisu na spisku, zbog povreda.

    Spisak pozvanih (po klubovima i ligama): Perović, Veličković, Tripković, Tepić, Bogdanović, Mišanović, P.Popović, Dragićević, Gurović, Radivojević, Aleksandrov, Labović, Erceg, Cvetković, Teodosić, Vukosavljević, Šuput, Marković, Ilić, Miličić, Radmanović, Jarić, Pavlović, Radenović, Ivanović, Dragović, Rašić, Vujanić, B.Popović, Avdalović, Rakočević, Marinović.

    Konferenciju za medije otvorio je predsednik Košarkaškog saveza Srbije Dragan Kapičić:

    "Selektor je izabran i verifikovan apsolutnom podrškom celog Stručnog saveta. Sve je bilo pozitivno i apsolutno korektno. Posebno mi se sviđa to što je Slavnićev pristup optimističan."

    Predsednik Stručnog saveta Ranko Žeravica i koordinator stručnih selekcija Žarko Varajić kratko su se obratili medijima i prepustili mikrofon novom selektoru.

    "Veliki broj vas ovde pokazuje da košarka i dalje izaziva veliko interesovanje u našoj zemlji. Zahvaljujem se Dalipagiću, koji me je stalno predlagao, ali do sada nije imao sreće iz raznih razloga da budem izabran, zatim Kapičiću, koji me je pozvao u Stručni savet i približio ovoj priči, i najviše od svih članovima Stručnog saveta. To mi najviše znači, jer su glasali po svojoj savesti, bez ikakvog pritiska, za onog za koga misle da treba", počeo je prvo obraćanje na selektorskoj funkciji Zoran Slavnić.

    "U prethodnih devet meseci nisam želeo da dajem izjave, jer nisam hteo da pravim pritisak i budem javni kritičar. U poslednje tri godine dešavali su nam se strašni brodolomi, i malo njih je poput mene imalo snage da javno priča šta se dešava."

    Slavnić je objasnio da Stojakovića i Krstića nema na spisku zbog povreda, a istakao je da ima potvrdu da će Saša Pavlović igrati za Srbiju. Rekao je da će odmah stupiti u kontakt sa igračima i dodao da sa mlađima na spisku neće razgovarati i pitati ih da li žele da igraju za reprezentaciju, jer smatra da bi to bilo neukusno.

    "Od danas možete slobodno da udarate po meni, baš kako sam ja do sada udarao po drugima", rekao je novinarima novi selektor.

    "Uvek su mi postavljani najviši ciljevi i navikao sam da radim pod opterećenjem. Ali, jedno su moji ciljevi, a drugo oni koje postavlja Stručni savet. Moja je ludačka želja da odemo u Peking, Stručni savet se još nije izjasnio. Znam samo da ćemo 17. septembra moći da kažemo šta je valjalo, a šta nije."

    Slavnić je dodao da je razgovarao sa Đorđevićem.

    "Želeo sam da mi on bude asistent. Razgovarao sam sa njim, na inicijativu predsednika Saveza, ali me je on odbio zbog obaveza u klubu. Nedostajaće nam njegova visprenost i lukavstvo. Čitao sam u novinama da me je odbio Luka Pavićević, što nije istina, jer još nismo pričali. Razgovaraću sa njim, jer on mi je drugi pik."

    Pred Mokom je sada verovatno najteži posao u karijeri, o čemu svedoči i podatak da ga mnogi drugi stručnjaci nisu prihvatili.

    "Ne bih da glorifikujem ovo mesto, jer mnogi kažu da samo lud čovek može da preuzme reprezentaciju u ovom trenutku. Uvek sam voleo ovakve izazove. Cilj i moja želja je da budemo najprijatnije iznenađenje, ali ću eksplicitni cilj moći da dam kada budem video kojih 12 igrača vodim na prvenstvo. Najbolje bi bilo da podmladimo tim i ostvarimo rezultat. Međutim, ako neko talentom pokaže da može da pomogne našoj košarci u narednih tri, pet ili sedam godina, bio bih lud da ga odbacim i ostavim po strani. Ginućemo, a ako poginemo, poginućemo gospodski."

    Domaći igrači će ulaziti u rad sa Slavnićem i reprezentacijom odmah po ispadanju iz plej-ofa. Ostaje mogućnost da bude otkaza, biće nekih izgovora.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

    подржавам избор славнића за селектора. верујем да ће он својом енергијом продрмати ове наше квазизвезде. чак сам уверен у то. морали би да се вратимо у првих пет европских репрезентација...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    подржавам избор славнића за селектора. верујем да ће он својом енергијом продрмати ове наше квазизвезде. чак сам уверен у то. морали би да се вратимо у првих пет европских репрезентација...
    Nije da nesto cijenim Slavnica kao trenera, ali on je mozda najbolje resenje trenutno. I pored njegove velike energije i autoriteta, bojim se da nece uspjeti da ukroti neke nase "zvjezdice" (citaj Radmanovica). Ali... obzirom da NIKO drugi nije htio da preuzme kormilo reprezentacije, Moka zasluzuje da mu se da sansa ... jer je jedini imao "petlju" da se prihvati trenerskog posla. Drugo, nekim nasim igracima se ne igra u reprezentaciji, tj. igrali bi po svojim pravilima. Cak ni prethodni treneri koji su vrlo uspjesni u Evropi nisu uspjeli da ukomponuju tim i da smire nazovi zvijezde. U svakom slucaju sigurno nece gore proci od ostalih koji su bili prije njega.

    Puno srece !!!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

    -Imam neki ludacki osecaj dobrog. Mozda nije veliki strucnjak, ali kazu da je ranije uspevao da oformi ekipe koje bi kasnije drugi preuzimali i stvarali rezultate.
    Moka ,
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

    ... he he...

    Odgledao sam sinoć celu konferenciju za medije na SOS kanalu. Ne da je Moka kenj...o nego .

    Po meni je on frajer, koji ima dobar nastup, imaće odličnu komunikaciju sa igračima, izgradiće dobar odnos i neće držati distancu od njih kao "velika trenerska imena"...

    Kod svakog trenera se posle određenog vremena pojavi problem zasićenja treniranja Reprezentacije. Razlog za ovo je što svi u zemlji očekuju da se uvek postigne dobar rezultat, a teško je da će nam se u skorije vreme izroditi generacija od pre 10-ak godina.

    Mislim da je ipak pozitivno što se u priču oko Reprezentacije uključio Slavnić, uporan je i brzo reaguje a to nam sad i treba, da neko razmrda uspavani savez i da ponovo stvori KULT Reprezentacije!
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Moka Slavnić novi selektor

    Ako samo pola onog sto je rekao na konferenciji za stampu bude istina,
    onda cemo opet biti prvaci!Cinjenica je da su svi drugi napredovali,sem nas!
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Moka Slavnić novi selektor

    Ne bih se slozila da si ti najveći partizanovac od svih partizanovaca . Mislim, znamo se... ko je veci partizanovac ti ili ja
    Gresis...ovaj gresis silno crvenokosa JA sam najveci partizanovac
    Za Moku mogu samo da kazem da je bio dovoljno lud da se prihvati posla od kojeg su svi pobegli.Ne verujem da ce da napravi rezultat jer za to trenutno nemamo uslova,organizacija u KSS je katastrofalna,clanovi strucnog saveta su jedva cekali da se neko prihvati djavoljeg posla pa da ga podrze pa ce posle da na njega svale drvlje i kamenje.Moku ne smatram trenerom za velika dela jer kao licnost je jako nestabilan ali mu svaka cast za hrabrost,i ja bih sa ponosom vodio ekipu svoje zemlje
    Not all treasure is silver and gold, mate.
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Moka Slavnić novi selektor

    Samo da se zapljune najveći partizanovac od sviih partizanovaca!

    pa i sa Mokom
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Moka Slavnić novi selektor

    Citat Captain Jack kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih se slozila da si ti najveći partizanovac od svih partizanovaca . Mislim, znamo se... ko je veci partizanovac ti ili ja
    Gresis...ovaj gresis silno crvenokosa JA sam najveci partizanovac
    Alo bwe pa ja sam najveći partizanovac, šta je sad ovo .

    Inače Moko samo napred.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Moka Slavnić novi selektor

    U ovom trenutku bolje rješenje ne postoji.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Moka Slavnić novi selektor

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Samo da se zapljune najveći partizanovac od sviih partizanovaca!

    pa i sa Mokom
    ovde nije re o reprezentaciji Partizana
    nego o drzavnoj selekciji !
    grobari pa vi ste katastrofa

    Srbija !
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Moka Slavnić novi selektor

    Ma ti si katastrofa Umem da čitam, a i znam šta je selektor nacionalne reprezentacije, pa me citiraš nepotrebno. Samo volim partizan
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Moka Slavnić novi selektor

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ma ti si katastrofa Umem da čitam, a i znam šta je selektor nacionalne reprezentacije, pa me citiraš nepotrebno. Samo volim partizan
    ofarbaj şator u crno - belo
    da bog da ti se buve uselile u njega
    pa kad si Partizanka zaşto si onda Crveno-kozac a ne Crno-kozac ???
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novi Bečej
    Autor zmax u forumu Banat
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.06.2009, 17:33
  2. Novi Fosili
    Autor silvia u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 10.03.2008, 13:46
  3. Premijer, selektor, di-džej...
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.10.2006, 06:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •