Bogati sirotani
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23
  1. #1

    01 Bogati sirotani

    Sta bi ste pre izabrali?
    Zivot sa malom platom, ali ipak srecom i radoscu u svakom novom danu?
    Ili da "plivate" u novcu, ali bez srece...
    I jedno i drugo je na svoj nacin tesko...

  2. #2

    Odgovor: Bogati sirotani

    Ako je pitanje postavljeno ovako iskljucivo (ili ili) onda ce naravno svako reci da zeli da je srecan sa malo para.


    Ali ako pitanje nije iskljucivo i ja sam ovakva kakva sam, onda bih ja puuuuuuno para i bila bih srecna, , sigurno.

  3. #3

    Odgovor: Bogati sirotani

    Ja bih da se vratim kuci,sa parama ili bez njih.Moja sreca i moja kuca su daleko i u proslosti.Gde je sreca?

  4. #4

    Odgovor: Bogati sirotani

    tesko da se moze reci da su siromasni ljudi srecni...mozda nisu optereceni svojim parama kao bogatasi jer ih nemaju.... ali novac je neophodno srestvo za egzistenciju uopste..
    i koliko je to para malo a koliko mnogo?
    jer kod nas, ljudi koji se ubrajaju u neku sredinu izmedju ta dva pojma bukvalno jedva sastavljaju kraj s krajem...Hocu reci nema nimalo komfora u tom zivotu jer su u odnosu na nase plate troskovi enormni...
    Ja kad cujem da postoje ljudi sa platom od 15-20 hiljada zapitam se kako? kako? kako prezivljavaju uopste...da ne pricam ako je jos i dete u igri...tek mi je to nepojmljivo...


    I onda nek mi neko kaze kako neko sa tako malo novca da prakticno ne moze da obezbedi sebi i svom potomstvu neki bar iole kulturan zivot moze biti srecan???

    Ubica mekog srca.

  5. #5

    Odgovor: Bogati sirotani

    Kako god, uglavnom bih izabrao srećan tj. zadovoljan sa malo para.
    E sad jedna od mojih uzrečica je "radije ću živeti godinu dana kao car nego 100 godina kao prosjak"

    A pre par trenutaka sam shvatio koliko imanje/nemanje novca utiče na moje raspoloženje
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  6. #6

    Odgovor: Bogati sirotani

    Pomalo od oba,sve ono sto je dobro bih prihvatila a lose,...he,he,nek ide niz vodu...
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #7

    Odgovor: Bogati sirotani

    Sretjna sa mnogo para
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  8. #8

    Odgovor: Bogati sirotani

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Ako je pitanje postavljeno ovako iskljucivo (ili ili) onda ce naravno svako reci da zeli da je srecan sa malo para.


    Ali ako pitanje nije iskljucivo i ja sam ovakva kakva sam, onda bih ja puuuuuuno para i bila bih srecna, , sigurno.


    Ta sam...

    Jedna od starih mudrosti:
    Da bi bio srećan upamti sledeća prosta pravila!
    1. Oslobodi srce mržnje.
    2. Oslobodi glavu briga.( uvek ima rešenje!!!)
    3. Živi jednostavno.
    4. Pružaj puno.
    5. Ne očekuj previše.
    Poruku je izmenio Mish, 29.01.2015 u 19:33
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  9. #9

    Odgovor: Bogati sirotani

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    Sta bi ste pre izabrali?
    Zivot sa malom platom, ali ipak srecom i radoscu u svakom novom danu?
    Ili da "plivate" u novcu, ali bez srece...
    I jedno i drugo je na svoj nacin tesko...
    moja neka teorija- ne mozesh biti nesrecan sa puno para.....mislim mozesh ali su to ipak neke druge okolnosti!

    Vecheras cu dodati malo kremena na shtikle
    i ostati kul, potpuno kul
    Sve ima svoje
    i vatra i led
    u kap se spoje i chemer i med
    sve ima svoje
    pochetak i kraj
    tame postoje da bi prizvale sjaj

  10. #10

    Odgovor: Bogati sirotani

    Kad bi uspeo ukapirati sta si ovo rekla...

    Da plivam u novcu bez srece

  11. #11

    Odgovor: Bogati sirotani

    Pa svakako zivot u sreci...jer sreca i zadovoljstvo su veliki pokretaci...

  12. #12

    Odgovor: Bogati sirotani

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    E sad jedna od mojih uzrečica je "radije ću živeti godinu dana kao car nego 100 godina kao prosjak"
    Једна од узречица из Алан Форда је "боље живјети цијели живот као богаташ него седам дана као просјак".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #13

    Odgovor: Bogati sirotani

    poslovica kaze "ko ne zeli nishta ima sve". Teoretski ako je se pridrzavash mozesh biti srecan i sa malo para.Prakticno nije ostvarivo ali je dobra kao lek za one sa malo para(niko ne voli da pije lek ali kad mora mora).Lek se spravlja po recepturi u kucnoj varijanti i zavisi od kolicine para koju imash i koliko mozesh od svojih zelja da ostvarish.U recepturi stoji da sve ono shto zelish a ne mozesh da ostvarish potrazish u Spansko-Meksicko-Bolivijskim serijama.(verovatno su zato tako i popularne medju sirotinjom).
    Sa druge strane serije su donekle popularne i medju "kintaroshima" ali tu je korishcena druga receptura.Receptura se isto u kucnoj radinosti spravlja ali ne zavisi od toga koliko imash para nego koliko imash znanja(ideja,ambicija) da taj novac upotrebish da bi bio srecan.Po popularnosti "tih" serija u bogatunskim krugovima se primecuje da postoji kontra problem dakle imam ali ne znam kako da sa tim budem srecan.
    U svetlu ove filozofske rasprave sa kojom sa vas lako udavio postavljam si pitanje "da li sam dovoljno pametan da kao bogat budem isrecan"...
    btw.ne znam jer nisam ni bogat a pametan?

  14. #14

    Odgovor: Bogati sirotani

    Para nikad nije dosta.Oni koje imaju deca znaju da deca su najvece bogatstvo.Da imam pomalku pare al da imam sloga sa muzem i da se volimo kao prvog dana.Da se volis i da se postujes je pravo bogatstvo.Novac im kvare dusu na oni kad nikad su nemali i sad odjednomsu bogati tad tu ljudi pokazuje pravo ljice.Edna moja tetka veli na obicni goltari ne davaj ni jedan prst zasto hoce da ti ujedu celu ruku.Taa od svoje iskustvo go kazuva i to je savjet za mnoge ljude da bezi od takve face i da ne mare za njim.

  15. #15

    05 Odgovor: Bogati sirotani

    Zivot,sreca i radost do KRAJA careeee Do kraaaajaaaaa!!
    male pare su najbolje pare.
    Ne strepish da ces biti pokraden,nemash velikih briga ....

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •