Udžbenik iz fizike: Vucite mačku po podu!
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Udžbenik iz fizike: Vucite mačku po podu!

    Udžbenik iz fizike za osmi razred školaraca iz Bosne ima lekciju o statičkom elektricitetu koja će vas nasmejati do suza



    Stres roditelja pred početak svake školske godine kada stoje u redovima kako bi nabavili neki udžbenik je nemerljiv. Suze koje krenu kada roditelji iz Bosne otvore udžbenik iz fizike kako bi preslišali decu o elektricitetu, biće vredne svog nerviranja!

    Internet portal SarajevoX piše da je nakon udžbenika za osnovnu školu u kojem je vuk greškom živeo na drvetu izašao jedan u kojem se školarcima savetuje da izvode eksperiment sa mačkom.

    Kako izvesti "statički eksperiment"? Ovako:

    “Potrebna vam je mačka (ili komad nečega što je maljavo), može čak i zimska jakna, tamna soba i ćilim”, piše u uputstvu za izvođenje eksperimenta.

    U objašnjenju šta se događa tokom eksperimenta piše "da će mačke, i drugi maljavi predmeti (!) nagomilati elektricitet kada ih vučete preko ćilima. Možda ćete videti i varnice između mace i ćilima".

    Autori spektakularnog udžbenika su Aziza Skoko i Kasim Imamović.

    Uradite domaći!

    (MONDO)
    ---------------------------------------

    "mačke i drugi maljavi predmeti"

  2. #2

    Odgovor: Udžbenik iz fizike: Vucite mačku po podu!

    hahahahaahahahahahahahhaah
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  3. #3

    Odgovor: Udžbenik iz fizike: Vucite mačku po podu!

    Majstori kavi jesu naucice decu kao u onom vicu

    kupili Mujo i Haso pticara,
    pa krenu u lov.
    Citavog dana nista ne ulove ,
    pa ce Mujo Hasi:
    Mujo bolan ili ovo nije pticar ili ga mi slabo bacamo

  4. #4

    Odgovor: Udžbenik iz fizike: Vucite mačku po podu!

    Vidim ...udarilo se po bosanskoj dosjetljivosti...pa šta sad, ili vuci mačku ili vuci jaknu, experiment ne smije ostati samo na teoriji.


    Ja prosto ne mogu da vjerujem da se TO uči u osmom razredu?
    Jbte, to je razred pred srednju školu...I'm soooo happy, da sam ja učila po "onom" sistemu.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  5. #5

    Odgovor: Udžbenik iz fizike: Vucite mačku po podu!

    "Famozno "povlačenje mačke i drugih maljavih predmeta po ćilimu sve dok se ne pojave varnice" u udžbeniku fizike za 8. razred naših osnovnih škola zapravo je doslovno prekopirana šala čiji su autori profesori i studenti okupljeni u "Maloj radionici fizike" Colorado State Universityja iz SAD-a.

    Tako informacija o skandaloznom promovisanju nasilja nad životinjama u udžbenicima za 14-godišnjake, koja je jučer šokirala javnost u našoj zemlji, dobiva svoj tragikomični(ji) nastavak.

    Naime, autori Aziza Skoko i Kasim Imamović su najvjerovatnije na internetu pronašli i "pođonili" eksperiment s mačkom uime dobivanja elektriciteta, a sve za njihov originalni (to im se, nažalost, mora priznati) udžbenik fizike.

    U zemlji u kojoj smo odavno oguglali na krađe i pljačke, njihovo nedjelo (jer nisu naveli izvor) ostalo bi vjerovatno neprimijećeno da kopiranjem šaljivog sadržaja i njegovim smještanjem u udžbenik nisu stvari doveli do samog dna, odnosno do prvorazrednog skandala.

    Da sve skupa bude tragično do kraja, autori su zajedno s prevedenim tekstom kopirali i ilustraciju koja ga je pratila, a na kojoj beba viljušku gura u utičnicu, a mačka ima lisičiju glavu i tijelo koje najviše liči na nekog mikrotigra.

    Kakvu su katastrofu priredili djeci i roditeljima najbolje se razaznaje iz proste usporedbe posmatranja navedene ilustracije uz šaljivi tekst i u udžbeniku koji bi svugdje na svijetu morao, očito ne i kod nas, imati višeslojne provjere.

    "Putujući regionom naše eksperimente smo podijelili s 250.000 učenika. Mi im ne prezentujemo nauku, već pomažemo da djeluju u njoj. Naš cilj je pokazati ljudima da je nauka nešto čime se bilo ko može baviti", napisala je ova grupa profesora i studenata iz SAD-a o sebi.

    Smijemo li se onda usuditi na usporedbu našeg obrazovnog sistema s grupom profesora i studenata iz SAD-a koji u sklopu svoje radionice, osim što se ponekad vole našaliti, putuju po svojoj zemlji i djecu na praktičan i njima blizak način uče i objašnjavaju im fiziku.

    Ipak, imamo se pravo nadati. Kako god je rad "Male radionice fizike" Colorado State Universityja iz SAD-a nenadano dospio do bh. javnosti, isto tako, ma koliko to utopijski izgledalo, imamo pravo očekivati da će nekad i naša djeca imati moderan obrazovni sistem u kojem udžbenike neće moći pisati bilo ko."


    Jad i čemer....o moj bože!


    izvor: sarajevo-x
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  6. #6

    Odgovor: Udžbenik iz fizike: Vucite mačku po podu!

    A evo i rezultat takvog obrazovanja.

    Držao dete kroz prozor i vozio kola

    29. septembar 2010. 17:32 > 17:33

    Vozaču S.A. (38 ) iz Kiseljaka preti tužba jer je pri brzini od najmanje 40 kilometara na čas dete od četiri godine držao kroz prozor kola.



    Federalna Uprava policije dostavila je Kantonalnom tužilaštvu Travnik izveštaj protiv lica čiji su inicijali S.A. (38 ) iz Kiseljaka zbog sumnje da je 22. avgusta iz automobila u pokretu izbacio kroz suvozačev prozor četvorogodišnje dete i držao ga tako dok se vozilo kretalo brzinom od najmanje 40 kilometara na čas.

    Incident se dogodio u Ulici sarajevski put, na izlazu iz Kiseljaka, a ovako bezobzirnim ponašanjem S.A. je ugrozio bezbednost maloletnog deteta i izazvao opasnost po živote ljudi, saopšteno je iz federalne Uprave policije.

    Protiv ovog lica biće podnesen izveštaj o počinjenim krivičnim delima "zapuštanje ili zlostavljanje deteta ili maloletnika" i "izazivanje opšte opasnosti".

    Pripadnici federalne Uprave policije, tragom fotografije objavljene u medijima na kojoj se vidi da je iz automobila u pokretu, kroz prozor držano maloletno dete, identifikovali su automobil i lica koja su prisustvovala ovom događaju.

    Na društvenoj mreži "Facebook" sredinom avgusta objavljena je fotografija crvenog golfa i četvorogodišnjeg deteta koje "visi" izvan automobila sa suvozačeve strane.

    (Srna)

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Slične teme

  1. Zakoni fizike iz crtanih filmova
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.11.2007, 22:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •