DAVID ICHE - istina ili laž
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 33
  1. #1

    DAVID ICHE - istina ili laž



    Otvorio sam ovu temu sa ciljem slaganja ili ne slaganja njegovog pogleda na svet.
    U koliko neko prati njegov rad ovde može postaviti svoja slaganja ili ne slaganja, koja bi trebala biti objašnjena.

    Nemojte odgovarati sa da ili ne.....jer to neće postići suštinu rasprave na ovoj temi..
    Bilo koju stranu da izaberete, trebalo bi da objasnite zašto tako mislite...


    *TI ŽIVIŠ U JEDNOJ VELIKOJ KUTIJI*- video 10-ak minuta

    Ovaj video je, po mom mišljenju, osnova koju čovek treba razumeti kako bi mogao sve drugo razumeti..

  2. #2

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    1. deo

    2. deo



    *Priroda stvarnosti* je video koji na najbolji način objašnjava povezanost drevne filozofije istoka i zapada sa kvantnom fizikom. Ovo je takođe pokazatelj da David I. nije jedini zagoronik teorije koja povezuje drevno znanje sa kvantnom fizikom.

  3. #3

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž



    David Icke- Na rubu znanosti- Zagreb
    Poruku je izmenio Vlada Vasic, 02.12.2010 u 18:55 Razlog: naziv Icke, umesto Iche

  4. #4

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    Kako David Icke vidi sebe..



    Ono što je mene zainteresovalo kod Davida, jeste to da je neko ko je već bio poznat i popularan rešio sve to da sruši i da se potpuno okrene i prepusti svom osećaju za traganjem.

    Ja nisam bio popularan, ali sam prepoznao taj elemenat...
    Ono što je on prikazao kao znak jeste glas u njegovom umu koji mu je govorio šta treba da radi sa sobom. To je samo subjektivni osećaj *vodiča* koji može biti i pročtana knjiga, simbol, anđeo, ili bilo šta drugo što će u vama pokrenuti taj proces transformacije.

    Ono što bih ja želo da kažem jeste moje lično zapažanje koje se odnosi na mentalno obolele osobe. Ja sam ubeđen da je većina takvih ljudi imala iskustvo koje je pokrenulo ovakav isti proces sasvim *spontrano*. Zbog toga što je to elemenat trasformacije ljudskog bića, on će svakako dovesti do drugačijih pogleda na svet a koji će rezultirati promenom u vašem ličnom životu...

    U koliko vi razumete šta vam se događa, bar u nekoj meri, bićete spremni na te promene. Ukoliko ne razumete, vrlo je verovatno da će te završiti u ustanovi za mentalno obolele osobe.

    David upravo objašnjava sa čim se sve suočio..
    Vrlo je interesantan treći i četvrti deo..

  5. #5

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    Ovo je svakako aktuelno zadnjih par nedelja u svetu...
    O tome David govori u 30 epitoda po 10 minuta, zadnjih 20 godina.
    Vredi pogledati...


  6. #6

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    Prosto je neverovatno kako se šema laži i obmana nastavlja.
    To je ona ista šema, o kojoj sam govorio kroz moje postove, u kojoj se originalnom tekstu ubacuju *male* izmene, toliko male da takav tekst u svojoj suštini ima sasvim drugačiji smisao....

    I vi imate pisca, njegove reči...itd ali...i materijala da ga optužite, kroz kritike za ono što mu je umetnuto sa strane..genijalno...i naravno to dolazi iz iste kuhinje..

    Upozorenje o lažnoj knjizi koja se prodaje u Srbiji
    Tvrdi se da knjiga izgleda ovako:

    http://www.admiral-books.rs/?p=izdanje&id=97

    Ja sam sebi odmah postavio sledeća pitanja:

    1. Ako je David Icke bolesnik, budala, čovek koji želi popularnost pišući naučnu fantastiku...itd...itd...Ja se pitam zašto je on toliko trn u oku ?

    2. Jel se to neko brine za nas u Srbiji da se ne pokvarimo čitajući njegove knjige???... pa ih je malčice doterao...

    3 Da li je moguće da u Srbiji postoji *fond* koji bio tako nešto finansirao..?
    A očigledno je da takvo izdanje knjiga postoji u knjižarama...

    Bilo kako bilo, ja toplo preporučjem gledanje Davida Icke-a isključivo na video materijalu...

  7. #7

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    Ovo je zvanični sajt Davida Icke-a

    David Icke Website

  8. #8

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    Gledala sam neke od teorija koje je zastupao,nekako mi ne ide u glavu jedna stvar. Da je istina sto sve to govori...a on otvara toliko "zabranjenih tema" kako je moguce da je jos uvek ziv? Obicno ljudi koji govore istinu ili ih prozovu ludim ili je mrtav.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  9. #9

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    Lenj...Gledala sam neke od teorija koje je zastupao,nekako mi ne ide u glavu jedna stvar. Da je istina sto sve to govori...a on otvara toliko "zabranjenih tema" kako je moguce da je jos uvek ziv? Obicno ljudi koji govore istinu ili ih prozovu ludim ili je mrtav.
    Ako mene pitaš ja se ne slažem 100 % sa njegovom teorijom.
    Međutim, slažem se sa suštinom. A suština njegove teorije je transformacija sunčeve energije. Sve ostalo su događaji koji su to pratili, tako da treba biti otvoren i za takve mogućnosti..

    Oni koji vode računa o tome da li će on ostati živ su već izračunali da im ova mogućnost , u kojoj je on ludak koji pokušava da zaradi novac na naučno-fantastičnim temama, isplativija. Neka on govori svoje a mi se držimo našeg plana. Sa jedne strane imaš njega sa svojim seminarima i web sajtom a sa druge strane imaš temelje ljudske civilizacije koji se zasnivaju pre svega na religijskom , a zatim na naučnom planu. Iz tih okova je teško izaći, tako da jedan David Icke ne pravi mnogo problema. Njegova smrt bi sigurno izazvala više problema....

    U svakom slučaju, većina njegovih objašnjenja je temeljna i logička.
    Većina svedočenja ljudi, se mogu naći na web-u. Svi simboli o kojima on govori su deo današnjice i bitno utiču na naš život.

    Za mene je najvažniji deo o pravoj prirodi sunca....

  10. #10

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    Evo jednog interesantnog video klipa..


  11. #11

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    Hvala sto si otvorio ovu temu!
    Pitala bih te, posto cenim tvoje misljenje, u sta tacno verujes a u sta ne? Sto se tice New World Ordera, Zionista i sl ok ali neke stvari...
    Npr. vanzemaljci - reptiliodi..... da-ne?

  12. #12

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    Djurdjo....Pitala bih te, posto cenim tvoje misljenje, u sta tacno verujes a u sta ne? Sto se tice New World Ordera, Zionista i sl ok ali neke stvari...
    Npr. vanzemaljci - reptiliodi..... da-ne?
    Novi Svetski Poredak je nešto što se sprovodi od postojanja ovoga što mi možemo da zovemo životom ili svetom...
    Takav poredak je vezan za cikluse sunca. Sunce je fizička manifestacija Logosa ( boga ) koji je sebi kreirao život sa svojim sistemom planeta i životom na njima. Takav sistem logos je deo većeg sistema kome je podložan manji....itd...

    Možda će nekome izgledati razočaravajuće to da smo mi stopeta ruka nekog glavnog logosa, ali to nije tako.
    U svojoj dubokoj suštini mi smo celina...jedno te isto.. ne postoji ništa odvojeno..
    Jedina prepreka sa nemogućnost ovakvog viđenja jeste um...
    Čovek mora zaći iznad uma da bi razumeo svoj um...

    Um stvara razne obrasce....
    Ja ne verujem, ja znam da su različiti entiteti naselili zemlju još od pamtiveka...
    Gušteri imaju karakter grabljivice, tehnološki su znatno isped čoveka i koriste ga za svoje potrebe.
    Čovečije telo je sastavljeno i od njihovih gena..
    Najjače oružje im je religija koja je uspela da ubedi čoveka da je on ljudsko telo i da prestaje da postoji kada fizički umre.
    Sve što se dešava jeste da se izlazi iz umnog obrasca za koji je smatralo da je realan...
    Na višem nivou od telesnog postoji vantelesna egzistencija....itd...itd

    Međutim sve to nije važno...ako se zna da je to umni obrazac...a da je istina iznad uma..

  13. #13

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    Najlepse hvala na odgovoru!
    Pitala bih te jos i da li si mozda procitao i ovo sto citiram i sta mislis o tome?
    Citat sa sajta http://en.wikipedia.org/wiki/David_Icke
    “Tyson Lewis and Richard Kahn see Icke as a spiritual philosopher, arguing that it's not clear he believes in the reptilians himself. They write that there is an almost obsessive-compulsive element to his writing, which includes anything he can find to support a narrative that connects ancient Sumer to modern America, in a way that "defies the laws of academic gravity." They argue that the lizards may be allegorical, a Swiftian satire describing the emergence of a global fascist state. In Children of the Matrix, Icke writes that, that if the reptilians did not exist, we would have to invent them. "In fact," he says, "we probably have. They are other levels of ourselves putting ourselves in our face." Lewis and Kahn make use of Douglas Kellner's distinction in Media Spectacle (1995) between a reactionary clinical paranoia—a mindset dissociated from reality—and a progressive, critical paranoia that confronts power. They argue that Icke displays elements of both, writing that what they call his "postmodern metanarrative" may be a way of giving ordinary people a narrative structure within which to question what they see around them.”
    Poruku je izmenio Djurdjevak, 01.07.2011 u 15:15

  14. #14

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    Meni je smešna ta kategorizacija u kojoj je on nazvan duhovnim filozofom...
    Izvinite čime se vi bavite:....Ja sam duhovni filozof...he,he,he...duhovno filozofiram.


    Nema tu nikakve alegorije..on doslovno misli na reptile...
    Kada govori o pojavljivanju u ljudskom obliku on govori o prevari uma...
    Kada govori o opsedanju on govori o krvnim linijama koji su direktni genetski potomci...
    To su dve različite mogućnosti...

    Ako mene pitaš, da bi gušteri izvukli najveću korist za sebe, oni moraju da se povinuju zakonima kreacije..
    Dakle oni razumeju stvranost, znaju kako je nastao naš svet i život na njemu i u tim okvirima vrše manipulaciju koristeći nas za svoje potrebe a stvarajući nam realnost kakvu danas imamo...

    Potrebno je da budemo podeljeni i stalno u sukobu...takva je igra.

    Da bi razumela Davida potrebno je da budeš otvorena za sva moguća iskustva..
    Prva mogućnost je pitanje: Da li je ovo slobodan svet u kome živimo?

  15. #15

    Odgovor: DAVID ICHE-istina ili laž

    Odavno je skoro svakom ko ima hrabrosti i zeli zaista da se suoci sa stvarnoscu jasan odgovor na to pitanje - Naravno da nije slobodan svet... Naravno da smo izmanipulisani u vecini stvari - desavanja, tokova misljenja, aktivnosti! Tu nema spora!
    Ali... ja i dalje ne vidim u cemu je poenta premestanja odgovornosti za danasnje stanje celokupne zemaljske civilizacije sa ljudi i njihove psihe i stanja svesti na "reptile". To mi zvuci kao opravdanje i " vadjenje " - pa nismo mi krivi, krivi su reptili! Dakle, pitam - u cemu je POENTA?
    Filozof je, po mom misljenju, neko ko iznosi svoje stavove zarad samih stavova. Neko kome je primarni cilj podizanje svesti da bi bio svestan.I to je o.k., super, pronikao si u sustinu, znas da citas izmedju redova - znas sta se desava , ko nam radi o glavi i kako...i usput ces i nas prosvetliti malo. I sta sad sa tim?
    Po mom misljenju, znanje kao takvo bez prakse nije potpuni cilj. Sam uvid ne sluzi mnogo ako se na ponudi resenje. Aktivnost ( ili ponekad uzdrzavanje od iste ) je u ovoj realnosti nuzna! Koje su nam mogucnosti delovanja?
    David istice potpunu svesnost, bezuslovnu ljubav, uzdrzavanje od ucesca u njihovim planovima manipulacije...Malo toga konkretnog, dosta slicnog dosadasnjim religijama ( npr budizmu ), i vrlo moguce da se pogresno protumaci kao politika pasivnosti "zivi najbolje sto mozes i pusti druge da zive na svoj nacin ( pa cak i manipulatore ).
    P.S. Naravno da ne mislim ovim da kazem da nekog ne treba pustiti da zivi na svoj nacin i dizati neke glupe, krvave revolucije!Samo smatram da ponekad treba preci sa reci na dela i ponuditi konkretna resenja za poboljsanje stanja pogotovo od strane prosvetljenih!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Dejvid Gaskojn (David Gascoyne)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.08.2013, 21:34
  2. David Albahari
    Autor zrNce u forumu Književnost
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.03.2011, 12:47
  3. Filip David
    Autor tetkaD u forumu Književnost
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 22.02.2011, 00:38
  4. David Gilmour - On An Island
    Autor serbedzija u forumu Strani spotovi i tekstovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.02.2010, 11:38
  5. David Bowie
    Autor SQUAW u forumu Strani spotovi i tekstovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 05.08.2007, 17:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •