Znanje
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18

Tema: Znanje

  1. #1

    13 Znanje

    Sta je znanje?

    Da budemo s pocetka jasni,ne postoji tacna,jasna teorija koja bi to mogla da utvrdi,al zato postoji forum i forumurasi koji mogu da razmisle o tome sta bi moglo biti znanje kao znanje? Zanima me vase znanje o znanju ili misljenje o tome,sigurno ga imate

    Nadam se da cu dobiti makar 2 odgovora,budci kako god otvorim temu svi se smore
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  2. #2

    Odgovor: Znanje

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Sta je znanje?
    Nadam se da cu dobiti makar 2 odgovora,budci kako god otvorim temu svi se smore
    Znanje je znati otvoriti temu od koje će svi odmah da se smore.



    ________
    prva žrtva je pala, sad se varkaj za drugu

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #3

    Odgovor: Znanje

    Hm, Iygleda lako pitanje, ali sam posle toga zastao i shvatio da ni malo nije lako odgovoriti. Treba dobro razmisliti i potom opsirno kuckati na tu temu.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  4. #4

    Odgovor: Znanje

    evo jedan odgovor od nekog sto ne zna..

    Znanje je nesto sto nemam, iskreno ni malo, nisam se trudio u zivotu da steknem bilo kakvo znanje o bilo chemu, sve sam radio na svoju ruku i na svoj nachin..zato i jesam takav kakav sam..nikakav.

    Ali evo da ovo ne bude spam..

    Znanje je nesto sto poseduje svaki chovek koji zeli da uspe u zivotu..
    Jedan pametan je rekao ''vezbom se sve postize'' sto bi u ovom sluchaju bilo vezbanje mozga, chitanjem ili bilo chim sto te tera da razmishljas, i josh ako te to zaista zanima onda je to pun pogodak.

    mada kad sve ovo prochitam sto sam napisao..mislim da je ipak pametnije da cutim jer znam da ne znam

  5. #5

    Odgovor: Znanje

    Znanje je ono ''zrno'' nas,ona čestica stvorena vremenom i iskustvom na koju u svakom trenutku možemo da se oslonimo,da joj se vratimo bez obzira na to u kojoj situaciji smo,na kom mestu i sa kime smo.Nije ta čestica toliko velika koliku potrebu imamo za njom i koliko se čvrsto,gotovo noktima,držimo za nju.Znanje na koje mislim je ono što ostaje sa nama i onda kada nas sve drugo napusti.Iskustvo nastalo godinama u kojima smo patili mnogo,verovali sve manje drugima i shvatali šta smo u suštini mi sami i koliko možemo da učinimo sa sobom.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  6. #6

    Odgovor: Znanje

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    evo jedan odgovor od nekog sto ne zna..


    Znanje je nesto sto poseduje svaki chovek koji zeli da uspe u zivotu..
    Jedan pametan je rekao ''vezbom se sve postize'' sto bi u ovom sluchaju bilo vezbanje mozga, chitanjem ili bilo chim sto te tera da razmishljas, i josh ako te to zaista zanima onda je to pun pogodak.
    Evo od mraka da krenemo ,znaci znanje je za tebe sklop raznih umeca,koje bi ti koristile u zivotu...hm ali to nije znanje,to je samo nabrajanje onoga sto ti omogucava laksi zivot,ako te stvarno zanima sta je znanje,probaj jos dublje da razmislis



    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Znanje je ono ''zrno'' nas,ona čestica stvorena vremenom i iskustvom na koju u svakom trenutku možemo da se oslonimo
    Znaci znanje je kretanje(kretanje u sirom smislu,promena bilo kakva,menjanje,ishcezavanje),na odlicnom si putu,ali da te pitam ako je ono kretanje,znaci da je relativno i promenjivo,a znanje kao takvo ne sme da ima promenu u sebi,mora da nosi jednost ,kao pojam,znaci da ono sto je jedno samo sebi je jedno takvo ako mu se nista ne dodaje...


    p.s. ja se nadam da me razumete
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  7. #7

  8. #8

    Odgovor: Znanje

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    ,probaj jos dublje da razmislis
    Mislish da ja umem da razmisljam?
    ovo nije tema za mene definitivno

  9. #9

    Odgovor: Znanje

    # lenjivica:''Znaci znanje je kretanje(kretanje u sirom smislu,promena bilo kakva,menjanje,ishcezavanje),na odlicnom si putu,ali da te pitam ako je ono kretanje,znaci da je relativno i promenjivo,a znanje kao takvo ne sme da ima promenu u sebi,mora da nosi jednost ,kao pojam,znaci da ono sto je jedno samo sebi je jedno takvo ako mu se nista ne dodaje...''


    moj odgovor:

    U kretanju kakvom ga ti,a i ja,prepoznaješ u procesu saznavanja,učenja,dakle sticanja znanja postoji konstanta,a ona jeste upravo taj odnos čoveka pre sticanju znanja kretanjem.Dakle,to kretanje iako samo po sebi donosi promene i u sebi nosi značajan deo onoga što prepoznajemo kao menjanje jeste stalno u tome,u tom menjanju.
    Kretanjem-menjanjem se znanje uvećava,nadgrađuje u odnosu na ono što kakvim je do te promene bilo.Znanje se uvećava svakim trenutkom u odnosu na onaj prošli-to je kretanje.

    Dakle,upravo kretanje jeste konstanta,nepromenjiva,u tom procesu menjanja-nadgradnje znanja.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  10. #10

    Odgovor: Znanje

    Nije znanje znati,znanje je znanje nekom dati.

  11. #11

    Odgovor: Znanje

    Onda bi znanje bila cista percepcija,cist dozivljaj stvari,koji se taloze,ali ako sada na primer ti i ja posmatramo zgradu,zgrada sa jedne strane ima prozore,a ti se nalazis tu,a ja sa druge strane gde nema prozora,mi se nakon toga nadjemo i ti me pitas kakva je zgrada? Ja cu reci da nema prozore,a ti ces reci da ima...s obzirom da ni jedna ni druga ne gresi,ali ako samo puko percepciramo necemo znati kakva je zgrada po sebi,kakva je zgrada u objektivnom smislu stvari,tako da znanje ne moze biti samo percepcija,vec mu ipak nesto nedostaje...sta bi to bilo ?
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  12. #12

    Odgovor: Znanje

    Znanje je znati i umeti probiti led i proboju "povući nogu" .. pa od potencijalne "smor teme" (by aUtor) napraviti žoorkoo.




    a ti meni tako ni jedno malo hvala




    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #13

    Odgovor: Znanje

    Chicha GLisha je ocigledni pokretach tema tj. ume da ih razvija da ne utihnu jadne
    Ajmooo mislimo,slobodno,bez kocinca
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  14. #14

    Odgovor: Znanje

    Znanje.. to je kad ja znam da lenja zna.. da se ja to samo šalim.
    Iskreno se divim pokretačima Tema ja to numem da radim. Ne znam.



    al' zato k'o učesnik razbijam znanje

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #15

    Odgovor: Znanje

    Znanje, pa ne bih znao da dam tačnu definiciju.
    Znam da znati i umeti nije isto.
    Znam da znanje i inteligencija nisu isto.
    Znam i da ima puno vrsta znanja.
    Znam da što više znam, sve sam više svestan koliko ne znam.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Znanje i manje (neznanje)
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 17.10.2008, 10:29
  2. HIV Testiranje & Znanje
    Autor cicka u forumu Zdravlje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 29.09.2008, 06:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •