Kakav je bog? - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 66
  1. #46

    Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odg

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Recimo da ne znaš da sam ja Jehovin Svedok, ostavimo tu činjenicu po strani. Ne govorimo o Jehovinim svedocima, govorimo isključivo o Bibliji.
    Obzirom da ti ne veruješ da je Biblija u potpunosti istina, na osnovu čega određuješ šta će u Bibliji biti istina a šta ne?
    " Biblija u potpunosti " ?!? Biblija = " Stari Zavet " a jevandjelja i Otkrivenje su samo omaz ( postovanje i pocast ) starom zavetu.
    Farisejske poslanice i baljezganja pogubljenih ucenika Isusa Hrista ( koji su se priklonili fariseju ) su neistine koje su po nahodjenju sekte pripojeni bibliji.
    Zdrav razum odredjuje sta je rec o onome sto postoji ( Istina ) a sta nije. Ne " ja " , nisam kreator zdravog razuma i nemam autorsko pravo nad recima o onome sto postoji.
    Apsolutno sva prorocanstva iz starog zaveta o coveku racionalno protumacena - jesu stvarnost / istina. Od pocetka kada je stvoren bez mogucnosti poznanja istine Isaija 6;9-10 " Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati. Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele. "
    ( sto je identicno sa tvojim duhom i duhom svih ljudi koji imaju verovanja )...........
    Pa do ovih " zadnjih dana " kada se u ljudima pojavljuje shvatanje stvarnosti / istine Joil 2:28 " I posle ću izliti duh svoj na svako telo, i proricaće sinovi vaši i kćeri vaše, starci će vaši sanjati sne, mladići će vaši viđati utvare. "
    " starci ce vasi sanjati sne " govori o danima kada je covek u mladosti mogao samo da sanja ovo sto zivi u starosti ( tehnoloski napredak )

    Nakon prorecenog dolaska Jehove, njegov Duh ( Istina ) proreceno je da ce taj covekov duh - nestati, takozvano " Novo Nebo, Nova Zemlja "
    Isaija 65:17 " Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti. "

    ........ Iako je " Knjiga Zivih " odavno napisana mozda i ti jednog dana uspes da shvatis sta je levo a sta je desno i da tvoj zivot nije u tvojim rukama....
    Znači ti veruješ da su hebrejski spisi (stari zavet) istina a da su grčki spisi (novi zavet) neistina!?

  2. #47

    Odgovor: Kakav je bog?

    Svaki put kada se pogledam u ogledalo, vidim GA. Rekoše da nas ON napravi , nalik sJebi. Ma, isti smo.

  3. #48

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Znači ti veruješ da su hebrejski spisi (stari zavet) istina a da su grčki spisi (novi zavet) neistina!?
    Verovanje je pozitivan stav prema necemu sto se nikada nije desilo. Ja sam rodjen bez mogucnosti da imam takav stav.
    Ja znam ( i svi ostali ljudi koji imaju zdrav racionalan razum ) da je cinjenica da je covek kreacija a ne kreator i da je Sila koja je stvorila sve sto postoji - nepoznata. ( a to kaze stari zavet ).
    " Novi zavet " nisu nikakvi " grcki spisi " posto nijedan autor tih spisa nije grk.

    Ja znam ( i svi ostali ljudi koji imaju zdrav racionalan razum ) da covek ne moze da se samolansira u atmosferu, zivi dve hiljade godina na nepoznatoj lokaciji u Svemiru i " trijumfalno se vrati na Zemlju " leteci na oblaku. Sto je laz koja je temelj najvece obmane covecanstva zvane
    " hriscanska " religija. A to je spis osobe ( Luka jevandjelista ) koja nikada u zivotu nije videla ni cula tog " letaca " o kojem je napisla tu bajku, niti je tu nebulozu mogla da prepise od ljudi koji su bili i slusali tu osobu, sastali se sa njim na galilejskom jezeru, nakon cega je on otisao u nepoznatom pravcu i umro kao i svaki drugi covek koji je bio rodjen pre 2000 godina.
    Ja znam ( i svi ostali ljudi koji i maju zdrav racionalan razum ) da covek ( kao i svako drugo bice ) ima jednu jedinu formu i oblik postojanja i da nakon fizicke smrti - prestaje da postoji. tako da su sve farisejske poslanice fariseja Pavla ( koje tvoja sekta selektivno a mnoge druge u celosti koriste kao temelj svojih sistema verovanja ) o navodnom " nematerijalnom telu " coveka - patoloske lazi.
    Da li tu ima jos nesto sto tebi nije jasno ?
    Citat Eugen Grafvajer kaže:
    Svaki put kada se pogledam u ogledalo, vidim GA. Rekoše da nas ON napravi , nalik sJebi. Ma, isti smo.
    Tako je matori Becaru, kada pogledas u ogledalo vidis Kreaciju Sile cije je utelovenje ( kao sto si i ti postao utelovenje ) - po biblijskom prorocanstvu - covek isti kao i ti.

    Jedino je pitanje da li ces i ti ostati besmrtan kao i On ( sto je takodje biblijsko prorocanstvo )
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  4. #49

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku

    Jedino je pitanje da li ces i ti ostati besmrtan kao i On ( sto je takodje biblijsko prorocanstvo )
    Posle mene, potop.

    E, ja sam čo'ek, seljak. Pogled mi luta između neba i zemlje i ne zadržava se posebno na nekom mestu.
    Kosmičke zajebancije, Yoda, Van Kenobi, sila, debele knjige koje su pisali razni ljudi (u dokolici, kao što i ja trenutno dokolišem), oni što lupaju glavu, da l' postoji i dokazuju postojanje Nj., da je zemlja ravna ploča, da l' su Ameri bili na mesecu, kuda će ić' gasovod, da l' je Merkelova bila jutros penisovana il' ni'e, savršeno me boli qrac.
    Zajebavam se na ovim stranicama (u dokolici), ne da bih zamarao mozak, no vežbao prstiće.
    Popodne, odosmo žena i ja do vikendice. Da, pokosiću travu, uvezati lozu, ubrati koju lekovitu travku a kažu da na Majevici ima gljiva pa će i to da se nabere a male vredne pčelice pune saća pa ćemo se i zasladit' i ne zanima me ako će i sekire padat'. U nedelju ćemo se vratit' u mir i tišinu, doma našeg, zagrlit' se i pripremit' za sledeću radnu nedelju.
    Previše volim, prvenstveno sebe, zatim, decu i naravno, moju dragu a oni su moj jedini hram i totem.
    S dve noge na zemlji i jednoj koja i dalje prkosi gravitaciji, ostavljam vas da tražite to što tražite i stvarno me ne zanima da li ćete pronaći to što tražite.
    Bog me je pogledao i sam Mu zahvalan.
    :smajlikojičešejajaudokolici:

  5. #50

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor

    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku
    Posle mene, potop.

    E, ja sam čo'ek, seljak. Pogled mi luta između neba i zemlje i ne zadržava se posebno na nekom mestu.
    Kosmičke zajebancije, Yoda, Van Kenobi, sila, debele knjige koje su pisali razni ljudi (u dokolici, kao što i ja trenutno dokolišem), oni što lupaju glavu, da l' postoji i dokazuju postojanje Nj., da je zemlja ravna ploča, da l' su Ameri bili na mesecu, kuda će ić' gasovod, da l' je Merkelova bila jutros penisovana il' ni'e, savršeno me boli qrac.
    Zajebavam se na ovim stranicama (u dokolici), ne da bih zamarao mozak, no vežbao prstiće.
    Popodne, odosmo žena i ja do vikendice. Da, pokosiću travu, uvezati lozu, ubrati koju lekovitu travku a kažu da na Majevici ima gljiva pa će i to da se nabere a male vredne pčelice pune saća pa ćemo se i zasladit' i ne zanima me ako će i sekire padat'. U nedelju ćemo se vratit' u mir i tišinu, doma našeg, zagrlit' se i pripremit' za sledeću radnu nedelju.
    Previše volim, prvenstveno sebe, zatim, decu i naravno, moju dragu a oni su moj jedini hram i totem.
    S dve noge na zemlji i jednoj koja i dalje prkosi gravitaciji, ostavljam vas da tražite to što tražite i stvarno me ne zanima da li ćete pronaći to što tražite.
    Bog me je pogledao i sam Mu zahvalan.
    :smajlikojičešejajaudokolici:
    Svaki covek ( ukljucujuci i tebe ) je samo covek. Ljudska misljenja da je neko " seljak ", " kralj ", " naucnik ", " komicar " ili sta vec drugo coveka i dalje cine samo covekom.
    Ove tema se zove " Kakav je bog " a ne " Kakav je Eugen Grafvajer " ili " Kakav je DzuPiter ".
    Pokusavam da se drzim teme i da dam racionalan opis Boga koji predstavljaju biblijska prorocanstva.
    Ako nemas sta da kazes na to, onda se postavlja pitanje kako definisati tvoje postove na ovoj temi.

    Sta uopste znaci tvoja tvrdnja " Bog me je pogledao i sam Mu zahvalan. " ?!?
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  6. #51

    Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odg

    Jupiter prijatelju onda je prvo potrebno da se proučavanjem Biblije uveriš da je "Sve Pismo nadahnuto od Boga (Jehova) i korisno za poučavanje, za ukoravanje, za popravljanje, za vaspitavanje * u pravednosti, 17 da Božji čovek bude sasvim sposoban i potpuno opremljen za svako dobro delo." (2. Timoteju 3:16,17) i da je u potpunosti istina. Jedino i samo kad se osoba uveri da je Biblija Jehovina reč onda je u stanju da razume Bibliju i da razume istinu!


  7. #52

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Jupiter prijatelju onda je prvo potrebno da se proučavanjem Biblije uveriš da je "Sve Pismo nadahnuto od Boga (Jehova) i korisno za poučavanje, za ukoravanje, za popravljanje, za vaspitavanje * u pravednosti, 17 da Božji čovek bude sasvim sposoban i potpuno opremljen za svako dobro delo." (2. Timoteju 3:16,17) i da je u potpunosti istina. Jedino i samo kad se osoba uveri da je Biblija Jehovina reč onda je u stanju da razume Bibliju i da razume istinu!

    Koji deo zakona koji objasnjava da je Bog stvorio SVE tebi nije jasan, kada ti meni govoris ovakve stvari ?
    Bog je Kreator Svega ukljucujuci i zlo smrt i laz. Bog je Kreator coveka koji laze i ne zna istinu, vec sam ti naveo to objasnjenje dato u
    Isaija 6:9-10
    Bog je Kreator Antihrista koji se zvao farisej Pavle i cije je pojavljivanje proreceno tacno kada se i pojavio, 3,5 godine ( 1290 dana ) nakon smrti Mesije ( Danilo 12:11 )
    Sve je to Bozija Volja i tako je moralo da bude.

    Koliko ja puta tebi treba da kazem da nema nikakvog greha u tome sto ti sebe nazivas " jehovinim svedokom " i sto postoji tvoja religijska organizacija i sto vi mislite, govorite i radite to sto radite ?!?

    Covek nema odgovornost za to sto ne razume istinu, niti ima zaslugu ako je razume.
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  8. #53

    Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odg

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Jupiter prijatelju onda je prvo potrebno da se proučavanjem Biblije uveriš da je "Sve Pismo nadahnuto od Boga (Jehova) i korisno za poučavanje, za ukoravanje, za popravljanje, za vaspitavanje * u pravednosti, 17 da Božji čovek bude sasvim sposoban i potpuno opremljen za svako dobro delo." (2. Timoteju 3:16,17) i da je u potpunosti istina. Jedino i samo kad se osoba uveri da je Biblija Jehovina reč onda je u stanju da razume Bibliju i da razume istinu!

    Koji deo zakona koji objasnjava da je Bog stvorio SVE tebi nije jasan, kada ti meni govoris ovakve stvari ?
    Bog je Kreator Svega ukljucujuci i zlo smrt i laz. Bog je Kreator coveka koji laze i ne zna istinu, vec sam ti naveo to objasnjenje dato u
    Isaija 6:9-10
    Bog je Kreator Antihrista koji se zvao farisej Pavle i cije je pojavljivanje proreceno tacno kada se i pojavio, 3,5 godine ( 1290 dana ) nakon smrti Mesije ( Danilo 12:11 )
    Sve je to Bozija Volja i tako je moralo da bude.

    Koliko ja puta tebi treba da kazem da nema nikakvog greha u tome sto ti sebe nazivas " jehovinim svedokom " i sto postoji tvoja religijska organizacija i sto vi mislite, govorite i radite to sto radite ?!?

    Covek nema odgovornost za to sto ne razume istinu, niti ima zaslugu ako je razume.
    Ima jedna divna stvar koju zapostavljaš: slobodna volja! Kada nas je Jehova kreirao poklonio nam je slobodnu volju, dakle kad je anđeo koji je savršeno stvoren, odlučio svojom slobodnom voljom i poželeo da vlada i kleveta Jehovu, svog Stvoritelja, onda je postao Sotona Đavo! Kad je Adam poželeo da bude bog onda je pogrešio! Dakle svi koji greše, greše i čine bezakonje zato što tako žele a ne zato što su stvoreni da greše! Ti i mnogi ne želite da proučavate Bibliju ne zato što to tako mora da bude, zato što vam Kreator to zabranjuje, nego zato što svojom slobodnom voljom odlučujete da to ili druge stvari nećete da radite!

    Svako dobro ti želim prijatelju!

    Poruku je izmenio Savest, 19.06.2015 u 17:55

  9. #54

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Ima jedna divna stvar koju zapostavljaš: slobodna volja! Kada nas je Jehova kreirao poklonio nam je slobodnu volju, dakle kad je anđeo koji je savršeno stvoren, odlučio svojom slobodnom voljom i poželeo da vlada i kleveta Jehovu, svog Stvoritelja, onda je postao Sotona Đavo! Kad je Adam poželeo da bude bog onda je pogrešio! Dakle svi koji greše, greše i čine bezakonje zato što tako žele a ne zato što su stvoreni da greše! Ti i mnogi ne želite da proučavate Bibliju ne zato što to tako mora da bude, zato što vam Kreator to zabranjuje, nego zato što svojom slobodnom voljom odlučujete da to ili druge stvari nećete da radite!

    Svako dobro ti želim prijatelju!

    Da li bi bio ljubazan da navedes bar jedan primer gde je Bog koji je rekao " Ja sam Gospod, i nema drugog, osim mene nema boga; opasah te, premda me ne znaš, Da bi poznali od istoka sunčanog i od zapada da nema drugog osim mene; ja sam Gospod i nema drugog, Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to." , Sam sebe kontradiktovao pa je rekao kako je covek samostalni kreator sa " slobodnom voljom "
    Sta je " slobodna volja " nego verovanje i zelja da covek bude " bog ' ?!?!?
    Proucavao sam bibliju preko 25 godina i uopste mi nije potreban bilo ko da mi prica ovakve stvari.
    Pripadnik si apsolutno najkontradiktornije religije na Planeti, ja tebi govorim da je to OK i da ti treba da nastavis da zivis u skladu sa tom religijom, a ti ne prestajes da pljujes po meni. Zasto ? ( I jos mi pateticno / sarkasticno ' zelis svako dobro ' i nazivas me " prijateljem " ).
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  10. #55

    Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odg

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Ima jedna divna stvar koju zapostavljaš: slobodna volja! Kada nas je Jehova kreirao poklonio nam je slobodnu volju, dakle kad je anđeo koji je savršeno stvoren, odlučio svojom slobodnom voljom i poželeo da vlada i kleveta Jehovu, svog Stvoritelja, onda je postao Sotona Đavo! Kad je Adam poželeo da bude bog onda je pogrešio! Dakle svi koji greše, greše i čine bezakonje zato što tako žele a ne zato što su stvoreni da greše! Ti i mnogi ne želite da proučavate Bibliju ne zato što to tako mora da bude, zato što vam Kreator to zabranjuje, nego zato što svojom slobodnom voljom odlučujete da to ili druge stvari nećete da radite!

    Svako dobro ti želim prijatelju!

    Da li bi bio ljubazan da navedes bar jedan primer gde je Bog koji je rekao " Ja sam Gospod, i nema drugog, osim mene nema boga; opasah te, premda me ne znaš, Da bi poznali od istoka sunčanog i od zapada da nema drugog osim mene; ja sam Gospod i nema drugog, Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to." , Sam sebe kontradiktovao pa je rekao kako je covek samostalni kreator sa " slobodnom voljom "
    Sta je " slobodna volja " nego verovanje i zelja da covek bude " bog ' ?!?!?
    Proucavao sam bibliju preko 25 godina i uopste mi nije potreban bilo ko da mi prica ovakve stvari.
    Pripadnik si apsolutno najkontradiktornije religije na Planeti, ja tebi govorim da je to OK i da ti treba da nastavis da zivis u skladu sa tom religijom, a ti ne prestajes da pljujes po meni. Zasto ? ( I jos mi pateticno / sarkasticno ' zelis svako dobro ' i nazivas me " prijateljem " ).
    Svako dobro ti želim prijatelju! Ni u jednom momentu mi nije palo ni na kraj pameti da pljujem po tebi a još dalje od toga da to činim. Ako sam te bilo kako povredio, molim te oprosti mi! Nemam nameru da ulazim u konflikt bilo kakve prirode. Ovde prestaje moja diskusija s tobom.


  11. #56

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Svako dobro ti želim prijatelju! Ni u jednom momentu mi nije palo ni na kraj pameti da pljujem po tebi a još dalje od toga da to činim. Ako sam te bilo kako povredio, molim te oprosti mi! Nemam nameru da ulazim u konflikt bilo kakve prirode. Ovde prestaje moja diskusija s tobom.

    Ti verujes / ubedjen si da ti ljudima ( dolazeci na njihova vrata ili forumske postove ) zelis dobro govoreci im sta oni moraju da misle, kazu i rade. Posto verujes / ubedjen si da je to sto ti mislis, kazes i uradis - dobro. Sto jedino moze da znaci kritiku ( " pljuvanje " ) onoga sto drugi rade, posto to po tvom verovanju / ubedjenju - nije dobro.
    Ti mene nisi uvredio ( nemam osecaj da jesi ) posto iznosis neistinu o meni, ti si samo prekrsio pravilnik foruma koji stiti integritet ( licnost ) clanova i zabranjuje bilo kakvu formu i oblik kritike clanova po toj osnovi.
    Svim Jehovinim Svedocima prestaje diskusija sa svim ljudima koji im objasne da se njihov zivot oslanja na zdrav razum i kazu im " Hvala, ali ne hvala ! ".
    Sa druge strane moje ( u skladu sa pravilnikom foruma ) komentarisanje tvojih tvrdnji se nastavlja......
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  12. #57

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku
    Posle mene, potop.

    E, ja sam čo'ek, seljak. Pogled mi luta između neba i zemlje i ne zadržava se posebno na nekom mestu.
    Kosmičke zajebancije, Yoda, Van Kenobi, sila, debele knjige koje su pisali razni ljudi (u dokolici, kao što i ja trenutno dokolišem), oni što lupaju glavu, da l' postoji i dokazuju postojanje Nj., da je zemlja ravna ploča, da l' su Ameri bili na mesecu, kuda će ić' gasovod, da l' je Merkelova bila jutros penisovana il' ni'e, savršeno me boli qrac.
    Zajebavam se na ovim stranicama (u dokolici), ne da bih zamarao mozak, no vežbao prstiće.
    Popodne, odosmo žena i ja do vikendice. Da, pokosiću travu, uvezati lozu, ubrati koju lekovitu travku a kažu da na Majevici ima gljiva pa će i to da se nabere a male vredne pčelice pune saća pa ćemo se i zasladit' i ne zanima me ako će i sekire padat'. U nedelju ćemo se vratit' u mir i tišinu, doma našeg, zagrlit' se i pripremit' za sledeću radnu nedelju.
    Previše volim, prvenstveno sebe, zatim, decu i naravno, moju dragu a oni su moj jedini hram i totem.
    S dve noge na zemlji i jednoj koja i dalje prkosi gravitaciji, ostavljam vas da tražite to što tražite i stvarno me ne zanima da li ćete pronaći to što tražite.
    Bog me je pogledao i sam Mu zahvalan.
    :smajlikojičešejajaudokolici:
    Svaki covek ( ukljucujuci i tebe ) je samo covek. Ljudska misljenja da je neko " seljak ", " kralj ", " naucnik ", " komicar " ili sta vec drugo coveka i dalje cine samo covekom.
    Ove tema se zove " Kakav je bog " a ne " Kakav je Eugen Grafvajer " ili " Kakav je DzuPiter ".
    Pokusavam da se drzim teme i da dam racionalan opis Boga koji predstavljaju biblijska prorocanstva.
    Ako nemas sta da kazes na to, onda se postavlja pitanje kako definisati tvoje postove na ovoj temi.

    Sta uopste znaci tvoja tvrdnja " Bog me je pogledao i sam Mu zahvalan. " ?!?
    Eee'biga
    Nis' skapir'o seljačku religiju a seo si za moj astal (čerez da sam te pozv'o) i poč'o mi solit' pamet. Ćut'o sam i mrmlj'o sebi u bradu, kako Boga ne treba molit' no mu se zafaljivat' a ti navaliJo k'o svinja na masan džak.
    Boga sam opis'o, pljunut na me'. Dobar, miran, svadljiv, opraštajuć', namrgođen, duvani, voli popit', voli bližnje svoje, neke bi nabubetao (po zasluGi), neke bi najradije sa'raniJo al' pAk, mora i taki' bit...

    E, sad... vi'š onaj astal do pendžeri?
    Jeste, taj 'de sedi onaj što traži Boga.
    Idi do njeg' pa njemu pomozi a mene ostavi sa mojim Bogom, tj. sa mnom.
    Ja sam s' mojim udobro.

    prevod*
    odjebi u tri skoka bez motke

  13. #58

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ove tema se zove " Kakav je bog " a ne " Kakav je Eugen Grafvajer " ili " Kakav je DzuPiter ".
    Pokusavam da se drzim teme i da dam racionalan opis Boga koji predstavljaju biblijska prorocanstva.
    Ako nemas sta da kazes na to, onda se postavlja pitanje kako definisati tvoje postove na ovoj temi.
    ...
    Kao postavljač ove teme, osećam se pozvanim da konstatujem da si TOTALNO promašio temu i da ni u jednom od velikog broja tvojih postova na ovoj temi, nisi odgovorio na istu.

    Siguran sam da je to posledica toga što uvodni post nisi ni pročitao.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  14. #59

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor

    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku

    Eee'biga
    Nis' skapir'o seljačku religiju a seo si za moj astal (čerez da sam te pozv'o) i poč'o mi solit' pamet. Ćut'o sam i mrmlj'o sebi u bradu, kako Boga ne treba molit' no mu se zafaljivat' a ti navaliJo k'o svinja na masan džak.
    Boga sam opis'o, pljunut na me'. Dobar, miran, svadljiv, opraštajuć', namrgođen, duvani, voli popit', voli bližnje svoje, neke bi nabubetao (po zasluGi), neke bi najradije sa'raniJo al' pAk, mora i taki' bit...

    E, sad... vi'š onaj astal do pendžeri?
    Jeste, taj 'de sedi onaj što traži Boga.
    Idi do njeg' pa njemu pomozi a mene ostavi sa mojim Bogom, tj. sa mnom.
    Ja sam s' mojim udobro.

    prevod*
    odjebi u tri skoka bez motke
    Niti sam ti rekao sta da mislis, kazes i radis, niti sam rekao da gresisi u bilo kom obliku i formi, tako da mi uopste nije jasan razlog za ovakav komentar, Sam sebe napadas, sam sebe odjebavas.
    Citat AdrijanKronauer kaže:
    Kao postavljač ove teme, osećam se pozvanim da konstatujem da si TOTALNO promašio temu i da ni u jednom od velikog broja tvojih postova na ovoj temi, nisi odgovorio na istu.

    Siguran sam da je to posledica toga što uvodni post nisi ni pročitao.
    Suguran sam da uopste nisi citao sta sam rekao na ovoj temi. Objasnio sam sta bib lija kaze o Bogu ( a ne ja ) sto je pitanje teme.
    Objasnio sam da biblija objasnjava da je Bog - musko sto je odgovor na " novo urnebesno pravilo " te skotske sekte.
    Da li imas jos potpuno pogresnih zakljucaka / neistina o onome sto sam rekao i sto i dalje moze svako koga to interesuje da procita ?!?
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  15. #60

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Suguran sam da uopste nisi citao sta sam rekao na ovoj temi. Objasnio sam sta bib lija kaze o Bogu ( a ne ja ) sto je pitanje teme.
    Objasnio sam da biblija objasnjava da je Bog - musko sto je odgovor na " novo urnebesno pravilo " te skotske sekte.
    Da li imas jos potpuno pogresnih zakljucaka / neistina o onome sto sam rekao i sto i dalje moze svako koga to interesuje da procita ?!?
    Grešiš sinak. Apsolutno imaš pogrešan utisak da ja pogrešno tumačim tvoje pisanije, a budi uveren da namerno ne pokušavam tebe predstaviti u pogrešnom svetlu. No, dopusti sebi da i ti ponekad pogrešiš i pogrešno razumeš pitanje. Ja jesam čitao šta si ti pisao i to pažljivo. Zato sam i primetio da si promašio temu. Da te podsetim na pitanja iz uvodnog posta:

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Šta vi mislite?

    Da l' je on il' ona? Možda je crnac, jal crnkinja? Ili možda žut? Naborani deda ili mladolik?

    Zaista. Kako ga vi vidite?
    To, šta kaže biblija NIJE predmet rasprave u ovoj temi! Pitanje je kako ga ti, odnosno svaki učesnik u prepisci, lično vidiš i doživljavaš!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakav ste domaćin?
    Autor eritrocit u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 21:57
  2. Kakav ste SMS-ovac?
    Autor Sonja u forumu Pričaonica
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 27.10.2015, 19:56
  3. Kakav ste forumas?
    Autor Sonja u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 183
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 17:36
  4. Kakav ste putnik?
    Autor Sonja u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 03.09.2012, 17:49
  5. Kakav je Punto Classic za 5.990 EUR?
    Autor Charlie Harper u forumu Auto-moto
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.10.2009, 19:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •