Komodor i Spektrum generacija ;-)
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 35
  1. #1

    Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Malopre odgovaram na temu o najboljim igrama, te se setih ovih racunara i igrica. Ne znam koliko vas je posedovalo iste, ali ja kad pomislim kao prvo na cuveno stelovanje kasetasa srafNcigerom (dobijali smo keceve na OTO-u ako ne izgovorimo ovako), pa onda na one jadne dzojstike na koje ruke nazuljas, pa ucitavanje, pa presnimavanje igrica... eeeeeeee to su bila vremena

    Specijalno sam volela Into the Eagle's nest, Fire Ant, Paperboy, Squish 'em, Zeppelin, Super Mario, Pac land i Pac man, a o Atletici da ne pricam. Cesto su i mene i batu boleli zglobovi toliko da nismo mogli da drzimo pribor za jelo. Specijalno kad treba da se zafuram da trcim, pa jos kad ubacis i prepone, e to je da riknes.

    I bile su mi mnogo, mnogo draze te igrice od ovih danasnjih. Bas sam skoro neke skinula sa interneta, ali fale mi neki emulatori. Nije mi bas najjasnije sta je to.

    Elem, da li ste igrali nesto na Komodoru i Spektrumu i sta?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Phoenix, Frogger, Scramble .. hmmm josh poshto neshto ... Beskrajna shtelovanja glave casteofona i uchitavanje Turboa

  3. #3

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    imao sam c128 sa disketnom, ali kad su drugi imali pentiume, pa sam kucao u basicu
    a igrao sam Lemingse i Mayhem in MonsterLand, i naravno imao sam 200 drugih (poklonio mi drug sve njegove matore diskete 5.25" ), al ovo su bili favoriti ...

  4. #4

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Joj kad se setim mog Spektruma!

    Tada se nisu igrice instalirale nego memorisale sa kaseta. Pa taj zvuk nikad necu zaboraviti dok se memorise igrica (neko fijukanje, krcanje i sustanje istovremeno).


    Citat SQUAW kaže:
    ... a o Atletici da ne pricam. Cesto su i mene i batu boleli zglobovi toliko da nismo mogli da drzimo pribor za jelo. Specijalno kad treba da se zafuram da trcim, pa jos kad ubacis i prepone, e to je da riknes.
    A imala sam kasetu sa atletikom i to mi je bila najbolja igrica koju smo imali. Sa dva prsta naizmenicno pritiskas tastere za levu i desnu nogu atleticara a na trece dugme skaces preko prepona.

  5. #5

    11 Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    ja se sjecam manic miner-a . to ljeto sam bila kod brata na moru i inace nas nikad nisu mogli uloviti u kuci, medjutim on je kupio commodore-a, pa smo 1o-tak sati igrali gore spomenutog manic minera, malo odremali, pa sutra opet ovo nanovo. trebam napomenuti da je monitor stavio na ormar, pa smo usput patili i od kronicne ukocenosti vrata.
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    E to su bili dani , moj prvi komp Comodore 64
    sto sam bio kad sam ga dobio....
    a srafcigercic i one ogromne diskete ,pa igrice na 5-6 disketa , kuckanje u basic-u ........ kad se samo setim , a ja sav vazan kako znam i umem sa njim

    eh da a dzojstika koliko sam izlomio ......... na kraju sam poludeo pa sam jedan polomljeni prepravio na dugmice , e sto je to radilo i trajalo, na kraju sam ih poklonio onako zajedno.........
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  7. #7

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Josh uvek imam u polici knjigu - programiranje u basicu hehe... Moje igrice sa vozanjem sprajtova tamo amo bi sigurno oborile sve recorde u prodaji... hmmm ..ali u uspehu su me sprechili CIA, Vatikan i belosvetski mocnici... koji su me terali da idem u shkolu i ne blejim u comp non stop.

  8. #8

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Odvali me talas nostalgije dok sam čitao ove poruke.
    Naravno C-64 je bio prva ljubav.
    Po 20 sati sam igrao kao hipnotisan Arkanoid, Manic miner-a i 1942.
    Ja još uvek negde u podrumu imam svoj drugi C-64 (prvi je iz ljubomore samlela moja najbolja žena na svetu) I kasetofon i trafo su lepo uredno spakovani u jednu kutiju. Jedino su kasete bespovratno izgubljene.

    Šteta, šteta...

  9. #9

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Ako jos ima zainteresovanih na sajtu link mozete naci mnooogo matorih igara , emulatora, drivera....
    Ako je nekome potrebna pomoc oko emulatora neka mi se javi na pp

  10. #10

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Amiga nostalgija

    Amiga računar je predmet nostalgije u srcima svih koji su posedovali jedan. Amiga-u je karakterisala kolor grafika, 4-kanalni stereo zvuk kao i operativni sistem koji je izgledao kao iz budućnosti. Uprkos medijskoj nepokrivenosti, Amiga je bila vrlo uspešna. Grafika i zvuk načinili su je najboljom platformom tog doba. Međutim, platforma je bila u vlasništvu jedne od najdisfunkcionalnijih kompanija. Zatim, Commodore International preuzima Amigu a njen bankrot objavljen je 1994-te. Nakon toga postojali su brojni pokušaji da se platforma oživi a jedan od njih je i AmigaOS4 razvijen od strane Hyperion Entertainment-a, koji je sada dostupan za preuzimanje sa sajta kompanije.

    izvor:ITsvet

  11. #11

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Da li su vam stari mališani još živi?
    Moj C64 jeste, verujem da ga je još moguće i upaliti i da radi.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  12. #12

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Moj Spektrum je tu negde u sobi ali ja nisam mislila da ga palim i probavam dal radi nego da ga uramim i stavim na zid. Lepo bi izgledalo.

  13. #13

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    ma u staklenu prizmu
    onako ko sto cuvaju dragocenosti i na sred sobe ga metiš
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  14. #14

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Moj prvi kućni kompjuter je bio C-64 Debeljko, kasetaš (ona prva verzija braon boje). Omiljene igre su mi bile Giana Sisters ( platforma - nešto poput Super Maria, i danas bi bila u vrhu...), zatim Golf (ružna grafika ali sa 72 rupe i 4 levela... Odlična) i Micro Soccer (Fudbal... turnir svetskog prvenstva)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  15. #15

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Ja Da Vam Iskreno Kazem Moj Tj. Moje Mame (ja Nebih Kupio To) Inece Je Idalje U Mojoj Sobi Ukljucen!!! Obicno Programiram Neka Sr... I Tako Dalje Ali Je Super

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 16.09.2016, 15:35
  2. Prva bolonjska generacija bez šanse za zaposlenje
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.04.2013, 09:55
  3. Generacija 5
    Autor kissigirl u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 06.01.2009, 17:57
  4. Šišanje - nova filmsko/digitalna generacija
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 15:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •