Kosmet - oteta zemlja - Strana 12
Strana 12 od 67 PrvaPrva ... 210111213142262 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 998
  1. #166

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Moram da ponovim da nismo ni svesni u koji problem upadamo. Objasnicu...
    Globalizacija je veoma stetna. Zaislite ogromnu moc u rukama jednog psihopate. I ako mi moramo da izglasamo ko ce to biti budimo svesni toga da su ljudi u sustini naivni i da uvek glasamo za te psihopate. Sta ce se dogoditi. Celim svetom upravljace jedna banka. Jedan covek. Sve ce nas porobiti. Da bi nekom islo dobro, nekom drugom mora biti lose. Bicemo toliko siromasni da ce Afrikanci biti bogatiji. Nisam dovoljno politicki obrazovan i veoma sam mlad ali samim tim bolje sagledam situaciju od nekog kome je ispran mozak i kome je bezbroj lazi iz udbenika utuvljeno u glavu. Znate li podatak da su trenutno najace kriminalne grupe na svetu Albanske. Nisu to vise ni Italijani, ni Rusi, ni Amerikanci. To nase Kosovo njima je samo trebalo za rasturanje droge. Jedna predivna raskrsnica za taj poslic. Tezga tako reci. I dok smo mi naklapali o svemu i svacemu oni obavise svoj posao i zatrovase nas. Videli ste verovatno da sad Ameri imaju cipove u pasosima, da je jedna porodica dobrovoljno pristala da im se ugradi implant u organizam. Ako dodje do spajanja uradicemo mnoge stvari koje ne zelimo.
    Postacemo zombii. Neko ce moci da nas iskljuci kada god pozeli. Ja bi prvi voleo da ne postoje ni drzave ni jezici ni valute. Da svi govorimo istim jezikom i da se krecemo slobodno i da sve sto planeta ima delimo medjusobno. Tako da zakljucujem posto je to ne moguce nije dobro da dozvolimo zapadu toliku moc. Vec sad su suvise mocni i pogledajte kako otimaju i ponasaju se bahato. Dzaba nam zakoni kada za njih nece vaziti. Nismo slabi. Borili smo se i protiv Nemaca i vikali bolje grob nego rob. Al sad smo gomila ispranih mozgova. Umesto sto razbijamo iloge koje cemo opet mi placati bolje da ne kupujemo njihove proizvode ma koliko nasi bili losiji. Kako su Japanci i Kinezi ojacali. Nisu bili glupi da ratuju. Al niko sad ne moze da ih dira jer diktiraju svoje uslove. Ne zelim zapad u svom dvoristu. Necu njihove velike plate i kredite. Hocu mojih 200 jura i jednu lepu devojcicu da me zagrli i nek crknem tako al mi lepo. A oni svi nek zabiju ovaj moj prst srednji tamo gde sunce ne sija. Hvala lepo.
    Kada moc ljubavi nadvlada ljubav za moci,
    svet ce upoznati mir!!!

  2. #167

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Moram da ponovim da nismo ni svesni u koji problem upadamo. Objasnicu...
    Globalizacija je veoma stetna.
    Rece mudri starac.
    Zaislite ogromnu moc u rukama jednog psihopate.
    Recimo Milosevica.
    I ako mi moramo da izglasamo ko ce to biti budimo svesni toga da su ljudi u sustini naivni i da uvek glasamo za te psihopate. Sta ce se dogoditi. Celim svetom upravljace jedna banka. Jedan covek. Sve ce nas porobiti.
    Recimo Miskovic.
    Da bi nekom islo dobro, nekom drugom mora biti lose. Bicemo toliko siromasni da ce Afrikanci biti bogatiji.
    Zar nismo?
    Nisam dovoljno politicki obrazovan i veoma sam mlad ali samim tim bolje sagledam situaciju od nekog kome je ispran mozak i kome je bezbroj lazi iz udbenika utuvljeno u glavu.
    Rece mudri starac.
    Znate li podatak da su trenutno najace kriminalne grupe na svetu Albanske. Nisu to vise ni Italijani, ni Rusi, ni Amerikanci. To nase Kosovo njima je samo trebalo za rasturanje droge. Jedna predivna raskrsnica za taj poslic. Tezga tako reci.
    A ko im to dozvolio? Mozda ovi nasi udbasi, ma neeee?
    Ja bi prvi voleo da ne postoje ni drzave ni jezici ni valute. Da svi govorimo istim jezikom i da se krecemo slobodno i da sve sto planeta ima delimo medjusobno. Tako da zakljucujem posto je to ne moguce nije dobro da dozvolimo zapadu toliku moc.
    Tako je, sada smo besni.
    Nismo slabi. Borili smo se i protiv Nemaca i vikali bolje grob nego rob.
    Poginulo celih 10 000 Nemaca koliko smo bili jaki i to sve sa Batinim mitraljezom.
    Al sad smo gomila ispranih mozgova. Umesto sto razbijamo iloge koje cemo opet mi placati bolje da ne kupujemo njihove proizvode ma koliko nasi bili losiji.
    Tako je i necemo im vise slati nase. Oni nase zito da jedu...
    Kako su Japanci i Kinezi ojacali. Nisu bili glupi da ratuju.
    Sigurno ne kao mi.
    Al niko sad ne moze da ih dira jer diktiraju svoje uslove.
    Tako je! Ziveo govornik!
    Ne zelim zapad u svom dvoristu. Necu njihove velike plate i kredite. Hocu mojih 200 jura
    Mani se jura, imas stabilnu valutu.
    Poruku je izmenio BaneK, 22.02.2008 u 14:35 Razlog: kodovi
    Back in red!

  3. #168

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Komsijo moj dragi. Malo sam se smirio (Bensici me rade ) pa cu lepo da ti odgovaram. Sve si ti upravu ali jedno mi nije jasno. Sta sad ti hoces da kazes. Jel bolje Miskovic ili neki John Smit??????
    Mozda nam je to najveci problem, sto smo uvek radije gurali pare u tudj dzep nego u komsijin.
    Ne znam dal si ti umislio da ja podrzavam lopove i bezakonje ako jesi onda ti ne mogu pomoci...
    Nisam mudri starac ali jesam SRBIN i patriota volim svoje dvoriste. Volim svoj jezik i gramatiku. I ne mogu da razmisljam tako da su par ljudi sa vlasti krivi za sve i da svu krivicu svalim na njih.
    Malo da ti pojasnim neke stvari ovako mlad i ne upucen.
    Sta su oni radili i krali ti to nikad ne mozes znati. Bar je bilo malo i za nas. Gladniji sam sad nego za vreme bombardovanja. Oni na vlasti su samo koristili ono sto im je dato i to bi 99% ljudi uradilo a ne sme da prizna. Ti bi mi prvi oteo 100 dinara kad bi samo znao da mozes.
    Ne branim ih ali su bili mnogo bolji od ovih poltrona danas. Jedini od njih koga gotivim je Seselj i to samo zbog njegovog skolovanja i intelegencije. Mana mu je samo sto ne zna kad i gde da prikoci. Navlaci bes kao ja sada na forumu. Ali to je srce. Verovatno ja ne znam, verovatno je i on lopov, nisam vide i nisam upucen. Ali kazem od svih njih on mi je jedini koji mi imalo vredi.
    Pocinjem nepovezano da pisem, izvinjavam se jos jednom.
    Zakljucak je da ne mogu da gotivim ove sto rasprodase zemlju vise od onih koji su krali ali po malo i davali.
    Jedno te ne razumem... Da li si ti pre za to da zapad vlada nama nego ovi nasi lopovi. Zapamti smenjivali smo mi te lopove i ranije smenicemo i ovde. Kad tad i corava koka zrno ubode. A ako dodje gospoda iz USA pa ti kaze da moras da prihvatis neki njihov zakon koji ni oni ne priznaju. Kad nam ubace te njihove vojnike u Beograd i Novi Sad i kad se Kolumbiski karteli prebace u tvoj podrum a ti nista ne budes smeo da kazes... Sta onda... Oces onda u Evropsku uniju. Oces onda mrzeti Miskovica? Mislim da ces postati keramicar
    Ona recenica o dozvoli nasih udbasa da valjaju drogu na Kosovu....
    Ma daj pa zato su se i borili ljudi....
    Sad vidis ko je to dozvolio. Ko podrzava te ljude.
    Nisu nasi ojacali Albanske mafijase svuda u svetu. Skoro su pohapsili pola Nju Jorka i ne mogu da se setim kog grada u Italiji. Dve najvece Mafijaske porodice. Pravi se cistka. Gde smo mi u toj prici? Kako smo to dozvolili? Tj ne mi nego ova nasa govna sa vrha!
    Kada moc ljubavi nadvlada ljubav za moci,
    svet ce upoznati mir!!!

  4. #169

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Alideda kaže: Pogledaj poruku
    Moram da ponovim da nismo ni svesni u koji problem upadamo. Objasnicu...
    Globalizacija je veoma stetna.
    Potpuno se slazem. Bio sam u rukama psihopate i jedva sam izvukao zivu glavu `91, pa sam resio da cu postati terorista protiv svoje domovine ukoliko mi dete ne prezivi prvih nekoliko godina u embargu, krizi zdravstva i svega oko nas! Ne podnosim psihopate. Jos kad se neki njima kite, meni dodje da odma potrcim u toalet.

    Globalizacija jeste opasna. Mora se raditi brate po ceo dan i tako po ceo zivot.
    Ali kad se radi onda se radi a kada se odmara onda se odmara.

    Umesto toga ovde rintam ko pas i dan i noc da normalno zivim i u toku zezanja stalno razmisljam o tome kako da kupim ogrev. Pored toga me razni nepodobni elementi stalno upozoravaju da sam neprijatelj ove zemlje samim seksualnim cinom mojih roditelja jer sam se zaceo na ovoj teritoriji gde udisem lokalni vazduh mesto globalnog.

    Bas zato sam pun inata i prkosa prema antiglobalistima i volim da ih zekim.

    Lepo je kada imam nov auto, normalan stan, i srecu u mirnom zivotu...
    Nemam nista protiv globalizacije, spreman sam da izmerim svoje sposobnosti na svetskom trzistu!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #170

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Crnci su se otrgli od njih ali vidim da mi necemo.
    Sad se nekako i snalazimo i za taj ogrev a kad oni dodju necemo imati ni za casu vode. Iskreno preplasen sam kao malo dete. Sta ce biti... Nek nam dragi Bog ako ga ima i ako uopste postoji pomogne.
    Ne zna se ko vise gresi, oni koji su upravu ili oni koji nisu....
    Jedno samo znam ne pise nam se dobro.
    BICE SRANJA!
    Da je srece da jedan normalan covek vlda sa svima nama.
    Ali ako je istina sta su nas ucili u Bibliji ni Bog nije uspeo da nas obuzda pa kako ce onda obican smrtnik.
    Izgleda je samo zlo merodavno za nas. Pomislim samo koliko sam se ja puta ogresio u zivotu i koliko sam los. Puno truda treba da uradimo nesto.Bem ti ovaj internet kad ne mozemo sad ovde da se svi dogovorimo da se ne mrzimo i da gledamo kako da nam svima bude dobro.
    Krupije je zavrteo kuglicu a ceo svet je stavio na crno.... Sta ce biti videcemo cim se tocak zaustavi.... Toliko od mene sve je dalje besmisleno....
    Kada moc ljubavi nadvlada ljubav za moci,
    svet ce upoznati mir!!!

  6. #171

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Alideda kaže:

    Moram da ponovim da nismo ni svesni u koji problem upadamo. Objasnicu...
    Globalizacija je veoma stetna. Zaislite ogromnu moc u rukama jednog psihopate. I ako mi moramo da izglasamo ko ce to biti budimo svesni toga da su ljudi u sustini naivni i da uvek glasamo za te psihopate. Sta ce se dogoditi. Celim svetom upravljace jedna banka. Jedan covek. Sve ce nas porobiti. Da bi nekom islo dobro, nekom drugom mora biti lose. Bicemo toliko siromasni da ce Afrikanci biti bogatiji. Nisam dovoljno politicki obrazovan i veoma sam mlad ali samim tim bolje sagledam situaciju od nekog kome je ispran mozak i kome je bezbroj lazi iz udbenika utuvljeno u glavu. Znate li podatak da su trenutno najace kriminalne grupe na svetu Albanske. Nisu to vise ni Italijani, ni Rusi, ni Amerikanci. To nase Kosovo njima je samo trebalo za rasturanje droge. Jedna predivna raskrsnica za taj poslic. Tezga tako reci. I dok smo mi naklapali o svemu i svacemu oni obavise svoj posao i zatrovase nas. Videli ste verovatno da sad Ameri imaju cipove u pasosima, da je jedna porodica dobrovoljno pristala da im se ugradi implant u organizam. Ako dodje do spajanja uradicemo mnoge stvari koje ne zelimo.
    Postacemo zombii. Neko ce moci da nas iskljuci kada god pozeli. Ja bi prvi voleo da ne postoje ni drzave ni jezici ni valute. Da svi govorimo istim jezikom i da se krecemo slobodno i da sve sto planeta ima delimo medjusobno. Tako da zakljucujem posto je to ne moguce nije dobro da dozvolimo zapadu toliku moc. Vec sad su suvise mocni i pogledajte kako otimaju i ponasaju se bahato. Dzaba nam zakoni kada za njih nece vaziti. Nismo slabi. Borili smo se i protiv Nemaca i vikali bolje grob nego rob. Al sad smo gomila ispranih mozgova. Umesto sto razbijamo iloge koje cemo opet mi placati bolje da ne kupujemo njihove proizvode ma koliko nasi bili losiji. Kako su Japanci i Kinezi ojacali. Nisu bili glupi da ratuju. Al niko sad ne moze da ih dira jer diktiraju svoje uslove. Ne zelim zapad u svom dvoristu. Necu njihove velike plate i kredite. Hocu mojih 200 jura i jednu lepu devojcicu da me zagrli i nek crknem tako al mi lepo. A oni svi nek zabiju ovaj moj prst srednji tamo gde sunce ne sija. Hvala lepo.
    Odličan tekst, mnogo toga pozitivnog i poučnog ima u njemu, evidentno je da je autor teksta osoba vrlo visokih moralnih načela, da je patriota i obrazac, istorijski gledano, kakav Srbin treba biti i kakvi su Srbi bili u prošlosti.

  7. #172

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Alideda kaže: Pogledaj poruku
    Komsijo moj dragi. Malo sam se smirio (Bensici me rade ) pa cu lepo da ti odgovaram. Sve si ti upravu ali jedno mi nije jasno. Sta sad ti hoces da kazes. Jel bolje Miskovic ili neki John Smit??????
    Susedu moj, Evo da ti kazem iskreno sta bi ja hteo.
    Najbolje je da imamo ljude koji svojom sposobnoscu i u granicama zakona zaradjuju na meni i tebi, bilo oni Srbi, Amerikanci ili Gruzijci.
    Sigurno da cu i ja onda zaraditi neki dinar i na njima jer para se zaradjuju da bi se trosile.
    Mozda nam je to najveci problem, sto smo uvek radije gurali pare u tudj dzep nego u komsijin.
    ??
    Ne znam dal si ti umislio da ja podrzavam lopove i bezakonje ako jesi onda ti ne mogu pomoci...
    Mislim da ne podrzavas takav nacin ali je cinjenica da su najveci kriminalci i tajkuni nastali u Slobino vreme.
    Nisam mudri starac ali jesam SRBIN i patriota volim svoje dvoriste. Volim svoj jezik i gramatiku.
    I ja sam Srbin ali nisam ponosan sta je radjeno u moje ime svih ovih godina.
    I ne mogu da razmisljam tako da su par ljudi sa vlasti krivi za sve i da svu krivicu svalim na njih.
    Cinjenice su cinjenice.
    Sve institucije i ekonomija su razoreni 90-ih za vreme vlasti bracnog para.
    Sta su oni radili i krali ti to nikad ne mozes znati. Bar je bilo malo i za nas.
    Kako za koga, opet cinjenice, vise su trosili nego sto smo zaradjivali. Demagosko vladanje masom, hleba i igara.
    Gladniji sam sad nego za vreme bombardovanja.
    Glupo poredjenje, sigurno da danas bolje zivim nego 90-ih i to od svog rada.
    Oni na vlasti su samo koristili ono sto im je dato i to bi 99% ljudi uradilo a ne sme da prizna. Ti bi mi prvi oteo 100 dinara kad bi samo znao da mozes.
    Pricas o nekom vidu anarhije, ja ti pricam o postovanju zakona. Samo tako drustvo moze da napreduje.
    Ne branim ih ali su bili mnogo bolji od ovih poltrona danas.
    Ne znam na koga mislis i kome se slihtaju isti?
    Jedini od njih koga gotivim je Seselj i to samo zbog njegovog skolovanja i intelegencije. Mana mu je samo sto ne zna kad i gde da prikoci. Navlaci bes kao ja sada na forumu. Ali to je srce. Verovatno ja ne znam, verovatno je i on lopov, nisam vide i nisam upucen. Ali kazem od svih njih on mi je jedini koji mi imalo vredi.
    Zbog njega i takvih kao sto je on ja sam napustio svoju kucu u HR.
    Zakljucak je da ne mogu da gotivim ove sto rasprodase zemlju vise od onih koji su krali ali po malo i davali.
    Zao mi je sto nemozes da napravis razliku izmedju dve politike, jedne koja nas je dovela do ovog i druge koja pokusava da stvori normalnije uslove za zivot.
    Jedno te ne razumem... Da li si ti pre za to da zapad vlada nama nego ovi nasi lopovi.
    Ja sam najpre za saradnju i povezivanje pa neka bolji zaradi vise.
    Kad nam ubace te njihove vojnike u Beograd i Novi Sad
    Bilo bi bolje da smo im se prikljucili jos 90-e, sada bi i mi i Kosovo bili u istoj drzavi.
    i kad se Kolumbiski karteli prebace u tvoj podrum a ti nista ne budes smeo da kazes... Sta onda...
    Zakon za sve!
    Mislim da ces postati keramicar
    Ja i jesam zanatlija.
    Ona recenica o dozvoli nasih udbasa da valjaju drogu na Kosovu....
    Ma daj pa zato su se i borili ljudi....
    Sad vidis ko je to dozvolio. Ko podrzava te ljude.
    Pa nije se droga na Kosovu pojavila 99-e. Sto ih ranije nisu otkrili i zatvorili.
    UDBA je cudo!
    Nisu nasi ojacali Albanske mafijase svuda u svetu. Skoro su pohapsili pola Nju Jorka i ne mogu da se setim kog grada u Italiji. Dve najvece Mafijaske porodice. Pravi se cistka. Gde smo mi u toj prici? Kako smo to dozvolili? Tj ne mi nego ova nasa govna sa vrha!
    Znaci oni mogu da ih hapse a mi nismo mogli?
    Back in red!

  8. #173

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Kako vidim...ni na ovako malo prostoru,zvanom Vojvodinacafe ne mozemo da se slozimo....
    Zabrinjavajuce....
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  9. #174

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Do globalizacije dolazi naglim razvojem proizvodnih resursa a koje su posledica otkrivanja racunarske tehnike a samim tim i savremenih tehnologija, mada uslov globalizacije cine i odgovarajuce naseljenje nenastanjenih oblasti odnosno potreban broj ljudske populacije.
    prosto moram da se osvrnem kad se ovako neshto izgovori da li si ti uopshte svestan koliko je mali postotak zemalja koje koriste rachunarsku tehniku?


    Proncentualno nikada toliko ljudi planete nije zivelo sa zadovoljenim osnovnim zivotnim potrebama kao sada. To povecanje broja zadovoljnih gradjana planete je sama po sebi dovoljna za podrzavanje globalizacije, zar ne?
    nikad toliko ljudi planete nije zhivelo sa zadovoljenim osnovnim zhivotnim potrebama kao sada???? kakve ti to roza naochare imash?? iz kojeg coshka ti posmatrash svet kad ti sve izgleda tako ruzhichasto?? znash li ti da nikad do sad brojka stanovnishtva koji zhive na rubovima prezhivljavanja nije bila veca??? upravo zbog te globalizacije.. prenapuchenost gradova ne dozvoljava "zadovoljne gradjane".. ako mi ne verujesh, proviri malo u realni svet i pogledaj malo koliko je svetsko stanovnishto "zadovoljno osnovnim potrebama za zhivot".. pochni primerice od Lagosa, glavnog grada Nigerije.. pa onda pogledaj statistiku Dhake u Bangladeshu, pa Bombai u Indiji, Karachi u Pakistanu i DZakartu u Indoneziji.. samo sam ti par primera navela.. 5 "svetskih" gradova.. 5 gradova sa najvecim porastom stanovnishtva.. 5 gradova sa najvecim brojem stanovnishtva koji nema osnovne potrebe za zhivot.. a da ti onda ne pricham o ekonomsko razvijenim gradovima, koji i te kako imaju isti problem, samo shto ga oni znaju malo bolje sakriti od javnosti..
    pa ti onda, pre nego kazhesh neku glupost, proveri malo na internetu.. Guglche chuda chini



    Moja deca danas gledaju glupe reklame na TV. Postaju potrosaci. A mogli su danas uciti.
    Eto tako nas prkos svetu nas pretvara u neutralni element, prosecnog potrosaca globalnog drustva...
    a i btw, nigde ne pishe da deca moraju da gledaju "glupe" reklame na tv-u.. ti lepo iskljuchi tv, uvali im knjigu u ruke pa nece postati prosechni potroshachi globalnog drushtva
    moomoo meee jooouu

  10. #175

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    prosto moram da se osvrnem kad se ovako neshto izgovori da li si ti uopshte svestan koliko je mali postotak zemalja koje koriste rachunarsku tehniku?
    Koliko je mali postotak po tebi?
    Meni se cini da je SSSR pukao jer nije mogao da sledi trku u naoruzanju jer nije bio sposoban da poveca proizvodnju.
    Da li znas da kada saberes sve bivse naucne radnike u istoriji, dobijes broj koji je manji od broja naucnika koji trenutno postoje u svetu?

    Jos malo pa cemo u proseku na svaki kvadratni metar planete imati po jedan mikroprocesor. Sve nase masine ce se bazirati na primeni racunarske tehnike. Polako sticemo robote, naseljavamo busmane.
    Plasticne boce nam pokrivaju svet. Bacas cak i tanjir iz kojeg jedes. Brodovi plove sa po svega 6 clana posade i to na hiljade u svetskim okeanima.

    Danas imas po 4 televizora u kuci i 2 auto po porodici. Imas krevet, hranu cak da bacas, masu kucnih ljubimaca mozes da izdrzis.

    I onda pricamo o nekom zatvaranju?
    Ma idi molim te, za 20 godina cu kupiti celu tvoju zemlju za milijon dolara, samo nek ne prati trend!


    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    pa ti onda, pre nego kazhesh neku glupost, proveri malo na internetu.. Guglche chuda chini
    Sto volem te pametne koji misle da su svi glupi sem njih...
    Zbog takvih smo sada tu, gde jesmo...

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    a i btw, nigde ne pishe da deca moraju da gledaju "glupe" reklame na tv-u.. ti lepo iskljuchi tv, uvali im knjigu u ruke pa nece postati prosechni potroshachi globalnog drushtva
    Nemo se ti brinuti za moju decu, napravi sebi svoju pa ih hrani i oblaci!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #176

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Da se vratimo temi: otimanje.
    Ko je kome oteo koju zemlju. Srbi su kao južni sloveni stigli na balkan u 5-6. veku nove ere sa hrvatima. Nastanili se u Zeti i posle (tek posle) u Raškoj. Ko je ovde bio pre toga? (Ne tvrdim da su albanci!)
    Bugari su imali državu (ne ovi bugari, ovi su turski narod po poreklu, koji se nastanio na slavenske bugare) do Transilvanije, Arada i Segedina. Zapadna granica im je bila Tisa. Sve to u 7-8. veku. Morve su držali celu teritoriju Mađarske do 896 godine nove ere. Morve su predaci slovaka.
    Srbija je bila provincija Moesia, a u njoj nije bilo srba do 1200-tih godina. Smederevo i Golubac je dat u poklon Đurađu Brankoviću posle Kosovskog boja od mađara. Ti gradovi su tad bili prvi put srpski. Beograd je postao pravno srpski grad tek u vreme Obrenovića. Pre toga do 1456-e je bio mađarski grad sa mađarskim življem, a kad su je turci zaposeli oni su Beograd poturčili, a srbi se polako nastanjivali, jer su sa juga bežali od turaka (zato imamo i Sentandreju).
    Ko je kome otimao, i ko uopšte ima prava da traži bilo šta, bilo kakvu teritoriju da svojata na svetu? Niko. Kad su se jevreji nastanjivali u obećanu zemlju Kanaan, po kojoj teče med i mleko, ta teritorija je bila Bogom obećana, ali tuđa. po njoj su živeli kanaanci i druga plemena. Jevreji su tu teritoriju dobili na poklon, ali nisu poštivali darodavca, zato im je država 750-e pre nove ere i 586-e pre nove ere oduzeta.
    Nepoštovanje Boga na Balkanu i šire (npr. u Mađarskoj) je veoma izrazita, pa se čudimo zašto se otimaju teritorije.
    Pravde za Kosovo ima samo kod Boga. Sad je Kosovo albancima darivan, ali ako ne poštuju Boga, biće im oduzet. Nije sigurno da će srbima biti vraćen, možda će se pojaviti neki treći narod...
    U Svetom Pismu piše da je i Egipat, i vavilonsko carstvo, i persijsko, pa i rimsko propalo. Svi oni nisu poštovali Boga, a nasledili su od njega teritoriju jevreja, kanaanaca. Evo jevreji su sad posle 2500 godina dobili nazad svoju teritoriju, posle 1900 godina smeli su se ponovo nastaniti tu. Ali dali će je zadržati to zavisi od njihovog odnosa prema Bogu.
    Bože pravde...! Da, ali se ponašati hrišćanski, braćo srbi. Ljubiti bližnjega svoga, voleti neprijatelje svoje i praštati im - to su reči Hrista.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  12. #177

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Odličan tekst, mnogo toga pozitivnog i poučnog ima u njemu, evidentno je da je autor teksta osoba vrlo visokih moralnih načela, da je patriota i obrazac, istorijski gledano, kakav Srbin treba biti i kakvi su Srbi bili u prošlosti.
    Odlichan tekst za prouchavaoce onoga kako neki mali Perica ii vidi svetsku politiku.

    Da, da ti pogani udzbenici, i sva ta prokleta shkola i knjige, uvek sam govorio da che nam se obiti o glavu.

    Najbolje je znanje prenositi skolena na koleno i crpsti ga iz jonosfere. Maglovito vidjenje sveta kao skupa ala i bauka koji vrebaju chim predjesh poznate granice potpuno je na nivou onih vremena kojima se kao dichimo, a ni o njima pojma nemamo. (4500 godina Srba na balkanu ) Natucanja o zzivotu i svetu, predrasude vodjene jedino zzeljom da se ne radi na sebi, ne radi nishta i ne stvara nishta. Zapravo averzija da s podigne nivo svesti, i uvide pravi krajnji dometi u bilo kojoj oblasti... "Zavrshio sam srednju shkolu za bravara, zzeleo bih da budem barem direktor, to je nekada moglo, a sad kako je doshlo vreme, morao bih da pokazzem da neshto znam da radim... A shta znam? Znam da kopam i da brljam oko kola." Pa logichno je da chesh da budesh srechan sa svojih 200 e kad nemash ni ideju shta da radish u zzivotu. Bombardovanje je doshlo ko kec na jedanaest. Sada su ale i bauci definitivno dobile potvrdu u glavi malog Perice...

    Pokazzi mi jednog choveka na zapadu koji se osecha porobljenim i bez nade sa zzeljom da dodje i radi kod nas za 200 e, i pokazachu ti neku nashu lenchugu koja je navikla na socijalistichko spavanje na poslu.

    Shvatimo jedno - odbacili smo socijalizam i prihvatili kapitalizam, to ne podrazumeva da nema dobrog socijalnog sistema, ali podrazumeva da nema dzabe stanova, posla za nesposobne i preko veze, nema spavanja na poslu, radi se od kad do kada ti gazda kazze. Shta je druga alternativa? Raspad. Jer ljudi nisu dovoljno ljudi za socijalizam, a Staljini i Titoi i Chausheskoi diktatori koji bi ga sproveli strahovladom su pomrli...

    A taj korporativni kapitalizam, kojime se ovde plashe mala deca, nagadja se i lupetaju gluposti josh uvek nas debelo zaobilazi. Pokazzite prstom na tu korporaciju koja danas posluje ili ima nameru da posluje u Srbiji da se njeni radnici ne udaraju nogicama u guzicu od sreche shto rade u njoj. To plashenje upravo podstichu oni koji bi josh malo da jashu nekazznjeno sami. Bolje beskrupulozni Mishkovich nego neko ispravan sa strane(?) Vrhunski idiotizam. I shta biva? Prolazi Mishkovich i oni najgori sa strane kojima nije ni bitno kakvo je poslovno i zakonodavno okruzzenje ovde i kako se radi, jer ionako samo peru pare. Naravno, to je kec na kec na jedanaest. Otimanje Kosova je shlag na torti svih retro-retardo snaga.

    To shto danas robujete nekom nashem gedzi gazdi, koji vas jashe od jutra do mraka jer nema zakona koji bi ga kontrolisao, nema veze ni sa zapadom, ni sa Evropom ali ima veze sa prelaznim periodom, pecanjem u mutnom, snalazzenjem krvopija i tajkuna i izbegavanjem uvodjenja i primene zakonodavstva koje podrazumeva i zashtitu prava radnika.

  13. #178

    01 Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Za vreme Turske imperije,otimano je Kosovo,ali i vracano.
    Za vreme Austrougarke....otimano,ali i vracano.
    Za vreme fasisticke....otimano,ali i vracano.
    Danas za vreme Americke imperije otimaju nam Kosovo,ali znajte Srbin gubi samo ono cega se sam odrekne,a to nikada nece biti KOSOVO.
    Doziveo sam da nam ga uzimaju.Ogorcen i bolan sam zbog toga,ali se bogu molim da dozivim i da ga vracamo.Ne pitam za cenu i broj,samo za dan kad cemo opet podici Srpsog dvoglavca u svim gradovima SRPSKOG KOSOVA
    TO SAM JA !!!!

  14. #179

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    ovom sliku cu reci sve sto mislim....o ovome...
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  15. #180

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Da li znas da kada saberes sve bivse naucne radnike u istoriji, dobijes broj koji je manji od broja naucnika koji trenutno postoje u svetu?
    naravno da je broj danashnjih nauchnika veci nego ikad pre, chudilo bi me da je suprotno.. a da li ti znash da je velika vecina istih tih nauchnika iz razvijenih i ekonomsko stabilnih zemalja, a ne iz zemlja poput Pakistana, Sudana ili Bangladesha..

    Plasticne boce nam pokrivaju svet. Bacas cak i tanjir iz kojeg jedes.
    da, slazhem se.. ekoloshka svest ni ne postoji.. na jednu stranu napredujemo, a na drugu stranu guramo sami sebe u propast..




    Danas imas po 4 televizora u kuci i 2 auto po porodici. Imas krevet, hranu cak da bacas, masu kucnih ljubimaca mozes da izdrzis.
    da, imaju ih one porodice koje mogu to da si priushte.. a provereno cu ti kazhem da stanovnishto velikog broja zemalja nema shta da jede i nema gde da spava.. nema osnovne potrebe za zhivot, a o nekoj tehnologiji nema ni zbora..

    za 20 godina cu kupiti celu tvoju zemlju za milijon dolara, samo nek ne prati trend!
    ne znam na koju to "moju" zemlju tachno mislish.. ali ako je u pitanju neka generalno manja zemlja, onda si preveliki broj godina i rekao.. moci ce da je kupe i za manje od 2o godina..
    moomoo meee jooouu

Strana 12 od 67 PrvaPrva ... 210111213142262 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •