Kosmet - oteta zemlja - Strana 16
Strana 16 od 67 PrvaPrva ... 614151617182666 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 226 do 240 od ukupno 998
  1. #226

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Bez uvrede, zasto mislis da je to srce pravoslavlja?
    Bez uvrede,alo to samo Srbi znaju zasto
    TO SAM JA !!!!

  2. #227

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Bez uvrede,alo to samo Srbi znaju zasto
    Ajde nauci me, da budem veci Srbin...
    Back in red!

  3. #228

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Bez uvrede,alo to samo Srbi znaju zasto
    Ja sam Srbin, sa Kosova, ali nisam znao da je to isto Kosovo srce pravoslavlja.
    Zamolicu te da mi/nam objasnis sta to znaci.
    Meni izgleda da je to odlucila politika na vlasti koja (na zalost) nema nista konkretno da predlozi i uradi za buducnost Srbije i njenog napacenog naroda...
    I vidis, slicnu pricu slaze i Albanska vlast i njene pristalice (koja su mozda na njihovu srecu vecina), da je Kosovo srce Ilirije...
    Sve je to stvar dnevnog reda...
    Kosovo je deo Srpske istorije ali mislim da je krajnje vreme da se okrenemo ka buducnosti, a Srbija sa Kosovom (vise) nema buducnost.
    Ja idem dalje, a vi kako 'ocete.
    Do godine u Prizrenu, kao turista...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  4. #229

    Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Ajde nauci me, da budem veci Srbin...
    Da te naucim da budes veci Srbin?Prijatelju....kao Srbin treba da se rodis a ne da to naucis!!!!

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam Srbin, sa Kosova, ali nisam znao da je to isto Kosovo srce pravoslavlja.
    Zamolicu te da mi/nam objasnis sta to znaci.
    Meni izgleda da je to odlucila politika na vlasti koja (na zalost) nema nista konkretno da predlozi i uradi za buducnost Srbije i njenog napacenog naroda...
    I vidis, slicnu pricu slaze i Albanska vlast i njene pristalice (koja su mozda na njihovu srecu vecina), da je Kosovo srce Ilirije...
    Sve je to stvar dnevnog reda...
    Kosovo je deo Srpske istorije ali mislim da je krajnje vreme da se okrenemo ka buducnosti, a Srbija sa Kosovom (vise) nema buducnost.
    Ja idem dalje, a vi kako 'ocete.
    Do godine u Prizrenu, kao turista...
    Vlast u Srbiji ili politika, nije odlucivala o sudbini Srpskog napacenog narod.Vlast u Srbiji nikada nije odlucivala i krojila sudbinu Srba i njenih zemalja. Za svu nesrecu Srpskon naroda zaduzen je Vatikan i islamski mocnici.Vlast i politika u Srbiji je samo mogla i morala da odgovori velikim silama i siledjijama svog vremena.Sto je i uradila ne priznavanjem Kosova kao nezavisne drzave!
    Srbija nije odlucila da se Srpsko Kosovo nasilno odvoji,kao ni Srpska Krajina,ali ona moze dati svoj odgovor i svoje misljenje na sve to!
    Danas mozda Srbija nema buducnosti sa Kosovom kako si napisao,ali Srbija ne zivi samo danas.Treba misliti i na buducnost. Padale su i vece imperije od Americke,pa smo vracali otete zemlje.U pravu si da treba ici dalje,ali znas li gde dalje i u kom pravcu?Znas li sta coveka ceka sutra ako se ne suoci sa danasnjim problemom?Dali si ikada bezao od problema i krijo se od istih?Da li te je ikada to visestruko kostalo,ili si pametan covek koji problemu gleda u oci i suocava se sa njim u pokusaju da ga resi!
    Ti hoces da zatvoris oci i probudis se u nekom drugom svetu...Druze....da ima negde obesenih kolaca,jebalo majku ko bi pre mene dosao do njih
    Poruku je izmenio BaneK, 09.03.2008 u 13:31 Razlog: uzastopni postovi
    TO SAM JA !!!!

  5. #230

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Da te naucim da budes veci Srbin?Prijatelju....kao Srbin treba da se rodis a ne da to naucis!!!!
    Rodjen sam kao Srbin ali ti si izgleda vremenom postao veci?
    To se ocigledno odnosi na to sto ti znas zasto je Kosovo srce pravoslavlja a ja hteo da mi objasnis pa da budem "kao" ti...
    Back in red!

  6. #231

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    To se ocigledno odnosi na to sto ti znas zasto je Kosovo srce pravoslavlja a ja hteo da mi objasnis pa da budem "kao" ti...
    Знаћеш кад у осмом будете учили географију Србије.




    Земља препуна светиња
    Српски православни народ је од 12. до 20. века на Косову и Метохији подигао 1.300 цркава и манастира. На листи светске баштине четири бисера: Високи Дечани, Грачаница, Богородица Љевишка и Пећка патријаршија
    Уништене православне светиње Призрена (Фотодокументација Политике)

    Ми Срби смо овде оно што представљају наше светиње, овако је патријарх Павле дочекао генерале НАТО-а 18. јуна 1999. године у манастиру Грачаница. Понављао је то више пута, али његове речи очигледно нису допрле до ушију светских моћника. Како иначе објаснити да тако моћна војна сила која је у српску јужну покрајину дошла да наводно заштити угрожена људска права и очува мултикултуралност и вишеетничност није могла да спречи пред очима целог света бестијално рушење српских цркава и манастира.

    А биланс уништавања српске културне и верске баштине је поразан. Највећи број ових светиња преживео је пет векова турског ропства, Први и Други светски рат, али не долазак међународних миротвораца. Од уласка трупа НАТО-а 1999. године на Космет па до 2003. године спаљено је, порушено, оскрнављено и демолирано 112 цркава и манастира. И ту се није стало. Само у два дана 17. и 18. марта 2004. године уништено је још 36 православних светиња. Спаљена је и широм света позната Богородица Љевишка, манастири Зочиште, Девич и многе друге цркве. Само одважношћу и присебношћу појединих јединица Кфора спречен је напад на задужбину краља Милутина Грачаницу.

    Косово и Метохија није мит, како западноевропски и амерички рационалисти тврде често пребацујући Србији како живи у прошлости. На тој мученичкој земљи, како пише владика Атанасије (Јевтић), стотину километара унакрст српски православни народ и његова црква имају 1.300 цркава и манастира од 12. до 20. века, подизаних и обнављаних у континуитету пуних осам векова, било у слободи, било у ропству.

    У званичном документу Меморандум о Косову и Метохији Светог архијерејског сабора СПЦ из 2003. године се констатује како је бестидна лаж Албанаца који тврде да руше само нове цркве подигнуте за последњих 10 година под Милошевићем. Међу спаљеним светињама у току прве четири године окупације, налази се осам манастира из 13. и 14. века, 30 цркава грађених у периоду од 13. до 16. века, 20 цркава из 17. века и 19. века, 10 цркава из 20. века. Порушено је само десетак новијих цркава од којих је у ствари већина президана или обновљена на старијим темељима некадашњих богомоља.

    Радећи на карти Српска духовна баштина на Косову и Метохији пажљивим вишегодишњим истраживањем и упоређивањем различитих историјских извора Љубиша Гвоић је утврдио због чега је Косово и Метохија душа и срце нашег народа и зашто Србија има тапију на овај део своје територије. Гвоић је у јужној српској покрајини пронашао 1.996 српских топонима, од чега 1.181 црква и црквишта, 115 манастира и манастиришта, 48 испосница, осам спомен-капела и спомен-костурница што је укупно 1.352 здања која припадају Српској православној цркви. Овом списку, који како истиче Гвоић, није коначан, треба додати и 534 стара српска гробља, остатке 96 тврђава, старих градина и трговишта и остатке 14 двораца средњовековне српске властеле. Овај картограф објашњава да се на Косову и Метохији буквално на свака два до три километра може наићи на белег који означава вишевековно присуство српског народа на овој територији.



    Резултат албанског дивљања 17. марта: Косово (Фотодокументација Политике)
    Значај косовскометохијских светиња од којих су неке и на листи Унеска (Дечани, Грачаница, Богородица Љевишка и Пећка патријаршија) увиђају и други. Патријарх руски Алексије је другог дана НАТО бомбардовања упутио писмо патријарху Павлу у којем се каже: За православне Србе није само географски појам и објекат на карти, него Светиња отачка; земља са по њој расутим древним храмовима и манастирима православним, који имају непролазно духовно и културно значење.

    Од када су Срби у 9. веку примили крштење и уписали се у историју хришћанске цивилизације развијали су богоугодну традицију задужбинарства. Подизали су храмове да се у њима како кажу поје Литургија овог и оног безвременог света. Највећи број православних светиња налазио се око Призрена, Пећи, Истока, Клине, Чичавице, Новог брда и Косовског Поморавља. Само на подручју Чичавице која се назива и Српска Света Гора турски пописи из 1526. и 1545. године уписали су укупно 52 манастира, од тога је до данас утврђено само 36 црквишта. У Призрену, седишту Епархије рашко-призренске и косовскометохијске где су запалили и широм света познату Богородицу Љевишку, има 26 цркава од којих је до доласка НАТО-а половина била у богослужбеној употреби. На малом простору Велике Хоче и данас постоји 12 средњовековних цркава, а у седам се богослужи.

    Кључ опстанка Срба на Косову и Метохији у последњих девет година је у рукама СПЦ и њене рашко-призренске епархије, чије је седиште привремено из Призрена где је спаљен владичански двор премештено у манастир Грачаницу. У 11 мушких и пет женских манастира ове епархије данас се Богу моли 173 монаха и монахиња који заједно са 42 парохијска свештеника храбро одолевају невиђеним притисцима и на најбољи начин сведоче да је Косово било, јесте и биће Србија.

    Миленко Пешић

    ------------------------------------------------------

    Део културне баштине Европе

    Косово и Метохија јужна покрајина Србије, по споменицима културе припада богатим регијама Европе. Културна баштина на Косову, посебно она из средњег века, представља, према општем признању, интеграли део културне баштине Европе, пише Бранислав Крстић на почетку књиге Спасавање културне баштине Србије и Европе на Косову и Метохији, у издању Координационог центра за Космет .

    Ктитори и оснивачи манастира на Косову и Метохији били су српски владари и чланови њихових породица, потом српска властела, црквени великодостојници, односно свештенство и народ. Један од највећих српских задужбинара је краљ Милутин (1281 1321) који је подигао више од 40 манастира, међу којима и Богородицу Љевишку, Бањску и Грачаницу.

    Слободан Милеуснић у књизи Светиње Косова и Метохије наглашава да се кроз архитектонске форме манастирских храмова, конака и осталих манастирских здања може пратити развој српског и балканског црквеног градитељства од византијског наслеђа, преко рашке и моравске градитељске школе до данашњих дана. Фрескосликарство у Богородици Љевишкој, Пећкој патријаршији, Грачаници и Дечанима већ у време свог настанка представљало је високи уметнички домет у Европи.

    Чувени француски интелектуалац Андре Малро је високо ценио наше фреске. Биће добро, ако стигнем да за Метаморфозу Богова обрадим боље ваш средњи век. Зидно сликарство у Србији 13. века велика је нумера средњовековне уметности, рекао је Малро у разговору са Живорадом Стојковићем.

    М. С. П.

    [објављено: 24.02.2008.]
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #232

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    I meni se srce cepa zbog Kosova ali razlog (tome) nije nastao na osnovu politickih govora, teorija zavere i manipulacije politicara...

    Vidimo se u Evropi...
    Over...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  8. #233
    Spisak uništenih i oskrnavljenih crkava
    na Kosovu i Metohiji (Jun-Oktobar 1999)

    http://www.rastko.org.yu/kosovo/rasp...ult.htm#spisak

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    I meni se srce cepa zbog Kosova ali razlog (tome) nije nastao na osnovu politickih govora, teorija zavere i manipulacije politicara...

    Vidimo se u Evropi...
    Over...
    Код тебе није а код других јесте дакле?
    Poruku je izmenio Mish, 09.03.2008 u 11:33 Razlog: spojene uzastopne poruke
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #234

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Zalosno je to sto neki narodi na svetu uglavnom naseljavaju svoje "svete" zemlje a samo Srbi se iseljavaju...
    Sve te price o svetoj zemlji ali bez ljudi su nazalost prazne, sto ne ides da zivis na svetu srpsku zemlju? Ajde razumem danas ne mozes zato sto Kosovo vise ne priznaje Srbiju kao svoju drzavu ali bilo je vremena zadnjih 100 i kusur godina. Takvih kao ti je bilo koliko hoces ali izgleda da je lepse vikati iz Bg ili okoline nego ziveti dole...
    Back in red!

  10. #235
    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Zalosno je to sto neki narodi na svetu uglavnom naseljavaju svoje "svete" zemlje a samo Srbi se iseljavaju...
    Sve te price o svetoj zemlji ali bez ljudi su nazalost prazne, sto ne ides da zivis na svetu srpsku zemlju? Ajde razumem danas ne mozes zato sto Kosovo vise ne priznaje Srbiju kao svoju drzavu ali bilo je vremena zadnjih 100 i kusur godina. Takvih kao ti je bilo koliko hoces ali izgleda da je lepse vikati iz Bg ili okoline nego ziveti dole...
    Casnije je iz BG braniti Kosovo,nego iz Rume pljuvati po njemu
    Ja sam rodom iz BiH i branio sam Srpstvo i dole(u BiH) i na Kosovu 1998-1999,pa ne bih se voleo prepirati o tome ko zivi dole i ko istinski brani Kosovo.Nedaj ti boze da polozis zrtvu i osetis tragediju koju sam ja polozio za odbranu Srpstva..ma gde trebalo i gde bilo!
    Srbi nikada nisu iseljavali svoje svete zemlje nego su krvavo isterivani iz njih(Srpska Krajina...Kosovo i Metohija)
    Klali su nas kao zeceve dok ste vi Demokrate(DS..G17+...LDP..i ostala bagra)okretali glavu,bezali u druge zemlje i javno podrzavali masakr nad Srpstvom,da bi se nakon krvoprolica vracali i toboze branili sve sto je Srpsko.

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    I meni se srce cepa zbog Kosova ali razlog (tome) nije nastao na osnovu politickih govora, teorija zavere i manipulacije politicara...

    Vidimo se u Evropi...
    Over...
    Tesko da cemo se videti u Evropi!Mozda kao fizicki radnici ili najamnici i sluge,ali sumnjam jer i do tog stadijuma dok stignes Evropa ce morati okrenuti novi list.Ne zaboravi ili mozda nisi video rasulo koje vlada Evropom.Nemci ostaju bez posla,Italijanske firme(75% njih) plate nije isplatilo radnicima od Decembra...pa zar ne vidis da Evropa tiho i polako gori i tone govnima koji su im nametnuli Amerikanci.
    Priznavanjem Kosova Evropa je potpisala kapitulaciju...tihu i bolnu po njih!
    Poruku je izmenio Mish, 09.03.2008 u 18:06 Razlog: spojene uzastopne poruke
    TO SAM JA !!!!

  11. #236

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Casnije je iz BG braniti Kosovo,nego iz Rume pljuvati po njemu
    Ja sam rodom iz BiH i branio sam Srpstvo i dole(u BiH) i na Kosovu 1998-1999,pa ne bih se voleo prepirati o tome ko zivi dole i ko istinski brani Kosovo.Nedaj ti boze da polozis zrtvu i osetis tragediju koju sam ja polozio za odbranu Srpstva..ma gde trebalo i gde bilo!
    Srbi nikada nisu iseljavali svoje svete zemlje nego su krvavo isterivani iz njih(Srpska Krajina...Kosovo i Metohija)
    Klali su nas kao zeceve dok ste vi Demokrate(DS..G17+...LDP..i ostala bagra)okretali glavu,bezali u druge zemlje i javno podrzavali masakr nad Srpstvom,da bi se nakon krvoprolica vracali i toboze branili sve sto je Srpsko.
    Ne, nego je casnije prihvatiti realnost nego terati ljude na kolektivno samoubistvo. Ne sumnjam u tvoju spremnost da branis svoju zemlju ali za koga? Mozda za Slobu i njegove plitke ciljeve koji su raselili svakog ko je bio u mogucnosti da pobegne iz ove zemlje. Ja sam oteran iz Hrvatske zbog takvog debilnog razmisljanja... A ako to nije moja porodicna tragadija da napustim dom koji je moj otac napravio onda stvarno...
    Back in red!

  12. #237

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Ne, nego je casnije prihvatiti realnost nego terati ljude na kolektivno samoubistvo. Ne sumnjam u tvoju spremnost da branis svoju zemlju ali za koga? Mozda za Slobu i njegove plitke ciljeve koji su raselili svakog ko je bio u mogucnosti da pobegne iz ove zemlje. Ja sam oteran iz Hrvatske zbog takvog debilnog razmisljanja... A ako to nije moja porodicna tragadija da napustim dom koji je moj otac napravio onda stvarno...
    Sto se tice plitkih ciljeva..tako je i Vuk Brankovic sa svojim slugama tvrdio Lazaru.Tvrdio je, da je besmisleno se tuci sa visestruko jacim i mocnijima!
    tako danas tvrdi i Tadic,ali srecom nece biti u stanju jos dugo tvrditi tako!
    Ja nikada nisam voleo ni podrzavao politiku Slobodana M.jer je on prodavao i trgovao Srpskim teritorijama i pogresno vodio rat!
    Svaki rat se vodi do konacnog unistenja neprijatelja jedino je on radio kontra.
    da je vojvoda Seselj vladao Srbijom,a Mladic Ratko vodio Srpsku vojsku bez uplitanja politicara u rat,ti i ja bi sada bili na drugom mestu u beljem i boljem!
    Sto se tice tvojetragedije oko kuce.....pa kuca se napravi i to novija i bolja,a ljudski zivot se nikada nemoze ponoviti!
    TO SAM JA !!!!

  13. #238

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Braćo Srbi ...
    kad već toliko volite Kosovo što ne odete tamo da živite i da ga branite ?
    pun mi je k... vas patriota
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #239

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Sto se tice plitkih ciljeva..tako je i Vuk Brankovic sa svojim slugama tvrdio Lazaru.Tvrdio je, da je besmisleno se tuci sa visestruko jacim i mocnijima!
    Stara narodna (vidim da se palis na iste) Ako nemozes da ga pobedis, pridruzi mu se... To je radio Lazarev sin sa covekom koji mu je ubio oca!

    Ja nikada nisam voleo ni podrzavao politiku Slobodana M.jer je on prodavao i trgovao Srpskim teritorijama i pogresno vodio rat!
    A sto si ratovao za njegov racun?
    Svaki rat se vodi do konacnog unistenja neprijatelja jedino je on radio kontra.
    Vidi se da si otpao od Otomana, oni su tako unistili Jermene...
    da je vojvoda Seselj vladao Srbijom,a Mladic Ratko vodio Srpsku vojsku bez uplitanja politicara u rat,ti i ja bi sada bili na drugom mestu u beljem i boljem!
    a zove se ili ludnica ili groblje...
    Sto se tice tvojetragedije oko kuce.....pa kuca se napravi i to novija i bolja,a ljudski zivot se nikada nemoze ponoviti!
    Koji je to patriotizam koji daje 100 000 evra za kucu? I koji je to patriotizam koji ti uzme zdravlje?
    Back in red!

  15. #240

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Zalosno je to sto neki narodi na svetu uglavnom naseljavaju svoje "svete" zemlje a samo Srbi se iseljavaju...
    Sve te price o svetoj zemlji ali bez ljudi su nazalost prazne, sto ne ides da zivis na svetu srpsku zemlju? Ajde razumem danas ne mozes zato sto Kosovo vise ne priznaje Srbiju kao svoju drzavu ali bilo je vremena zadnjih 100 i kusur godina. Takvih kao ti je bilo koliko hoces ali izgleda da je lepse vikati iz Bg ili okoline nego ziveti dole...
    Ти си страшан смарач. Прво си тражио да ти неко објасни зашто је Косово толико битно за православне Србе, па сам ти објаснио. Па си то лепо прескочио, и сад идеш на причу "а што не идеш да живиш... ".
    Мени је битно да ти сад знаш зашто је Косово битно православним Србима.
    Ја иначе живим само у једном граду у Србији, али то не значи да је Србија само тај град, и да само тај град треба бранити у случају напада или окупације. Теби је то очигледно проблем да схватиш, као и осталим ЛДПовцима који причају "ко је био на Косову уопште". Ко је био у Сенти, Зајечару, Чачку, Врању, Пироту, Ваљеву... то су непаметна размишљања.

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Braćo Srbi ...
    kad već toliko volite Kosovo što ne odete tamo da živite i da ga branite ?
    pun mi je k... vas patriota
    Мени је пун к. вас паметњаковића са идиотским тезама. "Што не преселиш тамо", "Што не идеш да га браниш". Јел ти видиш неки рат доле па да се иде у рат? А неко ко је мислио да треба бранити српски народ деведесетих требало је да се сели у Книн, Бањалуку, Пале, Требиње, Вуковар... сваких 3 месеца по једна пријава и одјава? Деси се напад на Ниш, сви они који мисле да треба бранити Ниш треба доле да пријаве пребивалиште? Шта то беше мозак...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 16 od 67 PrvaPrva ... 614151617182666 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 12:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 20:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 01:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 16:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 20:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •