Kosmet - oteta zemlja - Strana 14
Strana 14 od 67 PrvaPrva ... 412131415162464 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 196 do 210 od ukupno 998
  1. #196

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    A ko je se to nosio sa izdajnicima posle 1389-e?
    Malo si mi zbunjen!To zakljucujem po tvojim pitanjima:Ko je to..?sta je to?gde je to?..itd.
    Predpostavljam da nisi iz Srbije,ili si bezao iz skole pa ti neke stvari ostaju maglovite,ali imas srece da sam tu da ti pomognem da iz te magle izadjes!
    Srbija je posle 1389 imala jos jako puno muka,iskusenja,bitaka...i kao sto mozes i sam naslutiti svi ti veliki ratovi koje je Srbija vodila,imala je svoje vodje,vojskovodje i idole.Seme koje je Lazar posadio na Srpskom Kosovu i zavet koji je ostavio na Srpski rod u najtezim trenutcima za Srbiju je davalo plod vredan divljenja(Karadjordje....vojvoda Misic....Draza Mihajlovic... Ratko Mladic... i da ne nabrajam sve jer bi mi trebalo dosta vremena)!
    To seme je seme Srpstva,herojstva i svetinje.Oni su se nosili sa izdajnicima posle 1389-te..odnosno sa potomcima tih izdajnika,potomcima i semenom Vuka Brankovica
    Oni su pokazali da Lazar nije uzalud dao glavu i da ce Srpska majka radjati Obilice dok je krsta i Srbije.
    Ti slobodno sve sto ti nije jasno pitaj.To je lepo od tebe.Ja sam tu da ti pomognem i da te posavetujem koju knjigu recimo da procitas ili kako stvari da gledas iz pravog ugla......
    TO SAM JA !!!!

  2. #197

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    (Karadjordje....vojvoda Misic....Draza Mihajlovic... Ratko Mladic... i da ne nabrajam sve jer bi mi trebalo dosta vremena)!

    Ti slobodno sve sto ti nije jasno pitaj.To je lepo od tebe.Ja sam tu da ti pomognem i da te posavetujem koju knjigu recimo da procitas ili kako stvari da gledas iz pravog ugla......
    Ajde pls, ako ti nije svetogrdje ovih 4 licnosti spomenuti ovako zajedno, nabroji i sve ostale za koje ti treba toliko vremena.

    Takodje bi voleo da znam ukoliko dogodine ipak ne budes bio u Pristini, da li ces se na ovom sajtu vaditi na to sto ja sa tobom nisam isao? (a necu, ne brini!)

    Vidim da izdajnistvo povezujes sa semenom odnosno genetikom, da li to znaci da postoje vredniji i manje vredni geni? Vredni i manje vredni ljudi?
    Da li su mozda Srbi vredniji od okolnih naroda?

    Nije mi jasno, pa rek`o, da te pitam...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #198

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Srbija je posle 1389 imala jos jako puno muka,iskusenja,bitaka...i kao sto mozes i sam naslutiti svi ti veliki ratovi koje je Srbija vodila,imala je svoje vodje,vojskovodje i idole.
    Seme koje je Lazar posadio na Srpskom Kosovu i zavet koji je ostavio na Srpski rod u najtezim trenutcima za Srbiju je davalo plod vredan divljenja(Karadjordje....vojvoda Misic....Draza Mihajlovic... Ratko Mladic... i da ne nabrajam sve jer bi mi trebalo dosta vremena)!
    To seme je seme Srpstva,herojstva i svetinje.Oni su se nosili sa izdajnicima posle 1389-te..odnosno sa potomcima tih izdajnika,potomcima i semenom Vuka Brankovica
    Kosovski boj je Turcima bila samo jedna bitka u nizu a nama mitska zahvaljujuci narodnim pesmama.
    Sve "velike" ratove Srbija nije vodila kao sila vec kao topovsko meso istih.
    Karadjordje je iskoristio rasulo u Otomanskom carstvu kao i ostali balkanski narodi.
    Vojvoda Misic jeste dobijao bitke ali u istom ratu celokupna srpska vojska u nemoci napusta zemlju.
    Draza vodi pokret ali nema rezultate.
    Mladic sa kompletnom vojnom masinerijom napada 10 puta slabijeg neprijatelja i ubija civile.
    Direktno seme Lazara je Despot Stefan Lazarevic, turski vazal koji skoro gine za Murata u nekakvoj bici u Aziji i daje mu svoju sestru za harem. Mani me mitova.
    Posto Stefan nema direktnog naslednika, imenuje Brankovica koji sa svojim sinovima zadnji cuva ostatke srpske drzave izgradivsi Smederevo.
    Ti vise verujes narodnim pesmama nego istorijskim cinjenicama.
    Back in red!

  4. #199

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Kosovski boj je Turcima bila samo jedna bitka u nizu a nama mitska zahvaljujuci narodnim pesmama.
    Sve "velike" ratove Srbija nije vodila kao sila vec kao topovsko meso istih.
    Karadjordje je iskoristio rasulo u Otomanskom carstvu kao i ostali balkanski narodi.
    Vojvoda Misic jeste dobijao bitke ali u istom ratu celokupna srpska vojska u nemoci napusta zemlju.
    Draza vodi pokret ali nema rezultate.
    Mladic sa kompletnom vojnom masinerijom napada 10 puta slabijeg neprijatelja i ubija civile.
    Direktno seme Lazara je Despot Stefan Lazarevic, turski vazal koji skoro gine za Murata u nekakvoj bici u Aziji i daje mu svoju sestru za harem. Mani me mitova.
    Posto Stefan nema direktnog naslednika, imenuje Brankovica koji sa svojim sinovima zadnji cuva ostatke srpske drzave izgradivsi Smederevo.
    Ti vise verujes narodnim pesmama nego istorijskim cinjenicama.
    Kosovska bitka je jedina bitka covecanstvu poznata gde su oba vladara polozila glavu za svetu Srpsku zemlju,a to nije mit.Kosovska bitka je dokaz nama da su i vece glave padale za Kosovo od nasih i da je cena za Kosovo neproceniva.
    To sto je Karadjordje iskoristio je bilo mudro i viteski sa njegove strane.Pa nije junak samo sa sabljo u ruci nego i sa pamecu u glavi.
    Vojvoda Misic je napustio zemlju,ali je peske pregazio tu istu i porazio visestruko jaceg neprijatelja,ako se secas istorije i doneo preokret celog rata u celoj Evropi.Podneo je sto niko nije!
    Za Ratka Mladica ne moj molim te komentarisati,ako nisi ucestvovao u ratu 1992-1995.Ja sam ucesnik rata i cela moja porodica.Ko je Ratko i sta,suvise ste isprani politikom Natase Kandic i sa B92 da bi mogli pricati o njemu.
    Ono sto cu ti reci jeste da prvo nije napadao 10 puta slabijeg od sebe,jer Srbin nikada posle Dusana nije bio u poziciji da napada nego da se brani,a drugo samo mi znamo koliko je glava neprijateljskih on spasao od egzodusa i pokolja koji se mogao desiti,ali on svojom naredbom nije to dozvolio.O njemu pisi samo ako stvarno imas sta da pises,a to nemoze biti ruzno siguran sam.
    O despotu Stefanu trebalo bi malo bolje da znas,jer sama cinjenica o polozaju Srba u to vreme ce ti reci sve.Murat je tada drzao pola evrope pod sabljom i nije samo Stefan morao da se bori na strani Murata,a opet zarad visnjih ciljeva .Sta bi bilo sa Srbima da to nije uradio?Da li bi nas danas bilo?
    TO SAM JA !!!!

  5. #200

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    U našoj južnoj pokrajini ima uglja, hroma, mangana, bora, volframa i uranijuma...

    Za koga je čuvana kosmetska nafta punih pet decenija?

    Zdrav razum govori da u kosmetskom podzemlju ima značajnih rezervi nafte. To potvrđuju i podaci o gotovo tajnim istraživanjima tokom proteklih pola veka
    Početkom februara, asocijacija Gustafson u ime Manas Petroleuma saopštila je da je u severnoj Albaniji otkriveno veliko nalazište nafte i gasa, od 2.987 milijardi barela nafte i 1.004 triliona kubnih metara gasa. Saopšten je još jedan podatak vredan pažnje: gotovo polovina dokazanih rezervi nafte na Balkanu utvrđena je u Albaniji. Gde je drugih pedeset odsto? U Grčkoj nafte nema, na crnogorskom primorju zna se za veoma male količine, dok se u Srbiji samo nagađa da nafte ima i na Kosmetu!

    Poznato je da savremena nauka omogućava da se nalazišta minerala, a i nafte otkrivaju merenjima iz satelita. Naročito precizne snimke tla bogatog mineralima i naftom, načinili su Amerikanci. Zna se da su svojevremeno snimali i Kosmet. Tada su i počela nagađanja o tome, ne da li ima, nego koliko ima nafte i gasa u Kosovskom pomoravlju. Čak ima mišljenja da su rezerve nafte u južnoj srpskoj pokrajini veće od azerbejdžanskih!

    Daleke 1936. godine, kod Gračaničkog jezera je istraživana ruda bakra, ali je sve okončano procenom da je vađenje rude neisplativo. Naime, gračaničkog bakra je bilo od 2,45 do 3,5 odsto po toni, dok je tada u rudniku Bor bilo 7 odsto bakra. Samo dve decenije kasnije, u rudniku Trepča, proizvodilo se oko 11.000 tona najfinijeg katodnog bakra! To znači da je prethodna procena o svrsishodnosti vađenja bakra bila pogrešna. Slično je bilo i sa drugim rudama, na primer boksitom, koji je zanemaren, a ima ga u neprocenjivim količinama, što smo saznali mnogo kasnije.

    U drugoj polovini prošlog veka, na Kosmetu je procenat istraženih mineralnih sirovina bio samo 37 odsto od uobičajenog procenta u ostalim evropskim zemljama. Zašto je to bilo tako, danas nema odgovora. Kao da je neko u ondašnjoj Jugoslaviji namerno ćutao, nastojeći da rudno blago dočeka neke druge eksploatatore?

    Između Suve reke i Prizrena ušuškano je selo Šumadija, nekada najlepše na celom Kosmetu. Izgradili su ga solunski borci, kojima je država dala zemljište da posle surove ratne epopeje u Prvom svetskom ratu, podignu nove domove. U Kraljevini, selo je raslo, razvijalo se, stanovnici su bili sretni i zadovoljni.
    Ni Drugi svetski rat nije narušio idilu seoskog ambijenta, iako su okupacione godine donele teške trenutke pre svega sa šiptarskim življem iz okoline.

    Odjednom, 1958. godine, u ataru sela Šumadija došli su nepoznati ljudi sa čudnim mašinama. Bušili su zemlju, proračunavali i merili. Stručnjaci državnog preduzeća tragali su za naftom. Kao što su počeli, radovi su i odjednom okončani. Bušotine su sanirane, otvori zabetonirani, a bušotine nisu zatrpane. Kao da su ostavljene za neko drugo vreme. Ova epizoda je zaboravljena jer je svim učesnicima istraživanja naređeno da o rađenom i pronađenom zauvek ćute. Takvu obavezu deo stručnjaka je morao da potvrdi potpisom.

    Od tada je prošlo pola veka. U životu je samo nekoliko znalaca te kosmetske tajne. I danas se nećkaju da govore. Dokumentacija je nestala, ali, ono što se događa sa Kosmetom, jača pretpostavku da su dokazi o nafti, gasu i još nekim retkim mineralima na Kosmetu, završili izvan granica Srbije.

    GEOLOŠKI PREDUSLOVI

    Kosmet, poznat po ogromnim rezervama uglja (dovoljne za narednih pet vekova) mora da sadrži značajne količine nafte. Pre nekoliko stotina miliona godina Balkan, Mediteran i Severnu Afriku prekrivao okean Tetis. Tektonski poremećaji su stvorili Paratetis (Vardarski okean), čije su vode, u periodu kasne jure, odneli nekadašnji Ibar, Vardar i Morava. Može samo da se nagađa kolika je bila plodnost tla, a kakve su tek hemijske reakcije u kosmetskom podzemlju stvarale naslage uglja, analogno tome i nafte.

    Inače, podzemlje Kosmeta pripada takozvanom Tetanskom evroazijskom metalogenetičkom pojasu (TEMB), nastalom u postmezozoiku, a prostire se do Indonezije i istovetnog pojasa na Pacifiku.

    Savremenik se priseća prošlosti. Još 1947. godine, bušilice za naftu su iz Vojvodine premeštene na crnogorsku obalu, kod Petrovca. Nakon godinu dana vrlo tajnovitog istraživanja, oprema je povučena, ali ne nazad u Vojvodinu. O njoj se ništa nije čulo čitavu deceniju. Bušilice su osvanule kod sela Šumadija, gde je na dubini od nekoliko stotina metara, otkriven sloj uljanih škriljaca, iz kojih se dobija nafta. Danas je nepoznata debljina sloja škriljaca koje stručnjaci ubrajaju u kaspijsku žilu koja se pruža do Jadranskog mora.

    Istraživanje kod sela Šumadija, a i na još nekoliko lokacija na Kosmetu, dobilo je oznaku strogo poverljivo! Tadašnja jugoslovenska vlast je učinila sve da kosmetsku naftu prekrije poluvekovna tama! Zašto? Kasnije su crpljene skromne količine nafte po Vojvodini, dok se o kosmetskom blagu nije govorilo. Ili nije smelo?

    Da li je crno zlato bilo kaparisano?

    Muk je trajao do 1999. godine, kada je uoči napada NATO na Jugoslaviju, dr Sara Flaunders, direktor Američkog akcionog centra, u listu Vašington Poust objavila članak naslovljen sa Rat i rudnici u kojem piše o interesovanju multinacionalnih kompanija za naše područje. I ona, kao i mnogi drugi pisci o resursima Kosmeta, kao mačka oko vruće kaše obilazi oko kosmetske nafte, više se baveći grandioznim rezervama uglja (500 milijardi dolara).

    Tokom napada NATO na Srbiju, među špekulacijama o pravom razlogu napada, pojavila se ona o kojoj je govorio Džon Pilger - nafta. Reč je o projektu koji je dospeo na dnevni red SAD i velikih multinacionalnih kompanija odmah nakon okončanja hladnog rata: ostvarenje naftnog protektorata od Persijskog zaliva do Kaspijskog mora i od obala južne Evrope do Indijskog okeana.

    Nafta, bor, volfram, bizmut i uranijum su bili najvažniji povodi da se posle Kumanovskog sporazuma (jun 1999), odmah iza prethodnice Kfora, britanskih trupa generala Džeksona, nađu ne jedinice ostalih članica Kfora, već poslenici multinacionalnih kompanija. Predvodili su ih ljudi američke kompanije Braun i Rut, a upravo su oni, pre dolaska američkih vojnika Kfora, izgradili ogromnu bazu Bondstil, koja je u blizini njima očito poznatih ležišta dragocenih minerala i nafte. Naravno, Braun i Rut su i danas tamo.

    Šta tamo radi građevinska kompanija koja učestvuje i u mnogim naftnim poslovima, nije poznato, ali može da se pretpostavi. Podsetimo se i detalja godinu dana pre napada NATO, kada je Baljevac na Ibru, kod kojeg je rudnik veoma bogate žile uglja, ugostio jednog predstavnika holandske firme nedefinisanih interesovanja. Bio je to Hans van de Bruk, tada član holandske vlade!? Inače u rudniku uglja kod Baljevca je otkriveno bogato ležite bora, u svetu retke, ali veoma upotrebljive rude u tzv. novim tehnologijama.

    Zanimljivo je to da ni ovaj mineral nisu iskopavale naše bivše države! Nisu preterivale ni sa vađenjem hroma, a na Kosmetu je 20 odsto svetskih rezervi!?
    Sada je jasno da je kosmetsko mineralno bogatstvo, posebno nafta, dugo bilo pod mnogim velovima tajni. NJih su stavljale naše bivše države, naši ljudi.

    Zašto? Zbog čega? Za koga? Zar je moguće da su pre pola veka, ovi koji se spremaju da čerupaju Kosmet, znali čega sve ima ispod kosovskih božura? Zar je moguće da su naši nekadašnji lideri sve otkriveno prikrili, ostavljajući ga u nasleđe budućim otmičarima Kosova i Metohije?

    Autor: Jovan Nikolić

    Glas javnosti: 03.03.2008

    Link: http://www.glas-javnosti.co.yu/clana...h-pet-decenija
    Poruku je izmenio Petar II, 03.03.2008 u 21:49 Razlog: Dupliran tekst.

  6. #201

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    O despotu Stefanu trebalo bi malo bolje da znas,jer sama cinjenica o polozaju Srba u to vreme ce ti reci sve.Murat je tada drzao pola evrope pod sabljom i nije samo Stefan morao da se bori na strani Murata,a opet zarad visnjih ciljeva .Sta bi bilo sa Srbima da to nije uradio?Da li bi nas danas bilo?
    Pa zar ta cinjenica o polozaju Srba nije slicna danasnjoj?
    Da je Sloba 90-ih uradio sto i Despot svojevremeno zarad "visih ciljeva", Srbija bi danas zajedno sa Kosovom bila u EU a mi 10 puta ekonomski stabilniji.
    A ovako samo lupetanje...
    Istorija je uciteljica zivota.
    Back in red!

  7. #202

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    maleni kaže:

    Ti vise verujes narodnim pesmama nego istorijskim cinjenicama.
    Te narodne pjesme bolje poznaju istoriju od tebe, a da o činjenicama i ne govorim.

    Kosovski boj je Turcima bila samo jedna bitka u nizu a nama mitska zahvaljujuci narodnim pesmama.
    Kosovska bitka je bila velika bitka i za Turke i za Srbe, u analima svjetskih bitaka
    spada u sam vrh, samo u mućcima od mozgova spada u mitske.

    Sve "velike" ratove Srbija nije vodila kao sila vec kao topovsko meso istih.
    Kao Hrvatska je vodila velike ratove, dva koja je vodila oba imaju veze sa civilima,
    Jasenovac i Oluja.

    Srbija, odnosno Srbi su: uništili ,,Rimsko carstvo,, , ,,Otomansko carstvo,, , ,,Austrougarsko carstvo,, , dobrim dijelom ,,Njemačko carstvo,, Treći Rajh,
    Njemačka je 12 elitnih divizija povukla iz Rusije u II svjetskom ratu, zbog toga
    što su Srbi počeli da šire slobodnu teritoriju na Balkanu.
    Podsjećam te da ako želiš da komentarišeš ovaj pasus, podbaci stolicu pod zadnjicu,
    literaturu u ruke ili češljaj internet i dobro prouči materiju, siguran sam da će da ti
    skine taj kez sa lica kada sve to pročitaš.

    Karadjordje je iskoristio rasulo u Otomanskom carstvu kao i ostali balkanski narodi.
    Iz ovoga se vidi da nemaš pojma o toj materiji, Karađorđe je dizao ustanke, i prilično
    devastirao Turke, no pošto nije bio neki političar sve je svodio na ratove, Srbi su
    odlučili da ga uklone, a njegov posao je dovršio mudri Knez, koji je uz rat koristio
    i politiku preuzimanja mirnim putem, a to je dovelo do rasula i poraza Otomanske
    imperije.
    Kada je totalno oslabljena, u konačni obračun su se uključile i druge države, tek sada
    dolazi na red priča o rasulu.

    Vojvoda Misic jeste dobijao bitke ali u istom ratu celokupna srpska vojska u nemoci napusta zemlju.
    ,,napusta zemlju,, čiju?svoju pred agresijom, ili tuđu kao agresor, i šta na kraju bi?koga su jedva odvratili da ne zgazi Beč.

    Draza vodi pokret ali nema rezultate.
    Onima koji su malo bolje upućeni u obavještajne podatke, šta je bila stvarna namjera
    ,,Tita,, , no to na kraju nije ispalo kako su njegovi mentori zamislili.
    Za Srbe je bolje što Draža nije postigao neke rezultate, jer da je postigao opet bi
    stradali Srbi.
    Plan je bio jednostavan, jedne Srbe privući u Partizane a druge u vojsku Kraljevine,
    pa da se krve dok se ne istrijebe, tu su kao ispomoć(tom planu) pridruženi Ustaše i Balisti, a iza ovog plana stoji Njemačka, u njenom sastavu su bili NDH i kao
    pripadnici SSS jedinica, Handžar divizija koja je brojala oko 22.000 vojnika Muslimana, i koji su počinili strašne zločine, naročito u Istočnoj Bosni.

    Mladic sa kompletnom vojnom masinerijom napada 10 puta slabijeg neprijatelja i ubija civile.
    Prije rata u BiH je bilo dva puta više Hrvata i Muslimana u odnosu na Srbe, znači da pokazno improvizujemo radi lakše računice, tri miliona stanovnika, od toga milion Srba, a dva miliona Hrvata i Muslimana, i ti kažeš da je dva miliona deset puta manje
    od milion, i Pitagora se okrenu u grobu, kada je ovo pročitao.

    i ubija civile.
    Ovaj pridjev zahtijeva sljedeće: da nevedeš mjesto, datum i imena tih civila koje
    je navodno lično poubijao Ratko Mladić. Ako ne znaš datum nije neophodan, ali
    imena i godišta tih civila su obavezan dio, kao i mjesto, bez toga tvoja priča je podlo propagandno podmetanje bezočnih laži.

    Posto Stefan nema direktnog naslednika, imenuje Brankovica koji sa svojim sinovima zadnji cuva ostatke srpske drzave izgradivsi Smederevo.
    Stefan je bio Turski vazal, i bio je vladar oblasti kao i Branković, nije ga on
    imenovao za naslednika jer je Stefan svoju oblast predao Turcima na upravu,
    pa time i nije mogao tu oblast dati Brankoviću, inače sav rat mu se svodio na to
    da uhvati Brankovića, na kraju su ga uhvatili Turci.
    Proučite tekstove originalnih dokumenata tog vremena koji opisuju Kosovski
    boj i period nakon njega, zanimljivo je šta sve piše u njima, a kada bih nešto
    od toga postavio, siguran sam da bi izazvao žestoku polemiku, jer većina onoga
    što se priča o Kosovskom boju, danas, nije tačno, propaganda je učinila svoje.

  8. #203

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
    Te narodne pjesme bolje poznaju istoriju od tebe, a da o činjenicama i ne govorim.
    Jesi li ti ucio istoriju iz pesama ili iz istorijskih udzbenika?

    Kosovska bitka je bila velika bitka i za Turke i za Srbe, u analima svjetskih bitaka
    spada u sam vrh, samo u mućcima od mozgova spada u mitske.
    Daj navedi mi te anale.



    Kao Hrvatska je vodila velike ratove, dva koja je vodila oba imaju veze sa civilima,
    Jasenovac i Oluja.
    A ko spominje da Hrvatska jeste?
    Srbija, odnosno Srbi su: uništili ,,Rimsko carstvo,, , ,,Otomansko carstvo,, , ,,Austrougarsko carstvo,, , dobrim dijelom ,,Njemačko carstvo,, …Treći Rajh,
    Gde to pise?

    Njemačka je 12 elitnih divizija povukla iz Rusije u II svjetskom ratu, zbog toga
    što su Srbi počeli da šire slobodnu teritoriju na Balkanu.
    Podsjećam te da ako želiš da komentarišeš ovaj pasus, podbaci stolicu pod zadnjicu,
    literaturu u ruke ili češljaj internet i dobro prouči materiju, siguran sam da će da ti
    skine taj kez sa lica kada sve to pročitaš.
    Al' me procita...

    Iz ovoga se vidi da nemaš pojma o toj materiji, Karađorđe je dizao ustanke, i prilično
    devastirao Turke, no pošto nije bio neki političar sve je svodio na ratove, Srbi su
    odlučili da ga uklone, a njegov posao je dovršio mudri Knez, koji je uz rat koristio
    i politiku preuzimanja mirnim putem, a to je dovelo do rasula i poraza Otomanske
    imperije.
    Kada je totalno oslabljena, u konačni obračun su se uključile i druge države, tek sada
    dolazi na red priča o rasulu.
    Ti stvarno mislis da smo mi "krivci" za raspad Otomanskog carstva?

    ,,napusta zemlju,, …čiju?…svoju pred agresijom, ili tuđu kao agresor, i šta na kraju bi?…koga su jedva odvratili da ne zgazi Beč.
    Ma srpskog vojnika...

    Onima koji su malo bolje upućeni u obavještajne podatke, šta je bila stvarna namjera
    ,,Tita,, , no to na kraju nije ispalo kako su njegovi mentori zamislili.
    Za Srbe je bolje što Draža nije postigao neke rezultate, jer da je postigao opet bi
    stradali Srbi.
    Plan je bio jednostavan, jedne Srbe privući u Partizane a druge u vojsku Kraljevine,
    pa da se krve dok se ne istrijebe, tu su kao ispomoć(tom planu) pridruženi Ustaše i Balisti, a iza ovog plana stoji Njemačka, u njenom sastavu su bili NDH i kao
    pripadnici SSS jedinica, Handžar divizija koja je brojala oko 22.000 vojnika Muslimana, i koji su počinili strašne zločine, naročito u Istočnoj Bosni.
    Al' bi ti napravio show da si tada mogao da odlucujes nesto.

    Prije rata u BiH je bilo dva puta više Hrvata i Muslimana u odnosu na Srbe, znači da pokazno improvizujemo radi lakše računice, tri miliona stanovnika, od toga milion Srba, a dva miliona Hrvata i Muslimana, i ti kažeš da je dva miliona deset puta manje
    od milion, i Pitagora se okrenu u grobu, kada je ovo pročitao.
    Pricam ti o naoruzanju, kako Srba tako i ostalih.



    Ovaj pridjev zahtijeva sljedeće: da nevedeš mjesto, datum i imena tih civila koje
    je navodno lično poubijao Ratko Mladić. Ako ne znaš datum nije neophodan, ali
    imena i godišta tih civila su obavezan dio, kao i mjesto, bez toga tvoja priča je podlo propagandno podmetanje bezočnih laži.
    Nalogodavac odgovara za ubistvo isto kao i izvrsioc.
    Imas spisak u Potocarima...


    Stefan je bio Turski vazal, i bio je vladar oblasti kao i Branković, nije ga on
    imenovao za naslednika jer je Stefan svoju oblast predao Turcima na upravu,
    pa time i nije mogao tu oblast dati Brankoviću, inače sav rat mu se svodio na to
    da uhvati Brankovića, na kraju su ga uhvatili Turci.
    Stefan jeste ratovao sa Brankovicem ali se i pomirio sa njim te ga imenovao za naslednika.
    Proučite tekstove originalnih dokumenata tog vremena koji opisuju Kosovski
    boj i period nakon njega, zanimljivo je šta sve piše u njima, a kada bih nešto
    od toga postavio, siguran sam da bi izazvao žestoku polemiku, jer većina onoga
    što se priča o Kosovskom boju, danas, nije tačno, propaganda je učinila svoje.
    Propaganda u vidu srpskih narodnih pesama...

    Za koga je čuvana kosmetska nafta punih pet decenija?
    Da bi mogli da je komentarisu takvi kao ti tj. tumaci teorije zavera...
    Poruku je izmenio maleni, 04.03.2008 u 19:32
    Back in red!

  9. #204

    01 Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ovako se moze u nedogled terati,ali jedno je cinjenicno na kraju svega ovoga....izgleda da u Rumi fali nastavnog kadra ili nedostaje Pravoslavna crkva da obrazuje ljude od malih nogu.Mozda oni jos uvek ne znaju da je Josip Broz umro,i da su ubili Djindjica
    Ostaje mi jedino da se nadam i bogu molim da je malo onih koji razmisljaju kao Maleni.




    "Kosovo nije ravnica....Kosovo nije brdo.....Kosovo nije ni brezuljak na Gazimekstanu...Kosovo je u srcu Srbina................"
    Jevreji su se 1000 godina pozdravljali sa "dogodine u Jerosalimu"i docekali i taj dan.Ovaj moj pozdrav sirite medju sobom i prenosimo ga sa kolena na koleno.Moj sin ima 5 godina i vec zna sta je Kosovo,sta je Srpska Krajina i Republika Srpska....Zna da se prekrsti i zna da je cast biti Srbin.
    TO SAM JA !!!!

  10. #205

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    nedostaje Pravoslavna crkva da obrazuje ljude od malih nogu
    A od kada se to Srbi skoluju u crkvi? Mozda od 45-e?
    Ostaje mi jedino da se nadam i bogu molim da je malo onih koji razmisljaju kao Maleni.
    Nema potrebe da se molis, stize koalicija DSS-SRS.
    "Kosovo nije ravnica....Kosovo nije brdo.....Kosovo nije ni brezuljak na Gazimekstanu...Kosovo je u srcu Srbina................"
    Pa sto se Srbin iseli iz srca svoga?
    Jevreji su se 1000 godina pozdravljali sa "dogodine u Jerosalimu"i docekali i taj dan.
    A po cemu mi to licimo na Jevreje?
    sta je Srpska Krajina
    Retko neozbiljna tvorevina na prostoru Evrope.
    Poruku je izmenio Mish, 05.03.2008 u 22:11 Razlog: ispravka citata
    Back in red!

  11. #206

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Gospodo koja se vidite dogodine u Prishtini, evo vam malo iskustva i pameti sa lica mesta umesto skolenonakolenashke "mudrosti."

    Uostalom, neko ko ima shansu da ode na Kosovo i sada i napravi neku konkretnu akciju u pravcu onoga za shta se zalazze, a sedi ovde i halucinira, promashen je chovek.

    Dakle:

    Ivanović: Loši ad hok potezi

    Lider Srpske liste za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović rekao je danas FoNetu da od preuzimanja železničke pruge i stanice kod Zvečana "Srbi sa severa nemaju nikavu korist jer je oni nisu ni koristili".

    "Ali će zato Srbi iz Gračanice i sa centralnog Kosova imati problem jer će sada morati da putuju kroz južni deo Mitrovice, znači kroz albanski deo, da bi došli do severa i dalje u Srbiju", rekao je Ivanović.

    Sve što se poslednjih dana dešava na Kosovu i Metohiji "pokazuje da se radi o jednoj veoma loše vođenoj akciji, sa previše spontanosti i improvizacija. Rezulat je da se opravdani gnev Srba usmerava ka objektima, što je u principu veoma, veoma loše", ocenio je Ivanović.

    "Umesto duge i iscrpljujuće borbe za Kosovo, što bi mogao biti plan Ministarstva za Kosovo i Metohiju , mi imamo ad hok postupke kojima niko ne sagledava konsekvence", rekao je Ivanović.

    "Carinski punktovi su spaljeni, zamenjeni su odmah novim kontejnerima. Od Mitrovice do Zvečana sada imamo četiri kontrolna punkta sa barikadama koje možemo proći samo brzinom od 20 kilometara na sat, sa mogućnošću da nas vojnici KFOR zaustavljaju i pretresaju".

    "Imamo pojačanu kontrolu sa proveravanjem svega, gepeka, saputnika, dokumenata. Postavlja se pitanje šta smo time obili. Mislim ništa", rekao je Ivanović.

    "Nijedan Srbin sa Kosova nikad neće prihvatiti Kosovo kao ezavisnu državu i svakom Srbinu je jasno da je EULEKS ošao bez legalne odluke. Sa tog aspekta je jasno da ajviši politički vrhovi ne mogu sarađivati sa EULEKS. Ali, bičan ćovek ema alternativu. "

    Ivanović je rekao da je predhodnih dana imao razgovore sa rbima iz Gušterice od Lipljana, iz Goraždevca i Kosovskog pomoravlja i da "svi oni imaju isti problem, šta raditi i kako se ponašati".

    "To što policajci Srbi izlaze iz KPS znači da će biti zamenjeni međunarodnim policajcima iz EULEKS ili Albancima. Kad se nekom Srbinu dogodi nešto loše, ukradena krava, zapaljena staja, ukraden automobil ili ne daj bože, nešto više, on može da se obrati našem MUP koji može samo da napravi belešku i ništa više".

    "Sa EULEKS-om ne može da razgovara jer je to od njega tražila naša Vlada. Srbi nemaju kome da se obrate, a ovi koji vuku poteze, mislim pre svega na ministra Samardžića, ne shvataju da će to oterati Srbe sa Kosova", rekao je Ivanović.

    "Imamo ideju nepriznavanja institucija koje su pod međunarodnom ingerencijom, a namamo ideju šta da rade ljudi koji žive na Kosovu i Metohiji jer im ostaju jedino Albanci sa kojima godinama nemamo komunikaciju. Bojim se da će nas ovakva politika skupo koštati, a da će južno do Ibra biti sve manje i manje Srba", upozorio je Ivanović.


    Edit:
    Srbija, odnosno Srbi su: uništili ,,Rimsko carstvo,,
    Ovo tek sad vidim i ne verujem! Gosn Pero vi ste moj idol. Idem ja sad tetki da odnesem lek, a vi se igrajte... Poslachu nekad neke bombone il neshto vech nekako...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 06.03.2008 u 00:14

  12. #207

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Retko neozbiljna tvorevina na prostoru Evrope.
    Ма наравно, све што је српско нам смета...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #208

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Ostaje mi jedino da se nadam i bogu molim da je malo onih koji razmisljaju kao Maleni.
    ja se necu moliti, ali cu se nadati da ih bude shto vishe koji razmishljaju kao Maleni


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  14. #209

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ма наравно, све што је српско нам смета...
    Nisam rekao sve...
    Back in red!

  15. #210

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Nisam rekao sve...
    Не смета баш све ни Чеди...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 14 od 67 PrvaPrva ... 412131415162464 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •