Kosmet - oteta zemlja - Strana 57
Strana 57 od 67 PrvaPrva ... 7475556575859 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 841 do 855 od ukupno 998
  1. #841

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Hmm. Ali ga nije zadržala. Ispadoše ti Albanci mnogo zajebani (ako smo mi u pravu a oni u krivu), jer napraviše međunarodni incident i pridadoše sebi veoma veliki značaj. Svaka im čast.
    Фаце су ти Албанци, цареви, паметни, способни, зајебани, лепу заставу имају... е, зашто ми нисмо више као Албанци... није ти мало сумњиво што оволико хвалиш Шиптаре?

    Оруђе у рукама великих сила, тја.

    Ne mislim ništa o Turskoj i Kurdima. To je falinka Kurda, mislim to što ne umeju da internacionalizuju svoj problem i izazovu međunarodnu ili bar NATO intervenciju. A izgleda da je i Turska tvrd orah, da nije baš u situaciji da može svako pašče da je zapiša a da ni nogu ne digne... kao što je to uvek bio slučaj sa nama. Na žalost.
    Ма тако је, не знају Курди. Да знају, Америка би одмах одустала од савезништва с Турском и бомбардовала је

    Ovo za sever Kosova je jako zanimljivo pitanje i bojim se da će rasplet izgledati kao Krajina 1995. Mi smo Kalimero Evrope i sveta... nepravda... nepravda...
    Има ли у твојим прогнозама икад ишта повољно за Србе? Овако, испада да у будућности видиш само оно што ти је мило.

    I jedno i drugo je borba za slobodu. Ja ne mogu da podržim SRJ iz 1992. jer se zalagala da zadrži na silu Sloveniju, Hrvatsku, Bosnu i Makedoniju u Jugoslaviji. Ko god je pobegao od Beograda i degenerika koji tamo sede u foteljama Sunce mu je svanulo. Dakle, ne radi se ni o kakvoj propagandi.
    СРЈ није покушала никог да задржи у Југославији.

    Nema nikakvih izvora jer dugo nije bilo popisa. Samo Priština ima 650.000 stanovnika.
    И како си дошао баш до 55-65%? Онако, одокативно? Или неком прецизном методом попут оне којом си израчунао да је 18% од 250 - 80?

    "Kosovo je deo Srbije", a nijedan političar iz Srbije ne sme da ode na Kosovo, jer nailazi na carinu. Nemam nikakav problem sa matematikom, nisam govorio o 18% mandata, nego stanovništva. Samo lepo iščitaj (ako umeš da čitaš aktivno a ne samo pasivno) sve ti lepo piše.

    Vlada Srbije im nikada ne bi dozvolila da imaju i jednog jedinog poslanika. Zato su se i pobunili i iskukali nezavisnu državu.
    Косово је део Србије, само под окупацијом.

    Говорио си да је праведан број мандата за 18% становништва 80 од 250, и да је 32% од 250 - 100. Ал ако се не сећаш, нема везе, извини

    Као папагај си. Они су имали своје посланике, имају и данас.
    "Влада Србије им никада не би дозволила...". А они су хтели, трудили се, покушавали, па им влада није дала? Пресна лаж. Никад нису ни хтели ни покушали.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #842

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Фаце су ти Албанци, цареви, паметни, способни, зајебани, лепу заставу имају... е, зашто ми нисмо више као Албанци... није ти мало сумњиво што оволико хвалиш Шиптаре?

    Оруђе у рукама великих сила, тја.



    Ма тако је, не знају Курди. Да знају, Америка би одмах одустала од савезништва с Турском и бомбардовала је
    Samo kažem da su se svojski potrudili da dođu do cilja - i to je sve. Ništa nije sumnjivo, niti ikoga hvalim. Samo im zavidim. I krivo mi je što se kod nas 2.000.000 Srba protivi državi Srbiji, a zalaže za usranu SRJ ili SCG, a bogami i za to da "Srbija bude ruska gubernija", kako reče Tomislav Nikolić, sve samo da ne bude Srbija.

    Baš oruđe u rukama velikih sila.

    Pa naravno. Malo truda, lobiranja - i dođe se do cilja.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Има ли у твојим прогнозама икад ишта повољно за Србе? Овако, испада да у будућности видиш само оно што ти је мило.



    СРЈ није покушала никог да задржи у Југославији.



    И како си дошао баш до 55-65%? Онако, одокативно? Или неком прецизном методом попут оне којом си израчунао да је 18% од 250 - 80?
    Nema ničeg povoljnog. 90-tih je 90% Srba držalo Miloševićevu sliku na zidu. I sad imamo belu kugu. Pa ko je lud da jebe ispod njegove slike. Što ti je milo?

    Jeste pokušala da zadrži i zato je srušila Vukovar, granatirala Dubrovnik i držala Sarajevo tri i po godine pod opsadom.

    Ne odokativno, izračunali su CIA-ši iz sektora Omega u CIA brijačnici.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Косово је део Србије, само под окупацијом.

    Говорио си да је праведан број мандата за 18% становништва 80 од 250, и да је 32% од 250 - 100. Ал ако се не сећаш, нема везе, извини

    Као папагај си. Они су имали своје посланике, имају и данас.
    "Влада Србије им никада не би дозволила...". А они су хтели, трудили се, покушавали, па им влада није дала? Пресна лаж. Никад нису ни хтели ни покушали.
    Onda je to jedina teritorija na svetu pod okupacijom koja je nezavisna, kao prvo; a kao drugo, prvi put čujem da trupe Ujedinjenih nacija okupiraju bilo koga.

    Nigde nisam pomenuo 100 mandata, već 80. Citiraj da vidim. Da li je pravedno da 18% građana ima 80 mandata - nije, ali to su bili njihovi uslovi.

    Gori si od papagaja. Nisu imali od 1990. a naročito pošto je Srbija iskukala sankcije UN i kad se 85 % građana radovalo sankcijama i tome što je država zatvorena u kavez. Hteli su i trudili se do tada. Posle nije imalo smisla, jer je srpski režim više pljačkao sopstvene građane nego Albance sa Kosova. Danas nemaju nijednog poslanika. Albance iz Preševske doline ne računam. To je to.

  3. #843

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Jeste pokušala da zadrži i zato je srušila Vukovar, granatirala Dubrovnik i držala Sarajevo tri i po godine pod opsadom.
    Није покушала.
    Вуковар и Дубровник су операције ЈНА против побуњеника који су је нападали.
    Сарајево је део грађанског рата између Босанаца, једни су пуцали на друге.

    Onda je to jedina teritorija na svetu pod okupacijom koja je nezavisna, kao prvo; a kao drugo, prvi put čujem da trupe Ujedinjenih nacija okupiraju bilo koga.
    НДК. Не УН, НАТО.

    a naročito pošto je Srbija iskukala sankcije UN i kad se 85 % građana radovalo sankcijama i tome što je država zatvorena u kavez.
    Ово је стварно за ... Више него остало што си писао.

    Hteli su i trudili se do tada. Posle nije imalo smisla, jer je srpski režim više pljačkao sopstvene građane nego Albance sa Kosova.
    А колико их је држала та жеља, 2 минуте?

    Danas nemaju nijednog poslanika. Albance iz Preševske doline ne računam. To je to.

    Па јел немају или имају ал ти не рачунаш?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #844

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Није покушала.
    Вуковар и Дубровник су операције ЈНА против побуњеника који су је нападали.
    Сарајево је део грађанског рата између Босанаца, једни су пуцали на друге.



    НДК. Не УН, НАТО.



    Ово је стварно за ... Више него остало што си писао.



    А колико их је држала та жеља, 2 минуте?




    Па јел немају или имају ал ти не рачунаш?
    Jeste. Pogledaj na youtube snimke sa usranog dnevnika TVB iz 1990. i 1991. kako se zariču da nikada neće dozvoliti raspad SFRJ. Oni nikada neće dozvoliti! Pih! Da operacije JNA koja se pretvorila u četničku vojsku. Da nije možda neko iz Dubrovnika bombardovao Herceg Novi? Nemaš ti pojma. Bio sam u vojsci 1995. i znam kako su pripadnici vojne policije odlazili obrijani i u čistim uniformama u Bosnu, a vraćali se sa bradama i krvavaim uniformama, sa pričom. "Ništa me ne pitajte!"

    Was ist das NDK? Imali su, ili još uvek imaju, i Rusi svoj sektor na Kosovu. Oni nisu u NATO; još uvek. Ali ti ih smatraš za okupatore. Svaka ti čast.

    To je najglavnija politička ideja svih svetova.

    Ne znam koliko ih je držala ta želja, valjda dok nisu shvatili da od pregovora sa kerom nema ništa.

    Pa nemaju nikoga sa Kosova. Imaju Rizu Haljimija iz Preševske doline, ali to nije Kosovo. Dakle nemaju.

  5. #845

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat weishaupt kaže: Pogledaj poruku
    jeste. Pogledaj na youtube snimke sa usranog dnevnika tvb iz 1990. I 1991. Kako se zariču da nikada neće dozvoliti raspad sfrj. Oni nikada neće dozvoliti! Pih! Da operacije jna koja se pretvorila u četničku vojsku. Da nije možda neko iz dubrovnika bombardovao herceg novi? Nemaš ti pojma. Bio sam u vojsci 1995. I znam kako su pripadnici vojne policije odlazili obrijani i u čistim uniformama u bosnu, a vraćali se sa bradama i krvavaim uniformama, sa pričom. "ništa me ne pitajte!"
    Четничку војску... извини, али гледао сам већ дневнике ХТВа и БХТ пуне ратне пропаганде, не требаш ми још и ти сад.

    Србија је имала свој став о будућности СФРЈ, и пуно право на исти.

    То што је у почетку војска Југославије бранила Југославију није никаква "српска агресија".

    То што после народи у ХР или БиХ нису могли да се договоре мирно због муслиманског и хрватског шовинизма не значи да је Србија неког терала "да остане у Југославији". Штавише, Србија и Црна Гора су прогласиле СРЈ негде у пролеће 92, тако да ни оне више нису рачунале на СФРЈ.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #846

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Четничку војску... извини, али гледао сам већ дневнике ХТВа и БХТ пуне ратне пропаганде, не требаш ми још и ти сад.

    Србија је имала свој став о будућности СФРЈ, и пуно право на исти.

    То што је у почетку војска Југославије бранила Југославију није никаква "српска агресија".

    То што после народи у ХР или БиХ нису могли да се договоре мирно због муслиманског и хрватског шовинизма не значи да је Србија неког терала "да остане у Југославији". Штавише, Србија и Црна Гора су прогласиле СРЈ негде у пролеће 92, тако да ни оне више нису рачунале на СФРЈ.
    Gledao sam i ja i o njima mislim isto što i o dnevniku RTB.

    Jadan je taj stav koji je potpuno isključivao Srbiju, a uključivao SFRJ i odvratnu himnu "Hej Sloveni"; kao što već rekoh - sve samo da nema Srbije...

    Nije srpska agresija, već jugoslovenska agresija... imamo je i dan-danas, u vidu agresije koju ispoljavaju Jugosloveni nad Srbijom, a Srbija pristaje na to: jugoslovenske tablice na kolima itd.

    I kad je proglašena SRJ ona se mešala u unutrašpnje stvari Hrvatske i Bosne. Na ličnim kartama građana Knina, recimo, do 1995. pisalo je:

    SAVEZNA REPUBLIKA JUGOSLAVIJA
    REPUBLIKA SRPSKA KRAJINA

    Toliko o tome da se nismo mešali u stvari suseda.

  7. #847

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat weishaupt kaže: Pogledaj poruku
    i kad je proglašena srj ona se mešala u unutrašpnje stvari hrvatske i bosne. Na ličnim kartama građana knina, recimo, do 1995. Pisalo je:

    Savezna republika jugoslavija
    republika srpska krajina

    toliko o tome da se nismo mešali u stvari suseda.
    Наравно да је помагала српски народ.
    Хрвате и муслимане су помагали Американци, Немци, Иран, Саудијска Арабија, Пакистан... ваљда су њима балкански проблеми ближи...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #848

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Hmm. Ali ga nije zadržala. Ispadoše ti Albanci mnogo zajebani (ako smo mi u pravu a oni u krivu), jer napraviše međunarodni incident i pridadoše sebi veoma veliki značaj. Svaka im čast.
    Албанци су само били повод за интервенцију, у сваком осталом погледу не представљају никакав битан фактор.
    Једино што су Албанци заиста радили је плакање пред камерама страних медија како их зли Срби "геноцидишу", попут Калимера којег си већ споменуо.
    Да Америка ту већ није имала интерес да интервенише, она ни не би интервенисала, нити би толико вршила лобирање за независност мале безначајне територије и неког балканског племена.
    То свакако нема толико везе са Албанцима, него са "Little Russians", тј. нама (видети америчку подршку свим народима који су били против Срба), и потенцијалном сметњом који ми представљамо за неке стратешке комбинације САД у будућности.

    Да су Албанци заиста толико опасни и битан фактор који може да брани своје интересе, не би их Америкаци узели под свој протекторат.

    А што се тиче осталог, ни не пружаш аргументе, него навијања и емотивне изливе, што говори нешто о твом правом пореклу.


    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Ne mislim ništa o Turskoj i Kurdima. To je falinka Kurda, mislim to što ne umeju da internacionalizuju svoj problem i izazovu međunarodnu ili bar NATO intervenciju. A izgleda da je i Turska tvrd orah, da nije baš u situaciji da može svako pašče da je zapiša a da ni nogu ne digne... kao što je to uvek bio slučaj sa nama. Na žalost.
    Бојим се да ниси уопште одговорио на моја питања, и заобишао одговор.
    Твој став је неважан, него аргументи.

    Курда има око 20 милиона, чине већину на југоистоку Турске, и имају јак сепаратистички покрет.
    Упркос томе Турска контролише своју територију насељену Курдима, упркос Курдском сепаратизму.
    Дакле бројност, већина и воља неке етничке групе нису аргумент за одрицање од територије, као што си тврдио, а ја оспорио контрапримером.

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    "Kosovo je deo Srbije", a nijedan političar iz Srbije ne sme da ode na Kosovo, jer nailazi na carinu. Nemam nikakav problem sa matematikom, nisam govorio o 18% mandata, nego stanovništva. Samo lepo iščitaj (ako umeš da čitaš aktivno a ne samo pasivno) sve ti lepo piše.
    Ни политичари из Азербејџана не могу да оду на Нагорно Карабах, као што политичари из Молдавије не могу да оду на Придњестровље. За разлику од Косова тамо границе окупиране територије не држе припадници најмоћније империје света (САД), него војски тих одцепљених територија које су победиле матичну државу.
    Док су нас потукли припадници најмоћније војне силе на планети, Молдавце и Азере су растурили локални сепаратисти.
    Дакле положај наше земље према Косову је много бољи, него Молдавије и Азербејџана према својим територијама.
    Косовска политика се своди на наметање силе САД, и зависи ће од интересовања САД за Косово.Са обзиром да смо ми овде, а Америка на другом делу планете, не бих рекао да Амерички интерес на Косову може да траје довека.


    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Ovo za sever Kosova je jako zanimljivo pitanje i bojim se da će rasplet izgledati kao Krajina 1995. Mi smo Kalimero Evrope i sveta... nepravda... nepravda...
    Да ли ти знаш нешто што ми не знамо?
    Можда си у контакту са Албанцима, па знаш шта спремају?

    А што се тиче Калимера, јасно је да је он Албанац:





    Уосталом Албанци су ти који су кукали "неправда" код Амера да их заштите.
    Па је јасно ко је ту Калимеро Европе, и "Nato pet".

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Izborilo se za nezavisnost svim sredstvima, legalnim i nelegalnim.
    Али Албанци се нису изборили независност, јер су и даље зависни, само не од Србије него од САД.
    Да је Косово "независно" у то немају илузија ни сами Албанци:












    Има ли овде негде застава "независног Косова"?

    Обично кад неко добије независност, приказује и поноси се заставом своје државе, а не страних држава.
    Обично се сами народи изборе за независност, уместо да им ту "независност" креирају и насилу одржавају стране империје.


    П.С

    Што се тиче осталог што ти пишеш, то нема благе везе са темом, него емотивистичким скретањем теме, ради пропагандног и симболичког наметања кривице Србији и Србима путем реторичког трика "Guilt by association".
    Poruku je izmenio Luctor, 24.07.2010 u 20:07

  9. #849

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно да је помагала српски народ.
    Хрвате и муслимане су помагали Американци, Немци, Иран, Саудијска Арабија, Пакистан... ваљда су њима балкански проблеми ближи...
    Pomagala tako što je anektirala delove Hrvatske i Bosne i proglasila ih za delove SRJ. A veliš da nije imala veze sa tim ratovima. Skačeš sam sebi u stomak.

    Srbiji je pomagao Irak i Sadam Husein, rečima, kao i Severna Koreja... 90-tih... Šta bi sa tim "saveznicima"?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Албанци су само били повод за интервенцију, у сваком осталом погледу не представљају никакав битан фактор.
    Једино што су Албанци заиста радили је плакање пред камерама страних медија како их зли Срби "геноцидишу", попут Калимера којег си већ споменуо.
    Да Америка ту већ није имала интерес да интервенише, она ни не би интервенисала, нити би толико вршила лобирање за независност мале безначајне територије и неког балканског племена.
    То свакако нема толико везе са Албанцима, него са "Little Russians", тј. нама (видети америчку подршку свим народима који су били против Срба), и потенцијалном сметњом који ми представљамо за неке стратешке комбинације САД у будућности.

    Да су Албанци заиста толико опасни и битан фактор који може да брани своје интересе, не би их Америкаци узели под свој протекторат.

    А што се тиче осталог, ни не пружаш аргументе, него навијања и емотивне изливе, што говори нешто о твом правом пореклу.
    Slažem se 100%. Ali su se izborili za to da internacionalizuju svoj slučaj... ili problem.

    Pa, sad, little Russians su mogli biti i Hrvati, ali oni nisu hteli da guraju prst u oko onome ko je najjači na svetu. I šta im fali danas? Bolji su od nas, realno, najmanje tri puta; u svakom pogledu. Ne predstavljamo mi ništa za USA u budućnosti, jer nas više nema; nismo bitni. Može se lako desiti da budemo glavni saveznik USA a glavni neprijatelj Kine kad Kina postane najjača na svetu, jer se radi o mentalitetu srpskog naroda da bude najveći neprijatelj onome ko je trenutno najjači: u vreme doseljavanja na Balkan to je bila Vizantija, pa onda Turska, pa onda Austrija, pa Hitler i Treći Rajh, pa Staljin i SSSR, pa najzad NATO... Kina je sledeća...

    Albanci su ništa, baš kao Hrvati ili Srbi, ili bilo ko sa Balkana.

    Izneo sam izvanredne argumente koje niko nije oborio. Već sam govorio o svom poreklu. Bjelopavlići, Zeta, Crna Gora, keltsko poreklo, zabole me za sve druge narode na Balkanu, osim svog, crnogorskog, a najposle zabole me i za njega, jer sam kosmopolit i lajavac. A ove slike koje si ispostirao, bez ikakve argumentacije, govore o tvom izlivu emocija.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Бојим се да ниси уопште одговорио на моја питања, и заобишао одговор.
    Твој став је неважан, него аргументи.

    Курда има око 20 милиона, чине већину на југоистоку Турске, и имају јак сепаратистички покрет.
    Упркос томе Турска контролише своју територију насељену Курдима, упркос Курдском сепаратизму.
    Дакле бројност, већина и воља неке етничке групе нису аргумент за одрицање од територије, као што си тврдио, а ја оспорио контрапримером.



    Ни политичари из Азербејџана не могу да оду на Нагорно Карабах, као што политичари из Молдавије не могу да оду на Придњестровље. За разлику од Косова тамо границе окупиране територије не држе припадници најмоћније империје света (САД), него војски тих одцепљених територија које су победиле матичну државу.
    Док су нас потукли припадници најмоћније војне силе на планети, Молдавце и Азере су растурили локални сепаратисти.
    Дакле положај наше земље према Косову је много бољи, него Молдавије и Азербејџана према својим територијама.
    Косовска политика се своди на наметање силе САД, и зависи ће од интересовања САД за Косово.Са обзиром да смо ми овде, а Америка на другом делу планете, не бих рекао да Амерички интерес на Косову може да траје довека.
    Jesam, odgovorio sam. Pronađi odgovore. Izneo sam i argumente.

    Ništa nisam tvrdio i ništa nisi osporio. Prelistaj i uveri se.

    Da, ali Nagorno-Karabah i Pridnjestrovlje niko nije priznao kao državu, a Kosovo jesu mnogi i to jako bitni (90% EU, USA, Kanada, Australija, Novi Zeland, Japan, Koreja, arapski svet itd). Koliko god da traje američki interes (a to može da bude 500 godina) napad na Kosovo bio bi napad na državu i rezultiralo novim sankcijama i bombardovanjem. Mislim da si svestan da takvih budala ovde više nema.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Да ли ти знаш нешто што ми не знамо?
    Можда си у контакту са Албанцима, па знаш шта спремају?

    А што се тиче Калимера, јасно је да је он Албанац:

    Jako dobro sam obavešten.

    Pročitaj sve.

    Nisam u kontaktu sa Albancima. A zašto bih bio?

    Kalimero može da bude bilo koji Balkanac, ali ponajpre onaj koji je najveći luzer. Sam proceni ko je sve izgubio i ko je najveći luzer.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Jebo majku ovo ti je original Gashi Krasniqi Imao je ovakav avatar.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Уосталом Албанци су ти који су кукали "неправда" код Амера да их заштите.
    Па је јасно ко је ту Калимеро Европе, и "Nato pet".



    Али Албанци се нису изборили независност, јер су и даље зависни, само не од Србије него од САД.
    Да је Косово "независно" у то немају илузија ни сами Албанци:
    Jesu.Jeste. Ali i oni koji su najveći luzeri u Evropi.

    Tačno. USA im je dala državu. Ali je imaju. Mislim državu.

    Priština je glavni grad republike Kosovo. Ende.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku








    Bljak! Aha ha ha! Muka mi je od ovih balegarskih slika. Dobiću proliv jebote!

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Има ли овде негде застава "независног Косова"?

    Обично кад неко добије независност, приказује и поноси се заставом своје државе, а не страних држава.
    Обично се сами народи изборе за независност, уместо да им ту "независност" креирају и насилу одржавају стране империје.


    П.С

    Што се тиче осталог што ти пишеш, то нема благе везе са темом, него емотивистичким скретањем теме, ради пропагандног и симболичког наметања кривице Србији и Србима путем реторичког трика "Guilt by association".
    Nema tu, ali ima na mnogo drugih mesta koja nećeš da postiraš.

    I na protestima na ulicama Beograda, pored natpisa "Beograd je svet" bile su nošene zastave zapadnih zemalja. I šta sad?

    Obično. Crnogorci su se 2006. izborili za nezavisnost. A Srbija je nezavisnost iste godine dobila kao posledicu referenduma u Crnoj Gori.

    P.S.

    Nije tačno. Ništa što sam napisao nisi pobio. Nema nikakve simbolike u "Nebeskoj Srbiji" i "Nebeskom narodu" koji psuje boga svakodnevno, a čiji pripadnici kad se sretnu od radosti jedan drugom psuju majku i sestru. Ne namećem krivicu nikome, samo kažem šta jeste.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 24.07.2010 u 23:43 Razlog: Bez reklamiranja drugih foruma, bez vređenja sagovornika molim i obratite pažnju na rečnik

  10. #850

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    @WEISHAUPT..a da ti malo "oladiš kapislu" ?
    Pošto vidimo da ti ovde nešto "mnogo smeta" (te tablice, te nazivi nekih kompanija...etc) zašto zamenjuješ teze ?
    Državnost je Srbija imala i baš zahvaljujući tome je bilo i moguće stvoriti Jugoslavije (nažalost tako amnestirati sve one koji su joj se krvi napili ). Seti se da se ta država zvala "Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca" . Ispade da nam je Crna Gora "poklonila" državnost ?
    Mislim...zar je ovo vrtić?
    Nego...kako si ti mogao da glasaš na referendumu za nezavisnost Crne Gore a ja nisam mogao ? Tebi logično to..da glasaš u jednoj a da budeš građanin druge države ?
    Frljaš se nekim procentima "odokativnim" kao da nikada nisi čuo za izborni sistem, ali te to ne sprečava da tvrdiš da su šiptari "bili sprečeni" da učestvuju u upravljanju državom kroz institucije priznate širom sveta (poput parlamenta, vlade, opština...etc)?
    Jasno je da ti ne kapiraš da šiptari nisu nikada pobeđivali (još od osmanlija...) već su samo dolazili za osvajačima. Prvo su Turci pritiskom naterali Srbe sa juga da krenu pod Arsenijem ka severu..pa su tek onda šiptari , bežeći od bede svojih čuka, došli na plodno tlo Metohije.Zatim je Tito (ulagujući se i želeći da oslabi Srbiju) doneo naredbu da se ne dozvoli povratak izbeglim srbima na KiM posle II sv.rata. Zar je sada drugačije ?
    I kada smo već kod toga..da li si ikada pričao sa nekim šiptarima (starosedeocima naravno) zašto su sebe tako nazivali ? Pa da bi se razlikovali od gorštaka i razbojnika iz Albanije od kojih su i pobegli .
    I sada...imaš hrabrosti da osporavaš teritoriju Srbiji (na kojoj je 800 crkava i manastira ..mnogih starih 7-8 vekova) iako si (barem tako tvrdiš) njen građanin?
    Da nisu te crkve i manastiri "Albansko vizantijskog stila" ?
    Može pitanjce? Kad već toliko pljuješ i pi*aš na obeležja ove države...što ne probaš to sa obeležjima NDK ili one na čijem si referendumu učestvovao ? Čisto radi reciprociteta ( u stilu..."si ti novi ovde? Pa šaraj malo..." ).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #851

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    @WEISHAUPT..a da ti malo "oladiš kapislu" ?
    Pošto vidimo da ti ovde nešto "mnogo smeta" (te tablice, te nazivi nekih kompanija...etc) zašto zamenjuješ teze ?
    Državnost je Srbija imala i baš zahvaljujući tome je bilo i moguće stvoriti Jugoslavije (nažalost tako amnestirati sve one koji su joj se krvi napili ). Seti se da se ta država zvala "Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca" . Ispade da nam je Crna Gora "poklonila" državnost ?
    Mislim...zar je ovo vrtić?
    Nego...kako si ti mogao da glasaš na referendumu za nezavisnost Crne Gore a ja nisam mogao ? Tebi logično to..da glasaš u jednoj a da budeš građanin druge države ?
    Frljaš se nekim procentima "odokativnim" kao da nikada nisi čuo za izborni sistem, ali te to ne sprečava da tvrdiš da su šiptari "bili sprečeni" da učestvuju u upravljanju državom kroz institucije priznate širom sveta (poput parlamenta, vlade, opština...etc)?
    Jasno je da ti ne kapiraš da šiptari nisu nikada pobeđivali (još od osmanlija...) već su samo dolazili za osvajačima. Prvo su Turci pritiskom naterali Srbe sa juga da krenu pod Arsenijem ka severu..pa su tek onda šiptari , bežeći od bede svojih čuka, došli na plodno tlo Metohije.Zatim je Tito (ulagujući se i želeći da oslabi Srbiju) doneo naredbu da se ne dozvoli povratak izbeglim srbima na KiM posle II sv.rata. Zar je sada drugačije ?
    I kada smo već kod toga..da li si ikada pričao sa nekim šiptarima (starosedeocima naravno) zašto su sebe tako nazivali ? Pa da bi se razlikovali od gorštaka i razbojnika iz Albanije od kojih su i pobegli .
    I sada...imaš hrabrosti da osporavaš teritoriju Srbiji (na kojoj je 800 crkava i manastira ..mnogih starih 7-8 vekova) iako si (barem tako tvrdiš) njen građanin?
    Da nisu te crkve i manastiri "Albansko vizantijskog stila" ?
    Može pitanjce? Kad već toliko pljuješ i pi*aš na obeležja ove države...što ne probaš to sa obeležjima NDK ili one na čijem si referendumu učestvovao ? Čisto radi reciprociteta ( u stilu..."si ti novi ovde? Pa šaraj malo..." ).
    Neću ništa da "oladim". Sa decom tvog kalibra uopšte neću da diskutujem. Od svega što si napisao odgovoriću samo na ovo boldovano. Citiraj me gde ja to, kako veliš, p*šam na obeležja ove države - i poješću sva govna koja sam izasrao u zadnjih mesec dana. Čekam. A dok ne nađeš, a sumnjam da ćeš naći, dotle pišam na sve jugoslovensko. Pri tom, to nema nikakve veze sa ovom državon: ni upišana jugoslovenska zastava, ni šugave jugoslovenske tablice, niti bilo koje drugo jugoslovensko govno. Evo da te zadovoljim: pišam i na NDK.

  12. #852

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Slažem se 100%. Ali su se izborili za to da internacionalizuju svoj slučaj... ili problem.
    Ако си приметио исти случај је са Хрватима и "Бошњацима",а оба су била у конфликту са Србима, и њих је Америка помагала како морално, тако и војно.
    Посматрај са друге стране остале конфликте у Европи попут Придњестровља, који је потпуно игнорисан.

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Pa, sad, little Russians su mogli biti i Hrvati, ali oni nisu hteli da guraju prst u oko onome ko je najjači na svetu. I šta im fali danas?
    Не би могли да буду они, јер смо "Little Russans" ми, тј.како нас називају у америчким политичким и културним круговима.
    Ми не само да нисмо гурали прст у око најјачима на свету, него смо радили скоро све што су од нас хтели.

    Милошевић је увео санције Србима у Босни да би их приморао на Дејтонски споразум,није интервенисао кад је пала Крајина, пустио је Мила Ђукановића да се отуђи од Србије, прихватио је резолуцију 1244 коју му је НАТО увалио, повукао је војску са Косова. Србија је ухапсила и испоручила тог истог Милошевића западу као и већину бившег руководства, извинила се за све могуће злочине, продала је банке и медије тим западним земљама, редуковала је војску, прихватила Еулекс, наставља да одржава дипломатске односе са тим истим земљама које признају Косово, издала резолуцију о Сребреници, изгласала статут Војводине..итд.

    Још да не заборавимо понуде које су Ђинђић и опозиција нудили 1998 Ругови и косовским Албанцима ради формирања заједничког фронта против Милошевића.
    И поред тога,Албанци су то одбили, јер нису ништа хтели да имају са Србима.
    Сво време су водили потпуно безкомпромисну и националистичку политику и истерали своје.
    За то време ми смо систематски чинили компромисе, али према нама нико није чинио уступке.

    Дакле не само да нисмо "гурали прст у најјачима" него смо буквално све урадили шта су хтели. И поред свега тога они се и даље понашају према Србији као да је Милошевић још увек на власти, упркос томе што Србија буквално пузи пред њима.

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    . Ne predstavljamo mi ništa za USA u budućnosti, jer nas više nema; nismo bitni.
    Да нисмо битни, не би се толико бавили нама и нашом територијом, нити би улагали толики труд за признање Косова, а не би ни толики притисак вршили на нас.

    Сви остали народи на балкану су углавном служили свим великим империјама које су овде прошле, осим бунџија Срба, који су директно или индиректно срушили два велика мултиетничка царства.
    Осим тога што тренутно не представљамо реалну претњу, ми имамо симболички значај за САД-ЕУ империје, као симбол пробуђеног национализма у европи (без обзира да ли је то тачно) и отпора великим мултинационалним империјама.
    Уколико се жели утемељити империјална моћ на Балкану,прво се "пацификује" народ који је познат као бунџија.
    Не треба заборавити индиректну улогу који су Срби имали у буђењу руског национализма,и поновној обнови Русије као потенцијалног ривала САД.

    То да ли тренутно представљамо претњу није битно, зато што САД гледа у будућност,па калкулише ко би им представљао потенцијалну сметњу у империјалним плановима.
    Зато желе да ослабе "Малу Русију", да у случају дешавања сличним оним у "Великој Русији", Србија буде сведена на што мању меру и да представља што мању потенцијалну опасност.

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Izneo sam izvanredne argumente koje niko nije oborio. Već sam govorio o svom poreklu. Bjelopavlići, Zeta, Crna Gora, keltsko poreklo, zabole me za sve druge narode na Balkanu, osim svog, crnogorskog, a najposle zabole me i za njega, jer sam kosmopolit i lajavac. A ove slike koje si ispostirao, bez ikakve argumentacije, govore o tvom izlivu emocija.
    Не, ниси изнео никакве озбиљне аргументе, а оне аргументе које си изнео су оспорени.
    Какве везе твоје порекло има са овом темом?

    Заболе те уво за све народе осим Црногорског, а онда говориш шта би Србија и Срби требало да ураде, и још говориш "ми".
    Ако ти ниси "ми", шта нам се онда обраћаш, и у шта нас убеђујеш?
    Ако те је брига само за Црну Гору, а Косово није у Црној Гори, не знам шта који мој тражиш на овој теми, и прегањаш се са мном и другима?

    Такође треба приметити потпуну недоследност у твојим изјавама и понашању, где те час "заболе за све на Балкану", а проводиш овде сво време бавећи се Балканским темама, и убеђујући нас Србе,од којих се дистанцираш шта би требало да раде, и шта су.



    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Da, ali Nagorno-Karabah i Pridnjestrovlje niko nije priznao kao državu, a Kosovo jesu mnogi i to jako bitni (90% EU, USA, Kanada, Australija, Novi Zeland, Japan, Koreja, arapski svet itd).
    Признање Косова има искључиву везу са америчком пресијом и уценама, што доказује изузетни значај који Америка придаје Косову.
    Ваљда је њима Косово важније него нама?

    Уосталом Нагорно Карабах и Придњестровље су де факто независне државе, које су се ослободиле својим напором и имају респектабилну војну силу, јачу од матичних држава. Пошто су већ заиста независни, формално признање им и није толико важно, за разлику од територије под војно-политичком контролом САД-Косовом.

    Признавање Косова од стране америчких савезника (којих има много) је иста фарса, као признавање територија под контролом Русије Осетије и Абхазије као "независних" од стране Русије и њених савезника.


    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Jesu.Jeste. Ali i oni koji su najveći luzeri u Evropi.
    Зар су Албанци некакви "добитници" у свему томе? Заменили су српску власт са америчком, уместо српске војске сад имају тамо америчку.
    Амери су им чак и заставу "државе" исмислили.
    Какав велики "напредак"...

    Ваљда кад имаш америчку војску и кад слушаш шта ти американци кажу ти си више независтан, него кад су све то исто радили Срби?

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Tačno. USA im je dala državu. Ali je imaju. Mislim državu.
    Да имају државу, зашто Америка лобира за њихову "независност" уместо њих самих.
    Србија барем лобира код других земаља да не признају Косово.

    За Србију лобира Србија, за Косово-Америка.


    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Priština je glavni grad republike Kosovo. Ende.
    Главни град колоније Косово је Вашингтон. Приштина је седиште локалне колонијалне администрације, у којој саучествују локалне поглавице.
    Ende.

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Bljak! Aha ha ha! Muka mi je od ovih balegarskih slika. Dobiću proliv jebote!
    Имам решење твог проблема:






    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    I na protestima na ulicama Beograda, pored natpisa "Beograd je svet" bile su nošene zastave zapadnih zemalja. I šta sad?
    Једно је ношење застава страних земаља у различитим околностима, поред заставе своје земље.
    Али кад ти славиш своју "независност" притом у 99% случајева не носећи заставу сопствене "земље" чији независност прослављаш, само говори о каквој "независности" се ради; и шта ти сами Албанци мисле о сопственој "Косова репубљик".
    Овде се уопште не ради о жељи за независности, него о жељи да се не буде са Србима,чак не толико са Србијом.


    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Obično. Crnogorci su se 2006. izborili za nezavisnost. A Srbija je nezavisnost iste godine dobila kao posledicu referenduma u Crnoj Gori.
    Црна Гора је имала свако право на независност, и то нико у Србији није спорио нити спречавао.
    Уосталом, после прославе у Црној Гори су се у огромној већини виделе заставе Црне Горе.
    Са друге стране, скоро уопште нису могле да се виде заставе "независног Косова" код Албанаца који су прослављали "независност".
    Чак је америчких застава било неколико пута више од "косовске".

    То само потврђује да сами Албанци своју територију не сматрају независном.

    Као што им је у 2 светском рату "Велику Албанију" стварала фашистичка Италија, сада им "Косова репубљик" стварају Американци, а Албанци су ту у улози статиста и извршилаца империјалних политика.


    П.С


    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Nije tačno. Ništa što sam napisao nisi pobio. Nema nikakve simbolike u "Nebeskoj Srbiji" i "Nebeskom narodu" koji psuje boga svakodnevno, a čiji pripadnici kad se sretnu od radosti jedan drugom psuju majku i sestru. Ne namećem krivicu nikome, samo kažem šta jeste.
    Са обзиром да нисам помињао никакву "Небеску Србију" и сл. не знам што онда спиомињеш, па критикујеш нешто што си сам смислио и подмећеш мени?

    Уосталом пошто сам кажеш да те заболе за Балкан, и да те само занима Црна Гора, шта се те уосталом брига за "Небеску Србију" и да ли Срби псују или не псују?
    Црна Гора је независна држава, Србија ју је признала, па се стога бави њом, уместо да нама делиш лекције о Косову.

    То је наша ствар.

  13. #853

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Neću ništa da "oladim". Sa decom tvog kalibra uopšte neću da diskutujem. Od svega što si napisao odgovoriću samo na ovo boldovano. Citiraj me gde ja to, kako veliš, p*šam na obeležja ove države - i poješću sva govna koja sam izasrao u zadnjih mesec dana.
    @WEIS...zadivljuješ koliko ofrlje i odokativno daješ procene . Da, ja sam "dete" koje je 13-14 godina starije od tebe . Ali dobro...hvala na komplimentima.
    Obeležja ove države (za koju tvrdiš da si njen građanin) su sva ona koja postoje pa tako i oznake na tablicama, ime nacionalne avio kompanije i cela pregršt institucija. Stoga...kreni da ispunjavaš obećanje navedeno u citatu . A što se tiče reciprociteta...mogao si malo se "olakšati" i na obeležja one države na čijem si referendumu "ponosno i junački" učestvovao. Ili...da stanovnicima te iste države "prospeš" slične nebuloze na njihovom nekom sajtu. Koliko da se pokažeš dosledan i "ni po babu ni po stričevima". Znaš...ja baš obožavam one koji su "objektivni kritičari" svega tuđeg a svoje "kuju u zvezde".
    Nego...lepo se ti nama ovde izjasni oko toga...da li smatraš KiM okupiranom teritorijom Srbije (pošto reče da si građanin ove zemlje)? Posle toga...možemo divaniti oko simbola. I da...daj obrazloženje zašto smatraš da jeste ili zašto smatraš da nije okupirana. Hvala unapred...jer mislim da će to našu diskusiju skrenuti sa nekih fizioloških izraza koje forsiraš (nadam se...da nisu zbog prostate ). E takoC.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #854

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Ако си приметио исти случај је са Хрватима и "Бошњацима",а оба су била у конфликту са Србима, и њих је Америка помагала како морално, тако и војно.
    Посматрај са друге стране остале конфликте у Европи попут Придњестровља, који је потпуно игнорисан.



    Не би могли да буду они, јер смо "Little Russans" ми, тј.како нас називају у америчким политичким и културним круговима.
    Ми не само да нисмо гурали прст у око најјачима на свету, него смо радили скоро све што су од нас хтели.

    Милошевић је увео санције Србима у Босни да би их приморао на Дејтонски споразум,није интервенисао кад је пала Крајина, пустио је Мила Ђукановића да се отуђи од Србије, прихватио је резолуцију 1244 коју му је НАТО увалио, повукао је војску са Косова. Србија је ухапсила и испоручила тог истог Милошевића западу као и већину бившег руководства, извинила се за све могуће злочине, продала је банке и медије тим западним земљама, редуковала је војску, прихватила Еулекс, наставља да одржава дипломатске односе са тим истим земљама које признају Косово, издала резолуцију о Сребреници, изгласала статут Војводине..итд.

    Da, i kakve to ima veze sa ovom temom? Osim konstatacije da nam je diplomatija nula. Ameri pomažu Hrvate, koji su u dva svetska rata bili protiv njih.

    Kako god da nas nazivaju, mnogo su više Crnogorci ili Bugari "little Russians" nego Srbi. Fakat. Oduvek je primarni saveznik Rusije na Balkanu bila Crna Gora, sekundarni Bugarska, pa tek onda Srbija. Bugarskoj to ne smeta da uđe u NATO, a kako stvari idu ni Crnoj Gori.

    O Miloševiću mi je muka da pišem bilo šta. Zemlja mu kosti izbacala.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Још да не заборавимо понуде које су Ђинђић и опозиција нудили 1998 Ругови и косовским Албанцима ради формирања заједничког фронта против Милошевића.
    И поред тога,Албанци су то одбили, јер нису ништа хтели да имају са Србима.
    Сво време су водили потпуно безкомпромисну и националистичку политику и истерали своје.
    За то време ми смо систематски чинили компромисе, али према нама нико није чинио уступке.

    Дакле не само да нисмо "гурали прст у најјачима" него смо буквално све урадили шта су хтели. И поред свега тога они се и даље понашају према Србији као да је Милошевић још увек на власти, упркос томе што Србија буквално пузи пред њима.



    Да нисмо битни, не би се толико бавили нама и нашом територијом, нити би улагали толики труд за признање Косова, а не би ни толики притисак вршили на нас.
    Vidiš da znaš da Albanci sa Kosova ni pod razno neće sa nama. Zašto ih onda želiš u istoj državi sa nama? I Kosovo sa nama pod istim krovom?

    Ponašaju se mnogo bolje.

    Nismo bitni. Navedi zašto bismo bili bitni.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Сви остали народи на балкану су углавном служили свим великим империјама које су овде прошле, осим бунџија Срба, који су директно или индиректно срушили два велика мултиетничка царства.
    Осим тога што тренутно не представљамо реалну претњу, ми имамо симболички значај за САД-ЕУ империје, као симбол пробуђеног национализма у европи (без обзира да ли је то тачно) и отпора великим мултинационалним империјама.
    Уколико се жели утемељити империјална моћ на Балкану,прво се "пацификује" народ који је познат као бунџија.
    Не треба заборавити индиректну улогу који су Срби имали у буђењу руског национализма,и поновној обнови Русије као потенцијалног ривала САД.

    То да ли тренутно представљамо претњу није битно, зато што САД гледа у будућност,па калкулише ко би им представљао потенцијалну сметњу у империјалним плановима.
    Зато желе да ослабе "Малу Русију", да у случају дешавања сличним оним у "Великој Русији", Србија буде сведена на што мању меру и да представља што мању потенцијалну опасност.
    Bolje bi nam bilo da nismo bili bundžije, jer bismo danas bilio kao svi drugi Evropljani.

    I zato su oslabili Bugarsku?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Не, ниси изнео никакве озбиљне аргументе, а оне аргументе које си изнео су оспорени.
    Какве везе твоје порекло има са овом темом?

    Заболе те уво за све народе осим Црногорског, а онда говориш шта би Србија и Срби требало да ураде, и још говориш "ми".
    Ако ти ниси "ми", шта нам се онда обраћаш, и у шта нас убеђујеш?
    Ако те је брига само за Црну Гору, а Косово није у Црној Гори, не знам шта који мој тражиш на овој теми, и прегањаш се са мном и другима?

    Такође треба приметити потпуну недоследност у твојим изјавама и понашању, где те час "заболе за све на Балкану", а проводиш овде сво време бавећи се Балканским темама, и убеђујући нас Србе,од којих се дистанцираш шта би требало да раде, и шта су.
    Izneo sam najprve i najglavnije argumente Evrope i sveta. O, da, čak sam stavio link ka nekim drugim forumima, gde sam predvideo, bez greške, neke političke događaje. Moje poreklo ima veze zato što ima na ovom forumu koji me proglašavaju za Hrvata ili Albanca, ne znam samo po kom modelu, s vremena na vreme; malo kao Hrvata, malo kao Albanca. Eto.

    Zabole me uvo i za crnogorski, odnosno moj narod. Ja sam kosmopolit. Govorim o Srbiji zato što živim u Novom Sadu, dakle u Srbiji, kao građanin Srbije, koji joj želi sve najbolje... da konačno postane država Srbija, a ne otpad Jugoslavije sa zaostalom jugoslovenskom ikonografijom...

    Vojvodina se u geografskom smislu ne nalazi na Balkanu i nije Balkan. Ali veći deo Srbije jeste, kao i susedno joj Kosovo. A tema je o susednoj državi Kosovo, koje je, fakat, oteto Srbiji, ali je ipak država.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Признање Косова има искључиву везу са америчком пресијом и уценама, што доказује изузетни значај који Америка придаје Косову.
    Ваљда је њима Косово важније него нама?

    Уосталом Нагорно Карабах и Придњестровље су де факто независне државе, које су се ослободиле својим напором и имају респектабилну војну силу, јачу од матичних држава. Пошто су већ заиста независни, формално признање им и није толико важно, за разлику од територије под војно-политичком контролом САД-Косовом.

    Признавање Косова од стране америчких савезника (којих има много) је иста фарса, као признавање територија под контролом Русије Осетије и Абхазије као "независних" од стране Русије и њених савезника.
    Jeste. Važnije je njima nego nama. Mi hoćemo Kosovo bez Albanaca na njemu, a Albanci neće da budu u Srbiji.

    Nagorno Karabah i Pridnjestrovlje nisu države.

    Doći će dan kad će Rusija i njeni saveznici priznati Kosovo (kao što su 1993. priznali Sloveniju i Hrvatsku, iako su 1991. rekli da to nikada neće učiniti), a USA i njeni saveznici će priznati Južnu Osetiju i Abhaziju.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Зар су Албанци некакви "добитници" у свему томе? Заменили су српску власт са америчком, уместо српске војске сад имају тамо америчку.
    Амери су им чак и заставу "државе" исмислили.
    Какав велики "напредак"...

    Ваљда кад имаш америчку војску и кад слушаш шта ти американци кажу ти си више независтан, него кад су све то исто радили Срби?



    Да имају државу, зашто Америка лобира за њихову "независност" уместо њих самих.
    Србија барем лобира код других земаља да не признају Косово.

    За Србију лобира Србија, за Косово-Америка.




    Главни град колоније Косово је Вашингтон. Приштина је седиште локалне колонијалне администрације, у којој саучествују локалне поглавице.
    Ende.



    Имам решење твог проблема:



    Pa za njih je bolje tako. Okupacija traje 10 godina. Ili tako nekako. Svi okupatori su napustili Beč 1955. godine i tada je Austrija postala nezavisna i neutralna država. Slično će biti i sa Kosovom... uskoro...

    Za njih je bolje da im po ulicama patrolira američka vojska nego jugoslovenska. Ova druga je (sa svojim simbolima) smetala i Srbima.

    Bitan je samo krajnji ishod. A u njemu smo mi najveći luzeri u Evropi.

    Vidim kako lobira.

    E, sad, da je Kosovo kolonija, to bi značilo da matična država u nju useljava svoju sirotinju (da rastereti matičnu državu i oslobodi je od sirotinje), koja u koloniji uništava domorodačko stanovništvo, otima im zemlju i bogati se na račun njih. Toga na Kosovu nema. Prema tome Kosovo nije USA kolonija. Kolonija nema glavni grad. U Evropi ne postoje poglavice. Ende.

    Imam i ja rešenje:





    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Једно је ношење застава страних земаља у различитим околностима, поред заставе своје земље.
    Али кад ти славиш своју "независност" притом у 99% случајева не носећи заставу сопствене "земље" чији независност прослављаш, само говори о каквој "независности" се ради; и шта ти сами Албанци мисле о сопственој "Косова репубљик".
    Овде се уопште не ради о жељи за независности, него о жељи да се не буде са Србима,чак не толико са Србијом.




    Црна Гора је имала свако право на независност, и то нико у Србији није спорио нити спречавао.
    Уосталом, после прославе у Црној Гори су се у огромној већини виделе заставе Црне Горе.
    Са друге стране, скоро уопште нису могле да се виде заставе "независног Косова" код Албанаца који су прослављали "независност".
    Чак је америчких застава било неколико пута више од "косовске".

    То само потврђује да сами Албанци своју територију не сматрају независном.

    Као што им је у 2 светском рату "Велику Албанију" стварала фашистичка Италија, сада им "Косова репубљик" стварају Американци, а Албанци су ту у улози статиста и извршилаца империјалних политика.
    Govoriš o 1999. kad nije ni bilo zastave Kosova; to se zove manipulacija. Ni Nemačka nije imala ni grb ni zastavu sve do 1949. kad su konstituisane Istočna i Zapadna Nemačka. Kosovo sada ima i grb, i zastavu, i svoje tablice na automobilima (što srbija nema, jer koristi ona govna sa jugoslovenskom zastavom), i sve ostale atribute države... I ako sam shvataš da oni ne žele da budu sa Srbima ili sa Srbijom, zašto ti je toliko stalo da ih zadržiš u istoj državi sa nama?

    Da je Crna Gora imala, kako kažeš, "svako pravo na nezavisnost", to se nije govorilo u Srbiji do 2006. godine i čuvenog referenduma , čija je posledica bila i nezavisnost Srbije (inače Srbija nikada ne bi postala država, jer bi u svakom slučaju pokušala da zadrži SCG ili bilo šta drugo samo da se ne zove i ne bude Srbija; pa i himna "Bože pravde" uvedena je zato što je "Hej Sloveni" bila obesmišljena posle referenduma). Celokupna srpska javnost u vremenu pred referendum podržala je luzere i ostale jugoslovenske balegare na referendumu u Crnoj Gori. Nemoguće da se toga ne sećaš; nije davno bilo.

    Nezavisno Kosovo je dobilo zastavu posle nezavisnosti, a mahanje zastavama USA u Prištini je njihova unutrašnja stvar i posledica zahvalnosti USA za nezavisnost.

    Kosovski Albanci svoju teritoriju smatraju nezavisnom.

    Ovo poređenje sa WW II je više nego smešno. Sećam se kako su 1991. godine Hrvatsku nazivali NDH, kako ih je neko stvorio, ali "kako ćemo ih mi osloboditi i vratiti u Jugoslaviju". Nemoguće da USA iz 2010. porediš sa Italijom iz 1941. Ha ha ha!

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    П.С




    Са обзиром да нисам помињао никакву "Небеску Србију" и сл. не знам што онда спиомињеш, па критикујеш нешто што си сам смислио и подмећеш мени?

    Уосталом пошто сам кажеш да те заболе за Балкан, и да те само занима Црна Гора, шта се те уосталом брига за "Небеску Србију" и да ли Срби псују или не псују?
    Црна Гора је независна држава, Србија ју је признала, па се стога бави њом, уместо да нама делиш лекције о Косову.

    То је наша ствар.
    P.S.

    Hteo sam da kažem nekom drugom diskutantu. Brzina.

    Pa jeste.

    U velika stvar, u 3 pm.

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    @WEIS...zadivljuješ koliko ofrlje i odokativno daješ procene . Da, ja sam "dete" koje je 13-14 godina starije od tebe . Ali dobro...hvala na komplimentima.
    Obeležja ove države (za koju tvrdiš da si njen građanin) su sva ona koja postoje pa tako i oznake na tablicama, ime nacionalne avio kompanije i cela pregršt institucija. Stoga...kreni da ispunjavaš obećanje navedeno u citatu . A što se tiče reciprociteta...mogao si malo se "olakšati" i na obeležja one države na čijem si referendumu "ponosno i junački" učestvovao. Ili...da stanovnicima te iste države "prospeš" slične nebuloze na njihovom nekom sajtu. Koliko da se pokažeš dosledan i "ni po babu ni po stričevima". Znaš...ja baš obožavam one koji su "objektivni kritičari" svega tuđeg a svoje "kuju u zvezde".
    Nego...lepo se ti nama ovde izjasni oko toga...da li smatraš KiM okupiranom teritorijom Srbije (pošto reče da si građanin ove zemlje)? Posle toga...možemo divaniti oko simbola. I da...daj obrazloženje zašto smatraš da jeste ili zašto smatraš da nije okupirana. Hvala unapred...jer mislim da će to našu diskusiju skrenuti sa nekih fizioloških izraza koje forsiraš (nadam se...da nisu zbog prostate ). E takoC.
    . Sve što si napisao ne zaslužuje nikakvu pažnju, osim pominjanja državnih simbola, odnosno "držanvih simbola". I tu stvari stoje ovako. Po Ustavu Srbije, ovo su jedini simboli Srbije, grb i zastava:







    * * *



    Znači, ovo nije naša zastava:



    I pišam na nju.

    Zašto mrzim Jugoslaviju. Zato što su moji preci do 1918. godine imali državu Crnu Goru, koju su Karađorđevići ugurali na silu u Jugoslaviju. Za tu državu uništeno je 3.000.000 Srba. Da su svaki dan na oltarima astečkih i majanskih hramova Jugosloveni žrtvovali po 100 Srba u ime Jugoslavije, za vreme koje je ona postojala, ne bi bilo uništeno toliko ljudi. Sramota! Dalje, o Jugoslaviju su se okoristili Slovenci i Hrvati, jer su dobili države zahvaljujući boravku u Jugoslaviji; pa Bosanci i Makedonci, koji nikada nisu ni imali državu u smislu u kome je imaju danas. Slovenija je dobila kakav-takav izlaz na more, Hrvatska izvesna teritorijalna proširenja, Kosovo nezavisnost. Crna Gora je zbog boravka u Jugoslaviji izgubila Peć, Đakovicu i Dečane, što je junački osvojila u ratu 1912. godine, a što je dato Kosovu 1945. A Srbija je izgubila celu Makedoniju (jednim Titovim dekretom proglašenu za Republiku u SFRJ), junački osvojenu u ratu 1912. godine, kao i celo Kosovo, kao i Baranju (datu Hrvatskoj 1945. godine), kao i Bosnu, koja joj je pripala 1918. godine itd. Dakle to je to.

    Po sticanju nezavisnosti, Srbija je trebalo da dobije, odnosno uvede u upotrebu ovakve tablice na automobilima:



    Ali to se nije dogodilo, odnosno stalno se odlaže, zato što nas drug Ivica Dačić i ostala jugoslovenska marva i dalje siluju i muče sa onim primitivnim đubretom od tablica sa jugoslovenskom zastavom. I ja na nju pišam. Te tablice nisu naše tablice, već jugoslovenske, samo nisu još uvek uklonjene, zato što u foteljama u Beogradu sede jugoslovenski degenerici kojima je krivo što nikada više neće imati Jugoslaviju. Na popisu iz 2002. godine u Srbiji se oko 71.000 blesavih građana izjasnilo kao JUGOSLOVENI. Drug Ivica Dačić sa svojom vojskom od 71.000 jugoslovenskih degenerika siluje nas 7.500.000 ostalih jugoslovenskim smećem. Kada se radi o ovakvim stvarima mogu samo da dobijem proliv.

    Dakle, sve sam ti objasnio. Smatram diskusiju oko državnih simbola, odnosno "državnih simbola" završenom.

    Da, građanin sam Srbije crnogorske nacionalnosti, i ne smatram KiM okupiranom teritorijom, već državom. Razlog? To što ovako ili onako bolje nam je da Albanci koji žive tamo ni na koji način ne budu sa nama u istoj državi, kao i to da nam je bolje da prihvatimo ono što jeste nego da se busamo u grudi kako mi ne prihvatamo ili ne priznajemo ovo ili ono. Jedan glup primer. Muž i žena se rastanu, ali još se nisu razveli. I ona živi sa drugim, a on sve vreme viče "moja žena"!

    Uostalom, nisam te video na ovoj temi - Zašto se Srbija stidi... same sebe? - VojvodinaCafe Forum - gde smo raspravljali o simbolima kojima Jugosloveni siluju Srbiju.



    KOMENTAR MODERATORA: Svaki naredni post koji bude sadržao i najmanje kršenje Pravilnika Vam brišem u celosti, pa Vi izvol'te.

    Turkmenbashi
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 25.07.2010 u 17:52

  15. #855

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Da, i kakve to ima veze sa ovom temom? Osim konstatacije da nam je diplomatija nula. Ameri pomažu Hrvate, koji su u dva svetska rata bili protiv njih.
    Слажем се да нам је дипломатија лоша, али што би то тебе занимало кад тебе занима само Црна Гора, као што си сам са поносом рекао?
    А Амери помажу Хрвате, зато што им они очигигледно одговарају у неким комбинацијама,за разлику од нас.
    Разлоге сам већ навео.

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Vidiš da znaš da Albanci sa Kosova ni pod razno neće sa nama. Zašto ih onda želiš u istoj državi sa nama? I Kosovo sa nama pod istim krovom?

    Ни Курди не желе са Турцима, па их нико ништа не пита.
    Овде се не питају Албанци, него Американци који су праве тренутне газде Косова.
    Уосталом, ово није такмичење у популарности, него ствар принципа.
    Ни Срби из Крајине ни под разно нису желели са Хрватима па видимо шта им се догодило.
    Пошто Хрвати нису осуђени за оно што су урадили сопственим грађанима српске националности, значи да су такве ствари дозвољене.

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Kako god da nas nazivaju, mnogo su više Crnogorci ili Bugari "little Russians" nego Srbi. Fakat.
    Потпуно је неважно шта ти мислиш о томе.
    Ја само говорим како Американци нас доживљавају, не шта смо ми стварно.
    А из такве перцепције нас произилази америчка политика према нама.


    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Bolje bi nam bilo da nismo bili bundžije, jer bismo danas bilio kao svi drugi Evropljani.
    Да нисмо били бунџије, били бисмо још увек турска раја, и аустријски кметови.

    Ја овде говорим о Србима,а ти себе не смтраш истим.
    Дакле, престани да своје мишљење као декларисаног несрбина подмећеш Србима.

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Zabole me uvo i za crnogorski, odnosno moj narod. Ja sam kosmopolit. Govorim o Srbiji zato što živim u Novom Sadu, dakle u Srbiji, kao građanin Srbije, koji joj želi sve najbolje...
    Ако јој такви попут тебе, и са твојим ставовима желе "све најбоље", какви су тек они који нам желе најгоре?

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Moje poreklo ima veze zato što ima na ovom forumu koji me proglašavaju za Hrvata ili Albanca, ne znam samo po kom modelu, s vremena na vreme; malo kao Hrvata, malo kao Albanca. Eto.
    У сваком случају си сам рекао да ниси Србин, а ми овде причамо о српским националним интересима.
    И сад ћеш ти, чије су лојалности на другом месту (као што сам кажеш) да убеђујеш мене, Србина, шта је боље за Србе?


    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    da konačno postane država Srbija, a ne otpad Jugoslavije sa zaostalom jugoslovenskom ikonografijom...
    Племенито од тебе, али управо ти сам представљаш тај "отпад Југославије" о којем толико причаш, и који живи овде управо захваљујући тој Југославији.

    Јер ако сам кажеш да ти је једино стало до црногораца, ти би као морално доследан човек отишао тамо да живиш, а не да седиш у Србији, и подржаваш ствари противно уставу Србије и лицемерно као уљез говориш у множини шта би "ми Срби" требало да радимо, кад очигледно себе не сматраш таквим.

    Дакле као држављанин Србије ти првенствено треба да поштујеш њене законе, и њен највиши правни документ-Устав који кажће да је Косово део Србије.
    Тебе очигледно уопште за то није брига, јер као што кажеш, ти овде само живиш, док су ти праве лојалности негде другде, истовремено тврдећи да ти је стало до земље чије законе не поштујеш, и презирући став већинског народа чијим се делом не сматраш.

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Bitan je samo krajnji ishod. A u njemu smo mi najveći luzeri u Evropi.
    Ко то "ми"?
    Срби или Црногорци, пошто ја себе сматрам овим првим, а ти себе овим другим али не и оним првим?

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Za njih je bolje da im po ulicama patrolira američka vojska nego jugoslovenska. Ova druga je (sa svojim simbolima) smetala i Srbima.
    Мене потпуно заболе уво шта је боље за Албанце, него шта је боље за Србе.
    Оно што је сигурно боље за Србе је најуривање људи који немају лојалности према Србији и српском народу,него другим државама, а живе у Србији, које Србија храни и пружа гостопримство а који говоре Србима да раде оно што је за њихову штету.

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    E, sad, da je Kosovo kolonija, to bi značilo da matična država u nju useljava svoju sirotinju (da rastereti matičnu državu i oslobodi je od sirotinje), koja u koloniji uništava domorodačko stanovništvo, otima im zemlju i bogati se na račun njih. Toga na Kosovu nema. Prema tome Kosovo nije USA kolonija. Kolonija nema glavni grad. U Evropi ne postoje poglavi
    У Индију Британци нису усељавали своју сиротињу, па се радило о британској колонији која је имала свој главни град и симболе.

    British Raj - Wikipedia, the free encyclopedia

    Престоница те колоније је прво била Калкута, па Њу Делхи.
    Дакле, опет причаш бесмислице.


    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Govoriš o 1999. kad nije ni bilo zastave Kosova; to se zove manipulacija. Ni Nemačka nije imala ni grb ni zastavu sve do 1949. kad su konstituisane Istočna i Zapadna Nemačka. Kosovo sada ima i grb, i zastavu, i svoje tablice na automobilima (što srbija nema, jer koristi ona govna sa jugoslovenskom zastavom), i sve ostale atribute države...
    Слике које сам ја објавио нису из 1999, него из 2008 када су прогласили независност "Косова репубљик". Дакле славе независност државе, без застава те саме државе.

    Опет подмећеш ствари које немају везе.

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Zašto mrzim Jugoslaviju. Zato što su moji preci do 1918. godine imali državu Crnu Goru, koju su Karađorđevići ugurali na silu u Jugoslaviju.
    Дакле твој прави разлог мржења Југославије је зато што сматраш да је она укинула Црну Гору, не због Србије као што лажно подмећеш.
    Тебе потпуно заболе уво за Србију.
    Мада ако ћемо право, Карађорђевићи су сами били Црногорци, а Црна Гора није ушла у Југославију 1918, него краљевину Србију; па се таква Србија стопила са другим територијама у краљевину СХС. Југославија настаје тек касније.

    А пошто мрзиш Југославију због укидања краљевине Црне Горе, скоро сигурно имаш иста осећања према Србији у којој живиш.
    Уосталом због династије у Србији је укинута држава Црна Гора.
    Зато и подржаваш све што је уперено против ње.

    Ти си управо део наслеђа Југославије.Уљез који живи у Србији, коју презире из дна душе, а кога Србија издржава.
    То што си држављанин Србије не значи ништа. И Хашим Тачи је српски држављанин.
    Туђман је живео у Земуну.

    П.С

    Из природе је познат пример птице Кукавице.
    Кукавица не одгаја своје младунце, него снесе јаје у туђе гнездо,
    Птица у чије гнездо је кукавица снела јаје сматра младунче кукавице за свој пород.
    Док птица-домаћин јури да нађе храну, младунче кукавице, које је агресивније избацује остале птиће из гнезда. На крају остаје само птић Кукавице коју птица-домаћин наставља да негује и храни из заштитничког инстикта, упркос томе што је птић кукавице поизбацивао и поубијао све њене младунце.

    Ти си то кукавичје јаје подметнуто Србији у доба СФРЈ.Србија те негује и удомљује, али твој прави дом и народ су негде другде. Навијаш за кршење устава Србије, док у њој живиш.
    Poruku je izmenio Luctor, 25.07.2010 u 22:47

Strana 57 od 67 PrvaPrva ... 7475556575859 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •