Kako ćemo nestati?

Prikaz rezultata glasanja: Kako cemo nestati?

Učesnika ankete do sada
73. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Nacije ce zaratiti i medjusobno se istrebiti

    34 46.58%
  • Udarice nas meteor ili neko drugo nebesko telo

    27 36.99%
  • Zaricemo se u Sunce kada ono bude dovoljno veliko

    16 21.92%
Anketa sa više mogućnosti glasanja
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 53
  1. #1

    Kako ćemo nestati?

    Zeleo bih da cujem vase misljenje o sudbini planete Zemlje?

  2. #2

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    Citat vlado kaže:
    Zeleo bih da cujem vase misljenje o sudbini planete Zemlje?
    Planeta kao deo univerzuma ostaje, jer verujem da su sve povezane na neki nacin.Covek je poremetio ciklus prirode i neminovno idemo prema kraju jedne civilizacije.

  3. #3

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    Ne verujem da ce ljudima na ovoj planeti doci kraj... Mislim da cemo nekako preziveti do otkrica medjuzvezdanih pogona i da cemo se razmnoziti po celoj galaksiji.

    Zemlja ce kad tad postati djubriste ali cemo mi tada imati sijaset kolonija po vaseljeni...

    E sad se vi smejte a ja kazem da su se i Zil Vernu smejali.

  4. #4

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    evo ja priznajem da se smejem!

    Ne želim uopšte da verujem u to da ćemo nestati, da će ljudska vrsta izumreti na planeti Zemlji.
    Još manje verujem da na bilo kojoj drugoj planeti u Sunčevom sistemu postoje adekvatni, ili čak bolji uslovi za život ove naše rase...

    Volim da budem optimista i da verujem da ćemo se dozvati pameti i prestati od Zemlje da pravimo đubrište...i da ćemo još dugo, dugo da postojimo..

    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  5. #5

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    Da Sans,

    nema uslova u nasem zvezdanom sistemu ali zato ima milijardi drugih sistema gde se u ovom momentu takodje razvijaju raznorazne civilizacije, a takodje ima mnogo nenastanjenih planeta koje su i pogodnije za zivot od Zemlje.

    Ovo ne govorim ja vec zakon verovatnoce.

  6. #6

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    Ništa ja to ne verujem dok ne vidim...

    Šta da radim.. skeptik u meni
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  7. #7

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    Nekako s`ozirom na ljudsku prirodu,istoriju i sve sto se danas desava veoma sam sklon da verujem da ce ko zna radi cega doci do nekog ratnog sukoba koji ce biti katastrofalan po covecanstvo...
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  8. #8

    11 Odgovor: Kako ćemo nestati?

    ja nekako volim da vjerujem da se barem buduce generacije prestati da se glože oko nafte, interesa i svega ostaloga sto moze dovesti do rata katastroficnih razmjera, a takodjer i onih malih ratova na lokalnom nivou. mozda nam tu treba jos koja evolucijska stepenica. takodjer se nadam da ce tehnologija toliko da napreduje da cemo moci da izbjegnemo raznorazne kosmicke katastrofe. za pocetak mozda samo da prestanemo da ratujemo i da se ozonski omotac "popravi". a poslije...pa nisam prorocica...
    nattydread is coming to dinner

  9. #9

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    Citat Inquisitor kaže:
    Da Sans,

    ali zato ima milijardi drugih sistema gde se u ovom momentu takodje razvijaju raznorazne civilizacije, a takodje ima mnogo nenastanjenih planeta koje su i pogodnije za zivot od Zemlje.

    Ovo ne govorim ja vec zakon verovatnoce.
    Konacno neki moj istomisljenik

  10. #10

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    Ne mozzemo tachno predvideti kako ce nauka dalje napredovati, jer jednostavno ne stojimo dovoljno visoko da bi nam se pogled pruzzao toliko daleko.. Mozemo nagadjati o nekim velikim naucnim dostignucima koja ce unaprediti civilizaciju, ali to je sve.. Onda kad budemo o njima mogli sa argumentima da prichamo, ona ce vec biti blizu.. Dotle, sve se svodi na lepe zzelje. Istina, po nastanku, logici i principu zzivota i evolucije prirodno je za ochekivati da ce chovek tezziti ka osvajanju novih svetova, a mogucnost da se to desi direktno zavisi od tog istog napretka civilizacije i to na tehnichko tehnoloshkom planu. Medjutim logika i iskustvo, kod ovakvih stvari ne znache da su zakljuchci koji iz njih slede obavezno tachni..

    Uzmimo da je civilizacija jedno drvo u saksiji.. Dok je josh mlado neko ko bi posmatrao i vidi kako ono napreduje..moze logichno reci kako ono lepo raste, shiri se ..sutra ce imati velike grane i plodove koje ce rasejati ovu vrstu chak u tamo neku drugu saksiju... A onda ..drvo dosegne svoj maksimum rasta koje dozvoljava saksija.. potroshi resurse .. najboljem slucaju nastavi da tavori tu gde jeste ili propadne i postane hrana nekim drugim, jednostavnijim oblicima zzivota..

    Nadam se da ste razumeli shta htedoh reci.. Trebace jako mnogo vremena i pameti da bi se stiglo do drugih svetova..Chovek nije svemoguc, ma kako napredak nauke budio drugachije nade za buducnost..

    A dotle, ja vidim i dalje shirenje gradova ...te spajanje velikih metropola, smanjvanje nenastanjenih povrshina do daljnjeg, porast zagadjenja u zemljama kkoje se sporije razvijaju (jer ce se prljava industrija sa zapada i dalje seliti tamo) .. Ogromne centre gradova koji zzive na vishe nivoa..do chijih ulica gotovo nece dopirati sunce..

    Chak i ako se prestanu koristiti fosilna goriva .. tu su ogromne kolichine gasova koje proizvodi svaka industrija.. zatim prljavshtina i novi vidovi ekoloshkih problema..

    Mora ce vremenom postati onoliko chista koliko su chiste recimo marine u bokokotorskom zalivu.. Okeani onoliko chisti koliko su danas mora sa tendencijom daljih zagadjenja, u nedostatku nafte koja bi se izlivala sa tankera, prevrtace se "sluchajno" i paliti ogromne barze sa milionima tona djubreta koje ce "ekoloshki svesni " chistiti iz svog dvorishta ..


    Civilizaciju buducnosti vidim neshto kao Americhki i Japanski fazon grada samo na steroidima..A za nas bi, u najboljem sluchaju i ako budemo dovoljno pametni i preuzmemo evropske modele nachina zivota i to prvenstveno na planu iskorishcavanja prirodnih resursa (chitaj poljoprivrede) i koliko tolke zashtite okoline, najbolje bilo da Srbija bude jedno veliko uredjeno i organizovano selo sa jakim, ozbiljnim i pravim metropolama..

    Velike ekoloshke katastrofe mozda ce povremeno ponovo podsticati choveka na razmishljanje, te donoshenje zakona koji ce regulisati odredjene probleme koji ce se javiti.. Tako da nece biti ni nedvosmislenog srljanja u propast. Jednostavno, buducnost nije ni bela ni crna .. vec zzuto siva .. boje betona, smoga i dima uz svetlucanje chistih przorskih stakala na ogromnim neboderima.. U kojima ce nauchnici traziti nachin da se stigne do novih svetova..

    Ne slazzem se da cemo nestati komplet u nekom ratu i da se to moze zakljuchiti iz iskustva.. Retko je koji narod, zemlja drzzava shta god vodio i uspeo da zavrshi rat do istrebljenja.. Jako retko (dovoljno retko da se ja ne secam).. Mozda bude velikih katastrofa ali tu nece biti kraj..

    I da... the final and ultimate end of world .. naravno bice nestajanje u suncu onda kada ono postane beli dzin.. a gde cemo mi dotle biti, za tu neku milijardu godina, ko ga zna..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 21.10.2006 u 00:06

  11. #11

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    Pa kako stvari stoje ....najverovatnije ratovima i globalnim zagrevanjem....

    ako u medjuvremenu ne nadjemo neku planetu gde ce verovatno samo odabrani otici.....

  12. #12

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    Pa, evo... Štekujemo lovu za kupovinu placa na Mesecu...
    Ne bavim se previše ovakvim razmišljanjima, nekako me ne privlače teme ovog tipa. Mislim da ćemo se medjusobno uništiti i da tu nikakva nebeska tela neće imati posla.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  13. #13

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    Ima da nas spiči neki meteor (kažu da bukvalno svaki dan padne neki) i ćao đaci.
    šifra pesimista

  14. #14

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    Nijedan Od Ovih Pitanja Necemo Nestati Nikada, Jer Je Nasa Dusa Vecna A Za Materiju Je Jasno Da Je Prolazna Cvrsto Verujem U Reinkarnaciju, Ovo Su Samo Spekulacije Glupih Znanstvenika Nadam Se, Da Se Niko Nije Uvredio, Ovo Je Samo Moje Misljenje

  15. #15

    Odgovor: Kako ćemo nestati?

    као облик живота, нестаћемо, кад тад, све али баш све умире, и звезде, галаксије, системи галаксија, све што је рођено, али мислим да ће мо до тада направити доста добре машине или неки вид енергије, које неће бити само то, већ ће као машина коју је направио Човек носити са собом ту идеју и начин размишљања свог творца тако да ће мо на један други начин преживети, и случајно ако наиђе на планету случну Земљи да зна тамо како да закува чорбу, па да живот крене.

    Не верујем у то да су бића звана водене кесе, Земљани, способна за живот ван свог животног простора, то може само машина, или неки вид организоване енергије која има атрибуте живога, а за наш појам живога то није.

    Постали смо јако специјализована бића, недостатак на пример енергије, било ког вида, бацио би на колена 80% данашње популације људи, дошло би до хаоса, болести, глади и као данас што нестаје већина животиња нестаће и човек због и празног стомака.

    за остало HLEBmaster је написао, најидеалнији сценарио, даљег живота на планети, ако све буде како треба, свака година да плодове, питке воде да буде ...
    Poruku je izmenio StOlA, 08.05.2007 u 00:53

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 14:29
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •