Speed dating
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14

Tema: Speed dating

  1. #1

    Speed dating

    Citat 021 kaže:
    Brzo upoznavanje ili "speed dating" sve je popularniji i u Srbiji. Naime, čak 80 procenata ljudi koji učestvuju u ovakvom vidu spajanja je visoko obrazovano.
    Ne postoji tačan podatak koliko je samaca u Srbij, ali jurcanje za karijerom, ili za bilo kakvim poslom ostavlja malo vremena da se upozna ne samo "onaj/ona pravi/a" već da se upozna iko iole zanimljiv.
    Zbog toga, mnogi se odlučuju da traže pomoć agencija koje posreduju pri upoznavanju.
    Već duže od decenije slobodne osobe na Zapadu opredeljuju se za "spid dejting" , a pre godinu dana i u Srbiji je osnovana prva agencija koja pruže takve usluge, pišu "Novosti".
    Pravila brzog upoznavanja su nam manje-više poznata, zahvaljujući mnogobrojnim filmovima i serijama.
    Ipak, popularnost najviše duguje Mirandi iz "Seksa i grada", koja je u jednoj epizodi išla na spid dejting da pronađe dečka i, shvativši da je se muškarci plaše jer je uspešna advokatica, slagala da radi kao stjuardesa.
    Tako je svet video da na brzo upoznavanje ne idu "gubitnici", nego uspešni i glamurozni ljudi, ali otuđeni i prezauzeti da bi na regularan način upoznali srodnu dušu.
    "Serije i filmovi učinili su da ljudima spid dejting ne bude stran. Čuli su za njega, videli da tu dolaze normalni ljudi, i razbijen je još jedan tabu", kaže Dijana Dobrota, organizator u beogradskoj agenciji "Spid dejting", ističući da se ovde sprovodi britanski model.
    "Moja partnerka je studirala i dugo radila u Londonu, gde je uočila da su zahvaljujući "spid dejtingu" njeni prijatelji ostvarili duge veze. Došavši u Srbiju videla je da to ovde ne postoji i tako je sve krenulo", objašnjava Dobrota kako se upustila u ovaj "biznis".
    Spid dejting je danas socijalni fenomen, a izmislio ga je 1998. godine rabin iz Los Anđelesa, Jakov Dejo, kao način da slobodni Jevreji pronađu partnere.
    Prvi sastanak za brzo upoznavanje dogodio se u jednom kafeu na Beverli Hilsu. Nije dugo prošlo, a koncept se proširio van granica SAD.
    Večeri upoznavanja sada se organizuju svuda u svetu, u restoranima, barovima, diskotekama. Navodno, više od četvrtine njujorških barova ugošćuje učesnike spid dejtinga i to barem jednom nedeljno.
    Mnogi organizuju večeri gde se upoznaju samo studenti, ili samo homoseksualci, ili stariji muškaraci sa mlađim ženama... Formiraju se i grupe po verskoj osnovi, upoznaju se ljubitelji knjiga, i tome slično.
    U Kini se održava i poslovni spid dejting, sa ciljem da se upoznaju biznismeni i procene da li bi mogli da sarađuju.
    A kod nas? U agenciji organizuju večeri imajući u vidu godište, interesovanja klijenata, postoje grupe u kojima su razvedeni muškarci i žene bez dece, razvedeni sa decom, stranci... Možete da birate u kojoj ćete se pojaviti.
    Prvobitno su se brza upoznavanja odigravala tako što bi sve žene sedele sa jedne strane dugačkog stola, a muškarci naspram njih. Posle nekoliko minuta predviđenih za razgovor sa jednom kandidatkinjom, muškarci prelaze na susednu stolicu, i tako dok ne upoznaju sve.
    Na kraju događaja učesnici organizatoru daju listu sa brojevima učesnika koje bi hteli ponovo da vide. Većina agencija i dalje radi tako, ali u Britaniji je taj koncept modifikovan klijenti se sastaju u okruženju sa više stila, odnosno parovi sede za zasebnim stolovima.
    Tako je i kod nas. Samci se viđaju na ekskluzivnim mestima za izlazak u centru Beograda, ali u zasebnim prostorijema da bi imali privatnost. Kandidati pre upoznavanja popunjavaju formulare i dobijaju bedž sa imenom i brojem, i beležnicu.
    Devojke, odnosno žene sedaju za sto sa brojem bedža koji su dobile. Kada se oglasi zvono one ostaju da sede, a muškarac prelazi za naredni sto.
    Na kraju, kada se svi upoznaju, učesnici predaju domaćinu večeri beležnice u koje su upisali "da" ili "ne", u zavisnosti od toga da li im se osoba preko puta dopala. Organizator u roku od 48 sati prostudira "poklapanja" (kada dve osobe jedna za drugu štikliraju "da") i prosleđuje telefonske brojeve ili i-mejl adrese, da bi klijenti stupili u kontakt i dogovorili se o drugom sastanku, ali ovaj put nasamo.
    Jedna sam od onih koja na pojam speed dating naletela samo gledajući Mirandu. I nešto me to tada nije bacilo u razmišljanje.
    Nakon što sam ovo pročitala, zamislila sam se: od zvona do zvona, pa tako x zvona, a ti nešto kao divaniš, čekiraš i selektuješ, naposletku odabereš i nadaš se da si od istog odabrana.
    Napraviti unapred neki test? 100 pitanja, 20 odgovora A, 30 B, 10 C i 40 D - prolazi. Kao u onim glupim testovima? I sve to ukrstiti sa izgledom, osmehom ili bilo kojim drugim vizuelnim doživljajem - i eto ti čovek tvog života.
    Nisam otvorila temu da bih pitala jeste li ste ovo iskusili ili da li bi iskusili.
    Hipotetički, kako zamišljate jedno takvo iskustvo? Da li bi unapred definisali neka pitanja ili bi pustili da vam pitanja "nadoiđu". O čemu mislite da bi ste razgovarali? I šta je to što bi vam bilo presudno da nekom date prolaznu ocenu, a nekog diskvalifikujete?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Speed dating

    Citat mish kaže: Pogledaj poruku
    i šta je to što bi vam bilo presudno da nekom date prolaznu ocenu, a nekog diskvalifikujete?
    Сисе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

    Odgovor: Speed dating

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Сисе.
    takodje

    ako ih ima,necemo nikad nas dvoje na zelenu granu....
    Poruku je izmenio believer, 21.09.2010 u 21:32
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Speed dating

    Otvorenost.

    Msm, dekoltea.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #5

    Odgovor: Speed dating

    Добро вре вас двоје, каква је то поводљивост??
    Ел треба сад Мишица да ме млатне тавом за упропаштавање теме?

    Ја сам иначе особа која споро схвата, а и моје добре особине су толико добро сакривене да се примете тек после дуготрајног дружења, те некако немам утисак да би ми спид дејтинг одговарао.
    Опет, некад знам да изненадим себе и заблистам у појединим тренуцима, тако да постоје људи који ме због неких пола сата у којима сам блеснуо цене годинама.
    Но свеједно, ако имаш прилику да се муваш с масом риба, то бих радо пробао, па макар имао и пар минута за сваку. Имао сам тешко детињство те ме обиље увек одушевљава.

    Не знам која би била листа пожељних особина, волео бих да ми је неко одштампа, па да ја с ње одаберем шта ми је битно. Мислим да ми је кључно да је с особом могућа комуникација, односно да се разумемо, не толико да једно друго одмах прочитамо и схватимо, ето тако заборавих једно вријеме хеј, тугу младост и нестварне успомене те... већ једноставно да видим да ту постоји потенцијал за упознавање и разумевање у будућности. Дакле, интелигентна особа са способношћу и вољом да упозна и схвати друге људе. Мука ми је од људи који од својих потреба не виде камион пред носом.

    Мада, иначе се ложим на колд бичиз и сисе, тако да ако нема овога о чему причам, може и једно од ово двоје. Феноменално би било колд бич која те разуме и има добре сисе. И остале облине. Да љуља.

    А сад нешто као да имаш листу са 45 особина, па оцењујеш, па онда збир добијеш... не знам, то је прекомпликовано за моју интелигенцију. Можда ако је то научна метода да ми неко други састави листу...

    Мада, толико давно сам последњи пут био заљубљен да више немам појма шта је потребно да опет...
    Или сам толико дуго заљубљен да знам пуно име и презиме девојке/жене која је права за мене, па се у те ситнице око особина не упуштам.

    И тако, на Експлореру иде документарац о Кју Клукс Клану!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #6

    Odgovor: Speed dating

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    :



    Мада, толико давно сам последњи пут био заљубљен да више немам појма шта је потребно да опет...
    Или сам толико дуго заљубљен да знам пуно име и презиме девојке/жене која је права за мене, па се у те ситнице око особина не упуштам.


    :
    isto- takodje- o tome pricam i tako to...

    elem,kriterijumi.... volim da nema sise i volim kad je ladan ko spricer,kad ne dahce za vrat i bali ....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: Speed dating

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    isto- takodje- o tome pricam i tako to...

    elem,kriterijumi.... Volim da nema sise i volim kad je ladan ko spricer,kad ne dahce za vrat i bali ....
    Ебга, падох на првој препреци... ништа, мењају се музичке столице!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #8

    Odgovor: Speed dating

    Baš nikako ne mogu sebe zamisliti na speed-datingu. Ne omalovažavam takve susrete, ali mislim da je tih par minuta nedovoljno za bilo kakav odabir. Šta mogu videti za par minuta? Da li mi se fizički dopada ili ne, i da li ima makar zrnce inteligencije... za sve ostalo potrebno je daleko više vremena.

    Druga stvar, s obzirom na to koliko dobro pamtim imena i lica, imam utisak da se na kraju, pri sastavljanju liste, ne bih mogao setiti nijednog imena, a kamoli broja kandidatkinje koju želim ponovo da vidim.

    Hvala, ali ne hvala. Ići ću tradicionalnim putem i dalje.

  9. #9

    Odgovor: Speed dating

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Hipotetički, kako zamišljate jedno takvo iskustvo?
    Hipotetički neznam pojma, jer bi takvom iskustvu (verovatno) morao da prethodi obilaT obrok gljivama ludarama or bounikama

    konkretno.. o spid dejtingu mislim isto što i o spid seXingu.. o spermić bEnkingu.. o gej paraDingu.. etc
    mene neme entereSira

    tolerantni PS: a ko voli nek' izvoli..
    i da dejtinguje i da benkinguje i da paradinguje Gud lak.




    Kategorički ne podnosim samo jedno
    a to su dve stvari
    1. spid imbećile vlaDing,
    2. spid babaJulkin povraTing i
    3. spidQuickAndRapid Serbia destroJing
    .. al' to već nema blage veze ni s'datingom... a ni s'livingom.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #10

    Odgovor: Speed dating

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Hipotetički, kako zamišljate jedno takvo iskustvo? Da li bi unapred definisali neka pitanja ili bi pustili da vam pitanja "nadoiđu". O čemu mislite da bi ste razgovarali? I šta je to što bi vam bilo presudno da nekom date prolaznu ocenu, a nekog diskvalifikujete?

    Nisam ljubitelj bilo cega nabrzaka.
    Pokusavam da zamislim recimo spremila bih *nekoliko* pitanja samo meni vaznih,ali opet ne verujem da bi odgovori bili presudni da se odlucim,jer.....
    Nekako vaznija mi je cela slika.
    Pri tom ne mislim samo na fizicki izgled nego i govor tela nas odaje.
    Sigurno ne bih odabrala nekog ko deluje usiljeno ili nervozno ili smeteno....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #11

    Odgovor: Speed dating

    Neka, bato, fala!
    To što mene ne interesuje - posebno što nemam razloga da me interesuje - ne znači da i drugi tako treba da misle. Stoga, audiatur et altera pars! /Za neupućene: čujmo i drugu stranu./
    Logično je da su na tzv. Zapadu i to izmislili, jer, tamo, ljudi i nemaju vremena da nađu partnera, kada rade po ceo dan. Zamislite samo: u Briselu, gde je sedište administracije EU, hiljade mladih rade do kasno uveče! Tu, jednostavno, od traženja/nalaženja partnera nema ništa. Zato, svi oni, očajni što im život prolazi bez veze, jedva čekaju petak i subotu, pa se ubijaju od alkohola, a nedeljom vade fleke. Za njih, ovakav način (pro)nalaženja partnera postaje jedino rešenje. Mada, entre nous, mislim da je ovde svrha da se svide jedno drugom, kako bi, isto veče ili posle dva-tri izlaska, razmenili malo nežnosti. Šta drugo da rade, jadnici?
    Stoga, i ovakav vid druženja treba prihvatiti,a ne, a priori, odbacivati.

  12. #12

    Odgovor: Speed dating

    Pojma nemam da li sve to ima smisla. Ja naravno ostavljam potpunu slobodu narodu koji milsi da bi mu tako nešto pomoglo u pronalaženju partnera (ne bilo kakvog) da se time bavi. Mislim da mnogo ima u onome "ako veruješ da će to da radi, onda će da radi".

    Hipotetički, mislim da čovek ne može mnogo da nauči iz tih unapred primpremljenih pitanja, razgovori mogu da se okrenu na hiljadu načina u sekundi.

    Pojma nemam šta bih, ako bih, verovatno bih pustila da pitanja dođu.

    Razgovarala bih o sportu, muzici, knjigama, hrani, filmu.

    Za neke ljude jeste zapravo dovoljno da ih vidiš i čuješ samo nekoliko minuta i da odlučiš da to nisu oni, što već pomaže u pronalaženju onih koji možda to jesu.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  13. #13

    Odgovor: Speed dating

    Mislim da tim sastancima fali spontanost.....i da je presudan prvi utisak, onaj vizuelni. Zamisljam nervozne ljude koji i sami sumnjaju da su na pravom mestu i da ce upoznati pravu osobu. Mozda ima i onih verziranih, kojima je to kao i odlazak u s. market? LM, moje jedino pitanje bi bilo: 'Kad si poslednji put nesto kresno?' .......racunam na faktor shoka, i u zavisnosti od nonsalancije odgovora - plusirala ps. Aman, samo duhovite

  14. #14

    Odgovor: Speed dating

    Možda bih pitala jel kadar da me nasmeje. I tražila da pokuša.
    (Ne)Smisao za humor mnogo otkriva o čoveku.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Slične teme

  1. Need for Speed - Most Wanted
    Autor Mrak u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.11.2009, 13:45
  2. Need for speed CARBON
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18.07.2009, 01:27
  3. Need For Speed Pro Streed Ovako Los?!!!
    Autor Fraga u forumu Igre
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.07.2009, 01:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •