Kosmet - oteta zemlja - Strana 50
Strana 50 od 67 PrvaPrva ... 40484950515260 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 736 do 750 od ukupno 998
  1. #736

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Kad su ti delovi bili Srpski?
    A što se tiče ljudi koji hoće da se vrate,mislim da je Ok,ali e takvih malo.I to bi sve vodilo podeli, što i jedino realno što Srbija eventualno može izvući,ali se još uvek u patriotskim krugovima takva ideja smatra izdajničkom.
    To samo dokazuje o iskrenosti patriota u Srbiji,gde im ej važnije da skupe neki politički poen u odnosu na suparnike,nego da redlože neko povoljnije rešenje od sadašnje situacije.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  2. #737

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    Kad su ti delovi bili Srpski?
    A što se tiče ljudi koji hoće da se vrate,mislim da je Ok,ali e takvih malo.I to bi sve vodilo podeli, što i jedino realno što Srbija eventualno može izvući,ali se još uvek u patriotskim krugovima takva ideja smatra izdajničkom.
    To samo dokazuje o iskrenosti patriota u Srbiji,gde im ej važnije da skupe neki politički poen u odnosu na suparnike,nego da redlože neko povoljnije rešenje od sadašnje situacije.
    ma bitno da ti znaš...

  3. #738

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    ma bitno da ti znaš...
    Pa ja neznam,ali bih voleo da saznam.Toliko laži o Kosovu sam se naslušao,da moram da sumnjam i u tako opšte poznatu stvar da je Srem i Banat bio u sastavu Srbije.Zato mi objasnite.
    A interesujeme i ovaj vaš pakleni plan o povratku KOsova pod jurisdikciju srbije. Pa ne mogu se tako odnositi prema srcu moje otadžbine.Voleo bih da čujem bar jedan izmišljeni scenario,ali koji je koliko,toliko realan.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  4. #739

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Srpske, a ne kosovske svetinje

    BEOGRAD - Sveti arhijerejski sinod SPC izrazio je najoštriji protest šefu Unmika Lambertu Zanieru povodom još jednog prekrajanja srpske istorije i pokušaja uzurpacije vlasništva i menjanja identiteta naše verske i nacionalne kulturne baštine na Kosmetu.
    U protestnom pismu Sinoda upućenom međunarodnim institucijama se kaže:
    Iz elektronskih medija saznali smo krajem decembra prošle godine da je Ministarstvo kulture Kosova, u saradnji sa Endrjuom Sparksom, službenikom administracije Velike Britanije, pokrenulo akciju pravljenja elektronskih podataka o kulturnoj baštini na Kosovu i Metohiji. Valton Bećiri izjavio je 22. decembra za B92 da je primarni cilj ove akcije zaštita i promocija kulturne baštine, i prezentacija iste kao jedinstvene i nedeljive. Nije teško razumeti šta je Bećiri hteo time da kaže, ili proniknuti u njegove krajnje namere.
    Vama je poznato, kao i celom svetu, da je srpska kulturna baština na Kosovu i Metohiji toliko promovisana u svetu, da je nekoliko spomenika te iste baštine pod zaštitom Uneska. Kulturna baština je neotuđivi deo jednog naroda ili jedne civilizacije, u ovom slučaju srpskog naroda i Srpske pravoslavne crkve, koja je tu baštinu stvarala, odnosno baštinila. Diskutabilno u svemu ovome jeste činjenica da Bećiri želi, i u tome ima podršku pomenutog službenika administracije Velike Britanije u Prištini, da srpsku kulturnu baštinu na Kosovu i Metohiji preimenuje i preregistruje kao dobro Kosova, ili kako to on kaže, zavesti ih autentično, misleći time da je autentično da se nazovu kosovskim u političkom kontekstu nelegalnog otcepljenja i proglašenja Kosova.
    Bilo kakvo nasilno preimenovanje ili otimanje naših svetinja tretiraćemo kao nasilje nad kulturnom baštinom - navodi se u protestu Svetog sinoda SPC.
    Pismo je upućeno Ivu de Kermabonu, šefu Euleksa na Kosmetu, Koiširu Macuri, generalnom sekretaru Uneska, kao i Dejvidu Milibandu, ministru spoljnih poslova Velike Britanije.


    shta reci a ne zaplakatikonachni chin otimachine srpski svetinjai unushtavanje svega srpskom narodu sveto na kosovu a ovo je skandal najblazhe recheno

  5. #740

    01 Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    Pa ja neznam,ali bih voleo da saznam.Toliko laži o Kosovu sam se naslušao,da moram da sumnjam i u tako opšte poznatu stvar da je Srem i Banat bio u sastavu Srbije.Zato mi objasnite.
    A interesujeme i ovaj vaš pakleni plan o povratku KOsova pod jurisdikciju srbije. Pa ne mogu se tako odnositi prema srcu moje otadžbine.Voleo bih da čujem bar jedan izmišljeni scenario,ali koji je koliko,toliko realan.
    Kosovo nije prvi put otimano Srbima.Otimano je i za vrijeme otomanskog carstva,za vrijeme Hitlarizma,sad za vrijeme Amerikanizacije cijelog svijeta.Otimano,ali i vracano pod okrilje Paravoslavlja tj.tamo gdje i pripada.
    Plan ili kako si ga vec nazvao "pakleni plan"je da kad god sretnes srbina na ulici pozdravis ga sa :"dogodine u Pristini"a odgovaraj sa :"dace bog"
    prenosi to sa koljena na koljeno i nikad se ne odrici Kosova,jer srpsko nije samo ono cega smo se sami odrekli!
    TO SAM JA !!!!

  6. #741

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ево једног примера како сачувати Косово кроз подизање морала народу Србије, који је већ годинама у медијском мраку да би забораво шта нам значи Косово.

    ВИДОВДАНСКИ МАРШ


    Видовдански марш је традиционална ходочасна и хуманитарна акција Српског народног покрета 1389 који се ове године одржава трећи пут за редом уз благослов Српске православне цркве. Марш почиње 14. јуна од Храма св. Саве у Београду а учесници пешаче 14. дана до Косовске Митровице и Газиместана где се на Видовдан 28. јуна обележава годишњица Косовске битке из 1389. године у којој се српски кнез Лазар Хребељановић супротставио Османској-исламској армији. Учесници током Видовданског марша пролазе кроз Раљу, Младоновац, Тополу, Крагујевац, Кнић, Краљево, Ушће, Студеницу, Рашку, Лепосавић, Бањску, Косовску Митровицу и Грачаницу у којима је обезбеђено преноћиште. Током Марша обилазе се најважније православне светиње попут манастира Жича, Студеница, Бањска, Грачаница а сваког јутра пред полазак учесници одлазе у цркву на јутарњу молитву.Марш се одржава у периоду највећих врућина тако да представља велико физичко искушење за све учеснике, током пешачења колону обезбеђује МУП Србије а у свим градовима кроз које се пролази обезбеђује се лекарска помоћ. Учесници током Марша спавају у врећама за спавање. Учеснике на путу до Косовске Митровице прати возило које превози храну, воду, гардеробу и вреће за спавање и у случају потребе служи као покретна амбулантна имајући у виду да се због високих температура и физичких напора дешава да учесници колабирају, да се повреде или да добију жуљеве.

    Видовдански марш 2009

    Трећи Видовдански марш имаће поново српско-руски карактер јер су позив да узму учешће прихватили активисти организације Млада Русија и Руског Образа. Осим СНП 1389 у организацији овогодишњег Марша учествује и Независна асоцијација студената. Рута Марша биће иста као предходне две године и пролазиће кроз Раљу, Младоновац, Тополу, Крагујевац, Кнић, Краљево, Маглич, Ушће, Студеницу, Рашку, Лепосавић, Бањску, Косовску Митровицу и Грачаницу

  7. #742

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Требало би послати ЛДПовце да објасне Саудијцима да ако Косово није битно нама, не треба да буде ни њима...

    ---
    Jeremić: Sprečiti rezoluciju
    24. maj 2009. | 00:44 | Izvor: FoNet
    Beograd -- Vuk Jeremić se nada da će diplomatskim sredstvima sprečiti usvajanje rezolucije kojom bi islamske zemlje priznale Kosovo, a koju predlaže Saudijska Arabija.

    Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić nada se da će Srbija diplomatskim sredstvima uspeti da spreči usvajanje rezolucije Saudijske Arabije na ministarskoj konferenciji Organizacije Islamske Konferencije (OIK) u Damasku, kojom se islamske zemlje pozivaju da odmah priznaju nezavisnost Kosova.

    Jeremić je precizirao da je konferencija OIK-a počela u glavnom gradu Sirije agresivnim nastupom Saudijske Arabije, koja od 57 zemalja članica OIK traži da, u ime podrške muslimanskoj braći, momentalno priznaju nezavisnost Kosova.

    To smo očekivali, zato smo i bili izuzetno diplomatski aktivni", dodao je Jeremić i napomenuo da je u protekla dva dana bio u stalnoj telefonskoj vezi sa onim zemljama OIK-a koje podržavaju stav Srbije.

    Prema rečima Jeremića, cilj Beograda je da se ta rezolucija "razvodni" amandmanima i tako iz nje otkloni bilo kakav poziv na priznavanje Kosova, kao nezavisne države.

    Na jednoj strani je Saudijska Arabija, kao veoma snažna i jedna od najuticajnijih islamskih zemalja, rekao je Jeremić i istakao da su na drugoj strani Iran, Sirija, Alžir i Egipat, koji podržavaju Srbiju.

    Teško je predvideti ishod glasanja, ali nadamo se najboljem, naglasio je Jeremić i objasnio da Srbija nije članica OIK-a, zbog čega njena delegacija i nije otputovala u Damask.

    Prema rečima Jeremića, Srbija, međutim, želi da status posmatrača u ovoj organizaciji, o čemu će se takođe odlućivati na konferenciji u Damasku, ali za sada iz Beograda, daljinski i preko prijatelja, činimo sve što je moguće da sprečimo usvajanje saudijske rezolucije".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #743

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Imam blisku prijateljicu u Kosovskoj Mitrovici, ona zna puno, jer radi reportaze, novinarka je.
    Ako ni zbog cega drugog, zbog nje zelim da se uspe u mirnim diplomatskim sredstvima, a ne nadam se mnogo u to...
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  9. #744

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Slazem se od reci do reci sa DIGI GROBAROM. Svaka mu je ka Njegoseva. kosovo je srce srbije ali tamo zivi 2 miliona albanaca koji ne priznaju ovu drzavu. TO JE REALNOST . Sta s njima. I KO DA SE VRATI. I GDE DA SE VRATE. koji nzagovaraju povratak neka stanu na celo kolone. Kol[ko se izdvaja za kosovo. i gde ta sredstva odlaze. U Privatne djepove korumpiranih patriota. Placamo njihove dugove posto je kosovo jelte deo srbije. PARANOJA. A bez odobrenja ne moze ni jedan visoki funkcioner preci GRANICU, Suocimo se sa realnoscu. Ona je surova ali je tako. NAZALOST.

  10. #745

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Slazem se od reci do reci sa DIGI GROBAROM. Svaka mu je ka Njegoseva. kosovo je srce srbije ali tamo zivi 2 miliona albanaca koji ne priznaju ovu drzavu. TO JE REALNOST . Sta s njima. I KO DA SE VRATI. I GDE DA SE VRATE. koji nzagovaraju povratak neka stanu na celo kolone. Kol[ko se izdvaja za kosovo. i gde ta sredstva odlaze. U Privatne djepove korumpiranih patriota. Placamo njihove dugove posto je kosovo jelte deo srbije. PARANOJA. A bez odobrenja ne moze ni jedan visoki funkcioner preci GRANICU, Suocimo se sa realnoscu. Ona je surova ali je tako. NAZALOST.
    ne zaboravi da je kosovo ipak nase verujem da bi bilo mnogo onih koji nikad naglasavam nikaddddddd nece reci tako je i pomiriti se sa tom tuznom ali trenutnom cinjenicom ponavljam trenutnom

  11. #746

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/images/smilies/smile1.gifhttp://www.vojvodinacafe.com/forum/images/smilies/uredu.gifhttp://www.vojvodinacafe.com/forum/images/smilies/a024.gifhttp://www.vojvodinacafe.com/forum/images/smilies/a045.gif

  12. #747

  13. #748

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat dragtrif kaže: Pogledaj poruku
    ne zaboravi da je kosovo ipak nase verujem da bi bilo mnogo onih koji nikad naglasavam nikaddddddd nece reci tako je i pomiriti se sa tom tuznom ali trenutnom cinjenicom ponavljam trenutnom
    Volela bih da je tako, ali nije.
    Kosovo, nije vise nase i umesto sto ovde diskutujemo frazama tipa - nikad se necemo pomiriti.
    Mi smo se vec pomirili.
    Jer samo pricamo, a vajde nikakve od toga.
    Sirimo svoju patriotsku ljubav i vicemo Kosovo je nase,a ono je odavno
    njihovo.
    To smo trebali ranije raditi, dok je padalo.
    Lako je sad busati se u grudi i proglasavati se patriotama.
    Gde smo bili onda?
    Cinjenica je da mi nemamo pristup Kosovu, cinjenica je da nam vlast maze oci,
    ja joj vec odavno ne verujem.
    Istina je da smo svetu zemlju dali,kao i nase svetinje,mozete vi sad vikati koliko hocete,malo kasno.
    Zakasnili ste samo par godina, a svaka nova godina sto dolazi, donece neminovnost i ono ce nam biti jos nedostiznije.
    'ajte molim vas ...

  14. #749

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    volela bih da je tako, ali nije.
    Kosovo, nije vise nase i umesto sto ovde diskutujemo frazama tipa - nikad se necemo pomiriti.
    Mi smo se vec pomirili.
    Jer samo pricamo, a vajde nikakve od toga.
    Sirimo svoju patriotsku ljubav i vicemo kosovo je nase,a ono je odavno
    njihovo.
    To smo trebali ranije raditi, dok je padalo.
    Lako je sad busati se u grudi i proglasavati se patriotama.
    Gde smo bili onda?
    Cinjenica je da mi nemamo pristup kosovu, cinjenica je da nam vlast maze oci,
    ja joj vec odavno ne verujem.
    Istina je da smo svetu zemlju dali,kao i nase svetinje,mozete vi sad vikati koliko hocete,malo kasno.
    Zakasnili ste samo par godina, a svaka nova godina sto dolazi, donece neminovnost i ono ce nam biti jos nedostiznije.
    'ajte molim vas ...
    Тако је, нисмо се довољно борили кад је требало (ја први), и зато је најлогичније да сад, у знак покајања, одустанемо... није битно који је пут, битно је да је резултат исти. Одустанимо... све је изгубљено... ти спаваш, капци су ти тешки...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #750

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Тако је, нисмо се довољно борили кад је требало (ја први), и зато је најлогичније да сад, у знак покајања, одустанемо... није битно који је пут, битно је да је резултат исти. Одустанимо... све је изгубљено... ти спаваш, капци су ти тешки...
    Ne,ne kazem da treba odustati,pljunuli bi sami sebi u lice, pljunuli bi na pretke,
    na sve ono sto jesmo.
    Mozda nisi dobro razumeo moj post, poenta je yoso da vecina nas samo prica,
    a nista konkretno ne radi, pojedincima je stalo do Kosova, tacno onoliko vremena, koliko traje jedna forumska debata.
    Onog momenta, kad iskljuce monitor,sve se zaboravlja, naprasno nestane sva "briga" za Kosovom, a Srbi dole jos pate i bore se sami.

    Znam, jer tamo su moji ...

Strana 50 od 67 PrvaPrva ... 40484950515260 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •