Kosmet - oteta zemlja - Strana 23
Strana 23 od 67 PrvaPrva ... 13212223242533 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 331 do 345 od ukupno 998
  1. #331

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Te pokrajine nije niko ni priznao, dok je kvazi državu Kosovo priznalu više od 30 zemalja, u tom kontekstu je moje navođenje bez presedana.
    Катанга је рецимо била белгијско-амерички пројекат... но добро, да не улазимо у детаље, ок.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #332

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    ....dobro de.....u redu...kosovo je srce srbije.....i vratimo ga u ustavno pravni poredak matice.....


    .....dal će to da odstrani netrpeljivost prema šiptarima....a????....a da premijer srbije bude recimo neko od bližih rođaka bujara bukošija...a?????....


    ...lično cenim da azem vlasi ne bi bio loša varijanta, no prošlo njegovo vreme....


    ...a da recimo šef državne bezbednosti bude neko iz sadašnje strukture njihovih bezbednosnih službi......


    ...ili recimo načelnik generalštaba srpske vojske da bude...agim čeku....ybg čovek je bio u vrhu komandne strukture pobunjenika koji su odneli pobedu u zadnjem balkanskom ratu....


    ....el takva razmišljanja dolaze u obzir ili se sve svodi na ...pobijem govna i gotova stvar....a????.....

  3. #333

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    Него најбитније је људима доле помоћи на сваки начин, сви који су имали новац углавном су отишли, остали су углавном сиромашнији, ако их заборавимо, заборавиће и они нас и временом ће постати нека друга нација, исто као што се тренутно у Хрватској дешава са Србима.
    Upravo tako
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #334

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ....dobro de.....u redu...kosovo je srce srbije.....i vratimo ga u ustavno pravni poredak matice.....


    .....dal će to da odstrani netrpeljivost prema šiptarima....a????....a da premijer srbije bude recimo neko od bližih rođaka bujara bukošija...a?????....


    ...lično cenim da azem vlasi ne bi bio loša varijanta, no prošlo njegovo vreme....


    ...a da recimo šef državne bezbednosti bude neko iz sadašnje strukture njihovih bezbednosnih službi......


    ...ili recimo načelnik generalštaba srpske vojske da bude...agim čeku....ybg čovek je bio u vrhu komandne strukture pobunjenika koji su odneli pobedu u zadnjem balkanskom ratu....


    ....el takva razmišljanja dolaze u obzir ili se sve svodi na ...pobijem govna i gotova stvar....a????.....
    То питање је већ 50ак пута постављено и исто толико пута је одговорено, а ти мислиш да си јако провокативан и паметан што питаш...
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/p...tml#post126202
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/p...tml#post125970
    http://www.media.srbija.sr.gov.yu/me...007_201107.doc
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #335

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    .....aha......jer da ti i tvoj drug i vaši prethodnici takve momente niste doživljavali kao provokaciju sada ne biste cmizdrili nad izgubljenim kosovom i neosvećenim kostima kosovskih mučenika....

    ....netrepeljivi ste jedni prema drugima zato što ste isti društveni talog.....nije lična uvreda, nemam tu nameru....besprizorni nacionalisti....


    ...meni lično uopšte ne smeta nezavisnost kosova....čak šta više.....drago mi je što je i to parče balkana dobilo priliku da uradi nešta sa sopstvenim mačećim životom, a da za loš rezultat ne može okriviti bgd.....

  6. #336

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    .....aha......jer da ti i tvoj drug i vaši prethodnici takve momente niste doživljavali kao provokaciju sada ne biste cmizdrili nad izgubljenim kosovom i neosvećenim kostima kosovskih mučenika....

    ....netrepeljivi ste jedni prema drugima zato što ste isti društveni talog.....nije lična uvreda, nemam tu nameru....besprizorni nacionalisti....
    Пази, мени је драго да имаш толико самопоуздања да будеш такав шљам који није у стању да артикулише две мисли а мислиш да можеш неког да вређаш Имаш ли ти огледало у кући шљаме?

    ...meni lično uopšte ne smeta nezavisnost kosova....čak šta više.....drago mi je što je i to parče balkana dobilo priliku da uradi nešta sa sopstvenim mačećim životom, a da za loš rezultat ne može okriviti bgd.....
    Тја, зашто би ти сметале такве ситнице као што су агресија, отимање, злочини, протеривање, геноцид... кад починиоци нису Срби.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #337

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    .....aha......jer da ti i tvoj drug i vaši prethodnici takve momente niste doživljavali kao provokaciju sada ne biste cmizdrili nad izgubljenim kosovom i neosvećenim kostima kosovskih mučenika....

    ....netrepeljivi ste jedni prema drugima zato što ste isti društveni talog.....nije lična uvreda, nemam tu nameru....besprizorni nacionalisti....


    ...meni lično uopšte ne smeta nezavisnost kosova....čak šta više.....drago mi je što je i to parče balkana dobilo priliku da uradi nešta sa sopstvenim mačećim životom, a da za loš rezultat ne može okriviti bgd.....
    ma sad ce ti zli klerofrasi iz neizivljene sujete i potrebe da se osete jedino ispravnim i neophodnim za opstanak drzave, da pale Vojvodinu...
    pa ce zauzvrat jos traziti da ih uz to i volem... ma ne volem take bweee, za mene su nedovoljno tolerantni i nadmeno nekulturni!

    Aj ponudi me brate jednim dimom...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #338

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ma sad ce ti zli klerofrasi iz neizivljene sujete i potrebe da se osete jedino ispravnim i neophodnim za opstanak drzave, da pale Vojvodinu...
    pa ce zauzvrat jos traziti da ih uz to i volem... ma ne volem take bweee, za mene su nedovoljno tolerantni i nadmeno nekulturni!

    Aj ponudi me brate jednim dimom...
    U tvojoj biografiji pise...... profesija:"slobodan kao ptica".....dopisi i "pametan kao ptica"!
    TO SAM JA !!!!

  9. #339

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    ПРЕДЛОЖЕНО РАЗДВАЈАЊЕ СРБА И АЛБАНАЦА
    22.03.2008.

    Влада Србије предложила је УНМИК-у споразум о функционалном раздвајању Срба и косовских Албанаца у јужној српској покрајини, изјавио је српски министар за Косово и Метохију Слободан Самарџић. Суштина предлога Споразума о заједничком спровођењу Резолуције 1244, који је понуђен УНМИК-у у новим условима, насталим после једностраног проглашења независности Косова, "је стварање атмосфере функционалног одвајања Срба и косовских Албанаца на Космету", рекао је Самарџић у интервјуу "Политици".
    Он је рекао да се предлог споразума између Србије и УНМИК-а односи на целу покрајину и да је део Акционог плана Владе Србије који је ступио на снагу после једностраног проглашења независности Косова и Метохије.
    "Ми прихватамо Резолуцију 1244 и надлежности УНМИК полиције, правосуђа и царина, али после једностраног проглашења независности само Срби, уз помоћ Србије, могу да спроводе те надлежности", рекао је Самарџић и нагласио да се предлози из тог споразума односе на све српске општине и насеља у покрајини, а не само на територију северно од Ибра.
    Предлог споразума који је Самарџић у недељу предао заменику шефа УНМИК-а Ларију Росину, према речима министра, настао је у сарадњи Министарства спољних послова и Министарства за Косово и Метохију. "Ако их Србија не преузме, косовски Албанци ће, уз прећутну сагласност УНМИК-а, у року од два месеца завладати свим институцијама. Јасно је да ако нисмо на Косову и Метохији, изгубићемо га", рекао је Самарџић.
    Упитан да ли нови споразум представља кршење Резолуције 1244, он је одговорио да Србија не одустаје од поштовања те резолуције, али да је она уздрмана једностраним проглашењем независности, да је косовски Албанци не поштују и да је тренутна ситуација "изазов УНМИК-у да креативно мисли а не да се повуче необављеног посла".
    "Ако желе мир и стабилност, са Србима морају да постигну трајан споразум а не да се сваког другог дана насиљем гаси пожар", истиче Самарџић, додајући да је после састанка са Росином и сарадницима у недељу увече, договор о мирном изласку правосудних радника из суда у северном делу Косовске Митровице - био надохват руке.
    Истичући да је знао да су судије и правосудни радници, њих 53, били спремни да изађу из зграде и да инсистирају на испуњењу својих захтева за повратак у службу демонстрацијама испред зграде, он је казао: "Зато ми инсистирамо да УН покрену међународну истрагу и да се утврди ко је наредио бруталну употребу силе, иако сам ја са Росином био на прагу постизања мирног решења".
    "Постоји неколико елемената из којих се види да је акција у Митровици била чиста провокација и демонстрација силе међународних снага", тврди Самарџић.
    "У понедељак у контакту са функционерима УНМИК-а, док су трајали сукоби, упозорени смо да УНМИК зна да су Срби планирали и припремили још неколико сличних акција тог дана. После нико није више споменуо да су откривени било какви трагови припрема таквих акција", наводи српски министар и додаје да је "исто било и са вешћу да се припадници МУП Србије налазе у згради суда".
    "Током акције ухапсили су 53 правосудна службеника и видели су да међу њима нема полицајаца из Србије, али то нису демантовали. Такође, објавили су да се инвентар у згради уништава и да је застава УНМИК-а запаљена. Истина, заставу је неко узео, али у року од десет минута постављена друга. Све су то биле измишљене вести како би се дао повод за спровођење насилне акције", истиче Самарџић.
    Он подсећа и да је регионални администратор УНМИК-а Џералд Галучи, који је најбољи познавалац ситуације на терену, у својој оставци навео да је "лоше замишљена операција за повратак реда и закона на северу довела до ишчезавања реда и закона".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #340

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ma sad ce ti zli klerofrasi iz neizivljene sujete i potrebe da se osete jedino ispravnim i neophodnim za opstanak drzave, da pale Vojvodinu...
    Мало си ми параноичан, пре се бој онога ко је запалио Косово.

    pa ce zauzvrat jos traziti da ih uz to i volem... ma ne volem take bweee, za mene su nedovoljno tolerantni i nadmeno nekulturni!

    Aj ponudi me brate jednim dimom...
    Ма не тражимо да ме волеш, видим слажеш се с овим Цаблузом. Лик који није у стању да склопи две реченице, оправдава инцест, стално спомиње ганџу и мађарски шовиниста из дубоке провинције... на шта ли ће деца да вам личе...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #341

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Drago mi je Josse sto svakom Kosovskom postu, po jedan post posvecujes i meni.
    Vidim, u tvojim mislima zauzimam otprilike isti polozaj kao ceo jedan Kosovo!
    Ne brini politicki stav tvojih unuka ce umnogome liciti stavu mojih unuka! Smejat ce se tvojoj kratkovidovidosti i nelogicnostima.

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #342

    Kosmet - oteta zemlja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Drago mi je Josse sto svakom Kosovskom postu, po jedan post posvecujes i meni.
    Vidim, u tvojim mislima zauzimam otprilike isti polozaj kao ceo jedan Kosovo!
    Ne brini politicki stav tvojih unuka ce umnogome liciti stavu mojih unuka! Smejat ce se tvojoj kratkovidovidosti i nelogicnostima.
    Видиш ли ми какав пут? Хеботе, како неповезно причаш...

    Господа која је шамарале породице несталих по Београду, после 9 година одлучили су да ето виде како живе Срби на Косову. Заинтересовало их је то тек сад. А зашто?
    Па ево, кажу и саме, да умање утицај Београда. Наредиле им газде да интегришу косовске Србе у НАТО државу Косово... страшно, јадно и бедно.
    Косовским Србима се нису бавиле никад до сад, све док газде нису наредиле, никад се нису бринуле за њихове животе и ситуацију, ево већ осам година, велике боркиње и борци за људска права. И шта су закључиле? Да је највећи проблем косовских Срба превелика повезаност са Београдом...

    Kosovo: Napad na aktiviste NVO
    22. mart 2008.

    Čelnike i aktiviste Helsinškog odbora za ljudska prava, tokom posete srpskim enklavama, u Štrpcu fizički napalo 60 lokalnih Srba.

    Cilj posete bio je upoznavanje čelnika tih organizacija sa problemima Srba na Kosovu. Predstavnici Helsinškog odbora, među kojima su bili Sonja Biserko, Borka Pavićević, Obrad Savić i Vera Marković napadnuti su kada su izlazili iz lokalnog restorana. Predsednica tog odbora Sonja Biserko izjavila je svrha posete bila da upoznavanje sa problemima Srba na Kosovu.

    "Očigledno je da je DB vrlo pozorno pratila to što mi radimo i organizujemo i oni su u Štrpcima organitovali spontano okupljanje naroda koji su bili ispred restorana u koji smo seli da bi smo se dogovorili o tome kako ćemo voditi razgovor na Brezovici. Rečeno nam je da moramo da se povučemo odatle i na izlazu it restorana gađali su nas jajima, kamenicama i grudvama", rekla je Biserko.

    Nastavljen obilazak Kosova

    Predstavnici nevladinog sektora iz Beograda na čelu sa Sonjom Biserko iz Helsinškog odbora upoznali su se danas sa položajem Srba u Mušnikovu, multietničom selu prizrenske opštine.

    Srbi iz Mušnikova, Gornjeg Sela, Drajčića i Bogoševca su predstavnicima NVO, koji već nekoliko nedelja obilaze srpske enklave na Kosovu, izneli probleme s kojima se suočavaju, ali su izrazili odlučnost da ostanu na svojim ognjištima.

    Sonja Biserko je pojašnjavajući cilj dolaska i projekat na kojem rade, kazala da predstavnici NVO žele da se otvori "dijalog s albanskom zajednicom".

    Ona je dodala da aktivisti NVO pokušaju da "minimiziraju uticaj Beograda koji stalno pokušava da instrumentalizuje ovdašnje Srbe".
    Prema nezvaničnim informacijama lokalnih srpskih medija incident su izazvali članovi Srpske radikalne stranke nezadovoljni onim što Sonja Biserko radi.

    Međutim, poslanik te stranke iz Štrpca Zvonko Mihajlović kaže da su to uradili Srbi koji se ne mire sa time da je protivpravno proglašena nezavisnost Kosova i Metohije.

    "Bili su samo Srbi koji se nikako ne mire sa činjenicom da je Kosovo proglasilo nezavisnost, protiv pravno, protivzakonito i svako ko dođe tako nešto da propagira nema šta da traži", kazao je Mihajlović.

    Predstavnici Helšisnkog odbora se već nekoliko nedelja nalaze na Kosovu, gde sa Srbima razgovaraju o problemima u enklavama u nameri da omoguće normalizaciju odnosa sa albanskom stranom.

    KPS: U Štrpcu napadnuti predstavnici HOPS

    Predstavnici Helsinškog odbora za ljudska prava Srbije napadnuti su juče dok su izlazili iz hotela "Luboten" u Štrpcu, potvrdila je danas Kosovska policijska služba.

    "U petak oko 15.45, dok je grupa izlazila iz hotela i ulazila u autobus, napadnuti su snežnim grudvama i jajima od strane grupe u kojoj je bilo oko 100 osoba", navodi se u saopštenju KPS-a.

    Navodi se da je posle toga "autobus sa devet osoba krenuo u pravcu Brezovice i onda ih je policija otpratila u pravcu Prištine".

    Nema informacija o povređenima, piše u saopštenju.
    U češkoj vladi razdor zbog Kosova
    25. mart 2008. | 13:59 -> 14:22 | Izvor: Beta, Tanjug
    Prag, Karakas -- Češki demohrišćani, partner u vladi konzervativnog premijera Miroslava Topolaneka, rezervisani su povodom priznanja Kosova.

    Oni su neočekivano zatražili konsultacije tročlane vladajuće koalicije, jer imaju problem da priznaju nezavisnost Kosova. Hitne konsultacije najužeg rukovodstva Topolanekove Građanske demokratske stranke, Hrišćanske demokratske unije i Stranke zelenih, zatražio je lider demohrišćana Jirži Čunek, javlja danas Češki radio.

    Šef češke diplomatije Karel Švarcenberg najavio je da je za sednicu vlade 2. aprila spreman predlog o priznavanju Kosova, uz izveštaj koji treba da pokaže da kosovske vlasti za sada ispunjavaju uslove koje im je za nadziranu nezavisnost postavila međunarodna zajednica.

    "Za sada moramo da kažemo da se kosovska vlada ponaša sasvim razumno, to moram da priznam. Više su pravili gluposti naši srpski prijatelji, a Albanci su se ponašali pristojno", rekao je Švarcenberg za vikend izdanje dnevnika Pravo.

    Čunek je, međutim, upozorio da je za sada stav demohrišćana prema priznavanju Kosova "rezervisan, pre negativan".

    Najmanji partner, zeleni, spremni su da glasaju za predlog šefa diplomatije, koga je inače u vladu postavila njihova stranka, iako i oni ističu da je nezavisnost Kosova loše rešenje, ali dodaju da je "najmanje loše od svih postojećih" za taj deo Balkana.

    "Kada je već proglašena samostalnost, ne možemo drugačije", objasnio je potpredsednik te stranke, ministar prosvete Ondžej Liška.

    Protiv priznavanja jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova kategorično su šef države, inače osnivač Topolanekovih konzervativaca, Vaclav Klaus, i opoziciona levica - socijaldemokrate i nereformisani komunisti - jer je to, po njihovoj oceni, flagrantno kršenje međunarodnog prava i otvaranje Pandorine kutije.

    Čavez: SAD zloupotrebljavaju Kosovo

    SAD su inicirale nezavisnost Kosova da ne bi dopustile jačanje Rusije u svetu i da bi stvorile novo žarište napetosti, izjavio je predsednik Venecuele Ugo Čaves.

    On je, kako javlja Itar-Tas, rekao da su SAD "za postizanje svojih ciljeva čak pribegle tome da na čelo Kosova postave teroristu", jer je "politika Vašingtona usmerena u pravcu podele naroda i raspirivanja konflikata".

    "Američki imperijalizam pokušava da, po primeru Kosova, postigne odvajanje naftom najbogatije države Supija od Venecuele, ali mu to nikada neće poći za rukom", podvukao je Čaves.

    Čaves je još krajem februara izjavio da Venecuela nikada neće priznati Kosovo. Po njegovim rečima, taj presedan je "deo plana američke imperije" i može isprovocirati rat u različitim regionima sveta.
    Poruku je izmenio BaneK, 26.03.2008 u 06:06 Razlog: uzastopni postovi
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #343

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Тешко је, али морам да признам да се овај пут слажем са Свилановићем...

    Свилановић: Без линије север-југ

    Након што је Самарџић у Политици обелоданио обрисе свог предлога, функционер Савета за регионалну сарадњу Горан Свилановић упоредио га је са идејом нетериторијалне федерације којом се заиста отвара тема поделе, али поделе која није територијализована, него персонализована.

    Он је као пример нетериторијалне федерације навео Македонију, чији државни врх одбија да употреби тај термин јер не желе да други њихову земљу виде као нетериторијализовану федерацију.

    Иако Македонци не прихватају да им држава није национална, она је суштински двоетничка, односно њихови политички теоретичари тај систем зову нетериторијалном федерацијом. У Бившој Југословенској Републици Македонији постоје два бирачка тела, македонско и албанско, а после избора победници из једне и друге групације праве владу (овог пута је у владајућу коалицију ушла највећа албанска опозициона странка) независно од тога да ли је реч о идеолошки компатибилним странкама. Не постоје линије раздвајања, региони нити ентитети, али Уставом, Охридским споразумом и законом о територијалној организацији државе, прецизно је уређено функционисање општина са већинским македонским и албанским становништвом.

    Ако би била прихваћена идеја о нетериторијалној федерацији унутар Косова и Метохије, њоме такође не би били дефинисани ентитети, била би превазиђена подела север-југ, а постигло би се дефинисање и функционисање општина са већинским српским и албанским становништвом, што је већ предвиђено Ахтисаријевим планом о децентрализацији.

    Биљана Митриновић
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #344

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    @yossarian

    Kasno "umerena" resenja na Kosovo stizu.
    Prekasno, na zalost.
    Never confuse movement with action.

  15. #345

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    @yossarian

    Kasno "umerena" resenja na Kosovo stizu.
    Prekasno, na zalost.
    Зашто касно, зато што преговори нису успели? Не могу се применити? Улазимо у шездесету годину како проблем Израела није решен, тако да не видим шта има касно у вези Косова, малтене се и није преговарало.
    Нема никаквог разлога због ког бих се сложио да "умерена" решења стижу на Косово касно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 23 od 67 PrvaPrva ... 13212223242533 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 12:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 20:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 01:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 16:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 20:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •