Kosmet - oteta zemlja - Strana 36
Strana 36 od 67 PrvaPrva ... 26343536373846 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 526 do 540 od ukupno 998
  1. #526

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    To je tačno.
    I po meni je to sasvim u redu.
    U tome uopšte nisu bili usamljeni. Pa to su hteli i Slovenci i Makedonci ... svi.
    Битно је да си схватила ко је разбио Југославију. На гомилу ситних државица које су постале плен великих сила које се сад играју њима. А ништа им не би фалило у СФРЈ.

    Samo mi nije u redu ovo drugo, (a oduvek mi je jasno ) :
    da jedino taj naš bolid nije nikada hteo, (jer da je hteo iskoristio bi silne sjajne prilike) da
    Srbima ispuni tu tako prirodnu želju da imaju(mo) SVOJU DRŽAVU !????
    Он је био комуњара, њега Српство није интересовало претерано. Па он се правио да је Југославија док год је био на власти.

    Pa sistemi se menjaju. Oduvek. Od kad je Sveta i Veka.
    Šta !? On to nije znao ... i ni od koga - čuo !?
    Њему нико није јавио да је Берлински зид пао.

    Nego nas je manijak vucarao iz rata u rat, od nemila do nedraga ... i na kraju nam posle svih idiotskih poteza - doveo NatA na vratA.
    ON -i njegova debilna politika.

    U čemu mu je bila fora da ne pušta, ON MANGLUPČINA , da oni koji zajednicu više neće ... lepo, svojim putem i odu.
    U čemu ???
    Nemoj mi samo reći - zbog Srba u Hrvatskoj !
    Jer u politici postoje sredstva i sredstva da se takve stvari mirnim putem reše.
    Nego frajer, hteo da izigrava Papu ( pa nas testir'o na PapaNikolaUA) i da vlada.
    Наравно да нас није вуцарао из рата у рат. Већ смо нападани, редом. Прво у Хрватској, па у Босни, па на Косову. Један велики пројекат, како уништити Србе, мало по мало, јер је тако лакше.
    Није био проблем да оду они који хоће да оду. Проблем је био да Срби не прођу као у НДХ.
    Да се реше мирним путем... сети се кад је формирана ЗНГ... ти се вероватно не сећаш оног филмића о увозу оружја из Мађарске...

    To je TO ! Yosso.

    I opet su svi otišli ! Neko pre, neko kasnije. Neko milom, neko silom.

    I posle kurvanjskog tvrđenja pazara - smrad se(nas) sa Kosova povuče - sa podvijenim repom.
    I predade ga(nas) - na poslužavniku.
    Što ?
    Šta mu se desilo : pametnjaković poludeo, ludak se opasuljio i opametio ili (odjednom) slepac progledao???

    Što je otpočinjao nešto, što se unapred znalo - da je osuđeno na propast ?
    Što se petljao u nešto o čemu nema pooojma ?
    Što nije nastavio igranku: što izginulo izginulo, što nije nek nastavi pa ko preživi(ako preživi) nek nastavi da se množi.
    Znao je, nije mutav, ljudi su bili stvarno spremni da izgube i glave - patriotizam je instiktivno davao gas.
    A nakaza je baš taj, upravo taj instikt, iskorišćavala godinama - za svoje i baba Mire lepotu i zdravlje.
    Što nam je tako čobanski pljunuo i na Narod i na Vojsku i na mrtve i na žive i na ponos i na slobodu i na istoriju
    - I NA OBRAZ !

    Pa zato što je KRETEN. Lepo bilo njegovoj guzici. A po tuđim to svi znamo - bič ne boli.

    ....... a sve je moglo biti drugačije. Mnoooogo drugačije.
    Стварно помало замара овај твој поетски начин изражавања, може ли то мало конкретније и јасније?
    Да видимо поента:
    - распад СФРЈ је био пројекат великих сила које су имале своје слуге у СФРЈ
    - Милошевић је хтео да остане на власти
    Прва теза не искључује другу. Ни друга прву.
    Он није отпочео ништа на Косову, зар нам је памћење као код златне рибице?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #527

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Pa kad mu je oVaj lepo dod'o loptu ... i oNaj samo - ZAKUCO poen!
    (Čist' Smeč (ko suza) - ko u svakom odbojkaškom meču)



    ... ...





    Secas li se onog doumentarnog tajnog snimka koji je snimila obavestajna sluzba JNA,o uvozu oruzja iz Madjarske u Hrvatsku,i snimka na kojem se i cuje i vidi kako Martin Spegelj daje instrukcije kako napasti i likvidirati srpsko civilno stanovnistvo?? Trebalo je naci resenje i odgovor na pripremu takvog pokolja,od drage nam brace hrvata!
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  3. #528

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Битно је да си схватила ко је разбио Југославију.
    To nije shvatio samo mali Perica - još od doba kada su "babe i žabe" spojene. Recept za spojku nije bio dobar.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Он је био комуњара, њега Српство није интересовало претерано. Па он се правио да је Југославија док год је био на власти.
    Ma ... on je bio grose shvajne. Bela. Njega osim dobrih pomija ništa nije interesovalo.
    Sorry, i ja sam (do njegove pojave) bila član Saveza Komunista.
    I ?
    Šutnula u dupe tu njegovu Kvazimodo SocijalistiškuPartijuSrbije. Čim je nastala. Odma'.
    Čim se skot pojavio odmah je ko Sveti Jovan - prekrstio..
    Kobajagi "svejedno -ionako je sve isto k'o i u SavezuKomunista". Aha.
    E pa, znala sam (još tad) - da Nije svejedno !
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Њему нико није јавио да је Берлински зид пао.
    Hronično Neobavešten.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно да нас није вуцарао из рата у рат. Већ смо нападани, редом. Прво у Хрватској, па у Босни, па на Косову.
    M'da.
    Da ... jes' bre ... kako sam to mogla da zaboravim.
    ONI su ti koji su "prisvojili" Vojsku. Izvini, a mi smo njih u početku gađali krompirima i gnjilim kruškama
    - dok se nismo i mi fes naoružali !
    Da da da !
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Стварно помало замара овај твој поетски начин изражавања, може ли то мало конкретније и јасније?
    Ja Yosso ne umem drugačije šta ću kad sam -žena poeta na SVE(t) GLEDAM poetskim očiCAma.






    BAŠ SVE
    Osim njega




    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #529

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Рецепт за спојку је био добар, само што је комунистичка подела земље на 6 држава била смрт за Југославију.

    Ma ... on je bio grose shvajne. Bela. Njega osim dobrih pomija ništa nije interesovalo.
    Sorry, i ja sam (do njegove pojave) bila član Saveza Komunista.
    I ?
    Šutnula u dupe tu njegovu Kvazimodo SocijalistiškuPartijuSrbije. Čim je nastala. Odma'.
    Čim se skot pojavio odmah je ko Sveti Jovan - prekrstio..
    Kobajagi "svejedno -ionako je sve isto k'o i u SavezuKomunista". Aha.
    E pa, znala sam (još tad) - da Nije svejedno !
    Међукомунистичке свађе ме не занимају, јако ми се не свиђа што се данас у Србији међусобно туку изгледа фракције са Осме седнице, а не знаш ко је гори.

    M'da.
    Da ... jes' bre ... kako sam to mogla da zaboravim.
    ONI su ti koji su "prisvojili" Vojsku. Izvini, a mi smo njih u početku gađali krompirima i gnjilim kruškama
    - dok se nismo i mi fes naoružali !
    Da da da !
    Сети се ко је напао заједничку војску и локалне Србе.

    Ja Yosso ne umem drugačije ... ... šta ću kad sam - žena poeta na SVE(t) GLEDAM poetskim očiCAma.

    Да, имао сам част да читам нека твоја женствено-поетска надахнућа...
    Poruku je izmenio BaneK, 15.09.2008 u 10:11 Razlog: kod
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #530

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Сети се ко је напао заједничку војску и локалне Србе.

    ma jok ... neću ...

    Kad malo bolje razmislim, bolje je za moje "zdravlje" da sve zaboravim ...i da se (ako mogu) nikada ne setim.
    Mogla bi u sećanjima i "neugodno da reagujem",
    a to ume po malo da mi škodi
    nervne početke i završetke ipak nisam nalazila po drveću - pa da ih posle naberem.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да, имао сам част да читам нека твоја женствено-поетска надахнућа...
    YO ! Ne zezaj! Tada sam ulazila i - ušla duboooko u ulogu , a uloga ume i da ponese
    Plus ti si samo gazio gas.
    A "kao i svaki drugi muški prasac" - nisam mogla da uzmičem.
    Branila sam to vaše - muško dostojanstvo svim sredstvima i prigodnim rečima.
    Jedva sam izmozgavala, pucala mi glava od smišljanja

    - a šata bi ovde, ašta bi sada ... odgovorio neki muškarac.





    ( Ne pitaj me ništa ... dođe mi da umrem kad se setim
    eto i to pokušavam (pa mi baš i ne ide) kao i ovo gore
    - da zaboravim kako znam i umem.)





    Kako sada wepo pwičamo !? Reci sam ! Milina je slušati nas !







    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #531

  7. #532

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Da li sme iko da se proklinje zbog Kosmeta? Odnosno bilo koje teritorije?

    Da li smatrate da je oteto-prokleto opasna igra reči, odakle je ona proizašla?

    Da li smatrate da je proklinjanje samo izražavanje pasivne odbojnosti prema gubitku dela teritorije? Da li smatrate da treba iskazati aktivnu odbojnost? Kakvo izražavanje aktivne odbojnosti smatrate demokratskom, a kakvu (da podignemo letvicu naviše) hrišćanskom?
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  8. #533

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Fašizam!
    Bebe u gračaničkoj bolnici od sinoć u životnoj opasnosti. Rezerve kiseonika pri kraju, a pošiljka iz Beograda već pet dana blokirana

    K. MITROVICA - Bebe u porodilištu u Opštoj bolnici u Gračanici od sinoć su u životnoj opasnosti! Rezerve kiseonika u ovoj ustanovi pri kraju su, a samo od priliva novih hitnih slučajeva zavisi hoće li će brutalna igra prištinske vlade odneti i prve žrtve!

    - Na delu je fašizam - kaže za Kurir direktor bolnice u Gračanici dr Stojan Sekulić i dodaje da je juče sa svojim saradnicima lično išao do carinskog terminala u južnom delu Kosovske Mitrovice kako bi apelovao da se pošiljka sa bocama kiseonikom pusti. Inače, već pet dana pošiljka kiseonika namenjena porodilištu bolnice u Gračanici stoji zaplenjena u carinskom magacinu u južnom, albanskom delu Kosovske Mitrovice.

    - Čekali smo šefa terminala od osam ujutru do jedan sat po podne. Sakrio se od nas. Pokušali smo na sve načine da dobijemo odgovor zašto ne puštaju pošiljku, išli smo kasnije i u Prištinu, i u Kosovo polje, u carinske uprave, ali niko nije hteo da nas primi. Šiptari nam poručuju: "Ako hoćete da vam bebe i bolesnici prežive, ako hoćete vazduh - priznajte nezavisno Kosovo". Fašistički metodi - kivan je Sekulić.

    Iako se pomoćnica srpskog ministra zdravlja Elizabet Paunović požalila najvišem rukovodstvu Svetske zdravstvene organizacije, boce s kiseonikom još nisu stigle do gračaničkih beba. Pomoćnica ministra prekjuče je, u jeku pregovora sa savetnicima prištinskog premijera Tačija, otputovala u Tbilisi na kongres SZO. Međutim, sudeći po aktuelnoj situaciji, svi napori pomoćnice ministra ostali su bez rezultata.

    I šef beogradske, regionalne kancelarije SZO nije mogao da nam odgovori zašto ne reaguje, jer je sa svojim timom takođe na kongresu u Tbilisiju.

    Adrijatik Staviljeci, portparol Unmikove carine u južnom delu Kosovske Mitrovice, za Kurir je izjavio da je vozač pošiljke boca s medicinskim kiseonikom od dokumentacije imao "samo račun":

    - To je bilo apsolutno nedovoljno. Nije imao kompletnu dokumentaciju za uvoz. Da bi ušao na Kosovo, mora da ima i licencu Ministarstva zdravlja nezavisnog Kosova.

    Na pitanje kada očekuje da će se rešiti ovaj problem i da li je svestan da će, između ostalih, biti odgovoran ukoliko bebe u Gračanici budu ugrožene, Staviljeci nije hteo da odgovori, uz opasku da će pošiljka "biti puštena kad bolnica dostavi kompletnu dokumentaciju za pošiljku".

    MINISTARSTVO ZDRAVLJA: KOMPLETIRAMO DOKUMENTACIJU

    Ivana Mišić, takođe pomoćnica ministra zdravlja, za Kurir je samo kratko objasnila da je Ministarstvo u stalnom kontaktu s direktorom bolnice u Gračanici i Kancelarijom SZO u Beogradu i da prati situaciju u vezi sa snabdevanjem kiseonikom.
    Inače, do ovog slučaja dopremanje kiseonika u zdravstvene ustanove na Kosovu i Metohiji odvijalo se nesmetano, bez ikakve posebne procedure. Ovo je prvi slučaj da su kosovske privremene institucije zahtevale posebnu dokumentaciju za dopremanje kiseonika prema tretmanu uvoza "strane robe". U toku je kompletiranje dokumentacije i očekujemo da će se u narednih nekoliko dana stvoriti uslovi za isporuku kiseonika.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #534

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Da li sme iko da se proklinje zbog Kosmeta? Odnosno bilo koje teritorije?

    Da li smatrate da je oteto-prokleto opasna igra reči, odakle je ona proizašla?

    Da li smatrate da je proklinjanje samo izražavanje pasivne odbojnosti prema gubitku dela teritorije? Da li smatrate da treba iskazati aktivnu odbojnost? Kakvo izražavanje aktivne odbojnosti smatrate demokratskom, a kakvu (da podignemo letvicu naviše) hrišćanskom?
    ti rece neces pisati vise na politici,istoriji i religiji...covek je onakav koliko mu je rec cvrsta....a cvrsta je.....nevidjeno...svaka cast za tvoj obraz,ja ne bi smeo na ulicu da izadjem od sramote,kad ne bih postovao zadatu rec.

  10. #535

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    -Ujedinjene Nacije, sa svim nasim "prijateljima", "bracom" ali i drzavama s' kojima delimo interese jeste mesto prave borbe ka dokazivanju da proglasenje nezavisnosti i jeste cin otimanja. Ni druga strana ne miruje, pritisci na MNE i BJRM kao prilog u argumentu stabilnosti regiona. Francuska kao predsedavajuci EU trazi koncezus unije i vezuje pitanje Kosova sa pridruzivanjem (u toj grupi "igramo" na Spaniju). Stigli smo do predloga da udjemo na dnevni red, ako to prodje - rasprava i bebe bez kiseonika, ako i to prodje - ceka se sud (to se verovatno dugo ceka) a ako se i doceka kao pozitivno - opet nista ne mora da znaci no ipak moze puno da koristi / znate onu cuvenu dogodine u ...

  11. #536

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ti rece neces pisati vise na politici,istoriji i religiji...covek je onakav koliko mu je rec cvrsta....a cvrsta je.....nevidjeno...svaka cast za tvoj obraz,ja ne bi smeo na ulicu da izadjem od sramote,kad ne bih postovao zadatu rec.
    Ala se lako pališ..
    Otišao sam na odmor. 10 dana sam vas posmatrao, i bilo mi je lakše, jer me niste nervirali sa ličnim provokacijama. Sad sam se vratio, i biću ovde dok mi opet ne dosadite sa time da sam mađarski šovinista i nacionalista i fašista i separatista... itd.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  12. #537

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Fašizam!
    Bebe u gračaničkoj bolnici od sinoć u životnoj opasnosti. Rezerve kiseonika pri kraju, a pošiljka iz Beograda već pet dana blokirana

    K. MITROVICA - Bebe u porodilištu u Opštoj bolnici u Gračanici od sinoć su u životnoj opasnosti! Rezerve kiseonika u ovoj ustanovi pri kraju su, a samo od priliva novih hitnih slučajeva zavisi hoće li će brutalna igra prištinske vlade odneti i prve žrtve!

    - Na delu je fašizam - kaže za Kurir direktor bolnice u Gračanici dr Stojan Sekulić i dodaje da je juče sa svojim saradnicima lično išao do carinskog terminala u južnom delu Kosovske Mitrovice kako bi apelovao da se pošiljka sa bocama kiseonikom pusti. Inače, već pet dana pošiljka kiseonika namenjena porodilištu bolnice u Gračanici stoji zaplenjena u carinskom magacinu u južnom, albanskom delu Kosovske Mitrovice.

    - Čekali smo šefa terminala od osam ujutru do jedan sat po podne. Sakrio se od nas. Pokušali smo na sve načine da dobijemo odgovor zašto ne puštaju pošiljku, išli smo kasnije i u Prištinu, i u Kosovo polje, u carinske uprave, ali niko nije hteo da nas primi. Šiptari nam poručuju: "Ako hoćete da vam bebe i bolesnici prežive, ako hoćete vazduh - priznajte nezavisno Kosovo". Fašistički metodi - kivan je Sekulić.

    Iako se pomoćnica srpskog ministra zdravlja Elizabet Paunović požalila najvišem rukovodstvu Svetske zdravstvene organizacije, boce s kiseonikom još nisu stigle do gračaničkih beba. Pomoćnica ministra prekjuče je, u jeku pregovora sa savetnicima prištinskog premijera Tačija, otputovala u Tbilisi na kongres SZO. Međutim, sudeći po aktuelnoj situaciji, svi napori pomoćnice ministra ostali su bez rezultata.

    I šef beogradske, regionalne kancelarije SZO nije mogao da nam odgovori zašto ne reaguje, jer je sa svojim timom takođe na kongresu u Tbilisiju.

    Adrijatik Staviljeci, portparol Unmikove carine u južnom delu Kosovske Mitrovice, za Kurir je izjavio da je vozač pošiljke boca s medicinskim kiseonikom od dokumentacije imao "samo račun":

    - To je bilo apsolutno nedovoljno. Nije imao kompletnu dokumentaciju za uvoz. Da bi ušao na Kosovo, mora da ima i licencu Ministarstva zdravlja nezavisnog Kosova.

    Na pitanje kada očekuje da će se rešiti ovaj problem i da li je svestan da će, između ostalih, biti odgovoran ukoliko bebe u Gračanici budu ugrožene, Staviljeci nije hteo da odgovori, uz opasku da će pošiljka "biti puštena kad bolnica dostavi kompletnu dokumentaciju za pošiljku".

    MINISTARSTVO ZDRAVLJA: KOMPLETIRAMO DOKUMENTACIJU

    Ivana Mišić, takođe pomoćnica ministra zdravlja, za Kurir je samo kratko objasnila da je Ministarstvo u stalnom kontaktu s direktorom bolnice u Gračanici i Kancelarijom SZO u Beogradu i da prati situaciju u vezi sa snabdevanjem kiseonikom.
    Inače, do ovog slučaja dopremanje kiseonika u zdravstvene ustanove na Kosovu i Metohiji odvijalo se nesmetano, bez ikakve posebne procedure. Ovo je prvi slučaj da su kosovske privremene institucije zahtevale posebnu dokumentaciju za dopremanje kiseonika prema tretmanu uvoza "strane robe". U toku je kompletiranje dokumentacije i očekujemo da će se u narednih nekoliko dana stvoriti uslovi za isporuku kiseonika.
    Jeste nije humano to što se radi na takozvanoj granici. Ljudi pate, a ovi traže papire i dozvole!

    No to se radi na svim granicama. Primer: doveze se humanitarna pošiljka kamionom iz Holandije na granični prelaz Horgoš. Dovezu se matraci, stolice, korištena odeća, ćebad, stolovi za stoni tenis, keramičke ploče za 50 kvadratnih metara, i ono o čemu bih da pričam - medicinska pomagala. Koja su to medicinska pomagala? Korištena, ali valjana kolica za hendikepirane i pelene za bebe, aliviše za odrasle. Naša carina zaustavi kamion - stop - ovo može, stolice, ploče, matraci, odeća, ćebad i tako to može, ali medicinska pomagala ne mogu!
    Kako ne mogu? -Pa lepo zakon zabranjuje uvoz! Vlada dozvoljava samo nekim firmama da uvoze medicinska pomagala.
    I šta sad vozač da radi? Da se vrati u Holandiju sa teretom? Naravno, da neće. Niko ne zna šta se dešava sa tim pelenama (novim, nekorištenim naravno) za odrasle, što je deficitarna roba kod nas. Šta se dešava sa kolicima, i tako to..
    Realnost je da postoje povlašćene grupe, firme, tajkuni - nazovite ih kako hoćete - kojima je dozvoljeno da trguju medicinskim pomagalima - i ti moraš da kupiš od njih. I ovo je nehumano. Isto su uradili sa pšenicom. Seljacima-prizvođačima su zabranili izvoz/uvoz pšenice, ali je zato Vlada nekima dala specijalne dozvole za uvoz pšenice.
    Mislim da je ista situacija i na Kosmetu. neko bi da uzme pare od lekova. Bez lekova se ne može, pa znaju da će ljudi pre ili kasnije da se okrenu njima - monopolistima za lekove na Kosmetu. Ili će Vlada Srbije Kosmetskim leko-monopolistima da plati razliku preko taksi za dozvole..
    Bilo kako ljudi pate.. a sve zbog para.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  13. #538

    Kosmet - oteta zemlja

    Komisija preuzela posmrtne ostatke
    3. oktobar 2008. | 14:59 | Izvor: Tanjug
    Beograd -- Predsednik vladine Komisije za nestale osobe Veljko Odalović kaže da je Komisija do sada preuzela ukupno 288 tela nealbanaca ubijenih na Kosovu od 1999.

    Komisija je danas na administrativnom prelazu Merdare preuzela četiri tela i predala ih porodicama, rekao je Odalović Tanjugu, precizirajući da se radi o Svetislavu Jakšiću, Smiljani Stević, Miomiru Maksimoviću i Ramoci Besimu.

    On je, u telefonskoj izjavi, kazao da su njih prvo kidnapovali, a potom ubili Albanci tokom 1999. godine, u vreme boravka Misije UN na Kosovu.

    "Sa ova četiri tela, Komisija za nestala lica ukupno je preuzela do sada 288 osoba i na našoj listi nestalih je još 547 osoba", rekao je Odalović.

    On je precizirao da su sva preuzeta tela indentifikovana putem DNK metode, navodeći da je "u mrtvačnici u Prištini još oko 400 tela koja čekaju na proces identifikacije".

    "To je ono čime smo nezadovoljni - dinamikom indentifikacije i jednostavno nemamo odgovor... Nadamo se da će se taj proces na prostoru Kosova i Metohije intenzivirati", rekao je Odalović.

    On je najavio i da će od komesara za ljudska prava UN, koji će ovih dana posetiti Srbiju, zatražiti da izvrši jači pritisak na UNMIK-ovu administraciju i kosovske privremene institucije da se ubrza proces indentifikacije.

    Odalović je dodao i da se iz sukoba na Kosovu ukupno oko 1.950 osoba vodi kao nestale, precizirajući da se tim poslom bavi Komisija za nestala lica i Radna grupa.

    To je konsolidovana lista nestalih na kojoj se nalaze i Srbi i Albanci, Romi, Turci, Muslimani... tako da je to zajednička lista, rekao je predsednik vladine Komisije za nestale osobe.

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Jeste nije humano to što se radi na takozvanoj granici. Ljudi pate, a ovi traže papire i dozvole!

    No to se radi na svim granicama. Primer: doveze se humanitarna pošiljka kamionom iz Holandije na granični prelaz Horgoš. Dovezu se matraci, stolice, korištena odeća, ćebad, stolovi za stoni tenis, keramičke ploče za 50 kvadratnih metara, i ono o čemu bih da pričam - medicinska pomagala. Koja su to medicinska pomagala? Korištena, ali valjana kolica za hendikepirane i pelene za bebe, aliviše za odrasle. Naša carina zaustavi kamion - stop - ovo može, stolice, ploče, matraci, odeća, ćebad i tako to može, ali medicinska pomagala ne mogu!
    Kako ne mogu? -Pa lepo zakon zabranjuje uvoz! Vlada dozvoljava samo nekim firmama da uvoze medicinska pomagala.
    I šta sad vozač da radi? Da se vrati u Holandiju sa teretom? Naravno, da neće. Niko ne zna šta se dešava sa tim pelenama (novim, nekorištenim naravno) za odrasle, što je deficitarna roba kod nas. Šta se dešava sa kolicima, i tako to..
    Realnost je da postoje povlašćene grupe, firme, tajkuni - nazovite ih kako hoćete - kojima je dozvoljeno da trguju medicinskim pomagalima - i ti moraš da kupiš od njih. I ovo je nehumano. Isto su uradili sa pšenicom. Seljacima-prizvođačima su zabranili izvoz/uvoz pšenice, ali je zato Vlada nekima dala specijalne dozvole za uvoz pšenice.
    Mislim da je ista situacija i na Kosmetu. neko bi da uzme pare od lekova. Bez lekova se ne može, pa znaju da će ljudi pre ili kasnije da se okrenu njima - monopolistima za lekove na Kosmetu. Ili će Vlada Srbije Kosmetskim leko-monopolistima da plati razliku preko taksi za dozvole..
    Bilo kako ljudi pate.. a sve zbog para.
    Не глуми будалу, није ти ни због каквих пара, већ покушавају преко лекова и медицинске опреме, тачније ускраћујући лекове и медицинску опрему, да натерају Србе да признају НАТО државу. За шта све нећеш наћи орпавдање и објашњење... само ако је уперено против Срба.
    Poruku je izmenio BaneK, 04.10.2008 u 21:05 Razlog: uzastopni postovi
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #539

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не глуми будалу, није ти ни због каквих пара, већ покушавају преко лекова и медицинске опреме, тачније ускраћујући лекове и медицинску опрему, да натерају Србе да признају НАТО државу. За шта све нећеш наћи орпавдање и објашњење... само ако је уперено против Срба.
    Prvo što sam pomislio je da si i ti član neke drumsko/carinske mafije kakda već skrećeš pažnju sa onog što sam napomenuo i što nazivaš budalaštinom.
    Upravo je obratno: i naše i kosovske mafije se kriju iza administracije i legalizma da bi uzeli kajmak. Šta misliš jel kosovskim mafijozima stalo do albanaca na Kosmetu? Nije, nego im je do njihovih para, dece, bubrega itd.

    Ne nazivaj mene budalom, jer ćeš gnev Božji da navučeš na sebe.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  15. #540

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    "Priznajte Kosovo" uskoro na televizijama BBC i CNN

    Autor: Blic online, RTS | 26.09.2008. - 16:38

    Kosovski Albanci planiraju da angažuju međunarodnu marketinšku agenciju, koja bi na svetskim televizijskim mrežama, poput CNN-a ili BBC-ja promovisala nezavisnost Kosova, koju je skupština u Prištini jednostrano proglasila 17. februara, prenosi RTS.

    "Angažovaćemo međunarodnu marketinšku agenciju kako bi promovisali Kosovo na svetskim televizijskim mrežama i podstakli šire priznavanje nezavisnosti", rekao je zamenik šefa kosovske diplomatije Hajredin Kuči internet portalu "Balkan insajt".
    Cilj kampanje, kako je objasnio Kuči, biće predstavljanje Kosova kao "zemlje otvorenih mogućnosti i tolerancije", a čitav projekat, na način na koji to čine Malezija, Indija ili Grčka, biće emitovan na mrežama poput CNN-a ili BBC-ja. Istovremeno, kampanju, na koju će biti potrošeno oko tri miliona evra, pratiće i aktivnosti predsednika Fatmira Sejdiua, šefa diplomatije Skendera Hisenija i "međunarodnih prijatelja Kosova".
    Vlada u Prištini, posebno ministarstvo spoljnih poslova, našli su se poslednjih nedelja na meti oštrih kritika javnosti i opozicije, jer je, uprkos optimističkim najavama, za više od 220 dana od proglašenja nezavisnosti, Kosovo priznalo 47 država, ali i svega 12 od sredine aprila.
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Strana 36 od 67 PrvaPrva ... 26343536373846 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •