Otiš'o je najbolji od nas. - Slava mu.
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    10 Otiš'o je najbolji od nas. - Slava mu.

    Za sobom ostavio 100 udovica i 210 siročadi

    07. oktobar 2010. 10:59 > 11:00

    Najpoznatiji poligamista na svetu Kenijac Ansentus Akuku zvani Opasnost, peminuo je i ostavio za sobom 100 udovica,210 dece i 1.800 unučića.



    Nazvan Opasnost zbog svog neodoljivog šarma kojim je pred oltar odveo više od 100 žena sa kojima je izrodio 210 dece, Akuku nema mira ni posle smrti.

    Naime, njegova brojna porodica sada ne može da se dogovori oko sahrane.

    Pre smrti Akuku je izjavio da je imao i više od 100 supruga, ali da je njih 12 preminulo, da je još 46 živo, a da se od nekih razveo.

    Njegova brojna porodica živela je u četiri sela, a morao je svojevremeno da napravi dve škole za svoju decu i crkvu u kojoj bi cela familija mogla da stane.



    Akuku je preminuo u subotu, a porodica se već u nedelju sastala kako bi se dogovorila oko sahrane. Međutim, kako je došlo do nesuglasiuca, novi sastanak je zakazan za danas.

    Najstariji sin dr Tomonjango Akuku kaže da on prema zvaničnim dokumentima ima 104 sestre i 106 braće.

    "Verujem da nas ima i više, a koliko ja znam moj otac ima 1.800 unučadi".

    Da li će potomci uspeti da danas ugovore sahranu ostaje da se vidi, a šta će biti s nasledstvom, ne smemo ni da zamislimo.

    (MONDO)

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  2. #2

    Odgovor: Otiš'o je najbolji od nas. - Slava mu.

    Sahranjen* Kenijac koji se ženio 130 puta

    23. decembar 2010. 00:34

    Kenijac Esentus Akuku, zvani Opasni, koji se 130 puta ženio, nedavno je umro i sahranjen je u kenijskoj provinciji Nianzi.


    Opasni Akuku spreman za večni počinak


    Ucveljene udovice

    Iza ovog neobičnog starca ostalo je 106 sinova, 104 kćerke, 1.267 unučadi i 273 praunučadi.

    Sa njim u braku je, pre njegove smrti, bilo više od 20 žena, a ostale su se ili razvele od njega ili su pre njega napustile ovaj svet, javlja Kineski međunarodni radio.

    Lokalna policija je potvrdila da je na sahrani ovog 90-godišnjaka prisustvovalo oko 10.000 ljudi, među kojima su bili i mnogi ministri i funkcioneri kenijske vlade.

    Nakon dugogodišnje borbe protiv dijabetesa, Esentus Akuku je umro 3. oktobra, ali je sahranjen tek početkom decembra, kako bi njegovoj sahrani mogli da prisustvuju svi njegovi potomci.

    U području gde je Akuku živio uobičajena je poligamija.




    (Srna)
    __________________

    * - Promenih originalni naslov, "umro" u "sa'ranjen".

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Slične teme

  1. Koja je vaša slava?
    Autor yige_gui u forumu Religija
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 11:27
  2. Proslavljena Slava Novog Sada
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.11.2007, 19:54
  3. Novobecejska slava
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 02:13
  4. Najbolji fudbaler
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.05.2007, 15:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •