Kosmet - oteta zemlja - Strana 47
Strana 47 od 67 PrvaPrva ... 37454647484957 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 691 do 705 od ukupno 998
  1. #691

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    gde ste vi "veliko Srbi"!!!skoro svako od vas je za potpis imao "dogodine se vidimo u Pristini" zasto sad niste tamo???
    ako pozurite mozda jos dobijete iz rodendanske torte
    Мислиш да неког погађа твоје радовање? Ти мрзиш Србе и Србију, то је очигледно одавно. Ти нам желиш зло, радујеш се свакој нашој несрећи. Не могу да ти кажем шта мислим о теби јер би било непристојно.

    А нисам ни сумњао да ће те твој друг Сани разумети

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne bih postavio ovakav komentar, ali ga shvatam, kao ironiju i crni humor na račun onih koji se zaklinju iza Kosova i busaju u tuđe grudi.

    Mnogim ljudima su usta puna Kosova i zaklinjanja, a u stvarnosti im samo koristi da dobijaju jeftine poene ili da, jednostavno, popune ispraznu stvarnost. Oni prete i galame, mašu sabljama i pozivaju se na svetinje. Jednom rečju, komercijalizuju Kosovo, od njega prave show.

    Oni, kojima je zaista stalo do Kosova, i kojima je deo duše zaista vezan za njega, nisu puni parola i mržnje, nisu ratoborni ni osorni. Oni tiho rade na čuvanju i obnavljanju, zaštiti i unapređenju onog što se može spasti, ne zatvaraju oči pred onim što je realno i trude se da budu efikasni, a ne bučni.

    Ali, postavljam pitanje da li je samo Kosovo svetinja, da li u senci gubljenja Kosova zaboravljamo druge svetinje i sami ih se odričemo?
    Подсећаш ме на оне АВО-Србе, који себе називају Србима једино кад треба да кукају како смо ми Срби криви колективно
    Тако је и теби Косово светиња само кад треба да се запиташ да се можда због њега не одричено неких других светиња... па би ваљда Косова требало да се одрекнемо.
    А ко ти каже да треба да се одрекнемо било чега од то двоје? Лажне дилеме, окрени како хоћеш, само да закључак буде да се Косова треба одрећи. Сани, велики српски родољубе, ко би се од тебе и твог брата Коза овоме надао...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #692

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ти мрзиш Србе и Србију, то је очигледно одавно. Ти нам желиш зло
    tvrdis gluposti(kao uvek),ne mrzim Srbe pa cak ni Srbiju,ali mrzim srpske soviniste
    Poruku je izmenio BaneK, 18.02.2009 u 21:36 Razlog: naučiće- nadam se
    Extra Hungariam non est vita,si est vita,non est ita...

  3. #693

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Још једна генијална анкета Стратеџик Маркетинга, изгледа да треба подржати неки нови потез Бориса Јељцина Тадића:

    Anketa: Da li je Kosovo izgubljeno
    18. februar 2009. | 18:47 | Izvor: B92
    Beograd -- Prema istraživanju agencije "Stratedžik marketing", više od 60 odsto građana Srbije smatra da je Srbija izgubila Kosovo.

    Prema rezultatima istraživanja na pitanje "'Da li je Srbija izgubila Kosovo?", koje je specijalno za emisiju "Stanje nacije" na TV B92 uradila agencija "Stratedžik marketing", čak 61,27 odsto ispitanih građana misli da je Kosovo izgubljeno, 22 i po odsto anketiranih misli da nije, dok 16,23 odsto nema stav o pitanju Kosova.
    А ево како то изгледа у једној земљи с великим националним поносом, који Србија нема:

    Makedonija: Ime važnije od EU
    18. februar 2009. | 00:58 | Izvor: Beta
    Skoplje -- Makedonci su gotovo saglasni u mišljenju da zemlja ne treba da uđe u Evropsku uniju i NATO po cenu ustavnog imena, pokazalo je istraživanje Balkan monitora.

    Prema toj anketi, 69 odsto makedonskih Albanaca smatra da Makedonija treba da pristupi EU i NATO čak i ako to znači gubitak ili promenu zvaničnog naziva zemlje, dok je takvog mišljenja samo tri odsto pripadnika većinskog, makedonskog stanovništva. Međutim, 84 odsto Albanaca i 57 odsto Makedonaca slažu se da je članstvo u EU "dobar posao".
    И тако, дочекали смо да од Македонаца, Црногораца, "Бошњака и Косовара" учимо како се воли своја земља и бори за њу...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #694

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat ravnicarkin muz kaže: Pogledaj poruku
    U okviru foruma " Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?" Bitrlemon kaže da "Srećom nije Srbin".
    Slažem se, sreća naša da nije Srbin. Da jeste zabrinuo bih se za zdravlje našeg naroda (srpskog).
    A sta tebe briga da li sam srbin ili nisam?
    srbin jesam, a Srbin nisam.
    Ustav je jasan, svako ima pravo da izabere za sta ce se izjasniti.

    Nazalost, ja sam na pravom putu a ne vi. Da je ovakvih vise, KiM bi jos bio deo Srbije, a da je vise takvih kao vi, Srbija bi odavno bila jos manja.

    Zao mi je sto se stalno osecate povredjeni, jer povredjeni covek nije u stanju konstruktivno da uznapredi ni sebe, ni svoju zemlju.
    Nesposobnost saslusanja kritike, neostvarivanje samokritike, negiranje politickih protivnika, cak i neprijatelja i njihovih stavova bez sustinske analize, dovodi vas do toga da se okrecete u mestu i nikad iz tog kruga necete izaci. Vas i vase stavove vreme ce pregaziti, nove generacije ce konstruktivnije prici problemu, zaobici ce vas i doci ce vreme kada ce normalizovati odnose sa KiM.

    Zao mi je sto vam je ponos bitniji od stvarnog dobrobita preostalih srba na KiM.

    Ти мрзиш Србе и Србију, то је очигледно одавно. Ти нам желиш зло
    Kao sto vec rekoh, neki imaju tu uzasnu potrebu da ih mrze i da im zele zlo. To uvek moze biti izgovor neuspehu, frustracijama, nemogucnosti da se uradi u ovoj zemlji nesto kreativno i progresivno...
    Odbrana nikada ne stvara kreativnost, jedino fanatizam.
    Otvaranje je resenje...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #695

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Zao mi je sto vam je ponos bitniji od stvarnog dobrobita preostalih srba na KiM.
    Молим неког од модератора како да будали кажем да одјебе са оваквим идиотизмима и срањима а да то не буде против правила...

    Немој Битерлемоне да се ти бринеш за добробит Срба, да нас учиш шта нам је битније, да нам показујеш пут, да нас учиш шта је најбоље за нас... немој, имамо Азема Власија и Хашима Тачија, много је...

    Да, ја имам потребу да ме мрзе и желе ми зло, ко луд сам без тога, хвала ти докторе толеранције што покушаваш да ме излечиш. А сад иди певај песме о уласку у Суботицу и мађарским девојкама које машу.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #696

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Sobzirom da sam primorana da svaki dan gledam siptare kako pricaju o toj njihovoj novoj drzavi malo mi dodje muka od ove teme....Kosovo jeste oteta zemlja,ali neko moje misljenje o tome je da smo donekle i sami krivi zbog toga........mozda gresim.............
    Poruku je izmenio joksi, 18.02.2009 u 22:04
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  7. #697

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Jako mi smeta što neki ljudi imaju opsesiju da su svi koji iole drugačije misle o nekim pitanjima, u ovom slučaju o Kosovu, izdajice, strani plaćenici, neznalice,...

    Ja nikada nisam želeo da moj mozak zamenim teledirigovanim prijemnikom propagandnih poruka i da drugi razmišljaju za mene. I cenim tuđe mišljenje i kada se uopšte ne slažem sa njim. Ne mislim da se menjam i ne želim da radi "mira u kući" budem marva kojoj drugi određuju gde će da bleji.

    Svako ima pravo da bira svoj put i da zadrži svoje mišljenje, ali nema pravo da zbog drugačijeg mišljenja druge vređa ili omalovažava, ni pod kakvim izgovorom.

    Koliko vidim, ovde se niko ne osvrće na život ljudi koji žive na Kosovu, onih koji su proterani sa njega i onih koje je ova sumanuta kataklizma odnela sa sobom.

    Možemo se ovde preganjati i ubeđivati, možemo dokazivati, ali je istina da su oni prave žrtve, da trpe i strepe.

    Izvinjavam se Bellisimi, ali zaista mislim da je majci deteta na Kosovu, koja strepi dok se ono igra ispred kuće, manje do smeha nego njoj, tj. da njena bol i zabrinutost za svetinjama ipak ne može da se meri sa patnjama te majke.

    Ja možda osećam ili ne osećam važnost tih manastira, crkava ili spomenika rasutih po Kosovu, ali nikako nemam pravo da se igram sa životima ljudi koji su tamo ostali i da ih žrtvujem radi viših interesa. Nemam pravo da se stavim u položaj navijača sa tribina. A mnogi se tako ponašaju, što nije dobro.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  8. #698

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Jako mi smeta što neki ljudi imaju opsesiju da su svi koji iole drugačije misle o nekim pitanjima, u ovom slučaju o Kosovu, izdajice, strani plaćenici, neznalice,...
    Због другачијег става сигурно не. Али има оних који се малтене свакодневно труде да докажу да јесу баш то.
    Ja nikada nisam želeo da moj mozak zamenim teledirigovanim prijemnikom propagandnih poruka i da drugi razmišljaju za mene. I cenim tuđe mišljenje i kada se uopšte ne slažem sa njim. Ne mislim da se menjam i ne želim da radi "mira u kući" budem marva kojoj drugi određuju gde će da bleji.
    То је зато што си јединствен. Сви остали желе да мозак замене теледиригованим пријемником и да буду марва.

    Koliko vidim, ovde se niko ne osvrće na život ljudi koji žive na Kosovu, onih koji su proterani sa njega i onih koje je ova sumanuta kataklizma odnela sa sobom.

    Možemo se ovde preganjati i ubeđivati, možemo dokazivati, ali je istina da su oni prave žrtve, da trpe i strepe.

    Izvinjavam se Bellisimi, ali zaista mislim da je majci deteta na Kosovu, koja strepi dok se ono igra ispred kuće, manje do smeha nego njoj, tj. da njena bol i zabrinutost za svetinjama ipak ne može da se meri sa patnjama te majke.

    Ja možda osećam ili ne osećam važnost tih manastira, crkava ili spomenika rasutih po Kosovu, ali nikako nemam pravo da se igram sa životima ljudi koji su tamo ostali i da ih žrtvujem radi viših interesa. Nemam pravo da se stavim u položaj navijača sa tribina. A mnogi se tako ponašaju, što nije dobro.
    Ово је једноставно још једна велика превара из америчке кухиње, која ју је сервирала преко своје ЛСД подружнице - они који подржавају да се Србија не уништава и да јој се не отима територија, њима је стало само до територије, не и до људи.
    Тачију и сличним Харадинајима је наравно пре свега стало до људи.
    И ето, по САД-ЛСД логици, ко није за независност ШиптароКосова, тај не брине за људе већ само за територију. А ето, њима је стало до људи.
    Убили су се од критике Америке, НАТОа, ЕУ, шиптарских терориста... који су протерали 200.000 људи, због којих косовски Срби живе у нељудским условима, у гетима, у конц логорима.
    Један пример, нека српска села на Косову струју имају по 4-6 сати дневно. Електропривреда Србије нуди да снабде струјом та села, али мора да иде преко КЕКа, "Косовске" електропривреде. Шиптари то не дозвољавају већ годинама!!! И шта ради Борис Јељцин по том питању? Па, подржава приступ Шиптаросова ММФу. А Чеда ЛСД и његови истомишљеници такође се поједоше од бриге због тога. Наташа Кандић и њени клонови једини пут су покушали да посете српска села у општини Косовска Каменица чини ми се, кад су хтеле да их убеђују да не напуштају КПС и да признају ШиптароКосово.
    Рецимо, у Босни је годинама форсиран повратак избеглих, у највећој мери муслимана, да је то довело до тога да је малтене све и једна уништена кућа поправљена страним и државним донацијама, а њени власници су се или вратили или продали или заменили имовину. Наравно, обезбеђена им је и сигурност.
    Шта је ико урадио по питању повратка протераних Срба са Косова? Можда помогне Борисова подршка учлањену Тачија у ММФ.
    И онда од истих тих душебрижника добијемо оптужбе како они који се залажу за одбрану Србије ето, не брину о људима, већ само о територији.
    Логика да се усе*еш.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #699

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ја не разумем нашу (неспособну) власт, зашто није још увек донешена декларација којом ћемо прогласити да је један део Србије под окупацијом?

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  10. #700

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ako se gadim na neki srpski proizvod onda je to sovinizam...
    Glavom u zid, glavom u zid... luzeri i hejteri...
    Back in red!

  11. #701

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ljudi, dali je istina da su Kosovski Albanci iliti šiptari nudili masne pare za Srpske posede i imanja??

  12. #702

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    moji naivni prijatelju srpska imanja su otimana i spaljivana

  13. #703

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat DobrySchweik kaže: Pogledaj poruku
    Ljudi, dali je istina da su Kosovski Albanci iliti šiptari nudili masne pare za Srpske posede i imanja??
    To smo već apsolvirali ...
    _________________________________________

    Nego, ova situacija oko isključivanja struje i vode.
    Užas.
    Jadni ljudi, jadne žene, jadna deca ... a jadne i životinje

    Mada ... to je takva papazjanija, da je veliko pitanje da li će se, kako i kada razmrsiti.
    Nisu u pitanju samo ta trenutna (višednevna) isključenja od strane onih koji sada drže "konce",
    jer to je jednom svakako moralo doći na dnevni red.

    Once upon a time ...
    ... od kada je Slo.. SlAvni pokojnik_POBEDNIK izgovorio "Niko više ne sme da vas bije" ...
    kao da je izgovorio Nemoj više iko - ikada - išta da plaća...

    Činjenično, tamo od tada (skoro) niko ništa ne plaća evo, blizu dvadeset godina ... a i do tada se nisu pretrzali,
    ni jedni ni drugi.
    Sve je to išlo preko grbače Srbije ...

    I sada će evo opet.
    Traži se da Srbija namiri sva ta dugovanja

    QQ..

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #704

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Bio sam par puta (poslednji put prosle godine) po Srpskim enklavama na Kosovu, gde je perimetar za neki (nazovimo minimalno) normalan zivot, znaci bez straha, ogranicen na par kilometara.
    Gde struje nema po 10ak casova dnevno, gde je nezaposlenost na nivou jednog Bangladesha, gde je prezivljavanje primarni pokretac.
    I sve to zbog jedne drzave Srbije koja je krala po Kosovu krajem 90ih, koja se prodavala za par desetina maraka... I sada se zali na neplacene racune...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  15. #705

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku

    Izvinjavam se Bellisimi, ali zaista mislim da je majci deteta na Kosovu, koja strepi dok se ono igra ispred kuće, manje do smeha nego njoj, tj. da njena bol i zabrinutost za svetinjama ipak ne može da se meri sa patnjama te majke.
    E Sani boy, mnogo ce jos vode proteci Dunavom dok ti ne uvidis neke stvari, tacno sam znala da ces na sto nacina preokrenuti moje reci.Nemas ti meni zasto da se izvinjavas,ja veoma dobro znam kako je majkama na Kosovu i koja strepnja vlada medju njima.A znas li ti?
    Sumnjam ...
    Moja rodbina je ostala da zivi na Kosovu, bez elementarnih uslova,bez nade,bez ljudskih prava, ali ostali su ...
    Znas li ti kako izgleda jedna noc na Kosovu, kada pijani Albanci lupaju na vrata stana, prete, a ti ne znas da li ces docekati naredni sat ziv?
    Znas li kako izgleda kad ta ista deca nesmeju da prolaze ulicom, a igra, ona decija za njih je misaona imenica?
    Znam, jer pola moje rodbine je ostalo tamo, mogli su se pokupiti i doci u Srbiju,
    ali srce je to, vuku koreni, mozda nekad i osetis to.
    Nemoj ti meni da se izvinjavas zbog mojih svetinja, ja znam sta je meni sveto, a znas li ti ?Jesi li jednom nogom ikad zgazio na kosovsku zemlju,pa da znas o cemu pricam?Sumnjam!

Strana 47 od 67 PrvaPrva ... 37454647484957 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •