Kosmet - oteta zemlja - Strana 59
Strana 59 od 67 PrvaPrva ... 9495758596061 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 871 do 885 od ukupno 998
  1. #871

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    Nemojte ljudi ko Boga Vas molim.Kosmet je oteta zemlja povretka nema,hteli mi to ili ne.Sve priče i dokazivanja su izlišna,pa sada može drvlje i kamenje na moj odgovor,ja sam to morala da kažem a i vi svi, svi što ste ovde učestvovali ste svesni toga,samo ne želite da priznate.Povratka nema.
    Sa takvim stavom, sigurno.

    Srećom pa većina nema takav stav.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  2. #872

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Sa takvim stavom, sigurno.

    Srećom pa većina nema takav stav.
    Vala baš tako defetizam malo uzeo maha...



  3. #873

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Sa takvim stavom, sigurno.

    Srećom pa većina nema takav stav.
    Misliš da će tvoj stav nešto poboljšati,i napraviti preokret da Kosmet nebude oteta zemlja.


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  4. #874

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    Misliš da će tvoj stav nešto poboljšati,i napraviti preokret da Kosmet nebude oteta zemlja.

    Pa ovaj Vaš sigurno neće, Adrianov stav je i nekakv početak. Širenjem defetizma u narodu se ne postiže ništa dobro, Albanci kada su crtali mapu velike Albanije nisu činili ni 40% stanovništva zamišljene države, na Kosmetu ih je bilo maksimum 45% i odvajanje Kosmeta od Srbije je tada bilo nešto što bi prošlo u romanima naučne fantastike. Čekali, čekali i eto... vremenom se stvari menjaju.



  5. #875

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Pa ovaj Vaš sigurno neće, Adrianov stav je i nekakv početak. Širenjem defetizma u narodu se ne postiže ništa dobro, Albanci kada su crtali mapu velike Albanije nisu činili ni 40% stanovništva zamišljene države, na Kosmetu ih je bilo maksimum 45% i odvajanje Kosmeta od Srbije je tada bilo nešto što bi prošlo u romanima naučne fantastike. Čekali, čekali i eto... vremenom se stvari menjaju.
    A koliko godina mi to već počinjemo i samo počinjemo .Trebalo bi da vidite koliko u mome mestu ima došlih sa Kosmeta.Ima ih u svim institucijama,jednostavno spori su ali koliko vidim dostižni.I kako su tako složni za par godina ćemo imati predsednika opštine pridošlog sa Kosmeta.
    Znam da ste svi ozbiljni sa vašim komentarima a najviše sa željom da Kosmet ostane u Srbiji,ali male su šanse ni Vi ni ja tu nemožemo više pomoći.
    Izvinite na negativnosti ali to je moje mišljenje a i mnogih ako baš želite da čujete samo što niko nema snage da to prizna naravno ni netreba.Nada je jedina koja nas održava.Sa ovim sam završila razgovor jer sam rekla što sam imala.
    Znam da sam luda sremska glava.
    Poruku je izmenio tetkaD, 17.08.2010 u 00:06 Razlog: izmena slova

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  6. #876

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    A ja bi te, iako si kažeš završila, zamolio za odgovor na jedno pitanje. Povod je:

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    ...I kako su tako složni za par godina ćemo imati predsednika opštine pridošlog sa Kosmeta.
    ...
    A pitanje je: jesi li ti to protiv i zašto da neko od pridošlih bude i predsednik opštine?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #877

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    A koliko godina mi to već počinjemo i samo počinjemo .
    Ih sad koliko godina, ako ćemo tako možda tri četiri godine, period od 1999. pa do negde 2007. je bio nažalost period kada se jako malo radilo na rešavanju statusa pokrajine. Prvi je to pitanje pokrenuo pokojni Đinđić, pa se desilo šta se desilo. Nakon odvajanja Crne Gore, na red je došlo i da se rešava pitanje Kosova i Metohije, po meni dosta kasno i dosta nespremno. Pitanje statusa pokrajine još uvek nije rešeno, ono ostaje otvoreno uprkos unilateralnim priznanjima pojedinih zemalja i pozicija još uvek nije toliko loša koliko bi mogla da bude. Šta je poenta, ako sada nema rešenja, biće ga možda kroz duži vremenski period. Da li treba unapred da ga otpišemo i odreknemo ga se ili da sačekamo? Ja smatram da vredi čekati, ako su Albanci mogli da čekaju više od 100 godina, ne vidim zašto mi ne bi čekali i radili na tome da se država vrati dole. Što Gruzija lepo ne prizna svoje dve ocepljene teritorije, obe ih vojno drži Rusija i momentalno nema nikakve šanse da ih Gruzija vrati na ovaj ili onaj način. Da li to znači da je Gruzija odustala od istih teritorija, naravno da ne.


    Trebalo bi da vidite koliko u mome mestu ima došlih sa Kosmeta.Ima ih u svim institucijama,jednostavno spori su ali koliko vidim dostižni.I kako su tako složni za par godina ćemo imati predsednika opštine pridošlog sa Kosmeta.
    Dobro i? Šta sa ovim?

    Znam da ste svi ozbiljni sa vašim komentarima a najviše sa željom da Kosmet ostane u Srbiji,ali male su šanse ni Vi ni ja tu nemožemo više pomoći.
    Vi i ja kao individue naravno da ne možemo mnogo, ali kada bi svako doprineo zajedničkom cilju koliko može rezultata bi svakako bilo. Isto tako se moglo govoriti pre 2000. da je smena S.M. nemoguća, da mi tu ne možemo da uradimo ništa, pa kada se digao onoliki narod i kada su neke ključne poluge njegove vladavine prešle na drugu stranu ispostavilo se da itekako može. Ovo je sitan primer. Albanci, koji su radili na odvajanju Kosmeta su imali ogromnu organizaciju, čitava dijaspora se bila okupila oko jedne stvari i svako je pomagao ne jedan ili drugi način, najčešće finansijski preko brojnih fondova. I nije bilo 'šta se može, ne možemo tu ništa' nego se davalo i radilo kako im se kaže. Kada je Srbija vaskrsla iz pepela, vladar je okupio najmudrije i najučenije ljude koje je mogao da bi radio na oslobađanju ostalih Srba. Imao je još uvek jaku Otomansku imperiju sa jedne i još moćniju Austrougarsku sa druge strane. Pa se išlo malo diplomatijom a malo kukom i motikom, pa se država polako ali sigurno širila i oslobađale su se teritorije, neke gde Srbi i nisu bili većinsko stanovništvo. Danas, stvari istine dosta drugačije funkcionišu nego sa kraja 19. i sa početka 20. veka, ali činjenica je da se granice stalno menjaju, da države nastaju i nestaju, menjaju oblik itd. Ono što ja mogu da uradim je da čekam da se pojavi neko sa strategijom i rešenjem i da učestvujem u istima kako god mogu, u skladu sa mojim mogućnostima. Narodi oko nas falsifikuju istoriju, izmišljaju geografske pojmove, svojataju štošta što im ne pripada a mi ćemo tek tako da nekome svoje poklanjamo... pa neće da može, ja svoju decu ima malo drugačije da učim. Hrvati neće da prepuste jedno parče mora ili rečno ostrvo a ovde neko treba da aminuje skoro 18% državne teritorije.


    Izvinite na negativnosti ali to je moje mišljenje a i mnogih ako baš želite da čujete samo što niko nema snage da to prizna naravno ni netreba.Nada je jedina koja nas održava.Sa ovim sam završila razgovor jer sam rekla što sam imala.
    Znam da sam luda sremska glava.
    Mnogi misle i drugačije. A Vi vidim, nadu ste prvu izgubili. Ako budete imali šta da dodate, tu smo da nastavimo razgovor. Što se meni tiče, ništa još nije gotovo...



  8. #878

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Kako je krenulo kosmet ce ostati Albansko,al prema istoriji,nece proci to tako lako. Mozda na kraju i ponovo bude nese. Da je oteto,to zasigurno jeste,samo narod je slep i slab. Nije svestan da kada bi se u nenormalnoj kolicini pobunili i istrajali u tome,nesto bi sigurno postigli.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  9. #879

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    A ja bi te, iako si kažeš završila, zamolio za odgovor na jedno pitanje. Povod je:



    A pitanje je: jesi li ti to protiv i zašto da neko od pridošlih bude i predsednik opštine?
    Ajd sad ja.Prvo da se izvinim jer sam napravila lapsus calami,kada sam napisala da od pridošlih sa Kosmeta može biti i predsednik opštine.Mislila sam na Albanski živalj,a ne na Srbe koji su došli.Nadam se da ćeš prihvatiti moju ispravku,tek sam posle shvatila da sam pogrešno napisala.
    @Turkmenbashi,i za Vas ovo objašnjenje važi da ne citiram još jednom.
    Uz svo poštovanje svih učesnika ove teme kao što sm rekla završila sam sa ovom temom.Da nebude svašta i ništa.Veliki pozdrav.Na Forumu sam zbog druženja ali na drugim temama,tako da sam sama kriva što sam uopšte postovala na ovu temu.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  10. #880

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    finalizacijom zavrsnih radova odvajanja kosova od srbije pod vodjstvom velikog brata i njegove alijanse a pod nazivom "milosrdni andjeo"deo nase teritorije smo dali medjunarodnoj zajednici na upravljanje,e sad sto je ova zloupotrebila sve moguce rezolucije i medjunarodno pravo a nase vajno rukovodstvo nije znalo kako da se suprotstavi tome ostaje nam samo da se kao broj jedan borimo i izborimo kako da nasem narodu tamo olaksamo zivot i dug put povratka i borbe za ono sto nikad nije izgubljeno
    puno je pameti i smirenosti potrebno i hladnih glava ako smo ga gubili skoro dva veka sto ga nebi vracali polako ali dobrom drzavnom politikom pa nek potraje

  11. #881

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Kako je krenulo kosmet ce ostati Albansko,al prema istoriji,nece proci to tako lako. Mozda na kraju i ponovo bude nese. Da je oteto,to zasigurno jeste,samo narod je slep i slab. Nije svestan da kada bi se u nenormalnoj kolicini pobunili i istrajali u tome,nesto bi sigurno postigli.
    da znas da sam dugo razmisljao o nekakvoj pobuni i ima nacina da se to uradi ali na miran nacin,hladnih glava i to tamo gde treba a ne u beogradu ...

  12. #882

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Sa takvim stavom, sigurno.

    .
    Stvar je u Stavu.
    Stav resava sve.
    Srećom pa većina nema takav stav.
    Srecom ?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Pa ovaj Vaš sigurno neće, Adrianov stav je i nekakv početak. Širenjem defetizma u narodu se ne postiže ništa dobro, Albanci kada su crtali mapu velike Albanije nisu činili ni 40% stanovništva zamišljene države, na Kosmetu ih je bilo maksimum 45% i odvajanje Kosmeta od Srbije je tada bilo nešto što bi prošlo u romanima naučne fantastike. Čekali, čekali i eto... vremenom se stvari menjaju.
    [
    Pocetak cega /?
    Nije u pitanju defetizam vec realizam. Gledanje na stvari otvorenim ocima a ne vecito zavaravanje samog sebe , bekstva od cinjenica , . To je jedno od najvecih prokletstavaovog naroda. Porediti Albance i nas sa takvim prirodnim prirastajem je stvarno nemoguce. Pa ceo jedan grad nestaje svake godine. Jedan grad ljudi bezi iz ove zemlje. pedeset posto nepismenih.....Koliko siromasnih ? Jedna od najstarijih nacija u Evropi. I mi treba da cekamo ? I kada docekamo ...sta onda ?
    i Kosovo je mnogima zlatna koka.
    Eldorado.
    I zbog toga ga i ne ostavljaju.
    nadam se da je iz onih prakticnih razloga. Koliko ?
    5oo miliona evra godisnje.
    Bilo bi strasno da je zbog" nacionalne osvescenosti " , proklamovanih interesa ,
    platforme sedih glava.., zarobljenosti u mitomaniji ...
    To se ne moze promeniti.
    To je put ..ravno do dna.


    Cekati i cekati ...

    Pa da li smo mi malo pridoneli tome ?
    Ima li nase krivice ?
    Ili smo bezgresni kroz cellu istoriju , tako " nebeski " sa najsavrsenijom azbukom na svetu
    i u svemu Naj.
    Mozemo li se nekad suociti sa svojim promasajima , greskama , slabostima..
    Pogledati sebe realno /?
    Mozemo li nekad uciniti nesto za napredak i dobrobit naroda a ne sanjati veciti san o teritorijama na ustrb naroda, ?
    Ko ce ziveti na tim teritorijama ?
    Mislim ..jednog dana.
    Kada se promeni odnos snaga u svetu.


    @ Adrijan Kronauer
    A pitanje je: jesi li ti to protiv i zašto da neko od pridošlih bude i predsednik opštine?

    Evo ja bih odgovorio.
    Naravno da jesam.
    Iz prakticnih razloga.
    Slabo bi poznavao soreve , staze i bogaze i najkraci put do skupstine opstine i
    samim tim bi trosio vise goriva i to bi bilo opterecenje za budzet.
    A cisto sumnjam da bi naprimer predsednik opstine Podujeva na privremenom neradu
    u recimo , Kraljevu , zeleo da dodje da radi za duplo manju platu u mojoj opstini.


    I jedna prigodna pesma od naseg pesnika:


    Bodez


    Po čuvenoj priči

    Sa dalekog severa

    Lovci na vukove

    Bodež sa dve oštrice

    Umoče u svežu krv

    Balčak pobodu u led

    I ostave u snežnoj pustinji.

    Gladan vuk

    Oseti krv nadaleko

    Pogotovu na čistom oštrom vazduhu

    Pod visokim mraznim zvezdama

    I brzo pronađe krvavu udicu.

    Oblizujući smrznutu sukrvicu

    Poreže jezičinu

    I svoju toplu krv

    Lapće s hladnog sečiva.

    I ne ume da stane

    Dok se ne skljoka

    Nadut od sopstvene krvi.

    Kad su takvi vukovi

    Koji se najteže love

    Kakvi li su tek ljudi

    Pa i čitavi narodi

    A pogotovu naš

    Koji se vlastite krvi

    Ne može nadostati

    I pre će nestati

    Nego se opsetiti

    Da će krvav bodež

    Ostati

    Jedini

    Spomenik

    I krst

    Iznad nas.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  13. #883

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Pocetak cega /?
    Popravljanja onoga što su drugi za$rali. Istina je da je prema Kosmetu godinama vođena neodgovorna politika koja nas je dovela u ovakvu situaciju, a da bi ga vratili moraš poći od toga da želiš da ga vratiš.
    Nije u pitanju defetizam vec realizam. Gledanje na stvari otvorenim ocima a ne vecito zavaravanje samog sebe , bekstva od cinjenica , . To je jedno od najvecih prokletstavaovog naroda. Porediti Albance i nas sa takvim prirodnim prirastajem je stvarno nemoguce. Pa ceo jedan grad nestaje svake godine. Jedan grad ljudi bezi iz ove zemlje. pedeset posto nepismenih.....Koliko siromasnih ? Jedna od najstarijih nacija u Evropi. I mi treba da cekamo ? I kada docekamo ...sta onda ?
    Defetizam samo takav, sa takvim stavom se ne stiže nigde. Ta fraza, o realnosti se toliko više provlači po medijima da se vidim nekima već utuvila, a realnost se menja sa okolnostima. Danas jedno, sutra drugo i tako u krug. Hrvati su recimo gotovo hiljadu godina radili na tome da dobiju državu i kada su bili svedeni na tri habzburške županije oko Zagreba oni nisu odstupali od jednog cilja, pa su ga na kraju i ispunili. Već rekoh da su Albanci kada su crtali granice velike Albanije bili apsolutno manjinsko stanovništvo u zamišljenoj državi, pa i na samom Kosmetu da bi kroz gotovo 100 godina uspeli da realizuju svoje ciljeve. Tako da pusti tu priču o stanju na terenu i realnosti, da su se Albanci time rukovidili rata na Kosovu nikada ne bi ni bilo.

    Ekonomsko stanje je loše i to je tačno. Jesu li Albanci išta postigli zahvaljujući nekom ekonomskom prosperitetu njihove države? Kako da ne... sve je odradila dijaspora, albanski tajkuni i mafija. Ovi naši gledaju kako da syebu sve što mogu po Srbiji, i zarađuju na razlici koja im ostaje od uvoza, dok ovi albanski plaćaju na desetine lobista u SAD. E vidiš to je veliko prokletstvo ovog naroda što smo sami sebi najveći dušmani.

    Prirodni priraštaj jeste na strani Albanaca ali on ne mora da bude presudan. Broj stanovnika nije jedini i najvažniji potencijal jedne nacije, a za nas još uvek ima vremena za demografsku obnovu. Mnogo gore stanje je bilo posle dva svetska rata pa smo kako vidim opstali i dalje. Inače ni Albanke više ne rađaju po 7-8 dece kao nekada. Na Kosovu je albansko stanovništvo mahom živelo po selima i rađalo se, sada se veliki broj stuštio u gradove pa su se i albanke emancipovale u odnosu na njihove babe koje su rađale mali fudbalski tim.


    i Kosovo je mnogima zlatna koka.
    Eldorado.
    I zbog toga ga i ne ostavljaju.
    nadam se da je iz onih prakticnih razloga. Koliko ?
    5oo miliona evra godisnje.
    A kako si došao do te računice jeste i to tačno da ima lupeža koji na nesreći profitiraju, ali to samo znači da lopove treba pohapsiti a ne dići ruke od svega. Znaš koliko lopova sedi po raznim opštinama u Srbiji, svaki dan neki izađe u novinskoj hronici.

    Bilo bi strasno da je zbog" nacionalne osvescenosti " , proklamovanih interesa ,
    platforme sedih glava.., zarobljenosti u mitomaniji ...
    To se ne moze promeniti.
    To je put ..ravno do dna.


    Cekati i cekati ...

    Pa da li smo mi malo pridoneli tome ?
    Ima li nase krivice ?
    Ili smo bezgresni kroz cellu istoriju , tako " nebeski " sa najsavrsenijom azbukom na svetu
    i u svemu Naj.
    Znaš li uopšte odakle je metafora o nebeskom narodu i koji je njen smisao? Da ti pomognem, nije je Milošević smislio na Gazimestanu. Metafora uopšte nema značenja nebeski kao izabrani, superiorni. To možeš naći kod Jevreja, kod nas se to pogrešno interpretira i zloupotrebljava. Azbuka jeste savršena, da li je najsavršenija na svetu to ne znam, a da je prilagođena našem jeziku stvarno jeste. I šta je tvoj povod da se tome izruguješ?

    Mozemo li se nekad suociti sa svojim promasajima , greskama , slabostima..
    Pogledati sebe realno /?
    Mozemo li nekad uciniti nesto za napredak i dobrobit naroda a ne sanjati veciti san o teritorijama na ustrb naroda, ?
    Ko ce ziveti na tim teritorijama ?
    Mislim ..jednog dana.
    Kada se promeni odnos snaga u svetu.
    Suočavamo se upravo sada. Borba za teritoriju ne znači istovremeni gubitak stanovništva. Niko normalan u ovom momentu neće da dohvati topuz i povede narod u rat, za sve treba imati plan a najbolji primer je Srbija 19. i prve polovine 20. veka. Ne kažu džabe da je istorija učiteljica života a mi našu slabo znamo izgleda pa zato i slabo učimo iz nje. Da bi išta krenulo na bolje, svako treba da pođe od sebe, a sedenjem i kukanjem se ništa ne postiže. Kao ljudi kada ostanu bez posla, sednu i kukaju. A pravi ljudi se bore u životu, idu kopaju njive ako treba. E tako i ovde, nema ništa od kukanja. Jednom će morati i u ovoj zemlji da se neke stvari urede ako ne mislimo da propadnemo skroz na skroz. Turska se posle 100 godina vraća polako na Balkan, pa što ne bi i mi na Kosovo koje je odmah tu. Samo treba sačekati trenutak, a od tebe zavisi da li ćeš ga dočekati spremno ili sa rukama u zadnjici.



  14. #884

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    već rekoh da su albanci kada su crtali granice velike albanije bili apsolutno manjinsko stanovništvo u zamišljenoj državi, pa i na samom kosmetu da bi kroz gotovo 100 godina uspeli da realizuju svoje ciljeve. Tako da pusti tu priču o stanju na terenu i realnosti, da su se albanci time rukovidili rata na kosovu nikada ne bi ni bilo.
    Ваљда не би постигли свој циљ. Рат се лако изазове

    ekonomsko stanje je loše i to je tačno. Jesu li albanci išta postigli zahvaljujući nekom ekonomskom prosperitetu njihove države? Kako da ne... Sve je odradila dijaspora, albanski tajkuni i mafija.
    Постоји неколико теза америчко-шиптарских пропагандиста у Србији, поред оне о "реалности".
    Једна је замена теза - шта ће вам Косово кад је економско стање лоше.
    Прво, то не значи да се треба одрећи неког дела своје земље, већ да стање треба поправити.
    Друго, кренувши од Словеније, Срби попуштају већ 20 година, па нам то није донело плате од по 2000 евра, већ НАТО агресију.

    ovi naši gledaju kako da syebu sve što mogu po srbiji, i zarađuju na razlici koja im ostaje od uvoza, dok ovi albanski plaćaju na desetine lobista u sad. E vidiš to je veliko prokletstvo ovog naroda što smo sami sebi najveći dušmani.
    Не ради се о томе да је овај народ луд међу све народе света, па је себи душманин, ради се о томе да имамо неспособно, корумпирано, издајничко вођство.
    А на инсталирању вођства у другим земљама ЦИА интензивно ради, кад затреба и авионима и агресијом, кад не треба, онда парама.
    Није случајно што сви медији дувају у једну тикву, није случајно вођена кампања против Коштунице, и, ма шта се тврдило, није случајно убијен Ђинђић. Сва беда од политичара које Србија има после њега и политика коју према Србији воде западњаци, показује да је он ипак њима сметао више него ико други. Био је посебан, и тиме се није уклапао у америчке планове.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #885

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    У принципу и ја то исто мислим. Морамо прво од себе да кренемо да мењамо ствари, док нам капацитети не ојачају да будемо у прилици да Косово и Метохију вратимо, на овај или онај начин. Надам се само да сами себи нећемо погоршати ситуацију са новим одласком у УН. Политика према Србији и Србима се не мења без обзира на то ко је на власти, само што неки имају проблема да то виде.



Strana 59 od 67 PrvaPrva ... 9495758596061 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •