Kosmet - oteta zemlja - Strana 60
Strana 60 od 67 PrvaPrva ... 10505859606162 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 886 do 900 od ukupno 998
  1. #886

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Upravo slušam intervju sa Vikijemom Hejgom i ne mogu vam opisati koliko mi se povraća.

    Nisam ja za diplomatu.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  2. #887

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    ...док нам капацитети не ојачају да будемо у прилици да Косово и Метохију вратимо, на овај или онај начин.
    A koji je to "ovaj".. a koji "onaj" način? ... vraćanja Kosova i Metohije?
    ____________________________________

    Kosmet je "oteta zemlja".. isto toliko, koliko je i NISA (i sve ostale žile kucavice) - "oteta firma".
    Pro_Davao ga ko je kome stig'o.
    U prvom redu političari. Naši "veliki, pametni i sposobni vođe" kao i njihovi puleni.
    Rame uz rame sa njima.. svi ratni i mirnodopski profiteri.
    Bilans-svimanjima puni poketi.
    U drugom redu, nazovi "opljačkani" kosovari.
    Oni koji su dooobrano iskoristili te mutne vode, pa se kobajagi oterani priviše majci Srbiji u zagrljaj, uz skute i posedaše joj u krilo,
    u sam centar.
    To su oni najbučniji kad po raznim skupovima i trgovima širom Srbije i sveta zaurlaju "Vratite nam Kosovo".
    Bilans-svimanjima pumi poketi.

    Jedini mučenici su oni koji su ostali tamo.
    Ne zato što je Kosovo "oteto". Nego zato što su od njih očigledno "svi" digli ruke.
    Prvo onaj prvi red.
    Drugo, onaj drugi red.
    Tačka.


    I dok tako mi ovde mudrujemo i nadmudrujemo se oko sveukupne političke splačine Kosovske "otimačine", od drveta ne vidimo šumu.
    Bojim se da ne ugledamo tu šumu tek kada nam se na forumu pojavi Tema: Srbija - oteta zemlja.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #888

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    A koji je to "ovaj".. a koji "onaj" način? ... vraćanja Kosova i Metohije?
    ____________________________________
    Bez mnogo uvijanja u šarenu foliju ću ti odgovoriti - granice se menjaju ratom, što je istorijski vrlo potvrđeno. Ni Albancima ga niko nije poklonio, nego smo napadnuti i bombardovani zbog njega.



  4. #889

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Bez mnogo uvijanja u šarenu foliju ću ti odgovoriti - granice se menjaju ratom, što je istorijski vrlo potvrđeno. Ni Albancima ga niko nije poklonio, nego smo napadnuti i bombardovani zbog njega.
    Bez mnogo uvijanja u sarenu foliju mogu konstatovati da se sjajno pripremamo za tu varijantu.
    Kao prvo, nismo priznali ocigledni poraz, ekonomija ide i dalje niz brdo, prirodni natalitet je uzasno negativan da kada i eventualno dodjemo u poziciju da ratujemo bice nas uzasno manje. Cak mi nije ni jasno kako ce se tada naoruzavati vojska ako ce penzionera biti 4 puta vise od radnika.
    Cista matematika...

    A i pitam se sta raditi sa onolikim albanskim stanovnistvom po ponovnim uspostavljanjem kontrole nad teritorijom...
    Back in red!

  5. #890

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Bez mnogo uvijanja u sarenu foliju mogu konstatovati da se sjajno pripremamo za tu varijantu.
    Kao prvo, nismo priznali ocigledni poraz, ekonomija ide i dalje niz brdo, prirodni natalitet je uzasno negativan da kada i eventualno dodjemo u poziciju da ratujemo bice nas uzasno manje. Cak mi nije ni jasno kako ce se tada naoruzavati vojska ako ce penzionera biti 4 puta vise od radnika.
    Cista matematika...

    A i pitam se sta raditi sa onolikim albanskim stanovnistvom po ponovnim uspostavljanjem kontrole nad teritorijom...
    Ja sam zato i rekao da povoljan trenutak treba dočekati spremno. Prirodni priraštaj jeste negativan u dobrom delu države (natalitet ne mož' biti negativan nikako, može samo da bude nula ili pozitivan). I da tačno je da se ''sjajno pripremamo'' na našu veliku žalost. Sve se mislim pod čijim li su uticajem ti tokovi... a za albansko stanovništvo se uopšte ne brinem, njihov udeo u ukupnom broju stanovnika je mnogo veći u Makedoniji pa nešto ne vidim da su nam južni susedi propali zbog toga.



  6. #891

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Bez mnogo uvijanja u šarenu foliju ću ti odgovoriti - granice se menjaju ratom, što je istorijski vrlo potvrđeno. Ni Albancima ga niko nije poklonio, nego smo napadnuti i bombardovani zbog njega.
    A kada ratom osvojimo odnosno povratimo tu teritoriju hocemo li je opet izgubiti u miru.?
    Tako kaze Dobrica.
    Ako je izgubimo u miru hocemo li je onda opet vratiti u ratu.?
    Hocemo li to sami ili uz pomoc saveznika ?
    I kada osvojimo odnosno povratimo teritoriju kako cemo obezbediti
    miran suzivot sa Albancima /
    Dogovorom ?
    Ili ovako ili onako ?
    I hoce li predsednik drzave biti po kljucu ?
    Cetiri godine Srbin a cetiri godine Albanac.?
    Ili premijer Albanac a predsednik Srbin ?
    Ili obrnuto ?
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #892

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Bez mnogo uvijanja u šarenu foliju ću ti odgovoriti - granice se menjaju ratom, što je istorijski vrlo potvrđeno. Ni Albancima ga niko nije poklonio, nego smo napadnuti i bombardovani zbog njega.
    Možda je bolje bilo da si ovo ipak uvio u malo folije.

    A tebi se ne sviđaju, žuljaju te ove granice koje smo '99 "promenili" ratom.

    Ne znam dal' se šališ?!
    Ako sam te dobro shvatila, ti bi 'teo još da ih menjamo.
    Ceniš da sada, kada bi se zaleteli u Juuuuriiiiš možemo da odguramo granice do mesta gde su bile do '99... ako nam se 'oće.

    ?

    ili te, može bit'.. nisam dobro razumela?

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #893

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    A kada ratom osvojimo odnosno povratimo tu teritoriju hocemo li je opet izgubiti u miru.?
    Tako kaze Dobrica.
    Tako kažu istorijske činjenice, a ja ću evo sada da bacim pasulj i da ti kažem šta sledi u budućnosti.


    I kada osvojimo odnosno povratimo teritoriju kako cemo obezbediti
    miran suzivot sa Albancima /
    Dogovorom ?
    Ili ovako ili onako ?
    A da pitamo ove u BiH, evo već 15 godina žive u istoj državi nakon rata i nisu se poklali između sebe Samo Albanci ne mogu sa Srbima u istoj državi, zanimljivo.

    I hoce li predsednik drzave biti po kljucu ?
    Cetiri godine Srbin a cetiri godine Albanac.?
    Ili premijer Albanac a predsednik Srbin ?
    Ili obrnuto ?
    Je l' postoji možda zakonska procedura za te stvari? Kakva pitanja...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Možda je bolje bilo da si ovo ipak uvio u malo folije.

    A tebi se ne sviđaju, žuljaju te ove granice koje smo '99 "promenili" ratom.

    Ne znam dal' se šališ?!
    Ako sam te dobro shvatila, ti bi 'teo još da ih menjamo.
    Ceniš da sada, kada bi se zaleteli u Juuuuriiiiš možemo da odguramo granice do mesta gde su bile do '99... ako nam se 'oće.

    ?

    ili te, može bit'.. nisam dobro razumela?
    Granice se menjaju, na Balkanu možda češće nego u ostalim delovima Evrope. Nekada i ne možeš mnogo da utičeš na menjanje granica, nekada možeš. Koliko puta je Srbija menjala granice samo u zadnjih 100 godina, zamisli svaki put kao posledica oružanog sukoba. Srbija ne vodi ratnohuškačku politiku, niti je u stanju da povede neki rat, mada obično kada si jako ranjiv kao mi sada to drugi gledaju da iskoriste. Ne znam koga toliko žuljaju granice Srbije kada ih menjaju toliko često, niti sam ja siguran da su granice na Balkanu iscrtane kako je to rekao Nemac. Isto se mislilo nakon dejtonskog sporazuma, da je pandorina kutija na Balkanu zatvorena pa je ispalo drugačije. Nikome u Srbiji nije do rata, samo nismo mi jedini koji odlučujemo o tome da li ćemo biti uvučeni u neki sukob. Tako da.. nemoj meni da nabacuješ te ratnohuškačke etikete, ja samo kažem kako jeste. Ako neko očekuje od Albanaca da svojevoljno prihvate da je Kosmet zapravo Srbija neka dobro razmisli.



  9. #894

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    1. Nikome u Srbiji nije do rata, samo nismo mi jedini koji odlučujemo o tome da li ćemo biti uvučeni u neki sukob.

    2. Tako da.. nemoj meni da nabacuješ te ratnohuškačke etikete, ja samo kažem kako jeste.

    3. Ako neko očekuje od Albanaca da svojevoljno prihvate da je Kosmet zapravo Srbija neka dobro razmisli.
    1.Nisam takvog dojma.

    2. Ne nabacujem ja tebi ništa.. osim tvojih citata. Onakvih kakvi jesu.
    Zašto bi' ja od tebe konstruisala ratnog huškača ako ti to nisi?
    Pa sam si rekao, a onda bez uvijanja u foliju objasnio, da "ovako" ili "onako" znači - ratom.

    3. Evo ja dobro razmislila.
    Znači ipak nam druge nema, stvar je jasna.. treba ih naterati da to shvate i prihvate - na silu.
    Veliki Turkmenbaši je rekao.


    ______________
    PS. I nemoj sada da (mi) padaš u vatru.. pa mi to samo ćaskamo.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #895

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    1.Nisam takvog dojma.

    2. Ne nabacujem ja tebi ništa.. osim tvojih citata. Onakvih kakvi jesu.
    Zašto bi' ja od tebe konstruisala ratnog huškača ako ti to nisi?
    Pa sam si rekao, a onda bez uvijanja u foliju objasnio, da "ovako" ili "onako" znači - ratom.

    3. Evo ja dobro razmislila.
    Znači ipak nam druge nema, stvar je jasna.. treba ih naterati da to shvate i prihvate - na silu.
    Veliki Turkmenbaši je rekao.


    ______________
    PS. I nemoj sada da (mi) padaš u vatru.. pa mi to samo ćaskamo.
    Ti znaš da ja ne padam u vatru Nema tu neke velike filozofije, možeš ako hoćeš i da 'prepisuješ' rešenja iz komšiluka. Konkretno, jesu li Albanci 2001. digli ustanak u Makedoniji, tukli se sa njihovom vojskom i policijom kao sa našom onomad? Pa vidim žive u Makedoniji i savršeno prihvataju tamošnju vlast možda da primenimo isto što i Makedonci? A kada su Makedonci izgubili kontrolu nad nekim opštinama i nekim delovima države, ponovo su je uspostavili ovako -

    Zlikovci zar ne



  11. #896

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Konkretno, jesu li Albanci 2001. digli ustanak u Makedoniji, tukli se sa njihovom vojskom i policijom kao sa našom onomad? Pa vidim žive u Makedoniji i savršeno prihvataju tamošnju vlast možda da primenimo isto što i Makedonci?
    Aha..
    Samo ti mešaš krokodile i žabe. Pozicije su nam drugačije.
    Zaboravljaš da naše policije i vojske tamo (više) nema. Da druge čizme sada tamo marširaju.
    Zaboravljaš da im je baš to, tako - Mirin muž, pre jedanaEst godina "dozvolio", naredio da se odande povuku.
    I potpisao sve što su mu gurnuli pod nos.. a gurnuli su mu kukavičije jaje.
    Tačnije mućak.

    .. od koga sumnjam da može ikada ispasti neka kajgana.
    Bar ne za nas.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #897

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Jer kolo sreće se okreće... kako ide ona pesma Nije njima niko potpisao ovo što je na terenu, nemo se zamajavamo. Baš zato što se od mućka ne pravi kajgana je jedino moguće ono što sam i napisao, ružno zvuči ali je tako. Sada nije trenutak jer bi prošli kao Gruzijci, što na znači da trenutka neće nikada biti. Nikada se ne zna šta će biti kroz X godina.



  13. #898

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Jer kolo sreće se okreće... kako ide ona pesma Nije njima niko potpisao ovo što je na terenu, nemo se zamajavamo. Baš zato što se od mućka ne pravi kajgana je jedino moguće ono što sam i napisao, ružno zvuči ali je tako. Sada nije trenutak jer bi prošli kao Gruzijci, što na znači da trenutka neće nikada biti. Nikada se ne zna šta će biti kroz X godina.
    Што би рекао поп Ђујић, сада није наше време, али доћи ће наше време

    Догодине у Призрену!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #899

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam zato i rekao da povoljan trenutak treba dočekati spremno.
    Vrlo mudro zboris.
    Prirodni priraštaj jeste negativan u dobrom delu države (natalitet ne mož' biti negativan nikako, može samo da bude nula ili pozitivan).
    Hvala na ispravci ali mislim da smo se sve jedno razumeli.
    I da tačno je da se ''sjajno pripremamo'' na našu veliku žalost. Sve se mislim pod čijim li su uticajem ti tokovi...
    Cijim uticajem?
    a za albansko stanovništvo se uopšte ne brinem, njihov udeo u ukupnom broju stanovnika je mnogo veći u Makedoniji pa nešto ne vidim da su nam južni susedi propali zbog toga.
    Trebalo bi da te brine posto polazne tacke ni izbliza nisu iste...
    Back in red!

  15. #900

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Cijim uticajem?
    EU, SAD i NATO.

    Trebalo bi da te brine posto polazne tacke ni izbliza nisu iste...
    Objasni zašto nisu? Šta su konkretne razlike?



Strana 60 od 67 PrvaPrva ... 10505859606162 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •