Kosmet - oteta zemlja - Strana 66
Strana 66 od 67 PrvaPrva ... 165664656667 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 976 do 990 od ukupno 998
  1. #976

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Са очинском бригом и љубављу обраћамо се посебно вама, нашој духовној деци, на страдалном Косову и Метохији да истрајете у ношењу свога крста, и верности својим светињама, гробовима својих предака и својим огњиштима. Ма шта се догађало (од Бога се надамо спасењу, а од људи правди), треба непоколебиво остати веран свом историјском опредељењу и Косовском завету, у складу с вечном истином: Ко претрпи до краја, тај ће се спасти".



    Председник
    Светог Архијерејског Синода
    Српске Православне Цркве

    Архиепископ пећки
    Митрополит београдско-карловачки
    и Патријарх српски

    И Р И Н Е Ј
    Meni ovaj deo odvratan .
    Ne dajte se braćo mi smo uz vas,...istrajte do kraja, ostanite dole. Pa ljudi moji Patrijarh čovek?!
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  2. #977

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Meni ovaj deo odvratan .
    Ne dajte se braćo mi smo uz vas,...istrajte do kraja, ostanite dole. Pa ljudi moji Patrijarh čovek?!
    Ко у овоме види подршку и саосећање са нашом браћом којима прети геноцид зато што су то што јесу, овде нема ништа "одвратно".

    Мени лично је одвратно то што неко покушава да уништи и протера тај народ. Ал упс. то ти није пало на памет?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #978

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ja u tom pasusu ne vidim nikakvu podršku i saosećanje, već licimerje i bezobrazluk.
    Predpostavljam da je fora u tome što se Patijarh nalupetao, pa to ne sme da se komentariše. Jel bi tebi palo na pamet tako nešto da izgovoriš?
    Naravno da je odvratno da se proteruje i uništava bilo koji narod, a ne još naš,... samo što je takva stvar toliko očigledna da nisam osetio potrebu tako nešto komentarišem.
    Ti postaviš topic, ja na taj topic iznesem svoje mišljenje i sad mi prišivaj šta je meni palo napamet ili nije,... švedski pank
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  4. #979

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Ja u tom pasusu ne vidim nikakvu podršku i saosećanje, već licimerje i bezobrazluk.
    Безобразлук и лицемерје је тумачити тако патријархово обраћање. Ели ето, с обзиром да си га већ изнео, можда и да га образложиш?
    Претпостављам да је генијално објашњење нешто у стилу "што патријарх не остане доле" или "што патријарх лично лопатом не истовари шљунак на барикаду"...

    Predpostavljam da je fora u tome što se Patijarh nalupetao, pa to ne sme da se komentariše. Jel bi tebi palo na pamet tako nešto da izgovoriš?
    Патријарх се није излупетао, напротив, подржао је српски народ на Косову.

    Сме да се коментарише, али та перспектива "све што мрачњаци и фашисти из Цркве причају је зло" је тешко екстремистичко срање и постаје "малкице" досадна.

    Патријарх и ја нисмо исто, његово је да пошаље поруку свом народу, јер је на челу важне институције. Ја о томе могу да имам своје мишљење, али некако је безвезе да ја дајем нека саопштења.

    Naravno da je odvratno da se proteruje i uništava bilo koji narod, a ne još naš,... samo što je takva stvar toliko očigledna da nisam osetio potrebu tako nešto komentarišem.

    Ti postaviš topic, ja na taj topic iznesem svoje mišljenje i sad mi prišivaj šta je meni palo napamet ili nije,... švedski pank
    Ниси осетио потребу да коментаришеш, али си на теми у којој се говори о покушајима шиптарских терориста да ставе под контролу и оно мало преосталих Срба на Косову осетио потребу да коментаришеш како ти се свиђа шта је патријарх рекао? А Шулетове нове ципелице или стајлинг Едите Тахири? Или се ради о томе да треба опљувати Цркву где год се може?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #980

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Obrazložiosam moje mišljenje još u prvom topicu, samo što dežurni čuvari Srpstva odmržnje i licimerja ne vide ono što im se ne svidja, već samo guslaju svoju staridobropoznati patriotizam sa tudjom krvi.
    Baš jehrišćanski mrsomuditi sa bezbedne udaljenosti i učiti ih dole kako treba i štatreba da rade. Oni su glupavi, pa će ih dežurne patriote naučiti kako treba daostanu do kraja dole. Da povraćaš od patriota koji levom češkaju jajca, adesnom vrte kanale na daljinskom uz pun frižider piva.Baš bivoleo tebe neko tako da podrži, daosetiš na svojoj koži svu tu brigu i saosećanje.
    Kako ti nedosadi toliko licimerja?
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  6. #981

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Obrazložiosam moje mišljenje još u prvom topicu, samo što dežurni čuvari Srpstva odmržnje i licimerja ne vide ono što im se ne svidja, već samo guslaju svoju staridobropoznati patriotizam sa tudjom krvi.
    С обзиром да ти подржаваш тај народ доле, а ниси лицемер попут мене, зашто ти ниси доле тренутно, већ ето, из фотеље пружаш подршку и критикујеш оне "који пружају подршку из фотеље".

    Baš jehrišćanski mrsomuditi sa bezbedne udaljenosti i učiti ih dole kako treba i štatreba da rade. Oni su glupavi, pa će ih dežurne patriote naučiti kako treba daostanu do kraja dole. Da povraćaš od patriota koji levom češkaju jajca, adesnom vrte kanale na daljinskom uz pun frižider piva.
    Ти си стварно несрећан човек. О коме ми овде причамо, о патријарху? Он врти канале на даљинском уз пун фрижидер пива? Дал си нормалан?

    Прича ти је тотално безвезе, из поштовања нећу употребити неку јачу и прикладнију реч.
    Прво, патријарх је био доле, мислим да је још доле, у К. Митровици.
    Друго, све и да није, патријарх није неко од кога ја очекујем да иде доле и лопатом истовара шљунак. Од њега очекујем баш ово што је урадио - да буде из тај народ доле, да позива на молитву за тај народ, и да их јавно подржава, за разлику од оног што се назива "председник републике" који док му уништавају народ позива "обе стране на уздржаност". Од патријарха се не очекује да истовара шљунак лопатом, већ да јавно подржи тај народ. Оно што већина јавних личности није урадила, од државних службеника до разних НВО, да не помињем друге.

    И да, патријарх ће да их учи. Ми православци поштујемо патријарха као ауторитет, и слушамо шта он каже, битно нам је шта он мисли и желимо да јавно искаже подршку. По теби, требало је да ћути???

    Патријарх није "дежурни патриота" и он не "мрсомуди".

    Baš bivoleo tebe neko tako da podrži, daosetiš na svojoj koži svu tu brigu i saosećanje.Kako ti nedosadi toliko licimerja?
    Једино лицемерје овде је твоје. Јер ти си наводно ето екстрем, ти не признајеш никакву подршку Србима на Косову сем оне да се узме оружје, оде доле и запуца на КФОР изгледа. И при томе не говориш то за себе, типа да ти мислиш да то треба да се ради, већ ето, тераш друге ако се усуде да мисле лепо о Србима на Косову, морају то да ураде.

    Шта је поента, не сме нико вербално да подржи тај народ? Треба да их игноришемо, да лепо гледамо тенис и одбојку, да идемо лепо сви на своја радна места и то и не поменемо?

    То уствари и јесте твој циљ - не да сви ми који "уз даљински и пиво" подржавамо тај народ доле урадимо нешто конкретно, већ да престанемо да их уопште помињемо.

    Или грешим, па их ти подржаваш и сутра путујеш доле.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #982

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Tebi treba oduzeti čitalačku značku. Čitaš samo ono što ti se svidi i interpretiraš kako se to tebi svidja.
    Za mrsomudjenje i pivo se odnosilo na tebe i tebi slične dežurne čuvare Srpstva, (a ne za Patrijarha) kojim su puna usta patriotizma sa tudjom decom, ali je najbolje nabiti nekom usta ono što ne misli, pa si ti prepametan i srećan, a mi smo nesrećnici koji ne razumeju.
    Možda pepeljuga nije izgubila cipelu?
    Samo ti živi u svojoj bajci i pokaži njima dole, kako i šta treba da rade. Voleo bi da te čuje neko dole, da ti kaže šta misli o tom saosećanju i podršci.
    Za mene se ne boj, imam ja više rezerve od redovne voske. Jako dobro znam iz prve ruke, nije mi neko pričao,... ko su i šta rade prave patriote na terenu.

    ti kažeš da je nekom priča bez veze...
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  8. #983

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Tebi treba oduzeti čitalačku značku. Čitaš samo ono što ti se svidi i interpretiraš kako se to tebi svidja.
    Za mrsomudjenje i pivo se odnosilo na tebe i tebi slične dežurne čuvare Srpstva, (a ne za Patrijarha) kojim su puna usta patriotizma sa tudjom decom, ali je najbolje nabiti nekom usta ono što ne misli, pa si ti prepametan i srećan, a mi smo nesrećnici koji ne razumeju.
    Možda pepeljuga nije izgubila cipelu?
    И, сад сам ја крив што си ти конфузан? Час причаш о патријарху час причаш о мени час о Пепељуги...

    Кад си прешао са приче о патријарху на причу о мени?

    Дакле, ја сам ето послао туђу децу на Косово да раде ово што раде?

    Samo ti živi u svojoj bajci i pokaži njima dole, kako i šta treba da rade. Voleo bi da te čuje neko dole, da ti kaže šta misli o tom saosećanju i podršci.
    О каквој бајци говориш? Шта мислиш да мисле људи доле о саосећању и подршци, не желе је? Хоће да их сви ми из уже Србије пустимо на миру и да се лепо друже са својим комшијама?

    Za mene se ne boj, imam ja više rezerve od redovne voske. Jako dobro znam iz prve ruke, nije mi neko pričao,... ko su i šta rade prave patriote na terenu.
    И, дакле, који су услови да неко сме да подржава Србе на Косову по твом војничком искуству? С обзиром да их ти подржаваш, како исказујеш ту своју подршку? Ајде реци мени шта треба да урадим да не будем лицемер већ да будем као ти?

    Ево, бићу лицемер и даље, па ћу ти рећи да ми је жао и деце која у Африци умиру од глади. Шта треба да урадим па да смем да мислим тако? Да живим на хлебу и води?

    ti kažeš da je nekom priča bez veze...
    Боли, а?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #984

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Napokon si uvideo poentu.
    Ne pada mi na pamet da im ja bilo šta dobacujem iz ćoška.
    Ne znam kome još nije jasno da se ništa neće uraditi bez medjunarodne zajednice, ma šta to ona bila; NATO, Eulex,...ili ti bilo šta,... i da je diplomatija ta koja treba da odradi posao. Ako Kosovsi Albanci dobiju mig da preuzmu severni deo, džaba nam i barikade i vojska zgaziće nas kao i svaki put do sad, trajalo tri, mesec ili godinu dana.
    E tu dolazim do poente licimerstva Patrijarhove izjave. On im je dao podršku da izdrže do kraja.
    Jel ti sad jasnije od čega mi se povraća na takvu izjavu.
    To što ti smatraš da je Patrijarhova reč munja isklesana u kamenu je tvoj problem, meni je to glupost.
    Nadam se da smo se razumeli napokon.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  10. #985

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    [FONT=palatino linotype]Napokon si uvideo poentu.
    Ne pada mi na pamet da im ja bilo šta dobacujem iz ćoška.
    Добро, а ја видиш јебига желим да ти људи успеју у томе што раде и што се труде. Шта ја да радим, да ћутим? Чак бих волео и да могу нормално да живе, да кад падне мрак не морају да мисле дал ће осванути. Јел ми и за то треба твоја посебна дозвола?

    Ne znam kome još nije jasno da se ništa neće uraditi bez medjunarodne zajednice, ma šta to ona bila; NATO, Eulex,...ili ti bilo šta,... i da je diplomatija ta koja treba da odradi posao. Ako Kosovsi Albanci dobiju mig da preuzmu severni deo, džaba nam i barikade i vojska zgaziće nas kao i svaki put do sad, trajalo tri, mesec ili godinu dana.
    Шиптари "ће нас згазити као и сваки пут до сад"??? Као нпр. који пут до сад?

    Убеђен сам да ово манифестовање воље народа има утицаја како на одлуке сила тако на дешавања на терену. Ако се не бориш, нећеш ништа ни добити. А ти људи нису доле опстали последња три века тако што су чекали да им неко нешто поклони, напротив.

    E tu dolazim do poente licimerstva Patrijarhove izjave. On im je dao podršku da izdrže do kraja.
    Jel ti sad jasnije od čega mi se povraća na takvu izjavu.
    To što ti smatraš da je Patrijarhova reč munja isklesana u kamenu je tvoj problem, meni je to glupost.
    Nadam se da smo se razumeli napokon.
    Патријарх им је пружио подршку да издрже. Као што сам можда већ споменуо, ја ту не видим ништа лицемерно. Напротив, мислим да цела Србија треба да им пружи подршку сваке врсте, у то наравно спада и таква јавна подршка.

    Нисмо се разумели - ти мислиш да сви треба да ћутимо док се то доле дешава? Сви, као "председник"?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #986

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Kakav si talenat za pričanja u prazno,...pravi političar, stranački vojnik.
    Ja bih želeo da oni normalno žive i da ne misle dal' će dočekati novi dan,...pa ko to ne bi voleo od nas?
    Šta im mi želimo?... Da skapaju dole i da ih pokolju? Da nemaju miran san? Pa naravno da im želimo sve najbolje...
    Ali... ako diplomatija ne uradi svoje, možemo da pripremimo šatore i naftu za traktore i prikolice na kojima će stići 100 000 novih izbeglica.
    To što ne budu mogli da urade Kosovski Albanci uradiće NATO kao i svaki put do sad, kao na koliko hoćeš mesta na svetu do sad...nadam se bar oko ovog slažemo.
    A od tapšanja po ramenu i podrške, patriotskih parola i ostalog proseravanja mogu misliti šta osećaju,...pa bio to i Patrijarh.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  12. #987

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    [quote]
    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    kakav si talenat za pričanja u prazno,...pravi političar, stranački vojnik.
    Ja bih želeo da oni normalno žive i da ne misle dal' će dočekati novi dan,...pa ko to ne bi voleo od nas?
    Šta im mi želimo?... Da skapaju dole i da ih pokolju? Da nemaju miran san? Pa naravno da im želimo sve najbolje...
    Па, онда причаш о томе, ако си верник постиш и молиш се, не бавиш се тиме ко их искрено подржава, ко их неискрено подржава, ко лепо мисли о њима, ко не мисли лепо о њима.

    ali... Ako diplomatija ne uradi svoje, možemo da pripremimo šatore i naftu za traktore i prikolice na kojima će stići 100 000 novih izbeglica.
    To što ne budu mogli da urade kosovski albanci uradiće nato kao i svaki put do sad, kao na koliko hoćeš mesta na svetu do sad...nadam se bar oko ovog slažemo.
    Нисам сигуран да ситуација на терену не значи ништа. Штавише, Срби на Косову данас не живе зато што је НАТО то хтео већ упркос потезима НАТО.

    Наравно, ако НАТО одлучи да их протера то ће и да уради, али то не значи да се протестима и барикадама ништа не може постићи.

    Тракторима неће доћи јер је Тадићева влада забранила транспорт горива на север Косова.

    a od tapšanja po ramenu i podrške, patriotskih parola i ostalog proseravanja mogu misliti šta osećaju,...pa bio to i patrijarh.
    А шта желе, да их сви заборавимо и оставимо на миру? Да лепо гледамо одбојку и пустимо их да се забаве својим послом? Причаш глупости, сигуран сам да им подршка од стране свог народа пуно значи.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #988

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Drago mi je što se ne slažemo.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  14. #989

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Drago mi je što se ne slažemo.
    Е, сад си ми стварно поведио осећања...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #990

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Trenutna vlast samo deklarativno podržava Srbe na Kosovu, njih ne zanimaju nikakvi interesi tamošnjeg naroda i ne zanima ihšta će s ljudima biti usled politike koju ta ista vlast vodi, a koja je politika pogrešna i ne rađa nikakve plodove, jer ne postoji jasna strategija nekakvog nacionalnog interesa,(niti je ikada od komunista na ovamo postojala) ne samo za Kosovo, koje smo iz razloga neažurnosti i nezainteresovanosti izgubili, već i za celokupan srpski živalj, gde god se on nalazio.

    KOsmet je više nego otet i to je projekat, ako mogu tako da ga nazovem, koji traje već decenijama, i dok su šiptari davali pare za svoju novu državu lobirajući i podmašćujući gde je trebalo, naši su bilmezi, a tu mislim na sve vlasti od II rata do danas bile u tom smislu neažurne i nisu činile ništa da se život ljudi na tom području poboljša, čak mislim da su svesrdno činile stvari na štetu Srba.
    Često se govori o tome kako su Srbi prodavali kuće tamo za basnoslovne sume novca, a ne govori se o nesrećnom Martinoviću i o množin ostali slučajeva u kojima je vršen teror nad onima koji prodati nisu hteli, ili nad onima koji su se usprotivili njihovoj tiraniji na bilo kakav drugi način, jer su odmah bili optuživani za nacionalizam i sjebavanje bratsva i jedinstva svih naših naroda i narodnosti i tako te neke lepe stvari.

    Želja šiptarskih terosrista koji su tamo na vlasti je da isteraju preostalu Srbadiju odande, i tu molitva ne pomaže mnogo, iako lično protiv molitve za spas tih ljudi nemam ništa, ali pomaže nekakva strategija, koju, čini mi se, ni jedna od stranaka, kako na vlasti, tako i u opoziciji nema, već se sve zasniva na nekakvim pričama o tome da je Kosovo naše, a od tih priča ti ljudi dole, ako ni mi svernije od njih nemamo ništa.

    Država Srbija, to jest vlast koja je vodi, mora imati takođe i stav od koga neće odstupiti posle par pretnji iz EU ili SAD, nikako Slobin sistem, "ne dam pa dam i više nego tražite", već kategoričan stav koji će ići na korist ovoj državi i zaštiti nacionalnih interesa svih nas.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 66 od 67 PrvaPrva ... 165664656667 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •