Kosmet - oteta zemlja - Strana 63
Strana 63 od 67 PrvaPrva ... 13536162636465 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 931 do 945 od ukupno 998
  1. #931

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Pregovori će biti fijasko u svakom slučaju... nema ništa od toga.



  2. #932

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Хашим Тачи је ратни злочинац. Са ратним злочинцима се не преговара, шаљу се у затвор.
    Ако косовски Албанци хоће преговоре, нек нађу неког легалног представника који није убијао цивиле. Имају ваљда и таквих?
    Nisam sigurna da su njima pregovori uopšte potrebni.
    A za nas sam stoPosto sigurna da jesu.

    O ratnim zločinima.. i ratnim zločincima, ne bih ( u ovom obraćanju).

    - Нико од наших представника није био ни у власти ни у војсци ни у полицији за време рата. А камо ли убијао људе, као Тачи.
    - Јел значи за тебе ишта кад је неко ратни злочинац?
    -Ne. Svi su rođeni 2000te... u istom danu. a poneko i dan kasnije.
    -Znači. Al' o tom "spisku" ne odlučuješ ti.

    Убијање људи је, бар мени простаку, исто тако озбиљна ствар.
    A mi smo ubijali neozbiljne prepelice.
    Idi molim te.
    Probaj (za promenu) da budeš bar malo samokritičan.

    И с црним ђаволом ако мора. Али с убицом Тачијем не мора.
    To kažeš ti.. al' izgleda da će moraTi.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А шта ти конкретно очекујеш од преговора са Албанцима?
    Ja očekujem da kako zna ispravlja krivu Drinu, kojom je uz osmeh zaplivao,
    Da im za početak objasni smisao Koštuničinog Ustava.
    Da p/dokaže da nije zec..
    (kao npr."tvoj" lav, "njegov" vuk. naša zajednička SekaKerefeka.)

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #933

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Nisam sigurna da su njima pregovori uopšte potrebni.
    A za nas sam stoPosto sigurna da jesu.
    I šta onda da očekujemo uopšte od tih pregovora? Kažem, pregovori propadaju kao i svaki do sada. na šta bi to Albanci pristali što bi mi od njih zatražili i zašto?


    A mi smo ubijali neozbiljne prepelice.
    Idi molim te.
    Probaj (za promenu) da budeš bar malo samokritičan.
    Čekaj malo, zar nisu ti naši što su ubijali završili u Hagu i po domaćim zatvorima? Pregovarati sa ubicom i ratnim zločincem o ljudskim pravima, ne znam šta još neće da smisle ne bi li nam zgadili život.



  4. #934

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    I šta onda da očekujemo uopšte od tih pregovora? Kažem, pregovori propadaju kao i svaki do sada. na šta bi to Albanci pristali što bi mi od njih zatražili i zašto?
    Ne tražimo mi od njih. Ni oni nisu tražili od nas.. pa "uzeli".
    Nek se (i) naši malo (i tamo i po "svetu") qrvaju i za nas i za Kosovo. Dosta su to činili ovde.. za svoj groš.
    Plaćeni su Boguhvala.. i preplaćeni. I ne samo to da ne počMeno "plaćeno/neuhvaćeno" taksativno da nabrajamo.

    Čekaj malo, zar nisu ti naši što su ubijali završili u Hagu i po domaćim zatvorima? Pregovarati sa ubicom i ratnim zločincem o ljudskim pravima, ne znam šta još neće da smisle ne bi li nam zgadili život.
    Jesu.
    Slažem se.. odvratno.
    Al' to je odvajkada tako (nemoj mi samo reći da si imao drugačije iluzije)
    nismo mi to danas epohalno otkrili "rupu na saksiji" da je politika qrva (izvinte me što psujem, jer ja samo pričam onako kako čujem)
    i nismo ni ja ni ti odabrali da se u životu (na)fatiramo kao profesionalne.. sorry, profesionalni političari.
    To je deo njihovog posla. Dosta je bilo - lezi lebe da te jedem.
    Nek' i oni malo zaku(r)vaju čorbe i papazjanije po njihovim receptima,
    i.. zar moraju baš svi naši "ratnici" da završe u Hagu..
    dok svi naši "p(l)aćenici" glume virDžine.

    Ja nisam baš sigurna (kao možda ti), na koga bi' prvo pokazala prstom - da mi je zgadio život.
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 13.09.2010 u 01:28

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #935

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ja i dalje ne znam šta to mi možemo da izvučemo iz tih pregovora

    Pregovori će da se svedu na nalaženje modela za uspostavljanje odnosa Srbije i Kosova, prosto ne vidim šta i kako Tadić može da dobije na tim prgovorima - o statusu se neće govoriti, za status severa KiM ili podelu Tači mu sigurno neće reći da može, za Srbe u enklavama šta god da se dogovore oni ostaju u getu okruženi Albancima i jedini garant bezbednosti i kretanja im je KFOR. Tako da... tužno jbte.



  6. #936

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Ja i dalje ne znam šta to mi možemo da izvučemo iz tih pregovora
    I nije tvoje da znaš. To je Viša matema... viša pilitika.
    Zna Vuk. DogovoriJo se s'sposobnog Cvetka. I s'Tadića.
    Nije iš'o gde je (već) iš'o, k'o guska u maglu.. ni da prošeta facu.. i nove šimike,
    nego da traži rešenje.
    Da vadi Miloševićevo kestenje iz vatre.
    Valjda...?



    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Pregovori će da se svedu na ........
    Tako da... tužno jbte.
    Ne se znae. "Zare igra"
    Ne prejudiciraj.

    Već mi je neprijatno da ponavljam... neka se i oni malo qrvayu.
    A što znam ja...
    Neka se ugledaju na ponuđene pregovarače, kako oni to vešto.. i s'uspehom rade od '99...
    zapravo, od ko zna kad. Za interes i pozicije njihovog naroda.

    To ne bi trebao da im bude problem.
    Treba samo da rade isto što sve ove godine rade s'nama.. s'sefom... i s'budŽetom.

    .. i da vidiš rezulTate.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #937

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Nije to da ja prejudiciram, ali lako se može naslutiti na šta će sve to da liči. Videli smo kako je išlo u Rambujeu, pa ona šatl diplomatija sa Ahtisarijem i sada još po treći put da prođemo sve to isto sa istim ishodom. Jeremić je čini mi se imao nešto drugo na umu, nisu ga smenili ali kao da jesu tako da bi Boris trebao da bude taj koji će da plati ovu političku igru za slučaj (a izvesno je veoma) fijaska na tim pregovorima.



  8. #938
    Naravno, da pregovori ništa neće donijeti. Šta će Albanci da prihvate, sigurno neće reći Kosovo je Srbija. Tači danas oduševljeno kaže Srbija je priznala nezavisno Kosovo. Nema ništa od priče ne priznajemo nezavisno Kosovo, to je samo priča ka za djecu pred spavanje.Samo promjena konstalacije sila na svjetskoj pozornici može da donese promjenu i da opet kažemo i uzmemo što je naše.

    šоначни балкански тријумф Северноатлантског пакта?
    Odličan komentar sa kojim se slažem.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 13.09.2010 u 15:36 Razlog: spojene 2 poruke

  9. #939

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat chichaglisha kaže: Pogledaj poruku
    nisam sigurna da su njima pregovori uopšte potrebni.
    A za nas sam stoposto sigurna da jesu.

    O ratnim zločinima.. I ratnim zločincima, ne bih ( u ovom obraćanju).
    Нисам баш сигуран ни да су њима непотребни.
    А ни да су нама толико потребни да би морали да као преговарача прихватимо убицу и злочинца.

    -ne. Svi su rođeni 2000te... U istom danu. A poneko i dan kasnije.
    -znači. Al' o tom "spisku" ne odlučuješ ti.

    A mi smo ubijali neozbiljne prepelice.
    Idi molim te.
    Probaj (za promenu) da budeš bar malo samokritičan.

    To kažeš ti.. Al' izgleda da će morati.
    Пошто имам проблема да те схватим, објасни мени глупоме ако ти није проблем:
    Ко је то од потенцијалних преговарача са српске стране, сем можда Ивице Дачића, осумњичен за било какав злочин или убиство над Албанцима?

    Што се тиче самокритичности, ако је било српских злочина на Косову, поштујем право косовских Албанаца да не преговарају ни са једним представником власти Србије који је у те злочине умешан.

    ja očekujem da kako zna ispravlja krivu drinu, kojom je uz osmeh zaplivao,
    da im za početak objasni smisao koštuničinog ustava.
    Da p/dokaže da nije zec..
    (kao npr."tvoj" lav, "njegov" vuk. naša zajednička sekakerefeka.)
    Борба за Косово неће бити ни кратка ни лака.
    Тренутно, најјача светска сила и најјаче европске државе подржавају шиптарску државу на Косову.
    Ми је не признајемо и никад нећемо.
    Највише што можемо да очекујемо од било каквих преговора није коначно решење косовског проблема, већ:
    - подношљиви услови за живот евентуално нека самоуправа за Србе на Косову како не би морали директно да признају Северну Албанију
    - заштиту историјских, културних, верских... споменика
    - да нам непризнавање Северне Албаније не поремети евроинтеграције које иначе иду као подмазане

    Све остало је не само чист вишак, већ у овом тренутку вероватно и немогуће.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #940

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    ... celi text...
    Ne znam šta da ti kažem.
    Počinjem da osećam neku čudnu zebnju
    Sa takvom zebnjom, priznajem, nisam u mogućnosti da sa dojučerašnjim i današnjim žarom branim tezu,
    koju iz nebrojenih razloga uvek zastupam:
    - Da nam niko drugi.. ni treći ni peti ni stoti nije kriv, ni približno onoliko koliko su nam krivi naši sopstveni luzer-duče_i.
    Da su nam svi ostali spram njih - luk i voda.

    Isuviše mi se gadi svo to prošlo, sadašnje i buduće gubitništvo..
    i trenutno stvarno ne nalazim adekvatne reči da teoriju potkrepim nečim, što već nisam rekla.

    A bojim se da sam na ivici da priznam, da me "iza svakog smajlija", ova tema boli više nego što možeš i da zamisliš.



    tako da..
    ne branim ja "njihove".. ali napadam "naše". Upravo braneći nas.
    Jer svaki kriminal "naših" usmeren prema njima.. bio je zločin "naših" učinjen nama.
    Extra "njihovi"... i ko zna sve čiji (predratni, ratni i posleratni) zločini

    A... da smo imali bolje golmane, ne bi nam ni napucavali, ni zakucali.. ovakav goL.
    Ni za rekvizit odneli mrežu.

    Ni ovako ponosno (i bez parade) PreUzeli teren.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #941

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Uništavanje stanica Telekoma Srbije
    26. septembar 2010. | 09:56 -> 12:02 | Izvor: B92, Beta, Tanjug

    Kosovska Mitrovica -- "Telekom Kosova" i specijalne jedinice Kosovske policije uklanjaju i uništavaju bazne stanice fiksne i mobilne telefonije "Telekoma Srbija".

    Radnici "Telekoma Kosovo" i pripadnici specijalne jedinice Rosa od jutros od 6 časova uništavaju bazne stanice fiksne i mobilne telefonije Telekoma Srbija u srpskim enklavama.

    U Telekomu Srbija na Kosovu za B92 kažu da je šteta ogromna i da se uništavanje tehnike radi pod jakim policijskim obezbeđenjem.

    Ukoliko se stvore uslovi, srpski Telekom bi mogao da mobilnu i fiksnu telefoniju osposobi u roku od 3 do 4 dana, izjavio je Ilija Ivanović iz Telekomovog sektora za Kosovo i Metohiju i rekao da trenutno ne mogu mnogo da urade jer kosovske vlasti prete hapšenjem.

    "Trenutna situacija je da je centralno Kosovo bez mobilne telefonije, fiksnu još nisu uništili. Enklava Štrpce i Brezovica su bez mobilne telefonije i imamo informacije da su krenuli da prekinu i fiksnu telefoniju, kazao je on.

    Kosovosko pomoravlje ima jedan deo mobilne telefonije, međutim, oni su totalno uništeni sa fiksnom telefonijom, tako da su građani srpske nacionalnosti u ovom trenutku u izuzetno teškom položaju, naveo je Ivanović.

    Imamo nekih informacija da treba i sever Kosova da isto isključe, pokušaćemo da odbranimo ono što možemo. U ovom trenutku, sever Kosova nema nikakvih problema, i fiksna i mobilna telefonija rade punim kapacitetima, kazao je on.

    Kosovske vlasti su nekoliko puta i tokom ove godine onesposobljavale predajnike mobilnih operatera iz Srbije tvrdeći da nemaju licencu za rad.

    O. Ivanović: Štetno i opasno

    Državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović ocenio je danas da je uklanjanje i uništavanje baznih stanica Telekoma Srbije na Kosovu štetno i opasno.

    "Podiže se tenzija u momentu kada se razmišlja o tome kako da se delegacije Beograda i Prištine sastanu i naprave nešto konstruktivno", rekao je Ivanović.

    On je rekao da predstavnici "nekih zemalja u Prištini" podržavaju odluku o uništavanju baznih stanica Telekoma Srbija na Kosovu i da Albanci tu akciju "ne sprovode sami".

    "To pokazuje da međunarodna zajednica nije jednodušna u oceni stanja i mera koje bi trebalo preduzeti za ovaj deo zapadnog Balkana i ozbiljno dovodi u pitanje dobre namere Beograda koji je u situaciji da nekako mora da reaguje", rekao je Ivanović.

    A predsednik opštine Zubin Potok Slaviša Ristić izjavio je da će građani srpske nacionalnosti na Kosovu braniti repetitore telefonije koje u u tom delu Kosova uklanja kosovska policija i da su o tome obavešteni nadležni u Kforu i Euleksu.

    "Pokušali smo nadležnima u Kforu i Euleksu da ukažemo na moguće posledice ovakvog poteza Albanaca i očekujemo njihovu reakciju", rekao je Ristić koji je od jutros sa okupljenim građanima u blizini repetitora Kurilovo u Ibarskom Kolašinu koji pokriva signalom Zubin Potok.

    "Očigledno je da su Albanci odlučni u nameri da pokušaju da i na severu Kosova uspostave svoju vlast, što stanovništvo ovde neće dozvoliti", rekao je Ristić.

    "Espres": Pregovori o operateru za srpske enklave

    Direktor ART-a Ekrem Hodža u petak je podneo zahtev policiji Kosova "za uklanjanje mobilnih srpskih operatera na Kosovu", objavio je prištinski Ekspres.

    Pozivajući se na neimenovane izvore, list je naveo da su "Vlada Kosova, kao i međunarodne kancelarije na Kosovu, počele pregovore o formiranju virtuelnog telefonskog operatera za srpske enklave".

    Izvori prištinskog lista naveli su da u pregovorima učestvuju sve kosovske institucije nadležne za izdavanje dozvole.

    "Pregovore intenzivno vode predstavnici vlade, ART-a, Pošte i telekomunijacija Kosova i jedne kompanije iz Srbije uz nadgledanje međunarodnih kancelarija na Kosovu", naveo je Ekspres.

    Uklanjanje baznih stanica fiksne telefonije Telekoma Srbije i predajnika mobilnih operatera Srbije na Kosovu ART je počeo u aprilu. Radnike Telekoma koji su nekoliko nedelja kasnije popravljali presečene kablove kosovska policija je privela i kaznila novčano.

    Hodža je drugu fazu ukljanjanja repetirora najavio u maju i pozvao predstavnike Srba da ih dobrovoljno uklone.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #942

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Uništavanje stanica Telekoma Srbije
    26. septembar 2010. | 09:56 -> 12:02 | Izvor: B92, Beta, Tanjug

    Kosovska Mitrovica -- "Telekom Kosova" i specijalne jedinice Kosovske policije uklanjaju i uništavaju bazne stanice fiksne i mobilne telefonije "Telekoma Srbija".

    Radnici "Telekoma Kosovo" i pripadnici specijalne jedinice Rosa od jutros od 6 časova uništavaju bazne stanice fiksne i mobilne telefonije Telekoma Srbija u srpskim enklavama.

    U “Telekomu Srbija” na Kosovu za B92 kažu da je šteta ogromna i da se uništavanje tehnike radi pod jakim policijskim obezbeđenjem.

    Ukoliko se stvore uslovi, srpski “Telekom” bi mogao da mobilnu i fiksnu telefoniju osposobi u roku od 3 do 4 dana, izjavio je Ilija Ivanović iz Telekomovog sektora za Kosovo i Metohiju i rekao da trenutno ne mogu mnogo da urade jer kosovske vlasti prete hapšenjem.

    "Trenutna situacija je da je centralno Kosovo bez mobilne telefonije, fiksnu još nisu uništili. Enklava Štrpce i Brezovica su bez mobilne telefonije i imamo informacije da su krenuli da prekinu i fiksnu telefoniju”, kazao je on.

    “Kosovosko pomoravlje ima jedan deo mobilne telefonije, međutim, oni su totalno uništeni sa fiksnom telefonijom, tako da su građani srpske nacionalnosti u ovom trenutku u izuzetno teškom položaju”, naveo je Ivanović.

    “Imamo nekih informacija da treba i sever Kosova da isto isključe, pokušaćemo da odbranimo ono što možemo. U ovom trenutku, sever Kosova nema nikakvih problema, i fiksna i mobilna telefonija rade punim kapacitetima”, kazao je on.

    Kosovske vlasti su nekoliko puta i tokom ove godine onesposobljavale predajnike mobilnih operatera iz Srbije tvrdeći da nemaju licencu za rad.
    Pa jel' imamo il' nemamo tu licencu za rad?


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    O. Ivanović: Štetno i opasno

    Državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović ocenio je danas da je uklanjanje i uništavanje baznih stanica Telekoma Srbije na Kosovu štetno i opasno.

    "Podiže se tenzija u momentu kada se razmišlja o tome kako da se delegacije Beograda i Prištine sastanu i naprave nešto konstruktivno", rekao je Ivanović.

    On je rekao da predstavnici "nekih zemalja u Prištini" podržavaju odluku o uništavanju baznih stanica Telekoma Srbija na Kosovu i da Albanci tu akciju "ne sprovode sami".

    "To pokazuje da međunarodna zajednica nije jednodušna u oceni stanja i mera koje bi trebalo preduzeti za ovaj deo zapadnog Balkana i ozbiljno dovodi u pitanje dobre namere Beograda koji je u situaciji da nekako mora da reaguje", rekao je Ivanović.
    Jaaaao

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    A predsednik opštine Zubin Potok Slaviša Ristić izjavio je da će građani srpske nacionalnosti na Kosovu braniti repetitore telefonije koje u u tom delu Kosova uklanja kosovska policija i da su o tome obavešteni nadležni u Kforu i Euleksu.

    "Pokušali smo nadležnima u Kforu i Euleksu da ukažemo na moguće posledice ovakvog poteza Albanaca i očekujemo njihovu reakciju", rekao je Ristić koji je od jutros sa okupljenim građanima u blizini repetitora Kurilovo u Ibarskom Kolašinu koji pokriva signalom Zubin Potok.

    "Očigledno je da su Albanci odlučni u nameri da pokušaju da i na severu Kosova uspostave svoju vlast, što stanovništvo ovde neće dozvoliti", rekao je Ristić.
    ijaaaao ijaaaao ijaaaaaao


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    "Espres": Pregovori o operateru za srpske enklave

    Direktor ART-a Ekrem Hodža u petak je podneo zahtev policiji Kosova "za uklanjanje mobilnih srpskih operatera na Kosovu", objavio je prištinski “Ekspres”.

    Pozivajući se na neimenovane izvore, list je naveo da su "Vlada Kosova, kao i međunarodne kancelarije na Kosovu, počele pregovore o formiranju virtuelnog telefonskog operatera za srpske enklave".

    Izvori prištinskog lista naveli su da u pregovorima učestvuju sve kosovske institucije nadležne za izdavanje dozvole.

    "Pregovore intenzivno vode predstavnici vlade, ART-a, Pošte i telekomunijacija Kosova i jedne kompanije iz Srbije uz nadgledanje međunarodnih kancelarija na Kosovu", naveo je Ekspres.

    Uklanjanje baznih stanica fiksne telefonije Telekoma Srbije i predajnika mobilnih operatera Srbije na Kosovu ART je počeo u aprilu. Radnike Telekoma koji su nekoliko nedelja kasnije popravljali presečene kablove kosovska policija je privela i kaznila novčano.

    Hodža je drugu fazu ukljanjanja repetirora najavio u maju i pozvao predstavnike Srba da ih dobrovoljno uklone.
    Kuku ljelje nemo' Hodžo moljim te da nam ukljanjaš repetitore... tako ti Bo.. Tako ti Aljaha

    _____________________________________________

    Pa dobro, jesul' ovo neke zafrkavancije s'informacije... il' treba opet da krenem(o) od A.

    Razmisli dobro šta ćeš mi odgovoriti..
    jer "ako ja progovorim.. svašta će da budNe" (by Nata MesarevakćeR )


    Pa ne mogu da verujem da si i ti pao na Tadićeve fore.
    I Vladićeve fazone.

    Znači tako!? OstadOH sama .. nepokolebljivo težeć pjur istini,
    sedeć na braniku (il' na haubi ) otadžbinskih istinica i poluistina
    boreć se do poslednjeg posta sa totalnim lažima i perfidnim manipulacijama.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #943

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Kosovo sebe smatra neyavisnom državom, pogotovo nezavisnom od Srbije.
    Uklanjanje baznih stanica je samo logična posledica tog čina.
    Sve zemlje koje su priznale nezavisnost Kosova automatski su prihvatile oaj postupak kao legitiman. A pošto nije bilo nikakvih pregpvpra, niti dogovora o ovoj temi, sama spremnost Beograda da razgovara nema uticaja na terenu.

    Osim toga, mogu i da se pozovu na nedostatak licenci, neplaćanje računa za struju, nedostatak dozvole za priključenje na električnu mrežu, rad na crno (neplaćanje poreza),...

    A kako to utiče na psihu naroda koji odavde zdušno potpaljuju, neću u ovom postu.

    BTW, pitam se kako bi Srbija reagovala kada bi Hrvatska postavila svoju telekomunikacionu mrežu po Sremu, ili Mađarska po severu Vojvodina? Mislim da ne bi uspeli ni da unesu u zemlju.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  14. #944

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat sunny kaže: Pogledaj poruku
    kosovo sebe smatra neyavisnom državom, pogotovo nezavisnom od srbije.
    Uklanjanje baznih stanica je samo logična posledica tog čina.
    Sve zemlje koje su priznale nezavisnost kosova automatski su prihvatile oaj postupak kao legitiman. A pošto nije bilo nikakvih pregpvpra, niti dogovora o ovoj temi, sama spremnost beograda da razgovara nema uticaja na terenu.

    Osim toga, mogu i da se pozovu na nedostatak licenci, neplaćanje računa za struju, nedostatak dozvole za priključenje na električnu mrežu, rad na crno (neplaćanje poreza),...
    Треба стварно да будеш стални мрзитељ Срба да правдаш овакве акције. И наравно, да признајеш "државу Косово". Де си Сани, нема те сто година.

    a kako to utiče na psihu naroda koji odavde zdušno potpaljuju, neću u ovom postu.
    То тебе брине, да се народ овде не потпаљује. А што људе остављају без комуникација, то те много заболе. Требало би да проведеш једно 10ак година у некој енклави па да видиш има ли разлога за потпаљивање.
    Тебе не брине што се људи злостављају и живе у гетима, тебе брине то што то "потпаљује народ овде".

    btw, pitam se kako bi srbija reagovala kada bi hrvatska postavila svoju telekomunikacionu mrežu po sremu, ili mađarska po severu vojvodina? Mislim da ne bi uspeli ni da unesu u zemlju.
    Колико треба да будеш безобразан и србомрзац да поредиш овакве ситуације с оном на Косову?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #945

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    OK, da rezimiram:

    Ja sam Srbomrzac zato što sam istakao da:

    1. Kosovo je proglasilo nezavisnost.
    2. Mnoge države su priznale to proglašenje
    3. Kosovo se ponaša u skladu sa tačkom 1, tj. trudi se da ostvari kompletnu kontrolu nad celom teritorijom, i na taj način učvrsti vlast i ojača pozicije.
    4. Srbija ne bi dozvolila da neka susedna država postavlja svoje repetitore na njenoj teritoriji.
    5. Kosovo radi ono što bi i Srbija radila na svojoj teritoriji.

    O ovim tačkama možemo da polemišemo, ali to su činjenice.

    To što mi ne priznajemo nezavisnost Kosova i ne sviđa nam se stanje na terenu ne menja činjenično stanje.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Strana 63 od 67 PrvaPrva ... 13536162636465 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •