Kosmet - oteta zemlja - Strana 51
Strana 51 od 67 PrvaPrva ... 41495051525361 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 751 do 765 od ukupno 998
  1. #751

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Bellissima...naslov teme je "oteta zemlja".
    Samim tim...što god je oteto, ne pripada otimačima (pravno gledano). Verujem da je svakome poznato da je u istoriji bilo slučajeva gde je silom dugo godina nečija teritorija bila oteta, ali na koncu je , ipak, morala da se vrati.
    Ono što me malo iritira oko svega ovog je činjenica da se neki jako lako odriču onoga šta , faktički ,nije njihovo već narodno. Nema ni u jednom našem Ustavu imenovane institucije koja bi imala bilo kakav prerogativ da može ili sme da se "odrekne" ijednog dela teritorije Srbije. Ko su onda likovi koji lupetaju i uzimaju sebi za pravo da "konstatuju činjenice" i da pozivanju "na priznavanje" ? Po takvima...Srbija je bila okupirana 1915g, zar je trebalo "pomiriti se sa činjenicom" ? Da su naši stari bili takvi...mnogi "naslednici" ne bi ni imali zemlju (a verovatno ne bi ni postojali ).
    Zato...treba gledati "iza brda" i shvatiti da naš život nije nešto što u istoriji važi za dug period. Ničija nije do zore gorela...i nema te sile koja me može ubediti da će večito postojati i večito vladati.
    Postoji pravo ( i na našoj je strani), stoga silom iskrivljene odredbe nemaju nikakvu važnost. Onog momenta kada padne nasilnik koji je to iskrivio...sve se vraća u zakonski okvir. Stoga...ajde da sitne duše više ne balave o "činjenicama" (jer su trenutne) već da pokušaju da sopstvenu zemlju ojačaju, naprave boljom, i jačim igračem na svetskoj sceni. Na taj način će sebe testirati koliki su rodoljubi (valjda će se neki umoriti od klečanja) .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #752

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Bellissima...naslov teme je "oteta zemlja".
    Samim tim...što god je oteto, ne pripada otimačima (pravno gledano).
    Ono što me malo iritira oko svega ovog je činjenica da se neki jako lako odriču onoga šta , faktički ,nije njihovo već narodno.
    Nisam se dobro izjasnila i vidim da niste shvatili moj post, onako kako sam ja mislila.
    Isuvise sam pristrasna kad je rec o Kosovu.
    Znam ja vrlo dobro da je oteto i prodato.
    Dok su se nasi pojedini politicari borili za sto vecu fotelju,
    oni su ga otimali.I nije se to desilo preko noci.
    Ali znam i sta se dole desava.Srbi ne vide izlaz iz trenutne situacije,prepusteni su sami sebi.

    Politicka platforma CKJ SKJ o Kosovu
    1981. god

    Jugoslavija je decenijama ulagala napore za normalizovanje i razvoj jugoslovensko-albanskih odnosa.Ideoloske razlike sa Albanijom nasa zemlja je ostavila po strani, ona je striktno postovala princip nemesanja u unutrasnje stvari svakog naroda da slobodno i samostalno bira puteve svog razvoja.

    Tad je sve pocelo.
    Albansko rukovodstvo je otvoreno podrzavalo neprijateljske izgrede na Kosovu.
    Jos tada.Sve je to smisljeno odradjeno za to su bile potrebne godine.Trebalo je jos onda reagovati i spreciti.
    Ali mi smo tada ziveli u bratstvu i jedinstvu i kroz ruzicaste naocare nismo videli
    sta nam se sprema ili nismo hteli da vidimo.
    Jos 1985. Albanac Sinan(Djelja) Hasani je u svojim knjigama predvideo ovakvu buducnost Kosovu.Znaci znalo se sta se sprema.
    Ja ne mislim da se Kosovo nece vratiti pod okrilje Srbije, samo mislim da ce za to trebati jos mnogo dugih godina i nova garnitura politicara,koji ce biti spremni da se bore za zemlju na kojoj su najslavnije srpske glave pale.

  3. #753

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Postoji pravo ( i na našoj je strani), stoga silom iskrivljene odredbe nemaju nikakvu važnost. Onog momenta kada padne nasilnik koji je to iskrivio...sve se vraća u zakonski okvir. Stoga...ajde da sitne duše više ne balave o "činjenicama" (jer su trenutne) već da pokušaju da sopstvenu zemlju ojačaju, naprave boljom, i jačim igračem na svetskoj sceni. Na taj način će sebe testirati koliki su rodoljubi (valjda će se neki umoriti od klečanja) .
    To je to !
    Ja u ovim redovima prepoznajem upravo ono sto nasa vlast po pitanju Kosova i radi.
    Jbg, kad nismo Severna Korea pa da imamo (nazovi ga) nuklearni potencijal / ili ce mi zivot biti cvece ili pola Evrope vise biti nece.
    Dakle;
    Nema (cak ni) pretnji nasiljem, ko god od nasih vidi nekog stranca odma' pocne o nasem Kosovu, imamo stvar na sudu, "blokirali" smo u SB UN (nasa braca) ima krs (puno - prim aut) nekih zemalja koje nece priznati nezavisno Kosovo / Nesvrstani, Arapska Liga, Africka Unija, sad je pa zakazana neka turneja po Juznoj Americi - diplomatija...
    ali ima i cinjenica - hocemo li da im (njima - onima sto nisu nasi) dajemo pasose da idu po EU sad kad nam ukinu vize (mislim jesu li nasi ili su samo Srbi nasi i drugi Nealbanci)

  4. #754

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    To je to !
    Ja u ovim redovima prepoznajem upravo ono sto nasa vlast po pitanju Kosova i radi.
    Jbg, kad nismo Severna Korea pa da imamo (nazovi ga) nuklearni potencijal / ili ce mi zivot biti cvece ili pola Evrope vise biti nece.
    Dakle;
    Nema (cak ni) pretnji nasiljem, ko god od nasih vidi nekog stranca odma' pocne o nasem Kosovu, imamo stvar na sudu, "blokirali" smo u SB UN (nasa braca) ima krs (puno - prim aut) nekih zemalja koje nece priznati nezavisno Kosovo / Nesvrstani, Arapska Liga, Africka Unija, sad je pa zakazana neka turneja po Juznoj Americi - diplomatija...
    Не само Косово је Србија, јер је то мало тук на утук, ми велимо јесте, они кажу није, Америка може да убеди целу ЕУ да призна Шиптарију, али не може да убеди Холандију да пристане на примену прелазног трговинског споразума... ма колико ми причали да јесте, толико ће Америка причати да није.
    Треба се поред тога фокусирати на конкретне ствари, против којих ни Америка неће моћи пуно да се буни - сигурност за неалбанце на Косову, децентрализацију, велике надлежности српских општина или заједнице општина, њихове специјалне везе са властима Србије, квалитет живота, економски развој неразвијених подручја, специјални статус у трговини са ЕУ рецимо, формирање неких заједничких српско-шиптарских служби којима неће да управља шиптарска власт већ ЕУ (погранична полиција, царина... ).
    Није довољно да причамо да је Косово наше, већ да имамо и конкретан план како је наше. А засад нема шансе да буде наше тако што ћемо вратити своју војску и полицију доле, једини пут нам је да консолидујемо и ојачамо српску заједницу на Косову и признамо Албанцима одређен степен самосталности, какав је већ предлаган од стране владе Србије - по принципу Аландских острва, Хонг Конга, Порторика... не Косову већ албанској заједници на Косову.

    ali ima i cinjenica - hocemo li da im (njima - onima sto nisu nasi) dajemo pasose da idu po EU sad kad nam ukinu vize (mislim jesu li nasi ili su samo Srbi nasi i drugi Nealbanci)
    Мислиш, сутра кад нам укину визе?
    Тај проблем се лако реши - прогласиш да је Косово специјални административни регион, односно подручја Косовоа на којима није присутна државна власт Републике Србије. И онда становницима тих делова Србије, који су држављани Србије, без обзира на националност, издајеш посебне пасоше, са натпистом САР Косово. Што се тиче законодавства Србије, ти пасоши су по свему једнаки обичном пасошу Србије, али постоји потреба за њиховим посебним обележавањем због смањене могућности МУПа да контролише дешавања на тим подручјима. Е сад, ако странци одлуче да те пасоше изузму од безвизног режима, шта ми ту можемо Место издавања тих пасоша преместити из Београда у Српску Црњу, због организационих разлога.
    Наравно, косовским Србима и другим лојалним грађанима издавати обичне пасоше.
    Тако и Кина рецимо има пасоше Кине, и САР Макао и САР Хонг Конг који имају различит визни режим, а и Тајван издаје своје.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #755

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Nikad ga zvanicno necemo priznati, ali vidim da se sve vise mirimo sa surovom stvarnoscu.
    Strasno, zemlja je zemlja, a ljudi su vazniji, oni koji nisu hteli ili nisu mogli nigde da odu, oni koji ne mogu i nemaju gde da se vrate...
    Ljudima treba pomoci na sve nacine, cini mi se da se na tome premalo radi.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  6. #756

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не само Косово је Србија, јер је то мало тук на утук, ми велимо јесте, они кажу није, Америка може да убеди целу ЕУ да призна Шиптарију, али не може да убеди Холандију да пристане на примену прелазног трговинског споразума... ма колико ми причали да јесте, толико ће Америка причати да није .
    A sto ti je nezamislivo da u jednom trenutku Amerika "zacuti", pa kad ih neko pita (ne u unutrasnjoj politici - tamo moze cela '84-ta Orvelova da im prodje) odgovore da su nas tukli zbog Milosevica i da je andjeo sacuvao Albance.
    Takodje i cela ova prica sa Euleksom i jeste deo jedne sire strategije da se Amerika "povuce" iz interesne zone EU koja (po mom misljenju) samostalno odlucuje po pitanju Kosova.
    jesu li sve zemlje EU priznale Kosovo - ili nisu

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А засад нема шансе да буде наше тако што ћемо вратити своју војску и полицију доле, једини пут нам је да консолидујемо и ојачамо српску заједницу на Косову и признамо Албанцима одређен степен самосталности, какав је већ предлаган од стране владе Србије - по принципу Аландских острва, Хонг Конга, Порторика... не Косову већ албанској заједници на Косову .
    a Kostunica podrzava Euleks (nisam pratio vesti )
    eto na prvu loptu bi se posvadjao sa svima.
    -sa ostalim se slazem, osim sto se ne radi o pripremama za "nove runde" pregovora a i to sto predlazes treba da se nudi ratnom lideru kosovskih albanaca koji jedva cekaju da se odreknu nezavisnosti i prihvate "odredjen stepen samostalnosti" koji bi im mi dali.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Мислиш, сутра кад нам укину визе?
    Тај проблем се лако реши - прогласиш да је Косово специјални административни регион, односно подручја Косовоа на којима није присутна државна власт Републике Србије. И онда становницима тих делова Србије, који су држављани Србије, без обзира на националност, издајеш посебне пасоше, са натпистом САР Косово. Што се тиче законодавства Србије, ти пасоши су по свему једнаки обичном пасошу Србије, али постоји потреба за њиховим посебним обележавањем због смањене могућности МУПа да контролише дешавања на тим подручјима. Е сад, ако странци одлуче да те пасоше изузму од безвизног режима, шта ми ту можемо Место издавања тих пасоша преместити из Београда у Српску Црњу, због организационих разлога.
    Наравно, косовским Србима и другим лојалним грађанима издавати обичне пасоше.
    Тако и Кина рецимо има пасоше Кине, и САР Макао и САР Хонг Конг који имају различит визни режим, а и Тајван издаје своје.
    Tako nesto bi Milosevic uradio (a sto ga ne bi' jos jednom spomen'o) i njegov naslednik Kostunica - Lepo zamisljeno, suva demokratija, primeri iz prakse mesto izdavanja Srpska Crnja a na prolaznim stanicama spaliri sa "toplim zecom"

  7. #757

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    a sto ti je nezamislivo da u jednom trenutku amerika "zacuti", pa kad ih neko pita (ne u unutrasnjoj politici - tamo moze cela '84-ta orvelova da im prodje) odgovore da su nas tukli zbog milosevica i da je andjeo sacuvao albance.
    Не разумем ово.

    takodje i cela ova prica sa euleksom i jeste deo jedne sire strategije da se amerika "povuce" iz interesne zone eu koja (po mom misljenju) samostalno odlucuje po pitanju kosova.
    Jesu li sve zemlje eu priznale kosovo - ili nisu
    Нисам баш сигуран да Америка жели да се повуче са Балкана.
    A kostunica podrzava euleks (nisam pratio vesti )
    eto na prvu loptu bi se posvadjao sa svima.
    -sa ostalim se slazem, osim sto se ne radi o pripremama za "nove runde" pregovora a i to sto predlazes treba da se nudi ratnom lideru kosovskih albanaca koji jedva cekaju da se odreknu nezavisnosti i prihvate "odredjen stepen samostalnosti" koji bi im mi dali.
    Треба причати о томе са странцима.
    Јер, ако су већ Шиптари толико запели, тврдоглави, неће да одступе ни педаљ... нећемо ни ми. И шта ћемо онда? Неко ће морати да мало притисне шиптарске лидере. Ако не пристану ови, смене их због корупције, они су их и довели на власт. Не да одустану од независности... већ да прихвате посебан статус за српске општине... и заједничку граничну полицију под командом ЕУ... у питања статуса Косова се не би ни улазило... испочетка...

    tako nesto bi milosevic uradio (a sto ga ne bi' jos jednom spomen'o) i njegov naslednik kostunica - lepo zamisljeno, suva demokratija, primeri iz prakse mesto izdavanja srpska crnja a na prolaznim stanicama spaliri sa "toplim zecom"
    Не видим ништа проблематично у томе - на Косову је ванредна ситуација, прогласити га за специјални управни регион. Где ти ту видиш дискриминацију? Ако одлуче после стране амбасаде да их дискриминишу, нек се жале Европском суду за људска права у Стразбуру.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #758

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    *Amerika
    Sa Siptarima i sa Albancima su dobri (Klinton im je i sat dao), cak i da u jednom trenutku stanu sa pritiscima za nova priznavanja.
    Prestaju da bivaju faktor nestabilnosti (nemaju Milosevica kao izgovor da ih maltretira)
    Imamo nas kao faktor stabilnosti (saradjujemo sa Hagom, hapsimo kriminalce redom, nas predsednik je rado vidjen gost, ekonomski, geo-strateski, vojno)
    Garant smo Dejtona, sto svako malo ponovimo
    + nije doslo do njihovog "pomirenja" sa islamskim svetom koji vecinom ne priznaje Kosovo.
    Poseta Bajdena i izjave date nakon nje (ajde da procitamo kako je napisano).
    Najbolji put za pridobijanjem Amerike bi bio kroz "mirovne operacije", ali necemo da saljemo nasu decu da ginu (ja bi licno otisao u neku Afriku ako je dobra lova)
    Citaj da opet navlacim na stranu Amerike.

  9. #759

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    *Amerika
    Sa Siptarima i sa Albancima su dobri (Klinton im je i sat dao), cak i da u jednom trenutku stanu sa pritiscima za nova priznavanja.
    Prestaju da bivaju faktor nestabilnosti (nemaju Milosevica kao izgovor da ih maltretira)
    Imamo nas kao faktor stabilnosti (saradjujemo sa Hagom, hapsimo kriminalce redom, nas predsednik je rado vidjen gost, ekonomski, geo-strateski, vojno)
    Garant smo Dejtona, sto svako malo ponovimo
    + nije doslo do njihovog "pomirenja" sa islamskim svetom koji vecinom ne priznaje Kosovo.
    Poseta Bajdena i izjave date nakon nje (ajde da procitamo kako je napisano).
    Najbolji put za pridobijanjem Amerike bi bio kroz "mirovne operacije", ali necemo da saljemo nasu decu da ginu (ja bi licno otisao u neku Afriku ako je dobra lova)
    Citaj da opet navlacim na stranu Amerike.
    Буш им је "дао" сат.
    Могуће је да се америчка политика мења у правцу да ће мање да нам раде о глави, али вероваћу кад видим што би се рекло. Ако сам схватио, о томе говориш.
    Ја већ неко време мислим да Србија треба под хитно да уђе у НАТО и пошаље мало војске негде у АфроАзију. Наравно, уз неодустајање од Косова и клаузулу да ни под којим условима нећемо да нервирамо Русе, дакле ништа којекакве Грузије, Украјине и сличне Литваније.
    Иначе, наравно да не бисмо слали "нашу децу", већ плаћене професионалце. А ако је кинта солидна, можда будемо и саборци
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #760

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Да ли ће коначно држава Србија да реагује??? Шиптари купе криминалца, поставе га у Уставни суд, и кажу "ето, имамо представника Срба". Држава Србија наравно не ухапси тог криминалца, и тако испада обичан криминалац јачи од државе Србије и штети интересима Срба јер изиграва марионету. Уместо да Срби имају своје представнике, Шиптари плате марионету и тако узурпирају права Срба да учествују у одлучивању.
    Овога треба под хитно опет ухапсити и судити му.

    Сарадњом са шиптарским сепаратистима врши се кривично дело из чл. 309. Кривичног законика Републике Србије
    (Позивање на насилну промену уставног уређења), као и кривично дело
    подстрекавања на кривична дела за која се може изрећи казна од пет година
    затвора, што је према општим одредбама КЗ кажњиво, и то из чланова: 306.
    (Признавање капитулације или окупације), 307. (Угрожавање територијалне
    целине), 308. (Напад на уставно уређење), 319. (Удруживање ради
    противуставне делатности), 320. (Припремање дела против уставног уређења и
    безбедности Србије) и 321. (Тешка дела против уставног уређења и безбедности
    Србије).

    ---
    Ivan Čukalović imenovan za sudiju Ustavnog suda Kosova
    Autor: Agencije | Foto:N. Rauš | 16.06.2009. - 08:16

    Profesor na Pravnom fakultetu u Kragujevcu Ivan Čukalović, koji je optužen u aferi "indeks" na Pravnom fakultetu u Kragujevcu, izabran je za sudiju Ustavnog suda Kosova, javio je radio KIM iz Čaglavice.

    Predsednik takozvane države Kosovo Fatmir Sejdiju potpisao je dekret kojim se podvrđuje izbor sudija Ustavnog suda Kosova koje je 15. maja predložila Skupština Kosova.
    Pored Čukalovića, za sudije Ustavnog suda Kosova izabrani su i Enver Hasani, Iliriana Isljami, Gljeta Muškoljaj, Kadri Krueziju i Altaj Suroji.
    Međunarodni civilni predstavnik Piter Fejt imenovao je još troje sudija, Snežanu Botusarov-Dojčev iz Bugarske, Roberta Karolana iz SAD i Almira Simoesa Rodrigeza iz Portugalije.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #761

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Уместо да Срби имају своје представнике, Шиптари плате марионету и тако узурпирају права Срба да учествују у одлучивању.
    Zar Srbi treba da imaju predstavnika u tzv. drzavi Kosovo?
    Back in red!

  12. #762

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    zar srbi treba da imaju predstavnika u tzv. Drzavi kosovo?
    Не могу да имају представника у нечему што не постоји.
    А треба да имају учешћа у одлучивању у питањима која се тичу АП Косово и Метохија.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #763

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не могу да имају представника у нечему што не постоји.
    А треба да имају учешћа у одлучивању у питањима која се тичу АП Косово и Метохија.
    Pa zar nemaju? I to u cisto jednonacionalnom sastavu...mozda ima neki Egipcanin
    Back in red!

  14. #764

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    pa zar nemaju? I to u cisto jednonacionalnom sastavu...mozda ima neki egipcanin
    Немам појма шта говориш. Знаш ли ти или да тражимо неког да нам објасни?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #765

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Немам појма шта говориш. Знаш ли ти или да тражимо неког да нам објасни?
    Pa sve pise u DSSovskom ustavu...
    Back in red!

Strana 51 od 67 PrvaPrva ... 41495051525361 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •