Uobražena žena - izazov, ili..
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23
  1. #1

    Uobražena žena - izazov, ili..

    Lično mislim da je uobraženost nedovoljno definisano stanje nečijeg obrasca ponašanja, koji se karakteriše kao negativan. Obično se za uobražene ljude tvrdi da su egostični, narcisoidni, arogantni, sujetni, sebični, nepristupačni itd, itd, i to je gotovo po pravilu i tačno...

    Ali, to kod žena nije baš tako jednostovno. Ima mišljenja da se među uobraženim damama kriju brojni primerci izuetnih žena koje se svojim tvrdim stavom i arogantnim ponašanjem na neki način štite od nasrtljivaca i dokonih udvarača.

    Valjda zbog toga, jedan moj drugar i vrsni poznavalac lepšega pola ima običaj da kaže:

    - Najbolje su one uobražene! Spolja bodlje kao kod ježa, a unutra meke k'o pamuk! Samo, treba im provaliti šifru.

    Da li ima istine u tome? Šta mislite da li je uobražena žena izazov, ili pogrešan izbor?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Lično mislim da je uobraženost nedovoljno definisano stanje nečijeg obrasca ponašanja, koji se karakteriše kao negativan. Obično se za uobražene ljude tvrdi da su egostični, narcisoidni, arogantni, sujetni, sebični, nepristupačni itd, itd, i to je gotovo po pravilu i tačno...

    Ali, to kod žena nije baš tako jednostovno. Ima mišljenja da se među uobraženim damama kriju brojni primerci izuetnih žena koje se svojim tvrdim stavom i arogantnim ponašanjem na neki način štite od nasrtljivaca i dokonih udvarača.

    Valjda zbog toga, jedan moj drugar i vrsni poznavalac lepšega pola ima običaj da kaže:

    - Najbolje su one uobražene! Spolja bodlje kao kod ježa, a unutra meke k'o pamuk! Samo, treba im provaliti šifru.

    Da li ima istine u tome? Šta mislite da li je uobražena žena izazov, ili pogrešan izbor?
    Šta je uopšte uobražena žena?

    Žena ako iole dobro izgleda prosto mora da bude uobražena. Naime, ako je dobra riba, namah će dvojica od trojice muškaraca (i 1 od 10 žena ako je verovati GayEcho - Regionalni gej lezbejski info portal) hteti da je kresne. I kako ona da odabere pravog među takvom navalom? Pa jednostavno podigne standarde, kako bi najveći broj nekvalitetnih primeraka eliminisala. Ili da svakom pruži šansu i upozna ga u dušu? Pa ne bi ništa drugo radila čitav život...

    I, postoji razlika između uobražene ribe i uobraženog akrepa.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Samo, treba im provaliti šifru.

    Da li ima istine u tome? Šta mislite da li je uobražena žena izazov, ili pogrešan izbor?

    Poenta cele price,cini mi se,da postoje muskarci koji sakupljaju sve te sifre i to im je izazov.
    Kad provale sifru...putuju dalje.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #4

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    Stvar je u pokricu.
    Biti uobrazen je sasvim ok ako imas pokrice, ali biti uobrazen bez pokrica je blamiranje.
    Ako neko ima stas/glas/mozak/ilistavec i to naDprosecno - ok je pozivati se na doticni, ali onda ne mogu u isti mah tvrditi i da sam "all-inclusive"! Ljudi/zene veoma ceso precenjuju sebe na osnovu jedne izuzetne ili po njihovom misljenju izuzetne karakteristike, a to rado rade po principu "transformacije" na sve ostale karakteristike. Pa ti dodje "cvrst batak" = "cvrst covek" . Tako nekako...

    Izuzetni ljudi, zaista izuzetni ljudi/zene su sasvim svesni i svojih izuzetnih greski/Ahillovih peta/ slabih tacki - koje svaki izuzetni covek definitivno poseduje - pa uglavnom ne boluju od prevelikog uobrazenja. Uglavnom se preobrazuju - shodno situaciji....

    Never confuse movement with action.

  5. #5

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Šta je uopšte uobražena žena?

    Žena ako iole dobro izgleda prosto mora da bude uobražena. Naime, ako je dobra riba, namah će dvojica od trojice muškaraca (i 1 od 10 žena ako je verovati GayEcho - Regionalni gej lezbejski info portal) hteti da je kresne. I kako ona da odabere pravog među takvom navalom? Pa jednostavno podigne standarde, kako bi najveći broj nekvalitetnih primeraka eliminisala. Ili da svakom pruži šansu i upozna ga u dušu? Pa ne bi ništa drugo radila čitav život...

    I, postoji razlika između uobražene ribe i uobraženog akrepa.
    Ništa tačnije ne pročitah . Jasno je da neko ko ima kvaliteta MORA da postavi više standarde..da bi uopšte imao neku šansu da pronađe adekvatnu osobu.
    Ono što bih osudio je uobraženost koja je zasnovana na gluposti..tj. verovanju laskavcima. Prvo...meni to govori da neko ne ume da realno sagleda činjenice i da ima suviše jaku sujetu koja ga sprečava da se pogleda u ogledalo.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #6

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    Mislim da se, ovde, mešaju uobraženost i nepristupačnost!?
    Uobražena žena je puna raznih kompleksa, trauma...
    Što se tiče zgodnih žena (nije mi jasno: je l` ima i nezgodnih?), na koje bi svaka šuša nasrnula, a ona, svojim stavom, daje na znanje da joj to ne odgovara, onda se, jasno, radi o nepristupačnom stavu.
    Slažem se da, i za takve, postoje načini da joj se priđe, al` se treba pomučiti, bato moj!
    Ili se, možda, misli na samosvojnu, voljenu, zadovolj(e)nu, uspešnu ženu?!

  7. #7

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    Potpisujem Doktora.

    Ako je nedostižna ili naizgled nedostižna, može da bira epitet uobražene (kučke) ili kurve.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Potpisujem Doktora.

    Ako je nedostižna ili naizgled nedostižna, može da bira epitet uobražene (kučke) ili kurve.
    Hvala, ali, ipak, dve male korekcije: prva, tzv. "uobražene" su (garant!) iskompleksirane, traumirane i sl; drugo, dok tzv. "nepristupačne" nikako ne mogu biti "kurve" (što je inače, vrlo grub izraz), jer to, u stvari, predstavlja contradictio in adjecto (kao kad bi se reklo: "hladna vatra") - već, ponavljam, samosvojna, zadovolj(e)na, uspešna žena. Takvoj, jednostavno, ne trebaju nasrtaji kojekakvih dripaca, jer ona, kod kuće, ima nešto super, te nema potrebe da bleji okolo.

  9. #9

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    Au, Doco, ala si bukvalista.
    Ne mislim ja da su (nepristupačne) žene kurve ili uobražene, samo rekoh da će im suprotni pol najpre nadenuti taj epitet.
    A i ne slažem se sa tobom da nepristupačna žena nužno mora da ima nešto "super" u kući. Možda tek neće da se zadovolji manjim od onog što joj je potrebno. Jel takva uobražena, iskopleksirana i istraumirana?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Možda tek neće da se zadovolji manjim od onog što joj je potrebno. Jel takva uobražena, iskopleksirana i istraumirana?
    Nije.
    Mozda je dobila epitet uobrazene zato sto pred ludim i nelogicnim ima potrebu da udari jos ludje i nelogicnije. Nekad je to jedini nacin da brzo ukapiraju. Nekad je mozda umorna, a mozda i "nervno" nesposobna za duza objasnjenja.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #11

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Au, Doco, ala si bukvalista.
    Ne mislim ja da su (nepristupačne) žene kurve ili uobražene, samo rekoh da će im suprotni pol najpre nadenuti taj epitet.
    A i ne slažem se sa tobom da nepristupačna žena nužno mora da ima nešto "super" u kući. Možda tek neće da se zadovolji manjim od onog što joj je potrebno. Jel takva uobražena, iskopleksirana i istraumirana?
    Slažem se, potpuno si u prav(c)u!
    Taj suprotni pol, koji daje takve paušalne ocene, obično su suvi, k`o barut, tj, ne umočiše ništa odaaavno, pa su im, onda, sve one koje odmah ne padnu pred njihove noge, ovakve i onakve.
    I za ovo drugo, možda si u pravu. No, ako već nema "nešto super", kako će znati da li neko ispunjava njene kriterijume, ako ne proba? Bojim se da se tu može desiti da probirač nađe otirač!

  12. #12

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Obično se za uobražene ljude tvrdi da su egostični, narcisoidni, arogantni, sujetni, sebični itd, itd, i to je gotovo po pravilu i tačno...

    Mislim da je ovo sasvim solidna definicija za uobrazenost..
    A onda se pitam zasto bi nekome bio izazov bakĆati se uopste sa ovakvom osobom?
    Sama rec uobrazenost kaze da je to necija uobrazilja da je najlepsi, najpametniji, najbolji sto naravno skoro nikad nije tacno..uobrazilja tek, iskrivljena slika..

    Ako zena zaista poseduje kvalitete, nije joj potrebna uobrazenost jer ona ima stav, jasan prema svima i prema svemu..one sitne duse je mogu zbog toga nazvati uobrazenom, zavideti joj, ali u dubini duse ce ipak znati da to nije istina..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #13

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Obično se za uobražene ljude tvrdi da su egostični, narcisoidni, arogantni, sujetni, sebični itd, itd, i to je gotovo po pravilu i tačno...
    Mislim da je ovo sasvim solidna definicija za uobrazenost..
    A onda se pitam zasto bi nekome bio izazov bakĆati se uopste sa ovakvom osobom?
    Sama rec uobrazenost kaze da je to necija uobrazilja da je najlepsi, najpametniji, najbolji sto naravno skoro nikad nije tacno..uobrazilja tek, iskrivljena slika..

    Ako zena zaista poseduje kvalitete, nije joj potrebna uobrazenost jer ona ima stav, jasan prema svima i prema svemu..one sitne duse je mogu zbog toga nazvati uobrazenom, zavideti joj, ali u dubini duse ce ipak znati
    da to nije istina..

    To bi bilo to.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #14

  15. #15

    Odgovor: Uobražena žena - izazov, ili..

    I da izvedem zaključak iz toga što sam pročitala.Nedostupne žene su zapravo zanimljive muškarcima.Ali kakvim muškarcima?

    Onim koji neprestano traže dokaze u samopotvrdjivanju svoje sposobnosti da zavode.

    Lično smatram da svaka žena koja ima stav deluje ponekad pomalo uobražena.To može biti nekad i nezgodno...iskustvo je pokazalo.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Udata zena - Tabu ili izazov?
    Autor Savannah u forumu Muška kafana
    Odgovora: 136
    Poslednja poruka: 25.02.2019, 14:33
  2. Istina ili izazov?
    Autor Bombica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 5401
    Poslednja poruka: 13.09.2013, 11:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •