Kako se boriti sa uciteljicom?
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Kako se boriti sa uciteljicom?

    Imam jedan problem.Dete mi je sa velikom zeljom i radoscu krenulo u prvi razred.Sve je bilo fantasticno,radost je bilo gledati koliko voli uciti i napredovati.E onda.........Doslo je do preokreta.....Zbog cega to samo oni znaju ode nasa draga uciteljica koja je sa svakim detetom znala da postupa,moje dete u drugom razredu dobije novu uciteljicu i nove drugare!Nije to bilo nista strasno.Stekne dete brzo nova prijateljstva,nastavi sa radom ali......Poceli su problemi.Dodje iz skole,upitnici u svesci,upitnici u knjizi,precrtane recenice i slicno.Svaki dan nesto nije dobro,pitam ja sta to znaci,da pokusam da razumem gde je dete pogresilo pa da to ispravimo!Kad dete meni kaze......Kod ove uciteljice ne smemo pisati na tu stranu,kod ove uciteljice ne smem ostaviti prazan red u svesci,nisam zavrsila recenicu a ona je stigla do moje klupe i precrtala mi i onda ne smem da zavrsim zadatak.........i mnoge slicne situacije.Primetila sam da mi dete polako tone........Sa svojim dobrim navikama iz prvog razreda sta god je radila nije bilo dobro.Sve bih to razumela da je uciteljica ukazala na te njene zahteve ali nije!No dobro.....navikli smo se mi ina to.Ocene su pocele i sa svim tim sitnicama sve je krenulo nizbrdo.Zavrsi drugi razred sa prosekom 4,28,ne frkisem oko ocena ali......Krene treci!Kao puskom da je teram u skolu.....uciti kao da uci po kazni......ocene smesne i zalosne!Dobila sam 2 iz aktivnosti....1 iz lektire ......ocena manje zbog jedne greske.....Dete mi je zamrzelo skolu!Ocenu iz aktivnosti ne razumemo,javila se ne javila se,nije dobro.Lektira 1,zato sto je dete navelo Grimove bajke koje svi vec znaju napamet,matematiku toliko mora da zuri da bi stigla dok uciteljica ne uzme kontrolni,da gresi na mestima koje dobro zna.........Da vas ne gnjavim vise .interesuje me samo kako je moguce od odlicnog prvaka sa diplomom na kraju skolske godine,napraviti ovako los prosek.Ne moguce je da dete toliko popusti ,ja sve kontrolisem kod kuce!Sta da radim i kome da se obratim?Uciteljici ne mogu reci nista jer cu nauditi detetu ,direktorka obozava uciteljicu,najbolje su drugarice,a skolski pedagog joj je zaledjina u svakom problemu!Znaci.....kome mi mozemo da se obratimo? Dete je izgubilo volju za ucenjem,ako nastavi ovako pa i da budu ocene kakve budu,dok stigne u peti bice katastrofa.Dusevno unistena potpuno potistena kako ce dalje da uci?
    Allways crazy

  2. #2

    Odgovor: Kako se boriti sa uciteljicom?

    Tezak problem,ako uciteljica radi neporfesinalno iliti nepedagoski,vrlo lako mozete da se zalite. Ako ne radi nesto sto nije prema propisu. Pricajte sa detetom mozda cak nije uciteljica problem,mozda je u porodici problem. Ako nista od predhodnog ne pomogne,probajte da radite po uciteljicinim pravilima,ma koliko oni bili iscrpljujuci za dete...najbolje bi bilo na roditeljskom da skrenete paznju,pogotovo ako se nadju jos neki roditelji koji zameraju uciteljicinu efikasnost...Srecno!
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  3. #3

    Odgovor: Kako se boriti sa uciteljicom?

    1. - Ima li još kakva škola u blizini?

    2. - Možda se može, bez navođenja razloga ili izmišljanjem odgovarajućeg, prebaciti u drugo odelenje, nekoj drugoj učiteljici.

    .
    .
    .

    n. - A organizovati, pripremiti, dete da padne razred?

    .
    .
    .

    z. - Ostaviti sve kako je, ne čačkati mečku.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #4

    Odgovor: Kako se boriti sa uciteljicom?

    Dakle, kako sam shvatila, učiteljica ima debelo zaleđe u školi.

    A da kontaktirate ostale roditelje i izvidite situaciju da li je ista i sa njihovom djecom te da učiteljicu prijavite višem tijelu? Disciplinskoj komisiji možda? Mora postojati neki viši organ.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #5

    Odgovor: Kako se boriti sa uciteljicom?

    Jeste da sam prevazišla to sa učiteljicama,ali sada opet imam unuku u drugom razredu.I po priči izgleda da svaki učitelj ima svoj metod rada,čula od moje sestre bila učitelj,sada u penzijii ona

    Da,htela sam reći imala je jednu koleginicu koju kada je ptala koliko ima odličnih đaka ona joj je odgovorila:
    -Ni jednog.
    Na taj njen odgovor moja sestra je samo rekla:
    -Pa kakav si ti to učitelj kada nemaš ni jednog odličnog đaka.Roditelji samo strpljenja,i ponekad nebi bilo loše malo očitati bukvicu učitelju/cinetreba biti stidljiv,takvo je vreme došlo.
    Zaboravite onu,,,ćutanje je zlato..


    Pošto kod nas može svašta da se desi,nebi bilo naodmet proveriti,ima li ta učiteljica uopšte diplomu,jer beše i lekara koji su radili bez diplome,pa možda je zato i toliko zaštićena.Eto ja toliko





    _

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  6. #6

    Odgovor: Kako se boriti sa uciteljicom?

    Ako sam ja dobro razumela, ovo je Vašem detetu druga godina kod te učiteljice. Jeste li pokušali da razgovarate s njom o Vašem detetu, o sistemima rada koje primenjuje, o kriterijumima i očekivanjima od djaka? Da sam na Vašem mestu, ja bih otišla u školu i ispričala učiteljici bas sve ovako kako ste ovde izložili i pitala je šta misli koji je razlog svemu tome.

    Kakav je stav ostalih roditelja, ima li još koje dete koje se oseća slično Vašem?


    Ukoliko Vaše dete nije usamljeno u tom odbacivanju školskih obaveza, koje je sasvim razumljivo s obzirom na situaciju koju ste naveli, sigurna sam da udruženi, roditelji mogu ovaj slučaj dovesti pred školski odbor, a ukoliko ima potrebe, i dalje. Ali, mislim da bi prvo najbolje bilo da čujete šta učiteljica o svemu tome ima da kaže. Nadam se da je samo problem u nerazumevanju njenih očekivanja i da ćete ga lako rešiti. Na kraju krajeva, uvek postoji druga škola, ili drugo odeljenje.

    Srećno!
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  7. #7

    Odgovor: Kako se boriti sa uciteljicom?

    Nešto bih Vas pitala,Crazy Frog,na koji način Vaše dete uči?Kod kojih predmeta ste primetili da ima najviše teškoća?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  8. #8

    Odgovor: Kako se boriti sa uciteljicom?

    Zahvaljujem svima,dragi ste sto me savetujete!Upravo ce biti roditeljski pa videcemo sta sama uciteljica ima da kaze.Ako nista pametno onda cemo ici na licni razgovor sto kazete da je pitam sta misli koji je razlog za propadanje.....Obavesticu vas kako smo prosli.Inace nije samo moje dete problem ima tu i drugih.....Jos jednom hvala!
    Allways crazy

  9. #9

    Odgovor: Kako se boriti sa uciteljicom?

    - crazy frog ... jedva sam pročitao tvoje jade sa učiteljicom ...
    ali,ukoliko ovde napišeš i mišljenje učiteljice ... onda bi i ja mogao zauzeti stav,tj.reći svoje mišljenje.

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 14:29
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •