Kosmet - oteta zemlja - Strana 10
Strana 10 od 67 PrvaPrva ... 891011122060 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 998
  1. #136

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Stigla. Vidim da ste me se setili u off-topic postovima. Da, obrisani su.
    A sad molim da se vratite na temu, a vi se slobodno privatnim porukama ispričajte u vezi svega onog što nije vezano za temu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #137

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Gospodine yossarian, kad si ti poslednji put bio na Kosovu?
    Ш'а те брига?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #138

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Pa zanima me s' obzirom da imas informacije iz prve ruke...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  4. #139

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Pa zanima me s' obzirom da imas informacije iz prve ruke...
    Нећу да ти кажем. Пати бејбе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #140

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Rece jednom jedan nash patriota: "Niko ne sme da vas bije"
    I prebise nas kao vola u kupusu...
    Toliko od mene na ovoj temi.
    Hvala na paznji i dovidjenja.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  6. #141

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Rece jednom jedan nash patriota: "Niko ne sme da vas bije"
    I prebise nas kao vola u kupusu...
    I prodaše na Kosovu za solidne pare sve što se prodati moglo. Kupiše kuće i stanove, radna mesta i status u društvu pa sad bi hteli i jare i pare. Pa ne može.
    Na Kosovu uopšte ne cvetaju ruže. Albanci žive u krajnjoj bedi i siromaštvu, no šta su tražili to su i dobili. Sad kao treba da ne damo nešto što je odavno prodato i nakalemimo sebi svu tu albansku sirotinju i muku kao da nam je sopstvene malo.
    Nikada nisam bila na Kosovu verovatno kao i 98% učesnika na ovoj temi. I ne saosećam sa izbeglicama sa Kosova na način na koji sam saosećala sa izbeglicama iz Hrvatske. Žao mi je, ali imam predrasude prema njima sasvim opravdano. Zbog par crkava i ruševina, ne vrediti prljati ruke nečim što je davno izgubljeno a nikada nam nikakvo dobro nije donelo.

    Pa me pljujte koliko volite, slobodno...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #142

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    I ne saosećam sa izbeglicama sa Kosova na način na koji sam saosećala sa izbeglicama iz Hrvatske. Žao mi je, ali imam predrasude prema njima sasvim opravdano.
    Убеђен сам да си и поносна на то што ниси упала у замку да саосећаш са људима који су жртве вишедеценијског прогона.
    Мени је то што си написала страшно, нељудски.

    Zbog par crkava i ruševina, ne vrediti prljati ruke nečim što je davno izgubljeno a nikada nam nikakvo dobro nije donelo.
    Pa me pljujte koliko volite, slobodno...
    За добро и опстанак Србије увек вреди прљати руке.
    А изгубљено је у пропаганди коју плаћају влада САД и шиптарска наркомафија. Па ко верује, нек верује.
    Није битно да ли ће те неко пљувати или не. Битно је да никад Хрвати нису рекли "не треба нам РСК". Никад муслимани нису рекли "Не треба нам РС". Никад нисам чуо неког са Косова да каже "па добро, можда би ми могли у некој лабавој заједници са Србијом да будемо... ". Само су ето Срби паметни да схвате да је оно што им отимају уствари терет, и да нам је боље од тога.
    То је пропаганда која је ишла од Книна - зашто ми да испаштамо због неког тамо Книна.
    Па је ишло преко Босне - зашто нас десет милиона да испашта због њих милион.
    Па је дошло до Косова... дајмо им још и ово... и ово нам је терет... шта ће нам, то је давно изгубљено...
    А Црногорци нек иду... шта има везе. Њима је из чиста мира пало на памет да нису Срби... и то треба поштовати.
    Шта ће Србији било шта сем Београда? Новог Београда и круга двојке?
    Није толико тужно што нам продају муда за бубреге, тужно је што има толико веселих муштерија које нас убеђују - шта ће нама Косово. Па ја никад нисам био тамо. Цела Србија може да се сведе на мој стан и стан моје баке с мамине стране... нигде друго нисам био...
    Још мало па ће Срби ко леминзи, једном годишње да оду до какве литице и стровале се у воду, а пре тога сву имовину коју имају разделе комшијама.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #143

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Убеђен сам да си и поносна на то што ниси упала у замку да саосећаш са људима који су жртве вишедеценијског прогона.
    Мени је то што си написала страшно, нељудски.
    Znam da zvuči grozno i svesna sam da je u pitanju predrasuda ali ne poznajem osobu koja ih nema. A iza te predrsude stoji veoma loše iskustvo te ljude sa kosova uopšte ne posmatram kao žrtve. One koje poznajem ( a na osnovu njih sudim o svim ostalima, to je nužno) niti se osećaju kao žrtve niti to jesu. Sasvim im dobro ide, što nije tipično za nekog ko je žrtva progona.

    Problem cepkanja državne teritorije stoji.
    No opet, kome ne valja neka ide. Na silu ništa ne biva. A i teritorije su podložne promenama kroz istoriju tako da mislim da je bolje živeti na malom a kvalitetno nego na velikom a na silu i muku.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #144

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ne bih ni ja nikom ništa dao,ali ko mene,pa pita nešto ?

    Usput ima istine da su i naši uzeli milione evra na raznorazne načine,a na štetu Albanaca... Imam primer da sam jednom našem iz MUP-a izbeglom od dole,oženjenog albankom sa matorom decom već,sa 3 stana u centru Bg,i mnogo toga još na Kosovu,uradio jednu uslugu za nekih 6-7.ooo,-e , a da je on ne slusajuci mene to prokockao i ne znajući sta ce,angazuje prijatelje kolege iz ne znam sad koje uprave tadašnjeg DB-a kako bi to vratili,uglavnom crnogorce u ševroletovim džipovima (tada je to bilo moderno) i morao sam da ih uverim da će mi ulepšati dan kada ih vidim ispred kuće,a oni poverovali i nikada ne doživeh da ih i vidim...

    On se hvalio koliko je reketirao i koliko je bio dobar samo što je bio žandar kad aje počinjala frka...A opet nekoliko najvećih zlatara u Šapcu npr. je sada vlasništvo običnih tada milicionera koji su proveli po godinu dve na Kosovu...

    Znam i dečka Albanca i koliko su mu uzeli mada su mu drugovi uglavnom Srbi bili kao i sada...

    Sve je to splet okolnosti,Kosovo ode,ali nećemo to zvanično priznati i biće nešto poput Kipra,Grčkog i Turskog ko zna do kada...rešenje nećemo doživeti mi koji smo ovde sigurno...

    Sa Albancima niko na kraj nije izašao,pa ako niste znali da je Sicilijanac=Albanac ako odemo u istoriju Sicilije shvaticete...Ni sa nama niko nije prosperirao,težak smo narod sami sebima,a kamoli drugima...

    Gledajte sebi i svojima da skrpite nešto , jer više za Kosovo nije ni bitno ko je i koliko kriv...

  10. #145

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Покушаћу упутити неупућене да прочитају мало о КиМ-у, тада ће нам дискусије бити боље аргументоване.

    http://www.srpskapolitika.com/

    Крвава косовска историја
    Постакнути громогласним тврдњама неких заговорника, односно политичара, аналитичара, политиколога, да је косметски проблем настао тек појавом Слободана Милошевића на српској историјској сцени и погубном политиком коју је водио, објављујемо најзанимљивије делове дипломатске преписке из 1898. године - немом сведочанству о тадашњем страдању српског народа на Косову и Метохији, који оповргавају такве констатације. Дело Преписка о арбанским насиљима у Старој Србији од 1898. до 1899. угледало је светлост дана, пре стотину година. Београдско Издавачко предузеће Никола Пашић, потрудило се пре више од деценију, репринтом издања, да нам ова књига ипак , буде доступна.

    --------------------------------------------------------------------------
    --------------------------------------------------------------------------
    Прва бела књига о арнаутским насиљима
    Околност да се појави ова својеврсна - прва бела књига о арнаутским насиљима над хришћанским становништвом у Старој Србији везује се за настанак нове такозване Пећке лиге после ираде (уредбе) султана Абдул Хамида Другог 1896. и грчко-турског рата 1897. године. Наиме, пораз Грчке у рату са Турском 1897. охрабрио је охоле и добро наоружане арбанске добровољце. Они су новонасталу ситуацију у Косовском вилајету настојали да искористе као добру прилику да појачају терор и зулуме према православном живљу. Одметничком, качачком акцијом настојали су да по сваку цену присиле Србе на исељавање и тиме демографски ојачају своје политичке захтеве за аутономијом на читавој територији Арнаутлука којег су чинили, према концептима лиге у Призрену, косовски, битољски, скадарски и јањински вилајет. Суочена са невољама свог становништва у суседству, Влада Краљевне Србије је од првог продора српске војске до Грачанице на Косову , преко јужног Поморавља и топличког краја ( у јануару 1878.), настојала дипломатским путем да заштити своје сународнике у још неослобођеним јужним крајевима. Тиме се Влада Краљевине Србије припремала да просторе Косова и Метохије и рашке области као духовно-политичку, националну и историјску баштину, поврати и прикључи сопственој државној територији.

  11. #146

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
    Покушаћу упутити неупућене да прочитају мало о КиМ-у, тада ће нам дискусије бити боље аргументоване.

    http://www.srpskapolitika.com/

    Крвава косовска историја
    Постакнути громогласним тврдњама неких заговорника, односно политичара, аналитичара, политиколога, да је косметски проблем настао тек појавом Слободана Милошевића на српској историјској сцени и погубном политиком коју је водио, објављујемо најзанимљивије делове дипломатске преписке из 1898. године - немом сведочанству о тадашњем страдању српског народа на Косову и Метохији, који оповргавају такве констатације. Дело Преписка о арбанским насиљима у Старој Србији од 1898. до 1899. угледало је светлост дана, пре стотину година. Београдско Издавачко предузеће Никола Пашић, потрудило се пре више од деценију, репринтом издања, да нам ова књига ипак , буде доступна.

    --------------------------------------------------------------------------
    --------------------------------------------------------------------------
    Прва бела књига о арнаутским насиљима
    Околност да се појави ова својеврсна - прва бела књига о арнаутским насиљима над хришћанским становништвом у Старој Србији везује се за настанак нове такозване Пећке лиге после ираде (уредбе) султана Абдул Хамида Другог 1896. и грчко-турског рата 1897. године. Наиме, пораз Грчке у рату са Турском 1897. охрабрио је охоле и добро наоружане арбанске добровољце. Они су новонасталу ситуацију у Косовском вилајету настојали да искористе као добру прилику да појачају терор и зулуме према православном живљу. Одметничком, качачком акцијом настојали су да по сваку цену присиле Србе на исељавање и тиме демографски ојачају своје политичке захтеве за аутономијом на читавој територији Арнаутлука којег су чинили, према концептима лиге у Призрену, косовски, битољски, скадарски и јањински вилајет. Суочена са невољама свог становништва у суседству, Влада Краљевне Србије је од првог продора српске војске до Грачанице на Косову , преко јужног Поморавља и топличког краја ( у јануару 1878.), настојала дипломатским путем да заштити своје сународнике у још неослобођеним јужним крајевима. Тиме се Влада Краљевине Србије припремала да просторе Косова и Метохије и рашке области као духовно-политичку, националну и историјску баштину, поврати и прикључи сопственој државној територији.
    I šta sad ? Stvarno misliš da suštinu svega toga većina ne zna ? Da ukrademo vremeplov i vratimo se Pašiću i arnautima i kaznimo za zločine... zločin rađa zločin,daleko da sam nalik pacifistički nastrojenom biću,ali 'rašta to i čemu'...

    Ko misli da je Sloba uzrok svega zaista treba da čita gore citirano,ali i to je prošlost... Jesam li ja zato depresivan što živim u budućnosti,a svi ostali koji se osvrću na prošlost zdraviji od mene,jer psihologija baš tako kaže...

  12. #147

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    I šta sad ? Stvarno misliš da suštinu svega toga većina ne zna ? Da ukrademo vremeplov i vratimo se Pašiću i arnautima i kaznimo za zločine... zločin rađa zločin,daleko da sam nalik pacifistički nastrojenom biću,ali 'rašta to i čemu'...

    Ko misli da je Sloba uzrok svega zaista treba da čita gore citirano,ali i to je prošlost... Jesam li ja zato depresivan što živim u budućnosti,a svi ostali koji se osvrću na prošlost zdraviji od mene,jer psihologija baš tako kaže...
    Волео бих јако, када би тај времеплов био могућ, па са овим знањем у оно време!!!!!!!!!!!!

    Ја стварно верујем, а и тако радим, да је историја учитељица будућности и садашњости. Видим да ми неверујеш колико младих људи незна за ове истине, мој начин борбе сада је овакав.

    Прочитај цео чланак, било ми је глупо да све преносим у поруку.

  13. #148

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    http://www.politika.co.yu/rubrike/Sv...-sb-un.sr.html
    Нова већина у СБ УН
    Осам од 15 чланица изразило супротстављање или резерве према покушајима да се косовско питање решава изван главног тела светске организације
    Савет безбедности Уједињених нација (Фотодокументација политике)

    Од нашег сталног дописника
    Њујорк, 17. јануара У бележницу помног и педантног посматрача седница, и отворених и затворених, Савета безбедности УН о Космету, уписана је значајна бројчана новост. Први пут, после дужег времена, у том тефтеру је јуче регистровано да су западне земље остале без већинске, макар посредне и издејствоване, потпоре свом приступу.

    Савет је и даље готово непомирљиво подељен око косовског питања, али је у њему дошло до преокрета у расположењу, запажају и други хроничари. Осам од 15 чланица изразило је супротстављање или значајне резерве према покушајима, пре свега САД, Британије и Француске, да се решавање статуса јужне покрајине Србије измести изван тог главног тела светске организације и да наметање исхода замени договор.

    Нова већина је настала у подршци надлежности Савета, поштовању међународног права, вери у моћ преговора и пожељност компромиса. Њена појава потврђује, уједно, да се шире зебње да би наговештено једнострано проглашење независности покрајине, уз подршку западних сила, могло да створи опасан преседан који би могао да изазове ширу дестабилизацију.

    Заокрет је упадљив. Донедавно је шеф мисије САД при УН, Залмај Халилзад, тврдио да је однос снага у Савету бар 11:4 у прилог примени Ахтисаријевог плана за међународно надзирану независност Косова, из чега је произлазило да једини проблем представља руска претња ветом.

    До велике промене је дошло већ на првој овогодишњој седници посвећеној Космету, у битно измењеном саставу Савета. Од пет нових чланица, четири су се (једини изузетак је била Хрватска) у већој или мањој мери, дистанцирале од западних замисли.

    Тако се проширио фронт против једностраног, наметнутог и решавања изван Савета. Већ исказаном квартету који чине Русија, Кина, Јужноафричка Република и Индонезија, придружили су се Костарика, Буркина Фасо, Вијетнам и Либија, која је овог месеца у улози председавајућег.

    Из ове околности се, ипак, не може закључити да је решавање косовског питања кренуло у другом правцу. Запад истрајава на свом приступу, а ниједна већина није довољна, ако нека од сила прети ветом донедавно Русија а убудуће можда САД, Британија и Француска за доношење одлуке у Савету, за коју је, иначе, потребно најмање девет гласова.

    Промена је ипак дипломатски значајна. Иде у прилог тврдњама Србије, као и Русије, да једнострано решавање косовског проблема, отцепљење покрајине, може да изазове тешке последице по међународне односе и да послужи као преседан за разбијање територијалног интегритета низа држава.

    Уз то, седница замишљена да буде рутинска, за саслушавање редовног тромесечног извештаја шефа Унмика Јоахима Рикера, прерасла је у прилично живо одмеравање домета принципа и приступа. Међу ударне вести после тог састанка пробила се, тако, изјава руског амбасадора Виталија Чуркина да Косово никада неће постати члан међународних политичких организација, па ни УН, ако једнострано прогласи независност и да за разлику од америчког колеге, не сматра да је процес у Савету блокиран, већ да је очигледна потреба за наставак дијалога

    Иако је у другом делу седница била затворена за јавност, присуствовао јој је већи број представника земаља нечланица Савета, што показује да је занимање за косовско питање у осетном порасту. Из њихових кругова се чује и да је своје противљење једностраностима јуче нарочито појачала Кина. Записано је, такође, да су на другој страни најодлучнији заговорници примене Ахтисаријевог плана били Британија и Француска.

    Тако оштро подељеном Савету потребан је, чини се, компромис какав се тражио и између Београда, који га још тражи, и Приштине. Промена већине у његовом саставу указује, такође, на такву потребу како би се очували ауторитет Савета и важност међународног права.

    О компликованости ситуације, посредно сведочи и одсуство генералног секретара Бан Ки Муна са јучерашње седнице Савета. Упућени кажу да је своје обавезе у иностранству могао да скрати да је хтео и да се прикључи учесницима састанка, али да је оценио да је боље да очува бар пригодну дистанцу у осетљивом питању. После раније изричите подршке Ахтисаријевом плану, он је недавно поручио да косовско питање треба да остане у надлежности Савета безбедности. Као и нова већина тог састава

    М. Пантелић
    [објављено: 18/01/2008.]
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #149

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ископаше ти очи, лепа слико!
    Вечери једне на каменој плочи,
    Знајући да га тад не види нико,
    Арбанас ти је ножем избо очи.

    Али дирнути руком није смео
    Ни отмено ти лице, нити уста,
    Ни златну круну, ни краљевски вео,
    Под којим лежи коса твоја густа.

    И сад у цркви, на каменом стубу,
    У искићеном мозаик-оделу,
    Док мирно сносиш судбу своју грубу,
    Гледам те тужну, свечану, и белу;

    И као звезде угашене, које
    Човеку ипак шаљу светлост своју,
    И човек види сјај, облик, и боју
    Далеких звезда што већ не постоје,

    Тако на мене, са мрачнога зида,
    На ишчађалој и старинској плочи,
    Сијају сада, тужна Симонида,
    Твоје већ давно ископане очи!

  15. #150

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Znam da zvuči grozno i svesna sam da je u pitanju predrasuda ali ne poznajem osobu koja ih nema.
    То што не познајеш особу која нема предрасуде не оправдава тебе за грозне ставове.

    A iza te predrsude stoji veoma loše iskustvo te ljude sa kosova uopšte ne posmatram kao žrtve. One koje poznajem ( a na osnovu njih sudim o svim ostalima, to je nužno) niti se osećaju kao žrtve niti to jesu. Sasvim im dobro ide, što nije tipično za nekog ko je žrtva progona.
    Сва ова прича се понављала и у случају људи који су били приморани да напусте Босну или Хрватску, и мени је далеко од памети.
    Тада су постојале предрасуде који су морали да дођу за Србију и који су имали било шта! Као и онима који су успели да нешто раде, да се снађу, да зараде, који су имали новац...
    По логици неких људи, да не би мрзели "избеглице", те избеглице су морале да буду без игде ичега, да су са собом донели само одећу и обућу, још би пожељно било да су били близу смрти или да им је неко погинуо. У Србији би морали да живе у колективном смештају, у спортским халама, спавају по подовима, гледају у земљу кад поред њих пролази неко ко није "избеглица", и не дај Боже да нешто раде или зараде и поправе своје стање. Поштен "избеглица" је могао рецимо да цепа дрва, надничи, физикалише... не дај Боже да се упустио у какву трговину, далеко било шверц...
    Ако се већ бавимо туђим послом и туђим животима, нормалном човеку би било драго да је неко ко је већ морао да оде од куће успео да спасе нешто од онога што је целог живота стицао, да је успео да се уклопи у средину у коју је дошао, да је успео да се снађе, напредује, избори се...
    Али јок! По теби, да би неко био жртва, не сме да му иде добро! Не сме да се зове Петар Петровић, његово једино обележје и занимање мора да буде жртва! Онда би наравно добио "а који ку..ц стално кука".
    За мене је ван памети критиковати људе што нешто имају, што су успели бар мало да се снађу и што покушавају да живе нормално, и што сво своје слободно време не троше на то да неку Исахару убеде да су стварно жртве. Напротив, ја им скидам капу због тога.
    Рећи за људе који су морали да напусте своје домове "Њему добро иде, зато га не жалим, није типична жртва прогона" би било смешно да није тужно.

    Оно што је неприхватљиво је убијање, сакаћење, мучење, отмице, силовања, малтретирање, пљачкање, протеривање, стварање нехуманих услова за живот... од тога су ти људи побегли или су они или неко од њима драгих људи жртве тога.
    И то је оно што се рачуна кад причамо о тим људима.
    Да ли су они лепи, ружни, школовани, неписмени, добри, лоши, снашли се или се нису снашли, тугују или се радују, понашају се као жртве или као нормални људи, немају ништа или имају нешто... то је небитно.

    Problem cepkanja državne teritorije stoji.
    No opet, kome ne valja neka ide. Na silu ništa ne biva. A i teritorije su podložne promenama kroz istoriju tako da mislim da je bolje živeti na malom a kvalitetno nego na velikom a na silu i muku.
    Одушевљава ме филозофски мир с којим прилазиш овоме. Више се узнемираваш око тога што се "избеглице" не понашају као жртве него што разбијају државу у којој живиш.
    Ово је као логика: Силовања се дешавају кроз историју, тако да мислим да је жени боље да се не бори против тога и не брани, боље јој је и то него да је осакати или убије.

    Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
    Волео бих јако, када би тај времеплов био могућ, па са овим знањем у оно време!!!!!!!!!!!!

    Ја стварно верујем, а и тако радим, да је историја учитељица будућности и садашњости. Видим да ми неверујеш колико младих људи незна за ове истине, мој начин борбе сада је овакав.
    Времеплов засад није могућ, зато би било лепо да ово знање употребимо за садашњост и будућност. Томе у великој мери историја и служи.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 10 od 67 PrvaPrva ... 891011122060 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •