Politicke stranke
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    01 Politicke stranke

    Onaj zelela bih da se uclanim u jednu od politickih stranaka,no me zanima da li poznajete program od nekih stranaka koje su trenutno aktuelne ,pored programa i vase misljenje o njima,samo nemoj te reci npr. da je DS manje zlo od SRS ili obrnuto,neg da su argumenti na nekoj realnoj osnovi ! Faaalaaa
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  2. #2

    Odgovor: Politicke stranke

    iz dosadasnjeg delovanja tekucih stranaka
    drp sistem je u programu svih
    te stoga
    odoh cas i ja da osnujem svoju
    pa da pozaposljavam silnu vamiliju

  3. #3

    Odgovor: Politicke stranke

    Da bih ti dao odgovor, moram da anm koja su tvoja politička ubeđenja i motivi za ulazak u neku od njih.

    Bilo bi idiotski da ti savetujem SRS ako si liberalno orijentisana, ili LDP ako imaš jaku notu nacionalizma u ličnosti.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  4. #4

    Odgovor: Politicke stranke

    Nadam se da me niko nece zamrzeti zbog ovoga,ali sam opredeljena socijalizmu iliti komunizmu
    Zanima me program bilo kojih stranaka,stvarno mi je sve jedno,cisto da vidim koja bi mi najvise odgovarala,prema mojim ubedjenjima. I gde mogu da se uclanim jednu od tih stranaka !
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  5. #5

    Odgovor: Politicke stranke

    Ja sam pre par godina bio u fazonu da čitam programe stranaka i mogu ti reći sledeće - pročitao sam programe skoro svih većih parlamentarnih stranaka u Srbiji, ono što piše u programu stranke i ono što se radi u praksi uglavnom nema veze jedno sa drugime. Parlamentarizam i stranke su ti u Srbiji jedna velika buvlja pijaca, političari su teški strančari, parlament odavno nema značaj koji bi trebao da ima, a u stranci se ne misli svojom glavom već onako kako centrala kaže. Ako stvarno želiš a se učlaniš u neku stranku, ako se ne zajebavaš, moj ti je savet da sačekaš da te prođe. Ozbiljno. Stranke su ti danas velike interesne grupe i tu se ljudi slabo učlanjuju iz političkog ubeđenja, ko se pak učlani iz ubeđenja ubrzo vidi gde je stigao i šta se radi u stranci i u državi, tako da pusti malo da prođe vreme i dobro razmisli.



  6. #6

    Odgovor: Politicke stranke

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Nadam se da me niko nece zamrzeti zbog ovoga,ali sam opredeljena socijalizmu iliti komunizmu
    Zanima me program bilo kojih stranaka,stvarno mi je sve jedno,cisto da vidim koja bi mi najvise odgovarala,prema mojim ubedjenjima. I gde mogu da se uclanim jednu od tih stranaka !
    Sličnog (istog) sam opredelenja, ali (još) ne osećam potrebu za političkim angažovanjem. No, kada sam prošle godine proučavao levičarske organizacije kod nas, jedino što me je privuklo je Pokret Socijalista.

    Pročitavši program i statut, kao i prateći saopštenja i sprovedene akcije, rekao bi da se njihove ideje i delovanja preko 99% podudaraju sa mojim viđenjem stvarnosti.

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ako stvarno želiš a se učlaniš u neku stranku, ako se ne zajebavaš, moj ti je savet da sačekaš da te prođe.
    ...


    Kao da sebe čitam.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #7

    Odgovor: Politicke stranke

    Naj laksi put ti je da odes do kancelarije neke stranke i jednostavno kazes da si njihov simpatizer.Tako ces videti njihove reakcije a dobices i program.

  8. #8

    Odgovor: Politicke stranke

    Cini mi se da ste upravu,ali politikom bi volela da se bavim u zivotu,pa jel moram poceti od nekud. To tesko da ce me proci,al budite slobodni samo pisite vasa misljenja i uverenja,mozda mi nesto i zapadne za oko ! Hvala svima do sada "volim i ja vas" !
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  9. #9

    Odgovor: Politicke stranke




    Ok. Upecala sam se..
    ne mogu više da izdržim.. triPut se vraćam ma reći ću.. pa kud puklo

    Nisam se upoznavala s'njihovim programima ( shame on me) ali ih i bez toga u prste znam.. k'o stare pare.
    Sve te veličine, spoznavala sam i cenila isključivo po delanjima.. i po (o)delima
    (iz prostog razloga što sam oduvek više verovala očima nego ušima)

    Svi su ti divni.
    Prosto nemam ni u srpskom ni u crnogorskom adekvatne reči, najpribližniji bi bio albanski i - ćivša nona

    Zbog specifik mixovanja (po makedonski - kalabalak) ne znam više koja se stranka kako zove, but
    reći ću ti svoje utiske o liderima:
    Boris - Lep lepši najlepši (po leskovački - lep u pichq mqterinoo)
    Ivica - jeVtina prevrtljiva qrvica.. zapaćena gljivica utopijske Slobicine politikice, uvijena u demokratsko ruho
    Tomica - nešto skuplja (da)prosti(š)Tutkica, vrtirepka..samo njake da ne može sa svima. Može.
    Čeda –džipozni ex dŽanki.. LeDPo rasteže žvaku, al’ kad bi zaVlado, odma' bi "sve" legalizov'o.. i bili bismo i mi k'o 'olandija
    Mlađa – Ober Qrvetina. Gleda te u oči i dok trepneš.. prazni ti i dŽepovi i svi računi i tašnica.. i kasica prasica
    Vojo Š. – lajavi krelac, šaljivđžija u pokušaju.. sa geno_ci(jani)dnim tendencijama između “redova”
    Vojo K. – šifra – kako mnogo zbunjen i neupućen nayebe od još zbunjenijih i još neupućenijih, a naročito od ludih
    Velja – i za novu i za kakvu god Srbiju, on će uvek bitiisti stari SeljaČki siledžija.. prostak i 2pak
    Drašković -?? Ne znam dal’ on više i postoji
    Čanak - vickast, ima duha.. al su retko zajedno.. il' mu je u podrumu il' mu je na tavanu
    Krkobabić – lat. pupsis izlapetis.. nedrživodUs
    (sumLJam da ćeš ovog Metu Zalema izabrati, njegova lupetanja garant ni rođena žena više ne sluša)

    Samo slušaj svoje srce. Izbor je samo tvoj.
    Biraj.
    Sve je manje više isto.. okruglo pa na ćoše , samo su u pitanju fiTnese:
    da li više voliš da kradeš.. da lažeš.. da petljaš.. da sitno vaćariš.. da mutiš vodu.. ili da prodaješ mooda za boobrege.

    I ne brini.
    Koju god bandu (dalmatinski - stranu) da odabereš.. jedno je sigoorno doope će ti (kao i njima) uvek biti oTpozadi.


    Mada.. kad ih bolje zagledam .. za njih to više nisam 100po100 sigurna

    il' su im glave čudne il' imaju čudne neke kape ??



    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 01.10.2010 u 23:43

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #10

    Odgovor: Politicke stranke

    Ako si nacionalno orijentisana, onda uglavnom gledaj stranke sa dva s u imenu, npr. DSS, SNS, SRS, DSS, pa jos dodaj JS, NS i sl

    U suprotnom gledaj nesto tipa LDP, URS, a ako si iz Vojvodine i LSV.

    Ako si negde između, onda ti nisu loši ni DS, SPS, SPO i sl.

    Ako si pripadnik neke manjine i voliš nacionalnu segregaciju, onda izaberi neku nacionalnu ("svoju") stranku.

    I zapamti, da često nećeš znati ko je tu zbunjen, a ko lud.
    Stranke su populističke i njihovi stavovi su uglavnom PR stavovi, ne prema ubeđenju, već po proceni koliko koji odgovor donosi poena. Često će se desiti da neka "građanska" stranka bude nacionalno ekstremnija u određenom stavu od Dveri, ili pronacionalistička da ima liberalnije stavove od onih koji se tako deklarišu.

    Osim toga, kao što su JUL (kobojagi radničko-proletersku partiju) vodili turbo kapitalistim tako i sada iza deklarativnog zaklinjanja stranaka obično ne stoji onaj ko se po prirodi stvari zalaže za to.

    Stranke nekada (nekada = relativan pojam) pristaju ma trgovine, ucene, procene i sl. pa ćeš na primer ulaskom u DS glasati za SPS ministre, ulaskom u LSV za centralističke zakone i sl.

    I ne zanosi se da ćeš nešto moći da menjaš u stranci koju izabereš. Oni koji su zaseli na tron tebe vide kao podanika koji mora da izvršava sve njihove ideje i liže sve što su zas****i. Zato pre stupanja, stavi kondom na jezik.

    Ja sam zbog dva glavna cilja ušao u jednu stranku, ali često bogujem rukovodstvo i stranku u celini, i nazivam ih svakakvim imenime, jer me više pogađa njihovo ponašanje od ponašanja drugih.

    Bio sam im perspektivan član za kojeg su imali određene ambicije, ali kad sam video da na momente nije jasno na nivou funkcionera da li su članovi naše partije ili bratstva ujedinjenih funkcionera koji jedni drugima čuvaju leđa i podmeću noge, zaključio sam da nemam želudac za to i sada sam na nivou simpatizera sa kičmom, koji ima svoj stav i zastupa ga nezavisno od odnosa snaga u skupštini i rejtinga stranke pred izbore.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Slične teme

  1. Da li ste aktivni član neke stranke?
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:13
  2. Program moje političke stranke
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 25.02.2010, 15:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •