Kosmet - oteta zemlja - Strana 4
Strana 4 od 67 PrvaPrva ... 234561454 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 998
  1. #46

    Kosmet - oteta zemlja

    "Американци и ЕУ желе да се донесе резолуција о било чему, резолуција о чоколадама и бомбонама, резолуција о овим микрофонима, резолуција о столу и столицама, само да се прекине дејство и важење резолуције 1244. И то свима у Србији треба да буде јасно да су то само најобичнији трикови и покушају да се превари и руска, а наравно, и српска страна".
    Александар Вучић, Политика 12.07.07, страна 06.

    Гледамо ове покушаје да прогурају било какву резолуцију у СБ УН. Зашто? Сећа ли се неко како је правдана НАТО агресија? Неком резолуцијом УН, за коју су Руси тврдили да нема ни трага од дозволе у њој за то што НАТзО ради. Једноставно су је тумачили како су хтели и нико им ништа није могао. Сада им је само битно да укину резолуцију 1244 било каквом новом резолуцијом у којој неће писати да је Косово део Србије. А онда ће ту нову резолуцију протумачити како то њима одговара. Имају начина и силу да спроведу шта хоће, само им смета јасна резолуција да нам отму део земље. Фашисти.

    Нацисти и ништа друго...

    http://www.blic.co.yu/politika.php?id=9147

    Majkl Polt, ambasador SAD, pred svoj odlazak iz Beograda
    O Kosovu se neće rešavati u UN
    Autor: Ivana Cvetković i Milorad Ivanović | 26.07.2007. - 19:50

    Do rezolucije o statusu Kosova u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija neće doći, jer Rusija u ime Srbije, i pored brojnih rezolucija koje smo ponudili, blokira proces. Status se mora rešiti i zato, ukoliko to nije moguće u Savetu bezbednosti, naći ćemo drugi put da do rešenja dođemo - kaže za Blic Majkl Polt, ambasador SAD u Beogradu.
    Polt koji završava službovanje u Srbiji priznaje da je razočaran što tokom njegovog mandata nije postignuto rešenje za status Kosova, ali ističe da to ni u kom slučaju nije njegov neuspeh ili neuspeh politike SAD.
    - To što pitanje Kosova nije rešeno u UN neuspeh je srpske vlade, a odgovornost za odugovlačenje procesa i moguće posledice koje će građani Srbije zbog toga osetiti takođe leži na Vladi Srbije - ocenjuje ambasador Polt.
    Očekujete li da će novi pregovori doneti rešenje?
    - Ne mislim da će biti bilo kakve promene u stavovima. Kupili ste 120 dodatnih dana nedonošenja odluke i na kraju nećete biti dalje od ovoga gde ste danas. Jezgro budućih razgovora biće plan Martija Ahtisarija i ako Vlada Srbije želi sebi da učini uslugu, u te razgovore ući će ozbiljno, bez diskusije ko vodi te pregovore.
    Kojom dinamikom će se odvijati pregovori?
    - Potrebno je uložiti ozbiljan napor da se postigne dogovor o statusu, a nevažno je da li će biti sto sastanaka ili samo dva. Važan je sadržaj razgovora, motivacija pregovarača, rezultat, kao i kako ulazite u pregovore i šta se nadate da ćete dobiti. Ako obe strane ulaze sa maksimalističke pozicije i sa nje se ne pomeraju, beskorisno je imati i jedan sastanak. Zanimljivo da Vlada Srbije ne želi da uđe u pregovore sa preduslovima osim onih koje je sama postavila, a to su da nema nezavisnosti Kosova, nepovredivosti teritorijalnog integriteta Srbije i poštovanje Rezolucije 1244. To je zanimljiv pristup otvorenim pregovorima koje zahtevate.
    Da li time što kažete da ne očekujete napredak u pregovorima šaljete poruku Prištini da ne odustaje, jer će na kraju dobiti nezavisnost?
    - Ne slažem se sa tim. Mi ne ohrabrujemo Albance. Želimo održivo rešenje. Ovde smo da pomognemo i ne treba nas optuživati za neuspeh Srbije.
    Hoće li Kontakt grupa odlučiti o statusu Kosova?
    - Status kvo Kosova nije održiv, rešenje se mora doneti, ako ne u SB, onda ćemo naći drugi put, iako tome ne dajemo prednost.
    Ko će vas podržati na tom putu? Za EU je prihvatljivo samo rešenje usvojeno u UN.
    - EU želi da vidi rezoluciju bez koje bi teško bilo postići jedinstvo unutar EU, ali članice Unije nisu rekle da je to jedini put. Mnoge od njih žele da rešenje ide kroz UN, ali da status treba naći i na drugi način ukoliko to u UN ne bude bilo moguće.
    Koji su sve mogući načini da se dođe do rešenja?
    - Sve van konteksta u kome Rusija može da stavi veto. Zemlje koje dele naše mišljenje će se okupiti i reći da veruju da je nadgledana nezavisnost jedino praktično rešenje za napredak. To će voditi do priznavanja nezavisnog Kosova.
    Čini se da će, na kraju, ipak biti jednostranog priznanja?
    - Ukoliko do rešenja ne dođe ni u narednih 120 dana, potražićemo drugi način. I jednostrano rešenje je jedna od mogućnosti iako takvom rešenju ne dajemo prednost. Ne podržavamo ni Čekuov predlog da se dođe do unilateralnog priznavanja na Dan albanske zastave krajem novembra. Obe strane moraju da prestanu da postavljaju uslove i započnu pregovore.
    Poruku je izmenio BaneK, 15.08.2007 u 22:21 Razlog: uzastopni postovi
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #47

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    ne znam sta ce se izdesavati u buducnosti ali ako se odjele
    zali boze onih crkava i manastira sto stoje vijekovima tu
    i zali boze srba koji su generacijama tu
    ali na kraju nevidim tu drzavu ili pojedinca koji moze da kaze oni se
    mogu odcjepiti kada oni imju vecu srpsku i pravoslavnu vrijednost u
    objektima nego iko drugi
    u svakom zlu ima nesto dobra

  3. #48

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Јочић: НАТО прави своју државу
    Сада је најважније да у новом преговарачком процесу САД одустану од пројекта формирања прве војне државе и то баш на територији државе Србије

    Драган Јочић
    Фото Танјуг

    Српски министар полиције Драган Јочић оценио је јуче да је прави тренутак да Сједињене Америчке Државе саопште да више не подржавају план специјалног изасланика за Косово и Метохију Мартија Ахтисарија. Он је у изјави Танјугу казао да је време да се разговори о решењу за будући статус Покрајине поставе у чврсте оквире међународног права и Устава Србије. Апсолутно је неприхватљиво да на основу Ахтисаријевог плана један војни савез, као што је НАТО, покушава да направи сопствену државу у којој би имао неограничену власт, упозорио је Јочић.

    Он је нагласио да би требало истаћи да се први пут у историји суочавамо са тако опасним преседаном прављења војне државе у којој НАТО не би имао било какву врсту цивилне контроле. Сада је најважније да у новом преговарачком процесу САД одустану од пројекта формирања прве НАТО државе и то баш на територији државе Србије и тиме испоље неопходну конструктивност у проналажењу компромисног решења које ће задовољити суштинске интересе државе Србије и албанске националне мањине у Покрајини, сматра Јочић.

    Члан Српске листе и посланик Демократске странке Горан Богдановић изјавио је јуче да ће састанак представника косовских Срба са преговарачком тројком бити прилика да се укаже на тежак положај српске заједнице на Космету.

    Према његовим речима, врло је битно да се у будућим разговорима о будућности Покрајине чује глас косовских Срба, њихови предлози и ставови. Ми желимо да кроз директне разговоре и преговоре дођемо до компромисног решења које може задовољити интересе обе стране. Такође је врло битно, и то ћемо изложити међународним представницима, да свако будуће решење Косова мора бити верификовано у Савету безбедности УН, сагласно са Повељом УН и принципима СБ.

    Члан Српске листе и посланик ДС-а нагласио је да је веома битно да представници међународне заједнице уваже ставове и интересе косовских Срба, што ће тројци сутра бити и предочено. Важно је да се овај процес не одуговлачи али и не орочава, већ да се озбиљно приђе проблему и да се темељно размотре сви аспекти решавања будућег статуса Косова и Метохије, закључио је Богдановић.

    Како упозорава АП, а преноси Фонет, на Западу и у региону има страховања да би лидери косовских Албанаца, фрустрирани одлагањима, могли једнострано да прогласе независност Косова, што би Балкан бацило у нове немире.
    http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=37399

  4. #49

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Srbi su i izdali i prodali Kosovo. Znam, sad ce nadobudni forumasi i "patriote" reagovati a zaboravljaju pricu koju svi dobro znamo: dodje Albanac u kucu Srbina i ponudi mu duplo vecu sumu od realne vrednosti za kupovinu kuce i imanja. Srbinu zine d*pe za keshom i proda mu sve sto ima a onda dodje u Vojvodinu i tu se nastani. Sto lepo nije rekao: NECU DA PRODAM!!! E pa braco Srbi sad je malo kasno za kukanje trebalo se misliti na vreme.
    Bogu hvala sto sam Lala

  5. #50

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat neshonja kaže: Pogledaj poruku
    Srbi su i izdali i prodali Kosovo. Znam, sad ce nadobudni forumasi i "patriote" reagovati a zaboravljaju pricu koju svi dobro znamo: dodje Albanac u kucu Srbina i ponudi mu duplo vecu sumu od realne vrednosti za kupovinu kuce i imanja. Srbinu zine d*pe za keshom i proda mu sve sto ima a onda dodje u Vojvodinu i tu se nastani. Sto lepo nije rekao: NECU DA PRODAM!!! E pa braco Srbi sad je malo kasno za kukanje trebalo se misliti na vreme.
    Види се да си историју учио код бербера Јоце.
    http://www.rastko.org.yu/kosovo/isto...a/index_c.html
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #51

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Види се да си историју учио код бербера Јоце.
    http://www.rastko.org.yu/kosovo/isto...a/index_c.html
    A vidim da smo ucili istorije razlicitih autora. Ja kod Joce a ti kod Rastka. Ja pricam ono u sta sam se licno uverio. Price ljudi(bar njih 10) koji trenutno zive u NS-u ili okolini. Pa i gdja ex-ministarka, Jorgovanka, je jedna od tih sto se busaju u grudi (a hvala Bogu pozamasne su) i zive u komsiluku.
    Bogu hvala sto sam Lala

  7. #52

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat neshonja kaže: Pogledaj poruku
    Srbi su i izdali i prodali Kosovo. Znam, sad ce nadobudni forumasi i "patriote" reagovati a zaboravljaju pricu koju svi dobro znamo: dodje Albanac u kucu Srbina i ponudi mu duplo vecu sumu od realne vrednosti za kupovinu kuce i imanja. Srbinu zine d*pe za keshom i proda mu sve sto ima a onda dodje u Vojvodinu i tu se nastani. Sto lepo nije rekao: NECU DA PRODAM!!! E pa braco Srbi sad je malo kasno za kukanje trebalo se misliti na vreme.
    Срби нису издали нити продали Косово, оно је отето бомбардовањем, тренутно је под окупацијом, али ми то нећемо и не смемо да заборавимо никада! "Патриото" Нешоња немој се наљутити, али ти ме баш неодољиво подсећаш на неког ког би управо сада продао све своје да му се неко појави пред вратима са актовком пуном уредно сложених евра и понуди дупло више него што то вреди (као и већина других грађана Србије и света који нису гадљиви на веће суме новца), и то све у мирној, неокупираној Србији, где не живиш у перманентном страху, где те нико не малтретира и не чека у заседи да убије само зато што си Србин, где ти деца не иду у школу под пратњом војске, где не идеш на гробове својих најмилијих које су побиле прве комшије Албанци и то једном годишње такође под пратњом војске, где не страхујеш поново од мартовског насиља или свакодневних видова истог, где имаш редовно струју, воду, сва могућа права и слободе, где можеш да одеш у своју цркву јер није срушена, где ниси изолован и не живиш у гету... Капиш? Е сад ти то лепо продаш дупло скупље у Новом Саду рецимо, помериш се 500 метара испод, купиш слично имање + си добар брдо пара, а то на Космету већ не иде...
    + још море историјских неправди, од злочиначке комунистичке забране повратка огромног броја Срба на Космет, до...

  8. #53

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat neshonja kaže: Pogledaj poruku
    A vidim da smo ucili istorije razlicitih autora. Ja kod Joce a ti kod Rastka. Ja pricam ono u sta sam se licno uverio. Price ljudi(bar njih 10) koji trenutno zive u NS-u ili okolini. Pa i gdja ex-ministarka, Jorgovanka, je jedna od tih sto se busaju u grudi (a hvala Bogu pozamasne su) i zive u komsiluku.
    Још много ти треба да се доказујеш да ми твоје "лично уверење" буде ауторитет колико и историчари које сам ја читао.
    Пре бих рекао да историју ниси учио - нигде.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #54

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Isprani su Vam mozgovi i tu pomoci nema.

    DOVIDJENJA DO OSLOBODJENJA !!! (znate na sta mislim)
    Bogu hvala sto sam Lala

  10. #55

    Kosmet - oteta zemlja

    Citat neshonja kaže: Pogledaj poruku
    Isprani su Vam mozgovi i tu pomoci nema.

    DOVIDJENJA DO OSLOBODJENJA !!! (znate na sta mislim)
    Криво ти је што ти ниси



    Занимљиво је видети како им велике патриоте, као што је рецимо Њихова Маја, пресецају врпце при отварању Меркатора на Лиману...
    http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=19440
    CARINSKI RAT SLOVENIJI!

    Zbog otvorenog zalaganja Ljubljane za nezavisnost Kosmeta, u sve slovenačke firme u Srbiji biće poslate sve inspekcije, a sva njihova roba biće zaustavljena na granici!

    Vlasti u Srbiji najozbiljnije razmatraju mogućnost objavljivanja carinskog rata" Sloveniji zbog sve otvorenijeg zalaganja zvanične Ljubljane za nezavisnost Kosova i Metohije, otkriva Press! Odlično obavešteni sagovornici našeg lista iz vrha vlasti kažu da zbog drskog mešanja u unutrašnje stvari Srbije, Slovenci zaslužuju žestok odgovor".

    - To što sada rade Slovenci je čist bezobrazluk! S jedne strane, oni drže dobar deo srpskog tržišta, njihove firme nesmetano rade i ubiraju velike profite u Srbiji, a na drugoj strani, oni se otvoreno zalažu za nezavisnost Kosmeta i lobiraju unutar EU za albansku stvar"! Mi to ne možemo ćutke da posmatramo, neki konkretan odgovor mora pod hitno da usledi! - kaže sagovornik Pressa, inače visoki državni funkcioner. Prema njegovim rečima, u vrhu vlasti postoji konsenzus da se Slovencima objavi carinski rat".

    Sve strogo po zakonu

    - To konkretno znači da ćemo u jednom danu bukvalno u sve slovenačke firme u Srbiji poslati sve moguće inspekcije. Pregledaćemo sve njihove knjige, utvrditi i po propisima kazniti svaku, pa i najsitniju nezakonitost u poslovanju. Takođe, naši carinici će na granici naložiti vanredni, višednevni pregled svih kamiona i vozova koji dovoze robu iz Slovenije! Naložiće sanitarni, veterinarski i svaki drugi pregled svakog artikla koji ide u trgovine u Srbiji. Pa da onda vidimo šta će Slovenci da urade i šta će onda da pričaju o Kosovu. Njihova ekonomija u ovom trenutku dobrim delom zavisi od srpskog tržišta i njihovim privrednicima neće biti svejedno kada zbog politike ostanu bez dela profita... - kaže naš sagovornik, i napominje da će u pomenutoj akciji sve biti urađeno apsolutno po zakonu".

    Jeremić: Neka se pripaze oni koji priznaju Kosovo

    Šef srpske diplomatije Vuk Jeremić upozorio je SAD i EU da bi njihova podrška jednostranom proglašenju nezavisnosti Kosova pokrenula čitav talas teritorijalnih pretenzija na Balkanu i u drugim regionima, ali i ohrabrila srpske nacionaliste koji se protive tešnjim vezama sa zapadnim demokratijama.

    - U takvom razvoju situacije Srbija bi bila prinuđena da preispita odnose sa svakom državom koja se odluči na potez tako snažno protivan nečijem suverenitetu i teritorijalnom integritetu - rekao je Jeremić. On je dodao da će način rešavanja kosovske krize biti suštinska komponenta u ovom trenutku, koji je opisao rečima - biti ili ne biti".

    - Srbija, bar kada su u pitanju evropske integracije, nije prešla tačku sa koje nema povratka. Postoji šansa da narod možda počne da diže ruke od Evrope - upozorio je Jeremić.

    - Nama niko ne može osporiti pravo da sprovodimo zakon. Ona pravila koja važe za sve firme u Srbiji moraju da važe i za Slovence. Mi smo njima prepustili veliki deo srpskog tržišta, njihova ekonomija se dobrim delom razvija i profitom zarađenim ovde u Srbiji, i mi imamo puno pravo da ih kontrolišemo - kaže naš sagovornik. On odbacuje svako poređenje novog carinskog rata" sa bojkotom slovenačke robe koju je krajem osamdesetih zaveo režim Slobodana Miloševića.

    - To su babe i žabe. Mi danas branimo elementarno pravo Srbije na teritorijalnu celovitost. Svi argumenti međunarodnog prava su na našoj strani. Pri tom, ništa nećemo raditi nezakonito. Sve strogo u skladu sa zakonom! Pa, šta mislite šta bi uradili Slovenci da je obratna situacija, da se Srbija zalaže za otimanje, na primer, Piranskog zaliva Sloveniji - napominje naš sagovornik. Prema njegovim rečima, oko zavođenja carinskog rata" postoji saglasnost DS-a i DSS-a.

    - Koštunica i Tadić se slažu da je neophodno konkretno odgovoriti na sve konkretnije i bezobraznije provokacije Slovenaca. Istina je da mi ne možemo više ni sa kim da ratujemo tenkovima i topovima, istina je da ne možemo sami protiv SAD, Nemačke, Britanije, ali je isto tako istina da ne smemo ćutke da pređemo preko skandaloznog ponašanja Slovenaca i ostalih zemalja slične veličine i uticaja - naglašava naš sagovornik. Na naše pitanje kada će tačno Srbija krenuti u carinski rat", on odgovara:

    - Vrlo uskoro. Nema više šta da se čeka i nema više zbog čega da se okleva - napominje naš sagovornik.

    Janša krivac

    Kako saznajemo, kap koja je prelila čašu žuči državnog vrha Srbije jeste obećanje slovenačkog premijera Janeza Janše dato Agimu Čekuu da će Slovenija na svaki način pomoći Albancima da dobiju nezavisnost. Takođe, naše vlasti su dobile ozbiljne potvrde da je Janša zaista obećao kosovskim Albancima da će Ljubljana prva priznati nezavisnost Kosmeta, koja, prema planu, treba da se jednostrano proglasi 11. decembra ove godine.
    D. J. VUČIĆEVIĆ
    Poruku je izmenio BaneK, 20.11.2007 u 23:20 Razlog: uzastopni postovi
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #56

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Nije oteta... prodali su je za male pare. ZLIKOVCI
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  12. #57

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Malo jeste bajato, ali nikad nije kasno na osvrt. Ako se tačno sprovodi ono što je yossarin preneo u svom postu, mislim da je odluka ispravna i jedina moguća. Pošto se u međuvremenu dosta šta izdešavalo, otprilike da je pretnja uspela, Slovenija je malo ustukla i primirila se, a dolazak nove vladajuće garniture videćemo kako će se odraziti. Mnogi su zaboravili, ja nisam, da je Slovenija bila ta koja je počela rat i razbijanje Jugoslavije, a najviše je ućarila dotle, u toku i posle, mislim da ćemo i mi jednom progledati.
    In vinas veritas

  13. #58

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Opet, "Kasno Marko na Kosovo..."
    Albanci se prvi setili da potkupe, potkupljive Slovence. Ko nam je kriv. Da su se nasi setili, pa da su na primer, Slovencima dali bolje carinske uslove za njihovu robu oni bi bili apsolutno protiv nezavisnosti Kosova.
    Samo, da napomenem, oni nas jednako mrze koliko i Albance.

    Da je srece, i patriotizma kod celnika Madjarskih partija, oni bi protiv nezavisnosti Kosova lobirali u Madjarskoj. Ovako....
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  14. #59

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Opet, "Kasno Marko na Kosovo..."
    Albanci se prvi setili da potkupe, potkupljive Slovence. Ko nam je kriv. Da su se nasi setili, pa da su na primer, Slovencima dali bolje carinske uslove za njihovu robu oni bi bili apsolutno protiv nezavisnosti Kosova.
    Samo, da napomenem, oni nas jednako mrze koliko i Albance.

    Da je srece, i patriotizma kod celnika Madjarskih partija, oni bi protiv nezavisnosti Kosova lobirali u Madjarskoj. Ovako....
    ...kada ces jednom da shvatis...nema tu volim,ne volim...interes je kljucna rec...
    ...ali,opet...kada razmislim...da,mrzi nas ceo svet......
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #60

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...kada ces jednom da shvatis...nema tu volim,ne volim...interes je kljucna rec...
    ...ali,opet...kada razmislim...da,mrzi nas ceo svet......
    Nema tu sta ja da shvatim.
    Ja to znam, pobogu, nisam ja maloletan.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

Strana 4 od 67 PrvaPrva ... 234561454 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •