Kosmet - oteta zemlja - Strana 26
Strana 26 od 67 PrvaPrva ... 16242526272836 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 376 do 390 od ukupno 998
  1. #376

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Da podseti hrabrog(hrabre) debatora da je mesto izrazavanja svoga stava forum,a ne privatne poruke !!!!!!!!!!!!!!!

    Can ya dig it?
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  2. #377

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Кад добијеш комплимент од фанатика једне секташке странке, не забринеш се баш.
    Naravno, napad je najbolja odbrana...
    Тако каже ЦИА, мора да је тако. Нису они, ми смо. То што проблем шиптарског терора на Косову постоји цирка 2 века, Чедистима није битно.
    Verovatno je CIA stajala na punktovima srpske policije kroz 90-e i propustala kamione sa naoruzanjem za teroriste...
    Problem postoji 2 veka ali seljacine koje vode politiku koju podrzavas ga ne resavaju vec produbljuju...
    Читам и не могу да верујем...
    Pa naravno kad nisi nikada pomolio nos iz svoje sektaske organizacije pa te svaka informacija zatece...
    избори се ближе, зомбији су очигледно све нервознији
    Tako je, sada treba napraviti koaliciju sa radikalima i pokazati pravo lice ljudi koji rade na perspektivi naseg drustva...
    Хеботе, ал су вам испрали мозак.
    Tebi je izgleda odavno...
    Или једноставно, дали налоге.
    LDP? Naravno!
    Попљуј и ућуткај све што не мисли као ЛДП.
    Ne nego izvuci iz sekte i usmeri jer ZIVOT JE ZAKON!
    Оптужи их за све могуће.
    Ljudi kao ti su napravili takav sistem da vise ni sami Srbi ne zele da zive u takvoj zemlji a da ne pricam o zivotu sa drugim narodima bivse SFRJ.
    Ljudi kao ti su napravili od ove zemlje jednu sektasku zajednicu sa propalim institucijama, punoj ljudi koji su prolivali krv, punoj korupcije i kriminala.
    Ljudi kao ti su doveli do toga da je ubiti premijera nesto sasvim normalno.
    Ljudi kao ti su u takvom stanju da bi vise voleli da pocne novi svetski rat nego da prihvate realnost da nas je politika koju podrzavas dovela na dno Evrope.
    Ko ce izleciti decu kojima je Mladic, Legija i Seselj heroj a glavna poruka "noz, zica, Srebrenica"?
    Od cega ce sutra da zive ljudi u Kosovskoj Mitrovici i enklavama? Od parazitiranja od drzave jer su izgubili nacin razmisljanja da stvoriti u zivotu je nesto sasvim normalno...Pravite Bejrut od grada...
    Гебелсовски.
    Politika 90-ih koju obozavas na celu sa Kostunicom!
    Сори што ћу да те разочарам мали Далмошу,
    Znaci sada bi i mene da oteras? Ili mi se cini?
    Kao sto si i pokusao sve Albance sa Kosova...
    али на људе који користе свој мозак тај фанатизам не делује.
    Samo budala moze da podrzava politiku koja ga je apsolutno upropastila...

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    joooj majko mila....pa tek mi je sad jasno kad su mi ovi dosovci objasnili!
    U stvari u pitanju je jedan iz LDP-a...
    Znaci upalilo!!
    Pa mi smo krivi!!!
    Za ono sto sam naveo, da.

    Sve sto se desilo
    Sirok pojam...
    i sto ce se desiti...
    E na tome cemo raditi da ne budemo!
    Pa mi smo ti koji stvaraju krizno zariste od pamtiveka
    Verovatno nemas pojma o istoriji pa ti svasta mogu ljudi ispricati...
    ,
    mi smo ti koji stvaraju teroriste
    Ako je CIA stvorila Al Kaidu onda je UDBA stvorila UCK.
    ,mi smo ti koji zele Srbiju u beogradskom pasaluku
    Politikom koju podrzavas, sigurno!
    ,mi smo ti koji rusimo pravne sisteme jedne zemlje
    Ne samo to vec i sve institucije preko skolstva, sudstva i zdravstva pa do policije i vojske, ekonomiju, infrastrukturu i sl.
    ,ubijamo srbe,rome,i nelojalne albance.
    Politika koju obozavas prolila je dosta krvi...
    ....mi smo pobili i 9 svedoka u procesu Haradinej....daaaaaaaaaaaaaaa mi smo ti koji smo zlo.
    Ali ste ih stvorili, kao sto rekoh...
    Hvala vam braco Srbi i ostali sto ste mi otvorili oci posle toliko dugo vremena!
    Sad znam ko mi je neprijatelj,a ko prijatelj,ali sa takvim razmisljanjem ostaje mi samo jedna doumica.....kome ja sad pripadam?cedi Jovanovicu ili Borisu Tadicu?Mozda Canku,ili Istvanu Pastoru?
    Na tebi je da odlucis...
    Back in red!

  3. #378

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Maleni.....na ono dole poslednja da ti odgovorim!
    Koju god opciju da odaberem....ostaje mi samo jos metak u celo!To je put ponudjenih opcija!Jer ja ne mogu ziveti u mraku i biti glup!
    TO SAM JA !!!!

  4. #379

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ма ви сте већ победили...
    Банатска равница,српска лепотица..

  5. #380

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    СРБИЈА ЈЕ СПУСТИЛА ГАРД

    Мирослав Лазански

    Зашто сви ресурси државе, како политички, економски, тако и војни, нису били у служби очувања Космета у саставу територије државе Србије? пита Мирослав Лазански.

    Чињеница је да се никада у историји није десило да је постојао један народ са две стране границе, а да се једног дана није ујединио. Не можете имати исти народ у две државе које се граниче. Ово самопроглашење је, заправо, потврда тезе коју сам ја поставио још пре три године у једној својој књизи. Она потврђује да је Хитлер у Европи победио. Све Хитлерове идеје у Европи су се оствариле. Европа од Антлантика до Урала је нови светски поредак који је Хитлер желео границе су тамо где никада нису биле, а три мултинационалне државе у Европи су разбијене Совјетски Савез, Чехословачка и Југославија. Када Европа на простору Балкана помера и ствара нове границе, уместо да их руши, онда су и све приче о мултикултуралности и мултинационалности, приче за малу децу. То је парадокс овог времена. Земље Балкана европским парама подижу нове царинарнице, нове граничне прелазе, док се у Европи истовремено ти гранични прелази руше и затварају уз шампањац и музику. То показује да Европа жели раздробљени, атомизирани Балкан да би њиме лакше управљала. Треба сада подвући црту и питати се ко је за ово крив. Зашто је дошло до овога, да ли је морало да дође до овога, зашто јавност није била на време мобилисана, зашто сви ресурси државе, како политички, економски, тако и војни, нису били у служби очувања Космета у саставу територије државе Србије, зашто је Србија ноншалантно кроз ових седам-осам година пролазила кроз сва упозорења многих страних фактора да ће се ово једног дана десити, зашто смо једноставно игнорисали чињеницу да и Запад и НАТО спремају оснивање нове албанске државе, зашто смо дошли у ситуацију да највећи територијални изазов Србије од 1912. године дочекамо са мање од 30.000 војника? Кажу нам да нема пара. Баш ме занима ко је тај ко је одређивао паре за војску зашто сада не позову на одговорност онога који је војсци дао тако минималан, мизеран војни буyет и где је одговорност онога који је дозволио да јавност Србије буде успавана, да није на време мобилисана у вези са највећим изазовом Србије у ових последњих 80 година? Војнички смо се потпуно разоружали. Ова војска је Боже, помози. Без промена и нове визије те војске, не знам шта ће од ње остати на крају, постала је сврха самој себи говори Лазански. Он такође сматра да наша држава има врло ограничене могућности за неку врсту акције, као и да је једнострано проглашење независности највећи политички, односно дипломатски пораз Србије од 1914. године.

    Треба видети детаље тог нашег акционог плана. То што ћемо ми позвати неке амбасадоре на консултације је смешна мера. Србија је морала истог момента да прекине дипломатске односе са Албанијом, јер је признала Косово. Заиста не знам шта ће нама амбасада у Тирани? Србија мора да изабере са којим државама може, без икаквих последица по своје националне и економске интересе, да једноставно прекине дипломатске односе и уштеди неку пару нас пореских обвезника. Нећу да плаћам као грађанин Србије ниједног дипломату Србије који ће да живи и представља Србију у Тирани, јер је та иста Албанија погазила све принципе међународних односа истиче Лазански.

    Западни политичари се смеју пацифизму Србије

    На питање да ли очекује ескалацију насиља на југу централне Србије, наш саговорник каже да ће се Албанци сада уздржавати да било шта предузму.

    Ништа неће предузимати док им њихови ментори из Вашингтона не кажу шта да раде, а Вашингтон ће толерисати изливе беса и срyбе Србије. Амерички амбасадор у УН нам је лепо рекао: Господо Срби, и то је реалност, што пре ви то прихватите, то боље за вас, повратка у пређашње стање нема. Нажалост, мислим да је то донекле истина све док ми будемо овако килаво и млитаво мобилисали националну супстанцу Србије. Дакле, док год буде подвојености између интелектуалне елите и обичне Србије, док год имате једну Србију која живи урбано, која хода од министарства до журке са четкицом за зубе у несесеру, резервним гаћицама и чарапама чекајући једну журку за другом, а с друге стране, Србију која чека на граничном прелазу да пређе да купи млеко и новине у нашој држави нема среће за Србију. Уопште нисам оптимиста, мораће нешто јако крупно да се промени у стратегији и дневној политици Србије уколико претендујемо да вратимо Космет у наш територијални оквир. Нисам чак ни сигуран да сви то у Србији желе. Мислим да је једна прича била за нас овде, друга за иностранство, трећа за медије. И да су они на Западу јако добро измерили где су прави носиоци моћи у Србији и како ти центри моћи гледају на проблем Космета. Све ово што се десило није случајно, јер да је Србија учинила са своје стране све што може да цену независности Косова учини што већом и што скупљом, Космет сигурно не би ишао на проглашење независности. Него је Србија спустила гард, апсолутно нагласила да неће ништа насилно, ништа војнички, чак ни у некој благој форми назнаке, да се супротстави и онда су ови на Западу закључили да је то њима јефтиније и лакше јер су Албанци запретили насиљем. То што Срби нису запретили насиљем, то није проблем Албанаца, то је проблем нас овде. Ја слушам изјаве наших политичара и мислим да се западни званичници смеју, да су потпуно изненађени. Нико није тражио од Србије да даје такву врсту пацифистичких изјава. Али то су грађани Србије изабрали, па сада, господо, имамо како имамо закључује Мирослав Лазански.
    TO SAM JA !!!!

  6. #381

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Verovatno je CIA stajala na punktovima srpske policije kroz 90-e i propustala kamione sa naoruzanjem za teroriste...
    Problem postoji 2 veka ali seljacine koje vode politiku koju podrzavas ga ne resavaju vec produbljuju...

    Pa naravno kad nisi nikada pomolio nos iz svoje sektaske organizacije pa te svaka informacija zatece...

    Tako je, sada treba napraviti koaliciju sa radikalima i pokazati pravo lice ljudi koji rade na perspektivi naseg drustva...

    Tebi je izgleda odavno...

    LDP? Naravno!

    Ne nego izvuci iz sekte i usmeri jer ZIVOT JE ZAKON!

    Ljudi kao ti su napravili takav sistem da vise ni sami Srbi ne zele da zive u takvoj zemlji a da ne pricam o zivotu sa drugim narodima bivse SFRJ.
    Ljudi kao ti su napravili od ove zemlje jednu sektasku zajednicu sa propalim institucijama, punoj ljudi koji su prolivali krv, punoj korupcije i kriminala.
    Ljudi kao ti su doveli do toga da je ubiti premijera nesto sasvim normalno.
    Ljudi kao ti su u takvom stanju da bi vise voleli da pocne novi svetski rat nego da prihvate realnost da nas je politika koju podrzavas dovela na dno Evrope.
    Ko ce izleciti decu kojima je Mladic, Legija i Seselj heroj a glavna poruka "noz, zica, Srebrenica"?
    Od cega ce sutra da zive ljudi u Kosovskoj Mitrovici i enklavama? Od parazitiranja od drzave jer su izgubili nacin razmisljanja da stvoriti u zivotu je nesto sasvim normalno...Pravite Bejrut od grada...

    Politika 90-ih koju obozavas na celu sa Kostunicom!

    Znaci sada bi i mene da oteras? Ili mi se cini?
    Kao sto si i pokusao sve Albance sa Kosova...

    Samo budala moze da podrzava politiku koja ga je apsolutno upropastila...


    U stvari u pitanju je jedan iz LDP-a...
    Znaci upalilo!!
    Za ono sto sam naveo, da.

    Sirok pojam... E na tome cemo raditi da ne budemo!

    Verovatno nemas pojma o istoriji pa ti svasta mogu ljudi ispricati...
    ,
    Ako je CIA stvorila Al Kaidu onda je UDBA stvorila UCK.

    Politikom koju podrzavas, sigurno!

    Ne samo to vec i sve institucije preko skolstva, sudstva i zdravstva pa do policije i vojske, ekonomiju, infrastrukturu i sl.
    Politika koju obozavas prolila je dosta krvi... Ali ste ih stvorili, kao sto rekoh...

    Na tebi je da odlucis...
    Са Чедистима се не може разговарати, они не дискутују. Кад једном прођеш с њима причу о једној теми, и наравно покажеш да су њихове тезе смешне, они се примире неко време, а онда наставе са понављањем научених фраза и мантри као да ништа није било. Чедистима није циљ дискусија већ свађа и пљување. Још пуно теби фали да би могао да причаш са мном
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #382

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Са Чедистима се не може разговарати, они не дискутују. Кад једном прођеш с њима причу о једној теми, и наравно покажеш да су њихове тезе смешне, они се примире неко време, а онда наставе са понављањем научених фраза и мантри као да ништа није било. Чедистима није циљ дискусија већ свађа и пљување. Још пуно теби фали да би могао да причаш са мном
    Uzeo si mi misao munjo!
    TO SAM JA !!!!

  8. #383

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Maleni
    Koju god opciju da odaberem....
    Po zakljucku sa slike koja se nalazi sa strane opcija je vec odabrana ili?????????
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  9. #384

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Kosovo nije oteta, nego poklonjena zemlja!

    I otkuda sada toliko licemerje? Nešto se ne sećam da je neko išao da pali i ruši miloševićeve rezidencije u godinama pre 99. i u samoj 99. godini kada je SPS poklonio UN-u na upravljanje. Tada se slavilo, jer je Sloba na rts-u javio patriotama da smo mi ustvari pobednici!

    Isto tako niko nije išao i napadao Koštunicu, koji 2002/03 sprečavao Đinđića na svaki mogući način da se upusti u rešavanje pitanja Kosova!

    E sada, kada je narod postao svestan da je Kosovo izgubljeno, sada se dižu i socijalisti i radikali i dss, pokušavajući na pitanju Kosova zarade još koji procenat glasova više, a one koji 10 godina pričaju o Kosovu nazivaju izdajnicima i onima koji Kosovo poklanjaju!

    Ko je ovde lud? Zar će sada patriotizmu da nas uče oni koji su poklonili Kosovo (sps), oni koji su tada dali aktivnu podršku za taj izdajnički akt (srs) i oni koji su o tome ćutali godinama, a sada šatro im je to "prva rupa na svirali" (dss)?

    Sa druge strane, oni koji žele da pod jednu ruku uhvate Rusiju, a pod drugu EU, pa da se krene u dugotrajnu i mukotrpnu političku borbu , ne bi li se izdajnički akti iz prošlosti poništili i ne bi li se Kosovo vratilo pod suverenitet Srbije, oni su protivnici i neprijatelji Srbije!
    Da li je 10 godina dovoljno da se neke stvari zaborave? Ili je sećanje selektivno, pa se pamte oni nesretni avioni koji su gađali ciljeve po Srbiji, a zaboravlja se ko je i zbog čega doveo jednu suverenu zemlju u situaciju da bude bombardovana, kao neke terorističke zemlje trećeg sveta! Ko nas je toliko srozao i ponizio ovaj narod! Ni turci nisu uspeli toliko da nas ponize za pola milenijuma vladavine, koliko su to učinile samozvane patriote za 10ak godina!

  10. #385

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat robins kaže: Pogledaj poruku
    Kosovo nije oteta, nego poklonjena zemlja!
    Ако НАТО бобмардовање и НАТО војници на Косову није отимање, онда не знам шта је.
    Надам се да се не водиш логиком "Није нам отето, само су нас тукли, па смо им онда сами дали".

    I otkuda sada toliko licemerje? Nešto se ne sećam da je neko išao da pali i ruši miloševićeve rezidencije u godinama pre 99. i u samoj 99. godini kada je SPS poklonio UN-u na upravljanje. Tada se slavilo, jer je Sloba na rts-u javio patriotama da smo mi ustvari pobednici!
    Није поклон кад нешто даш пошто добијеш батине, то је класична отимачина.
    А да није било демонстрација против Милошевића, не слажем се баш.

    Isto tako niko nije išao i napadao Koštunicu, koji 2002/03 sprečavao Đinđića na svaki mogući način da se upusti u rešavanje pitanja Kosova!
    И то је зликовац Коштуница радио... знао сам! Кад тад ће се открити да је учествовао и у спаљивању Рима.
    А шта је конкретно радио?

    E sada, kada je narod postao svestan da je Kosovo izgubljeno, sada se dižu i socijalisti i radikali i dss, pokušavajući na pitanju Kosova zarade još koji procenat glasova više, a one koji 10 godina pričaju o Kosovu nazivaju izdajnicima i onima koji Kosovo poklanjaju!
    Косово није изгубљено. Само је окупирано.
    А мало ми је смешно ово, ето Чеда и Тадић су се борили за Косово све ове године, а ДСС је био за независно Косово.

    Ko je ovde lud? Zar će sada patriotizmu da nas uče oni koji su poklonili Kosovo (sps), oni koji su tada dali aktivnu podršku za taj izdajnički akt (srs) i oni koji su o tome ćutali godinama, a sada šatro im je to "prva rupa na svirali" (dss)?
    Ко ће тебе да учи патриотизму је твој проблем.
    Не бих се сложио да је ДСС о томе "ћутао годинама". Па управо њему између осталог замерају ону слику с калашњиковом приликом посете једном српском селу на Косову.

    Sa druge strane, oni koji žele da pod jednu ruku uhvate Rusiju, a pod drugu EU, pa da se krene u dugotrajnu i mukotrpnu političku borbu , ne bi li se izdajnički akti iz prošlosti poništili i ne bi li se Kosovo vratilo pod suverenitet Srbije, oni su protivnici i neprijatelji Srbije!
    Ма дај, убише се од борбе за Косово, већ изјављују да треба вратити амбасадоре у земље које су признале Косово.

    Da li je 10 godina dovoljno da se neke stvari zaborave? Ili je sećanje selektivno, pa se pamte oni nesretni avioni koji su gađali ciljeve po Srbiji, a zaboravlja se ko je i zbog čega doveo jednu suverenu zemlju u situaciju da bude bombardovana, kao neke terorističke zemlje trećeg sveta! Ko nas je toliko srozao i ponizio ovaj narod! Ni turci nisu uspeli toliko da nas ponize za pola milenijuma vladavine, koliko su to učinile samozvane patriote za 10ak godina!
    За НАТО агресију је крив искључиво НАТО. Било каква правдања нацистичке агресије неком "нашом кривицом" је за мене чиста издаја и служење окупатору.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #386

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Са Чедистима се не може разговарати, они не дискутују.
    Lupetas...
    Кад једном прођеш с њима причу о једној теми, и наравно покажеш да су њихове тезе смешне,
    Koja je to teza smesna?
    они се примире неко време, а онда наставе са понављањем научених фраза и мантри као да ништа није било.
    Opet lupetanje kao da si na nekakvoj pink emisiji sa Veljom u drustvu...
    Чедистима није циљ дискусија већ свађа и пљување.
    Ako ti moje postove smatras kao pljuvanje a ne diskusiju onda stvarno...
    Још пуно теби фали да би могао да причаш са мном
    Back in red!

  12. #387

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Češka: Male šanse za zakon o Kosovu
    13. april 2008. | 10:52 | Izvor: Beta, Tanjug
    Prag, Beograd -- Češki socijaldemokrati neće podržati zakon o zabrani priznanja Kosova koji naredne nedelje predlažu češki nereformisani komunisti, javlja danas češki javni radio.

    Bez njihove podrške zakon nema šanse da prođe u parlamentu. Lider opozicione Češke socijaldemokratske stranke ČŠD Jirži Paroubek kazao je da to odbijanje ne menja ništa na stavu socijaldemokrata da Češka ne treba da prizna Kosovo, ali da zakon koji predlažu komunisti nije adekvatan način kako da se sprečava priznanje.

    Komunistička stranka Češke i Moravske najavila je da će naredne sedmice predložiti parlamentu specijalni zakon o zabrani priznanja Kosova, pošto vlada ignoriše rezoluciju Poslaničkog doma od 6. februara u kome je donji dom parlamenta zatražio od vlade da za Kosovo prihvati isključivo rešenje u skladu sa međunarodnim pravom.

    Zakon sadrži svega tri člana - prvi zabranjuje vladi da prizna jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova pošto je nova država nastala u suprotnosti sa međunarodnim pravom.

    Drugi član obavezuje vladu da na isti način, insistirajući na poštovanju međunarodnog prava postupi i u budućnosti u eventualnim sličnim slučajevima.

    Treći član proglašava nevažećim sve putne isprave koje bi nova država na Balkanu izdala bez saglasnosti Srbije i zabranjuje ulazak u Češku sa takvim pasošima, uključujući tu i diplomatske.

    "Došli smo da zaključka da treba da tražimo širi politički konsenzus više stranaka", kazao je Paroubek i dodao da ako bi se socijaldemokrate pridružile komunistima neki od poslanika vladajuće koalicije, koji takođe odbijaju priznanje Kosova, mogli bi da promene mišljenje.

    Upravo zbog odbijanja većine ministara u svojoj vladi češki premijer Miroslav Topolanek zajedno sa vicepremijerom za evropska pitanja Aleksandrom Vondrom nije uspeo na sednici 2. aprila da progura priznanje Kosova.

    Glasanje o predlogu da Cceška Kosovo prizna odloženo je, prema nezvaničnim informacijama dok ne prođu vanredni parlamentarni izbori u Srbiji.

    Dinstbir: Srbi nisu sami

    Srbi nisu sami u Evropi i mogu se osloniti na visoku meru solidarnosti, bez obzira na kapitulantstvo ili ravnodušnost većine vlada, ocenio je Jirži Dinstbir.

    Pre nedavnog zasedanja ministara EU predsedavajući, slovenački ministar spoljnih poslova Dimtrij Rupel, rekao je da je "najvažnije pitanje pomoć Srbiji i njenoj evropskoj perspektivi", piše Dinstbir za "Novosti", dodavši da "i ostale evropske zemlje smatraju evropsku perspektivu Srbije za prioritet ili bar za jedan od značajnih ciljeva".

    "Priznavanje kosovske pseudonezavisnosti u oštroj je suprotnosti sa tim idejama, isto kao i decenija sankcija, embarga, ucenjivanja u vezi sa Haškim tribunalom, kome je Beograd predao više optuženih za ratne zločine nego svi ostali učesnici balkanskih konflikata zajedno", naglasio je bivši ministar spoljnih poslova Čehoslovačke.

    Istakavši da "srpski građani treba da na majskim izborima odluče o svojoj evropskoj perspektivi", Dinstbir piše da "priznavanjem Kosova, odlaganjem asocijacionih i stabilizacionih dogovora, viznim barijerama i postavljanjem uslova koji ne važe za ostale zemlje bivše Jugoslavije, EU Srbima nikako ne olakšava situaciju".

    "Ipak, suprotnost između proklamovanih ciljeva i politike neodgovornosti ne prihvataju ni sve države EU, a više uopšte ne ni većina evropskih građana. Ne samo u Češkoj Republici većina građana odbacuje priznavanje nezavisnosti Kosova i podržavaju integritet i suverenitet Srbije", naglasio je autor teksta.

    "U Češkoj se ovi stavovi oslanjaju na više od sto pedeset godina staru tradiciju odnosa i svest o tome da su Srbi uvek bili na našoj strani protiv bezakonja. Srbi otuda nisu sami u Evropi i mogu se osloniti na visoku meru solidarnosti bez obzira na kapitulantstvo ili ravnodušnost većine vlada", istakao je Dinstbir.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #388

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    "U Češkoj se ovi stavovi oslanjaju na više od sto pedeset godina staru tradiciju odnosa i svest o tome da su Srbi uvek bili na našoj strani protiv bezakonja. Srbi otuda nisu sami u Evropi i mogu se osloniti na visoku meru solidarnosti bez obzira na kapitulantstvo ili ravnodušnost većine vlada", istakao je Dinstbir.
    Doslo je do pitanja.
    Ili Ceska iz Evrope ili Srbija u Evropu.
    Back in red!

  14. #389

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Убијају један народ.
    Где?
    У Европи.
    Има ли кога да то посведочи?
    Сведок је један:
    Цео свет.
    Виктор Игo

    Koliko li će greha na duši ovi "naši" svedoci i pomagači poneti sa sobom za ubijanje svog naroda i posle sveg ubijanja oni bi da overe.
    In vinas veritas

  15. #390

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Убијају један народ.
    Где?
    У Европи.
    Има ли кога да то посведочи?
    Сведок је један:
    Цео свет.
    Виктор Игo
    Pricas o muslimanima, Srbima, Hrvatima, Albancima,...
    Back in red!

Strana 26 od 67 PrvaPrva ... 16242526272836 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •