Život u gradu ili život na selu?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Život u gradu ili život na selu?

    koji vise preferisete? urabni ili ruralni?

    iako sam dete iz grada, maltene sam provela svoje detinjstvo kod bake i dede na selu.. i uvek sam jedva cekala vikend, paznike i bilo koje ne radne dane, samo da bi spremila ranac i pravac ~ selo.. tamo je uvek bilo veselo i zanimljivo.. mozda bi neko pomislio.. ma da, kad si klinac dobro ti je bilo gde, cim porastes selo ti dosadi.. ma meni nije nikad dosadilo.. uvek rado odlazim tamo.. ali ne znam, mozda nisam prava osoba za donosenje zakljucaka.. najvise sto sam provela na selu je tri meseca za vreme letnih praznika.. a i druga stvar je doci iz grada samo na vikend.. a druga celo vreme ziveti na selu.. iako je vecina tih vikenda prolazila radno.. jer na selu je uvek aktivno.. bilo leto pa je koshnja u djiru.. bila jesen pa skupljanje krompira i sljiva.. bilo prolece pa sadjenje tog istog krompira..
    na drugu stranu, u gradu je takodjer uvek zanimljivo.. (doduse zavisi koliko je neko sposoban da si ucini zivot zanimljivim..) u gradu su uvek neka desavanja, neke akcije, zujanje..

    ne znam, drago mi je da sam pomalo prozivela i jedno i drugo.. kad mi dosadi grad uvek mogu da spakujem ranac i pravac ~ selo.. i 'mozak na pashu'

    oba imaju svoje prednosti i nedostatke.. sta vi mislite ge je bolje? :smile:
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: zivot u gradu ili zivot na selu..?

    stariji kazu "selo hvali, a u gradu zivi"

    ja sam u nekoj sredini (sto nikako ne volim ), ali zivim u "predselu" velikog prljavog grada. za moju porodicu, skoro pa idealno..za 20-ak minuta sam u centru grada, isto tako, kad pozelim ili mogu da klisnem recimo na Obedsku baru..

  3. #3

    11 Odgovor: zivot u gradu ili zivot na selu..?

    ja sam bas gradsko dijete, ali sam svako ljeto isla kod babe i djede u dalmaciju, a oni su by the way bas zivjeli u tipicnom malom selu - nije bilo vise od 100 kuca. tako bi ja prvih par dana kad bi dosla, jadna povracala i bilo bi mi lose dok se nisam malo aklimatizovala, a onda je krenulo jurcanje sa sestrama - oko krava, ovaca, branje vockica i badema, pa domace vino - koje smo pili kad nas nitko nije gledao , pa peceni kukuruz u polju, pentranje po smokvama i neznamtinijastasvene. pa onda ona njihova jela ispod peke , i da ne nabrajam dalje. medjutim, uvijek bi prvo birala zivot u gradu, a po mogucnosti napravila neku vikendicu na selu za punjenje baterija.
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: zivot u gradu ili zivot na selu..?

    Selo dolazi u obzir samo na par dana, kao odmor, ali kao trajna varijanta - nikako Najstrasnije se smorim kad odem u onu vukojebinu od sela iz kojeg je moja keva, a u kojem, by the way, ne postoji ni prodavnica prehrambene robe a kuce na svakih 2 do 3 kilometra Sva sreca pa imam kolegu sa faksa koji zivi u civilizaciji udaljenoj 15 km odatle, pa veci deo vremena provedem s njim, inace bi odlazak tamo bio mission impossible
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Odgovor: zivot u gradu ili zivot na selu..?

    O životu na selu znam iz priča i literature. U detinjstvu sam na selo odlazila kod dalje rodbine i to kada moram, čim sam mogla da kažem neću više nisam ni odlazila. Možda nemem nekih uspomena koje bi me navele da poželim da živim tamo, možda mi je takav način života samo nepoznat . Ali ipak, hvala, ne bih ni da ga upoznajem. Ostajem ovde.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: zivot u gradu ili zivot na selu..?

    Iako gradsko dete, ovakva kakva jesam mogla bih da se uklopim svuda... samo, kad bih mogla da biram, ne bi bilo sredine. To bi bio ili neki teški beton i urbanizam ili neka teška vukojebina. Ono, da nema nikog nigde na ko zna koji kilometar, a da imam ono što mi treba... Ne volim baš te male sredine gde svako svakog zna, a svi znaju ko šta danas kuva... Zato bi došla u obzir samo ona druga krajnost. Za sad mi se dopada ovaj beton, a povremeno zbrišem van civilizacije...

    A rado se sećam dana kad su me moji vodili negde na selo... pa to je bio čitav svet za otkriti anegdote, avanture i šta sve ne... pa uveseljavala sam i moje i meštane raznoraznim pitanjima... Mama zašto koka ide bosa? Mogu li da vozim kravu? Tata, a zašto svinja na nosu ima utikač?

    Dete sa betona a to ću i ostati, najverovatnije
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    01 Odgovor: zivot u gradu ili zivot na selu..?

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    ja sam bas gradsko dijete, ali sam svako ljeto isla kod babe i djede u dalmaciju, a oni su by the way bas zivjeli u tipicnom malom selu - nije bilo vise od 100 kuca. tako bi ja prvih par dana kad bi dosla, jadna povracala i bilo bi mi lose dok se nisam malo aklimatizovala, a onda je krenulo jurcanje sa sestrama - oko krava, ovaca, branje vockica i badema, pa domace vino - koje smo pili kad nas nitko nije gledao , pa peceni kukuruz u polju, pentranje po smokvama i neznamtinijastasvene. pa onda ona njihova jela ispod peke , i da ne nabrajam dalje. medjutim, uvijek bi prvo birala zivot u gradu, a po mogucnosti napravila neku vikendicu na selu za punjenje baterija.
    Ne kaže se za dž. ''selo hvali, a u gradu živi''
    Odrasla sam na selu, ali nije to ona idilična priča o raznoraznim životinjkama i biljčicama, već život ni na nebu ni na zemlji... Blok stambenih zgrada usred selendre , ''starosedeoci'' su nas gledali kao da im otimamo nešto (posao), a to što su nam roditelji u ono vreme završavali fakultete nije imalo nikakve veze te su na konto diploma postajali ''otimači'', samim tim i mi - njihova deca...
    Sada živim blizu grada, a selo je u pitanju , sve bi bilo super da imam kućicu u cveću... i da nismo u industrijskoj zoni...
    Sledeće godine u ovo vreme imaću kućicu u cveću u selu gde živim
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: zivot u gradu ili zivot na selu..?

    vise sam za prigradsku varijantu,znaci ni selo,ni centar grada,a da si blizu i jednog i drugog...za opustanje mi je potreban mir koji pruza selo...a za rad i shoping je svakako grad...
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  9. #9

    Odgovor: zivot u gradu ili zivot na selu..?

    Citat blueella kaže: Pogledaj poruku
    ....za opustanje mi je potreban mir koji pruza selo...a za rad i shoping je svakako grad...

    Nekako je sve ovo teska dilema...........ja licno volim i jedno i drugo.
    Veeeeliki plus za selo leti,ili u bilo koje godisnje doba(osim zime),jer leti sebe ne mogu da zamislim u gradu - mozda kad bi me u njemu nesto zadrzalo tada bih ipak razmislila
    Zima je van grada lepa na par dana(romantika, idila...).........suvise volim CG
    Lako cu,ako je do mene.........

  10. #10

    Odgovor: zivot u gradu ili zivot na selu..?

    Pravi recept je živeti u gradu odmarati na selu(mada ima nekih koji lupaju kontra)
    Po meni je bitno izvući ono najbolje iz oba, grad je dobar za posao, provod, život.

    Uvek se nešto dešava, ima više mogućnosti za posao, ljudi imaju mnogo veću privatnost za sebe.

    Selo.
    Lepo je imati neku vikendicu na selu ili tako nešto, da se može doći preko leta odmoriti neko vreme. Mir, tišina, čist vazduh.
    Još ako uzmemo katastrofalno nisku cenu placeva i kuća po vojvođanskim selima. Mislim da svakako vredi razmišljati o starosti, i bitisanju u istoj
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  11. #11

    Odgovor: zivot u gradu ili zivot na selu..?

    - ja sam gradsko dete, do moje 10 godine smo živeli u stanu, onda su moji kupili plac i napravili kuću u kojoj i sad živimo (prigradsko mesto 10 km od Novog Sada).

    - Leta sam provodio kod maminih na selu kod Bačke Topole, do negde 15 godine kad mi je polako to prestajalo biti zanimljivo (slobodno igranje sa čoporom druge dece, obožavao sam sve moguće životinje koje su baba i deda imali... tamo mi se desila i prva ljubav... ali onda kako me je počeo privlačiti grad, izlasci, naravno devojčice (kasnije devojke- naravno da me i dalje privlače ))...

    - Što se mogućnosti za posao tiče naravno da grad pruža veće šanse, ali odgovara mi što sam na 10 min. vožnje od grada... popodne kad dođem kući ipak nema one frke, trke, jurcanja, imam svoj mir i mogu da uživam u zelenilu...

    Rezime: bez grada se ne može, a kad se zađe u neke srednje godine ( recimo kad se pređe 40-ta) po meni se treba preseliti na selo negde bliže gradu i uživati max u preostalom delu života...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  12. #12

    Odgovor: Život u gradu ili život na selu?

    Ja sam veci deo detinjstva provela u selu i uvek mi je bilo do y.
    Celo leto, svako leto. Zimi je vec druga prica. Smor najveci. Cim padne mrak ljudi se zatvore u kuce i na soru nema zive duse.
    Zivim u gradu, odmor provodim u selu i savrseno mi odgovara ta kombinacija.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #13

    Odgovor: Život u gradu ili život na selu?

    Volim da odem na selo,tacnije na planinu,Jelovu Goru kod Uzica,tamo imamo vikednicu i naprosto uzivam...Uvek napunim baterije,svez i cist zrak,sveze neprskano voce,zelenilo milina
    ne postoji bolja relaksacija,osim mozda odmor na moru ali u nekom mirnom gradicu ili opet selu...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  14. #14

    Odgovor: Život u gradu ili život na selu?

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    -
    - Što se mogućnosti za posao tiče naravno da grad pruža veće šanse, ali odgovara mi što sam na 10 min. vožnje od grada... popodne kad dođem kući ipak nema one frke, trke, jurcanja, imam svoj mir i mogu da uživam u zelenilu...

    Rezime: bez grada se ne može, a kad se zađe u neke srednje godine ( recimo kad se pređe 40-ta) po meni se treba preseliti na selo negde bliže gradu i uživati max u preostalom delu života...
    kako da uživaš posle 40-te kad treba da radiš do 65-te ???
    Što se tiče odnosa grad-selo ili obrnuto, život u gradu pruža više mogućnosti...
    Selo se danas smatra odmorom, od svega je ostao samo seoski turizam i toga je sve manje, iako se sve više promoviše.

    Ja lično deo godišnjeg odmora provodim na Goliji gde imamo vikendicu, ali to je svega par dana godišnje, bilo leti ili zimi.Ako želite odmor bez žive duše ,idealno mesto, toplo ga preporučujem...nema šanse da sretnete živo čeljade u krugu od 20-tak km.
    Ljudi mogu da oproste sve osim iskrenosti !!!

  15. #15

    Odgovor: Život u gradu ili život na selu?

    нешто између-нит град нит село,варош отприлике...
    то ваља
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?
    Autor Lady S u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 13.08.2018, 08:57
  2. Život je lep kada...
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Pričaonica
    Odgovora: 913
    Poslednja poruka: 09.07.2017, 15:06
  3. Noćni život u Novom Sadu
    Autor Kunic u forumu Novi Sad
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 02.08.2011, 15:59
  4. Normalan život
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 27.03.2010, 20:46
  5. Narkomanija-Igraj za život..
    Autor HLEBmaster u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 04.07.2007, 22:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •