Kosmet - oteta zemlja - Strana 19
Strana 19 od 67 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 285 od ukupno 998
  1. #271

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    ma kakva SOA!!!!Imaju Hrvati i Siptari svoje ljude na vrhu Srbije(Ceda Jovanovic,Boris Tadic,Canak,Kandicka......)ma puna Srbija ustaskih dousnika i srbomrsaca!
    TO SAM JA !!!!

  2. #272

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    mislim, sta reci...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  3. #273

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    ma kakva SOA!!!!Imaju Hrvati i Siptari svoje ljude na vrhu Srbije(Ceda Jovanovic,Boris Tadic,Canak,Kandicka......)ma puna Srbija ustaskih dousnika i srbomrsaca!
    ...kako si ti meni pametan...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #274

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Pa koju god temu da otvore,ja hocu da im dokazem da su i u tim dogadjajima Srbi zrtve a ne egzekutori zla!Cega god da se sete ne mogu nikako da dokazu krivicu Srpskog naroda niti vlasti.
    Jedva cekam da neko potegne pitanje Srebrenice,jer sam svedok zbivanja svega sto se desilo pa bih zeleo da ove antisrbe pocistim informacijama iz prve ruke,a ne informacijama sa B92!
    Tesko mi je da pricam o vremenima od pre 50-100-200 godina,ali me boli naivnost ljudi o gledanju na dogadjaje od pre 10-15 godina.kao da su sve to prespavali pa informacije nadoknadjuju preko medija koji imaju za cilj kompromitovanje svega sto je Srpsko!Znam da su takvi skupljali priloge za operaciju Esmeralde i ostalih latinoamerickih zvezda,ali nek se onda bave temom "asov i motika"a ne da pljuju po necemu sto ocigledno ne poznaju!
    То и јесте тактика, да се скрене прича са Косова, случаја у ком смо милион посто у праву.
    Па су тако комунисти добрице који су отерали фашисте кад им одговара једно, а кад им одговара друго то су српски фашисти који су истерали јадне Немце.
    И сад ако ти кренеш да доказујеш невиност српског народа од Стефана Немање наовамо, прича се расплине и заборавимо од чега смо почели. После силног свађања, више се не зна ни око чега је прича почела ни ко је у праву а ко није.
    И заборави се оно што нико не може да оспори - нацистичка велика сила је окупирала део територије Србије који покушава и формалноправно да нам отме. А у Србији постоје они који то подржавају.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #275

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Jedva cekam da neko potegne pitanje Srebrenice,jer sam svedok zbivanja svega sto se desilo pa bih zeleo da ove antisrbe pocistim informacijama iz prve ruke,a ne informacijama sa B92!
    Jesi mozda svedok ko je kopao one jame za pobijene ljude?
    Back in red!

  6. #276

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дивно, генијалци, ајмо сад какве везе то има с Косовом? Јесу ли то радили косовски Срби? Четници? Или Брозови комунисти? Идите па се жалите Брозу.
    А то што тиме правдате геноцид на Косову нек вам служи на част.
    Изволите плачите за Немцима, за Србе вас није брига.
    Није модерно.
    mozda nema nikakve veze sa KiM , neznam dali su bili Srbi sa Kosova,cetnici ili komunisti samo znam da su Srbi posle oslobodenja izvrsili genocid nad Madarskim stanovnistvom Zablja,Curuga,Sajkasa....sad mi kazite kako mene da bude briga za Srbe,kada su njihovi ocevi ubili kundakom mog pradedu a prababa mi je umrla od gladi u Backom Jarku gde su Srbi (komunisti ili cetnici)odrzavali logor u koji su smestali one ne Srbske gradane od kojih su uzimali imovinu da naprave mesto dodosima.Sa ovim ne zelim da kazem da su svi Srbi zli,i ne zelim da opravdavam ni jedan genocid,samo treba da budemo objektivni u tim stvarima jer u svim narodima ima zlikovaca( bili to Srbi,Hrvati,Albanci ili Madari)koji jedva cekaju situaciju da se izdivljaju

  7. #277

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    mozda nema nikakve veze sa KiM , neznam dali su bili Srbi sa Kosova,cetnici ili komunisti samo znam da su Srbi posle oslobodenja izvrsili genocid nad Madarskim stanovnistvom Zablja,Curuga,Sajkasa....
    Узми неку књигу па прочитај ко је владао у Војводини после другог светског рата, четници или комунисти.
    Нису извршили геноцид, јер би то подразумевало уништење свих Мађара Војводине, али су комунисти починили масовне злочине.
    Чисто историје ради, подсетимо се да су та места која помињеш била места на којима је вршена рација од стране мађарских фашиста, и у којима је убијен велики број Срба за време рата.

    sad mi kazite kako mene da bude briga za Srbe,kada su njihovi ocevi ubili kundakom mog pradedu a prababa mi je umrla od gladi u Backom Jarku gde su Srbi (komunisti ili cetnici)odrzavali logor u koji su smestali one ne Srbske gradane
    Па пази, како неког чијег су прадеду рецимо 43. Мађари бацили под лед да буде брига за Мађаре, па и те из 45?
    Или бринеш за све људе жртве злочина, или само за припаднике твог народа. Или ни за кога. Ако бринеш само за Мађаре жртве злочина, онда немаш права да тражиш сажаљење за њих.

    od kojih su uzimali imovinu da naprave mesto dodosima.
    Бесмислено је доводити те злочине у везу са дођошима. Радило се о освети и одмазди за почињење злочине, и све се десило пре доласка "дођоша". То наравно не правда те злочине.
    Да су хтели само имовину, могли су да протерају Мађаре као и Немце. Уствари, известан број Мађара из рецимо Темерина и даље према северу и јесу избеглице из Шајкашке.
    Наравно, морамо да узмемо у обзир да је су у одређеној мери стрељани и ратни злочинци из реда мађарских фашиста.
    Има један филм Косте Гавраса у ком један од ликова каже "Док су Руси били удаљени стотињак километара од Будимпеште, "њилаши" су још увек убијали своје Јевреје".

    Sa ovim ne zelim da kazem da su svi Srbi zli,i ne zelim da opravdavam ni jedan genocid,samo treba da budemo objektivni u tim stvarima jer u svim narodima ima zlikovaca( bili to Srbi,Hrvati,Albanci ili Madari)koji jedva cekaju situaciju da se izdivljaju
    Ако тражиш саосећање са жртвама из реда твог народа, мораш да поштујеш и туђе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #278

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    pa upravo Vi trazite stalno suosecanje sa vasim zrtvama tako da tude ne postujete,radilo se tu i o KiM ili ratovima od '90-ih u tim ratovima uvek su neki drugi krivi Vi ste uvek zrtve.sta se tice KiM-e tu Vam mogu dati jedan savet,ako se toliko grebete zbog te teritorije zasto ne sakupite sve svoje istomisljenike i sa svojom imovinom se odselite u KiM pa se tamo razmnozavajte,pa ako vas bude vise od Albanaca imacete pravo da osvojite KiM ida ga prikljucite Srbiji.Po mom misljenju to bi bio pravi patriotizam sa vase strane a ne da iz ove mirne multikulturalne sredine bunite "decurliju"protiv Nacionalnih manjina,protiv EU i protiv celog sveta.
    EU-je napredovanje sve ostalo je voznja unazad

    Pozdrav

  9. #279

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    pa upravo Vi trazite stalno suosecanje sa vasim zrtvama tako da tude ne postujete,radilo se tu i o KiM ili ratovima od '90-ih u tim ratovima uvek su neki drugi krivi Vi ste uvek zrtve.sta se tice KiM-e tu Vam mogu dati jedan savet,ako se toliko grebete zbog te teritorije zasto ne sakupite sve svoje istomisljenike i sa svojom imovinom se odselite u KiM pa se tamo razmnozavajte,pa ako vas bude vise od Albanaca imacete pravo da osvojite KiM ida ga prikljucite Srbiji.Po mom misljenju to bi bio pravi patriotizam sa vase strane a ne da iz ove mirne multikulturalne sredine bunite "decurliju"protiv Nacionalnih manjina,protiv EU i protiv celog sveta.
    EU-je napredovanje sve ostalo je voznja unazad

    Pozdrav
    Ne znam da li je autor ovih citiranih redova uopste svestan sta je napisao, jer su oni jasan i nedvosmislen izraz netolerancije, drasticne iskljucivosti i svojevrsne zluradosti, koja se ne moze sakriti. Ovaj post je sustinski manifest jedne radilkalne politicke misli koja se sve vise javlja na ovim prostorima i koju pojedin analiticiri s pravom nazivaju - `gradjanskim ekstremizmom`.

    Licitiranje sa zrtvama (ma cije bile), kao i njihovo neadekvatno i u posprdnom kontekstu pominjanje je uvek i u najmanju ruku neukusno i nicim se ne moze opravdati. Davanje saveta Srbima (odnosno njihovom ne malom delu) da se u funkciji `grebanje teritorije` sa imovinom tamo negde isele kako bi se `razmnozavali` (pretpostavljam - ekstezivno, kao da smo stoka) me neodoljivo podseca na zelju za ociscenjem tritorje (valjda Vojvodine) od etnickih i politickih nepodobnih njenih stanovnika, kako bi ostatak pravovernih i bezgresno demokratskih tih istih stavnovnika konacno mogao da uziva u demokratskom, transparentnom i medjuljudski tolerantnom raju, ociscenom od politickog, verskog i svekolikog drugog ljudskog spama...

    Nije tesko zakljuciti kakav bi to raj bio.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #280

    Kosmet - oteta zemlja

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    pa upravo Vi trazite stalno suosecanje sa vasim zrtvama tako da tude ne postujete,radilo se tu i o KiM ili ratovima od '90-ih u tim ratovima uvek su neki drugi krivi Vi ste uvek zrtve.sta se tice KiM-e tu Vam mogu dati jedan savet,ako se toliko grebete zbog te teritorije zasto ne sakupite sve svoje istomisljenike i sa svojom imovinom se odselite u KiM pa se tamo razmnozavajte,pa ako vas bude vise od Albanaca imacete pravo da osvojite KiM ida ga prikljucite Srbiji.Po mom misljenju to bi bio pravi patriotizam sa vase strane a ne da iz ove mirne multikulturalne sredine bunite "decurliju"protiv Nacionalnih manjina,protiv EU i protiv celog sveta.
    EU-je napredovanje sve ostalo je voznja unazad

    Pozdrav
    Da voleo bi ti da se svi Srbi presele na KiM
    Voleo bi ti to,jer bi mogao da nastavis politiku koju su ti preci zapoceli.Da razjebes i Vojvodinu i Srbiju gurnes na Beogradski pasaluk!
    Sto se tice pobijenih Madjara i nemaca u 2 sv. ratu...pa to su radili komunisti a ne moji!

    Voleo bih da ljudi koji citaju sve ovo,pa cak i komentarisu shvate jedno....
    Majcinska suza je bolna suza ma koje ona vere,nacije,rase.....pripadala.Naj bolnija je onda kada je prosuta za svojim najmilijim,i to nema price dalje.Bolna je suza muslimanke isto kao i hrvatice,madjarice,srpkinje...itd.
    Nebih voleo da neko pomisli da mi zalimo za prosutim suzama Srpskih majki,a za ostale nas boli cosak.Majka je majka,i suza i bol su jednaki svima,ali znam i to da Nashe majke od pamtiveka crninu nose i to je postalo kao tradicija,s'kolena na koleno.sa majke na cerku!
    To ja hocu da kazem svima onima koji pokusavaju da okrenu istinu u laz i istoriju da kroje u nesto sto je od realnosti daleko!
    Poruku je izmenio Mish, 14.03.2008 u 19:09 Razlog: brisanje citata
    TO SAM JA !!!!

  11. #281

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    pa upravo Vi trazite stalno suosecanje sa vasim zrtvama tako da tude ne postujete,radilo se tu i o KiM ili ratovima od '90-ih u tim ratovima uvek su neki drugi krivi Vi ste uvek zrtve.
    Ма не мораш уопште да саосећаш с нама, далеко било. Слободно немој да саосећаш, много нас брига.


    sta se tice KiM-e tu Vam mogu dati jedan savet,ako se toliko grebete zbog te teritorije zasto ne sakupite sve svoje istomisljenike i sa svojom imovinom se odselite u KiM pa se tamo razmnozavajte,pa ako vas bude vise od Albanaca imacete pravo da osvojite KiM ida ga prikljucite Srbiji.Po mom misljenju to bi bio pravi patriotizam sa vase strane a ne da iz ove mirne multikulturalne sredine bunite "decurliju"protiv Nacionalnih manjina,protiv EU i protiv celog sveta.
    EU-je napredovanje sve ostalo je voznja unazad
    То за колонизацију није лоша идеја уопште, још је краљ Александар, Бог да му душу прости, то радио с добрим успехом.
    Али остало грешиш, нама не треба право да освојимо КиМ и прикључимо га Србији. Косово јесте наше, део Србије, само привремено окупирано.
    Не знам кога си видео да буни дечурлију против националних мањина, ЕУ или целог света.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #282

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    pa upravo Vi trazite stalno suosecanje sa vasim zrtvama tako da tude ne postujete,radilo se tu i o KiM ili ratovima od '90-ih u tim ratovima uvek su neki drugi krivi Vi ste uvek zrtve.sta se tice KiM-e tu Vam mogu dati jedan savet,ako se toliko grebete zbog te teritorije zasto ne sakupite sve svoje istomisljenike i sa svojom imovinom se odselite u KiM pa se tamo razmnozavajte,pa ako vas bude vise od Albanaca imacete pravo da osvojite KiM ida ga prikljucite Srbiji.Po mom misljenju to bi bio pravi patriotizam sa vase strane a ne da iz ove mirne multikulturalne sredine bunite "decurliju"protiv Nacionalnih manjina,protiv EU i protiv celog sveta.
    EU-je napredovanje sve ostalo je voznja unazad

    Pozdrav
    ...evo tipicnog primera kako jedan extremizam radja drugi...ajmo sada iz pocetka...da prebrojavamo zrtve...ko je vise stradao...znaci...ne mogu da verujem...
    ...hell ain't a bad place to be......

  13. #283

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...evo tipicnog primera kako jedan extremizam radja drugi...ajmo sada iz pocetka...da prebrojavamo zrtve...ko je vise stradao...znaci...ne mogu da verujem...
    Који екстремизам?
    Бесмислица је тврдити да један екстремизам рађа други, екстремизми постоје у сваком народу. Само је питање кад и како се испоље или сукобе... ако ћемо тражити настанке екстремизма, наћи ћемо их негде тамо близу настанка народа. И не само народа, било којих других друштвених група.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #284

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Који екстремизам?
    Бесмислица је тврдити да један екстремизам рађа други, екстремизми постоје у сваком народу. Само је питање кад и како се испоље или сукобе... ако ћемо тражити настанке екстремизма, наћи ћемо их негде тамо близу настанка народа. И не само народа, било којих других друштвених група.
    ...koji extremizam?...pa upravo taj ironicni poziv da se selimo na Kosovo i pravimo decu nebi li bili vecina na toj zemlji...ako vec hoces plasticno da ti objasnim...
    ...narvno da ekstremi postoje u svakom narodu,a ispoljavaju se upravo kroz tvoje i postove tvog predhodnika...zato sam i napisao...ajde sada brojite zrtve,ko je koga vise ubijao,klao...i tako unedogled...
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #285

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    а што сте се вас два толко уватили за гушу? зар не видите да се све ове трагичне приче о распаду сфрј завршавају управо овако- докле је наше?

    шта нама припада?

    требало би војвођански пелцер користити и на косову и на многим другим потенцијалним жариштима. ето, шта нама фали овде у војводини? толико различитости а сви се лепо слажемо (барем за сада).

    верујем да људи доле могу и морају да се помире и наставе да живе у миру. не треба призивати авете прошлости, не, никако.

    једнака права за све, за сваког човека, то није тако тешко замислити.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

Strana 19 od 67 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 12:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 20:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 01:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 16:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 20:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •