Srbi odlaze, Kinezi dolaze - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 57 od ukupno 57
  1. #46

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дакле, немој да шутнеш кера, али немој ни локалног Кинеза.
    Нећу да мрзим Кинеза кад треба да мрзим Тадића
    Tačnije.. neću da šutnem Kineza, kad skupljam svu snagu i 'vatam zalet da šutnem Tadića.
    A bogme i njegovog kera premijera .. pa kera guvernera..

    Zbog Kineza ne verujem da će ijedan Srbin igde otić'
    al' zbog ovih (i prethodnih) kera pola Srbije je otišlo u pečalbu
    a ono pola što je ostalo.. odlazi polako u tri fine materine.. sa sve Srbijom.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #47

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Da si shvatila nisi, da si citala nisi, ali da provociras to itekako umes.
    Ne daš mi priliku da ti repliciram,a ne provociram...

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Sredinom devedesetih,skoro sramezljivo su poceli dolaziti u nasu zemlju.

    Poceli su nam prodavati sve i svasta, za male pare, koliko otprilike i opstane roba, koja je kupljena od njih.
    Dobili su drzavljanstvo, dobili su svoje trzne centre i blokove.
    Svake godine ih je sve vise.
    U novosadskom trznom centru, ne izdaju racune za kupljenu robu, jedu na sred prodavnica,
    o kulturi necu da pricam
    Sada Kinezi zaposljaavaju nase radnike i daju im mizerne plate.
    Smetaju li vam?
    Posecujete li uopse njihove centre?
    Primecujete li odliv naseg naroda u strane zemlje i sve veci dolazak Kineza u nasu zemlju i slicne manje drzave u regionu?
    Da li je to dobro ili kobno po nas?
    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Uredili su.
    Dali su im trzni centar, gde kupujes robu bez fiskalnog isecka.
    Iako su fiskalne kase obavezne u Srbiji, izxgleda to za Kineze ne vazi.
    Gde udjes u radnju a Kinez jede okolo su obavezno deca, koju Kineskinje drze i hrane.
    Deca jedu...

    Daleko od toga da mi smetaju, ali sve mi se vise cini da cemo proci, kao sa naseljavanjem Albanaca na Kosovu.
    Čemu ovo poređenje ako ti stvarno ne smetaju?

    A onda, za nekoliko godina, gde god se okrenem, pogledam,Kinez ili kineski butik.
    Jesi li ti ovo pisala,možda je neko drugi a da ja to nisam shvatila,pročitala...

    Rasizam je teorija, odnosno ideologija, po kojoj između rasa koje čine ljudski rod postoje duboke, biološke razlike, koje se ne mogu preći; odnosno, ako i mogu, to je "miješanje rasa" krajnje nepoželjno
    ???

    Iznela sam cinjenice,da si kao kupac uglavnom neadekvatno usluzen,da nemaju osnovnu kultura ponasanja i trgovine,da sede i jedu nasred prodavnice,cak sam jednom videla,gde Kineskinja menja detetu,pelenu, na polici sa garderobom.
    Meni to nije ok.
    To nije OK nikome,ali ničija deca ne mogu da mi zasmetaju,osim ako ti ne smeta boja njihovih roditelja.Meni lično smeta srpska pijačna nekultura i sitna kraduckanja na duge staze istih onih koji trguju kineskom robom,i šta sad?Da ne izvlačim razne primere,kraja ne bi bilo,naspram kojih su Kinezi male bebe.

    Ako imamo zakon, treba da bude isti i jednak za sve.
    Da.Ono što si ti na ovoj temi pisala o Kinezima,daje osnov da te svaki od njih tuži sa sve crno na belo,pročitaj i sama ponovo šta si i na koji način pisala o njima i njihovoj deci.

    Meni ne smetaju Kinezi, ponovicu opet,nit sam fasisata, nit rasista.
    Ne zanim me tvoja ličnost,lik i delo u tom smislu,suviše ovo lično shvatašAko nisi kao što i kažeš temu koju si otvorila trebalo bi formulisati na drugačiji način.Biće da je još poneko pogrešno shvatio i nije čitao kako kažeš,ali ti to iz samo tebi poznatih razloga ignorišeš.Ja sam pročitala i sablaznula se kada sam shvatila suštinu,kao još neki

    U nadi da mi i ovaj post neće biti obrisan srdačno vaša

    Duga

  3. #48

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Ne daš mi priliku da ti repliciram,a ne provociram...

    jadna ti.

    Čemu ovo poređenje ako ti stvarno ne smetaju?
    Negde sam spomenula da mi smetaju Albanci?

    Jesi li ti ovo pisala,možda je neko drugi a da ja to nisam shvatila,pročitala...
    Ja sam pokrenula temu sto ne znaci da je moj stav ili misljenje.
    Kapiras tema.




    To nije OK nikome,ali ničija deca ne mogu da mi zasmetaju,osim ako ti ne smeta boja njihovih roditelja.Meni lično smeta srpska pijačna nekultura i sitna kraduckanja na duge staze istih onih koji trguju kineskom robom,i šta sad?Da ne izvlačim razne primere,kraja ne bi bilo,naspram kojih su Kinezi male bebe.
    Meni ne smetaju deca zato sto su druge boje koze meni smeta nekultura ocito ne shvatas razliku.


    Da.Ono što si ti na ovoj temi pisala o Kinezima,daje osnov da te svaki od njih tuži sa sve crno na belo,pročitaj i sama ponovo šta si i na koji način pisala o njima i njihovoj deci.

    Kako ko shvati.



    Ne zanim me tvoja ličnost,lik i delo u tom smislu,suviše ovo lično shvatašAko nisi kao što i kažeš temu koju si otvorila trebalo bi formulisati na drugačiji način.Biće da je još poneko pogrešno shvatio i nije čitao kako kažeš,ali ti to iz samo tebi poznatih razloga ignorišeš.Ja sam pročitala i sablaznula se kada sam shvatila suštinu,kao još neki

    U nadi da mi i ovaj post neće biti obrisan srdačno vaša

    Duga
    Temu sam otvorila, kako sam ja zelela i isto tako je formulisala.
    Post za kojim kukas, licno sam ti obrisala, jer je provokacija.
    Dok god ne provociras, postovi ti se nece brisati.
    Ukoliko imas prituzbi na moj rad znas gde treba da se obratis.

  4. #49

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    jadna ti.
    .
    Vređaš ili je ovo način tvoje komunikacije?

    Negde sam spomenula da mi smetaju Albanci?
    Daleko od toga da mi smetaju, ali sve mi se vise cini da cemo proci, kao sa naseljavanjem Albanaca na Kosovu.
    Zar ovo nije tema o Kinezima? Nisi spomenula da ih mrziš,ali je i samo poređenje kristalno jasno usmereno sa namerom stavljanja negativnog predznaka.
    I nisam samo ja to primetila,kapiraš?

    Ja sam pokrenula temu sto ne znaci da je moj stav ili misljenje.
    Kapiras tema.
    Pa čiji je? Ne kapiram

    Meni ne smetaju deca zato sto su druge boje koze meni smeta nekultura ocito ne shvatas razliku.
    Shvatam. A shvatam i tvoj kontekst koji sada pokušavaš da izbegneš.

    Kako ko shvati.
    Ko pre shvati,manje pati.Ako je potrebno ponovo pročitaj svoje pisanije,čiji god stav to bio.

    Ukoliko imas prituzbi na moj rad znas gde treba da se obratis.
    Ti vrlo dobro znaš,da se ja modovima,ne žalim-nikad.

    Od volje ti,briši i ovo,pa objašnjavaj tamo,znaš ti kome treba bolje nego ja.

    Temu sam otvorila, kako sam ja zelela i isto tako je formulisala.
    :

    Poruku je izmenio duga12, 19.09.2010 u 21:39 Razlog: smajlić

  5. #50

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Da vam ja kažem neštA
    Jadni mi
    I prejadni odlazeći Srbi
    A najjadniji nadolazeći Kinezi





    jbt
    Poruku je izmenio Mish, 19.09.2010 u 22:18 Razlog: uklonjen off

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #51

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Kaze mi bivşi kolega koi radi u Erkerovom Kineskom centru : majku ... gledam bre Kineskinju u butiku pre nas sa stomakom do zuba sedi pred radnjom po ceo dan... nestade na 3 dana i eno je opet radi i ljulja dete ... i tako samo se mnoze kod nas jer tamo ne mogu bla bla ... i dalje pljuvanje o njima se nastavi .
    A ja neşto razmişljam da bi mi bilo pametno da ozenim jednu zutu
    rade ute pa i ako poene da zvoca ne razumem je a bar ih je lako oblaciti njihovom robom i jedu samo pirina . Ma to su bre savrşene zene !
    Volim Kineskinje
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #52

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze



    Mozda nema veze sa Kinezima,svakako u figrativnom smislu i te kako ima! Eto moj odgovor na ovu temu,se nalazi u ovom videu.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  8. #53

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Ovo ima veze sa Kinezima u Srbiji.
    Verovatno je rasprodao što je planirao pa je došao da se opusti i navija sa prijateljima.Nije se i neće,jer to nigde pa ni ovde ne rade,ostrvio da skrnavi svetinje.

    YouTube - kineski navijac peva 'boze pravde'

  9. #54

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Ja nevidim tu ništa loše.Pa zar nismo u 21 veku.A onda oduvek je bilo i biće jedni odlaze drugi dolaze,pa sad dali su to Kinezi ili Norvežani,Holanđani.Ko je nama ugodio,moguće da bi neko više voleo da dođu neki drugi narodi,a biće i toga nevodite brigu.
    Sve je već postalo tako idilično u našoj zemljici Srbiji(uh kako joj tepam) da me više ništa nemože iznenaditi.
    Možda naučimo nešto od njih,mislim KinezaKada su Srbi počeli da odlaze u beli svet da rade pre četrdeset godina sećam se toga odlično isto se tako pričalo.
    _Vidi ide u Nemačku da radi a oni nas,,,,,,
    I tako to mora biti,bilo je uvek i biće.Kako kaže ona poslovica.....trbuhom za kruhom,,,,,,

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  10. #55

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Ako ne znaš pametno govoriti, pametno ćuti !

  11. #56

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    repeat... nemam ništa protiv što dolaze, ako je to uopšte više njihova želja.. a ne neka od prinuda njihove pravne države
    u kojoj se, kao i u našoj dragoj, pre svega neguju ljudska prava.

    but...
    beJah ubeđena da je to politička "odgovornost-krivica" Slobe i Mire.. kad ono

    zaSluga Vlade i Vuka.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #57

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    sta smo doziveli
    da crncimo za njih
    za malu kintu
    i to na crno
    a oni se razbaskarili za kasom
    sabira bez digitrona ili ne daj boze kase
    fiskalni racun ,misaona imenica
    tek ako se neko bas uskpisti pa ga zaiste ,dobice ga bez problema
    al hronicno ni ne pokusavaju da kucaju na kasi
    od nekad bagatelnih cena
    ne osta nista
    jedino je kvalitet nepromenjen...nikakav
    e zemljo Srbijo

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Srbi, narod najstariji?
    Autor Dejan B u forumu Istorija
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 13.09.2015, 22:58
  2. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 13:32
  3. Psi lutalice odlaze u emigraciju
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.02.2009, 18:32
  4. SRBI gde smo to mi?
    Autor Solomun u forumu Religija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 01.11.2008, 23:35
  5. Srbi gamer-i
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.05.2007, 00:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •