Kosmet - oteta zemlja - Strana 49
Strana 49 od 67 PrvaPrva ... 39474849505159 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 721 do 735 od ukupno 998
  1. #721

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Svi mi imamo svoj krst, ....
    O tome i govorim. Svi imamo nešto što nas boli. U osnovi, čak mislim da se i slažemo, samo što na stvar gledamo iz različitih uglova i zato je različito percepciramo.

    Ne prozivam te, ove reci se odnose na kozo,ali imam osecaj da ti isto tako spremno poput njega docekujes pojedine postove sa svojim sarkazmom i kontrastavom, opet stvar misljenja.
    Da, priznajem da na neke tekstove reagujem sarkastično, ali ne sve i ne svih pošiljalaca. Pre svega, tako reagujem na tekstove onih za koje verujem da ni ne čitaju ono što je napisano, niti pokušavaju da razumeju poruku, već teraju po svome. Sledeći stepen su samo oni kojima ni ne šaljem odgovor, jer je to uzaludno.

    Za razliku od takvih, smatram da ima puno - većina - onih kojima treba ukazati i na drugi ugao gledanja i na drugi način razmišljanja. Njima šaljem postove koji imaju sasvim drugačiji ton.

    U koju grupu spadaš, probaj da odgonetneš prema tonu mojih postova upućenih tebi.

    Kao što je Glisha rekla za sebe, ni ja nemam ništa protiv pripadnika drugih naroda, već protiv izroda ljudskog roda kojih ima u svim. I na tome insistiram.

    Ja ne podržavam Republiku Kosovo, ja samo kažem da ona, i pored negiranja naše države postoji. Da li je ona legalna, ko je kontroliše, da li ima budućnost, to je druga tema, o kojoj može da se otvori posebna diskusija.

    Nisam govorio da treba ili ne priznati Kosovo, da treba priznati poraz,... Ono što sam rekao je da narod na Kosovu trpi posledice izjava ovdašnjih političara, plaća cenu njihovih reklamnih parola i nesmotrenih brzopoteznih koraka.

    Tvrdim da niko nema pravo da žrtvuje taj narod zarad nekih viših ciljeva, jer taj narod treba da bude u središtu pažnje, a neka imaginarna država iz XIV veka. Tvrdim da ovako kako se radi, samo se još više nanosi štete tom narodu. Tvrdim da se njime i dalje manipuliše i da ga lažu, isto kao što su ga lagali pre deset i pre dvadeset godina.

    Isto tako, tvrdim da bih Tadića mnogo više cenio ako bi otišao i Obamu poljubio u golo crno dupe, ako je to korisno za ljude na Kosovu, mnogo više nego ako bude samoljubivo ponavljao mantru Srbija se saginjati neće.

    A ako mi neko zbog toga kaže da sam izdajnik, OK. Neka sam, ako to znači da za mene zločin nema naciju, da je plač svakog deteta jednako žalostan, da nrojim žrtve i priznajem svačiju bol.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  2. #722

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Неописиво је како си ти једно досадно и анти интелигенцијски оријентисано створење...
    Ne postoje ne_opisive stvari, osim nepismenima, dok se ne_ opis_mene ...
    Kad ti se to desi ... opiši.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А своје савете шта да радим стави... хм, да размислим где...
    Kad razmisliš ... javi
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нико те бре не пита за здравље, твоје мишљење ми је занимљиво колико и мишљење кактуса.
    strašna fora s'kaktusom (čini mi se iz predškolskog uzrasta, kaj ne ?! )



    ... rekoh ja "ti ga krstiš, a on (i dalje) TVrdi"





    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #723

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Политика у Приштини
    Какав је то живот кад се плашиш да причаш на свом језику
    Оно мало Срба што је остало у Приштини данас се окупља у Центру за мир и толеранцију у згради централе Косовске полицијске службе

    Какав је то живот кад не смете да се жалите на комшију због чијег понашања не можете ни да спавате, само због тога што сте мањина? Какав је то живот кад се плашиш да причаш на свом језику свуда, осим у свом стану? То су два питања са којима се сваки дан суочава једна од малобројних Српкиња која живи у Приштини. Екипа Политике срела се са њом просторијама Центра за мир и толеранцију у Приштини. Ужурбано је отишла из тих просторија чим је поставила два, за њу очигледно најбитнија питања.

    Срби, оно мало што их је преостало, углавном се окупљају у Центру чије се мале просторије налазе у згради централе Косовске полицијске службе. У Приштини данас има свега 60 Срба, од којих су четворица мушкарци, а 11 су деца. На улазним вратима Центра за мир и толеранцију је излизан, једва видљив натпис са називом фирме. Као да је жеља да се то сакрије.

    Једина Српкиња која је желела да разговара са нама је Снежана Борзановић која се вратила у Приштину 2002. године. Од тада живи у овом граду, јер га сматра својим. Породица јој је у централној Србији и иностранству. Не одриче се, како каже, своје Приштине.

    Снежана је недавно доспела у јавност, јер је у Приштини осуђена на новчану казну од 200 евра због лажног пријављивања. Уколико не плати ту казну, а она каже да неће, прети јој 15 дана затвора. Осуђена је због несвакидашњег догађаја. У јуну 2006. године возила се градским аутобусом, када је један Албанац рекао возачу, такође Албанцу, да зна да вози Србе и да ће због тога да их дигне у ваздух. Возач је Борзановићевој рекао да то обавезно пријави полицији, зарад безбедности. Она то у први мах није учинила, јер јој се то чинило неозбиљним.

    После три дана, исти возач је срео и инсистирао да претњу пријави полицији. Послушала га је, а након тога уследила је пријава за лажно пријављивање, а недуго затим и суђење и осуда на новчану казну. Траже ми да платим 200 евра, практично због тога што тај човек није бацио бомбу. Баш нећу да им платим, макар завршила у затвору. То се не разликује од живота овде, каже Снежана Борзановић.

    Дан јој пролази тако што обилази непокретне Српкиње које живе у Приштини и које немају нигде никог. Доноси им хлеб, све оно што им је потребно са пијаце, скува неко јело и поспреми. То не ради сама већ са групом жена које не желе да им се спомињу имена да не би скретале пажњу на себе.

    Снежана се, како каже, налази у својој земљи. Због тога, кад одлази на пијацу и у продавницу, она разговара са продавцима на српском. Када јој они кажу цену производа на албанском језику, она се посвађа са њима.

    Него шта него се посвађам. После одем код другог продавца који каже цену на српском и код њега купим оно што ми треба. Да видите само како ми се после ти исти са којима сам се посвађала обраћају на српском само да бих код њих купила робу. Али нећу. Онда они кукају како немају ништа и морају да продају нешто, а ја им само кажем тражили сте, добили сте, прича Снежана.

    Она живи од плате коју прима преко Дома здравља Грачаница у којем је запослена. Зарада је у динарима, па због курсне разлике губи један део. О догађајима у Србији се информише преко сателитског пакета Тотал ТВ. Кад смо је посетили, радио је само један канал на коме се вртела турбо-фолк музика.

    Каже да јој често добацују погрдне речи на улици. Често ми кажу шкрињо, то је у преводу нешто као српска свињо. Ја им онда кажем само да ми их је жао, јер нису ни свесни у који су се грех упустили и шта их чека. Нема ми друге, каже Снежана Борзановић.

    Душан Телесковић
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #724

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Ја не разумем нашу (неспособну) власт, зашто није још увек донешена декларација којом ћемо прогласити да је један део Србије под окупацијом?
    I sta cemo onda? Moramo sacekati da se promeni odnos snaga u svetu, a dotle je mnogo interesantnija ova radikalizacija situacije u Vojvodini i pojava nove "instant" nacije "Vojvodjana"

  5. #725

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Сукоб КПС-а и Срба у Шилову
    Полиција прво напала жене, које су се због Осмог марта нашле на челу колоне демонстраната

    Косовска Митровица Око 50 Срба из села Шилово, који су јуче протестовали због вишедневне несташице струје, повређено је у сукобу с припадницима Косовске полицијске службе,приликом покушаја да блокирају регионални пут Гњилане Бујановац. Шесторо теже повређених Срба прегледано је прво у Дому здравља у Шилову, од којих је троје пребачено на Одељењехирургије у Клиничко-болничком центру Симонида у Грачаници. Како је за Политику рекао др Стојан Секулић, директор КБЦ Симонида, повређени Срби који су задобили повреде од удараца пендреком по глави и телу Живојин Џаклић (47), Анастасије Митић (56) и Јелена Трајковић (21) ван животне опасности су.Џаклић је на сопствени захтев отпуштен на кућно лечење, док су Митић и Трајковићева, која је задобила потрес мозга, али нема прелом лобање, задржани на даљем посматрању.

    До сукоба житеља села Шилово и полиције дошло је, како за Политику каже Александар Петровић, представник села Шилово, када су припадници КПС-а насрнули на жене које су предводиле протестанте, да би после употребе пендрека од стране полиције дошло до општих нереда.

    Нисмо хтели да пробијемо кордон јер нисмо ни стигли до магистралног пута Гњилане Бујановац. У делу села званом Хладњача полиција је почела да удара жене које су управо због 8. марта, Дана жена,биле у предводнициколоне. Полиција је почела да их гура, да би изненада употребила сузавац. Тада је дошло до физичког обрачуна између нас и полиције, која је ударала пендрецима. Биле су то јаке, специјалне снаге КПС-а, а Кфор, који се налазио у близини, није реаговао каже за наш лист Петровић, додајући да селу прети хуманитарна катастрофа јер већ седми дан немају електричну енергију.

    Исмет Хашани, регионални портпарол КПС-а, за Политику наглашава да је полиција употребила пропорционални одговор спрам демонстраната. Он додаје да је у јучерашњим сукобима, по подацима којима он располаже, повређенои осам полицајаца КПС-а који су задобили повреде од каменица, које су стизале из правца српских демонстраната.

    После јучерашњег инцидента у Шилову, оштро је реаговао Звонимир Стевић, државни секретар у Министарству за КиМ и председник Координационог центра за Космет, који за Политику каже:

    Неприхватљиво је да су полицајци јуче употребили силу према људима који само траже остварење њиховог елементарног права на живот, а то је право да у 21. веку имају струју. Ово што се јуче догодило је веома смишљен сценарио, како би се изазвали ексцеси, а Срби оптужили као кривци наглашава Стевић. Он тврди да је у вакууму који је наступио реконфигурацијом Унмика дошло до дестабилизације ситуације на КиМ, као и да се међународна заједница оглушава о предлоге Министарства за КиМ и Координационог центра, који заједно с Републичким министарством за енергетику, нуде прагматична решењау циљу да Срби и неалбанци на Космету имају редовно снабдевање електричном енергијом.

    Биљана Радомировић
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #726

    Ponizavanje srpskih zrtava

    А наши генерали и политичари су осуђени по командној одговорности ...
    а шиптар разнесе пун аутобус Срба и ником ништа!



    Kosovo: Oslobođen bombaš na srpski autobus

    Petak, 13. mart 2009. 11:50


    Sudsko veće sudija Euleksa oslobodilo je Fljorima Ejupija optužbe za podmetanje eksploziva pod autobus Niš ekspresa 2001. kada je poginulo 11 putnika srpske nacionalnosti, a desetoro povređeno, rečeno je u Euleksu.

    Oslobađajuća presuda Ejupiju izrečena je kasno sinoć zbog, kako je navedeno, nedostatka dokaza.

    Sudsko veće međunarodnih sudija Unmika prošle godine je Ejupija proglasilo je krivim za podmetanje eksploziva pod autobus Niš ekspresa 16. februara 2001. i tada je osuđen na 40 godina zatvora.

    Povodom oslobađajuće presude Ejupijev advokat Mahmut Haljimi izjavio je da sudsko veće nije našlo dokaze da je njegov klijent učestvovao u postavljanju ekspoziva.

    Haljimi je naglasio da istragom na mestu eksplozije nisu pronađeni tragovi Ejupija.

    (Beta)

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  7. #727

    Odgovor: Ponizavanje srpskih zrtava

    Citat flekicaskupusom kaže: Pogledaj poruku
    А наши генерали и политичари су осуђени по командној одговорности ...
    а шиптар разнесе пун аутобус Срба и ником ништа!


    kosovo: Oslobođen bombaš na srpski autobus

    petak, 13. Mart 2009. 11:50

    (beta)
    Јебига Флекице, како не разумеш. Тако је одлучио суд ЕУЛЕКСа, ЕУЛЕКС је мисија Европске уније.

    Ако су они ослободили убицу - то је онда европска вредност. А ми морамо да прихватимо европске вредности да нас "цео свет" не би гледао као дивљаке.

    Дакле, ако нећемо да будемо дивљаци, морамо да прихватимо да Србе убијају некажњено, да никад ниједан злочин над Србима неће бити кажњен.

    И да, у Шилову опет искључена струја. Влада Србије не реагује наравно. Бави се трансексуалцима.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #728

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Штета што сигурност грађана уже Србије или опстанак Срба на Косову нису услов за "белу шенген листу", можда би влада онда урадила нешто по тим питањима.
    Мада, можда је нестанак Срба са југа Србије услов за ту "белу листу", само нам Тадић није рекао, нешто ми јако лоше изгледа ових дана

    Још један "државни секретар" прича о "енормно високим ценама", и уместо да брине како да помогне тим људима, пљује их да они уствари профитирају на продају Косова. Стварно, где ли бирају те државне секретаре, фино рече Расим за своје министарство, све су ми их наметнули.

    ---
    Pošto Kosovo
    Trend iseljavanja Srba s Kosova nastavlja se i poslednjih dana, ljudi beže zbog isključenja struje, teške materijalne situacije, ugrožavanja bezbednosti

    BEOGRAD - Zbog učestalih isključenja struje, koja u nekim mestima traju i po nekoliko nedelja, teške materijalne situacije i ugrožavanja lične bezbednosti, Srbi s Kosova i Metohije u poslednje vreme sve više prodaju svoja imanja i kuće i sele se u Srbiju.

    U selu Rabovce, opština Lipljan, za 200 do 300 evra može se kupiti ar njive, a cene placeva s kućom kreću se od 3.000 do 5.000 evra. Na nešto atraktivnijim lokacijama, poput Čaglavice, koja je na tri kilometara od Prištine, cene imanja su više. Za jednu njivu treba izdvojiti od 5.000 do 20.000 evra po aru, dok se unutar sela cene placeva kreću od 15.000 do 30.000 evra.
    - U Čaglavici, koja je bila etnički čisto srpsko selo sa 300 domaćinstava, do danas je prodata trećina srpskih kuća. Tu je nekad živelo svega 15 albanskih porodica, i to na periferiji, dok danas u samom selu ima preko 150 kuća, a na periferiji oko 200 Albanaca. Čak je i Agim Čeku u Čaglavici sazidao veliku kuću! Albanci sve to rade planski. Kupuju od Srba kuće, pa ih sruše i na tim placevima prave svoje vile - kaže za Kurir jedan od meštana Čaglavice koji je iz bezbednosnih razloga insistirao na anonimnosti. On tvrdi da svako malo iskrsne neki sukob Srba i Albanaca.

    - Kad zidaju, Šiptari obično prolaze kroz dvorišta naših ljudi, naprave veliki nered ispred kuće s kamionima i građom... Prošle godine kupili su dva placa unutar sela i na njima napravili 55 kuća. Na taj način od jednog srpskog placa prave svoja naselja - objašnjava za Kurir jedan meštanin Čaglavice.

    Naš sagovornik dodaje da ništa bolja situacija nije ni u drugim mestima širom južne pokrajine.

    - U Rabovcu je u protekla tri meseca prodato deset srpskih kuća. Razlozi za to su višestruki - od krađe stoke pa do pretnji po ličnu bezbednost. Najkritičnija je situacija u selu Pasjane, odakle se samo tokom prošle godine iselilo 120 srpskih porodica - upozorava naš sagovornik.

    Zvonimir Stević, državni sekretar u Ministarstvu za KiM, priznaje u izjavi za Kurir da iseljavanje Srba s Kosmeta poprima dramatične razmere.
    - Taj proces je naročito izražen na području centralnog Kosmeta, gde Srbi prodaju imanja po enormno visokim cenama. Naši sunarodnici sele se i iz Kosovskog Pomoravlja i Metohije. Iz Štrpca se samo u prošloj godini iselilo 50 mladih bračnih parova zbog nemogućnosti zapošljavanja. To i nedostatak bezbednosti ključni su razlozi zbog kojih naši ljudi beže. Moram da priznam da nismo uspeli da nađemo adekvatno rešenje za ovaj problem. Možda se nešto može učiniti organizovanim povratkom Srba na KiM - ukazuje Stević najavljujući da će Ministarstvo za KiM ovih dana predstaviti strategiju održivog opstanka i povratka na KiM.

    KURŠUMLIJA SLEDEĆA

    Zoran Vučković, predsednik opštine Kuršumlija, kaže za Kurir da je bezbednosni faktor jedan od ključnih razloga zbog čega se stanovništvo iseljava iz tog dela Srbije.
    - Ako se ovakav trend nastavi, cela naša opština će za dvadesetak godina biti brisan prostor! U nekim selima na granici sa administrativnom granicom živi svega po nekoliko ljudi, uglavnom staraca, dok su nam četiri sela skroz prazna. Po podacima iz decembra 2008. u našoj opštini živi oko 19.500 ljudi. Ceo toplički region, u koji spadaju Kuršumlija, Prokuplje, Blace i Žitorađa, ima nešto više od 100.000 stanovnika, dok opština Podujevo na KiM, iz koje nam Šiptari upadaju i seku drva, broji preko 120.000 ljudi - ističe Vučković.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #729

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Штета што сигурност грађана уже Србије или опстанак Срба на Косову нису услов за "белу шенген листу", можда би влада онда урадила нешто по тим питањима.
    Мада, можда је нестанак Срба са југа Србије услов за ту "белу листу", само нам Тадић није рекао, нешто ми јако лоше изгледа ових дана

    Још један "државни секретар" прича о "енормно високим ценама", и уместо да брине како да помогне тим људима, пљује их да они уствари профитирају на продају Косова. Стварно, где ли бирају те државне секретаре, фино рече Расим за своје министарство, све су ми их наметнули.

    ---
    Pošto Kosovo
    Trend iseljavanja Srba s Kosova nastavlja se i poslednjih dana, ljudi beže zbog isključenja struje, teške materijalne situacije, ugrožavanja bezbednosti

    BEOGRAD - Zbog učestalih isključenja struje, koja u nekim mestima traju i po nekoliko nedelja, teške materijalne situacije i ugrožavanja lične bezbednosti, Srbi s Kosova i Metohije u poslednje vreme sve više prodaju svoja imanja i kuće i sele se u Srbiju.

    U selu Rabovce, opština Lipljan, za 200 do 300 evra može se kupiti ar njive, a cene placeva s kućom kreću se od 3.000 do 5.000 evra. Na nešto atraktivnijim lokacijama, poput Čaglavice, koja je na tri kilometara od Prištine, cene imanja su više. Za jednu njivu treba izdvojiti od 5.000 do 20.000 evra po aru, dok se unutar sela cene placeva kreću od 15.000 do 30.000 evra.
    - U Čaglavici, koja je bila etnički čisto srpsko selo sa 300 domaćinstava, do danas je prodata trećina srpskih kuća. Tu je nekad živelo svega 15 albanskih porodica, i to na periferiji, dok danas u samom selu ima preko 150 kuća, a na periferiji oko 200 Albanaca. Čak je i Agim Čeku u Čaglavici sazidao veliku kuću! Albanci sve to rade planski. Kupuju od Srba kuće, pa ih sruše i na tim placevima prave svoje vile - kaže za Kurir jedan od meštana Čaglavice koji je iz bezbednosnih razloga insistirao na anonimnosti. On tvrdi da svako malo iskrsne neki sukob Srba i Albanaca.

    - Kad zidaju, Šiptari obično prolaze kroz dvorišta naših ljudi, naprave veliki nered ispred kuće s kamionima i građom... Prošle godine kupili su dva placa unutar sela i na njima napravili 55 kuća. Na taj način od jednog srpskog placa prave svoja naselja - objašnjava za Kurir jedan meštanin Čaglavice.

    Naš sagovornik dodaje da ništa bolja situacija nije ni u drugim mestima širom južne pokrajine.

    - U Rabovcu je u protekla tri meseca prodato deset srpskih kuća. Razlozi za to su višestruki - od krađe stoke pa do pretnji po ličnu bezbednost. Najkritičnija je situacija u selu Pasjane, odakle se samo tokom prošle godine iselilo 120 srpskih porodica - upozorava naš sagovornik.

    Zvonimir Stević, državni sekretar u Ministarstvu za KiM, priznaje u izjavi za Kurir da iseljavanje Srba s Kosmeta poprima dramatične razmere.
    - Taj proces je naročito izražen na području centralnog Kosmeta, gde Srbi prodaju imanja po enormno visokim cenama. Naši sunarodnici sele se i iz Kosovskog Pomoravlja i Metohije. Iz Štrpca se samo u prošloj godini iselilo 50 mladih bračnih parova zbog nemogućnosti zapošljavanja. To i nedostatak bezbednosti ključni su razlozi zbog kojih naši ljudi beže. Moram da priznam da nismo uspeli da nađemo adekvatno rešenje za ovaj problem. Možda se nešto može učiniti organizovanim povratkom Srba na KiM - ukazuje Stević najavljujući da će Ministarstvo za KiM ovih dana predstaviti strategiju održivog opstanka i povratka na KiM.

    KURŠUMLIJA SLEDEĆA

    Zoran Vučković, predsednik opštine Kuršumlija, kaže za Kurir da je bezbednosni faktor jedan od ključnih razloga zbog čega se stanovništvo iseljava iz tog dela Srbije.
    - Ako se ovakav trend nastavi, cela naša opština će za dvadesetak godina biti brisan prostor! U nekim selima na granici sa administrativnom granicom živi svega po nekoliko ljudi, uglavnom staraca, dok su nam četiri sela skroz prazna. Po podacima iz decembra 2008. u našoj opštini živi oko 19.500 ljudi. Ceo toplički region, u koji spadaju Kuršumlija, Prokuplje, Blace i Žitorađa, ima nešto više od 100.000 stanovnika, dok opština Podujevo na KiM, iz koje nam Šiptari upadaju i seku drva, broji preko 120.000 ljudi - ističe Vučković.

    Nema drugog rješenja nego podizanja zida na administrativnoj liniji koje graniče sa većinskim albanskim opštinama. Zajebite sada Kosovo kada im je natalitet još uvijek visok. Bolje sačuvati i ovo malo Srbije nego da za 20 godina u opštini Kuršumlija gledamo crnog dvoglavog orla na crvenoj podlozi. Šiptari kako sam informisan sijeku šumu u kopnenoj zoni bezbjednosti. Tu zonu treba podhitno ukinuti. U tim selima ako su već ispražnjena instalirati vojsku i policiju koja bi na upad odgvorila kao i svaka druga država kada joj na teritoriju upadnu teroristi.

    Područje Kuršumlije ima odlične uslove za turizam. Šteta što zemlja Srbija nema sluha za to. Treba se spriječiti iseljavanje ljudi iz tog kraja još juče. Da nam poslije ne budu svi krivi kada Šiptari budu tražili opet neki komad Srbije. Inače smo kao narod veoma nesposobni i lakomi. Busamo se u prsa kako ne damo Kosovo a s druge strane Srbi na Kosovu se hvale kako su dobro unovčili svoju imovinu.

    Za Čaglavicu su Šiptari posebno zainteresovani jer im se to selo našlo "na putu". Tu se planira industrijska zona Prištine.
    Poruku je izmenio sa juga, 31.03.2009 u 19:23

  10. #730

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    nema drugog rješenja nego podizanja zida na administrativnoj liniji koje graniče sa većinskim albanskim opštinama. Zajebite sada kosovo kada im je natalitet još uvijek visok. Bolje sačuvati i ovo malo srbije nego da za 20 godina u opštini kuršumlija gledamo crnog dvoglavog orla na crvenoj podlozi. Šiptari kako sam informisan sijeku šumu u kopnenoj zoni bezbjednosti. Tu zonu treba podhitno ukinuti. U tim selima ako su već ispražnjena instalirati vojsku i policiju koja bi na upad odgvorila kao i svaka druga država kada joj na teritoriju upadnu teroristi.
    Срби су бар током деведесетих видели да што више храниш аждају, она је већа и гладнија. Решење није предаја, већ супротстављање. До Косова је и дошло јер је мудри Вожд предао Крајину, пола Босне...

    Потребно је Косово и неке околне општине прогласити Подручјем посебне државне бриге, као што су урадили Хрвати за РСК, и онда предузети посебне мере у тим областима.

    Што се тиче зоне безбедности, она је укинута, и ту има војске и полиције, која ако је веровати чланку не пружају довољну заштиту народу који живи доле! Брука и срамота, не може нико да ми докаже да Војска Србије и МУП не могу да заштите једну општину од шумокрадица кад би хтели! А зашто неће, питајмо зета Мирослава Илића и духовног потомка Милошевића који је сад министар УП. Ваљда неће да квари успомену на Слобу тиме што би заштитио свој народ.

    područje kuršumlije ima odlične uslove za turizam. Šteta što zemlja srbija nema sluha za to. Treba se spriječiti iseljavanje ljudi iz tog kraja još juče. Da nam poslije ne budu svi krivi kada Šiptari budu tražili opet neki komad srbije. Inače smo kao narod veoma nesposobni i lakomi. Busamo se u prsa kako ne damo kosovo a s druge strane srbi na kosovu se hvale kako su dobro unovčili svoju imovinu.
    Не ради се о томе да смо ми као народ неспособни и лакоми већ о томе да држава не ради оно због чега постоји.
    А какав смо народ говори и то како смо брзи да попљујемо Србе са Косова који већ деценијама и вековима живе у нељудским условима. Хвале се како су добро уновчили имовину???? Ко, кад, где, како? Причала нека баба на прелу? Јел ти лепо пишу цене имања, јесу ли то неке астрономске цене?

    za Čaglavicu su Šiptari posebno zainteresovani jer im se to selo našlo "na putu". Tu se planira industrijska zona prištine.
    Немају где друго индустријску зону, па морају у Чаглавицу? Кад би се зајебавали. Биће пре да су ту планирали индустријску зону да се реше џепова у којима још увек неким чудом живе Срби.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #731

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Потребно је Косово и неке околне општине прогласити Подручјем посебне државне бриге, као што су урадили Хрвати за РСК, и онда предузети посебне мере у тим областима.

    Nisu Hrvati ništa konkretno uradili sem naravno što su taj kraj očistili od Srba. Taj kraj je i dan danas nerazvijeno područje. Proglašeno je područjem posebne državne skrbi (brige) ali samo na papiru da bi izgledalo da se država zaista brine o tom području.

    Nisam ni rekao da se Srbi trebaju predati ali bi bilo bolje da Srbija prvo riješi probleme na teritoriji koju u potpunosti kontroliše da se ne dozvoli da "Albanac poji bivoljicu na Topljicu". Da je Srbiji (vladi u Beogradu) zaista stalo do Srba na Kosovu davno bi prevazišli sve svoje nesuglasice i pomogli tom dole stanovništvu umjesto neprestanog presipanja iz šupljeg u prazno. Da im je stalo naučili bi značenje glagola lobiranje. Ako već ne mogu lobirati protiv nezavisnosti Kosova neka barem lobiraju za povratak Srba kako bi ih bilo više. Srbije će na Kosovu biti samo onoliko koliko ima Srba. Zašto zemlja Srbija ne ulaže u projekte zapošljavanja Srba na Kosovu kako bi se spriječio odlazak i ovako malobrojnog srpskog življa? Puna su im usta kosovskih Srba a ništa ne rade da im olakšaju život ili su im ti Srbi važni samo pred izbore. To onda koriste šiptari kako bi eto ukazali da je Srbija kosovskim Srbima maćeha i da se trebaju okrenuti Prištini u kojoj danas ima svega 7(sedmero) Srba od 40 hiljada koliko ih je živjelo prije početka sukoba. Te izjave su naravno za domaću kosovsko-albansku upotrebu ali im vlada Srbije uporno daje povoda.

  12. #732

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    nisu hrvati ništa konkretno uradili sem naravno što su taj kraj očistili od srba. Taj kraj je i dan danas nerazvijeno područje. Proglašeno je područjem posebne državne skrbi (brige) ali samo na papiru da bi izgledalo da se država zaista brine o tom području.
    Нисам баш сигуран да Хрватска није ништа конкретно урадила на тим подручјима, но добро, није битно.
    Ево, ако ће то помоћи, напоменућу да ја мислим да Србија после треба и да посебно брине о тим посебним подручјима.

    nisam ni rekao da se srbi trebaju predati ali bi bilo bolje da srbija prvo riješi probleme na teritoriji koju u potpunosti kontroliše da se ne dozvoli da "albanac poji bivoljicu na topljicu".
    Србија не сме ништа "прво" да решава. Држава има огроман државни апарат, 25 министарстава, држава увек треба да решава милион ствари одједном. Никако "прво једну па другу".

    da je srbiji (vladi u beogradu) zaista stalo do srba na kosovu davno bi prevazišli sve svoje nesuglasice i pomogli tom dole stanovništvu umjesto neprestanog presipanja iz šupljeg u prazno. Da im je stalo naučili bi značenje glagola lobiranje. Ako već ne mogu lobirati protiv nezavisnosti kosova neka barem lobiraju za povratak srba kako bi ih bilo više. Srbije će na kosovu biti samo onoliko koliko ima srba. Zašto zemlja srbija ne ulaže u projekte zapošljavanja srba na kosovu kako bi se spriječio odlazak i ovako malobrojnog srpskog življa? Puna su im usta kosovskih srba a ništa ne rade da im olakšaju život ili su im ti srbi važni samo pred izbore. To onda koriste šiptari kako bi eto ukazali da je srbija kosovskim srbima maćeha i da se trebaju okrenuti prištini u kojoj danas ima svega 7(sedmero) srba od 40 hiljada koliko ih je živjelo prije početka sukoba. Te izjave su naravno za domaću kosovsko-albansku upotrebu ali im vlada srbije uporno daje povoda.
    Изјаве шиптарских званичника ме пуно мање брину од њихових геноцидних дела.

    Иначе, потпуно се слажем да је брига владе за поједине делове и грађане Србије јако лоша и недовољна. Кад то није услов за белу шенген листу и не тиче се Београда...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #733

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Po meni,to je gotova stvar.Treba isključivo misliti i spasavati te ljude dole koji su ostali,a ne i dalje voditi dnevnu politiku i prazna obećenja.Kosovo je izgubljeno davno,ali i definitivno onog trenutka,kada je Milošević odlučio da ga stavi u kontekst svog političkog uspona.Umesto da se spašavalo što se spasti još uvke moglo,i dan danas je izdajnik onaj,ko pomene podelu.A ja bih bio presrećan kada bi dobili bar 10 posto.Međutim,sada je za to kasno.
    Genodi,pritisci,sve se toodvijalo od davnina,ali se sistematizovalo dolaskom komunjara na vlast 1945 godine.Od tada,egzekutori postaju srpski komunisti i stvar ostaje samo itanje vremena.
    Međutim,ja sam išljenja i da smo mi biološki izgubili KOsovo.Ne može jedan narod od 8 miliona da drži teritotiju celog Balkana.Deo Srba se iseljavao,osvojena je na isti način Vojvodina,koja nikada nije bila Srpska,a izgubljeno je Kosovo.Jednostavno,migracijom se narod sam tako rasporedio.
    A iluziije da može da se živi zajedno sa Šiptarima su totalno nerealne.Civilizacijska razlika od 2-3 Veka je risutna i realna,tako da to nikome svom ne bih preoručio.
    Onaj ko zagovara suživot sa njima,izvolete,odmah neka da primer i ne preseli se dole.Lako je pričati.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  14. #734

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    Po meni,to je gotova stvar.Treba isključivo misliti i spasavati te ljude dole koji su ostali,a ne i dalje voditi dnevnu politiku i prazna obećenja.Kosovo je izgubljeno davno,ali i definitivno onog trenutka,kada je Milošević odlučio da ga stavi u kontekst svog političkog uspona.Umesto da se spašavalo što se spasti još uvke moglo,i dan danas je izdajnik onaj,ko pomene podelu.A ja bih bio presrećan kada bi dobili bar 10 posto.Međutim,sada je za to kasno.
    Genodi,pritisci,sve se toodvijalo od davnina,ali se sistematizovalo dolaskom komunjara na vlast 1945 godine.Od tada,egzekutori postaju srpski komunisti i stvar ostaje samo itanje vremena.
    Međutim,ja sam išljenja i da smo mi biološki izgubili KOsovo.Ne može jedan narod od 8 miliona da drži teritotiju celog Balkana.Deo Srba se iseljavao,osvojena je na isti način Vojvodina,koja nikada nije bila Srpska,a izgubljeno je Kosovo.Jednostavno,migracijom se narod sam tako rasporedio.
    A iluziije da može da se živi zajedno sa Šiptarima su totalno nerealne.Civilizacijska razlika od 2-3 Veka je risutna i realna,tako da to nikome svom ne bih preoručio.
    Onaj ko zagovara suživot sa njima,izvolete,odmah neka da primer i ne preseli se dole.Lako je pričati.

    Nije tačno da Vojvodina (područje Banata, Bačke i Srema) nikada nije bila srpska. Dijelovi Srema i Banata su bili jedno vrijeme i pod srpskom vlašću. Bačka nije bila.


    Srbija i može sačuvati Kosovo jedino ako sačuva tamošnje Srbe. Za razliku od ostalih dijelova Srbije, dole je ima samo onoliko koliko ima i Srba. Trebalo bi protjeranim Srbima omogućiti povratak ali pri tome ne insistirati na povratku u prijeratna mjesta prebivališta nego tamo gdje se mogu vratiti kako bi se na taj način formirale većinski srpske sredine.

  15. #735

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Zverski tragovi | Kurir

    Зверски трагови
    Почетак дебате о нелегално проглашеној независности Косова у МСП команданти ОВК,поред доказаних злочина које су починили, дочекују на високим политичким функцијама

    БЕОГРАД - Почетак дебате о нелегално проглашеној независности Косова пред Међународним судом правде команданти ОВК Хашим Тачи, Агим Чеку и Рамуш Харадинај дочекују на високим политичким функцијама уместо да одговарају за многобројне злочине почињене над Србима на КиМ. Поступци против њих започети пред српски судовима обустављени су, а Интерполове потернице на фантомски начин повучене. Курир подсећа на најтежа злодела због којих би поменута тројица морали да се нађу пред лицем правде, макар по командној одговорности.

    Најмонструознији злочин ОВК свакако је трговина органима Срба и других неалбанаца с Косова и Метохије започета после доласка снага Кфора у покрајину 1999. године. У књизи „Лов - ја и ратни злочинци“ хашке тужитељке Карле дел Понте наводи се да је најмање 300 људи с Космета одведено на север Албаније, где су им вађени витални органи и касније продавани на црном тржишту у иностранству.

    Истрага српског тужилаштва за ратне злочине потврдила је да су подаци Дел Понтеове утемељени на чињеницама, а искрсао је и годинама скривани извештај Унмика о истрази о трговини органима. Према сведочењу Милијане Митровић, у овај посао умешани су лидери ОВК Рамуш Харадинај звани Смајл, Хашим Тачи звани Ђаприт (Змија) и Агим Чеку, али и бивши и садашњи премијери Албаније Фатос Нано и Сали Бериша, док је за све знао лекар Бернар Кушнер, бивши шеф Унмика, сад шеф дипломатије Француске.

    Први познати злочин ОВК, почињен лета 1998. године, био је у месту Клечка, у близини Ораховца, где су у кречани пронађени остаци двадесет двоје Срба. По наређењу Фатмира Лимаја, званог Челику, команданта ОВК за регион Дренице, људи су киднаповани по путевима и кућама околних села, а део је потом убијен. Постоје тврдње да су живи људи бацани у јаму с растопљеним кречом, где су умирали у најстрашнијим мукама. После офанзиве српских снага уследило је повлачење терориста ОВК ка Лапушнику, где је формиран логор за преостале заточенике.

    У Лапушнику су Срби, али и нелојални Албанци, данима мучени и убијани, а двадесетак лешева разбацано је по метохијским јамама. Фатмир Љимај, близак сарадник Хашима Тачија, у Хагу није оптужен за Клечку, а његова зона одговорности није била Лапушник, иако се тамо повукао са својим снагама и заробљеним Србима, које је потом побио, па је због ситничавог формализма суда ослобођен.

    Припадници такозване Ораховачке групе су јула 1998. године из села Оптеруша и Ретимље отели 25 Срба, које су убили у пећини Волујак. Утврђено је да је једна особа заклана, док су остали стрељани или убијени ударцем тупим предметом у главу.
    Из шест масовних гробница које су се налазиле у каналу између реке Бистрице и острва Радоњић у Радоњићком језеру, 8. септембра 1998. године извучено је 37 тела мушкараца, жена и деце, чак и једне бебе. По сведочењу Албанца Тахира Земаја, Србе су тог лета киднаповали Харадинајеви људи, убијали и бацали у канал, језеро, или у раке које су саме жртве морале да копају.

    ЗЛОЧИН У КАФИЋУ „ПАНДА“
    Један од најбескрупулознијих злочина ОВК почињен је 14. децембра 1998. године у кафићу „Панда“ у Пећи, кад је угашено шест младих живота, а овај метохијски град завијен у црно. Двојица маскираних нападача ушла су у кафић у близини гимназије и отворила рафалну паљбу из аутоматског оружја. Убијено је пет средњошколаца Иван Обрадовић (14), Зоран Станојевић (16), Вукота Гвозденовић (17), Светислав Ристић (17), Драган Трифовић (17), и један студент Иван Радевић (25). Убице никад нису пронађене.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 49 od 67 PrvaPrva ... 39474849505159 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 12:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 20:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 01:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 16:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 20:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •