Ljubav je staklo koje se lomi
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    05 Ljubav je staklo koje se lomi

    ako ga čovek primi suviše
    nesigurno ili suviše čvrsto.

    ruska izreka


    da li je bas tako?

  2. #2

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    Ljubav je jaka koliko smo mi spremni da se borimo za nju.
    Poruku je izmenio Mish, 25.10.2010 u 21:55 Razlog: bez vikanja, molim

  3. #3

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    Sitne svadje i prepirke ojachavaju vezu...tako da ja na njih ne gledam kao na neshto shto bi moglo da slomi nashu ljubav....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  4. #4

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    Mislim da je poslovica sasvim istinita, ako uzmemo da je ljubav = odnos među partnerima. Nije reč o prepirkama, već o načinu na koji se odnosimo prema partneru. Ako ga "zgrabimo" prečvrsto, osetiće da ga gušimo, pobeći će u potrazi za slobodom. Ako delujemo nezainteresovano, pobeći će u potrazi za nekim kome je stalo.

  5. #5

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    "Lomi se" ukoliko se "polome" odnosi među partnerima tokom vremena ....
    Calradian Empire

  6. #6

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    Ljubav ne mozes 'slomiti'. Moze se slomiti ono sto mi nazivamo odnosom dvoje ljudi koji se vole, ali to svakako nije definicija ljubavi.
    ljubav je onaj osecaj koji imas u sebi, kada volis a ne trazis za uzvrat isto, kada znas da taj neko i ne zna da postojis a tek da ga volis, ljubav je sve ono sto te toliko cini srecnom osobom i isto toliko nesrecnom........ljubav je kada volis bezgranicno, cak toliko da ces nju ili njega pustiti da ode da bi bio...bila srecna......ljubav je kada mozes da toliko volis, cak po svaku cenu.
    Da li moze nesto slomiti ljubav? Ne, nju nosimo u sebi, osecamo, zivimo je svakim danom sami sa sobom setivsi se se svake sekunde da je tamo neko koga smo pustili da ode..a ljubav zakljucali u najudaljenije odaje srca.
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  7. #7

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    Ako se uzme amortizacioni faktor, dobro kociono ulje i redovan servis, sve su sanse da more potrajat ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  8. #8

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    Dori..Ljubav ne mozes 'slomiti'. Moze se slomiti ono sto mi nazivamo odnosom dvoje ljudi koji se vole, ali to svakako nije definicija ljubavi.
    Tačno..
    Ljubav je konstanta, uvek prisutna..samo što je neki vide a neki ne...

  9. #9

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    Ne oslanjati se previše na ljubav.
    Već ljubav nadograđivati.
    Jer kako reče Desanka Maksimović;
    Ne oslanjaj se na ljubav;to je zid koji je sklon padu

  10. #10

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    Ljubav jeste krhka stvar i ne treba je olako shvatati. Niko nije Bogom dan da bude uz tebe, niti da ti budeš uz nekoga. Kad se već "nađeš" s nekim...kad pređeš stazu prelijepog, savršenog početka, pa otkriješ mnoštvo mana...pa nastaviš dalje uprkos tom saznanju...onda nema šta da se slomi, i to više nije ljubav, nego uzajamno prihvatanje.
    Ja nešto ne vjerujem u ljubav, kao neki cilj...kao nešto savršeno...ali vjerujem u to da uspijevaš zaspati uz nečije hrkanje, uspijevaš i nakon groznog dana da se nasmiješ na nečije oči koje te čekaju...uz svu gomilu problema današnjice uspijevaš da ga ne zatjeraš ...tamo negdje... ...dva slična ili totalno različita karaktera spojena u jednu finu kompaktnu cjelinu, koja traje...to je vrednije od milion izgovorenih "volim te"...a bačenih niz vodu...
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  11. #11

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    Svi zele ljubav .....i sve ono sto ona znaci ..ono sto ona jeste

    ...i onda je vide ....i traze je ....i tamo gde je nema.
    .
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #12

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    Ljubav se ne moze videti golim okom, ali ni kroz mikroskop, jednostavno ljubav se mora osetiti, probati, to je osecaj koji budi sva chula, otvara sve horizonte, radi o glavi i muti pamet..
    Cesto pamet nije ni prisutna, zanesesh se i mislish da sve radis kako treba, pustish srce da te vodi i idesh, trajesh, letish sa velikim krilima, daleko, visoko, sve ti je drugo ne vazno, sve ti je drugo ne bitno..
    I kad mislis da sve je savrseno, da si dotakao vrh svega, pomislis da je sve ljubav, od nje se zivi, od nje sve pochinje i sve se zavrsava..
    Bash tad te nesto pogodi, bash u to krilo koje te odrazva..vec slabije letis..chak sta vise pochinjes da padash..i padash..dotaknesh dno..nista ti ne bude jasno..gde je onaj osecaj sto te je vinuo u visine, gde je ta stvar sto se zove ljubav, sta je to, gde si pogresio pa vise nisi tamo gore vec duboko negde dole do najdubljeg dna, negde u dubinama tamnog mora koje se zove samoca..
    Tad shvatis da toga vise nema, tad osetis hladnocu i tamu koja te obuzima..
    Jednostavno mora tako, sve sto pochnes mora da se zavrsi..samo je pitanje kada..pitanje je kad ce te pogoditi strela..strela tuge i zaborava..
    Tek po nekad, setices se visina, tek ponekad, videces sta si bio..ali ti nikad nece biti jasno..ko je poslao tu prokletu strelu..to zlo sto ti je sve uzelo..neces znati, ma koliko se trudio..bivces u iskusenju da li da sve zaboravis ili da se nadas da ce ti se rane zalechiti i da ces opet leteti..opet biti tamo gore...
    Kada jako volish,,morash uchiti da prebolish..jer posle ce biti kasno..kada ti nista ne bude jasno..

  13. #13

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    Prava(sta bi sad pa znacila prava i koja je razlikaa od neprave )
    vec spada u domen filozofiranja '
    aliiiiii
    ako i kad pokusavas da ispravis mane,koje po tebi to jesu
    da oblikujes osobu po svojim zeljama i htenjima
    da u stvari kloniras svoju mamu u liku i delu svoje izabranice
    neminovno ce da dodje do pucanja po savovima
    nekom ce da pukne film,pre ili kasnije......
    zato dragi moji muski
    jedna je majka
    ostavite pelene kod kuce
    i navike koje ste razvili
    ili jesi ili nisi
    spreman na kompromise
    ili volis mane i nedostatke ljubljene osobe
    ili samog sebe
    oboje nece ici nikako u paru

  14. #14

    Odgovor: Ljubav je staklo koje se lomi

    Kad ima ljubavi,ona tebe drzhi chvrsto,a ne ti nju...Tako da ova poslovica,nikako ne mozhe da bude tachna...Rusi...
    Me Bring Da Enlightenment...

Slične teme

  1. Ljubav! Sta je to???
    Autor mikivs u forumu Ljubav
    Odgovora: 286
    Poslednja poruka: 01.02.2015, 19:30
  2. Ono kao ljubav
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 17:09
  3. Naći ljubav..?
    Autor kohili u forumu Ljubav
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 16.12.2011, 16:03
  4. Sve za ljubav
    Autor Lady in red u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.04.2007, 14:07
  5. A gde je tu Ljubav?
    Autor SansRomantic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2006, 16:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •