Kosmet - oteta zemlja - Strana 28
Strana 28 od 67 PrvaPrva ... 18262728293038 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 406 do 420 od ukupno 998
  1. #406

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Imaš samo 15 godina. Ni ne znaš kako krv izgleda, jer ti još drugi brišu nos. Ne mešaj se u ozbiljne teme.

    ----

    Igazsagot, igazsagot...
    Znaci li to da je decak od petnaest godina rekao nesto lose, ili neistinito. ja prvo za sebe kazem da moje godine nisu garancija pameti i mudrosti, tako da je neprimereno na ovaj nacin prokomentarisati misljenje koje nikoga ne vredja.
    In vinas veritas

  2. #407

    06 Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Imaš samo 15 godina. Ni ne znaš kako krv izgleda, jer ti još drugi brišu nos. Ne mešaj se u ozbiljne teme.

    ----

    Igazsagot, igazsagot...

    Decko sa 15 godina odlicno razmislja.Jesi li ljubomoran sto ti sa 15 nisi znao da postoji K i M,ili si tek tako sebi dao za pravo da budes predsedavajuci i odredjujes ko o cemu sme da progovori???Jadna tvoja deca ako ih imas.
    Sad bih ja tebi trebao da kazem:Sta ti znas u selendri kao sto je Beckerek,a i mladji si desetak godna,tek si (mozda?)naucio da brises nos.Ne mesaj se u ozbiljne teme.
    Ja sam proveo na K i M preko 15 godina.Do 14.-og Juna '99.-godine.Naravno,za toliko godina i njihov jezik sam naucio.Radeci,video sam i doziveo sto ti neces ni sanjati.Svakodnevno po neko od drugara se nasao u citulji,a nekada i njih 20 dnevno.Isto je hiljadu puta moglo i meni da se desi.Svi koji su to preziveli,preziveli su kao na lutriji,igrom slucaja.Tela nekoliko dobrih drugara su zauvek ostala na Kosarama,s one strane granice a sahranjeni su prazni limeni sanduci.I td. i td.
    I ???? Ja i ne pomisljam da ovom decaku bilo sta zamerim,a ti se nasao da pametujes i zavodis red.Brckaj se u nekoj bari u tvom lepom Beckereku i cuti,osim ako nemas nesto pametno da kazes(u sta sumnjam) !!!!

  3. #408

    Kosmet - oteta zemlja

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Znaci li to da je decak od petnaest godina rekao nesto lose, ili neistinito. ja prvo za sebe kazem da moje godine nisu garancija pameti i mudrosti, tako da je neprimereno na ovaj nacin prokomentarisati misljenje koje nikoga ne vredja.
    to šta ti kažeš za sebe je tvoj problem i tvoje pravo
    tvrdim, da dete od petnaest godina nije zrela osoba i to ne samo intelektualno
    neprimereno je da te neko sa 15 godina podučava istoriji, jer tu istoriju već i ovako znamo - KAD JE OVO DETE IMALO 6 GODINA MOJ ZET MAĐAR JE LIO SVOJU KRV ZA SRBIJU NA KOSOVU - JOŠ UVEK NOSI ŠRAPNEL U GLAVI
    znam šta se dešavalo i dešava na KiM jer nemam više 15. Znam šta je zadesilo srbe i gorance, i cigane i vojnike Srbije, ali i albance, pa čak i srpske patrijote koji su trgovali sa učk (namerno napisano malim slovima)


    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Decko sa 15 godina odlicno razmislja.Jesi li ljubomoran sto ti sa 15 nisi znao da postoji K i M,ili si tek tako sebi dao za pravo da budes predsedavajuci i odredjujes ko o cemu sme da progovori???Jadna tvoja deca ako ih imas.
    Sad bih ja tebi trebao da kazem:Sta ti znas u selendri kao sto je Beckerek,a i mladji si desetak godna,tek si (mozda?)naucio da brises nos.Ne mesaj se u ozbiljne teme.
    Ja sam proveo na K i M preko 15 godina.Do 14.-og Juna '99.-godine.Naravno,za toliko godina i njihov jezik sam naucio.Radeci,video sam i doziveo sto ti neces ni sanjati.Svakodnevno po neko od drugara se nasao u citulji,a nekada i njih 20 dnevno.Isto je hiljadu puta moglo i meni da se desi.Svi koji su to preziveli,preziveli su kao na lutriji,igrom slucaja.Tela nekoliko dobrih drugara su zauvek ostala na Kosarama,s one strane granice a sahranjeni su prazni limeni sanduci.I td. i td.
    I ???? Ja i ne pomisljam da ovom decaku bilo sta zamerim,a ti se nasao da pametujes i zavodis red.Brckaj se u nekoj bari u tvom lepom Beckereku i cuti,osim ako nemas nesto pametno da kazes(u sta sumnjam) !!!!
    mnogo si stresa doživeo i veoma si pametan, ali sa malim pragom tolerancije
    no more comment
    Poruku je izmenio BaneK, 20.07.2008 u 13:13 Razlog: uzastopni postovi
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  4. #409

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Onako patrijotski, hrišćanski, pravoslavno!
    Vidim da ti je veoma važno da napomeneš,ovo što citiram....šta li to treba da znači?

    Trpaš sve ljude u isti koš?Molim te objasni mi ako ti nije problem.

    Tolerancija je pozitivna osobina.

  5. #410

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    .... tvrdim, da dete od petnaest godina nije zrela osoba i to ne samo intelektualno
    neprimereno je da te neko sa 15 godina podučava istoriji, jer tu istoriju već i ovako znamo
    ...

    Ne mora da znači da dete sa 15 godina nije u stanju da donosi ispravne logičke, moralne, pa i sasvim zrele sudove. Znam mnoge tog uzrasta koji su već bili potpuno odgovorne i gotovo zrele osobe, ali znam i nemali broj potpuno odraslih osoba koji vrlo neumešno barataju moralnim i vrednosnim sudovima, glumeći da su nevešti na jedan licemeran i neiskren način...

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    - KAD JE OVO DETE IMALO 6 GODINA MOJ ZET MAĐAR JE LIO SVOJU KRV ZA SRBIJU NA KOSOVU - JOŠ UVEK NOSI ŠRAPNEL U GLAVI
    znam šta se dešavalo i dešava na KiM jer nemam više 15. Znam šta je zadesilo srbe i gorance, i cigane i vojnike Srbije, ali i albance, pa čak i srpske patrijote koji su trgovali sa učk (namerno napisano malim slovima)
    Na žalost nisam bio u sukobima na KiM (operisao sam tada žuč), ali sam zato bio u Hrvatskoj i BiH u ratu, o čemu sam već pisao. Niko ko nije bio u ratu ne može do kraja tačno znati o čemu se to zapravo radilo, jer je u većoj ili manjoj meri izmanipulisan informativnim medijima, a posebno ako je strastven pripadnik neke političke opcije, recimo....
    Poruku je izmenio memento, 17.07.2008 u 11:50
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #411

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    to šta ti kažeš za sebe je tvoj problem i tvoje pravo
    tvrdim, da dete od petnaest godina nije zrela osoba i to ne samo intelektualno
    neprimereno je da te neko sa 15 godina podučava istoriji, jer tu istoriju već i ovako znamo - KAD JE OVO DETE IMALO 6 GODINA MOJ ZET MAĐAR JE LIO SVOJU KRV ZA SRBIJU NA KOSOVU - JOŠ UVEK NOSI ŠRAPNEL U GLAVI
    znam šta se dešavalo i dešava na KiM jer nemam više 15. Znam šta je zadesilo srbe i gorance, i cigane i vojnike Srbije, ali i albance, pa čak i srpske patrijote koji su trgovali sa učk (namerno napisano malim slovima)
    Nisi dobro razumeo moj komentar; radi se o načinu tvog "pametovanja" mlađim od sebe, postoji način da se to daleko mekše i razložnije kaže. Kako bi se osećao kad bih ja tebi tako uputio komentar obzirom da sam stariji više nego ti od njega?
    In vinas veritas

  7. #412

    Kosmet - oteta zemlja

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da ti je veoma važno da napomeneš,ovo što citiram....šta li to treba da znači?

    Trpaš sve ljude u isti koš?Molim te objasni mi ako ti nije problem.

    Tolerancija je pozitivna osobina.
    citiram deo posta na koji si mislila:
    Citat:
    Znam, kao i drugi, da će famnoznog 11. maja biti, na dug rok određena sudbina Srba i Srbije. Ali, zar to ovi ljudi ne znaju? Ko je više od njih, i na svojoj koži, osetio NATO i šiptarski rukopis koji opisuju njihovu sudbinu.

    Možda general Božidar Delić, vrsni član SRS, dopisnik Haškog Tribunala, plaćen od istog Suda za 5000 sati saradnje i ispostavu tajnih vojnih dokumenta, svedok saradnik istog Suda na suđenju Miloševiću. Heroj koji nije otišao da svedoči protiv Haradinaja u Hag. On, general Delić, on je osetio na svojoj koži NATO i šiptarski i Haški rukopis - na koži dlana kad mu se evrima plaćalo! Onako patrijotski, hrišćanski, pravoslavno!


    Znaš da nisam pisao uopšteno, nego o gospodinu Deliću, koji se poziva na svoje tobožnje hrišćanstvo i pravoslavlje. Kad pišem patrijotizam, a ne patriotizam onda mislim na onaj nacionalistički (priznajem, ovo može da bude nejasno).
    Ovaj koment što si citirala je dakle moja ironija na način kako neka gospoda patrijoti doživljavaju odnos prema Srbiji i njenim građanima.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Nisi dobro razumeo moj komentar; radi se o načinu tvog "pametovanja" mlađim od sebe, postoji način da se to daleko mekše i razložnije kaže. Kako bi se osećao kad bih ja tebi tako uputio komentar obzirom da sam stariji više nego ti od njega?
    Dakle, skrenuli smo sa glavne teme..
    no, ono oko načina "pametovanja".. možda i imaš pravo. Možda sam bio pregrub.
    Kontrademonstrantima protiv homoseksualizma u Budimpešti godinama su govorili da su pregrubi prema demonstrantima homoseksualcima, pa eto sad imaju jednu od najvećih gay-demonstracija u Evropi. Jer su onomad bili "pregrubi".. Ali sad su im problem zvanično postali oni "pregrubi". btw, od kojih su neki u međuvremenu stvarno postali PREGRUBI
    Poruku je izmenio BaneK, 20.07.2008 u 13:14 Razlog: uzastopni postovi
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  8. #413

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    citiram deo posta na koji si mislila:
    Citat:
    Znam, kao i drugi, da će famnoznog 11. maja biti, na dug rok određena sudbina Srba i Srbije. Ali, zar to ovi ljudi ne znaju? Ko je više od njih, i na svojoj koži, osetio NATO i šiptarski rukopis koji opisuju njihovu sudbinu.

    Možda general Božidar Delić, vrsni član SRS, dopisnik Haškog Tribunala, plaćen od istog Suda za 5000 sati saradnje i ispostavu tajnih vojnih dokumenta, svedok saradnik istog Suda na suđenju Miloševiću. Heroj koji nije otišao da svedoči protiv Haradinaja u Hag. On, general Delić, on je osetio na svojoj koži NATO i šiptarski i Haški rukopis - na koži dlana kad mu se evrima plaćalo! Onako patrijotski, hrišćanski, pravoslavno!


    Znaš da nisam pisao uopšteno, nego o gospodinu Deliću, koji se poziva na svoje tobožnje hrišćanstvo i pravoslavlje. Kad pišem patrijotizam, a ne patriotizam onda mislim na onaj nacionalistički (priznajem, ovo može da bude nejasno).
    Ovaj koment što si citirala je dakle moja ironija na način kako neka gospoda patrijoti doživljavaju odnos prema Srbiji i njenim građanima.


    Deo posta na koji sam ja mislila,je onaj koji sam i citirala.
    Tvoju ironiju sam shvatila samo u prvoj reči,u druge dve nisam,zato sam ti i postavila pitanje.
    Da li je,koliko i kada dotični gospodin primio novac-ne znam pa i ne pišem o tome.
    A da li si pisao uopšteno ili sa namerom,takođe ne mogu znati,jer onako napisano :Onako patrijotski, hrišćanski, pravoslavno! za masu hrišćana,pravoslavnih može delovati veoma uvredljivo.

  9. #414

    Kosmet - oteta zemlja

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Ne mora da znači da dete sa 15 godina nije u stanju da donosi ispravne logičke, moralne, pa i sasvim zrele sudove. Znam mnoge tog uzrasta koji su već bili potpuno odgovorne i gotovo zrele osobe, ali znam i nemali broj potpuno odraslih osoba koji vrlo neumešno barataju moralnim i vrednosnim sudovima, glumeći da su nevešti na jedan licemeran i neiskren način...



    Na žalost nisam bio u sukobima na KiM (operisao sam tada žuč), ali sam zato bio u Hrvatskoj i BiH u ratu, o čemu sam već pisao. Niko ko nije bio u ratu ne može do kraja tačno znati o čemu se to zapravo radilo, jer je u većoj ili manjoj meri izmanipulisan informativnim medijima, a posebno ako je strastven pripadnik neke političke opcije, recimo....
    Donositi ispravne odluke i zrele sudove još ne znači biti zrela osoba. Pogledaj u naučnim delima tipa "razvoj ličnosti", "razvoj deteta".
    Ako ovo dete od 15 godina nije bilo u ratu, onda je i on u većoj ili manjoj meri izmanipulisan informativnim medijima, a posebno ako je strastven pripadnik neke političke opcije, recimo.. (kao što si i ti napomenuo).
    Hrvatska.. beh.. grozni dani.. moj drugi zet, isto mađar, se borio u Slavoniji u redovima JA.
    No, malo i o temi.. oteto - prokleto: ova ugra reči se igra sa životima mnogih ljudi, nažalost. Tužna je to igra, koju narodi koji su izgubili (jer bilo bi više primera ovog "oteto - prokleto" u Evropi) teritoriju smatraju kao morbidnom šalom velikih sila na njihov račun. To možda i jeste istinito. Ali gorčina ne doprinosi ničemu. Povoljnih rešenja problema "oteto - prokleto" za onog koji je izgubio teritoriju ima dve vrste:
    1. Da onaj koji je izgubio vojno tako osnaži, ili stekne moćnu vojnu silu za prijatelja - na silu vrati ono što joj je oduzeto. Kako vreme odmiče, ovo postaje sve manje aktuelno, prvenstveno zbog menjanja etničke karte određene teritorije.
    2. Unutar-političko pomirenje sa tim da se granice ne mogu više menjati (jer velike sile nam ne daju), i početak rada na projektu što tešnje saradnje sa određenom izgubljenom teritorijom, stvarajući ovako samo formalnu granicu između majčinske i izgubljene teritorije.
    Nepovoljno rešenje:
    1. Samoubilački i iscrpljujući rat (koji je etički možda i ispravan, jer je odrambeni - ako može tako da se kategoriše), koji za konzekvenciju ima samoizolaciju i to će narod koji je i dosad izgubio da se potroši.

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku


    Deo posta na koji sam ja mislila,je onaj koji sam i citirala.
    Tvoju ironiju sam shvatila samo u prvoj reči,u druge dve nisam,zato sam ti i postavila pitanje.
    Da li je,koliko i kada dotični gospodin primio novac-ne znam pa i ne pišem o tome.
    A da li si pisao uopšteno ili sa namerom,takođe ne mogu znati,jer onako napisano :Onako patrijotski, hrišćanski, pravoslavno! za masu hrišćana,pravoslavnih može delovati veoma uvredljivo.
    Moga sam na kraju da dodam i -- radikalno! -- i možda bi mogli i oko toga da se prepisujemo sa nekim koji bi rekao da to ne razume, da se to može pogrešno shvatiti.
    Ono -- pravoslavno, hrišćanski! -- ne može pogrešno da se shvati jer svi znamo da nam je društvo puno ovakvih, kojima su usta puna pravoslavlja i hrišćanstva i drugih veroispovesti.
    Tu sam izričito na gospodina Delića mislio i to ne može drugačije da se razume. Mislio sam da ovde na forumu prvenstveno treba da razgovaramo o temama, a ne da se trudimo da drugačije tumačimo nečije postove, i onda o tome napravimo diskusiju iako se dotični, koji je pisao taj post trudi da ga potanko objasni.
    Dotični gospodin Delić je priznao da je sarađivao sa Haškim Tribunalom, a zapisi Tribunala govore o tome kako je on sarađivao.
    Poruku je izmenio BaneK, 20.07.2008 u 13:15 Razlog: uzastopni postovi
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #415

    13 Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    To sto je taj jbni Delic saradjivao sa Hagom i uzimao pare,nije razlog da neko u svakom postu ironicno spominje pravoslavce i pljuje po njima!
    Narocito neko cije su zasluge u odbrani Kosova to sto mu je zet Madjar ranjen u prethodnim ratovima,i sto ispljuje decaka od 15 godina kad napise nesto pozitivno o Srbima !
    Poruku je izmenio SQUAW, 18.07.2008 u 22:18 Razlog: bio jedan baš opasan deo :lol:

  11. #416

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Moga sam na kraju da dodam i -- radikalno! -- i možda bi mogli i oko toga da se prepisujemo sa nekim koji bi rekao da to ne razume, da se to može pogrešno shvatiti.
    Ono -- pravoslavno, hrišćanski! -- ne može pogrešno da se shvati jer svi znamo da nam je društvo puno ovakvih, kojima su usta puna pravoslavlja i hrišćanstva i drugih veroispovesti.
    Tu sam izričito na gospodina Delića mislio i to ne može drugačije da se razume. Mislio sam da ovde na forumu prvenstveno treba da razgovaramo o temama, a ne da se trudimo da drugačije tumačimo nečije postove, i onda o tome napravimo diskusiju iako se dotični, koji je pisao taj post trudi da ga potanko objasni.
    Dotični gospodin Delić je priznao da je sarađivao sa Haškim Tribunalom, a zapisi Tribunala govore o tome kako je on sarađivao.
    E vidiš,baš to pravoslavno -hrišćanski...
    Kažeš svi znamo.Koji smo to svi?
    Kada sam ja u pitanju,usta puna pravoslavlja,uvek će mi biti,kada vidim u kom kontekstu,neko spominje pravoslavlje.
    I ja mislim da ovde na forumu,treba da razgovaramo i razmenjujemo mišljenja o temama,i ne trudim se da na drugačiji način tumačim ni tvoje ni bilo čije postove,ali isto tako treba da znamo,da moramo voditi računa i poštovati sagovornike,ma kolike razlike u stavovima bile,bar kad sam ja u pitanju,zaista se trudim da to ispoštujem.

  12. #417

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Itebejac, hajde polako se vrati na temu, a pravoslavce, hrišćane, bubašvabe i litvance ostavi na miru, ok? U suprotnom, biće brisano sve što veze sa temom nema U zdravlje
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #418

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Itebejac, hajde polako se vrati na temu, a pravoslavce, hrišćane, bubašvabe i litvance ostavi na miru, ok? U suprotnom, biće brisano sve što veze sa temom nema U zdravlje
    ja bih, al me uzeli na nišan
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  14. #419

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Već deset dana niko ne reaguje, pa rekoh da napišem nešto, ali da okrenem list posmatrajući iz drugog ugla..
    Sve "zemlje" sveta su svojina Boga. On dozvoljava da se ona zaposedne i da se ona uzima. Ja verujem u ovo. Tako su se jevreji naselili na zemlju kanaanita - današnji Izrael. Jevreji danas polažu pravo na teritoriju Izraela iz vremena kralja Davida. Zamislite Izrael sve sa Damaskom?!
    Ako polazimo od ove teze da je Kosovo uzeto - posmatrajući iz ugla Srbije: oteto - moramo da primetimo i da je Bog dozvolio da Kosovo bude uzeto-oteto. Zašto? Zašto je to dozvolio? To je pitanje za građane Srbije, a ne za albance.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  15. #420

    14 Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ko te je sad uzeo na nisan ?? Ko te sad izaziva da Srbe non-stop spominjes u negativnom kontekstu.Provaljen si decko.Pisao,ne pisao svima je svejedno.Samo sam hteo da ti ukazem da te niko nije uzeo na nisan.Osim Boga.
    Poruku je izmenio BaneK, 28.07.2008 u 16:35 Razlog: vređanje
    Ako vam je dobro ... onda nista!

Strana 28 od 67 PrvaPrva ... 18262728293038 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •